Jihlava - České Budějovice: Adam Zeman vstřelil další gól domících, 5:1

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála nad Motorem České Budějovice i posedmé v sezoně, když soupeře porazila 5:1, se s Vámi loučí a hezký nedělní večer přeje Tomáš Lysý.
Jihlavští hokejisté si ve třetí třetině nejenže pohlídali dvoubrankový náskok z úvodní části hry, ale ještě ho dokázali znásobit. Hned na začátku třetiny využil půlenou přesilovku Petr Šidlík a stejný hráč se trefil i o deset minut později v jednapadesáté minutě. Hned vzápětí sice Motor jediným dnešním gólem snížil, když se z dorážky prosadil Filip Vlček, jenže Dukla nepřipustila žádné komplikace a Adam Zeman po hezké přihrávce Semana upravil na konečných 5:1.
59:15
Jiránkův pokus z vrcholu levého kruhu dokázali hosté zblokovat.
59:00
Do konce zápasu zbývá minuta.
58:20
Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.
58:20
Po hvizdu sudího si ještě něco hodně důrazně vyříkávali domácí bek Šimon Szathmáry a hostující forvard Michal Chovan, který byl před Svobodou nejvíce aktivní. Dochází zároveň k potyčce obou hráčů, kteří jdou ven vzájemně na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 4-5.
58:20

58:20
Hosté zkouší zatlačit na Svobodu, jak to jde. Domácí gólman ale odolává i přes to, že je v jeho brankovišti několik hráčů. Hlavně soupeře. Proto je hra přerušena.
57:59
Jihlavští jsou v plném počtu.
57:45
Nyní už jsou hosté nebezpečnější a kombinují v pásmu. Vráblík ale nedostal kotouč přes val hráčů až na branku. Čachotský jej ale těsně nevyhodil.
56:59
První českobudějovická minuta v přesilové hře se dá charakterizovat asi takto – Dukla čtyřikrát vyhodila kotouč.
55:59
Další vyloučení, se kterými se nyní roztrhl pytel. Tomáš Jiránek jde ven za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-4.
55:08
Hosté hrají v plném počtu, toto oslabení úspěšně přestáli.
54:49
Jiří Říha si najel blíže ke kruhům, kam dostal puk, a svým nápřahem mířil těsně vedle pravé tyčky.
54:22
Jihlavští nyní hrají naprosto na pohodu, mají čtyřbrankový náskok a míří k druhé tříbodové výhře v baráži. A páté celkově.
53:08
V témže čase dostává Jakub Babka dvě minuty za další zákrok vysokou holí.

Na vyloučení: 2-4.
53:08
Dukla právě vstřelila branku!
Miroslav Svoboda prchal z branky, protože za jeho klecí došlo k dalšímu faulu hostujícího hráče. Jihlava tak hrála v kratičké výhodě šest na čtyři, kterou také využila. Po kombinaci, jenž by se určitě neztratila ve Zlaté helmě. Seman naservíroval kotouč u pravé tyče podél brankoviště na ADAMA ZEMANA, který se u druhé tyče nemýlil. Tady byl David Gába naprosto bezmocný. Asistence: Filip Seman.
52:15
Šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovou hru. Tomáš Vak v šavlované u mantinelu poblíže své střídačky zahrál proti soupeři vysokou holí a jde ven.

Na vyloučení: 2-3.
52:03
Kapacita stadionu byla navýšena na 6500 diváků a dnes zde není jediné volné místečko – vyprodáno. Počtvrté z pěti domácích barážkových utkání Dukly.
51:48
České Budějovice právě vstřelily branku!
Aktivita hostí slaví úspěch v podobě jejich prvního gólu v dnešním utkání. Mucha si po Heřmanově přihrávce vybruslil kolem levého kruhu a vystřelil. Svoboda puk vyrazil před sebe, protože přes dva hráče vůbec neviděl, a FILIP VLČEK jej zblízka rychlou dorážkou usměrnil do sítě. Asistence: Ján Mucha, Martin Heřman.
