Jihlava - Pardubice: Domácí se radují! Vítězný gól vstřelil Filip Seman, 4:3 po nájezdech

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava také podruhé doma porazila Dynamo Pardubice 4:3, tentokrát – na rozdíl od předchozího zápasu v prodloužení – na nájezdy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Zápas je u konce a nakonec o jeho vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ač to tak po dvou třetinách nevypadalo. Dulka totiž vedla nad svým soupeřem po čtyřiceti minutách o tři branky, když v první části otevřel skóre Filip Seman a ve druhé se prosadil dvakrát Tomáš Jiránek. Jenže v rozmezí 42. – 46. minuty se Pardubice prosadily hned třikrát, trefil se Ctirad Ovčačík, Petr Sýkora a Marek Trončinský. Hosté poté měli šance na rozhodnutí zápasu, ovšem ten nakonec dospěl do již zmiňovaných nájezdů, které Dukla vyhrála 2:0. Za domácí se prosadil Filip Seman s Adamem Zemanem, zatímco hosté nedali z dvou pokusů gólmanovi Miroslavu Svobodovi ani jednu branku – 4:3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
O rozhodující nájezd se postaral FILIP SEMAN, Jihlava porazila Pardubice v nájezdové loterii 2:0 a celkově 4:3.
Adam Zeman se trefil přesně k pravé tyči kolem betonu Růžičky a Dukla tak bere dva body za výhru na nájezdy – 2:0.
Petr Sýkora opět zkusil střelu mezi betony Svobody, ovšem ta se mu nepodařila – 1:0.
Filip Seman se trefil naprosto přesně do levé šibenice a potvrzuje, že se mu nájezdy zatím daří – 1:0.
David Tomášek zkusil vystřelit mezi betony Svobody, kde ale místo nebylo – 0:0.
Josef Skořepa rozhýbal Růžičku, ale ten na poslední chvíli vykopl jeho zasunutí k pravé tyči betonem – 0:0.
Rolba už je zpět na svém místě, nájezdy zahájí Dukla.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení je u konce. Dalo by se říct, že jedinou vážnější šanci měl v posledních pěti vteřinách jihlavský forvard Seman, který ale tváří v tvář Růžičkovi minul. Lépe zakončit nemohl, protože byla sotva vteřina do konce.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Filip Seman mohl rozhodnout. Nejprve dostal sekeru zezadu, poté soupeři oplatil. Čtyři vteřiny před koncem se jihlavský útočník dostal k přihrávce. Postupoval sám na Růžičku a střílel z kruhů, ovšem dal puk nad horní tyčku.
64:35
Schaus střílel z pravého kruhu, protože před Svobodou byl chumel hráčů. Gólman Dukly schoval kotouč do lapačky.
64:19
Filip Seman se dostal s pukem po hezké individuální akci až mezi kruhy, kde vystřelil, ovšem jeho pokus zablokovali hosté do ochranné sítě.
63:38
Opět tlačenice o kotouč, tu dnes vidíme již několikrát. Nyní v levém rohu za brankou hostí.
62:58
Do útoku nyní míří Aleš Jergl, ale proti přesile hráčů se dostal s pukem jen za branku, kde jej zákonitě ztratil.
62:33
Střelu Skořepy z pravého kruhu dokázal pokrýt Martin Růžička a buly bude po jeho levici.
62:10
Dynamo nedokázalo vyhodit puk, byť ho mělo v obranném pásmu na hokejce. Dukla tak stále kombinuje.
61:34
Radek Hubáček dokázal mezi kruhy získat odražený puk a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají. Poté jde na lavičku také on.
61:04
Ten ale také nebyl dobrý a kotouč mají Pardubice.
60:53
Napoprvé to nevyšlo, Dukla rozjíždí od svojí klece druhý útok.
60:37
Nyní se do kombinace pouští také jihlavští hokejisté.
60:20
Stejně tak i nyní po střele Schause z vrcholu levého kruhu hned po buly.
60:16
A Pardubice to také hned zkusily. Nahodil z levého kruhu otestoval pozornost Svobody, který úspěšně zakročil.
60:03
Úvodní buly, což je při prodloužení tři na tři důležité, vyhráli hosté.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 19:58.
