Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Č. Budějovice - 12. dubna 2019   18:00

Pardubice
21:38' Poulíček (P. Sýkora, Eklund) • 45:16' L. Horký (Machala, Poulíček)

Seznam zápasů

Pardubice i potřetí v baráži poráží trápící se České Budějovice a napravilo úterní porážku od Kladna. Dynamo se touto výhrou výrazně přiblížilo záchraně, aktuálně má na svém kontě osmnáct bodů a na třetí Chomutov má pět kol před koncem náskok jedenácti bodů. Domácí poslal do vedení ve 22. minutě Poulíček, Motor mohl srovnat ze samostatného úniku, ten však Karabáček neproměnil a ve 46. minutě využil Luboš Horký přesnou nahrávku od Machaly z pravé strany k navýšení náskoku domácích, kteří si už vedení pohlídali a vítězí s čistým kontem.
59:58'
Ještě necelé dvě vteřiny před koncem je přerušená hra, poté co byl Kacetl zavalen v brankovišti protihráčem.
59:51'
Hned po vyhraném vhazování střílel z první Karabáček, jeho pokusu ale chyběla ještě větší razance, Kacetl v pohodě chytil puk do lapačky.
59:48'
Pardubičtí ještě poslali puk na zakázané uvolnění.
59:39'
Domácí kouč Lubina si ještě chtěl vybrat oddechový čas, rozhodčí Lacina ale nekompromisně ukazuje na kruh pro vhazování, kde se bude vhazovat.
59:21'
České Budějovice se ještě snaží něco vymyslet směrem do útoku, ale nedaří se jim dostat do zakončení.
58:29'
Kváča rychle zamířil na střídačku a Motor to ještě zkouší v šesti hráčích v poli!
57:56'
Hovorka nebyl ve špatné střelecké pozici, místo střely ale zvolil přihrávku na levou stranu na rozjetého Rolinka, jenž už nedokázal dotáhnout svůj bekhendový blafák.
56:48'
Perret střílel přes obránce po rychlém přechodu do útočné třetiny, nemířil však přesně.
55:57'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Luboš Horký – 2 min., hrubost).
55:52'
Zápas už se spíše dohrává, týmy se zbytečně nikam nehrnou.
Dnešní utkání sleduje 9185 diváků.
53:18'
Poulíčkova nahrávka na pravou stranu na Horkého byla příliš dlouhá, Horký ale ještě jel celou akci dohrát a aktivně napadal, čímž dovolil jeho spoluhráčům jím vystřídat.
52:37'
Karabáček dostal na pravé straně puk od Přikryla, mířil na zadní tyč, Kacetl vyrazil puk svým pravým betonem.
52:09'
Pardubičtí se drží na puku a zbytečně se nikam neženou.
51:17'
Schaus pouze lehce nahodil puk po pravém mantinelu a odjel za svými spoluhráči střídat.
50:09'
Eklund na levé straně úspěšně zblokoval střelu Pavla Nováka a domácí se hned poté osvobodili.
49:24'
Dynamo bylo v stoprocentní šanci, když ve vlastní oslabení ujalo do přečíslení dvou na brankáře. Machala si narazil puk s Hovorkou, jeho střelu k levé tyči dokázal rychle se přesouvající Kváča vyrazit.
48:52'
Karabáček naskočil na led, hned se ujal puku a jel s ním do útočné třetiny, Pardubicím se rychle povedlo osvobodit.
48:33'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Rolinek – 2 min., nedovolené bránění).
47:47'
Rolinek nahrál na střed Sýkorovi, ten to ještě neměl na střelu, jelikož si musel puk zpracovávat, a tak ho raději poslal dále po šíři hřiště Hovorkovi. Dynamo je usazené zpět v pásmu.
46'
Dynamo znovu udeřilo, trefil se Horký, 2:0
46:48'
Budějovičtí vyhráli vhazování přes svou bránou a Kutlák poslal puk o levý mantinel přes celé hřiště.
46:37'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., podrážení).
