I druhé utkání překola play off mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a Rytíři z Kladna nabídlo drama vskutku grandiózní. Vyrovnaný stav mohl po šedesáti minutách rozhodnout v nastavení hostující Eberle, ale trefil pouze tyč, a tak se šlo do nájezdů. V nich se jako jediný trefil domácí Tomáš Zohorna, který tak odvrátil již druhý mečbol Kladna. Série skončí tedy až ve čtvrtek v Kladně, kde se rozhodne o postupujícím.
70:00
Pardubice právě vstřelily branku!
TOMÁŠ ZOHORNA jako první exekutor v domácím dresu zakončil svižnou kličkou do forhendu a prudkou ranou k pravé tyči poslal sérii do rozhodujícího pátého mače!
1:0 - Jakub Valský mohl nájezdy zdramatizovat, ale nedává. Růžičku zkusil překvapit svižnou střelou, ale domácí brankář bravurně vykopává betonem, je konec.
1:0 - Semorád zkusil skoro to samé, ale bekhendem poslal puk na zadní mantinel.
1:0 - Miloslav Hořava zkusil blafák do bekhendu, ale Růžička skvěle vyrazil.
1:0 - A Tomáš Zohorna se prosazuje. Puk si posunul při rychlé kličce do forhendu a prudkou ranou k tyči skóruje.
Za domácí Tomáš Zohorna.
0:0 - Ten zkusil místo kličky prudkou ránu, ale branku netrefuje.
Jako první pojede nájezd hostující Michal Dragoun.
Samostatné nájezdy začínají.
Velké drama bude mít grandiózní finále. Pardubice musejí v nájezdech uspět, jestli chtějí sérii prodloužit o rozhodující pátý duel. Kladno si prohru může dovolit, ale logicky i ono bude prahnout po rozhodnutí.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:58
Píša napálil z pravé strany, ale trefil pouze hostujícího beka, který následně padá k ledu.
69:37
Dragoun poslal puk jen do útočného pásma. Poslední útok budou mít domácí hráči.
69:05
Melka si narazil puk o Douderu a z mezikruží pálil. Puk se však do domácí klece nedostal, když končí zhruba metr vedle.
68:08
Bartek za brankou hostí dlouho přemýšlel nad realizací své myšlenky, až zpoza ní vyjel a v brankovišti hledal Cetkovského. Ten na něj těsně nedosáhl.
67:48
Semorád vezl v brejku Pardubic puk pro Ďalogu, jehož postrčení raději Chábera ukryl pod rukavici.
67:24
Kočí na straně druhé pouze nahodil a odchází střídat. Puk ale i teď drží hosté z Kladna.
66:46
Patera udržel v těžké situaci puk pro hosty, kteří teď kombinují ve vlastní třetině.
66:22
Na straně druhé chytá domácí Růžička zakončení z levé strany. Vhazování v útočné třetině Rytířů Kladno.
66:09
A další rána Mocka. Tentokrát z pravé strany mohl ostrý projektil tečovat Zohorna, ale z otočky touš netrefil.
65:44
Pokus Mocka ze střední třetiny Chábera raději pozdržel v rukavici, a tak se bude po jeho pravici následně vhazovat.
65:25
Vašíček při napadání Doudery upadl, a ten tak měl volný prostor k ráně. Kladnu je však pískáno nedovolené postavení útočícího hráče v brankovišti, a tak se hra přerušuje.
65:00
Melka vybojoval puk pro Douderu, jehož pokus od modré brankář Pardubic vyráží do rohu kluziště.
64:17
Kamešova rána z pravé strany končí na vyrážečce Růžičky. Následný útok Pardubic Ďaloga před branku neposlal, a tak se musí rychle vracet,
63:59
Lehké přečíslení domácích tří na dva nahrál z levé strany Kousal na sjíždějícího Benáka, který byl sice sám, ale i tak pálí jen do připraveného Jana Chábery. Slušná šance Pardubic končí na skvěle připraveném brankáři Kladna.
63:26
Mockovo nahození z pravé strany zkoušel za Cháberu procpat Rolinek, jenže trefil pouze zadáka Rytířů.
62:50
Jan Eberle mohl domácím ukončit sezonu po ráně z levé strany. Jeho rychlý vpád do třetiny skončil střelou švihem, která suše zazvonila o pravou tyč branky Pardubic! Infarktový moment pro domácí fanoušky.