Ve třetí třetině byly Pardubice jednoznačně lepší a pomohla jim k tomu zejména 42. minuta, kdy Dynamo dalo dvě branky během 47 vteřin. Trefil se Ctirad Ovčačík a poté i Petr Sýkora. Útočník hostí poté připravil vyrovnávací přesilovkovou trefu pro Marka Trončinského. Kdyby hosté rozhodli v základní hrací době, asi by se nebylo čemu divit, ale nakonec je tu z jednoznačného zápasu pro Duklu prodloužení.
60:00
59:49
Domácí hrají v plném počtu.
59:20
Skořepa zatáhl puk až za branku, kde také nasbíral pár cenných vteřinek.
58:45
Ani nyní se Pardubice nedokázaly usadit před brankou Jihlavy, domácí posílají puk ven.
58:10
Krátce po buly se dokázali hosté osvobodit a díky Jiránkovi se Skořepou na chvíli udržet puk za klecí soupeře.
57:49
Závěr zápasu nabídne také pořádné drama. Richard Diviš totiž jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění. První faul na hráče Dukly písknut nebyl, jeho oplácení už ano.

Na vyloučení: 5-5.
Vyšší tresty: 0-1.
57:40
Hraje se nyní nahoru – dolu. Jihlavští se neudrželi s pukem před Růžičkou, na druhé straně se mezi kruhy před vlastní klecí prezentoval dobrým vypíchnutím puku Dundáček.
56:38
Radek Hubáček po rychlé akci mířil z vrcholu pravého kruhu vedle vzdálenější tyče, takže Růžička nemusel zasahovat.
55:40
Jerglovu střelu vyrazil Růžička před sebe, poté se k puku dostali hosté a probíhá znovu tlačenice u mantinelu.
55:32
Hra je přerušena, protože puk letící vzduchem k brance Svobody zahrál jeden z hráčů hostí vysokou holí.
55:11
Situaci dva na dva v podání Dukly skončila neúspěšnou přihrávkou Jiránka na Anděla.
54:44
Jiří Říha po přistrčený Skořepy zkusil na pravé straně kličku, po které se dostal na vrchol pravého kruhu, a vůbec poprvé ve třetí třetině zaměstnal soupeřova brankáře.
54:32
Dukla byla znovu pod tlakem. Před brankou nyní skákal puk z hokejky na hokejku, ovšem skóre se nezměnilo.
53:37
Důras dostal před branku přihrávku od Diviše, který měl kotouč za soupeřovou klecí a ukázal zajímavý pas na soupeře. Kotouč se ale domácímu forvardovi zamotal mezi nohami.
53:01
Jinak tomu nebude ani nyní, jelikož vracející se Ján Sýkora stihl mezi kruhy vypíchnout puk Skořepovi, který si na něj dělal zálusk.
52:25
Další tlak hostí do branky, který utíná zákrok Svobody, jenž do své výstroje schoval puk, který se k němu odrazil od nohou Nahodila. Dukla ve třetí třetině ještě neohrozila branku soupeře.
52:00
Další střelecký pokus hostí. Čáslava si z levé strany sjel blíže ke středu a vypálil na lapačku Svobody, který touto částí svojí výstroje máchl včas.
51:45
Bitvu, ve které Dukla ve třetí třetině během šesti minut přišla o tříbrankové vedení, sleduje vyprodaný Horácký zimní stadion – 6200 diváků.
51:33
Dundáčkovi při rozehrávce podjel kotouč pod hokejkou, proto poté domácí bek přesunul touš na Kajínka a ten jej vyhodil na zakázané uvolnění, byť se Skořepa zkoušel ztlumit touš.
51:06
Jihlavští hrají v plném počtu a domácí gólman má kotouč ve výstroji.
50:28
Výbornou přihrávku dostal na pravý kruh z levého zcela volný Trončinský. Zkusil to na bližší tyč, ale Svobodovo rameno bylo proti.
49:51
Už to vypadalo, že se puk odrazí mezi kruhy k Davidu Tomáškovi, ovšem útočník Pardubic jej nedokázal dostat lépe na hokejku.
49:29
Radek Hubáček za brankou soupeře zabojoval o kotouč a ušetřil svému týmu cenné vteřinky.
49:06
Jihlavský obránce Šimon Szathmáry jde ven na dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 4-5.
