V prodloužení byl mnohem lepším celkem Chomutov a nakonec se dočkal i branky, která je posouvá do vytoužené extraligy.
Na stadionu propukly obrovské oslavy, Piráti postupují na úkor Slavie do extraligy.
63:01
Piráti právě vstřelili branku!
Je dobojováno! Ondřej Kaše poslal puk na najíždějícího MARTINA RÝGLA, jenž tvrdou střelou posílá Piráty zpátky do extraligy! Asistence: Ondřej Kaše
62:50
Hovoka pálil od modré čáry, ale branku netrefuje.
62:31
Na druhé straně to zkoušel Kolařík, ale i Kopřiva úspěšný.
61:51
Milan Toman posílal puk před branku na Štěpána Hřebejk, jemuž se nepovedlo ideálně zakončit.
61:20
Slavia se dostává dopředu poté, co byla dlouho dobu držena ve své pásmu.
60:13
Nikola Gajovský obcházel obránce hostů, ale nakonec se mu nepovedlo přes něj přejít.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 19:54.
Ve třetí třetině jsme byli svědky dvou branek, a tak uvidíme minimálně prodloužení. Na začátku této periody se prosadil Marek Hovorka, ale hosté dokázali vyrovnat v přesilové hře, a to zásluhou Václava Pletky.
60:00
59:20
Třetí třetina se spíše dohrává. Rozhodně prodloužení, nebo nájezdy?
58:16
Na druhé straně zasahoval ramenem Kopřiva.
58:02
Slavistické obraně ujížděl Ondřej Kaše, jenž byl ale o puk obrán.
57:20
Antonín Dušek poslal puk na volného Bryana McGregora, jenž svižnou střelou nechává vyniknout Furcha.
56:54
56:37
Hovorka rychlou střelou donutil Furcha k zákroku betonem.
56:01
Ondřej Kaše tečoval střelu od modré čáry a Furch měl nyní velkou dávku štěstí!
55:31
Mezi kruhy dostal puk Milan Toman. Dominik Furch na svém místě.
54:54
Před branku se prodíral Ondřej Kaše, jenž byl ale držen, tak uvidíme přesilovku pro domácí. Vyloučen je Jan Novák.
54:07
Slavistický brankář Dominik Furch si musel poradit se střelou chomutovských hráčů. Následuje komerční přestávka.
53:52
Piráti jsou stále usazení v útočném pásmu, hosté jsou pod velkým tlakem.
53:03
Od modré čáry nahazoval Milan Toman, který ale zařízení netrefil.
52:21
51:38
Od modré čáry pálil jeden z obránců Slavie, Kopřiva puk vyrazil a Rutta jej vyhodil z pásma.
51:30
Od modré čáry vyslal hodně tvrdou ránu Petr Šenkeřík, ale jeho pokus skvěle chytil Kopřiva.
50:46
Slavia právě vstřelila branku!
A Slavia tuto početní výhodu dokázala využít! Zpoza branky se dostal puk na osamoceného VÁCLAVA PLETKU, jenž rychlou střelou prostřelil přesouvajícího se Kopřivu. Asistence: Tomáš Vlasák, Jaroslav Bednář.
50:24
Martinu Rýglovi se povedlo vyhodit přes všechny čáry až za branku Furcha.
50:21
Na polovině ledové plochy fauloval domácí David Květoň, který půjde na trestnou lavici. Přesilovka pět na tři pro Slavii.
49:44
Štěpán Hřebejk vyvezl puk a dokonce se mu podařilo ohrozit Furcha.
49:36
Za sekání je potrestán domácí obránce Jan Rutta.
49:33
Před branku si najel Jakub Sklenář, kterému se nepovedlo zakončit. Bude se vylučovat.
49:02
Tlak mají i hosté, aktuálně drží domácí brankář Miroslav Kopřiva!
48:23
Na druhé straně byli nebezpeční slávisté, ale těm se nepovedlo ideálně vystřelit.
48:08
Obrovský závar před Dominikem Furchem, který nyní neuvěřitelně drží Slavii!
47:16
Piráti nyní brání výsledek a hrají spíše na protiútoky.
46:42
Miroslav Holec to zkusil od modré, ale branku netrefuje.
