Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Pardubice - 2. dubna 2019   17:30

Chomutov
Chomutov
06:58' Flemming (Jank, Raška I)
1:5
(1:2, 0:2, 0:1)
Pardubice
02:16' Perret  (J. Kloz) • 11:56' L. Horký  (Mandát) • 20:22' P. Sýkora  (Ihnačák, M. Kratochvil) • 34:04' J. Kloz  (L. Horký) • 48:21' Rolinek  (Poulíček, Perret)
Chomutov
Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, L. Kovář, Štich, Trefný – Koblasa, V. Růžička, Duda – Sklenář, Huml, Klhůfek – Tomica, Vantuch, J. Stránský – Ma. Svoboda, Raška I, T. Svoboda.
Jeřábek, Obadal, Pešek, Hynek
ROCKNET ARÉNA
2 882 diváků
Pardubice

Chomutov - Pardubice: Rolinek skočil z trestné lavice a dal krásný gól zády k brance, 1:5

Seznam zápasů

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Pardubice dnes byly efektivnějším týmem a připisují si po vysoké výhře 5:1 třetí tři body do barážové tabulky, čímž již takhle na začátku utíkají soupeřům. Gólově se dnes prosadili Jordann Perret, Luboš Horký, Petr Sýkora, Jan Kloz a Tomáš Rolinek. Jediný úspěch domácích zaznamenal obránce Brett Flemming.

