Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Č. Budějovice - 23. dubna 2019   17:30

Chomutov
Chomutov
14:32' Koblasa (Huml, Duda) • 27:37' Chlán (Klhůfek) • 28:39' L. Kovář (J. Stránský, Chlouba) • 37:37' Koblasa (Klhůfek) • 42:42' Koblasa (Klhůfek) • 59:00' J. Stránský (Huml, Koblasa)
6:4
(1:1, 3:1, 2:2)
Č. Budějovice
19:48' Bradley  (M. Jandus, Z. Doležal) • 36:35' Doktor   • 50:26' Gilbert  (M. Novák, P. Novák) • 55:07' R. Přikryl  (M. Jandus, M. Novák)
Chomutov
Hradil, Jeřábek – Klouček, Gerát
ROCKNET ARÉNA
1363 diváků

Chomutov - Č. Budějovice: Prázdnou bránu trefil Stránský, 6:4

Seznam zápasů

Pro letošní sezónu se s vámi loučím za celou chomutovskou redakci a budeme se na vás opět těšit v letních měsících, kdy se Piráti budou připravovat na další sezónu.
V posledním kole barážové skupiny se Chomutovští ubojovali vedení. Ovšem v ROCKNET ARÉNĚ i tak převládá smutek, jelikož Piráti doprovodí právě České Budějovice na cestě do Chance ligy.
59'
Prázdnou bránu trefil Stránský, 6:4
59:00'
Piráti právě vstřelili branku!
Tak teď si Chomutovští dávali přednost, kdo z nich dá vlastně gól! Celá trojice si několikrát vyměnila kotouč, až Ivan Huml přihrál před branku, odkud JAN STRÁNSKÝ dává Pirátům definitivní klid. Asistence: Ivan Huml a Petr Koblasa.
57:38'
Přihrávku mezi kruhy převzal Jiří Šimánek, jehož pokus z jedné zamířil nad branku. Poté Motor chvíli ještě kombinoval, ale Piráti jeho snažení zastavili.
56'
Bomba Přikryla skončila za Pavlátek, 5:4
56:26'
Za modrou čárou přebral kotouč Marek Tomica, který střelou přes obránce netrefil prázdnou branku Motoru!
56:18'
České Budějovice dlouho točili Chomutov před jeho brankou. Z osy hrací plochy pak pálil do Pavláta Martin Jandus.
55:48'
Velmi brzy míří Petr Kváča na střídačku a pouští do hry dalšího bruslaře!
55:07'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Dramatická koncovka je na světě! Od modré čáry se napřáhl ROMAN PŘIKRYL, jenž díky clonícímu spoluhráči propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Jandus a Martin Novák.
55:02'
Zleva to na zadní tyč zkoušel Zdeněk Doležal, ale také jeho vychytal lapačkou chomutovský brankář.
54:24'
Z mezikruží vystřelil René Vydarený. jeho pokus srazil bránící hráč do pravého kruhu pro vhazování, odkud bez přípravy pálil k bližší tyči Cody Bradley. Jenže Dominik Pavlát se výborně přesunul a předvedl nádherný zákrok lapačkou!
54:03'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Stránský – 2+2 min, vysoká hůl).
53:18'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lukáš Blaha – 2 min., podrážení).
52:25'
A opět David Gilbert, který chtěl vystřelit z levého kruhu pro vhazování. Ovšem v posledním momentě mu do střely vložil hůl vracející se Lukáš Kovář.
51'
Pavlát bez šance! Puk do brány poslal Gilbert, 5:3
51:45'
Domácí celek se hnal do útočného akce, ale pro ofsajd je hra vykázaná zpátky do středního pásma.
50:26'
Rychlá kombinace Motoru končí dalším gólem v tomto bohatém střetnutí! Z levé strany přihrával přes osu Martin Novák, jenž našel na zadní tyči spoluhráče. DAVID GILBERT pak už zasunul černou gumu za bezmocného Dominika Pavláta. Asistence: Martin Novák a Pavel Novák.
49:48'
Dalším pokusem se od modré čáry prezentoval Denis Zeman, který puk netrefil čistě. Myslím, že to překvapilo samotného Kváčů, jenž černou gumu nechytil a jen ji se štěstím vyrazil vedle své svatyně.
48:58'
Martin Šťovíček přihrával na modrou čáru, kde už byl napřažený Ronald Knot. Jeho pokus končí opět v lapačce hostujícího maskovaného muže.