45:49
Na druhé straně byl k vidění protiútok dvou na jednoho. Ondřej Kaše se rozhodl střílet a branku netrefil.
45:34
Hodně povedená kombinace Slavie! Pletka přihrával spoluhráči před odkrytou branku, ale ten jí netrefil!
45:08
Nikola Gajovský nejdříve vybojoval útočné pásmo, následně posílal puk před branku. Furch jej nakonec dokázal chytit.
44:51
Po vyhození Marka Hovorky se píská zakázan uvolnění.
44:18
Dominik Furch byl donucen k dalšímu zákroku.
44:01
Který se jim ovšem nedaří založit a aktivnější jsou domácí Piráti.
43:40
Slavia kombinuje za svou branku a chystá se na útočný výlet.
43:14
Sešívaní se dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude ve střední pásmu.
42:41
Od modré čáry nahazoval na branku Martin Rýgl, jehož ránu lehce tečovali jeho spoluhráči. Furch pozorný.
41:37
Po buly střílel jeden z hostů jen do betonů brankáře Kopřivy.
41:34
I podruhé domácí hokejisté vyhozují na zakázané uvolnění.
41:22
Jakub Sklenář posílal puk před branku Choumutova, ale tam byla hokejka bránícího hráče.
41:10
Slavia se ale dostala dopředu, a tak Piráti museli vyhodit na zakázané uvolnění.
40:56
Piráti jsou i nadále aktivní, nyní vybojovali buly v útočné pásmu.
40:34
Chomutovští jdou hned na začátku třetí třetiny do vedení! Na levé straně se ujal puku MAREK HOVORKA, jenž svižnou ránou prostřeluje Dominika Furcha. Asistence: Štěpán Hřebejk.
40:18
Dominik Furch musel řešit problémy, ale střela Marka Hovorka z levé strany nebyla příliš nebezpečná.
40:05
Buly nyní vyhráli Piráti, kteří se i hned ženou do útočného pásma.
40:01
Na ledové ploše jsou i hráči Slavie, a tak je vše připraveno na třetí část dnešního zápasu.
Na led již vjeli rozhodčí dnenšího utkání, pár sekund na to je následovali i domácí hokejisté.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Je za námi druhá perioda, ve které byli spíše aktivnější domácí, ale proti byl slávistický brankář Dominik Furch, který stejně jako v celé baráži, chytá skvěle. Chomutov začne třetí část přesilovkou, kterou bude hrát necelou minutu.
40:00
39:44
K vidění byli dvě střely Marka Hovorky, ale ani jedna nepřekonala slávistického fantoma v brance.
38:58
János Vas je vyloučen na dvě minuty za hákování.
38:58
Obrovská šance domácích. Jan Rutta vypáli od modré čáry a jeho střelu se pokoušel ještě dorážet Marek Hovorka. Skvěle ale zakročil Dominik Furch!
38:38
Z levé strany střílel na branku Furcha David Květoň a jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
37:48
Od modré pálil další hráč Slavie, ale jeho pokus byl sražen mimo branku Kopřivy.
37:36
Rozhodčí hodně kouskují hru. Nyní zapískali přihrávku rukou.
37:12
Slávistický brankář musel být pozorný proti střele Šagáta z úhlu.
37:08
Antonín Dušek si vybruslil před branku, odkud ale trefil Furcha přesně do lapačky.
36:57
A další zakázané uvolnění v podání hostujícího celku.
36:14
Hodně nebezpečně střílel Jan Rutta, jehož střela byla vyražena brankářem Furchem.
36:11
Následně ale osvobozený tým vyhodil na zakázané uvolnění.
36:03
35:05
I hned po buly vybojoval puk pro Davida Květoně Vladimír Růžička. Střela útočníka domácích byla ale sražena nad branku.
35:00
Ani nyní se domácím nepovedlo přejít do útočného pásma.
34:47
A následně se Piráti dostali do těsného ofsajdu.
34:34
Slavia se osvobozuje poté, co se domácí hokejisté nedomluvili.
34:12
Slávistický obránce zalehl puk za brankou. Bude se znovu vhazovat.
34:03
Za hákování je potrestán hostující Ronald Knot.
33:34
Po souboji u mantinelu se puk ocitl za ním. Vhazuje se ve středním pásmu.
