To je z dnešního duelu vše. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Je rozhodnuto! Vlasákův nájezd se ukázal jako rozhodující a sešívaní berou z utkání dva body! Cesta k záchraně však pro Pražany nebude stále vůbec lehká.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ VLASÁK.
Škůrek neproměňuje.
Vlasák proměňuje. Vošvrda nestihl včas přesunout svůj pravý beton.
Maroszovu kličku do bekhendu Furch vystihnul.
Bednář zvolil stejné zakončení. Rovněž neúspěšný.
Kucharczyk neproměňuje. Furch dokázal včas scvaknout betony.
Samostatné nájezdy začínají.
Penaltový rozstřel započne po krátké úpravě ledu. Rolba už krouží po hrací ploše.
Ani prodloužení vítěze nedokázalo určit. Na řadu tak přijde individuální dovednostní soutěž – samostatné nájezdy. Který z celků si do tabulky připíše o bod navíc?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Ještě jednou vyloučení. Rachůnek dostává menší trest za faul loktem, a do samostatných nájezdů tak nezasáhne.
64:25
Hraje se za brankou sešívaných. Olomouci se nedaří vybojovat kotouč.
63:51
Vošvrda kryje nahození z velké vzdálenosti lapačkou. Následuje buly v útoku slávistů.
63:27
Hru přerušuje ofsajd Slavie.
62:49
Kolář poslal Čermáka ideálně do šance. Ten s přičiněním dobře se vracejících obránců nedokázal zakončit. To však byla velká příležitost domácích!
62:04
Oba dva celky se soustředí, aby neudělaly nějakou chybu. Olomouc rozehrává za vlastní brankou.
61:27
Znovu zásah slávistického gólmana a další vhazovní v útoku kohoutů.
61:05
Prodloužení se hned od svého úvodu hodně kouskuje. Houdkova střela z modré čáry končí ve Furchově výstroji.
60:38
Obdobně si na druhé straně počínal i Valach. Ovšem s tím rozdílem, že Vošvrda dokázal rozehrát.
60:15
Škůrek ihned po buly protáhl Furcha. Ten musel zastavit nahození z modré čáry.
60:01
Začalo prodloužení.
Olomouc dokázala vyrovnat necelou minutu před koncem třetí třetiny. O vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, které v Edenu za pár okamžiků započne.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:16
Olomouc právě vstřelila branku!
Tohle musí sešívané hodně mrzet. Necelou minutu před koncem vyrovnává TOMÁŠ RACHŮNEK. Olomoucký forvard dokázal dorazit Škůrkovu střelu. Asistence: David Škůrek a Rostislav Marosz.
58:49
Hraje se ve středním pásmu. Olomouc se nemůže usadit v útoku. Tohle domácím vyhovuje.
58:39
Oddechový čas pro hosty.
58:39
Stránský dokázal nadvakrát vypálit. Jeho první pokus byl nebezpečnější, ovšem byl tečován mimo. Ve druhém případě Vošvrda přikryl kotouč.
58:25
Výborné napadání rozehrávky Olomouce. Čermák v útoku dokázal ušetřit hodně času.
57:53
Buc z levé strany branku netrefil. Slavia se následně dokázala osvobodit.
57:41
Kotouč se už dostal do střední třetiny, Olomoučtí přesto hráli dál. Ofsajd.
57:19
Další icing Slavie. Tohle ještě budou pro domácí krušné chvilky.
56:44
Mora začíná tlačit. Patera měl před sebou odkrytou branku, bekhendem ale netrefil!
55:49
Sešívaní chytře vyhodili tak, aby to nebyl icing. Vas puk následně dokázal dojet a vypálil. Mimo.
55:04
Matai poslal kotouč na Furchovu branku, ten dokázal vyrazit na vnější tyč. Puk skončil nad brankou, v ochranné síti.
54:40
V další akci se dostali znovu pod tlak. Nezbylo nic jiného, než vyhodit na zakázané uvolnění.
54:22
Olomouc dál tlačí. Sešívaní se musejí bránit. Uhájí těsné vedení až do konce základní hrací doby?
53:33
Kucharczyk přelstil oba obránce Slavie a před Furchem zakončoval zcela sám. Kotouč nedokázal přehodit přes beton roztaženého brankáře.
52:47
Vas u mantinelu ukořistil puk a vybruslil si do lepší pozice. Z velkého úhlu však branku vůbec netrefil.
52:18
Po komerční přestávce bude následovat buly před Vošvrdou. Ten ve své výstroj podržel nahození z modré čáry.
51:15
Eden je opět na nohou. Sešívaní mají kotouč na holi, bude jim ale jednobrankové vedení stačit?
