Pardubice - Jihlava: Ján Sýkora stvrdil výhru domácích gólem do prázdné brány přes téměř celé hřiště, 3:1

Utkání končí, Dynamo vítězí podruhé v řadě a na druhém místě získává dvoubodový náskok před Motorem. Ještě před poslední třetinou Východočeši prohrávali o jednu branku, ale díky skvěle zvládnuté dvacetiminutovce nakonec mohou slavit výhru 3:1. Dvě přesilovky proměnil Lukáš Nahodil s Nicholasem Schausem a v závěru do prázdné branky pečetil výhru Ján Sýkora. Z Pardubic Vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke a Jakub Cimburek.
59:44
Jergl se ještě snažil o další útočnou akci, ta už k ničemu nepovede.
59:18
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Ihned po odchodu Svobody na střídačku trefil téměř přes celé hřiště prázdnou branku JÁN SÝKORA! Bez asistence.
59:11
Jihlava je v šesti!
58:54
Rolinek získal puk ve středním pásmu a ihned jej poslal za soupeřovu branku.
58:35
Útočnou akci Dukly brzdí ofsajd. Svoboda se v průběhu hry několikrát hlásil o odchod na střídačku, prozatím bez reakce.
58:19
Nicholas Schaus ukázkově orazítkoval mantinel s Alešem Jerglem.
57:46
Říha střílel ihned po buly, Růžička vyráží a hosté zůstávají v útočném pásmu.
57:26
Dynamo stále drží útočné pásmo, střela Petr Sýkory štípla do holeně jednoho z jihlavských obránců.
57:13
56:26
David Tomášek zabrzdil na levém křídle a přihrál do jízdy Marku Trončinskému. Před Svobodou ale nikdo neclonil a jihlavský brankář Trončinského pokus v pohodě pokryl.
56:08
Jihlava podruhé krátce za sebou vyhazuje puk přes všechny čáry.
55:30
Po odrazu kotouče měl před sebou Schaus znovu odkrytou branku, tentokráte ji ale trefit nedokázal!
55:13
Zeman úplně mimo hru seknul Chaloupku a Jihlavě ještě více ztěžuje situaci, přesilovka pro Dynamo.
54:21
Lukáš Nahodil vystartoval z trestné lavice za volným kotoučem, ale dříve u něj byl brankář Svoboda a rozehrál na své spoluhráče.
54:16
53:33
Petr Hubáček úplně katastrofálně namazal na modrou Jiřímu Říhovi! Jeho střela k velké úlevě domácích fanoušků skončila vedle.
53:14
Dynamo vyhazuje puk až ke Svobodovi.
53:06
Dukla Jihlava si vyžádala oddechový čas.
53:06
Když už se Říha odhodlal vypálit, střelu srazil Tomáš Rolinek do ochranné sítě.
52:38
Hosté zatím kombinují v útočném pásmu bez střely na branku.
52:16
Jihlava dostává výhodu přesilové hry. Lukáš Nahodil totiž míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
52:00
Diviš nahodil na Růžičku puk z velké vzdálenosti, domácímu brankáři puk z lapačky vypadl. Naštěstí pro něho před spoluhráče.
50:40
Čachotský vlétl do útočného pásma jako blesk a už chtěl hledat spoluhráče před brankou. Přihrávku ale parádním zákrokem zastavil domácí obránce.
50:13
K odraženému kotouči se na hranici útočného pásma dostal Petr Sýkora a jeho ostrý příklep Svoboda vyráží nad!
49:13
Po dlouhé době zavítala do útočného pásma také Dukla, Šidlík ale o puk brzy přišel.
48:46
Další využitá přesilovka a Pardubice vedou o gól! Tomáš Rolinek v útočném pásmu odvedl skvělou práci, když vybojoval kotouč, vyšachoval Svobodu ze hry a předložil kotouč před prázdnou bránu, odkud jej do sítě doklepl CHARLES NICHOLAS SCHAUS! Asistence: Tomáš Rolinek.