49:06
Domácí se budou opět bránit. Po velké nedůslednosti byl před Svobodou zcela volný Petr Sýkora, který zakončil a poté jej zastavil nedovoleně Szathmáry. Další možnost pro Dynamo.
48:49
Na tyčky je to také jedna jedna, protože Jiránek z pravého kruhu orazítkoval břevno branky Růžičky.
47:44
Jihlavští už jsou v plném počtu, nyní bude probíhat komerční přestávka. Vítaná to možnost pro Duklu po obrovsky ledové sprše během začátku třetí třetiny.
47:30
Nezbývá než poděkovat fanouškům hostí za odpálenou pryrotechniku, jelikož se nyní na stadionu nedá prakticky vůbec dýchat a nad Svobodovu brankou se vznáší pořádný dým.
47:13
Důras mezi kruhy našel vyražený puk a posunul jej ven přes všechny čáry.
46:28
Schaus vypálil od modré tak tvrdě, že se kotouč odrazil od zadního mantinelu a vyjel ven z pásma.
46:16
Szathmáry na pravém kruhu zblokoval střelu Trončinského, přesto je Dynamo opět u kotouče.
46:04
Nahodil byl na levé straně před brankou volný, proto zkusil střelu mezi betony Svobody, který je sklapl včas.
45:32
Pardubice nyní mohou otočit celý průběh zápasu, jelikož David Kajínek jde za faul kolenem ve středním pásmu ven. Druhá to výhoda pro hosty v krátkém časovém sledu.

Na vyloučení: 3-5.
45:12
Dynamo právě vstřelilo branku!
Nyní se může lámat baráž! Jihlavští totiž během pěti a čtvrt minuty třetí třetiny přicházejí o tříbrankové vedení. MAREK TRONČINSKÝ si na modré vyměnil puk s Petrem Sýkorou a poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Svoboda prakticky nic neviděl. Asistence: Petr Sýkora.
45:06
Schausovu střelu z levé strany má Svoboda jasně v lapačce a nerozhodilo jej ani dojetí jednoho z hráčů hostí.
44:49
Petr Šidlík vyhazuje kotouč přes všechny čáry až za Růžičkovu klec.
44:44
Svoboda si úspěšně poradil se závarem před vlastní brankou a kryje puk ve výstroji.
44:29
Pardubické přesilovky jsou pro soupeře hodně hodně těžké a nyní to pocítí i Jihlava. Adam Zeman jde ven na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-5.
44:07
Zakázané uvolnění Pardubic.
44:00
Trončinského střelu vyrazil Svoboda před sebe, druhý pokus zastavil Jiránek a poslal jej do středního pásma.
43:27
Pardubičtí jsou nyní jako supi. Dukla se ale stihla poprvé dostat před Růžičku, když puk vyvezl na druhou stranu Jiránek.
42:49
Pro domácí je všechno o to více obtížnější, že hrají bez kapitána Tomáše Čachotského, který po zákroku před třetím gólem Dukly odstoupil ze hry.
42:31
Schausova rána byla mezi kruhy zblokována za Svobodovu branku.
41:56
Dukla si samozřejmě bere oddechový čas.
41:56
Během 47 vteřin je jihlavské vedení z tříbrankového už jen jednobrankové. Souhru zkušených hráčů zakončil PETR SÝKORA, který před Svobodou využil Rolinkovy nahrávky zpoza jihlavské klece a trefil se mezi betony jihlavského brankáře. Asistence: Tomáš Rolinek.
41:09
69 vteřin po začátku třetí třetiny tu máme zápletku. Tomášek projel po pravé straně do útočného pásma a předložil puk přesně na střed, kam si najel z druhé vlny obránce CTIRAD OVČAČÍK. Zadák Pardubic zamířil nad vyrážečku Svobody do pravé šibenice. Asistence: David Tomášek.
40:31
Také Dukla je v pěti, tohle nešlo kvůli krátkému času využít.