33:02
Na druhé straně pálil z levého kruhu hostující hráč, kterého vychytal chomutovský brankář.
32:36
Martin Rýgl si najel před branku, kde se mu ale nepovedlo prostřelil pozorného Furcha.
32:03
Od modré čáry pálil Martin Šagát, jehož střela byla opět vyražena.
31:18
Bryan McGregor přebruslil soupeře a zajel za branku, kde se delší dobu hrálo.
30:43
30:34
Od modré čáry vypálil Brett Skinner, jehož pokus vyrazil Furch před sebe, ale tam nikdo z domácích nedorážel.
30:17
To ihned napravil Nikola Gajovský, Furch opět pozorný.
30:01
Před branku si najel David Květoň, ale tomu se nepovedlo vystřelit.
29:24
Na druhé straně byl do zajímavé příležitosti poslán Vladimír Růžička, jenž ale minul branku.
29:12
Špatná přihrávka domácích hokejistů nabídla protiútok. Jaroslav Bednář ale střílel jen do lapačky Kopřivy.
28:49
Sešívaní se ale osvobozují a šetří čas.
28:43
Václav Pletka zahákoval protihráče, a tak si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
28:16
Na druhé straně hodně aktivní Piráti, ale Furch zatím skvěle odolává.
27:49
Chomutovským se nepovedla rozehrávka, a tak od modré pálil Miroslav Holec, jenž ale netrefil branku.
27:27
Hraje se hodně opatrný hokej. Nyní si ale Toman vyšlápl na slávistického útočníka.
26:39
Šulák posunul puk na hokejku volného Milana Tomana, jenž střelou z úhlu neprostřeluje Furcha.
25:43
Před Furchem se zjevil Martin Šagát, ale jeho pokus byl nyní skvěle vyražen!
25:31
Domácím se nepovedlo projít do útočného pásma, a tak nahazují na branku.
24:42
Následně chomutovští vybojovali útočné pásmo.
24:27
János Vas se prodíral před branku Kopřivy, ale tam jej skvěle obehrál domácí obránce.
24:10
23:52
Piráti opět vyhodili, v útočném pásmu dokonce skvěle napadali.
23:39
Antonínu Duškovi se nepovedlo vyhodit puk, nakonec se objevil u Kopřivy, který hru nakonec přerušil.
23:12
Nyní se dokonce do nebezpečné akce vyřítil Ondřej Kaše, který ale střelou na zadní tyč neprostřeluje Furcha.
22:55
A do třetice všeho dobrého...
22:40
I podruhé se to domácí hokejistům povedlo.
22:16
Piráti se ale rázem osvobozují a šetří cenné vteřinky.
22:10
Na trestnou lavici putuje domácí útočník Marek Račuk, jenž fauloval hostujícího hráče.
21:58
Marek Račuk objížděl branku, ale puk se mu nepovedlo strčit za záda Dominika Furcha.
21:10
Na druhé straně pálil volný Tomáš Vlasák, ale do jeho pokusu si lehl chomutovský obránce.
20:52
Následně tvrdě pálil další domácí hráč, který ale nyní nebyl úspěšný.
20:44
Dlouhou dobu byli domácí hokejisté v tlaku. Nebezpečně střílel Hovorka a Skinner, ale ani ze střel neskončial za Furchem.
20:05
Buly vyhráli opět hosté, kteří s ním ale nyní zajeli do svého obranného pásma.
20:01
Na led chomutovské SD ARÉNY jako první vjeli domácí hráči. Pár sekund na to je následovali i hosté.
První třetina je minulostí. Do vedení šla Slavia, které se prosadila ve dvojnásobné přesile. Následně ale gradovala aktivita domácích hokejistů, kteří se nakonec prosadili, a to zásluhou krásné akce na jejímž konci byl Marek Hovorka. Druhá třetina začne přibližne v 18:21.
20:00
19:55
Následně to i hned po přejetí modré čáry zkoušel Bryan McGregor, kterého ale snadno vychytal Furch.
19:38
Brett Skinner vystřelil od modré čáry a trefil jen oblouk branky.
19:20
Piráti jsou s pukem na hokejce za svou brankou,
19:00
Rozeběhla se poslední minuta první třetiny.
18:24
Z levého kruhu střílel nebezpečně i Miroslav Holec, který ale trefil lapačku Kopřivy.