51:18
Hosté mají nyní dobrý tlak do branky a nadále se snaží o vstřelení prvního gólu.
50:52
Střídání v týmu ČEZ Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Petr Kváča, přichází David Gába.
50:52
Jihlavští se v první třetině trefili dvakrát a to samé je k vidění i ve třetině třetí. Góly prostě dneska padají zatím jen do sítě Petra Kváči a také do branky, která je směrem k Vysoké škole polytechnické Jihlava. Skořepa dal po své střele kotouč na modrou pro PETRA ŠIDLÍKA, který čistým průstřelem vyhnal gólmana hostí z branky. Asistence: Josef Skořepa.
50:46
Skořepa napřáhl z vrcholu levého kruhu a na bližší tyči byl připravený Kváča s betonem.
50:02
Z prakticky totožného místa to zkoušel Ján Mucha a nyní se již jednalo o nebezpečnější ránu. Svoboda toho moc neviděl a puk šel těsně nad ledem. Ovšem domácí gólman si připsal úspěšný zákrok pravým betonem.
49:41
Od modré nyní napřáhl Štěpán Hřebejk, a to z pravé strany, ovšem jeho rána nebyla přesná a projela dva metry vedle vzdálenější tyčky.
49:21
Hosté využívají toho, že je nyní jihlavská pětice unavená a nemůže po zakázaném uvolnění střídat. Kotouč poslal od modré na branku Žiga Pavlin a před Svobodou tak vznikl velký závar, který domácí gólman úspěšně vyřešil.
48:58
Hubáček posunul po buly puk na Důrase, ovšem následně zastavil puk u mantinelu Michal Chovan. Následně se domácí osvobozují zakázaným uvolněním.
48:35
Hřebejk neměl nic moc jiných šancí, než nahodit kotouč z pravé strany ze středního pásma na branku. To také udělal a Svoboda jej schoval v lapačce, jelikož se k němu blížili hráči soupeře.
48:11
Po hostující přihrávce rukou se buly stěhuje do neutrální zóny pře útočnou modrou Dukly.
47:58
Jihlavští budou nyní možná spoléhat na rychlé protiútoky. Jeden takový byl k vidění i nyní, když Zeman zakončoval z mezikruží, ovšem netrefil prostor tří tyčí.
47:29
Hosté se snaží útočit, co to jde. když se ale dostanou do dobré střelecké pozice, jako nyní Jiří Fronk, tak se domácí hráči prezentují obětavým blokováním střel.
47:07
Hra je přerušena komerční přestávkou.
47:07
Jihočeši zkusili rychlý kontr dva na dva. Jen co si Pajič najel na levý kruh, zkusil střelu, kterou však Szathmáry zblokoval do ochranné sítě.
46:19
Pokud jsem nyní dobře viděl, tak se střela Heřmana z levého kruhu otřela o jednu z domácích holí a skončila na břevně Svobodovy branky, odkud se odrazila za domácí svatyni.
45:35
Pavlin opět napřáhl od modré, nicméně puk před brankou zblokoval vlastním tělem obětavý Hubáček. Následně to hosté zkoušeli z druhé strany, odkud pálil Pavlin, avšak tentokrát neprošla střela přes Kajínka.
44:58
Motor se zatím jen těžko dostává přes obranný val Dukly, jenž je vystaven na domácí modré.
44:02
Kaláb napřáhl ke své ráně od modré, kterou je pověstný. Nicméně velice obětavě se ukázal jeden z hráčů hostí – mám za to, že Fillman – jenž padl do jeho pokusu a zblokoval jej do levého rohu za branku.
43:20
Kváča velice dobře podržel svůj tým proti střele Hubáčka z pravé strany i následnému pokusu Důrase. Před gólmanem Motoru opět operoval Hubáček, nicméně nyní se k dorážce, jako při druhém gólu Dukly, nedostal.
