Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Miroslav Kopřiva (SLA) 8.

Hvězdy utkání: Jan Dalecký (KLA) - Miroslav Kopřiva (SLA).

Končí třetí utkání série a už dnes je jasné, že se minimálně v pondělí v Praze bude hrát. Kladno zvládlo domácí duel číslo jedna a porazilo Slavii 1:0 díky přesné trefě Jana Daleckého. Čtvrté pokračování je na programu hned zítra. Ode mne to je pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
60:00
59:54
Chábera podržel puk, poslední buly po jeho pravici.
59:43
Chábera předvedl výborný zákrok betonem proti tečovanému kotouči.
59:20
A už míří zase ven.
59:15
Jeřábek sice přerušil hru a vhazovat se bude ve středním pásmu, Kopřiva se ale musí vrátit do branky.
59:10
Melka výborně pracuje v pásmu Slavie.
58:54
Zakázané uvolnění Kladna.
Kopřiva zůstává na střídačce!
58:41
Tečovaný kotouč končí v hledišti, Vladimír Růžička starší si vyžádal oddechový čas.
58:23
Domácí se teď brání zuby nehty.
57:52
Puk se před Cháberou odrazil, ale Sklenář se nedokázal první zorientovat.
57:37
Alinč střílel po přihrávce přes brankoviště, ale Chábera se stihl přesunout. Domácí ale mají hodně velké problémy.
57:02
Hosté začínají finišovat. Melka srazil střelu od modré až do hlediště.
56:28
Chábera podržel střelu Kolaříka od modré.
56:12
Jass neprotlačil puk na spoluhráče.
55:32
Slávisté se drželi v útočném pásmu. Domácí se osvobodili obloučkem do středního pásma.
55:09
Kuboš atakoval Valského a sám se nejspíš zranil.
54:12
Domácí nedotáhli svou akci a byl to Hertl, kdo se pustil do obrany Kladna. Jeho křížný pas na Kempného ale nebyl přesný.
53:12
Domácí zamkli Slávisty v jejich obranné třetině. Hosté se osvobodili asi po minutě hry.
52:30
Dobrá rána Kuchejdy, která mířila těsně nad branku.
51:57
Kopřiva teď nedržel puk a Kladenští se toho snažili využít, puk ale do branky neprotlačili.
51:42
51:31
Sešívaní už zjistili, že mohou směle útočit i ve vlastním oslabení. Po střele Tomicy ale Chábera zasahovat nemusel.
51:10
Hosté hrají v oslabení výborně. Možná to je i neschopností domácích v početní výhodě.
50:22
Hosté zaútočili ve vlastním oslabení, Chábera zasahovat nemusel, ale lehkovážně by Kladno přesilovky hrát nemělo.
49:42
Lukáš Žejdl (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
49:06
Poletínovu střelu z úhlu přizvedl do ochranné sítě Petr Hořava.
48:28
Koba Jass z kruhu mířil nahoru, ale Kopřiva drží hosty ve hře.
47:38
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno se ujímá vedení a je třeba říct, že zaslouženě. Martin Látal dlouho vymýšlel, co by provedl s pukem a našel JANA DALECKÉHO, který po ledě prostřelil Kopřivu. Asistence: Martin Látal.
47:24
Dragoun byl sám před Kopřivou, ale střela mu nesedla.
46:57
Komerční přestávka po dalším zásahu hostujícího gólmana.
46:17
Eberle nahodil do brankoviště, kde se ale objevilo až moc těl a puk neměl šanci do branky projít.
45:45
Hertl dobře počkal na Kempného, který mohl odčinit svůj faul. Jeho povedenou ránu ale vytáhl Chábera lapačkou.
45:17
Kopřiva si připsal propagační zákrok, ale před Lukáčem musel kotouč schovat.
44:22
Vladimír Růžička se snažil překvapit Cháberu, ale neuspěl.
44:11
43:35
Valský se nedokázal dostat před branku a Slávisté vyhazují.
43:06
Sešívaní vyhodili.
42:52
Jelínek parádně zablokoval střelu Koby Jasse.
42:11
Obrovský závar Kladna končí vyloučením Michala Kempného (SLA), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Doudera ale během výhody nepochopitelně z mezikruží nevypálil.
41:02
Domácí si koledují. Zbytečná ztráta puku vedla k šanci. Vladimíra Růžičku vychytal Chábera, nebezpečná dorážka Hertla šla mimo branku.
40:22
Třetí třetina začíná dvěma icingy Kladna.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 6 - Miroslav Kopřiva (SLA) 4.