62:18
Látal v útoku přebrusil domácího beka a z pravé strany zakončoval bekhendem. Martin Růžička stačil vyrazit.
62:03
Semorád vjel do útočné třetiny příliš rychle, a tak se Starý dostává do ofsajd. Po něm je naplánováno vhazování ve střední třetině.
61:49
Následnou ránu Doudery brankář Růžička ve výskoku chytá. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
61:38
Dragoun pálil nebezpečně z pravé strany, ale jeho pokus se otřel pouze o boční síť domácí klece.
60:56
Brejk Kladnu nevyšel, a tak tu byl domácí Píša. Jeho rána šla o zadní mantinel na Zohornu, který odehrál na Rolinka. Ten zkusil po vyjetí před branku zakončit bleskově, ale na Cháberu nevyzrál, když pálí z blízkosti pouze do jeho výstroje.
60:27
Domácí tým začal logicky opatrně z vlastní třetiny. Následně to na Cháberu zkusil od levého mantinelu Cetkovský, ale hostující brankář zasahuje lapačkou na jedničku.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině byla nejprve k vidění trefa Semoráda, který nádherně prošel z pravé strany až do zakončení, kde prostřelil Cháberu bekhendem. Klid mohl domácím zajistit Somík, ale své trestné střílení nepromněnil, a tak přišel trest. Sérii přesilovek využil celek kouče Zdeňka Vojty v 52. minutě, ve které si po Kuchlerově ráně srazil touš do vlastní sítě nešťastník Ďaloga. Střely ve třetí třetině: Pardubice - 11 (celkem 40), Kladno - 6 (celkem 22). Desetiminutové prodloužení nás bude čekat v ČEZ Areně pravděpodobně od 21:15.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
Píša po vyhranném souboji v rohu ještě zkusil vypálit na Cháberu, ale ten ránu chytá.
59:18
Bartek najížděl do zakončení zpoza branky, jenže skvěle zapracoval Melka, a tak může být Chábera v klidu.
58:43
Domácím se teď ve vlastní třetině příliš nepovedla kombinace, a tak se puk následně dostává ze hřiště do zámezí. Vhazuje se ve středním pásmu.
58:03
V nadějné šanci Pardubic byl po nahrávce z pravé strany v podání Radila jeho útočný druh Jan Buchtele. Teč ale namířil vysoko nad branku, a tak puk končí v ochranné síti.
57:46
Píša důrazně srazil jednoho z napadajících hostů a nahrál na Kousala. Ten projel z vlastní třetiny až za útočnou modrou, ze které jde jeho tečovaná rána nad branku Rytířů.
57:30
Hra přerušena po souboji o puk za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka v po ní vhazování po pravici Martina Růžičky.
57:01
Pardubický tým drží puk v útočné třetině, ale k zakončení se pravděpodobně nedostane. Teď jej totiž získal Dragounův útok a míří vpřed.
56:09
Bartek ve střední třetině vybojoval puk pro Píšu, jehož přízemní ránu Chábera vyráží do rohu kluziště.
55:16
Po nahrávce zpoza branky byl v dobré pozici hostující Kuchler, jenže místo svižné střely pravděpodobně ještě zkoušel nahrát a to se mu nepovedlo. Nebezpečná situace tak zakončením nekončí.
54:21
Po následné střele od modré zkoušel odražený puk od Chábery dorazit Rolinek, jenže k ráně se bohužel pro Pardubice neprocpal.
53:55
Brendl posunul na levé straně puk pro Mocka, jenže jeho střelu Chábera vyrazil mimo svou branku.
52:41
Těžký souboj o puk v útočné třetině Pardubic vyhrál Cetkovský pro Somíka, který ihned nahrál na pravé křídlo na Barteka. Domácí snajpr míří z těžkého úhlu mimo.
51:19
Kladno právě vstřelilo branku!
A Rytířům se celkem rychle daří utkání v početní výhodě srovnat na 2:2! JIŘÍ KUCHLER vypálil z pravé strany do brankáře Růžičky, který betonem nešťastně trefuje obránce Ďalogu, od kterého puk doklouzává za brankovou čáru. Smolný moment domácích znamená zhruba devět minut před koncem třetí třetiny srovnání na 2:2. Bez asistence.
50:59
Další přesilová hra pro Rytíře z Kladna. Travis Gawryletz totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl.
