Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Pardubice - 31. března 2019   17:10

0:5
(0:0, 0:3, 0:2)
Pardubice
27:37' Hovorka  (Ihnačák) • 28:39' Machala  (L. Horký) • 39:07' M. Kratochvil  (P. Sýkora, Ihnačák) • 52:57' J. Kloz  (Poulíček, P. Sýkora) • 57:24' L. Horký  (M. Kratochvil)
Kladno
Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, J. Říha, Kehar, P. Hořava, Lakos, Svedlund – Jágr (A), Plekanec, Redlich – Melka, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.
Pražák, Hodek – Jindra, Zíka
ČEZ stadion, Kladno
5 200 diváků
Pardubice
Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, J. Zdráhal, Porseland – P. Sýkora (A), Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek (C) – L. Horký, Poulíček (A), Machala – J. Kloz, Marosz, Perret – Bubela.

SESTŘIH: Kladno - Pardubice 0:5. Dynamo vstoupilo do baráže skvěle, Rytíři opět nedali gól

Seznam zápasů

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Střely na branku: 32:37
Zásahy brankářů: 32:32
Trestné minuty: 12:8
Utkání je u konce, Pardubice si odváží všechny body za výhru 5:0. Ve třetí třetině si hosté pečlivě hlídali svůj náskok, soupeře nepouštěli do ložených příležitostí a pokud už něco prošlo tak zasáhl pozorný Kacetl. Naopak na druhé straně skórovali Jan Kloz a v závěru Luboš Horký. Start do baráže tak Pardubicím vyšel na jedničku, po dvou utkáních mají plný počet šesti bodů, Kladno je naopak stále na nule.
59:32'
Nahození puku do obranného pásma Kladna, už ani domácí nikam nespěchají.
58'
Poslední gól zápasu přidal Horký, 0:5
58:58'
Machačovu střelu z voleje pokryl Kacetl, ten si své čisté konto nechce nechat potvrdit.
58:11'
Kloz mířil na zadní tyčku, jenže netrefil. Kladenští pouze vyhodili k holím soupeře, Pardubice už nikam nepospíchají.
57:24'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A ještě jeden gól v brance Kladna. Individuální akci dotáhl do zdárného konce LUBOŠ HORKÝ, když se probil až před Cikánka a loupnutím puku pod horní tyčku upravil na pro domácí Kladno drtivých 0:5. Asistence: Matouš Kratochvil.
57:15'
Dlouho signalizovaná střela Brendona Nashe skončila u prvního obránce. Kacetl zasahovat nemusel.
56:35'
Hraje se sice v pásmu Pardubic, jenže v rohu, odkud se góly dávají hodně těžce.
55:37'
Na druhé straně přenechal Marosz puk do jízdy Eklundovi, jeho následný švih skončil u dobře postaveného Cikánka.
54:51'
Na levé straně měl trochu prostoru Plekanec, nedokázal však vystřelit tak, aby z toho byla šance na ohrožení Ondřeje Kacetla.
54:22'
Zajícovo nahození od modré čáry šlo mimo branku Pardubic, hosté už mohou vyrazit do protiútoku.
53'
Přesilovku Dynama využil Kloz, 0:4
53:25'
Dnešní utkání sleduje 5 200 diváků, je vyprodáno.
53:20'
Tohle už pro Kladno vypadá neřešitelně, v baráži stále čeká na vstřelený gól.
52:57'
Domácí Vampola sice pospíchal z trestné lavice do pásma, jenže ani on nezabránil další brance v Cikánkově síti. Poulíček sice ještě po otočce puk za brankovou čáru nepropasíroval, JAN KLOZ už byl ale úspěšný a zblízka doklepl do sítě. Asistence: Patrik Poulíček, Petr Sýkora.
52:41'
Schausova bomba orazítkovala Cikánkovo břevno, od toho se puk odrazil mimo ledovou plochu.
52:32'
Sýkorova rána šla k horní tyčce, nakonec byla sražena mimo.