40:07
Hosté hrají v pěti a začíná jejich krátká čtyřiadvacetivteřinová přesilovka.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Druhá třetina, ve které padly dvě branky, je u konce. O obě dvě přesné rány se zasloužil Tomáš Jiránek. Útočník Dukly nejprve ujel po pravé straně a mířil mezi betony Růžičky. V polovině hry Pardubice snad na dvě minuty sevřely soupeře před brankou, ovšem gól nedaly a poté se o tlak připravily zbytečným vyloučením. Nepříjemností pro domácí je rozhodně to, že ve 34. minutě dostal tvrdý hit Tomáš Čachotský, chvíli ležel na ledě a poté zamířil s hodně bolestivým výrazem do šatny. Na hrací ploše se od té doby neukázal. Nedlouho poté se prezentovala Dukla třetím gólem, který má stejný rukopis střelce jako v předešlém případě a Tomáš Jiránek zblízka dorazil puk do sítě – 3:0.
40:00
39:59
Ještě jedna akce, to je pořádný závěr druhé třetiny. Tomáš Rolinek pálil z levého kruhu, ovšem i za přispění Svobody neuklidil kotouč ke vzdálenější tyči.
39:50
Ta jím ale vůbec nevyšla, takže dopředu šel Šidlík, který přejel modrou a zkusil střelu. Na Růžičku si nepřišel.
39:30
Hosté mají puk za svojí brankou a zkouší ještě jednu útočnou akci druhé třetiny.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:55
Při hře čtyři na čtyři ujel do útoku Jiří Říha. Zkusil to střelou na hlavu Růžičky, nicméně mířil metr nad horní tyčku.
38:31
Dukla se ale o výhodu přesilové hry hodně rychle připravuje, neboť po velké chybě v rozehrávce musel nebezpečí před vlastní brankou hasit Tomáš Kaláb, jenž sekl soupeře. Kdyby sudí nařídil trestné střílení, asi by nikdo nemohl nic říct. Také zástupce Dukly tak dnes poprvé usedá na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-5.
38:07
Dynamo se znovu svojí nedisciplinovaností připravuje o tlak. Před brankou totiž krosčekoval soupeře útočník Matěj Beran a jde ven na dvě minuty za krosček. Ve druhé třetině usedá na trestnou již podruhé.

Na vyloučení: 0-5.
37:53
Podruhé to dnes za zády Miroslava Svobody zacinkalo. Zřejmě po střele Nicholase Charlese Schause z vrcholu pravého kruhu.
37:48
Agilní Ščotka napřáhl z vrcholu levého kruhu, ovšem mířil jen na hruď Svobody. Ten puk vyrazil před sebe.
36:50
Tato přesilová hra nebyla z řad Dukly příliš povedená. Domácí jako by se soustředili na to, aby neudělali chybu a šli do kabin s tříbrankovým vedením. Zároveň je třeba ocenit dobrou hru Pardubic ve čtyřech.
36:16
A nebude tomu tak ani nyní, kdy má Dynamo buly dokonce před jihlavským mužem v masce. Hosté tak ušetří cenné vteřinky.
35:27
Hosté se zatím brání dobře a disciplinovaně, Jihlavští se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
34:50
Za brankou Dukly došlo k faulu jednoho z hráčů Dynama, a to v pořádně velké přetlačované o puk. Jedná se o Michala Bártu, který se provinil hrubostí, navíc neunesl tíhu okamžiku a dostává desítku navrch za nesportovní chování. Možná se zlobí právem, o tomhle vyloučení by se také dalo polemizovat. Menší trest odsedí Ondřej Panna.

Na vyloučení: 0-4.
34:32
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavští nejprve nevyužili situaci dva na jednoho, když Szathmáry z pravého kruhu znovu mířil na vzdálenější tyč, ovšem Růžička jeho pokus vyrazil. Vzápětí to již Dukle vyšlo. Jerglovo přistrčení si našel před brankou zcela volný TOMÁŠ JIRÁNEK a bez problémů trefil prázdnou klec. Asistence: Aleš Jergl, Josef Skořepa.
33:29
Domácí kapitán se po dlouhé chvíli zvedá z ledu a míří rovnou na střídačku.
33:29
Tak tohle je hodně nepříjemný moment. Domácí kapitán Tomáš Čachotský inkasoval u své střídačky úder na horní část těla a zůstává v nehokejové pozici ležet na ledě s minimálními známkami pohybu.
33:05
Ščotka nahazoval puk na branku, kde se k němu dostal Ján Sýkora. Zkusil rychlou dorážku, kterou vykryl Svoboda svým pravým betonem.
32:42
O puk probíhá souboj za brankou Svobody, úspěšnější jsou domácí, jenž ho vyhazují na druhou stranu, nikoliv však na zakázané uvolnění.