50:51
Melka nejprve z pravé strany lehce tečoval na Růžičku, který sice puk vyrazil, ale proti stejnému hráči musel zasahovat o pár vteřin znovu. Ten byl však těsně bráněn, a tak bekhendem pálil jen do betonu.
50:10
Domácí tým již hrál v plném počtu, když v útočném pásmu dobře zapracoval Jiří Cetkovský. Šance z toho ale pro domácí nebyla.
49:38
Nahození do útočné pásma Rytířů se odrazilo na Mocka, který ihned pálí směr Chábera.
49:24
Kladnu se v přesilovce nedaří a do útočného pásma se nemůže pořádně nastěhovat. To se mu nepovede ani teď, když je mu zapískán ofsajd.
48:56
Davida Růžičku vychytal jeho jmenovec Martin a Robert Kousal následně vyhazuje až před Cháberu.
48:26
Po Valského prostrčení pálil z levé strany útočného pásma Jan Dalecký. Jeho táhlý pokus ale Růžička chytá do výstroje.
47:58
Kladno si zahraje přesilovku. Za hrubost je vyloučen Václav Benák.
47:56
Na pravé straně mohl zakončovat na Růžičku Melka, ale na brankáře nevyzrál. Následně nahrával zpoza branky Patera, ale nikoho v bílém dresu Rytířů nenašel.
46:52
Za hosty to zkusil z pravé strany si do středu kluziště sjíždějící Michal Dragoun. Jeho tečovaný projektil ale končí v hledišti ČEZ Areny.
46:29
Tým Rytířů se po delším čase dostal do útočné třetiny, jenže v ní toho moc nevymyslel, a tak je vyhnán do středního pásma. Odtud se puk dostal na lavičku Pardubic, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
46:10
Kapitán Pardubic však svoji šanci nepromněňuje. Místo kličky zkusil Cháberu prostřelit ranou mezi betony, jenže hostující brankář zakročil na jedničku a skvěle vyráží!
46:10
Somík našlápl po pravé straně a i přes faul se dostal před obránce. V zakončení však upadl, a tak uvidíme trestné střílení.
45:25
Následně se k ráně dostal Mocek, ale ta se po teči otřela o pravou tyč hostující klece. V pokračující akci ještě střílel i Starý, ale jeho pokus už moc nebezpečný nebyl.
44:54
Starého ostrý projektil od levého mantinelu Chábera vyrazil jen nad sebe, ale domácí i nadále drží útočnou třetinu.
44:11
Pardubický tým si tvoří za podpory frenetického publika další šance, ale Chábera se dvakrát vyznamenal. Kladno zatím nedokáže reagovat.
42:59
Další šance Pardubic. Z pravé strany přišla na Cháberu prudká rána, ale hostující brankář skvěle chytá.
42:12
Domácí výběr jde následně do vedení 2:1! JAN SEMORÁD našlápl podél pravého mantinelu k velkému sólu, které nedokázal zastavit i za pomoci faulu nikdo z hostujících beků, a tak mohl domácí forvard po pěkném průniku zakončit bekhendem mezi betony brankáře Chábery. Asistence: Radoslav Tybor.
41:58
Od Patery se puk odrazil před brankoviště, kde sice brankář Růžička nezasáhl, ale naštěstí pro domácí se k dorážce nikdo nedostal.
41:15
Z pravé strany Cháberu vyděsil Rolinek, jehož bomba skončila hostujícímu brankáři mezi betony. Následně přikřývá kotouč pod lapačku, a tak se bude vhazovat.
40:49
Mocek už skákal na led, když Benák dobře vystihl kličku jednoho z hostujících forvardů a namířil si to směr Chábera. Ten jeho ostrou dělovku vyrazil do rohu hřiště.
40:30
Kladno ve středním pásmu, když David Růžička nezpracoval těžkou nahrávku z levé strany.
40:01
Čtyřicet osm vteřin by ještě měla trvat přesilovka Rytířů Kladno v úvodu třetí třetiny. Tu hosté hrají za podražení Petra Mocka.