Dnešní utkání sleduje 5250 (vyprodáno) diváků.
18:10
Z levého kruhu to zkoušel Marek Račuk, který ale Furcha neprostřelil. Následně sešívaní vyhodili na zakázané uvolnění.
17:29
Piráti jsou hodně aktivní, nyní je ale zastavil ofsajd.
16:35
Ale nakonec je vyrovnáno! Nejprve domácí hokejisté stříleli do boční sítě, ale následně si před branku najel Martin Rýgl, jenž dostal puk od Štěpána Hřebejka. Chomutovský obránce přihrál před prázdnou branku na MARKA HOVORKU, jenž střelou po zemi vyrovnal! Asistence: Martin Rýgl, Štěpán Hřebejk
16:02
Marek Račuk se prodíral před branku, kde se mu ovšem nepovedlo zakončit.
15:20
Piráti se aktuálně nemohou prodrat do útočného pásma, Slavia dobře brání.
14:52
Chomutovští hráči vjeli do ofsajdu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
14:02
Martin Rýgl vypálil na branku, kde dorážel Štěpán Hřebejk, ale ten ve vyložené šanci trefil slávistického brankáře!
13:57
Slávisté vyhodili na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Furcha,
13:05
12:54
Tomáš Vlasák trefil padajícího chomutovského obránce, který nyní zachránil svůj celek.
12:34
Piráti se následně osvobozují a vydávají se dopředu.
12:26
Jaroslav Bednář nahazoval od modré čáry na branku, kde jeho pokus chytil Kopřiva.
12:19
Nyní se vhazuje po pravé ruce Miroslava Kopřivu. Slavia má stále k dispozici jednu přesilovku.
11:41
Obrovský tlak Slavie je nyní zužitkován ve vedoucí branku! Od modré čáry vypálil Václav Pletka, jehož ránu před branku ještě tečoval VÁCLAV PLETKA a puk skončil až za zády Miroslava Kopřivy! Asistence: Jaroslav Bednář, David Štich.
11:18
Miroslav Kopřiva nyní pokryl nejméně dva pokusy útočících hráčů pražské Slavie.
11:05
Za krosček je potrestán domácí obránce Martin Rýgl.
11:00
Další střela Jaroslava Bednáře od modré čáry šla jen těsně vedle branky.
10:30
Až nyní a i hned z toho byla poměrně nebezpečná akce. Střela od modré čáry ale zasáhla Kopřivu do betonů.
10:15
Slavia má puk za svou brankou a nemůže se dostat do útoku.
09:50
Piráti ale i hned po vyhraném vhazování vyhazují a v pásu se hodlají udržet.
09:46
Po přerušení Šagát zasáhl slávistického obránce do obličeje, a tak dostane dvě minuty.
09:46
Martin Šagát se procpal přes obránce přes kterého zkoušel střílet, ale proti byl Dominik Furch.
09:19
Z pravého úhlu střílel Jakub Sklenář, který se ale před chomutovským brankářem neprosadil.
08:53
Puk do prostoru mezi kruhy dostal Jaroslav Bednář, který ale tvrdou ránou po zemi neprostřeluje Kopřivu!
08:28
Z úhlu přes obránce pálil Ondřej Kaše, ale nakonec ztroskotal právě na tomto obránci.
08:03
Slavia následně vyhazuje na zákazané uvolnění. Buly po levici Dominika Furcha.
07:47
Do pásma hodně rychle najel Marek Hovorka, jehož tvrdou ránu Furch vyráží před sebe.
07:02
Sešívaní klidní hru a kombinují za svou brankou. Následně se vydávají do útoku, kde se jim nepodaří trefit branku.
06:17
Od modré to zkoušel David Štich, ale důrazný obránce ani netrefil branku.
05:39
Ondřej Kaše si nabruslil do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal nebezpečnou ránu po ledě, kterou ale Furch kryje.
05:06
Nikola Gajovský se prosmýkl kolem slávistických bránících hráčů, ale trefil jen rameno připraveného Furcha!
04:53
Čtvrtá chomutovská lajna skvěle napadala a dostale se k puku za brankou, kde kombinuje.
04:05
Utkání má neuvěřitelné tempo a hraje se nahoru dolů. Opravdu skvělá podívaná.
