Hráči zápasu: Jakub Valský (KLA) - Jan Holub (SLA).

Končí zápas, který byl rozhodnut v první polovině. Ve třetí ale Kladno chtělo potěšit fanoušky a vstřelilo aspoň čestnou branku. Duel číslo 5 se odehraje v pondělí v pražské O2 Areně.
60:00
59:45
Ještě jeden sborový potlesk na kladenském stadionu.
59:14
Valský na ledě, Cikánek vyrazil střelu Holuba.
58:54
Hosté se zatím pořádně nedostali ani do pásma.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, slaví oba tábory fanoušků. Domácí i přes vysokou prohru děkují svému celku, hosté už slaví výhru.
57:14
Jakub Valský (KLA) - 2 minuty - sekání.
56:48
Žejdl si dlouho chystal puk na střelu, Macholda k němu přistoupil včas.
55:49
Kučný protáhl Cikánka, dvojka domácích dnes předvedla hodně povedený výkon.
55:07
Pěkná akce, kdy na modré přepouštěl Dalecký Valskému, který se tlačil před Kopřivu. Hostující brankář ale udržel kotouč před čárou.
53:49
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla paráda. KOBA JASS individuální akcí vymazal nulu Kopřivovi a rozjásal kladenské fanoušky. Lotyšský reprezentant se od mantinelu krásně prosmýkl před Kopřivu a střelou na zadní tyč vstřelil čestný kladenský gól. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.
53:26
Kopřiva kryje pokus Valského od levého mantinelu.
52:45
Sklenář s Jelínkem se dostali do přečíslení, ale chtěli až moc vymýšlet. Cikánek si připsal úspěšný zákrok při střele Sklenáře.
52:07
Pokus Černoška končí po teči někde v ochranné síti.
51:14
Valský si nevěřil do kličky a tak hledal spoluhráče, jenže neměl nikoho poblíž.
50:31
Další zásah pro Kopřivu.
49:51
Jelínek sám před Cikánkem přestřelil domácí branku.
49:26
Kopřivovi vypadla jedna z kladenských střel, domácí ale nestihli soupeře překvapit.
48:39
Valský zpoza branky viděl Davida Růžičku, jenomže Kopřiva rychle vytasil hůl a tuto přihrávku protečoval do středního pásma.
47:54
Procházka byl blízko premiérové trefě v letošní sezoně. Kopřiva byl proti.
47:40
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
46:44
Kempný vystřelil a Cikánek toho moc neviděl. V rozkleku ale vyrazil puk do bezpečí.
46:09
Jelínek vletěl do pásma, ve kterém však ležel jeden z hostujících hráčů a hra musela být kvůli ofsajdu přerušena.
45:36
Domácí fanoušci se probrali a snaží si užít alespoň zbytek zápasu.
45:06
Hodně zmatků se odehrálo před kladenskou brankou. Cikánek nakonec našel puk v lapačce.
44:29
Žejdl pěkně proskočil mezi beky a naservíroval puk Alinčovi. Povedený zákrok vytáhl Cikánek.
43:56
43:33
Dobrý tlak Kladna, Kopřiva teď předvedl několik zásahů, že ani nevěděl jak chytil šance Kladna.
42:57
Hosté teď našetřili hodně vteřin.
42:36
Černoškovu střelu hosté zastavili.
41:56
Lukáš Krenželok (SLA) - 2 minuty - sekání.
41:41
Kuchejda vystřelil po hvizdu rozhodčího a jede se Kopřivovi omluvit.
41:12
Hezký se před branku probíjel Valský, ale ke střele se nedostal.
40:37
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera 3, Lukáš Cikánek (oba KLA) 4 - Miroslav Kopřiva (SLA) 7.

K průběhu dnešního zápasu snad ani není třeba něco dodávat. Třetí, a na 99.99% poslední, třetina začne v 19:12.
40:00
39:58
Domácí ještě zaútočili v oslabení, Jass ale Kopřivu mezi betony nepřekonal.
39:35
Kuboš střílel od modré, jeho tečovaný pokus skončil těsně mimo.
38:37
Libor Procházka (KLA) - 2 minuty - sekání.
38:19
Hosté mají ponechanou další výhodu.
37:29
Kladnu teď nevychází téměř nic, zatímco hostů je plný led.
36:36
Slavia právě vstřelila branku!
Kladenský zmar je dokonán další smolnou brankou. V ponechané výhodě vystřelil od modré čáry JAN HOLUB, jeho střelu tečoval za bezmocného Cikánka jeden z kladenských obránců. Bez asistence.
35:58
Hořava uhasil rodící se brejk Slavie.
35:42
Procházka zůstal na hrotu a pustil do šance Jasse. Ten byl trochu zahákován, jenže rozhodčí tohle trestat nebudou.
34:48
Tomica dostal pas zpoza branky, ale netrefil se do puku.