Kladno ve druhé části notně přidalo a místy bylo jasně lepším celkem. Hrozí především v přesilových hrách a jednu z nich ve 29. minutě využila. Ďaloga dostal dvě minuty za zdržování hry a výhodu přesilovky pěti proti třem využil po odraženém puku Pavel Patera. Tým Rytířů hrozil i nadále, ale Růžička se již překonat nenechal. Na druhé straně měl také Chábera dost práce, ale i on se v brankovišti překonával, a tak půjdeme do třetí třetiny za stejného stavu jako včera, tedy za remízy 1:1. Střely ve druhé třetině: Pardubice - 11 (celkem 29), Kladno - 8 (celkem 16). Třetí část začne v ČEZ Areně pravděpodobně v 20:23.
40:00
39:45
Zohornova dobrá práce ve střední třetině Kladno do útočného pásma nepouští.
39:19
Následná rána jednoho z hosutjících forvardů letí po teči vysoko nad branku a končí až v ochranné síti. Vhazuje se po pravici brankáře Růžičky.
39:02
Daleckého nahrávku na modrou Černošek nedokázal zpracovat, a tak jsou hosté ve středním pásmu.
38:49
Kladno si může na konec druhé a začátek třetí třetiny naplánovat přesilovkovou kombinaci. Po podražení je totiž vyloučen domácí bek Petr Mocek.
38:39
Znovu Martin Bartek. Slovenský forvard zkoušel Cháberu překvapit ranou z těžkého úhlu, jenže ten si poradil a v klidu chytá.
38:15
Cetkovský zastavil špatně si zpracovávajícího Pateru a domácí šli do brejku. Ten předkládal z levé strany Somík pro Barteka, jenže tomu vložil do rány hůl jeden z dobře se vrátivších zadáků Kladna.
36:44
Ďaloga odvážně zastavil puk na modré a nahodil. Už se zdálo, že puk získají hosté, jenže zabojoval Buchtele a pro Kladno mohlo být zle. Domácí mladík hledal na pravé straně Kousala, jenže ten nahrávku nečekal, a tak do odkryté branky nemíří a pouze posouvá puk koncem hole na zadní mantinel.
35:45
Rolinek po nahrávce od Zohorny posunul puk na pravé křídlo pro Brendla. Ten pálil táhlým pokusem, jenže mu do něj byla vložena hůl, a tak pálí mimo.
35:12
Znovu pálil z pravé strany nebezpečně Gawryletz, ale Chábera měl tentokrát štěstí. Puk ztlumil za svá záda a sjíždějící Cetkovský již nestačil zakončit. Hostující brankář totiž dobře zasáhl na druhý pokus lapačkou a puk přikryl.
34:37
Látal se sice dobře dostal před bránícího hráče Pardubic a vypálil, jenže z těžkého úhlu branku netrefil. Puk však zůstává v útočné třetině Rytířů.
34:27
Teď tu máme zakázané uvolnění Kladna. Lukáč nedokázal špatnou přihrávku na levé křídlo, a tak se bude vhazovat před Cháberou. Konkrétně po jeho levici.
33:56
I další šanci Pardubic tentokrát z levé strany hostující brankář chytá. Tentokrát povolal do stavu pohotovosti svoji lapačku, kterou skvěle zastavuje prudkou střelu.
33:41
Gawryletzův pokus od modré sice Radil tečoval slibně, jenže pouze do betonu připraveného Chábery.
33:16
Kousal nahazoval puk za branku Rytířů, jenže bohužel pro domácí tak učinil ještě před červenou, takže tu máme icing. Následovat bude vhazování po pravici domácího brankáře.
32:30
Hosté již hrají v plném počtu. Poslední vteřiny domácí přesilovky proměnil v zakončení z levé strany Brendl, ale i když Chábera jeho pokus vyrazil, tak se ani dorážka Somíka neujala.
31:56
Pardubice pokračují v tlaku v útočné třetině. Tentokrát měl Chábera celkem snadnou práci po ráně z mezikruží. Tu chytá mezi betony.
31:30
Kočí pálil tentokrát z levé strany na teč na Somíka, který jemně změnil let puku, jenže do branky ho nedostal.
31:10
Po další kombinaci Pardubic nahrával z pravé strany Bartek, který našel v mezikruží Václava Kočího. Zadák přesilovkové formace pálí s pomocí teče nad.
30:55
Cetkovský posunul puk k levému mantinelu na Barteka, jehož pumelici Chábera čapnul s pomocí výstroje do lapačky. Následně se bude vhazovat po jeho vyrážečce.
30:26
Nyní je přesilovka přisouzena domácímu celku. Milan Doudera dostává dvě minuty za pád pod nohy Tomáše Rolinka.