Úvod druhé periody tentokráte patřil hostům. Neřekl bych, že se hraje opatrný hokej, ale střel na branku jsme tedy moc neviděli. Po horším úvodu se znovu zvedli domácí, kteří si ale musejí dávat pozor na zbytečné fauly. Přesilovky jsou zatím situace, při kterých jsou hosté nebezpeční nejvíce.
40:00
39:57
Ještě jedno zakázané uvolnění Sešívaných.
39:41
39:34
Kempný z dobré pozice netrefil.
39:13
Procházkovi se povedlo vyhodit a napravil tak drobnou chybu Davida Růžičky.
38:54
Teď to Slávisté sehráli dobře, ale střelu Vladimíra Růžičky kryje Chábera.
38:43
Dobrou práci odvedl Černošek při bránění Hertla.
38:06
Krenželok poměrně snadno objel Černoška, ale z úhlu nedokázal přesně zakončit.
37:49
Domácí ve čtyřech.
37:41
Koba Jass (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
37:10
Kadlec z kruhu přestřelil branku a puk se vykkutálel mimo pásmo.
36:28
Jenže z té jsou vykázáni, protože v Cháberově brankovišti stál tuším Vladimír Růžička.
36:16
Hosté už kují plány v útočné třetině.
35:49
David Růžička předvedl perfektní obranný zákrok, jenže pak trochu zbytečně Michal Dragoun (KLA) dohrál hostujícího útočníka a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
34:50
Domácí díky přesilové hře hýří aktivitou o něco víc, teď je ale zastavil ofsajd.
34:11
Těsný icing Sešívaných.
32:54
Další zákrok pro Kopřivu, tentokrát lehčí. Před chvílí byl ale hostující brankář v ohni kladenských šancí a střel.
32:21
31:59
Dalecký měl nabito, Kopřiva se přesouval, jenže domácí útočník těsně minul bližší roh branky.
31:30
Dragoun vystřelil trochu se štěstím, Kopřivovu branku přestřelil.
31:06
Kladno začíná opět od Chábery, minuta přesilovky téměř pryč.
30:21
Jass v dobré pozici. Petr Jelínek (SLA) ale dostává dvě minuty za zdržování hry.
29:59
Černoškovi před Kopřivou přeskočil puk hokejku a Slávisté jsou v plném počtu.
29:25
Teď už z lepší pozice přišla střela Valského.
29:09
Dragoun z dálky prověřil Kopřivu.
28:34
Hosté výborně blokovali střelbu a Kolařík už je na ledě.
28:08
Kameš trochu zbytečně pálil z nepřipravené pozice.
27:59
Jan Holub (SLA) dvě minuty za podražení. 30 sekund 5/3.
27:28
Chvíli to domácím trvalo, než se usadili v pásmu a pak navíc nepřesně nahráli.
26:29
Pavel Kolařík (SLA) dostává dvě minuty za hrubost.
25:51
Teď se puk odrazil přes všechny diváky až do prostorů VIP.
25:37
Hra je po souboji u mantinelu přerušena ve středním pásmu.
24:59
Hodně dobrý pokus vyslal od modré Kuboš. Chábera ale vytrčil beton včas.
24:46
Lukáč tečoval střelu obránce Růžičky a Kopřiva si připsal první ostřejší zákrok ve druhé periodě.
23:55
Poprvé po návratu do sestavy vyzkoušel pozornost Kopřivy Látal. Hostující brankář ale vydržel v koncentraci.
23:15
Tlak hostů přerušuje až jejich nepřesná rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním.
22:35
Slávisté začali druhou periodu hodně aktivně.
22:13
Zajímavé nahození vyslal téměř od modré útočník Micka. Chábera zachytil puk na čáře.
21:50
A tak se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
21:33
Domácím se ale stále nedaří vyhodit puk z obranného pásma.
21:00
S koncem přesilovky orazítkoval Vladimír Růžička horní tyčku Cháberovy branky.
20:07
Hosté dohrávají přesilovku a začali zakázaným uvolněním.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 6 - Miroslav Kopřiva (SLA) 9.