52:15'
Bude se opětovně vylučovat na straně Kladna, Antonín Melka zezadu sekl Machalu do nohy a dostal dvě minuty za sekání. Pardubice budou hrát v pěti proti třem!
51:28'
Teď zakončoval Melka a po něm i Strnad. V oslabení to Kladnu jde skvěle.
51:01'
Redlich se dostal k puku a rázem tu bylo sólo domácích v oslabení. Natlačil se před branku a zkusil blafák, který však gólman Pardubic zvládl vytěsnit.
50:49'
Další faul na straně domácích a přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty za podrážení dostal Petr Vampola.
50:27'
Výtečné vyhození hostů, puk nedoklouzal na zakázané uvolnění, Pardubice mohou střídat.
49:38'
Velká šance Kladna na snížení. Zajícova střela z voleje zazvonila o tyčku Kacetlovy branky, od té se poté puk odrazil do rohu.
49:12'
Machačovu střelu z úhlu Kacetl zvládl chytit, Kladno ale zůstává v útočném pásmu.
48:22'
Málem to bylo 0:4! Do sóla se dostal Perret, položil si Cikánka, ten ale na poslední chvíli vystrčil pravou nohu k tyči a forhendový blafák zastavil!
48:09'
Po delší kombinaci pálil od modré Nash a Kacetl měl co dělat, aby tuto ránu vytěsnil.
47:42'
Plekanec je zpět ve hře, je tu přesilovka Kladna.
47:34'
Síly na ledě se na chvíli vyrovnají, dvě minuty za podrážení dostal i hostující Jan Mandát.
47:08'
Zleva vystřelil Horký, jeho krátký švih skončil v Cikánkově lapačce.
46:31'
Sýkorova dělovka byla pro domácí Kladno varováním, gólem ale tato bomba neskončila.
46:20'
Pardubice se zatím marně snaží o rozestavění se v útočném pásmu. Bránící čtveřice dělá co může.
45:42'
Jenže tato akce končí faulem a Pardubice si dají přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Tomáš Plekanec.
45:35'
Hosté se sami zbavili pásma a pustili kladenské do protiútoku, jmenovitě Plekance s Jágrem.
44:48'
Zprava posílal Kaut přihrávku na brankoviště, jeho spoluhráči však nedokázali puk sklepnout za Kacetlova záda. Do protiakce už míří Porseland.
44:11'
Zakázané uvolnění Pardubic, po krátké pauzičce se bude vhazovat po Kacetlově pravici.
43:17'
Jágr ani Zikmund se ke střele nedostali, zejména druhý jmenovaný svou šanci trochu prováhal a následný bekhend nebyl přesný, ani dostatečně prudký.
42:46'
Plekanec hledal na levé straně Jágra, jeho přihrávku však přerušil Porseland a okamžitě založil protiakci.
41:55'
Machala nahodil vysokým obloučkem puk do pásma, v boji v rohu byli ale úspěšnější hráči Pardubic.
41:27'
A znovu zamířil puk za domácí branku, tohle Pardubicím v tuto chvíli maximálně vyhovuje.
40'
Další rána pro Rytíře, prosadil se Kratochvil, 0:3
40:55'
Hraje se za Cikánkovou brankou, domácí se nemohou vymanit z pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:02.
Čtyřicet minut hry je za námi a Pardubice mají našlápnuto k druhému bodovému zisku baráže. Druhá třetina hostům vyšla na výbornou, mezi 28. a 29. minutou dvakrát skórovali, trefili se Marek Hovorka a Ondřej Machala. Kladnu nic nevycházelo, přihrávky ani střely a bylo to ze strany domácích trochu trápení. V závěru třetiny se ještě trefil Matouš Kratochvil a do kabin se tak odešlo za stavu 0:3. Pardubice mají tento duel rozehrán opravdu na výbornou.
40'
40:00'
39:51'
Hosté vyhazují puk ze svého pásma, chtějí úplný závěr třetiny dohrát bez zbytečných problémů.