30:15
Kladno sehrálo přesilovku velmi dobře a hrozilo i v dalších vteřinách. Ve slibné šanci byl na pravé straně Valský, ale svoji ránu poslal jen do boční sítě.
29:00
O pár okamžiků později již hosté srovnávají. Rána Vladimíra Kameše sice skončila pouze na zadním mantinelu, jenže odražený kotouč dokázal za přesouvajícího se Růžičku zasunout zkušený forvard Rytířů PAVEL PATERA. Druhá branka utkání tedy opět padá v přesilovce, a tak je srovnáno na 1:1. Asistence: Vladimír Kameš a David Růžička.
28:44
Drtivý tlak hostů! Nejprve Kameš, po něm něm Dalecký a Melka, který nastřelil z brankoviště horní tyč!
28:16
Hostující lavička reaguje oddechovým časem, kterým chce nechat své hlavní hráče chvíli odpočívat. Po něm se bude vhazovat v obranné třetině Pardubic po levici Martina Růžičky.
28:16
Valského nahrávku mezi kruhy sice Ďaloga zastavil, jenže poté ukvapeně vyhazuje bekhendem do zámezí, a tak uvidíme zhruba minutou přesilovku Kladna pět na tři.
27:32
A Rytíři pokračují v tlaku. Ránu Černoška od modré sice brankář Růžička vyrazil do rohu kluziště, jenže akce pokračovala a přišlo další zakončení. To vyprodukoval z pravé strany jeden z útočných hráčů Kladna, ale ani teď na domácího strážce brankoviště nevyzrál.
27:07
Nyní si hosté zahrají přesilovku. Gawryletz dostává dvě minuty za podražení.
26:36
Obrovská šance Kladna! Nejprve zkoušel u pravé tyče zamést puk do branky Melka, ale brankář domácích vyrazil. Akce Rytířů pokračovala na Daleckého, který ranou bez přípravy notně vyděsil zaplněnou ČEZ Arenu. Růžička totiž jeho ránu pouze ztlumil mezi betony a jen pohotový odpal Václava Benáka zachránil Pardubice před obdrženou brankou.
26:16
A po něm zahrozil Kuchejda. Ten pálil sice z těžkého úhlu na levé strany, ale i tak měl Růžička práci.
26:12
Píša své spoluhráče v útočné třetiny přivedl do ofsajdu, a tak se bude po reklamní přestávce vhazovat po pravici brankáře Růžičky.
25:42
Domácí brankář byl znovu v permanenci. Nejprve ho vyděsila rána Doudery, kterou vyrazil prapodivně nad sebe. S pomocí spoluhráče stačil puk vrátit na zadní mantinel. Následný pokus z pravé strany v podání Dragouna chytá do výstroje.
25:05
Nebezpečné momenty před Martinem Růžičkou. Toho nejprve málem překvapil nečekaný odraz kotouče od zadního mantinelu, jenže nakonec to domácí tým přežil bez pohromy. A to i o pár vteřin později, kdy nahrávku z pravé strany netrefil před brankovištěm volný Jiří Kuchler.
24:34
Kladno již hrálo v plném počtu, když Pateru zastavil v útočné třetině Buchtele. Domácí tak jsou ve středním pásmu.
24:12
Marušák zůstal po souboji za domácí brankou ležet a jen velmi těžce se zvedá zpět na brusle. Na lavičku je doprovázen spoluhráči a jeho další pokračování v útkání je ohroženo.
23:53
Následně však fauluje Tomáš Zohorna a přesilovka Pardubic je u konce. Domácí forvard dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
23:33
Brendlova rána z levé strany se do brankového prostoru nevměstnala, a tak je puk ve střední třetině.
23:14
Minuta z přesilovky Pardubic je skoro pryč a Chábera vážněji zasahovat nemusel. Po odraženém puku od hrazení jej raději přikryl pod lapačku, a tak se bude po jeho levici následně vhazovat.
22:29
Benák napálil pouze Kuchlera, který puk zastavuje a ihned vyhazuje do útočné třetiny.
22:22
Domácí třetí lajna teď hostům v jejich pásmu pořádně zatápěla. Vše končí faulem Davida Růžičky, který dostává dvě minuty za držení.