48:15
Po Schausově přihrávce z první vypálil Petr Sýkora, ale Miroslav Svoboda měl dobrý výhled a přerušuje hru.
47:44
Nahodil se svíjí v bolestech na zemi, hra je přerušena. Nakonec s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku, pardubičtí se domáhají dalšího vyloučení, které se ale nekoná.
47:42
Nahodil při přesilovce ze stejné pozice trefuje špičku Svobodova betonu!
47:32
Michal Bárta byl v přečíslení dvou na jednoho podražen Davidem Kajínkem a Dynamo si zahraje další přesilovku.
47:21
Michal Bárta se dostal do zajímavé pozice, ale byl tísněn obráncem a nemohl zakončit. Tělem si pokryl kotouč a snažil se počkat na přijíždějícího spoluhráče do druhé vlny, kterému adresoval svou přihrávku, ale ta neprošla.
46:51
Dlouhá přihrávka končí zakázaným uvolněním. Další buly v útočném pásmu Dynama.
46:29
Schausovo nahození po mantinelu bylo znovu odraženo až za plexisklo. Buly před Svobodou se bude opakovat.
46:04
K ostré střele na modré čáře napřáhl Nicholas Schaus, Svoboda jen tak tak vystrčil svůj beton!
45:56
Puk byl po jednom ze soubojů vyhozen mimo hřiště. Poslední, kdo puk tečoval byl hráč hostí a vhazovat se bude před Svobodou.
45:31
David Tomášek zavezl kotouč do útočné třetiny, ale se svou střelou z velkého úhlu neuspěl.
45:11
Domácí obránce ztratil puk za brankou a David Březina se rychle snažil kolem ní obtočit a zakončit. Martin Růžička si svoji bližší tyč pohlídal.
44:57
Další střelu od modré se před Růžičkou snažil dorážet Michal Důras, ale pardubický brankář přikryl kotouč a přerušil hru.
44:41
Skořepa vyslal křižnou přihrávku Divišovi, který se střelou dlouho neotálel. Jeho pokus byl nakonec tečovaný a Růžičkovi možná nadělal mnohem více problémů, než kdyby k teči nedošlo.
44:27
Lukáš Nahodil sprintoval podél mantinelu, ale když už se pomalu chystal k zakončení, tak mu kotouč odskočil od hokejky a Dukla okamžitě míří na druhou stranu.
43:02
Dundáček nebezpečně pálil od modré čáry! Růžička zasahuje.
42:19
A Ovčačík se ihned po buly snažil vyslat do úniku Rastislava Špirka, přihrávka neprošla.
42:08
Během baráže je Dynamo při přesilovkách opravdu nebezpečné, což potvrzuje vyrovnávacím gólem během další početní výhody! Nicholas Schaus posunul kotouč na modré čáře Petru Sýkorovi, který našel mezi kruhy dobře postaveného LUKÁŠE NAHODILA, jenž propálil Svobodu! Asistence: Petr Sýkora a Nicholas Schaus.
41:25
Faulem se provinil Filip Dundáček, který fauloval vysokou holí.
41:25
Rastislav Špirko se pokoušel prokličkovat mezi dvěma jihlavskými hráči a vykoledoval přesilovku pro Dynamo.
41:01
Další zakázané uvolnění Jihlavy.
40:40
Jiránek zavážel puk do útočného pásma, ale rychle o něj přišel.
40:20
Jihlava dostává kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Svobodou.
40:09
40:01
Druhá třetina šestého barážového utkání je za námi! Emoce v ní stejně jako v první třetině samozřejmě nechyběly, gól však v Tipsport areně nepadl. Brankových příležitostí sice měly oba týmy hned několik, druhou část ale ovládli brankáři. Pardubice tak stále ztrácí na Duklu jednu branku. Třetí třetina začne přibližně v 18:46.
40:00
39:38
Petr Sýkora dostal přihrávku od Rolinka přímo před branku, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil!
39:09
Schaus dostal nabito na modré čáře, ale střela mu vůbec nesedla a Jihlava následně vyhazuje kotouč.