34:19
Eberle prověřil z dobré pozice Kopřivu.
34:09
Skokan důrazně obral Daleckého, ale šanci spoluhráčům nedokázal připravit.
32:56
Krenželok hledal Kučného, který si z pozice obránce sjel k brance. Puk mu ale přeskočil hokejku.
32:39
Domácí trochu přitvrdili, jinou možnost už asi nemají.
31:44
Zdá se, že domácí trochu odcházejí fyzicky. Cikánek si během pár minut připsal už několik zákroků.
31:21
Jelínek promáchl před poloodkrytou brankou.
30:24
Poletín teď zezadu výborně obral o puk Jasse.
30:16
Látal nahodil na Kopřivu a sám si puk dojel. Klepl ale do hokejky hostujícího brankáře, což si Slávisté pochopitelně nenechali líbit.
29:56
Kladenský stadion kompletně ztichl a slyšet jsou jen fanoušci v sektoru hostů.
29:21
Látal mohl poslat mezi kruhy na Daleckého, ale tuto šanci prováhal.
Do domácí branky míří Lukáš Cikánek.
28:24
Panečku, tady to začíná hodně zavánět debaklem. JAN HOLUB napřáhl od modré a jeho střela čistě prošla až do Cháberovy branky. Asistence: Lukáš Žejdl.
27:49
Po dlouhé době Kladno trochu přimáčklo hosty v obranné třetině, ale nedostalo se ani k pořádné šanci.
27:21
Jass sestřelil za brankou Sklenáře, ale podle sudích čistý zákrok.
26:59
Domácím chybí na ledě nasazení, což se pochopitelně projevuje na skóre.
26:01
Kuchejda nahazoval směrem na branku, ale tam už byli připraveni hostující obránci, aby odklidili do bezpečí.
24:58
Alinč dostal přihrávku od Krenželoka, ale musel jí nejprve zpracovat a Chábera se tak stihl přesunout včas.
24:36
Ve středu hřiště teď došlo ke dvěma srážkám, ani jedna ale nebyla zaviněná.
23:46
Po střele Kuboše zůstal puk někde před Cháberou. Nakonec skončil pod obráncem Davidem Růžičkou, hra je přerušena.
23:19
Dobrým obranným zákrokem zachránil rodící se šanci David Růžička.
22:54
Čtvrtá formace Kladna dnes předvádí sympatický výkon a snese trochu přísnější měřítka v hodnocení. Hosté se ubránili zakázaným uvolněním.
22:23
Kladno špatně střídalo, jenže další šanci Sešívaných zastavil ofsajd.
21:19
Nebál bych se říct, že je rozhodnuto. Ani druhá třetina nic nemění na domácí hře. Chábera ještě nad sebe stihl vyrazit střelu Sklenáře, ale na dorážku byl připraven pouze VLADIMÍR RŮŽIČKA a Chábera se mohl jen smutně ohlédnout. Asistence: Jakub Sklenář.
21:03
Hosté teď měli štěstí, že jim nebyla odpískána hra v šesti.
20:28
Kadlec zkoušel štěstí z otočky, ale jeho střela neprošla.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Miroslav Kopřiva (SLA) 5.

Kladenští fanoušci jsou hodně nespokojení a mají důvod. Kladnu se první třetina dnešního zápasu absolutně nevydařila a po dvaceti minutách je skóre jednoznačné. Domácí potřebují přestávku jako sůl a v kabině mají o čem přemýšlet. Hosté jsou důslednější v napadání, vyhrávají většinu osobních soubojů a především dávají branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:41
Třetina se dohrává v kladenském obranném pásmu.
18:56
Lukáč pálil od modré, Kopřiva zasahovat nemusel, protože kotouč se odrazil od clonícího Jasse mimo.
18:27
Vladimír Růžička předvedl doslova malou domů, Kopřiva si poradil.
17:50
Černošek ztratil puk za vlastní brankou a hosté ho rychle dostali před ní, odkud ale netrefil ideálně Jelínek a branku minul.
17:28
Další střelecký pokus Žejdla končí v ochranné síti. Domácí jsou průběhem zápasu hodně otřeseni a je to znát jak na ledě, tak v hledišti.
16:42
Kolařík od modré trefil Pateru, ovšem "sprinterský" souboj hostující obránce zvládl.
16:17
Dvoubrankový náskok hosty pochopitelně hodně uklidnil a Sešívaní se tak mohou vrátit ke své defenzivní hře.
15:52
Kuchejda od modré zaměstnal Kopřivu.
15:21
Krenželok obral o puk váhajícího Kuchlera, jenže neměl velkou rychlost a o puk nakonec přišel.
15:03
14:48
Kopřiva sice podržel puk pod lapačkou, ale nejednalo se ani o střelu. Kladenští zatím svého bývalého spoluhráče ani neprověřili v této přesilovce.