32:00
Dynamo hraje v plném počtu.
31:56
Důras byl volný u levé tyče, kam také dostal puk, ovšem ten mu při zakončení sjel z hole a poté se stačili Pardubičtí osvobodit.
31:30
Důras si projel střed útočného pásma a zkoušel potáhnout puk na Hubáčka, který byl na poslední chvíli pokryt Chaloupkou.
31:16
A početní výhoda domácích se nezlepší ani nyní, jelikož Dukla zahrála úmyslný ofsajd.
30:50
Jihlavští zatím v přesilovce nebezpeční nejsou, prakticky ani nevystřelili na branku. Zdá se, že Dukla ještě rozdýchává předchozí obrovský tlak hostí.
30:00
Jenže hosté se zcela nepochopitelně připravují o tlak. Domácí pětice už sotva stála na nohou, navíc měli hosté blíže ke střídačce a mohli se točit. Jenže hráli v šesti a jejich tlak je tak rázem přerušen. Dvě minuty si jde odsedět Matěj Beran.

Na vyloučení: 0-3.
29:50
Pardubice stále tlačí soupeře, který už nyní viditelně nemůže. To jsou tvrdé chvíle pro Duklu.
29:30
Dukla musí nadále odolávat obrovskému tlaku soupeře, nyní je domácí pětice na hraně fyzických sil. Střelou z kruhů neuspěl Beran, poté to zkoušel i obránce Schaus, ale také neúspěšně.
28:27
Domácí jsou nyní pod tlakem, což je ale způsobeno jejich chybou v rozehrávce. Po ní se ocitl sám před Svobodou útočník Ján Sýkora, který ale gólmana Dukly nepřekonal bekhendovým blafákem.
27:32
Dukla šla do podobné situace jako při svém druhém gólu. Tentokrát to z pravého kruhu na vzdálenější tyč zkusil Michal Důras a také to byla hodně dobrá střela. Růžička však předvedl neméně dobrý zákrok a puk vytěsnil svojí vyrážečkou.
27:12
Obránce Jan Ščotka pálil dvakrát tvrdě od modré. Poprvé netrefil branku, podruhé jeho střelu zastavil před jihlavskou klecí vlastním tělem útočník Radek Hubáček.
26:44
Mezi kruhy si vybruslil David Tomášek, který je dnes hodně aktivní a v prvním utkání těchto soupeřů na Horáckém zimním stadionu vstřelil úvodní gól Pardubic. Svoboda byl opět pozorný.
26:29
Čachotský šel na levé straně do protiútoku, ovšem byl ve velkém úhlu a Růžičku tak nepřekvapil. Přesto gólman hostí vyrazil kotouč před sebe na pravý kruh, kde s ním chvíli operoval Zeman, ale proti přesile jej ztratil.
26:05
Hra je přerušena po tom, co se Lukáš Nahodil snažil stínit Miroslavu Svobodovi, ovšem byl v postavení v brankovišti. Hned poté bude probíhat úprava ledu – komerční přestávka.
25:11
Hned po buly vypálil z pravého kruhu Tomáš Kaut. Tohle byla také nebezpečná střela, šla kousek nad ledem, ovšem beton Miroslava Svobody byl opět bezchybný.
24:24
Čáslava se na levém kruhu vyhnul padajícímu Radku Hubáčkovi, týž hráč hned poté stačil jeho střelu zblokovat. Puk se odrazil před branku na Matěje Berana, který jej zblízka za Svobodova záda nedopravil.
23:37
Jihlavští se dokázali osvobodit z počínajícího tlaku Dynama a jdou do dvougólového vedení. Skořepa ve středním pásmu hezky poslal kotouč na rozjetého TOMÁŠE JIRÁNKA, který si rychle najel na pravý kruh, vypálil po ledě na vzdálenější tyč a trefil se naprosto přesně mezi betony Růžičky. Asistence: Josef Skořepa.
23:19
Rozhodčí je součást hry, takže se o něj zastavil kotouč, nicméně ani Schausova střela nedokázala projít za záda Svobody.
22:30
Tohle byla hodně nebezpečná střela, kterou na domácí klec vyslal od modré obránce Petr Čáslava. Kotouč projel vedle levé tyče, moc mu tedy nescházelo.