21:22
Černošek z vlastní třetiny našel za modrou Dragouna, který se již chystal k zakončení z velmi dobré pozice. Útočníka Rytířů zastavuje na poslední chvíli hvizd sudího, který značí ofsajd.
21:09
Benák poslal do útoku na levou stranu Brendla, kterému sice klička nevyšla, ale i tak musí Chábera na pomalý kotouč reagovat. Přikryl ho lapačkou, a tak se bude vhazovat.
20:35
Lukáčovu nedůraznou nahrávku mohl v útočné třetině potrestat Cetkovský, jenže důrazný forvard se nakonec po dobré práci hostí k ráně nedostal.
20:01
A nutno říci, že dosti vyhecovaná třetina. Obě mužstva si nic nedarují již od prvních vteřin k vidění je velmi důrazný souboj plný šarvátek. V něm mají o něco více ze hry hráči Pardubic, kteří šli ve 13. minutě do vedení 1:0. Dlouhou přesilovku využil po nahrávce Benáka útočník Somík. Další šance domácí již i s trochou štěstí pochytal Chábera pochytal, a tak půjdeme do druhé třetiny za jednobrankové výhodu Pardubic. Střely po první třetině: Pardubice - 18, Kladno - 6. Druhá třetina začne v ČEZ Areně v 19:20.
20:00
19:58
Valského domácí přesila nepustí do zakončení, a tak třetina skončí v rohu kluziště v útočné třetině Kladna.
19:29
Látalovu nahrávku od pravého mantinelu Dalecký nezpracoval, a tak tu máme v samotném závěru třetiny icing hostí.
19:03
Ten po něm musel ihned reagovat na ránu Kočího, kterou chytá mezi betony. Buly se tak bude opatkovat.
18:59
Po nájezdu do útočné třetiny pálil z pravé strany Tybor, jenže obrana Kladna stačila zblokovat. Následně se vhazuje v útočném pásmu Pardubic, po pravici Jana Chábery.
18:14
Pardubický tým již hrál v plném počtu, když se po nahrávce z levé strany opřel do puku bez přípravy Patera. Jeho pokus minul Růžičkovu klec zhruba o metr.
17:06
V obrovské šanci byl po ráně Benáka dorážející Rolinek, který však bohužel pro domácí nedokázal puk do odkryté branky zakončit včas. Obrana hostí na poslední chvíli odvrací mimo.
16:51
Kladno po dobré práci Dragouna sice navezlo puk do útočné třetiny, kde chvíli kombinovalo, jenže skvěle zapracoval Ďaloga, a tak vyváží puk z domácího pohledu do bezpečí.
16:10
Přesilovka pro Kladno. Jiří Vašíček dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Vhazování je po přerušené hře naplánováno po levici brankáře Růžičky.
15:39
Na straně druhé je jistý i zákrok Martina Růžičky, který ránu od pravého mantinelu chytá do lapačky.
15:06
Cetkovský si svoji ránu za modrou ještě po vyražení Chábery dojel a pálil z těžkého úhlu znovu. Jenže ani teď na hostujícího brankáře nevyzrál.
14:33
Tyborova rána v útočné třetině branku Rytířů netrefila, a ti tak šli do protiútoku. Brejk hostí končí ofsajdem, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.
14:04
Radilova nepříjemná přízemní rána z levé strany sice skončila pouze na betonu Chábery a Kladno mohlo jít do brejku, jenže ten uhasil včasným zákrokem dobře se vracející Marek Ďaloga.
13:30
Výběr Miloše Říhy sice ještě měl výhodu pokračující přesilovky, ale v ní už nic kloudného nevymyslel, a tak se hraje v plném počtu.
12:06
Domácím to vychází až teď a v přesilové hře jdou do vedení 1:0! Benák na pravé straně hřiště po nahrávce na vrchol kruhů nevypálil, ale nahrál na RADOVANA SOMÍKA. K němu se kus černé gumy dostal na levé křídlo po teči jednoho z hostů a prudkou ránou pod horní tyč prostřeluje bezmocného Cháberu. Ten se v brance Rytířů mohl přetrhnout, jenže na přesný projektil kapitána Pardubic nestačil. Asistence: Václav Benák a Martin Bartek.
11:41
Benák z pravé strany napálil pouze Dragouna, který tak hosty posílá do středního pásma.