45:16'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubičtí se vrhli do rychlého útoku, ze kterého navyšují své vedení na dvě branky a dostávají ještě větší klid na hokejky. Machala pronikl do pásma s pukem po pravé straně, svou nahrávkou po ledě našel před branku si najíždějícího LUBOŠE HORKÉHO, jenž nastavil hokejku a možná i trochu se štěstím poslal kotouč nad rameno brankáře Kváči. Asistence: Ondřej Machala a Patrik Poulíček.
43'
Karabáček jel sám na Kacetla, ten ho vychytal
43:56'
Kratochvíl střílenou přihrávkou od levého mantinelu vybízel k teči Sýkoru, ten však na puk ani na dlouhou hokejku nedosáhl.
43:33'
Porselandovu střelu od modré tečoval mezi kruhy Bubela vedle brány.
42:42'
Karabáček naskočil z trestné lavice a hned dostal nahrávku do samostatného úniku, měl dostatek času na zakončení, jenže puk mu trestuhodně při míchání sjel z čepele.
42:12'
Machala se dostal za obranu Motoru a šel sám na Kváču, jeho zakončení zápěstím skončilo vedle levé tyče.
41:50'
Sýkora napřáhl ke střele na vrcholu pravého kruhu, jeho sražená střela skončila vedle pravé tyče.
41:19'
Pardubice už se usadily v útočné třetině, kde začínají kombinovat.
40:37'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min. pro hráčskou lavici, nesportovní chování).
40:31'
Českým Budějovicím bylo na úvod třetiny odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:01'
Třetí třetina začne zhruba v 19:49.
Pardubičtí hokejisté se hned v úvodu druhého dějství ujali vedení, když nejprve ustáli oslabení a poté při rychlém útoku Sýkora nahrál z pravé strany na druhou stranu Patriku Poulíčkovi a ten z první pálil k levé tyči. Poté byl k vidění podobný hokej jako v první části, aktivnější byli sice domácí, ale do většího množství zajímavějších šancí se nedostávali. Motor dostal ve druhé dvacetiminutovce k dispozici dvě přesilovky, ale ani ty mu nepomohly k vyrovnání.
40:00'
39:58'
Necelé dvě vteřiny před koncem druhé části utkání se ještě bude vhazovat po pravici Kacetla, jenž si připsal další úspěšný zákrok proti střele z levé strany.
39:47'
Po nepřesné rozehrávce akce Motoru získal puk ve středním pásmu Holland, který ho jen po mantinelu nahodil zpět do útočné třetiny.
39:29'
Pýchovu ránu příklepem od modré srazil pardubický hráč mimo branku.
39:08'
Mezi třemi protihráči vybojoval puk za bránou soupeře Machala a od zadního mantinelu si s kotoučem vyjel do střelecké pozice, zakončoval však pouze do Kváči.
38:59'
Hokejisté bojovali o puk v rohu hřiště u pardubické branky, rozhodčí nakonec přerušil hru a vykázal ji do středního pásma.
38:41'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jordann Perret – 2 min., sekání).
37:52'
Pavel Novák pronikl s kotoučem do útočné třetiny, při zakončení to však měl na bekhend a nedokázal ohrozit Kacetlovu bránu.
36:26'
Sýkora nahrál při rychlém protiútoku z pravé strany do druhé vlny na osu hřiště Ihnačákovi, tomu zakončení vůbec nesedlo, ale přesto akce málem skončila gólem, když si hosté málem srazili puk do vlastní sítě.
36:01'
Proti Ihnačákově pokusu z levého kruhu předvedl Kváča pěkný zákrok lapačkou.
35:51'
Kváča čekal, zda nebude moci rozehrát, rychle se k němu ale blížit rozjetý Kratochvíl, a tak budějovický brankář musel přerušit hru.
35:29'
Martin Novák přejel s pukem na levé straně přes útočnou modrou čáru a najel si více na střed, střílel na hranici vrcholu kruhu, jeho střelecký pokus přes obránce však Kacetlovi nenadělal větší problémy.
34:23'
Gilbert posunul puk na středu hřiště na Vydareného, který už byl v dobré střelecké pozici, ale na připraveného Kacetla nevyzrál.
34:01'
Po zakázaném uvolnění Dynama se bude vhazovat po levici Kacetla.