Střely na branku: 27:23
60:00'
Na konci utkání se ještě strhla menší mela, ale žádné rány nepřišly. Pardubice vítězí 5:1 a dostávají se na devět bodů.
59:22'
Utkání se už jen dohrává. Ivan Huml se pokoušel něco vymyslet za brankou, ale bránící hráči Dynama poslali kotouč za branku Peterse. Navíc tak šikovně, že je to bez icingu.
58:40'
58:19'
Po přihrávce se pokoušel dělovkou přidat potupnou šestou branku Mathias Porseland. Zahraniční bek ale netrefil puk ideálně a ten se sotva dostal metr před něj.
57:25'
Jan Zdráhal to v přesilovce zkoušel od pravého mantinelu, ale jeho svižná rána skončila jen na betonech připraveného Peterse. Piráti se následně dostali k vyhození.
56:59'
Marek Hovorka dostával přihrávku mezi kruhy, kde ale kotouč nezpracoval ideálně a ten se od jeho hole dostal mimo ledovou plochu. Pokračuje se vhazováním ve středu ledové plochy.
56:39'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Matyáš Svoboda – 2 min., podrážení).
56:12'
Domácí se dostali do útoku, ale Vladimír Růžička na levém kruhu naprosto nesmyslně pokazil přihrávku na modrou čáru a vyhodil tak Piráty z jejich útočné třetiny.
55:54'
55:05'
Bojovně se dostal do útoku Marek Tomica, ale tomu nakonec přihrávka před branku nevyšla. Poté se dostali do útoku hosté, ale bekhend z levé strany gólem neskončil.
54:15'
Hostí se nikam neženou. Bohumil Jank mohl nyní vyslat do protiakce Petra Koblasu, ale přihrávka mu nesedla a kotouč moc daleko nedoletěl. Hrají Pardubice.
53:53'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., faul kolenem).
52:42'
Vladimír Růžička připravil na pravém kruhu střeleckou pozici pro Tomáše Svobodu. Ten to po stahovačce zkoušel, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.
52:03'
Piráti byli aktivní v útočné třetině, ale Stanislav Dietz na modré čáře zaváhal a objevil se v ofsajdovém postavení. Hra se tedy přerušuje a pokračovat se bude po komerční přestávce.
51:29'
Brett Flemming si najel do útočné třetiny a na levou stranu vylepšoval pozici pro Jakuba Trefného. Ten ale nevystřelil nebezpečně, Piráti nicméně nadále na kotouči.
50:50'
Hraje se delší dobu bez přerušení a ani jeden celek není aktivní do útoku. Jde spíše o bojovný konec duelu, který je už nějakou dobu rozhodnut.
49'
Rolinek skočil z trestné lavice a dal krásný gól zády k brance, 1:5Rolinek skočil z trestné lavice a dal krásný gól zády k brance, 1:5
49:30'
Pavel Klhůfek se po levé straně dostal do útoku, ale před brankou nikoho nenašel. Brian Ihnačák šel do protiakce, ale na levém kruhu střílel jen do Peterse.
48:41'
Pardubické Dynamo vyhodilo na zakázané uvolnění a hra bude pokračovat po pravici Ondřeje Kacetla. Nejspíše se tento duel už jen dohraje. Utkání dnes sleduje 2882 diváků.
48:21'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Rozhodující branka duelu, kterou dává snad z první střely třetí třetiny TOMÁŠ ROLINEK. Ten byl na ledě jedenáct sekund a po nahození od pravého mantinelu se prosadil efektivní tečí před Petersem, kde byl naprosto sám. Asistence: Patrik Poulíček a Jordann Perret.
48:10'
47:47'
Na konci nevýrazné početní výhody se ke střele dostal Radek Duda. Ten dostal nahrávku podél modré čáry, ale po ledě střílel jen do betonů brankáře.
46:52'
Domácí celek se pokoušelo dostat do útoku, ale zastavil je ofsajd. Hra se tak přerušuje a za dvaadvacet sekund se na ledovou plochu vrátí Stránský a Holland.
46:25'
Radek Duda přihrávkou přes brankoviště hledal Tomáše Svobodu u levé tyčky, ale k tomu se kotouč nakonec nedostal. Po chvilce pak Dynamo vyhodilo.
46:09'
Pavel Klhůfek si ve výhodě najel před Kacetla, ale toho nepřekonal. Již předtím byl signalizován trest a Tomáš Rolinek dostane dvě minuty. Piráti se mohou vrátit do utkání. Hrát se bude čtyři na tři.
45:56'
Podél levého mantinelu se až do zakončení dostal Marek Hovorka, který na levém kruhu zakončoval. Mířil mezi betony, ale Justina Peterse v brance nenachytal.
45:14'
Hned po vhazování se do sebe lehce pustili Jan Stránský a Rhett Holland. Oba kohouti putují na lavici hanby a pokračovat se bude dvě minuty bez nich.
45:13'
V posledních minutách se hosté brání jen přes vyhazování na icingy. Nyní se to událo již poněkolikáté v této periodě. Pardubice prostě hrají to, co potřebují a aktuálně to stačí.
44:42'
Aktivita Pirátů pokračovala a po vyhození se píská icing. Pokračovat se tak bude po levici pardubické jedničky. Domácí jsou sice aktivní, ale nebezpeční vůbec.
44:06'
Lukáš Kovář od modré čáry svižně zakončoval po ledě a kotouč se po sérii odrazů dostal až ke Kacetlovi. Ani nyní ovšem neměl hostující brankář problémy.
43:25'
Pásmo vybojoval Stanislav Dietz, který hned po přejetí modré čáry svižně zakončoval. Jeho rána se ale od bránícího hráče dostala až do ochranné sítě nad Kacetlem.
42:29'
Ivan Huml se mezi kruhy dostal ke kotouči a svižně zakončoval. Ondřej Kacetl si ovšem na jeho pokus povyjel a dobrým zákrok znemožnil snížení Pirátů!
41:58'
Domácí celek Dynamo lehce zatlačil, ale hosté se dostali ke kotouči a poslali jej na icing. Vhazovat se tak bude po pravici Ondřeje Kacetla, který může být dnes spokojen.
40:51'
Následně bylo domácímu celku odpískáno zakázané uvolnění, ačkoliv Tomáš Svoboda byl ve velmi těsné situaci. Pokračuje se tedy před Petersem.
40:37'
Marek Tomica poté po ledě střílel a kotouč zůstal pod betony Kacetla. Radek Duda se pokoušel na brankovišti prosadit, ale v silovém souboji nakonec neuspěl.
40:15'
Lukáš Vantuch si hned na začátku třetiny najel do útoku, ale tam nezakončil. Hosté se dostali ke kotouči a poslali jej až za branku Justina Peterse.
40:01'
Druhá třetina je u konce a Dynamo jí vyhrává 2:0. Domácí celek nepředvedl téměř nic, za to Pardubice se prosadily hned dvakrát, protože využily nabízené šance. Hned v první minutě prostřední části se prosadil Petr Sýkora a v závěru dvacetiminutovky navýšil na luxusní vedení Jan Kloz. Pardubice jsou hodně blízko třetího tříbodového vítězství.