39:07'
Gól do šatny a hosté vedou o tři branky! Po buly v útočném pásmu se ke střele dostal Sýkora, Cikánek jeho pokus pouze vyrazil před sebe a MATOUŠ KRATOCHVIL zblízka doklepl pod horní tyčku – 0:3. Asistence: Petr Sýkora, Brian Ihnačák.
38:52'
Zikmund se dostával do náznaku brejku, tělem si pokryl puk, Zdráhal s Rolinkem jej ale na poslední chvíli zvládli odstavit a srazit k ledu.
37:52'
A teď puk dokonce letí přes všechny čáry až k Cikánkovi.
37:37'
Domácí kombinují v útočném pásmu, nemohou se ale dostat do střelecké pozice.
36:51'
Možná to půjde domácím teď, budou mít totiž přesilovou hru. Dvě minuty za držení hole dostal Oscar Daniel Eklund.
36:27'
Kladnu to teď opravdu vůbec nejde, rozehrávka vázne a puky odskakují na hole pardubických.
35:34'
Zajíc se Strnadem měli rozvinout akci v útočném pásmu, jejich kombinace ale nevyšla, hráči se jednoduše nedomluvili a přihrávka šla zcela mimo.
34:24'
Po delší době pěkná akce domácích, od kruhů vypálil Redlich a jeho prudký švih vyrazil Kacetl svou maskou!
33:41'
Pardubičtí hráli několik okamžik v šesti, žádný z rozhodčích si toho ale nevšiml a tak všem prošumělo do ztracena.
32:38'
Machač se Zikmundem se sice dostali do útočného pásma, bylo to ale do plných a kladenští tak pouze nahodili. Kacetl mohl zůstat v klidu, zasahovat nemusel.
31:22'
Akce Hovorky s Rolinkem nevedla ke střeleckému pokusu, druhému jmenovanému puk přeskočil hokejku a skončil u mantinelu.
30:20'
No a teď se pískalo postavení mimo hru, Kubík už puk v útočném pásmu nestihl.
30:06'
Kladnu teď nevychází ani rozehrávka, dlouhý pas nepřijal Machač, Pardubice zase vyráží vpřed.
29'
Nedáš, dostaneš! Z protiútoku se prosadil Machala, 0:2
29:19'
Pardubice jsou teď v laufu, věří si i Kacetl, který sám vyhodil ze svého pásma.
28'
Využitá přesilovka! Za Dynamo se trefil Hovorka, 0:1
28:39'
Jágr neproměnil další šanci, když minul z bekhendu, hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, Horký přihrál na brankoviště a ONDŘEJ MACHALA zametl puk za bezmocného Cikánka – 0:2. Asistence: Luboš Horký.
28:16'
Na druhé straně se před brankoviště cpal Jágr, v chumlu se ale nedokázal prosadit.
27:37'
Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení. Po kombinaci v útočném pásmu přišla přihrávka z pravého kruhu na střed a MAREK HOVORKA svou ranou z první propálil Cikánka – 0:1! Asistence: Brian Ihnačák.
27:14'
No a je po klidu, neboť hosté si dají přesilovku. Jiří Říha fauloval Sýkoru a dostal za to dvě minuty za hrubost.
26:55'
Trocha klidu na ledové ploše, hraje se teď převážně ve středním pásmu.
25:47'
Jágr předvedl svou sílu v nohou, dokázal se uvolnit přes Porselanda a vystřelit. Sice mimo, ale opět ukázal své kvality.
25:01'
Nepřesná rozehrávka Pardubic, rozhodčí sice odpískali zakázané uvolnění, po krátké debatě se omluvili a vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:36'
Brejk Kladna. Vampola se rozhlédl a i když mohl sám zakončovat, přihrál raději doprava na Strnada. Ten však zamířil přesně doprostřed branky, kde stál připravený Kacetl.
23:44'
Tak tohle byla obrovská šance Pardubic na vedení. U levé Cikánkovy tyče stál zcela volný Ihnačák, dostal přihrávku a stačilo mu pouze sklepnout puk za brankovou čáru. Netrefil jej však podle svých představ a zakončil tak zcela mimo!