38:32
Dukla se osvobozuje.
38:26
Po střele Schause dorážel Rolinek, Svoboda podržel puk.
38:09
V závěru třetiny dostávají Pardubice velikou možnost vyrovnat! Na trestnou lavici totiž na dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště míří Richard Diviš.
37:48
37:38
Dynamo opět dostává kotouč až za Svobodu, oslabení zvládá s přehledem.
36:43
Beranův menší trest je v polovině, ale Jihlava se prozatím k ničemu vážnějšímu nedostala.
35:59
Dynamo ihned po buly vyhazuje přes celé hřiště.
35:48
Jeden z domácích obránců následně nahodil puk na Svobodu. Matěj Beran po přerušení atakoval soupeře a vysloužil si trest dvě plus deset za zásah do oblasti hlavy nebo krku. Dvouminutový trest odpykává Ondřej Panna.
35:37
Matěj Beran hlídkoval před Svobodou, ale střelu od modré tečoval jen těsně mimo.
34:48
Domácí si nyní nerozuměli a byl z toho jihlavský únik dvou na nikoho! S vypětím všech sil se nakonec dokázal poměrně včas vrátit Nicholas Schaus, ale Březinově střele stejně nezabránil. Tu však zneškodnil Martin Růžička!
34:15
Skrumáž před domácí brankou! Richard Diviš svou bojovností dlouho dokázal držet puk v těsné blízkosti Růžičky. Nakonec domácí situaci zažehnali.
34:06
33:43
Chaloupkův příklep z vlastního obranného pásma prolétl jen těsně kolem Svobody.
33:22
Zeman naprosto katastrofální přihrávkou vyprovodil hosty z útočného pásma.
32:45
Dynamo již podruhé vyhazuje kotouč až za Svobodu.
32:23
Bilčík pálil od modré bez přípravy, Růžička vyráží.
32:06
Jihlava si nakonec zahraje přesilovou hru. Petr Sýkora míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
31:32
Dynamo přidalo na hře do těla a každý souboj nyní hosty bolí.
31:06
Dynamo teď drží svého soupeře pod zámkem v obranném pásmu!
30:21
Po Schausově přistrčení se před Svobodu prodral David Tomášek, ale Miroslav Svoboda jeho pokus vytěsnil!
29:52
Šidlík vyslal další střelu na Růžičku, ten vyrazil betonem.
29:36
Schaus to zkoušel po přihrávce z levé strany, ale Svobodu příliš neohrozil.
28:49
Ján Sýkora hledal Petra Chaloupku najíždějícího mezi kruhy, druhá jmenovaný nedokázal přihrávku zpracovat.
28:18
Jihlavští ujížděli dva na jednoho, ale nakonec z toho byla individuální akce, kterou zastavil Martin Růžička!
28:04
Trončinský nahodil puk na branku od modré čáry. Tento pokus sloužil spíše k udržení Svobodovy pozornosti.
26:42
26:20
První střela na bránu v přesilovce a hned to zavánělo gólem. Filip Seman si vyjel z rohu až před Růžičku a snažil se puk procpat mezi betony! Růžička stihl včas zareagovat.
25:52
Rolinek nahodil kotouč na Svobodu ze středního pásma a získal pro Dynamo vhazování v útočné třetině.
25:26
Ovčačík osvobodil svůj tým, hosté se zatím v početní výhodě ke střele nedostali.
24:42
Duklu čeká další přesilová hra! Michal Bárta potrestán za sekání.
23:48
Další snaha domácích vrcholí zakázaným uvolněním.
23:05
David Březina po zisku puku rychle spěchal do útočného pásma a vyslal na Růžičku další pokus. Ten se nenechal nachytat ani teď.
23:03
Hubáčkova střela z pravého kruhu pro vhazování prolétla jen těsně mimo! Puku se ihned po odrazu z rohu chopila Jihlava.
22:05
Tomáš Jiránek parádně zmátl obránce naznačením střely a zadovkou poslal kotouč na Radka Hubáčka, Růžička si musel dávat pozor!