Střely na branku: 15:15 (6:7 v této třetině)
Třetí třetina začne přibližně v 19:17.
40:00'
39:07'
Vladimír Růžička hledal přihrávkou z obranné třetiny Tomáše Svobodu, kterému se ale kotouč zpracovat nepovedlo. Píská se tedy icing a vhazuje se před Petersem.
37:48'
Poté se Pardubicím nepovedlo zaútočit. Nahození od pravého mantinelu skončilo na icingu a hrát se bude po pravici Ondřeje Kacetla. Ten několik minut neměl žádnou práci.
36:47'
Ve středním pásmu byla následně přerušena hra a pokračovat se bude ve středovém kruhu. Do konce druhé periody zbývají tři minuty a Dynamo nově vede již o tři branky.
36:17'
V útoku byli nyní aktivní hosté, ale střelecký pokus od levého mantinelu se mezi tři tyče nedostal. Puk se odrazil až do obranné třetiny Dynama, kam si hráči v červeném najíždí.
35'
Hosté odskočili o tři góly, přesilovku využil Kloz, 1:4
35:05'
Piráti jsou za svou brankou a vymýšlejí, co směrem do útoku podniknou. Domácí celek směrem do útoku moc nebezpečný není a tříbrankovou ztrátu bude jen těžce dohánět.
34:04'
Deset sekund před koncem početní výhody se ale hosté šťastně prosazují a nejspíše rozhodují o vítězství v tomto duelu. Luboš Horký trefil brusli chomutovského hráče a JAN KLOZ z pravé strany dostal kotouč za záda přesouvajícího se Peterse. Asistence: Luboš Horký.
33:30'
Pardubická přesilovka je opravdu špatná v této době. Domácí celek je aktivní v útoku a pohotově napadá. Hosté ovšem vedou o dvě branky a hnát se nikam nemusí.
32:42'
Hosté si párkrát přihráli, ale nic moc nevymysleli. Marek Tomica se pak dostal ke kotouči a odehrál jej ven z pásma. Lukáš Vantuch sváděl souboj, ale do útoku se nedostal.
32:14'
Pardubice čeká další početní výhoda. Brian Ihnačák unikal a byl faulován Kovářem. Hostující útoční tomu ovšem dosti přidal a klidně mohl jít na lavici hanby i on. Nicméně uvidíme další přesilovku Východočechů.
31:38'
Druhá chomutovská lajna byla aktivní v útočné třetině, ale nic nevymyslela. Pavel Klhůfek na modrou čáru nepřihrál přesně a pokračuje se protiakcí hostujícího Dynama.
30:50'
Lukáš Kovář se na útočné modré dostal k odraženému kotouči a poslal jen svižně na branku. Ondřej Kacetl měl před sebou ovšem odkrytý prostor a lapačkou pohotově kryje.
29:42'
Vladimír Růžička šikovně přihrával před branku, ale tam nikoho nenašel. Dynamo tak vyhodilo do střední třetiny a domácí celek to zkusí ještě jednou.
29:19'
Pardubičtí zablokovali další střelu, nyní tu od Šticha. Marek Hovorka pak zakládal útok, ale jeho přihrávka na levou stranu šla pouze do ofsajdové pozice.
29:11'
Následně se po zákroku u mantinelu nacházel na ledové ploše Nicholas Schaus. Rozhodčí hru přerušují a zámořský bek se zvedá. Pokračovat se bude po pravici Kacetla.
29:04'
Další akci zakončoval od modré čáry dalším tvrdým pokusem Bohumil Jank. Jeho rána byla svižná, ale do branky se nedostala, Kacetl zasáhl.
27:48'
Marek Hovorka zachytil rozehrávku Dietze, ale nezakončil. Právě chomutovský bek se poté dostal ke střele do odkryté branky, ale trefil jen obětavého beka!
27:01'
26:17'
Piráti ale pokračují v aktivní hře v oslabení. Nyní od modré zakončoval obránce Bohumil Jank, ale jeho dělovka skončila na obránci a málem se Dynamo dostalo do protiakce.
25:37'
Brian Ihnačák zakončoval z levé strany, ale trefil jen bránícího hráče. Piráti se pak dostali do protiútoku, ale zakončení z pravé strany se do branky nedostalo.
25:09'
Do nebezpečné akce se ovšem jako první dostali domácí. Ronald Knot vhyodil a Lukáš Vantuch se dostal až do zakončení. Jeho rána ovšem pro Kacetla nebezpečná nebyla.
25:00'
Po pěti minutách druhé třetiny uvidíme první přesilovku. Matyáš Svoboda držel jednoho z hostů a dostává trest. Dynamo může navýšit vedení v početní převaze.
24:30'
Východočeši se dostali opět do útoku, ale nepovedlo se jim zakončit. Piráti jen bekhendem vyhodili do střední třetiny a budou se nadále bránit atakům.
23:47'
Ronald Knot našel na modré čáře číhajícího Tomáše Svobodu, jenž se od levého mantinelu dostal ke střeleckému pokusu. Ondřej Kacetl si ovšem povyjel a pohotově chytá.
22:50'
Domácí celek pouze o mantinel vyhodil do útoku a Pardubice se naprosto zadarmo dostávají ke kotouči. Pokračuje se tak útokem od branky Kacetla.
21'
Sýkora nenápadnou ranou z pravé strany zvýšil na 1:3
21:50'
Vzruch i na straně druhé. Rostislav Marosz se do útoku dostal po levé straně, ale jeho zakončení na první tyčku skončilo jen na ochranné síti.
21:00'
Jakub Sklenář se nyní mezi kruhy dostal ke střele, která šla do horní části branky. Ondřej Kacetl ovšem rychle zareagoval a kotouč vyrazil lapačkou!
20:42'
Piráti se pokoušeli rychle odpovědět, ale útok jim nevyšel. Střelecký pokus z pravé strany byl zablokován a kotouč tak skončil jen v ochranné síti nad brankou.
20:22'
Hosté naskočili do druhé třetiny naprosto parádně a brzy se dočkávají důležité třetí branky! PETR SÝKORA dostal přihrávku na pravou stranu a hned po přejetí modré čáry překonal svou dělovkou Justina Peterse k levé tyčce. Asistence: Brian Ihnačák a Matouš Kratochvil.
20:01'
Vyrovnaná první třetina je u konce. Efektivnější jsou zatím hosté z Pardubic, kteří dali o jednu branku více. Hned ve třetí minutě se prosadil francouzský rychlík Jordann Perret. Brzy ale za Piráty vyrovnal Brett Flemming, vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho. Střelcem zatím rozdílové trefy je totiž Luboš Horký, kvůli kterému Východočeši vedou o jednu branku.