50:53
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí slaví šťastnou branku a jdou znovu do vedení! Bednářova dělovka do branky nezamířila, od mantinelu se ale odrazila před brankoviště. Tam už byl připravený JAKUB SKLENÁŘ, který dokázal skórovat. Asistence: Jaroslav Bednář.
50:32
Slavia vyhodila kotouč přes všechny čáry. Odpískáno zakázané uvolnění.
50:16
Knot na modré čáře nastřelil jen Pateru, který se hnal za odraženým kotoučem do šance. Musel zasáhnout vyjetý Furch.
49:42
Slávisté bojují s přechodem přes střední pásmo. Olomouc znovu dobře napadá.
48:58
Po Lašově nahození raději slávistický brankář přidržel puk. K jeho brankovišti už začínali dojíždět hosté k dorážce.
48:19
Buc nabral rychlost a po přebruslení obránců se dostal do šance. Furch musel vytáhnout efektní zákrok lapačkou.
47:27
Oba týmy hrají v plném počtu.
46:56
Stejný technický prohřešek byl k vidění i na druhé straně kluziště.
46:33
Odpískán ofsajd domácích. Vhazování bude následovat až po komerční přestávce.
46:20
Vas předvedl průnik, na jehož konci byla bekhendová střela. Po ní se rozezvučela tyčku, maďarský forvard však trefil jen vnější oblouk branky Mory.
45:50
Dvakrát po sobě odpískán icing sešívaných.
45:27
Bude se pokračovat ve čtyřech. Slávista fauloval v útoku, což jeden z Olomouckých nevydržel a rozhodl se faul oplatit. Marosz bude pykat za hru vysokou holí a Knot za podražení.
45:02
Oba celky bojovaly s přechodem do útoku. Bídnou pasáž hry ukončil Škůrek. Jeho zakončení ale nebylo přesné.
44:07
Hra se v úvodu toho dějství hodně kouskuje. Furch si lapačkou sáhl pro Hermanovo nahození od mantinelu.
43:27
Nakrátko se do útoku natlačila domácí Slavia, která dokázala Moru na chvíli sevřít, chyběla jen střela.
42:52
Kucharczyk pálil z dobré pozice. Dělovkou trefil jen Furchův beton. Následně dokázala Olomouc vystihnout rozehrávku Slavie a zakončit. Opět zazářil Furch.
42:16
Červenobílí vybojovali vyhazování v útoku. Vošvrda musel přikrýt kotouč lapačkou.
41:44
Staňkovu střelu ze střední třetiny dokázal Furch zastavit. Kotouč vyrazil za sebe a jeho spoluhráči se mohou pokusit založit útočnou akci.
40:57
Knot nahazoval puk z modré čáry. Nikdo jeho nabídku nedokázal tečovat, Slavia je přesto dále v útočné třetině.
40:11
První střelu závěrečné třetiny si připsal Sklenář. Vošvrda byl připraven a zasáhl betonem.
40:01
Druhá třetina přinesla rovněž jedinou branku. V tomto případě ale byli úspěšnější Olomoučtí, kteří dokázali vyrovnat. Prosadil se Kucharczyk, kterého domácí obrana nechala naprosto nepokrytého. Nutno dodat, že vyrovnání kohoutů bylo zasloužené, hosté byli ve druhém dějství jasně aktivnější.

Statistiky druhé třetiny:
Střely – 6:10
Trestné minuty – 6:2
Další třetina začne přibližně v 19:44.
40:00
39:30
Střela Řípy se od mantinelu nebezpečně odrážela před brankáře Furcha, ten neposedný kus černé gumy raději přikryl lapačkou.
38:31
V závěru třetiny se tempo lehce zpomalilo. Oběma celkům se nedařilo rozehrát, což vyústilo až zakázaným uvolněním domácích.
37:29
Novákova dělovka z modré čáry skončila v moci brankáře Vošvrdy, po jehož levici se bude vhazovat.
36:49
Dvakrát po sobě se málem do šance dostala Olomouc. Po krásné přihrávce ale v obou případech se nedokázal zakončující forvard trefit do poskakujícího puku.
35:59
35:47
Staněk vyslal svižnou střelu ze zajímavé pozice. Trefil jen výstroj dobře postaveného Furcha, Slavia následně dokázala vyhodit.
34:58
Olomouc se z tlaku, který si vytvořila, sama vyhnala. Odpískán ofsajd.
34:21
Patera se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti. Velkou šanci ale nevyužil, branku minul.
33:59
Komplikace pro sešívané. Podle rozhodčích vyhodil Sklenář kotouč přes mantinel, za což inkasuje odpovídající trest.