48:30'
Nahození do předbrankového prostoru schoval do lapačky Petr Kváča. Hra se tak znovu přerušuje a následuje buly po levici českobudějovického gólmana.
48:08'
České Budějovice uháněly v oslabení do přečíslení, ovšem zastavuje je ofsajd. Hra se tak znovu vrací do středního pásma.
47:48'
Po vyhraném vhazování se do kotouč opřel Lukáš Blaha, jehož pokus byl prvním bránícím hráčem sražen do ochranné sítě.
Dnešní utkání sleduje 1363 diváků.
47:43'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., hrubost).
47:08'
Po chybné přihrávce se ke střele z pravého kruhu dostal Jakub Doktor, jenž mířil mezi ruku a tělo chomutovského gólmana. Jenže Dominik Pavlát byl pohotový a rychle zareagoval.
46:59'
Od mantinelu opět přihrával do předbrankového prostoru Jiří Šimánek, jenž viděl najetého spoluhráče. Toho ale chomutovská obrana odstavil a puk poté schoval pod lapačku Dominik Pavlát.
46:18'
Martin Heřman se pokusil vystřelit z levého vrcholu kruhu, ale jeho zakončení zastavil Radek Duda.
45:09'
Na pravém kruhu dostal hodně času ke střele Martin Beránek, který mířil do horní části branky. Ovšem Dominik Pavlát vytáhl parádní zákrok ramenem. Poté mohl dorážet Roman Přikryl, jenže puk nezkrotil.
44:01'
Do útočného pásma vjel Vojtěch Doktor, jehož pokus z pravé strany zamířil nad horní tyčku pirátské svatyně. Poté černá guma zamířila do středního pásma.
43'
Hattrick! Koblasa znovu překonal Kváču, 5:2
43:21'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Duda – 2 min., podrážení).
42:53'
Jakub Babka přihrál na modrou čáru, kde už byl napřažený Martin Heřman. Jeho pokus se ale do prostoru tří tyčí nevešel a pokračuje se ve hře za brankou Pirátů.
42:42'
Čepice na led sice nelétají, ale máme tu hattrick domácího útočníka! Vyhrané vhazování mířilo mezi kruhy na PETRA KOBLASU, který pohotovou střelou překonal Petra Kváču. Asistence: Pavel Klhůfek.
42:39'
Petr Kváča vyjel mimo brankoviště, odkud byl bez cizího zavinění sražen vlastním obráncem.
42:23'
Piráti posunuli kotouč do středního pásma, odkud ses ním za modrou čáru vrátil Martin Beránek. Pro ofsajd je hra vykázaná do neutrální zóny.
41:29'
Útočné pásmo zavřel na pravé straně Jakub Babka, jehož skryté zakončení se štěstím vyrazil betonem Dominik Pavlát. Chomutovský mladík ovšem vůbec nevěděl, kde se černá guma nachází.
40:57'
Jihočeši nic nevymýšlí a vyhazují na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Petra Kváču.
40:49'
Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry Jakub Trefný, jehož pokus skončil v moci hostujícího brankáře. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
40:25'
Od pravého mantinelu přihrával před branku Jan Stránský. Na první tyči si sjel Lukáš Kovář, jenž do přihrávky vložil hůl, ale kotouč poslal jen do ochranné sítě.
40:01'
V Chomutově v letošní sezóně nebylo pravidlem, že by Piráti dávali takovou porci branek. Ovšem tentokrát se Severočeši chtějí s fanoušky rozloučit vítězstvím, což podepisují také vstřelenými brankami. Ovšem jinak se hraje ale vyrovnaná partie, kterou rozhodla neproměněná dvojnásobná početní výhoda Českých Budějovic. Hned po ní totiž Piráti zaznamenali dva slepené góly a odskočili do trháku.

Střely na branku: 22:24.
Střely na branku ve druhé třetině: 12:12.
40:00'
39:35'
Další pokus od modré čáry vyslal Denis Zeman, který ale pokusem na zadní tyč branku netrefil. Akce Chomutova dál trvala, ale Petr Kváča si připisuje další zákrok.
38'
Krásná akce domácích! Pohodlnější vedení zařídil Koblasa, 4:2
38:52'
Radek Duda vysunul do samostatného uniku Martina Šťovíčka, jenž odmítl soupeře a střelu bekhendem cpal do pravého horního rohu. Ovšem lapačka hostujícího gólmana byla na místě.