14:13
Řekl bych, že tato přesilovka dokumentuje průběh početních výhod, které měli domácí během play off k dispozici.
13:34
Nevídanou chybu předvedl na modré obránce David Růžička. Jelínek toho okamžitě využil a poslal do brejku MARKA TOMICU, který prostřelil Cháberu mezi betony. Asistence: Petr Jelínek, Petr Kadlec.
13:03
Lukáš Žejdl (SLA) - 2 minuty - vysoká hůl.
12:44
Hosté se ujímají vedení a za aktivitu jsou odměněni. Hertl dostal zpoza branky puk před ní a za mírně dezorientovaného Cháberu dostal kotouč VLADIMÍR RŮŽIČKA. Asistence: Tomáš Hertl, Petr Kadlec.
12:02
Vladimír Kameš (KLA) - 2 minuty - hákování.
11:08
Tak to je až k nevíře. Petr Kuboš napřáhl od modré a orazítkoval tyč. Na druhé straně se zase ke Kopřivovi dostal Látal, ale také hostující gólman podržel.
10:39
Chábera neviděl nepříjemné nahození Holuba. Clona těl se před ním včas rozestoupila.
10:21
Hosté jsou v plném počtu a navíc se domácí provinili zakázaným uvolněním.
09:54
Sešívaní znovu posílají puk za domácí branku.
09:29
Dragoun ztrácí kotouč a ten se ocitá znovu za Cháberou.
09:05
A tak se Slávisté dokázali osvobodit.
08:47
Domácí se zahánějí v útočném pásmu.
08:18
07:40
Žejdl byl připraven na střelu z první, která ale k Cháberovi neprošla.
06:53
Tak oba týmy si vyměnily zajímavé pozdravy. Jelínkovu střelu teď kryje Chábera a máme tady první komerční přestávku.
06:10
Tyčka zvoní také na druhé straně. Michal Lukáč vyslal přes Kolaříka výborný pokus a Kopřivu zachránila konstrukce branky. Dorážka Jasse šla vysoko nad.
05:37
Poletín dostal pas za domácí beky, ale na Cháberu nevyzrál. Domácímu brankáři možná pomohla i tyč.
05:14
Látal objel branku a zkoušel vracet před ní. Tam hosté úplně zapomněli na Kuchejdu, ke kterému se ale kotouč nedostal.
04:50
Na druhé straně zastavuje Sešívané postavení mimo hru.
04:25
První zajímavější příležitost Kladna. Dragoun hledal před brankou Valského, ale přihrávku stihl tečovat obránce Kempný.
04:13
David Růžička se vydával na střídačku, ale musel rychle otočit, protože do šance se dostával Micka. Domácí beci stačili jeho střelu srazit.
03:35
Skokan vyčkával se střelou a pálil ve vhodný moment, jenže netrefil branku.
03:09
Stránský vracel puk před kladenskou svatyni, ale od té se kotouč odrazil mimo pásmo.
02:32
Hosté pokračují ve svém tlaku v útočném pásmu. Kladno je ale před branku nepouští.
02:05
Chábera uklidnil hru. Před chvílí měl domácí brankář velké štěstí.
01:41
Kempný vypálil od modré a jeho tečovaný pokus skončil na horní tyči.
01:18
Eberle zastavil rozehrávku Vladimíra Růžičky, protiútok ale nevyřešil ideálně.
00:44
Kameš musel zastavit pronikajícího Jelínka, který už si chystal puk na střelu.
00:22
Slávisté začali aktivně, ale jejich tlak v útočné třetině ke střele nevedl.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Melka, Patera, Eberle - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, Látal.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín.

Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar.
Také Slávisté si včera vypracovali několik střeleckých příležitostí. Kempný trefil tyč, ale přesto hosté neuspěli. Jan Chábera doma už 126 minut a 24 vteřin neinkasoval branku, oba poslední domácí duely Kladno vyhrálo 1:0. Ve vzájemných zápasech se Slavií to prostě střelecké hody nebudou.
Kladno bylo včera důraznější ve hře 5 na 5. Ve vyrovnaném zápase si vytvořilo o něco více šancí, ale díky Kopřivovi zůstalo skóre dlouho nerozhodné. To platilo až do 48. minuty, kdy navrátilec do sestavy Látal připravil střeleckou pozici pro Daleckého a mladý kladenský útočník vstřelil svou 3. (vítěznou) branku v sezoně.
Hezký páteční podvečer. Včerejší utkání mezi Kladnem a Slavií je zapomenuto, dnes se oba celky střetnou znovu. Středočeši díky brance Jana Daleckého porazili ve včerejším duelu Sešívané 1:0 a stav série snížili na 1-2. Dnes je ale čeká další důležitý zápas. Kdo získá 4. bod? Utkání můžete sledovat od 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.