42:49
Na druhé straně zkoušel střelu z levé strany na chvíli volný Pavlin, leč na bližší tyči Svobodu nepřekonal.
42:18
Domácí se chystali do přečíslení tři na dva, nicméně když Seman dával puk na pravou stranu pro Šidlíka, sáhl do přihrávky Vráblík a výborně ji zblokoval.
41:04
Domácí si nejprve pokryli najíždějícího Vaka. Krátce vyplaval puk u levé tyčky pro Dostálka, jenž jej sice z nulového úhlu dokázal dostat do střelecké pozice, nikoliv však na Svobodu, protože k němu včas přijel soupeř.
40:21
Půlená přesilovka přišla domácím vhod. V kabině si odpočinuli a zřejmě namysleli taktiku, jak se následně prosadit. Vyšlo to dokonale, neboť PETR ŠIDLÍK od modré zamířil zcela přesně po tom, co jej do střelecké pozice vyzval kapitán Čachotský. Asistence: Tomáš Čachotský, Adam Zeman.
40:07
Dukla vyhrála úvodní buly třetí třetiny a pospíchá dopředu, dohrává totiž přesilovou hru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Druhá třetina je u konce. Branku v ní – zřejmě vyprodaný – Horácký zimní stadion neviděl, takže na ukazateli stavu je stále průběžný výsledek 2:0. Motor byl ve druhé třetině lepším týmem. První šanci sice nevyužil domácí Seman, aby následně hosté několikrát zatlačili soupeře před brankou Svobody, který doposud drží svůj tým a v jednom případě mu pomohla i tyčka, konkrétně levá spojnice branky.
40:00
39:43
Říha si na levé straně udělal prostor ke střele a poté zamířil kousek nad ledem k levému betonu Kváči, který po puku dobře máchl lapačkou.
39:20
Říhovu ránu od modré dokázal Kváča vyrazit před sebe a poté hosté nekompromisně odpalují puk ven z pásma.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:48
V levém rohu za domácí klecí si Michal Chovan pomohl faulem, když soupeři přizvedl hokejku hákováním. A to před zrakem sudího, který jej hned posílá ven.

Na vyloučení: 2-2.
38:04
Dukla poslala puk přes Říhu a Diviše do středního pásma. U lavice zapisovatelů se jej snažil udržet první jmenovaný, ovšem domácímu obránci se to nepodařilo.
37:38
Rychle a jednoduše. Po vyhraném buly dal Mucha kotouč na modrou na Vráblíka, jehož střelu z první schoval Svoboda buď mezi betony nebo kdesi na hrudi.
37:34
Vhazovat se bude znovu před domácím gólmanem. Petr Kváča v brance Motoru ve druhé třetině příliš práce nemá.
37:26
A svůj pobyt na ledě si po zakázaném uvolnění prodlouží.
37:07
Seman zaváži puk za branku. Hosté jdou střídat, nikoliv domácí, jelikož druhá lajna Dukly je na ledě jen chvilku.
36:25
Část domácích fanoušků se možná už radovala, nicméně za zády Kváči byla rozvlněna pouze boční síť.
36:06
Kajínek po buly získal kotouč a měl jej za brankou ve své moci, ovšem nedokázal jej vyhodit ven z pásma. Jihlavští se osvobodili až v další akci.
35:49
Další střela hostí, která byla domácími zblokována do ochranné sítě. Buly tak bude znovu před Svobodou.
35:39
Domácí se v posledních minutách spíše brání, důkazem toho je další zakázané uvolnění Jihlavy.
34:54
Pavlinova další střela od modré neprošla přes několik hráčů na domácí klec.
34:45
Před brankou Svobody bude další buly, nyní po jeho pravici.
34:23
Tlak Motoru pokračuje. Pýcha nejprve pálil z levého kruhu jen do bočního oblouku branky. Poté měl obrovskou šanci zřejmě Ondřej Šulek, který sám z kruhů mířil jen do levé spojnice nad Svobodovo rameno. Následně zkoušel střelu z pravého kruhu Pavlin, aby do ní Hubáček nastavil své tělo a zblokoval jí do ochranné sítě.