37'
Motor snižuje. Kontaktní gól zařídil Doktor, 3:2
37:37'
Tihle dva útočníci se hledali, až se našli. Bohužel pro Chomutov příliš pozdě... Pavel Klhůfek v přečíslení prohodil kotouč přes obránce na PETRA KOBLASU, který poslal černou gumu za bezmocného Petra Kváču. Asistence: Pavel Klhůfek.
36:35'
Nejprve branku objel Jakub Babka, který ale místo střely posunul černou gumu ke vzdálenější tyči. Celou situaci napodobil také JAKUB DOKTOR, jenž už puk do chomutovské svatyně poslal. Bez asistence.
36:05'
Z druhé vlny si najel mezi kruhy Miloslav Čermák, který bez váhání hledal prostor mezi Pavlátovými betony. Ovšem chomutovský mladík mezeru rychle utěsnil.
35:26'
Roman Chlouba sprintoval za vyhozeným pukem, ale na kruzích byl později než bek, a tak je tu zakázané uvolnění.
34:12'
Chomutov v útočném pásmu kombinuje, jakoby hrál přesilovou hru. K odraženému puku si na ose najel Jan Stránský, jenž svižný pokus poslal vedle pravé tyče.
33:18'
Od levého mantinelu přihrával před branku Petr Chlán, jenž hledal obsazeného Pavla Klhůfka, který kotouč na branku neusměrnil.
32:11'
Od modré čáry vystřelil Lukáš Kovář, jehož pokus mezi kruhy tečoval Marek Tomica. Puk poté letěl do pravého spodního rohu, ale Petr Kváča stačil beton vykopnout.
31:14'
Jan Stránský kombinoval s obráncem, ale po chvilce se odhodlal ke střele z jedné. Jeho pokus ale letěl jen na břevno hostující brány.
29'
Další gól v brance hostů! Trefil se Kovář, 3:1
29:47'
Od pravého mantinelu zakončil Petr Koblasa, jehož pokus vyrazil Petr Kváča. Tresty doplníme později, jelikož asi ani pomocní rozhodčí nevědí, koho mají na trestných.
29:18'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vojtěch Doktor – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Doktor – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Štich – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
29:18'
A máme tu boxerskou vložku! David Štich pomstil Ivana Humla, když k ledu srazil Vojtěcha Doktora. Bude tu hned několik vyšších trestů!
28'
Puk za Kváčou. Trefil se Chlán, 2:1
28:39'
Oddechový čas pro hosty.
28:39'
A Motor pyká za neproměněnou dvojnásobnou výhodu dalším gólem! Z pravé strany přihrál před branku Jan Stránský, který viděl osamoceného LUKÁŠE KOVÁŘE, který černou gumu usměrnil do vzdálenější šibenice. Asistence: Jan Stránský a Roman Chlouba.
27:37'
Nejlepší střelec juniorského výběru Chomutova se znovu prosazuje! Pavel Klhůfek zadovkou našel PETRA CHLÁNA, jehož zakončení z mezikruží zapadlo přesně k levé tyči českobudějovické branky. Asistence: Pavel Klhůfek.
27:10'
Chomutovští dvojnásobné oslabení přežili a už jsou v plném počtu. České Budějovice nám toho moc nepředvedli.
26:21'
Střelu od modré čáry vyrazil domácí brankář pod sebe, kotouč zůstal ležet v brankovišti, ale atakovaný Jiří Šimánek jej za brankovou čáru neposunul.
25:16'
Dvojnásobná početní výhoda Jihočechů začíná vyhozením Ivana Humla. Ovšem Motor se do útočného pásma rychle vrátil.
25:12'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Štich – 2 min., sekání).
25:06'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radek Duda.
23:51'
Zpoza branky nahrával Roman Přikryl, který našel na hranici brankoviště Miloslava Čermáka. První pokus vyrazil chomutovský brankář vyrážečkou a dorážku zase betonem.
23:13'
Lukáš Kovář přihrál po modré čáře na pravou stranu, odkud kotouč na branku nahodil Ronald Knot. Bude se vhazovat po levé ruce brankáře Českých Budějovic.
22:40'
Ve druhé vlně byl najetý na ose hrací plochy Jakub Babka, který ránou bez přípravy minul domácí svatyni. Poté přišel ještě pokus od levého mantinelu, ale i s tím si chomutovský brankář poradil.
21:56'
Na druhé straně z vrcholu pravého kruhu pálil Jakub Trefný, jenž trefil prvního bránícího hráče. Kotouč poté doputoval jen k zadnímu mantinelu.