21:37
21:02
Čachotský parádní zadovkou našel Filipa Semana a jen díky sražení střely domácím obráncem nemusel zasahovat Růžička.
20:28
Jan Starý nahodil na Svobodu kotouč přes celé hřiště, ale jihlavský gólman se nenechal nachytat.
20:15
20:01
První třetina ve které nechyběl gól ani emoce hodné barážovému zápasu končí. Dukla si do kabin odnáší nejtěsnější možné vedení, o které se ve čtrnácté minutě postaral Jiří Říha, který využil dvojnásobnou přesilovou hru. Druhá část hry začne hrou čtyři na čtyři zhruba v 17:54.
20:00
19:37
Martin Růžička poté přerušil hru a došlo k další rozmíšce. Jako potrestaný z ní vyšel Tomáš Rolinek, který inkasuje dvě minuty za napadení. Jihlava tak bude mít na začátku druhé třetiny výhodu přesilové hry.
19:34
Petr Sýkora nestihl puk na modré čáře a Filip Seman se po přiťuknutí Richarda Diviše dostal do samostatného úniku! Zakončení se mu nepovedlo podle představ a jeho pokus skončil těsně vedle branky.
18:51
Petr Sýkora klasicky vypálil od modré čáry, dorážet se snažil Tomáš Rolinek, ale Svoboda byl pozorný.
18:20
Ihned po vhazování Dukla vyhazuje přes všechny čáry.
18:13
Tomášek byl po jeho pokusu o zakončení faulován Davidem Březinou a následně se strhla potyčka. V ní byli nejaktivnější Matěj Beran s Jiřím Říhou a oba aktéři si shodně vysloužili dvě plus dvě minuty za hrubost. Dynamo čeká přesilová hra.
18:13
18:13
18:13
Před Tomáškem se otevřel prostor, ale jeho střela prolétla jen těsně mimo!
17:38
Richard Diviš už se chystal hledat jednoho ze svých spoluhráčů, nepohlídal si ale přechod přes modrou čáru a je z toho ofsajd.
16:40
Čachotský ihned po buly parádní přihrávkou vybídl Filipa Semana a Martin Růžička musel zakročit!
16:33
Kotouč se z holí domácích znovu dostal až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Růžičkou.
16:01
Radek Hubáček prošel až mezi kruhy před Růžičkovou brankou a snažil se domácího brankáře zaměstnat. Střelu ale zastavil obránce.
15:16
Petr Hubáček spěchal za přihrávkou do jízdy, ale kotouč nedostihl a je z toho pouze zakázané uvolnění.
14:12
13:52
V pokračující přesilovce Jihlava dál nebezpečně krouží v obranném pásmu Dynama.
13:19
Dukla právě vstřelila branku!
Dlouho se zdálo, že Jihlava se k další střele neodhodlá, ale po přihrávce Petra Šidlíka podruhé vystřelil JIŘÍ ŘÍHA a propálil Růžičku! Asistence Petr Šidlík.
12:40
První ostrou ránu vyslal v dvojnásobné přesilovce na Růžičku Říha.
12:18
Jihlava je v plném počtu a začíná jejich minutu a třiadvacet vteřin dlouhá přesilovka pět na tři!
12:12
Jihlava si po uplynutí Zemanova trestu zahraje přesilovku 5 na 3! K velké nevoli domácích fanoušků putuje na trestnou lavici Ctirad Ovčačík, který atakoval soupeře úplně stejně, jako tomu bylo bez potrestání na opačné straně hřiště.
11:41
Počet hráčů na ledě se vyrovná, Tomáš Rolinek míří na trestnou lavici za sekání.
11:26
Schaus poslal kotouč přímo před branku volnému Rolinkovi, kterému stačilo pouze doklepnout za Svobodu, ale domácí kapitán minul!
10:18
Přesilovku si zahraje také Dynamo. Na dvě minuty za napadení totiž míří na trestnou lavici jihlavský Adam Zeman.