33:27
Svoboda nyní neviděl zhola nic a ani nemohl, protože před ním bylo několik hráčů a nahození Fillmana se otřelo o nějakou hokejku. Puk následně proskočil těsně vedle pravé tyčky domácí klece.
33:10
To naopak následuje na druhé straně.
33:02
Po druhém buly byl mezi kruhy spletenec hráčů, ve kterém touš vyplaval na Skořepu a ten jej poslal k brance hostí bez zakázaného uvolnění.
32:49
Diviš si po hostujícím zavezení puku do pásma a kombinaci Motoru nepřipustil komplikace a raději vyhodil touš na zakázané uvolnění.
32:16
Čtvrtá lajna Dukly dokázala udržet puk. Buly ale bude ve středním pásmu. To bude ale probíhat až po komerční přestávce.
31:51
Po delším čase si zachytal také Petr Kváča, který musel na hrudi skrýt nepříjemné domácí nahození, které moc vidět nebylo a puk navíc ve vzduchu zaplaval.
31:32
Hubáček zkusil ve středním pásmu nahození na Důrase, které ale skončilo u obránce Fillmana.
31:08
Co vyhodili, Motor šel rázem do situace dva na jednoho. Fronk našel ideálním pasem z levé strany před brankou Martina Heřmana, který ale ve velké šanci ztroskotal na levém betonu Miroslava Svobody a neuspěl ani s dorážkou, na kterou neměl moc prostoru.
30:34
Motor nejprve posunul puk do středního pásma, aby ho Dukla vrátila zpět před branku. Napodruhé už hosté kotouč vyhodili.
30:10
Přesně na střed levého kruhu dostal přihrávku Žiga Pavlin. Zkusil vystřelit z první, ovšem od bruslí jednoho z domácích hráčů šel kotouč do horní sítě nad brankou.
29:44
To je najednou soubojů o puk. Prvně před útočnou modrou hostí, poté za brankou Jihlavy. Motor je nyní aktivnější a obě dvě dílčí bitvy vyhrál.
28:40
Nyní to měl Mitchell Fillman hodně těžké, když se k němu odrazil skákavý kotouč a společnost mu dělali tři hráči soupeře, ovšem letošní Sympaťák WSM Ligy vyřešil celou situaci s přehledem přihrávkou na spoluhráče.
28:10
Jihlavští vyhazují kotouč ke Kváčovi a jdou střídat, zakázané uvolnění z toho není.
27:45
Po komerční přestávce se k ráně po buly dostal Hřebejk, ovšem nápřah mu nesedl, mířil vedle a ještě k tomu zlomil hůl.
27:35
Při návratu vyloučeného Zemana na led nabral na levé straně přihrávku hodně rozjetý Jiří Fronk. Nabruslil si na levý kruh a vypálil na vzdálenější tyč. Jeho střela šla nebezpečně kousek nad ledem, což je pro gólmana vždy nepříjemné, ovšem Miroslav Svoboda nastavil lapačku přesně.
26:50
Dělovka Mitche Fillmana z vrcholu pravého kruhu prošla jen těsně vedle bližší tyče domácí klece. Poté to obránce hostí zkoušel střílenou přihrávkou na vzdálenější tyč, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
26:25
Jihočeši opět kombinují před Svobodou.
26:10
Žiga Pavlin je v této sezoně obranným ostrostřelcem Motoru a také pečlivým sběratelem bodů. Proto se na středu modré přihlásil o přihrávku a vypálil, ovšem jeho pokus zblokoval do ochranné sítě obětavý Tomáš Jiránek.
25:44
Motor krátce po buly neudržel puk na modré, když Pýchovi přeskočil po tlaku domácího hráče hokejku. Hosté musí začít od své klece.
25:31
Hned poté si hosté zahraní první celou přesilovou hru, když Adam Zeman v rohu za brankou poslal na hrazení Roka Pajiče. Šance pro hosty na kontaktní gól.