Střely na branku: 9:8
Druhá třetina začne v 18:24.
20:00'
19:23'
Po pravé straně šel do útoku Vladimír Růžička, jenž se u mantinelu zastavil a přihrával do obrany. V ten moment byl ale zezadu krosčekován a přihrávka mu nevyšla podle představ. U kotouče Pardubice.
18:27'
Po nepovedené akci hostů se po pravé straně do přečíslení dostával Radek Duda. Ten měl před brankou spoluhráče, ale zakončoval individuálně. Jeho rána byla zablokována.
17:41'
Po levé straně se až za branku dostal Jan Stránský, jenž bekhendově přihrával do brankoviště. Zde se kotouč od hokejky Kacetla dostal do spojnice branky, ale stav zůstává nezměněn.
17:25'
Pokračovalo se hrou spíše v útoku domácích. Dvě a půl minuty před koncem první dvacetiminutovky se ovšem píská přihrávka rukou a vhazovat se bude ve střední třetině.
16:48'
Protiakci Pirátů zakončoval dělovkou po ledě Ronald Knot. Puk už letěl do branky, ale ke štěstí hostujícího celku trefil jen bránícího hráče do jeho bruslí!
16:30'
Mezi kruhy byl dobře postaven Marek Hovorka, který dostával přihrávku. Kotouč ale minul a do protiakce jde domácí celek.
15:48'
Tomáš Svoboda se pokoušel prosadit na pravém kruhu, ale jeho svižná rána skončila jen na chráničích připraveného obránce Pardubic. Ty jdou do útoku.
15:27'
Piráti pak po dlouhé době dostali Pardubice pod tlak, kteří tak musely vyhodit na zakázané uvolnění. Necelých pět minut před koncem třetiny se tak vhazuje před Kacetlem.
15:00'
Až nyní zahrozil Marek Tomica. Ten na levém kruhu zakončoval v pádu do betonů připraveného Kacetla, jeho následná dorážka poté šla jen vedle branky!
14:20'
Hostující celek má nadále více sil a je aktivnější v útoku. Piráti toho v posledních minutách moc nevymysleli a domácímu publiku moc radosti nedělají.
13:11'
Hned po vhazování zakončoval Bohumil Jank, ale ten trefil jen bránící hráče před sebou. Tomáš Rolinek tak šel do útoku, ale jeho přihrávka na pravou stranu střelecky zakončena nebyla.
13:03'
Podél pravého mantinelu si najel do útoku Radek Duda, který z úhlu zakončoval. Kotouč se ale zastavil o beton Ondřeje Kacetla a pokračovat se bude po komerční pauze.
12'
Horký vytěžil z tlaku hostů druhý gól, 1:2
12:40'
Pardubické Dynamo se hned po vstřelené brance dostalo do útoku, kde se pokoušelo něco vymyslet. To se jim sice úplně nepovedlo, ale Piráti i tak vyhodili jen na icing.
11:56'
Dynamo bylo nicméně v posledních minutách aktivnější a dočkává se branky na 2:1. LUBOŠ HORKÝ byl tristně nehlídán před Justinem Petersem a svižnou střelou jej po přihrávce zpoza branky překonal! Asistence: Jan Mandát.
11:30'
Jan Mandát se na levém kruhu dostal k odraženému kotouči a pokoušel se hned trefit branku. Jeho pokus byl ovšem hodně nepřesný a puk skončil na zadním mantinelu.
10:37'
Nyní se již píská a hra se po nepovedeném nahození jednoho z domácích dostává před Justina Peterse. Vhazovat se na začátku druhé poloviny třetiny bude po jeho levici.
09:26'
Stanislav Dietz vyjel zpoza své branky, ale přihrávka do útoku se mu nevydařila. ROCKNET ARÉNA čekala na hvizd icingu, ale ten nepřišel. Hraje se tedy od Kacetla.
08:57'
Mezi kruhy se ke kotouči dostal Patrik Poulíček. Ten hned po ledě zakončoval, ale kanadská jednička Pirátů zareagovala a kotouč schovala v lapačce. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
08:38'
08:13'