22:16
Hned po buly to zkoušel od modré Schaus, jehož pokus zblokoval Diviš a poslal ven z pásma.
22:04
Beranův pokus z levého kruhu po velkém nápřahu projel dva metry vedle bližší tyče, poté Dynamo uzavřelo soupeře na chvíli v pásmu, ale více než střelu Ščotky od modré si nepřipsalo. Dukla se poté osvobozuje na zakázané uvolnění.
21:05
Szatmárymu se v obranném pásmu u pravého kruhu zastavil puk ve vodě, která ještě nestačila po úpravě ledu zmrznout. Ovšem hosté toho nedokázali využít, Nahodil se ke kotouči nedostal.
20:15
Úvodní sekundy druhé třetiny se nesou ve znamení dvou útoků Dukly, mezi kterými hosté nedokázali dostat puk dále než do středního pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První třetina je u konce. Po opatrné úvodní desetiminutovce padl první gól ve čtrnácté minutě, když Dukla využila druhou přesilovou hru po úspěšné dorážce Filipa Semana. Hra se poté zvedla a domácí i hosté měli možnost na další změnu stavu, leč nepovedlo se – 1:0.
Zástupci obou dvou týmů si ještě něco vysvětlují s rozhodčími. Nejprve domácí, když k sudím přijel Tomáš Čachotský. Poté hosté, když sudí přijel k Dušanu Salfickému.
20:00
19:50
Skořepa málem že na útočné modré sebral kotouč soupeřově hráči, ovšem Ovčačík si nakonec věděl rady. Zavézt puk na druhou stranu už ale asi nestihne.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:38
Od modré posílal puk na branku obránce Čáslava. Svoboda toho moc neviděl, přesto stačil puk letící nad ledem vyrazit levým betonem a poté už si domácí celou situaci před Špirkem, číhajícím na dorážku, pohlídali.
17:48
Hra je opět přerušena, tentokrát po tom, co se do sebe zaklínili dva hráči a puk opustil ledovou plochu. Opět to bylo na hranici faulu, sudí dneska hru hodně pouští.
16:27
Hodně velká šance i na straně Pardubic. Až mezi kruhy si s pukem projel Tomášek, který dokázal vystřelit mezi levou ruku a tělo Svobody, jehož lapačka srazila kotouč před branku. K dorážce se vzápětí nedostal produktivní obránce hostí Schaus.
15:55
Hokej se nyní hraje ze strany na stranu a to je jedině dobře. Domácí čtvrtá lajna šla do situace tři na dva, když Čermák dával kolmici z levého kruhu na pravý pro Szathmáryho, před kterým přizvedl puk mimo dosah jihlavského obránce zadák hostí Chaloupka.
14:05
Na obou stranách bylo nyní živo. Schaus si sjel s pukem na pravý kruh a viděl, že je před Svobodou hodně hráčů. Vystřelil proto a puk, který šel mezi betony jihlavského gólmana, byl ještě tečován. Chvilku poskakoval před brankou, než jej domácí odpálili pryč. Hned z toho byl rychlý protiútok, který zakončil tvrdou ránou od modré Dundáček a gólman hostí musel tasit dobrý zákrok.
13:17
Jihlavští prakticky od buly nepustili soupeře z pásma a jsou za útočnou aktivitu po zásluze odměněni. Šidlíkova bomba od modré skončila na několika hráčích před brankou. K puku se dostal obránce Szathmáry, jenž ho posunul pro FILIPA SEMANA a jihlavský útočník s rychlou střelou uspěl. Jihlava vstřelila branku po dvou hodinách hry. Asistence: Šimon Szathmáry, Petr Šidlík.
13:09
Jihlavští sice kombinují v pásmu, ale zatím se pořádné střele nedostávají. Když už, tak Šidlík poslal kotouč nad branku z první od modré.
12:40
Nyní už je zákrok na Jiřího Říhu potrestán. Tomáš Kaut jihlavského obránce poslal před domácí střídačkou na led a půjde si odsedět menší trest za sekání.

Na vyloučení: 0-2.
12:18
Po kterém následuje komerční přestávka.
12:18
Opravdu nevím, na co nyní sudí čekal. Bylo zcela jasné, že hráči obou týmů jsou v šachu a nikdo se v klinči ke kotouči nedostane. Hra byla přerušená ale až po více jak půl minutě. hned poté si sudí volají k sobě jednoho hráče z obou týmu a něco jim vysvětlují. Zcela zbytečný moment.