Na vyloučení: 2-1.
25:25
Zeman na levé straně u mantinelu přistrčil puk na Čachotského, který jej dával naslepo mezi kruhy. Tam ale nebyl nikdo z domácích.
25:10
Šidlíkovo nahození od modré schoval Kváča do lapačky.
25:06
Rušno bylo také před Kváčou, jenž vyrazil střelu Semana z pravé strany před sebe. Na dorážku si dělal chutě Čachotský, ovšem hostující hráči mu důrazně řekli, že takhle ne, a odstavili ho.
24:54
Nápřah Heřmana od modré byl pro Svobodu hodně nebezpečný, protože toho moc neviděl. Dokázal jej ale vytěsnit.
23:43
Velký závar před brankou Kváči mohl vyřešit Seman, který se jal puku, udělal otočku kolem své osy a vystřelil. Jeho pokus po ledě prošel těsně vedle levé tyče hostující klece.
23:14
Kajínek na pravé straně urazil kotouč před Čermákem. Ten poskočil mezi kruhy, kde byl Fronk, jenže přes Říhu se ke kusu černé gumy nedostal. Od modré se poté hosté neprosadili, rána jednoho z jejich hráčů byla ztečovaná.
22:42
Nahození Nováka z nulového úhlu vyrazil Svoboda před sebe a poté se domácím podařilo i s dávkou štěstí dostat na druhou stranu. A také si vynutit buly před Kváčou.
22:05
V levém rohu za svojí brankou zůstal ležet útočník Motoru Martin Heřman, který se po chvíli zvedá a něco argumentuje k rozhodčím. Nemohu sloužit, zda se jednalo o nedovolený zákrok, sledoval jsem puk a ten byl mimo tento střet.
21:41
Hosté dobře sehráli buly a přenesli hru na vrchol levého kruhu pro Žigu Pavlina. Slovinský produktivní zadák se opřel do kotouče, ovšem Miroslav Svoboda jej vyrazil do ochranné sítě, byť chvilku nikdo netušil, kde kotouč vůbec byl.
21:27
Půža se na pravém kruhu obranného pásma opřel do puku a situaci po několika přeskocích kotouče vyřešil zakázaným uvolněním.
21:15
Útok Motoru v podání Vlastimila Dostálka zastavuje ofsajd.
20:47
To už hrají domácí v plném počtu.
20:47
Motor to nemyslel vůbec zle. Na modré dostal přihrávku Mitchell Fillman, jenž vystřelil. S tečí ale hosté neuspěli a mezi kruhy se puku ujala Jihlava, která vyhazuje přes všechny čáry.
20:25
Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich 22 vteřin dlouhá přesilová hra.
20:08
Hosté byli na buly úspěšnější a hned zavezli puk před Svobodu. Ovšem poté šel touš přičiněním hráče Motoru ven a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
V souběžně hraném utkání mezi Energií Karlovy Vary a Pardubicemi neudrželi domácí vedení 2:1 a 3:2. Dynamo ještě do konce druhé třetiny otočilo na 4:3 a nyní vede 5:3.
Úvodní třetina je u konce a Jihlavští jí vyhráli 2:0. Motor měl v úvodu zápasu více ze hry a byl aktivnější, ovšem ze své dílčí převahy nevytěžil žádnou gólovou příležitost. Jihlava se dostala do vedení ve dvanácté minutě, kdy se od modré po vyhraném buly prosadil Václav Půža. O šest minut později bylo na domácí střídačce ještě veseleji, když Radek Hubáček dokázal puk dotlačit v pádu za Kváču, jenž neudržel střelu Důrase. O tomto momentu se šel sudí poradit s videorozhodčím a poté byl gól uznán – 2:0.
20:00
19:37
Na útočné modré se k puku dostal Ján Mucha a hned zkusil napřáhnout. Nicméně jeho pokus neprošel přes prvního hráče Dukly, jímž byl Tomáš Jiránek.