33:49
Další buly v útoku Olomouce. Furch raději přikryl nahození ze střední třetiny.
33:21
Laš si podruhé v krátké době najel do ideální pozice. Tentokrát střelou z první Furcha pořádně vylekal, sešívaný muž s maskou se ovšem dokázal bleskově přesunout.
32:44
32:35
Slavia vyhazuje a tuto přesilovku přečká.
31:57
Laš dostal kotouč do volného prostoru. Střela mu sice vůbec nesedla, nebezpečná přesto byla. Pomalý kotouč nakonec odklouzal za branku a jen těsně minul tyčku.
31:16
Hosté jsou natlačeni před Furchem, pečlivá obrana sešívaných je ale nepouští ke střele.
30:44
Furch dostává trest za podražení, a slávisté se tak budou muset bránit ve čtyřech. Trest odpykává Andres.
30:07
Stránský se pokusil ohrozit olomouckou branku střelou z otočky. Poté, co branku hostů obkroužil, neusměrnil svůj bekhend nejlépe.
29:04
Velký zámek Slavie vyústil jen v icing Olomouce. Mora se bránila úspěšně.
28:59
Oba celky hrají v plném počtu.
28:12
Holec to zkoušel z bezprostřední blízkosti, kotouč přes Vošvrdův beton nepřetlačil ani nadvakrát.
27:40
Hra ve čtyřech ani jednomu z celků příliš nesvědčí. Hraje se hlavně ve střední třetině.
26:58
Uvidíme hru ve čtyřech. Kohouti se sami připravili o přesilovku. Skrbek bude pykat za hákování.
26:29
Sešívaní bleskově vyhazují a Olomouc bude muset založit akci zpoza vlastní branky.
26:24
Branka neplatí, čas se nevrací a Olomouc bude hrát přesilovku.
26:24
Sešívaní dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Zároveň se ale prohlíží záznam hry kvůli předchozí akci.
25:23
Po několika tečích poskakoval kotouč těsně před brankovou čárou Vošvrdovy branky. Hostující obránce ho dokázal odpravit. Sudí však ukazovat, že situaci ještě prokonzultuje s kolegou u videa!
24:41
Olomoučtí jsou v této periodě zatím aktivnější. Furcha donutili k dalšímu zákroku, po kterém kotouč skončil nad brankou.
24:26
Další buly v obraně sešívaných. Odpískán icing.
23:26
Je vyrovnáno! Sešívaná obrana nechala RADIMA KUCHARCZYKA úplně nepokrytého. Velké chyby dokázala Mora využít. Hanácký forvard si Furcha položil a zakončil bekhendem. Asistence: Marek Laš.
23:00
Marosz nahodil kotouč od mantinelu. Jeho pokus trefil Furcha do masky a skončil v ochranné síti.
22:06
Hraje se v obranném pásmu Slavie. U kotouč jsou ale sešívaní, kohouti je dobrým forčekinkem nepouští z pásma.
21:05
20:14
Třetinu s pukem začíná Olomouc, která hraje v početní převaze.
20:01
Po úvodních dvaceti minutách hry mohou být spokojenější slávisté. Domácí hráči byli v první periodě aktivnější, což se projevilo i na skóre. Po pěkné trefě Tomáše Andrese vede pražský klub 1:0.

19:36
Doležal před brankovištěm šikovně tečoval kotouč. Mezi tři tyče ho však neposlal.
18:55
K nelibosti domácích fanoušků putuje za katr i sešívaný hráč. Vlasák dostává trest za hrubost.
18:29
Slavia měla sice kotouč na hokejkách, ke střele se ale nepropracovala. Skrbek vyváží puk.
17:40
Slavia bude podruhé hrát přesilovku. Staněk si odsedí menší trest za držení.
17:22
Hru přerušil Vošvrdův zákrok lapačkou. Gólman Mory zneškodnil střelu Jana Nováka, který pálil od mantinelu a navíc přes obránce.
16:23
Olomouc se dostala do postavení mimo hru.
16:10
Matai se rozhodl z otočky ohrozit brankáře Furcha. Jeho střela nebyla vůbec špatná, po zásahu domácího muže s maskou skončila v ochranné síti. Vhazování následuje až po komerční přestávce.
15:13
Icing odpískán i proti Slavii.
14:40
S nahozením z hokejky Miroslava Holce měl olomoucký gólman velké problémy, přestože slávista zakončoval z velkého úhlu.
14:07
Po odpískaném zakázaném uvolnění následuje buly před Vošvrdou.
13:05
Eden najednou ožil a s ním i celá Slavia. Hráči v červenobílých dresech se znovu tlačí do útoku.