11:25
Anděl vyhazoval kotouč z levé strany obranného pásma nasledpo na střed, kde jej málem získal David Čermák. O puk se nyní bojuje v útočném pásmu Dukly poblíž pravého kruhu.
10:53
Ve středním pásmu vznikla o puk pořádná tlačenice, ve které se sice kus černé gumy dostal k Andělovi, ale ten neměl jinou šanci, než aby jej nahodil na Růžičku.
10:01
Divákům se nyní nelíbí několik zákroků pardubických hráčů na domácí. Hra pokračuje v rovnovážném počtu hokejistů na ledě.
09:42
Hosté hrají v plném počtu.
09:15
Skořepa si počkal před brankou na odražený kotouč, ovšem nedokázal jej usměrnit do volné poloviny branky, v obtížné pozici promáchl do prázdna.
08:36
Jerglův pokus z vrcholu levého kruhu šel šel vzdálenější tyči, kde Růžička předvedl zákrok lapačkou, jenž nebyl zrovna jistý. Kotouč jen lehce nadzvedl vedle své levé tyčky.
08:16
Šidlík nápřahem od modré zlomil hokejku, což málem nebylo škodu pro Zemana, jenž u levé tyče číhal před brankou, ovšem na poslední chvíli ho puku zbavil Čáslava a vyhazuje.
07:42
Puk po Šidlíkově střele neprošel na pardubickou branku i kvůli tomu, že Ján Sýkora zahrál vysokou holí, za což dostává dvě minuty a je tak prvním vyloučeným hráčem zápasu.

Na vyloučení: 0-1.
07:38
Šidlíkova střela od modré neprošla až k Růžičkovi, hned poté se bude vylučovat.
07:33
Čachotský nahazoval kotouč naslepo zpoza branky k pravé tyči Růžičky, který byl rychlejší než dojíždějící Zeman. Útočník Dukly se tak k dorážce nedostal.
06:55
Jiránek se ve středním pásmu dostal k puku, který mu protečoval Skořepa. Byl v rychlosti, takže se bleskově dostal až na střed útočného pásma, odkud vystřelil a jeho pokus byl také zblokován – mimo tři tyče.
06:26
Dundáček vyvážel puk za brankou, ale byl o něj odebrán čistým atakem Tomáška. Kotouč následně vyplaval u levé tyče Svobody, který ho pokryl betonem proti střele Matěje Berana.
06:14
Branka zatím nepadla ani v duelu Motor – Energie.
06:14
Hra je přerušena pro ofsajd Dukly, po kterém následuje komerční přestávka.
05:40
Jihlavské čekání na branku se tak prodlužuje, z gólu se domácí neradovali již 112 minut a 21 sekund.
05:40
Ačkoliv měl Čachotský za brankou na sobě dva hráče, stihl puk přistrčit k pravé tyči na Semana. Než ale jihlavský útočník vystřelil, byla klec vychýlena ze svého obvyklého místa a upevňovat jí půjde ledař.
05:03
Pardubice získaly puk a posílají ho na zakázané uvolnění.
04:46
Důras sice při souboji o puk upadl, ale udržel ho a poslal na Anděla. Dukla má kotouč v útočném pásmu, ovšem ke střele se zatím nedostala. Zkoušel to i Skořepa, ke kterému se odrazil puk, ovšem jihlavský zadák nedal kus černé gumy přes obránce na Růžičku.
03:48
Půža zkoušel další nahození, když vyslal puk od modré na Růžičku, který měl před sebou dva tři hráče. Byl to Radek Hubáček, který kotouč tečoval těsně nad horní tyčku.
03:27
Oba týmy se během třech a půl minuty do vážnější šance nedostaly, sledujeme zatím nepříliš úspěšná nahození.
02:59
Pardubice rozehrávají puk za svojí klecí. Ten se dostal ve středním pásmu k Petru Hubáčkovi, jenž kus černé gumy neudržel.
02:34
Nahodilova střela po tom, co útočník Dynama projel před modrou, byla zblokována za Svobodovu branku.
02:11
Jiří Říha inkasoval na obranné modré při rozehrávce hned dva údery. První byl určitě čistý, při druhém to bylo trošku na hraně, nicméně rozhodčí zatím vylučovat nebude.