19:00
V probíhající poslední minutě první třetiny se oba fanouškovské tábory uráží. Domácí hosty slušně, na opačné straně je to s vulgaritou. To je pastva pro uši malých dětí.
18:47
Krátce po buly v útočném pásmu přichází vyloučení i na druhé straně. Přesilovka Dukly trvala jen chvíli, neboť Tomáš Čachotský se v rohu za brankou provinil hákováním.

Na vyloučení: 1-1.
18:25
Jihlavští vyváželi puk po levé straně ven z pásma, když si u modré počkal Filip Novák na Aleše Jergla a skolil jej na mantinel. Dostává za to dvě minuty za napadení a domácí hráč odjíždí rovnou do kabin.

Na vyloučení: 0-1.
18:15
Ránu Nováka od modré vyrazil Svoboda a poté se kotouč dostal na domácí hole.
18:12
Během první třetiny jsme ještě neviděli vyloučení, rozhodčí zatím hru pouští. Jako nyní ve středním pásmu hit jednoho z hráčů Dukly na soupeře.
17:13
Gól je po domluvě videorozhodčího s hlavním uznán. Hubáček přejel přes modrou a v situaci dva na jednoho dal touš na levý kruh pro Důrase. Jihlavský forvard ostřel vypálil, avšak Kváča puk neudržel a ten vypadl před jeho klec. RADEK HUBÁČEK se jej snažil dorazit do sítě, což se mu povedlo přesně v okamžiku, kdy byl atakován soupeřem a zajel do brankoviště. Sudí ukázal hned, že branka platí, a po domluvě s kolegou u videa toto rozhodnutí stvrdil. Asistence: Michal Důras.
16:01
Říha posílal přes mantinel puk na Jergla, jenž jej nedokázal vyhodit. To byla voda na mlýn pro hosty. Mezi kruhy se s toušem dostával Škoda, ovšem zatímco přemýšlel, zda vystřelit nebo nahrát, byl mu touš domácími hráči odebrán.
15:32
Pavel Pýcha zkusil zpoza klece dlouhou přihrávku na své levé křídlo, jenže ta skončila na zakázaném uvolnění.
14:52
Tempo hry nyní poněkud opadlo. Vidíme hlavně zabezpečenou defenzívu z obou stran a nahození, které vždy končí za jednou z branek.
14:02
Zeman využil toho, že hosté šli střídat, a po pravé straně si sjel přes modrou. Následně dával přihrávku před branku, kam si sjížděl Čachotský, jenž měl k puku přece jen o něco dále, než by potřeboval.
13:25
Hned z buly to zkusil Michal Chovan, ovšem puk mezi tři tyče usměrnit nedokázal.
13:21
Následuje druhá komerční přestávka první třetiny, po které se bude vhazovat před Miroslavem Svobodou.
13:01
Jiránek si z pravé tyče Kváči našel kotouč, ovšem střelba mu byla znemožněna hostujícími hráči, kteří k němu včas přišli. Zkusil tak dát puk naslepo na modrou, kde se k němu nedostal ani Půža.
12:18
Martin Heřman je hodně aktivní. Před modrou se chopil puku a projel s ním prakticky až ke Svobodovi, kde mu jej ale čistě vypíchl jeden z hráčů Dukly.
11:44
Svoboda si u pravé tyče pokryl hodně rychlý pokus jednoho z hráčů hostí. Ve shluku jsem nevěděl, o koho se jednalo.
11:04
Jihlava se dostává do vedení. Skořepa vyhrál buly na pravé straně na modrou pro VÁCLAVA PŮŽU, který vypálil od modré a prostřelil Kváču. Gólman hostí měl před sebou snad pět šest hráčů a myslím si, že na puk vůbec neviděl. Pro jihlavského obránce jde o první gól i první bod v sezoně. Asistence: Josef Skořepa.