Následně se u pravé tyčky dostal k volnému kotouči Brian Ihnačák, jenž už střílel do prázdné branky. Brett Flemming ovšem zaklekl a ke své brance přidal také důležitý blok.
08:06'
Po dalším najetí do útočné třetiny se pokoušel ke třem asistencím ve dvou kolech baráže přidat první gól Petr Sýkora. Jeho dělovka byla ale Sklenářem sražena.
7'
Kacetl překonán, za jeho záda doletěla bomba Flemminga, 1:1
07:44'
Dynamo má přesilovku a jako první to zkoušel vracející se Brian Ihnačák z trestné lavice. Jeho rána z pravé strany skončila vedle, pokračující akce pak byla sražena do ochranné sítě.
07:27'
06:58'
Piráti právě vstřelili branku!
Ve čtyřech se nehrálo ani dvacet sekund a je srovnáno! Bohumil Jank parádně vybojoval kotouč u mantinelu a na modré čáře našel BRETTA FLEMMINGA. Ten se opřel do kotouče a k levé tyčce se mu povedlo prostřelit vyjetého Kacetla v brance. Asistence: Bohumil Jank a Adam Raška.
06:37'
Hned po vhazování šel do útoku jeden z hostů, který upadl na led a píská se faul. Petr Koblasa se provinil podražením.
06:33'
Brett Flemming si po vyhození hostů zpracoval kotouč a šel do střelecké pozice. Sudí ale jeho počínání ukončili a píská se ofsajd, což se domácímu publiku moc nelíbí. Vhazuje se ve střední třetině.
06:29'
Stanislav Dietz parádní přihrávkou vyslal do útoku Ivana Humla, který ale před Kacetlem střelou po ledě neuspěl! Následná dorážka Klhůfka z levé strany taktéž v brance neskončila.
06:02'
Až nyní se Chomutovští dostali k prvnímu střeleckému pokusu. Od modré slabší ránou na teč zakončoval Ronald Knot, ale nikdo netečoval a Kacetl s klidem chytá.
05:35'
Vladimír Růžička hned na začátku přesilovky pokazil zadovku a Dynamu se zpoza branky povedlo vyhodit až za branku Justina Peterse. Piráti musí od začátku.
05:26'
Nyní se přerušuje poté, co jeden z hostujících obránců vyhodil kotouč mimo ledovou plochu. Tomáš Rolinek po verdiktu sudí šel ještě debatovat, ale dvouminutový trest pro Briana Ihnačáka platí.
04:40'
Domácímu celku se akce směrem do útoku nepovedla a Pardubice následně kombinují za svou brankou. Logicky vedou a do útoku úplně nespěchají.
3'
Hosté začali zostra, ve třetí minutě se trefil Perret, 0:1
03:55'
Snažení Pirátů následně zakončoval David Štich střílenou přihrávkou zpoza branky. Kotouč se od Kacetla dostal do vzduchu, ale v brankovišti jej do branky nikdo nedostal.
02:50'
Západočeské mužstvo pokračuje v aktivitě. Hned po vhazování přišel pokus od levého mantinelu, ale černá guma se do branky nedostala. Pardubičtí ani nezakončili přihrávku zpoza branky.
02:16'
Následně se hostující celek dostal ve dvou do protiakce a ze závaru před brankou dává první branku duelu! V brankovišti byl nejagresivnější JORDANN PERRET, kterému se podařilo dostat touš až do branky Peterse. Asistence: Jan Kloz.
01:54'
Následně přišel první střelecký pokus duelu. Pavel Klhůfek vybojoval kotouč u levého mantinelu a posunul jej za branku. Jakub Sklenář s toušem zamíchal a poslal jej na levý kruh. Klhůfek zde zakončoval, ale Kacetl ramenem chytá.
01:00'
Zatím je to opatrné. Ani domácí nic nevymysleli a u kotouč jsou hosté. Tomáš Rolinek mohl jít do útoku, ale raději zvolil přihrávku do obrany.
00:20'
Pardubičtí se hned po vhazování pokoušeli dostat do útoku, ale první akce skončila na obraně domácích. Piráti se dostávají ke kotouči a jdou na Kacetla.
00:01'
Oba celky jsou již na ledové ploše a utkání třetího kola baráže může začít! Přejeme příjemné čtení.