12:55
Domácí se dočkali první branky! K volnému kotouči, který Štich nezpracoval, si dojel TOMÁŠ ANDRES. Sešívaný mladík neomylně trefil horní část Vošvrdovy svatyně. Asistence: Jaroslav Bednář a David Štich.
11:38
Slavia je aktivnější, vyslat nebezpečnější střelu se jí ale nedaří. Kohouti jen odpálili kotouč tak, aby z toho nebyl icing.
10:51
Vlasákovo nahození dokázal Vošvrda odrazit jen se štěstím. K volnému kotouči se totiž sjížděli červenobílí forvardi. Nikdo dorážet nedokázal.
09:51
Další pokus zastavil ofsajd.
09:42
Slávisté mají kotouč na svých hokejkách, přejít do útoku se jim ale vůbec nedaří.
08:45
08:22
A znovu. Červenobílí se v útoku moc neohřáli.
07:37
Olomouc vyhazuje a bránící čtveřice střídá.
07:08
Štichova střela z modré čáry skončila jen těsně vedle. Slavii může mrzet, že nikdo nedokázal tečovat.
06:45
První početní převahu si zahrají sešívaní. Za podražení bude dvě minuty pykat Matai.
06:36
Po komerční přestávce se bude vhazovat před Vošvrdou, ten ve své výstroji ukryl nahození z modré čáry.
06:11
Urputnou bitvu o puk ve střední třetině ukončil Kucharczyk. Následně ale trefil jen dobře postaveného obránce. Furch tedy zasahovat nemusel.
05:11
Další rozehrávka svěřenců trenéra Beránka končí jen icingem.
04:49
Další šance Slavie. Bednář na modré nabil Kolaříkovi, jehož ránu brankář Mory neudržel. Přestože sešívaní byli volnému kotouč nejblíže, dorazit ho do sítě nedokázali.
04:05
Vošvrda přikryl kotouč lapačkou. Bude se vhazovat.
03:50
Pěkný individuální průnik předvedl Divíšek. Po bekhendové kličce ale nedokázal zakončit.
03:19
Nyní oba celky několikrát zaváhaly v rozehrávce. Byla k vidění pasáž odehraná především ve střední třetině.
02:20
Po dalším Furchově zákroku následuje buly v ofenzivní třetině hostů.
01:40
Zatím se hraje ve velmi slušném tempu. Na výlet do ofenzivní třetiny se dostali i olomoučtí hráči. Zuzinovu ránu dokázal Furch zastavit.
00:56
Čermák dostal kotouč do jízdy a napřáhl ke střele. Jeho pokus zápěstím se odrazil od tyčky!
00:08
Úvodní buly vyhráli domácí hráči. Proti Štichovu nahození musel Vošvrda zasáhnout.
00:01
Za hlasitého potlesku se na hrací ploše objevují i domácí borci.
Veledůležitá bitva o záchranu začíná za několik málo okamžiků. Po ledě už krouží trio mužů v pruhovaném, záhy je budou následovat i samotní aktéři dnešního duelu.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Růžička, Knot, Valach, Kolařík, Novák, Šulc, Drahorád – Sklenář, Vas, Bednář – Doležal, Vlasák, Čermák – Kolář, Divíšek, Stránský – Holec, Andres, Babka.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Staněk, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Laš, Knotek, Kucharczyk – Buc, Patera, Matai – Řípa, Herman, Zuzin – Rachůnek, Marosz, Dlouhý.

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Brejcha, Suchánek.
HC Slavia Praha
Sešívaní proti Olomouci nutně potřebují zabrat. Poslední prohra je totiž poslal na nepostupovou pozici. Na čelo však Beránkovi svěřenci ztrácejí pouhé dva body. Povede se Pražanům svému dnešnímu soupeři a velkému konkurentovi v boji o extraligu vrátit poslední porážku? Z Hané si v neděli slávisté vezli jen prohru 1:2, přestože vynikající Furch dokázal zastavit 45 střel kohoutů.
HC Olomouc
To Mora může být tři kola před závěrem baráže o něco veselejší. S šestnácti body je na druhé pozici a má těsně před sebou Piráty, kteří jsou v čele jen díky lepšímu skóre. Do Prahy navíc jedou posílení nedělní výhrou, která byla už třetí v řadě. Uspějí proti Slavii v krátké době už podruhé?
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z 10. kola baráže o extraligu. Proti sobě se postaví pražská Slavia a Olomouc. Lépe je na tom v probíhajícím boji o českou nejvyšší soutěž Olomouc, která má stejně jako Chomutov 16 bodů. Jen o dva body jsou za nimi ale slávisté, a tak se dá očekávat, že závěr baráže bude ještě zajímavý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.