11:00
Jergl si dokázal na modré najít puk a poté si proklestit cestičku na pravý kruh. Měl před sebou obránce, proto zkusil vypálit na bližší tyč, kde byl Kváča pozorný.
10:12
Důras absolvoval tvrdý souboj za svojí brankou o kotouč s Heřmanem. V dílčí bitvě dvou hráčů s číslem 96 byl úspěšnější ten jihlavský.
09:55
Zakázané uvolnění je pískáno také na druhé straně.
08:55
Šidlík to měl v levém rohu za brankou přetěžké, když puk proti třem protihráčům zákonitě nemohl udržet. Poté to hosté zkoušeli z velkého úhlu na pravou tyčku branky Svobody, ovšem Vlček ani Heřman úspěšní nebyli.
08:08
Dundáček za brankou vracel puk o mantinel pro Říhu, ovšem tenhle úmysl vystihl Jakub Babka. Ovšem nedokázal zisku kotouče výrazněji využít.
07:46
Také další rozehrávka Dukly končí zakázaným uvolněním.
06:56
Na Horáckém zimním stadionu vládne parádní atmosféra, oba tábory fanoušků se baví opakovačkami názvů celků, kterým fandí.
06:48
Útok hostí byl přerušen postavením útočícího hráče v brankovišti, poté následuje komerční přestávka.
06:05
Svoboda si u své pravé tyče pokryl kotouč, i když se na něj navalilo snad šest hráčů. Domácí muž v masce se poté těžko zvedal z ledu a hra byla přerušena, až když šel puk do ochranné sítě nad brankou.
05:30
Důras chtěl zavážet puk ven z pásma, ovšem na modré uklouzl a ztratil jej. Jihlava následně rozehrála jen na zakázané uvolnění.
05:12
Dundáček zkusil pokus z pravého kruhu, který Kváča vyrazil betonem nad svojí horní tyčku.
04:29
Zeman udržel kotouč a dal ho za branku na Čachotskkého, který inkasoval hit od soupeře. Je jasné, že Motor nenechá domácímu kapitánovi metr prostoru.
03:34
Kombinace Motoru mezi kruhy byla trošku kostrbatější, takže Pavlin neprostrčil puk na Čermáka ani Pajiče. Získal ho tak Jergl, který ho dal do středního pásma.
02:26
Jihlava mohla jít do přečíslení, když Motor nedobře střídal, ovšem Diviš si situaci neusnadnil, když mu puk při prvním kontaktu uskočil od hole.
01:55
Za brankou probíhá souboj o puk, který vyšel lépe hostům. Následně na modré přihrával puk Vráblík na Muchu, jenž střílel z první, ovšem Svoboda vyrazil jeho střelu před sebe, kde byli domácí hráči.
01:47
Poprvé si na puk sáhl také Miroslav Svoboda, který na ledě skryl do lapačky nahození Vaka.
01:26
Oba týmy se jednou dostaly do pásma před soupeřovu branku, ale bez žádné vážnější šance.
00:24
Domácí měli první slibnou šanci, když si mezi kruhy sjel Skořepa a dostal puk. Mířil k pravé tyči, kde byl připravený beton Kváči.
00:01

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Brož) – J. Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb, Váňa – Jiránek, J. Skořepa, Jergl – Čachotský (C), F. Seman (A), Zeman – Důras (A), Hubáček, Diviš – Čermák, Jícha, Anděl.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – F. Novák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák (A), Pajič, Chovan – Heřman, Vlček, Fronk – Dostálek, Vak, Hřebejk (A) – Babka, Škoda, Šulek – J. Bárta.

Rozhodčí: Čech, Hribik – Barvíř, Blümel.
Barážová tabulka:
V následujících dvou kolech půjde skutečně o hodně a baráž se může začít lámat. Na dvou postupových pozicích jsou celky, které do baráže postoupily z WSM Ligy – první Dukla JIhlava i druhý Motor České Budějovice mají shodně 13 bodů a následné dvě kola hrají proti sobě. Nejprve v Jihlavě, poté v Českých Budějovicích.