21:37'
Střelou přes Davida Šticha se z vrcholu pravého kruhu prezentoval Zdeněk Doležal. Ovšem Dominik Pavlát byl na místě a puk schoval do výstroje.
20'
Gól v přesilovce! Za Motor se prosadil Bradley, 1:1
20:27'
Od modré čáry vystřelil Marek Tomica, jehož pokus skončil v moci hostujícího brankáře, jemuž ještě clonil Lukáš Kovář.
20:01'
Sledovali jsme spíše bojovný hokej, než nějakou podlehnou hru. Ovšem výkony obou celků jsou dost podobné, a tak vyrovnaný stav je spravedlivým. Chomutov poslal v početní výhodě do vedení Petr Koblasa. Jenže v samotném závěru odpověděl gólem do šatny Cody Bradley. Doufejme, že se hra obou týmů ještě zlepší a uvidíme, kdo z nich bude úspěšnější.

Střely na branku: 10:12.
20'
20:00'
19:48'
Také Motor se může radovat ze vstřelené branky v přesilové hře! Martin Jandus přihrál k levé tyči, kde se nacházel osamocený CODY BRADLEY, jenž už neměl problém trefit odkrytou část chomutovské svatyně. Asistence: Martin Jandus a Zdeněk Doležal.
19:09'
Ze druhé vlny si na osu hrací plochy najel Cody Bradley, jehož pokus vyrazil domácí brankář.
18:49'
Ronald Knot atakoval u mantinelu soupeře, jenž se ochotně kácel k zemi. Následně se Chomutovu podařilo vyhodit.
18:28'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Stránský – 2 min., držení).
17:32'
Kryštof Ouřada našel najetého Petr Chlána, který mířil do levé šibenice. Jenže Petr Kváča si do statistik připsal další úspěšný zákrok.
17:13'
Dva střelecké pokusy zaznamenal Jan Stránský. Chomutovský útočník nejprve trefil brankářův beton a poté Martina Šťovíčka stojícího před brankou.
16:40'
Podél modré čáry našel Martin Šťovíček Ronalda Knota, který trefil hůl Miloslava Čermáka. České Budějovice znovu vyhazují.
15'
Koblasa otevřel skóre gólem v přesilovce, 1:0
15'
15:49'
Tentokrát dal na střed hrací plochy nepřesnou přihrávku Radek Duda. Ke kotouči se dostali hosté, kteří vyhazují přes všechny čáry a jdou střídat.
15:10'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Babka – 2 min., vysoká hůl).
14:32'
Chomutovští využívají hru v početní výhodě a jdou do vedení! Radek Duda přihrál k zadnímu mantinelu, kde se Ivan Huml, jenž na nic nečekal a našel mezi kruhy najetého PETRA KOBLASU. Nejlepší střelec Pirátů v baráži pak z jedné přesně zakončil. Asistence: Ivan Huml a Radek Duda.
13:48'
Od modré čáry vystřelil Roman Chlouba, jehož pokus tečoval na hranici brankoviště Ivan Huml. Ovšem puk stejně vyrazil hostující brankář.
13:46'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Doktor – 2 min., podrážení).
13:10'
Zprava se do brankoviště procpal Kryštof Ouřada, který orazítkoval jen brankovou konstrukci Motoru!
12:38'
Po chybné rozehrávce se sám na brankáře hnal z pravé strany Martin Heřman, který střílel na zadní tyč. Ovšem Pavlátův beton byl znovu připraven.
12:16'
Hra Českých Budějovic je v posledních minutách daleko lepší než Pirátů. Od pravého mantinelu zakončil Jiří Šimánek, ale také jeho pokus skončil ve výstroji mladého brankáře Chomutova.
11:31'
Střelou přes obránce se na pravé straně prezentoval Pavel Novák, jehož pokus vyrazil Dominik Pavlát betonem. Poté přišla dorážka z druhé strany, s níž si opět poradil domácí gólman.
10:34'
Ivan Huml protečoval puk za branku, kde jej Piráti vybojovali. Již jmenovaný hráč pak vystřelil od modré čáry, ale trefil jen prvního bránícího hráče.
09:19'
Od modré čáry vypálil Ondřej Kachyňa, jehož pokus tečoval Jan Stránský. Domácí brankář na poslední chvíli zareagoval betonem. Akce trvala dál a k odraženému kotouči se mezi kruhy dostal Cody Bradley, jenž prostor tří tyčí minul.
08:50'
Na útočné modré čáře se o kličku pokoušel Lukáš Blaha, jenž o černou gumu přišel. Jenže Českobudějovičtí neměli moc sil, a tak po přejetí červené čáry jen nahodili.