03:33
Před branku se prodíral Ondřej Kaše, ale jeho pokus byl sražen Dominikem Furchem.
03:05
Následně se do protiútoku dostal János Vas, ale tento útočník si střelou mezi betony na Kopřivu nepřišel.
02:59
Po buly se ke střele odhodlal Marek Hovorka, ale jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.
02:38
Marek Račuk tvrdým hitem srazil Davida Šticha a vše bylo čisté.
02:16
Jan Kolář nahodil puk na Kopřivu, ale před ním nikdo z hráčů Slavie nedokázal skórovat.
01:36
Nyní Piráti kombinují za brankou Furcha, aktivní je hlavně Antonín Dušek.
01:09
Zatím se hodně taktizuje, puk je aktuálně za brankou chomutovských Pirátů.
00:24
Do útočného pásma se ovšem hodně rychle dostávali Piráti. Štěpán Hřebejk přihrával před branku, kde ale nikoho nenašel.
00:05
Úvodní buly tohoto střetnutí vyhráli hosté, kteří se rychle vydali dopředu.
00:01
Na chomutovském stadionu se držela minuta ticha za legendárního českého reprezentanta a trenéra Jaroslava Holíka, který dnes bohužel zemřel.
Za bouřlivého potlesku se na ledě objevili i domácí hráči, které vítá zhaslý stadion doprovázen svítícími mobily.
Na chomutovský led právě přijíždějí hostující hráči, kteří dnes bojují snad o vše.
Krásné hokejové odpoledne přeji všem fanouškům kvalitního hokeje. Dnes se v SD ARÉNĚ odehraje jedenácté kolo baráže. Zápas mezi Chomutovem a Slavií hodně napoví. Zatímco Piráty tento duel může posunout do extraligy, Slavia se může přiblížit první lize.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Růžička V., Kaše O. – McGregor, Dušek, Květoň L. – Račuk, Chlouba, Šagát – Veselý

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, A. Růžička, Šulc, Knot, Kolařík, Novák, Šenkeřík, Drahorád – Sklenář, Vas, Bednář – Doležal, Vlasák, Holec – Kolář, Pletka, Stránský – Poletín, Andres, Babka

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Jelínek, Ondráček.

Vzájemné zápasy
Slavia v zápasech s Piráty vynikala spíše obranou činností a hodně je držel Dominik Furch. První dva zápasy tedy vyhráli pražané. První utkání zvládli v poměru 2:1, v Chomutově poté vyhráli 2:0. Třetí utkání rozhodl patnáct sekund před koncem třetí třetiny Vladimír Růžička.

1. kolo – Slavia 2:1 Chomutov
17. Štich (Čermák, Bednář), 53. Sklenář (Valach, Vlasák) – 59. Dušek (Rutta)

5. kolo – Chomutov 0:2 Slavia
41. Sklenář (Tomica), 60. Stránský (Vlasák)

7. kolo – Slavia 1:2 Chomutov
32. Bednář (Vas) – 2. Chlouba (Šulák), 60. Růžička (Rýgl)

Chomutov 7:1 Motor ČB
Piráti Chomutov jsou aktuálně strašně blízko a zároveň strašně daleko od extraligy. Nově vybudovaný kádr se bude pokoušet splnit sen vedení i fanoušků, k čemuž jim bude stačit získat minimálně dva body. Severočeský klub je na vedoucí pozici díky skvělému dvojzápasu s Motorem, od kterého dostali jednu branku a dvanáct jich dali.
HC Slavia Praha má jednu z posledních šancí na udržení nejvyšší soutěže. Fanoušci tohoto celku musejí litovat zbytečných ztrát jejich miláčků. Slavia aktuálně ztrácí jeden bod na Olomouc, na Piráty body již tři. Sešívaní byli naposledy blízko třem bodům, ale v poslední minutě jim jejich radost překazil Tomáš Rachůnek z Olomouce. Svěřenci Josefa Beránka musí v Chomutově nutně bodovat.
Do konce baráže zbývají pouze dva zápasy a již v tomto utkání se mohou Piráti vrátit do extraligy, naopak jeden z tradičních celků české nejvyšší soutěže, tedy pražská Slavia se může přiblížit sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.