23:12'
Maroszovi nevyšla bekhendová přihrávka skrz střední pásmo, Kladno může jít do protiútoku.
22:22'
Kladno přečkalo i tuto hru v oslabení, Zajícův trest vypršel.
21:58'
Po tvrdé raně z dálky operoval u branky Poulíček a jeho teč projela těsně vedle levé Cikánkovy tyče.
21:33'
Domácí nyní udrželi puk v útočném pásmu a i když nevystřelili, byla to povedená pasáž oslabení.
20:58'
Pardubickým nevyšel přechod do útočného pásma, puk znova letí ke Kacetlovi.
20:22'
Je tu ale další vyloučení na straně domácích, dvě minuty za podrážení dostal Josef Zajíc.
20:17'
Kladno přečkalo zbytek oslabení, Vampola se vrátil do hry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:03.
Máme za sebou první třetinu, která přinesla celkem živý hokej s náznaky šancí na obou stranách, jenže zápasu zatím vládnou gólmani a obrany. K úspěchu nevedly ani přesilové hry, bránící čtveřice si s těmito nekomfortními situacemi zvládly poradit, takže do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:58'
Cikánek ještě pro jistotu přerušil hru, když lapačkou přikryl volný puk na brankovišti.
19:34'
Kladno dobře brání svou modrou čáru, hosté mají problém rozvinout útočnou akci.
18:48'
Teď měl Cikánek trochu štěstí, neboť za ním po Hovorkově střele zacinkala branková konstrukce.
18:33'
Domácí vyhodili, pro tuto chvíli se zvládli bez potíží ubránit.
18:17'
Přesilovka tentokrát pro Pardubice, na trestnou lavici zamířil Petr Vampola s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
17:56'
Pěkný švih ale předvedl hostující Porseland. CIkánek měl dobrý výhled a puk skryl mezi svými chrániči.
17:19'
Trochu uklidnění tempa, domácí hokejisté si kombinují ve vlastní třetině a čekají na vhodné okénko pro výpad.
16:47'
Zakázané uvolnění Kladna, hra se po kratičké pauzičce vrátí k Cikánkovi.
16:17'
Najednou se do šance dostal hostující Marosz, měl trochu prostoru pro střelu mezi betony, Cikánek však holí puk srazil do bezpečí.
15:44'
Kacetl vyjel ze své brány a poslal puk po mantinelu k modré čáře. Jeho spoluhráči však hru do středního pásma nedostali.
15:01'
No a Plekanec byl nakonec i u střely, po kombinaci s Jágrem zakončil z levé strany. Jeho střela na zadní tyčku ale skončila těsně vedle.
14:47'
Oba týmy střídají během hry, akci bude rozjíždět Plekanec.
13:58'
Keharova střela od modré čáry byla zblokována, obrana hostů svému brankáři pomáhá ze všech sil.
12:46'
Hollandovi vypršel trest, Pardubice tak opětovně hrají v plném počtu.
12:27'
Nevyšlo to ani Vampolovi, který nahazoval z pravé strany. Hosté opět puk srazili mimo Kacetlovu branku.
11:48'
Kladnu to v přesilovce zatím vůbec nejde, mají velký problém vůbec udržet útočné pásmo.
11:15'
Puk letí přes všechny čáry až k Cikánkovi, domácí musí budovat novou útočnou akci.
10:46'
Dlouho ale ve hře nepobyl, neboť se dopustil nedovoleného bránění a vrátil se tak na trestnou lavici.
10:34'
A je po přesilovce, Holland se vrátil na ledovou plochu.
10:17'
Nashovo nahození skončilo na prvním obránci, Pardubice okamžitě vyhodily přes všechny čáry.
09:47'
Jágr zprava přihrál na střed na Jelínka, tomu ale puk vůbec nesedl a sotva se došoural ke Kacetlovi.
09:15'
V oslabení se do útočného pásma dostal Machala, při jeho průniku jej zastavil Vampola.
08:34'
Už se pískalo a hostující Rhett Holland dostal dvě minuty za krosček.
08:15'
Domácí mají ponechanou výhodu, v šesti mačkají soupeře jako citrón.