07:15'
David Gilbert zavezl puk za domácí brankou, kde svedl souboj s obráncem, který prohrál. Následně se Chomutov hnal do útočné akce, ale nepřekonal ani modrou čáru.
06:28'
Čárový sudí signalizoval ofsajd, na který hráči Motoru nereagovali. Hra byla po chvíli přerušena a po reklamní pauze vykázaná do středního pásma.
05:49'
Roman Chlouba přihrál na modrou čáru, kde chvíli se střelou otálel Lukáš Blaha. Následně se nadějný obránce odhodlal ke střele, která hostujícímu brankáři vypadla.
05:10'
Tentokrát do úniku mířil Radek Duda, jenž už byl před brankou, ale byl atakován, a tak nezakončil.
04:28'
Pavel Klhůfek zavezl černou gumu do útočné třetiny, kde ji přebral Petr Koblasa. Ten se pokusil obkroužit branku, ale u druhé tyče byla připravena Kváčkova hokejka.
03:50'
Z pravé strany se před branku nacpal Jakub Doktor, který dostal kotouč za brankovou čáru. Ovšem Dominik Pavlát díky jeho vražení nemohl zasáhnout, a tak gólová radost Českých Budějovic netrvala dlouho.
02:40'
České Budějovice posunuly puk do středního pásma, odkud jej Piráti poslali až za vlastní branku. Poté Ivan Huml přihrál přes osu na levou stranu, odkud Jan Stránský odkrytou branku minul.
02:13'
Roman Chlouba zavezl puk popravé straně, ale klička na střed mu nevyšla. K odraženému puku se na vrcholu kruhů dostal Jakub Chrpa, jenž zamířil jen do gólmana.
01:39'
Jakub Doktor kličkoval u levého mantinelu, ovšem obránce neoklamal. Hra se otočila před druhou z branek, ale ani Chomutovští nezakončili.
01:12'
Po vyhraném vhazování si do pásma najel Pavel Klhůfek, jehož pokus z levého kruhu pro vhazování pokryl hostující maskovaný muž.
00:56'
Tentokrát už se domácí vydali do útoku, ovšem jejich snažení zastavil ofsajde. Hra se tak přesune zpátky do středního pásma.
00:39'
Další útočnou akci Pirátů zastavil Jan Stránský, který přihrál zpátky a jede se spoluhráči na střídačku.
00:10'
Úvodní vhazování zápasu vyhrál Ivan Huml, právě elitní centr pak střílel od mantinelu. Ovšem Petr Kváča si poradil betonem.
00:01'

Piráti Chomutov: Pavlát (Stezka) – L. Kovář, Knot, D. Zeman, Štich, Trefný, Blaha, Seemann – Tomica, Huml, J. Stránský – Koblasa, Klhůfek, Chlán – A. Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, Ouřada.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Babka, Vydarený, Prospal ml., M. Jandus, Doktor, Kachyňa – Heřman, R. Přikryl, Čermák – Doktor, Gilbert, M. Novák – Z. Doležal, Bradley, Beránek – P. Novák, Dančišin, Šimánek.

Rozhodčí: Hradil, Klouček – Jeřábek, Gerát.
Poslední extraligové střetnutí, obou klubů, letošní sezóny se odehraje na severu Čech. Úvodní vhazování je v ROCKNET ARÉNĚ naplánované na 17 hodin 30 minut. Pokud se nedostanete přímo do ochozů stadionu, je pro vás připraven textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pojďme se naposledy bavit extraligovým hokejem v Chomutově, k přenosu jste srdečně zváni.
Zatímco Piráti se chtěli udržet, České Budějovice se snažily nakouknout po letech opět mezi tuzemskou smetánkou. Oba kluby budou v příští sezóně působit v Chance lize, zatímco Pardubice s Kladnem budou hájit extraligové parametry. Chomutovští své působení ztratili v zápasech s Rytíři, kdy nejprve na ledě Středočechů vedli už o tři góly, ale nakonec padli. Šanci na reparát měli Severočeši poté se stejným soupeřem v domácím prostředí. Ovšem Jaromír Jágr poslal Kladno do rozhodujícího trháku. Naopak Motor porazil jen Chomutov po nájezdech a v posledním odehraném kole zachráněné Pardubice. Jihočeši dále odehráli několik těsných zápasů, v nichž jim chybělo snad jen více štěstí. Rozhodně se ale České Budějovice nemají za co stydět.