01:45
Jergl si nyní za svojí klecí nenechal líbit hit a soupeře také dohrál – hned po tom, co vstal z ledu. Puk má za svojí klecí Dukla.
01:25
Diviš si vzal na levém kruhu kotouč a namířil si to středem útočného pásma. Dvakrát naznačil střelu, aby se potřetí odhodlal k ohrožení branky, ovšem puk nadzvedl do ochranné sítě obránce Jan Ščotka.
01:01
První minuta toho nabídla poměrně dost. Uvidíme, zda tempo hry bude takto pokračovat.
00:50
Na levém kruhu se k odraženému puku dostával Čachotský, ovšem obránce soupeře byl rychlejší. Vzápětí je posunuta branka Pardubic, do které narazil obránce Ovčačík a chvilku zůstává ležet na ledu. Poté jede po svých na střídačku.
00:36
Jihlavským se nepovedla nahrávka na modré a nechybělo moc, aby se Rolinek dostal do úniku mezi dva obránce.
00:27
Zatímco České Budějovice mají již v úvodu zápasu přesilovou hru, Pardubice se nyní provinily zakázaným uvolněním.
00:10
Úvodní buly se povedlo více Jihlavě a Dundáček hned zkusil nahození, které šlo metr nad horní tyčku Růžičky.
00:01

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Brož) – J. Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb, Váňa – Jiránek, J. Skořepa, Jergl – Čachotský (C), F. Seman (A), Zeman – Důras (A), Hubáček, Diviš – Čermák, Jícha, Anděl.

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Čáslava (A), Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – P. Sýkora (A), Nahodil, Rolinek (C) – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, M. Bárta – Starý, T. Kaut, Panna.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer.
HC Dynamo Pardubice:
Pro Pardubické je zatím letošní baráž jako na houpačce. Stačí se podívat na průběžné výsledky. Dynamo nejprve padlo doma s Motorem a poté prohrálo v Jihlavě v prodloužení. Poté sice Pardubice zvítězili na nájezdy v Karlových Varech, kde ve třetí třetině smazali ztrátu 2:4, ovšem následně se stejným soupeřem padli doma v prodloužení. Následně však Pardubice zabraly, vyhráli v Českých Budějovicích a doma s Jihlavou. Jenže poslední zápas se jim nepovedl, doma padli s Motorem a znovu tak musí bojovat z pozic, které nezaručují extraligovou příslušnost.

HC Dukla Jihlava:
Jihlavští hokejisté začali baráž o extraligu 2017 výborně a po pěti kolech nastřádali více bodů jak za celou loňskou baráž dohromady. Nejprve vyhráli za tři body na ledě Karlových Varů, poté čtyřikrát zvítězili za dva body – dvakrát v prodloužení (proti Pardubicím a v Motoru) a dvakrát na nájezdy (proti Motoru a Energii). Poslední dva zápasy už ale Dukla nebodovala. Nejprve prohrála na ledě Pardubic 1:3, byť od čtrnácté minuty vedla a měla spoustu možností navýšit svůj náskok. Ve třetí třetině ale dostala tři branky a Dynamo otočilo stav. V předešlém utkání pak Energie doma nepřipustila další ztrátu a porazila Jihlavu 3:0.

Poslední zápasy Dukly:
Karlovy Vary – Dukla 3:0
Pardubice – Dukla 3:1
Dukla – Karlovy Vary 3:2 sn.
Motor – Dukla 2:3 pr.
Dukla – Motor 2:1 sn.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu vrcholící baráže o extraligu. Prolínací soutěž má za sebou již sedm kol a takhle vyrovnanou si jí asi představoval jen málokdo – rozdíl mezi postupovým a nepostupovým místem je pouhý bod. Tabulkově první a jedenáctibodová HC Dukla Jihlava hostí v osmém kole čtvrté a desetibodové HC Dynamo Pardubice. Utkání začíná na Horáckém zimním stadionu přesně v 17:30 a ve stejný čas vypukne i druhý zápas osmého barážového pokračování. Jedenáctibodový ČEZ Motor České Budějovice přivítá doma HC Energii Karlovy Vary, jenž disponuje deseti body. Na sváteční pátek se tak mají fanoušci všech čtyř celků na co těšit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.