Máme za sebou úvodní dějství třetího duelu, které poměrně jednoznačně patřilo domácím. Ti si v průběhu prvních pěti minut vytvořili tři gólové šance, ale ani jednu neproměnili. Hosté hrozili jen sporadicky a spíš v přesilových hráech. Druhé dějství začne přibližně v 18:20.
20:00
19:41
Domácí teď vcelku bez potíží brání.
19:02
David Růžička (KLA) zastavil rozjetého Hertla a hosté si vyzkouší další přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění.
18:54
Zakázané uvolnění Pražanů.
18:25
Eberle tečoval kotouč znovu před hostujícího brankáře, jenže puk jen proletěl brankovištěm.
17:32
Alinč trochu prohnal Krenželoka. Škoda pro hosty, protože hostující forvard byl ve velmi dobré pozici.
16:17
Dalecký se hezky prosmýkl do útočného pásma, tam už ale ve třetím souboji neuspěl.
15:32
Domácí stadion zase o něco veselejší, byť je skóre stále nerozhodné.
14:48
Domácí mají i ranec smůly. Patera dostal puk před branku, kde se o něj prali Eberle a Melka. Kotouč ale vyletěl těsně vedle levé tyče.
13:45
Jass pálil z otočky, ale Kopřivovu branku minul.
12:47
Hosté si přihráli rukou a vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
12:27
Hra se zatím hodně svižně, rozhodčí neměli moc důvodů přerušovat hru.
11:57
Jednouduchou akci Kladna zakončil Valský. Jeho pokus vyrazil betonem Kopřiva.
11:20
Melka se dobře vrátil a zastavil rodící se přečíslení Slavie.
10:37
Nadějné kladenské přečíslení zastavil ofsajd.
10:13
Kempný nahazoval před kladenskou branku, kde ale chyběli červenobílé dresy.
09:36
Černoškova střela neprošla, hosté už v plném počtu vyhodili na icing a hra se tak vrací před Kopřivu.
09:04
Domácím se stále nedaří úspěšně zavést do útočného pásma.
08:31
Od té doby se Kladno nedostalo do pásma hostů.
07:58
Domácí ztratili kotouč a Slávisté vyhodili.
07:32
Marek Tomica (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
07:10
06:58
Hostům utíká puk do středního pásma.
06:27
Petr Hořava ujel ve vlastním oslabení a Kopřiva se měl lapačkou co ohánět.
06:08
Hosté hrají přesilovku velmi dobře. Kuboš několikrát zkoušel štěstí od modré. Jeho poslední pokus tečoval nad branku Vladimír Růžička.
05:45
Kučný střílel od modré a přestřelil branku.
05:10
Jenže první přesilovku si zahraje Slavia. Dvě minuty za podražení dostává Petr Macholda (KLA).
04:52
Do třetice šance Kladna. Černošek dobře vybojoval puk a domácí mířili do přečíslení. Domácí bek ho nazkončil sám, ale Kopřiva vytáhl puk do ochranné sítě.
04:39
Na druhé straně jen tam máchnul lapačkou po střele Kučného Chábera.
04:08
Znovu pěkná akce druhé kladenské formace. Melka si vyměnil kotouč s Eberlem a jeho následnou střelu zastavil Kopřivův beton.
03:21
Po střele Holuba si první zákrok připsal také Chábera, ale nebyla to těžká práce.
02:57
Na Kladnu je vidět aktivita, přeci jen domácí prostředí by mělo být znát.
02:05
Teď už to byly velké šance. Dvakrát promáchl před Kopřivou Rudovský, potřetí už hostující brankář předvedl nejistý, ale přesto důležitý, zákrok.
00:48
Oba celky střídají, zatím se hraje ve středním pásmu.
00:18
Hosté začínají zakázaným uvolněním.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek, Macholda, Kameš - Jass, Lukáč, Kuchler - Melka, Patera, Eberle - Valský, Dragoun, Rudovský - Látal, Dalecký, Kuchejda.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Vrdlovec, Poletín - Stránský.

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Kostka, Bláha.
Rozhodovat se ovšem bude na ledě a tam hovoří letošní vzájemné zápasy velmi výrazně ve prospěch pražského celku. Sešívaní v základní části povolili Kladnu jediný bod a také v play off zatím předvádějí tradičně výborný defenzivní výkon.
Jak už napovídá název kladenského celku, Středočeši dnes rozhodně nic nevzdají a zkusí se postavit svěřencům Vladimíra Růžičky a ideálně vyhrát oba dva zápasy. Kladno dnes chystá obdobu libereckého bílého pekla, k dispozici budou před utkáním bílé šály s motivem play off a nápisem "Nevzdat se a neustoupit". Tento nápis budou domácí nosit také na helmách a na dresech.
Vladimír Růžička vsadil v prvních dvou zápasech na služby Miroslava Kopřivy a je velmi pravděpodobné, že se k tomuto kroku odhodlá i dnes. Slávisté zvládli první zápas, ve kterém Kladno porazili celkem jednoznačně 4:0. Středočechům se první zápas série vůbec nepovedl.

Ve druhém zápase se Kladno zlepšilo a odehrálo výbornou první třetinu, po které byl výsledek 1:1. Jenže výkon hostů se poté výrazně přiblížil prvnímu zápasu a v následujících dvou třetinách si domácí dokráčeli opět pro vítězství.
Příjemný večer z kladenského ČEZ Stadionu. Dnes zde bude na programu 3. zápas série mezi Kladnem a Slavií. Sešívaní se po dvou domácích zápasech ujali vedení 2-0 v sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.