09:32
Nicolas Schaus dobře pracoval s pukem za soupeřovou svatyní. p
Poté se snažil svou přihrávkou před branku najít jednoho ze spoluhráčů, na tomto místě se však nikdo nenacházel.
08:41
O velký závar před Svobodou se teď postarali domácí, když Čáslava nepříjemně nahodil kotouč před branku a hned několik hráčů se pokusilo překonat zaskočeného brankáře Jihlavy. Nejblíže byl Matěj Beran, ale Svoboda nakonec byl ve správný čas na správném místě!
08:13
Růžička musel ihned po buly hasit další pokus soupeře.
08:02
Březina se snažil prostrčit puk pod bruslemi soupeřova obránce na Aleše Jergla. To se nepovedlo a po špatné rozehrávce Dynama se píská icing.
07:07
Dynamo drží útočné pásmo, ale hraje se po rozích a odtud na Svobodu rozhodně žádné nebezpečí nečíhá.
05:10
Jergl se společně s Březinou snažil zavézt puk do útočného pásma, Ctirad Ovčačík však Aleše Jergla zkušeně odzbrojil.
04:51
Trončinský posílal od modré čáry před Svobodu střílenou přihrávku, po které se natahoval Špirko, ale kotouč nakonec jen prolétl kolem jihlavské klece.
04:02
Lukáš Nahodil šikovně obešel dva jihlavské hráče a z ostrého úhlu trefil tyč Svobodovy branky!
03:38
03:15
Jergl dobře připravil pozici pro Radka Hubáčka, proti jeho střele musel Růžička vymrštit beton.
02:30
Puku se poté zmocnil Rastislav Špirko a znovu vyvezl kotouč z pro Dynamo nebezpečné zóny. Zkoušel i vystřelit, ale jeho příklep ze středního pásma byl hostujícím obráncem tečován do ochranné sítě.
02:20
Skořepa zavezl puk do útočného pásma a snažil se vyslat další střelu směrem na Růžičku. Jeho pokus skončil vedle.
02:06
A znovu. Jihlavě se zatím nedaří udržet se v útočné třetině.
01:52
Domácí ihned po vhazování dostávají kotouč ven ze třetiny.
01:38
Michal Bárta se snažil co nejrychleji odehrát kotouč před dojíždějícím protihráčem a puk zamířil až do ochranné sítě. První přesilovka pro Duklu.
00:53
Dundáčkova střela od modré čáry byla nebezpečně tečována a prosvištěla Růžičkovým brankovištěm.
00:48
Dynamo se pokusilo o založení první útočné akce, ale přihrávka z vlastní obrany pouze prolétla středním pásmem a skončila až na zakázaném uvolnění.
00:12
První střelu v utkání vyslal na Růžičku Říha. Domácí brankář puk raději podržel a hru přerušil.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Brož) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Půža, Šidlík, Kaláb – Důras, J. Skořepa, Diviš – Jiránek, Hubáček, Anděl – Čachotský, F. Seman, Zeman – Danišovský, Březina, Jergl.

Rozhodčí: Svoboda, Šír – Jelínek, Pešek.
V prvním vzájemném střetnutí Dynama s Jihlavou se vítěz našel až v prodloužení, kde Nicholas Schaus předložil kotouč Filipu Semanovi, a ten po samostatném úniku rozhodl v šedesáté třetí minutě celé utkání.
Dukla trochu překvapivě ještě v baráži neprohrála. V pátek porazila doma Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech, vyhrála popáté v řadě a díky klopýtnutí Motoru si upevnila první pozici.
Pardubice se konečně dočkaly tříbodového vítězství, když v pátém kole baráže uspěly na ledě českobudějovického Motoru výsledkem 4:2 a výrazně vylepšily své postavení v cestě za záchranou. Aktuálně okupují druhou příčku barážové tabulky se sedmi body, vedoucí Jihlava jich prozatím nastřádala jedenáct.
V baráži dosud neporažená HC Dukla Jihlava bude dnes usilovat o další korálek na šňůře vítězných utkání na ledě východočeského Dynama Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.