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, L. Kovář, Štich, Trefný – Duda, V. Růžička, Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Tomica – T. Svoboda, Raška, Ma. Svoboda.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, Porseland, J. Zdráhal, Nedbal – M. Kratochvil, Ihnačák, P. Sýkora – Rolinek, Bubela, Hovorka – Mandát, Poulíček, L. Horký – Perret, Marosz, J. Kloz.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal, Pešek, Hynek.
PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovské hokejisty potkala zákeřná nemoc salmonely, ale Piráti vkročili do baráže a během úvodních dvou kol zaznamenali čtyři body. Proti Kladnu zvítězila spíše taktika, protože nahecované mužstvo Rytířů vletělo do zápasu aktivně, ani jednou se ovšem neprosadilo a Piráti vyhráli 2:0. V Českých Budějovicích Piráti několikrát prohrávali, ale pokaždé srovnali a v nájezdech získali bod. Produktivitě týmu i celé baráže vládne dvojice Jakub Sklenář a Pavel Klhůfek. Oba hráči vstřelili branku a dvakrát asistovali.

Úvodní duely baráže
Chomutov 2:0 Kladno
48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. Růžička (Duda)

České Budějovice 5:4sn. Chomutov
4. Karabáček (Babka, Pýcha), 6. Čermák (Přikryl, Doktor), 19. Endál (Pýcha, Gilbert), 32. Doktor (Babka), rozhodující nájezd Doležal – 13. Stránský (Klhůfek, Huml), 16. Klhůfek (Kovář, Sklenář), 22. Koblasa, 34. Huml (Klhůfek)
HC DYNAMO PARDUBICE

Východočeské Dynamo se delší dobu připravovalo na baráž a možná i své našetřené síly proti prvoligistů použilo pro svoji potřebu. Hned v prvním kole se celek trenéra Lubiny představil na domácím ledě, kde porazil České Budějovice 4:1. V nedělním kole pak trojnásobný český mistr vyhrál na Kladně vysoko 5:0. V úvodních duelech se dařilo Petru Sýkorovi (0+3) či dvojici Marek Hovorka a Jordan Perret, oba ofenzivní hráči vstřelili po dvou brankách.

Pardubice 4:1 České Budějovice
1. Hovorka (Rolinek, Mandát), 16. Schaus (Rolinek), 49. Perret (Budík, Marosz), 57. Perret (Kloz) – 60. Endál (Čermák, Vydarený)

Kladno 0:5 Pardubice
28. Hovorka (Ihnačák), 29. Machala (Horký), 40. Kratochvil (Sýkora, Ihnačák), 53. Kloz (Poulíček, Sýkora), 58. Horký (Kratochvil)
Hezký den všem fanouškům českého hokeje. Na druhý dubnový den je naplánován již třetí duel barážistů. Poprvé se v této fázi sezóny utkají ti, kteří svou příslušnost v nejvyšší soutěži obhajují. Zatím stoprocentní Pardubice jedou na půdu druhého Chomutova. Utkání o další cenné body startuje v 17:30 na severu Čech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.