07:51'
Strnad se natlačil před Kacetla, na brankovišti mu ovšem utekl puk od hole a neměl tak prostor zakončit.
07:18'
Od modré čáry vypálil hostující Porseland, trefil však pouze svého spoluhráče. Pukem dostal Poulíček, nebylo to ale nic bolestivého.
06:17'
Kladno v rychlém kontru, Kaut se zadovkou snažil přenechat puk Kubíkovi, to už ale pardubičtí vystihli a kombinaci přerušili.
05:42'
Machač se ocitl v prostoru před Kacetlem, ale ani on nebyl zatím schopen přesně zakončit.
05:15'
Cikánek skvěle rozehrál za svou brankou, pomohl tak svým spoluhráčům rozvinout útok.
04:25'
Vampola to odvážně zkusil bombou z vlastního pásma, zkusil překvapit Kacetla. Ten měl na puk dobrý výhled a připsal si jistý zákrok.
03:48'
Redlich se ocitl na zádech, dle sudích to ale faul nebyl a pokračuje se ve hře.
03:20'
Okolo pravého mantinelu projel Plekanec, přiblížil se k brance, na první tyči však Kacetla nepřekvapil.
02:35'
Machačův švih z levé strany skončil v Kacetlově rukavici, ten svým zákrokem přerušil hru.
02:02'
Poulíček se prosmýkl kolem obránce a zprava nepříjemně vystřelil. Cikánek puk neudržel a dovolil tak Horkému dorážku. Tu pak vyrazil nad branku.
01:32'
Kladno si ve vlastním pásmu vybojovalo puk a Vampola už rozjíždí postupný útok.
00:53'
Z pravé strany to zkusil Plekanec, před Kacetlem ještě tečoval Redlich a gólman Pardubic měl co dělat, aby mu puk neskončil za jeho zády.
00:22'
Pardubice se poprvé dostaly do útočného pásma, ke střele to však nevedlo. A dopředu už jdou domácí.
00:01'
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Vzájemná utkání

Poslední vzájemná utkání sahají do sezóny 2013-2014, kdy se oba týmy utkaly čtyřikrát. Třikrát se z výhry radovaly Pardubice, jednou pak Kladno. To už ale uplynulo hodně vody a dnes je tu úplně jiný zápas, baráž, ve které chtějí oba týmy uspět.

Zápasy ze sezóny 2013-2014

Pardubice – Kladno 4:0
Kladno – Pardubice 1:4
Pardubice – Kladno 5:1
Kladno – Pardubice 4:3sn
HC Dynamo Pardubice

Také stále ještě extraligové Pardubice vstoupily v pátek do svého prvního duelu v baráži, když na svém ledě přivítaly jihočeské České Budějovice. A pardubičtí hokejisté si vedli velmi dobře. Po první dvacetiminutovce vedli 2:0, v té třetí dokonce už 4:0. Motor v poslední minutě třetí třetiny už jen korigoval stav na 4:1 a zaznamenal pro svůj tým alespoň čestný úspěch. Pardubičtí by tak chtěli na tento první barážový úspěch navázat i ve druhém kole, na ledě Kladna je ale rozhodně nečeká nic lehkého. Uvidíme zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři sehráli své první utkání baráže na ledě chomutovských Pirátů, kde nesehráli vůbec špatné utkání. Bezbrankový stav vydržel až do třetí třetiny. Až v osmačtyřicáté minutě prostřelil kladenského brankáře Jakub Sklenář a poslal tak Piráty do vedení. Na jeho trefu pak navázal Vladimír Růžička v pětapadesáté minutě a pečetil tak důležitou výhru pro chomutovský celek. Hráči Kladna však předvedli velmi dobrý výkon, domácí celek přestříleli, avšak nedokázali se ani jednou trefit. Dnes by tak na úvodní prohru rádi zapomněli a doma před svými diváky se pokusí získat první body.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. V pátek odstartovala baráž o extraligu a i nyní jsou na programu další zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Rytíři Kladno a HC Dynamo Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.