Oba dva týmy, které hájí extraligovou příslušnost, ztrácí na toto duo dva body. Dynamo Pardubice i Energie Karlovy Vary mají shodně 11 bodů. Je stoprocentně jasné, že tým, který dnes v KV areně prohraje, půjde v tabulce po devátém kole baráže na poslední místo. S tím, že v dalším kole v Pardubicích bude muset pro naději na uchování extraligové příslušnosti bezpodmínečně zvítězit.
Letošní vzájemné zápasy:
Oba týmy se letos potkaly již šestkrát – čtyřikrát v základní části WSM Ligy a dvakrát v baráži. Všech šest zápasů skončilo rozdílem jednoho jediného gólu, což ukazuje, že oba celky jsou naprosto vyrovnané. Utkání také mají dalšího společného jmenovatele – ve všech šesti případech se z vítězství radovala Dukla Jihlava

4. kolo baráže: Motor – Dukla 1:2 pr.
3. kolo baráže: Dukla – Motor 2:1 sn.
41. kolo WSM Ligy: Dukla – Motor 2:1 pr.
2. kolo WSM Ligy: Motor – Dukla 2:3 pr.
28. kolo WSM Ligy: Motor – Dukla 1:2
15. kolo WSM Ligy: Dukla – Motor 2:1.
ČEZ Motor České Budějovice:
Českobudějovičtí hokejisté v průběhu letošní baráže prakticky vstali z mrtvých a to jen dokazuje, jak je prolínací soutěž o dvě extraligové vstupenky vyrovnaná. Motor v prvním utkání porazil Pardubice na jejich ledě 2:1, jenže poté prohrál čtyřikrát za sebou – doma s Energií, na nájezdy v Jihlavě, v prodloužení doma s Jihlavou a doma s Pardubicemi. Po pěti kolech tak měly České Budějovice jen pět bodů a vidina postupu se jim lehce vzdálila. Jenže Jihočeši následně urvali tři body na ledě Karlových Varů a tříbodově opět vyplenili pardubický led. Rázem tak poskočili na druhé místo, které v posledním kole uhájili, když porazili Energii 2:1 v prodloužení.

HC Dukla Jihlava:
Domácím se v letošní baráži daří, vždyť již po pěti kolech měli více bodů než v celé loňské prolínací soutěži dohromady. Dukla na vítězství v Karlových Varech za tři body navázala čtyřmi výhrami za dva body – nad Pardubicemi a Motorem, na ledě Motoru a doma s Karlovými Vary. Poté přišel výpadek, když Jihlavští prohráli v Pardubicích 1:3 a hned poté padli i v Karlových Varech 0:3, ale náladu si zpravili doma proti Pardubicím. Nad Dynamem sice vedli po dvou třetinách 3:0 a kvůli třem inkasovaným brankám v rozmezí 42.-46. minuty se museli strachovat o výsledek, ale nakonec dotáhli zápas do nájezdů a vyhráli celkově 4:3.

Poslední zápasy Dukly:
Dukla – Pardubice 4:3 sn.
Karlovy Vary – Dukla 3:0
Pardubice – Dukla 3:1
Dukla – Karlovy Vary 3:2 sn.
Dukla – Motor 2:1 sn.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u letošní extrémně dramatické a vyrovnané baráže o extraligu, která vstupuje do své závěrečné třetiny. V neděli 16. dubna 2017 se proti sobě od 17:30 utkají dva celky, které do prolínací soutěže postoupily z play-off WSM Ligy. HC Dukla Jihlava hostí ČEZ Motor České Budějovice. Oba týmy jsou na postupových místech, mají shodně třináct bodů. O dvě hodiny dříve začne na západě Čech druhý zápas devátého kola baráže, HC Energie Karlovy Vary přivítá ve velice důležitém klání HC Dynamo Pardubice. Oba mančafty hájící extraligovou příslušnost mají shodně 11 bodů a jakákoliv ztráta už může být kritcká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.