32:57'
České Budějovice se držely v útočném pásmu s pukem pouze u hrazení, kde si ho přihrávaly, ale do střelecké pozice se nepropracovaly.
31:44'
Kratochvil ani nadvakrát z levé strany neprostřelil Kacetla, následně se Motoru povedlo vyvézt puk ven z vlastního pásma.
31:17'
Hovorkovi se nepovedlo projít s pukem do pásma, následně byl navíc Dynamu odpískán ofsajd.
30'
Ihnačák v obrovské šanci Kváču nepřekonal
30'
30:27'
Nyní už si ale České Budějovice vypracovaly pořádnou šanci a pardubický gólman musel být hned několikrát v permanenci, svými dobrými zákroky udržel domácí ve vedení.
29:39'
Motor se jen těžko prosazuje přes pardubickou obranu, Kacetl nemusí řešit žádné vážnější situace.
29:01'
Ihnačák mohl v předbrankovém prostoru už jen uklízet puk do odkryté brány, přepadl však přes brankáře Kváču a kotouč se mu nepovedlo zasunout mezi tři tyče.
26:56'
České Budějovice chybovaly v rozehrávce za svou bránou, puku se ujal Hovorka, jenž nahrál mezi kruhy zcela volnému Rolinkovi, ten svou dělovkou z první ale minul bránu!
26:42'
Motor je pro přihrávku rukou vykázán z útočné třetiny, vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:08'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Miloš Bubela – 2 min., nedovolené bránění).
25:43'
Obránce Kutlák zkusil překvapit Kacetla střelou přes obránce z levé strany z poměrně velkého úhlu, pardubický gólman byl pozorný a přerušil hru.
25:33'
Doktorova sražená střela z pravé strany skončila v ochranné síti.
24:42'
Horkého nástřel z pravé strany z téměř nulového úhlu si Kváča poradil a vyrazil kotouč betonem.
24:09'
Motor přišel o puk v útočném rohu hřiště a do útoku se rychle hrne Dynamo.
22'
Puk za Kváčou! Prosadil se Poulíček, 1:0
22:56'
Hned po vyhraném vhazování v útočné třetině vystartoval za pukem Poulíček, jeho zakončení však skončilo nad bránou.
21:38'
Domácí se zmocnili puku ve středním pásmu, při přechodu přes útočnou modrou čáru se puk odrazil od Poulíčka k Petru Sýkorovi, jenž parádní nahrávkou z pravé strany našel na druhé straně najíždějícího si PATRIKA POULÍČKA, jenž střelou z prvné na bližší tyč uklidil puk do sítě a otevírá skóre zápasu. Asistence: Petr Sýkora a Oscar Eklund.
20:43'
Rolinek posunul puk na levé straně do jízdy Hovorkovi, ten pálil zápěstím z levého kruhu, Kváča vyrazil kotouč ramenem do rohu hřiště.
20:01'
Druhá třetina začne zhruba v 18:53.
První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Naopak ale nabídla velký počet vyloučení, Motor inkasoval pět dvouminutových trestů a Dynamo tři. Přestože měli pardubičtí hokejisté k dispozici i zkrácené početní výhody pět na tři, nedařilo se jim je využít. Na každé straně byla k vidění jedna stoprocentní šance, nejprve jel Heřman sám na Kacetla a mířil nepřesně a hned na druhé straně měl před sebou prázdnou bránu Hovorka, jenže ani on nepálil přesně.
20:00'
19:36'
Machala se dostal do rychlého protiútoku, na levé straně si obhodil bránícího hráče, ale už byl příliš blízko k brance a do zakončení se nedostal.
18:43'
Hovorka získal puk ve skrumáži mezi kruhy a bekhendem ho vyhodil ven z pásma.
18:14'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., vysoká hůl).
17:51'
Motor šel střídat, Beránek tak pouze zajel s puk za červenou čáru a nahodil ho po mantinelu do útočné třetiny.
16:26'
Hra je plná nepřesností na obou stranách, týmy si v této fázi zápasu nevytváří žádné větší šance.
15:48'
Hra se přelévá za strany na stranu, Hovorka dostal nahrávku do jízdy na pravou stranu, střela z první mu ale vůbec nesedla a Kváča rychle přikryl kotouč lapačkou.
14:42'
České Budějovice vyhrály vhazování před svou bránou a Kachyňa vyhodil puk po mantinelu až za bránu Kacetla.
14:38'
Nyní už se domácí začali dostávat do zakončení, v brance ale vyniká Kváča.
14:12'
Schaus nastřelil od modré příklepem před sebou stojícího Dančišina.
13:36'
Pardubicím se nedaří prokombinovat do útočné třetiny, Motor se velice dobře brání.
13:00'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., sekání).
12:08'
Nyní to mohlo být nedáš – dostaneš. Pardubice se prokombinovaly do stoprocentní šance, Hovorka měl před sebou v levém kruhu prázdnou bránu, ale z první trefil jen brusli svého spoluhráče stojícího vedle brány.
11:44'
Heřman jel sám na Kacetla, ale v gólové šanci vůbec netrefil bránu!
11:10'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., držení hole + 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., hrubost).
10:51'
Také Dynamu se zatím přesilovka příliš nedaří, neusadilo se ještě ani v útočné třetině a z tribun zní pískot.
10:19'
Plášil se vydal ve vlastním oslabení na útočný výlet a dokonce se mu povedlo prověřit Kacetla.
09:26'
Sýkora si na pravé straně před útočnou modrou pěkně prohodil Ondřeje Kachyňu, který mu nedovolil zakončit jen za cenu faulu, dostává dvě minuty za sekání.
08:21'
Motor je v přesilovce zatím absolutně bezzubý, Kacetl ještě ani nemusel zakročit.
07:29'
Plášil přejel s pukem útočnou modrou a najel si na střed na střelu, tu zblokoval domácí hráč svou hokejkou, která mu zároveň ulétla z rukou.
07:00'
Budějovicím se nedaří usadit v pásmu, Dynamo už dvakrát poslalo kotouč ven ze svého pásma.
06:41'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., krosček).
06:03'
České Budějovice se osmělily, Kacetl musel řešit problémy před svou bránou, ležel na ledě, ale celou akci ustál.
05:34'
Martin Novák zkusil nahodit puk na Kacetla ze středního pásma, ten rychle rozehrál, ale k puku se následně dostal Motor.
04:37'
Plášil trefil z pravé strany brankovou konstrukci z vnější strany, puk se odrazil za bránu.
04:04'
Dynamo se drží v útočné třetině, ale nedaří se mu dostat do vážnějšího ohrožení branky hostí.
03:08'
Sýkorův nástřel na bránu zblokovali jeho spoluhráči, kteří se snažili clonit brankáři Kváčovi.
02:26'
Motor se na úvod oslabení osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
02:11'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Jandus – 2 min., hákování).
01:43'
Poulíček nahrál ze středního pásma mezi kruhy Horkému, po jeho střele vypadl Kváčovi puk a u pravé tyče mohl dorážet Poulíček, puk však za budějovického gólmana neprocpal.
01:08'
Kutlák hokejkou položenou na ledě zastavil Bubelovu nahrávku do předbrankového prostoru.
00:34'
Hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil od pravého mantinelu obránce Schaus, Kváča byl u své levé tyče připraven a přerušil hru.
00:17'
Pardubice začaly pěkně zostra stejně jako v prvním domácím utkání proti Motoru, první střelu vyslal Eklund, nemířil však přesně.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Nedbal, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Perret – Dušek.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – M. Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Z. Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, R. Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.

Rozhodčí: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer.
Příjemný hokejový podvečer, baráž o Tipsport extraligu vstupuje do své druhé poloviny, v rámci 7. kola přivítá Dynamo Pardubice v ČSOB Pojišťovna ARENĚ od 18:00 Motor České Budějovice. I tento zápas může hodně napovědět o dalším osudu bojů o nejvyšší soutěž, Motor má na svém kontě totiž pouze dva body a pokud si chce ještě udržet naději na postup, potřebuje na pardubickém ledě vyhrát. To se mu nepovedlo v úvodním kole baráže, kdy nad ním Pardubice vyhrály doma 4:1 a nastartovaly svou sérii pěti výher v řadě, kterou ukončilo až v posledním zápase Kladno.