10:47
V další šanci Pardubic dorážel před Cháberou jeden z útočníků, ale ani teď se mu nepovedlo zakončit úspěšně. Kladno následně vyhodilo, jenže domácí už jsou znovu v útočné třetině.
10:03
Rolinek - Gawryletz - Mocek. Tato formulka málem vedla k první brance. Posledně jmenovaný pálil švihem nebezpečně, jenže brankář hostí si poradil a skvěle vyrazil.
09:32
Pardubický tým již hraje v plném počtu a má před sebou zhruba čtyři minuty přesilové hry pět na čtyři. Vhazuje se levé ruce Jana Chábery.
09:17
Ránu od modré Chábera pouze vyrazil, ale dorážka Václava Kočího jde těsně vedle.
08:56
Domácí hrají zhruba třicet vteřin přesilovky čtyři na tři.
08:31
V šanci domácích byl na levé straně Semorád, ale branku netrefil. Festival vyloučení však pokračuje a Kladno bude opět oslabeno. Koba Jass dostává pět minut plus trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Trest odsedí Jakub Strnad.
08:00
Tresty tedy budou vypadat následovně. Za domácí odchází na trestnou lavici Jiří Vašíček, který dostává dvě minuty za hrubost a Aleš Píša dvě minuty hrubost. Za Kladno poté Michal Lukáč, jenž vidí dvě minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování a David Růžička hrubost.
08:00
Na ledě to začíná dost jiskřit. Procházkovu ránu tečoval Lukáč, který následně holí atakoval brankáře Růžičku. To si nenechal líbit zejména Vašíček, který hostujícímu hráči uštědřil pár slušně mířených ran.
07:26
Následovala menší rozmíška mezi hostujícím brankářem a Rolinkem, a tak se bude vylučovat. Pro oba hráče to znamená dvě minuty za hrubost. Trest hostí odsedí místo brankáře Chábery Michal Dragoun.
07:09
Šanci domácích pálil z pravé strany na Cháberu svou typickou ranou Brendl, ale hostující brankář stačil vyrazit.
06:41
Cetkovský dohrál v útočné třetiny Kužela, který po ataku upadl na led a žádá si ošetření. Po pár vteřinách jej lékař doprovází na lavičku, ale vypadá to, že by měl ve hře pokračovat.
06:06
Tybor dostal po nahrávce od Semoráda z levého mantinelu puk do jízdy, jenže byl dobře střežen, a tak nezakončil. Chábera putující touš odpravuje holí do rohu kluziště.
05:05
Domácí brankář zasahuje až proti ráně od modré v podání Vladimíra Kameše. Té však chyběla razance, a tak větší šancí není.
04:46
Kladenskou odpověď vezl podél pravého mantinelu Michal Dragoun. Ten sice pěkně zamíchal s kotoučem, jenže následná bomba na Rúžičku nešla.
04:28
Zakončení Pardubic si v útočné třetině vyzkoušel od modré Kočí, který pálil po přistrčení Barteka. Chábera jeho dalekonosný pokus viděl, a tak jej i chytá.
03:17
Druhý útok Kladna teď domácím pořádně zatápěl. V šanci se zjevil volný Lukáč, jenže jeho rána z druhé vlny branku netrefila.
02:32
Daleckého pokus z levé strany se na branku po teči nedostal, a tak chvíli hráli domácí. Těm se povedlo puk dostat pouze do středního pásma, načež hraje Kladno.
01:18
Na straně druhé musel Chábera poprvé zasáhnout po ráně od pravého mantinelu, ale i on si poradil na jedničku a chytá.
00:59
Po zakázaném uvolnění domácích se z obranné třetiny Pardubic nemohl dlouho dostat puk ven. Toho málem využil z pravé strany pálící Jass, jenže z těžkého úhlu Martina Růžičku nepřekonal.
00:37
Bartek mohl před brankou najít volného Kočího, jenže upadl a hostující tým šel do brejku. Ten táhl podél levého mantinelu Látal, jenže k zakončení se nedostal.
00:01
Oba celky již jsou na ledové ploše, a tak čtvrtý duel předkola play off mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a Rytíři Kladno za malou chvíli po státní hymně začne.
Upravená soupiska oznamuje, že je Radovan Somík schopný nastoupit do dnešního důležitého utkání série. Při rozbruslení sice nevypadal příliš jistým dojmem, ale nakonec nebude na levém křídle první formace chybět.
Dosti nejistý je zatím start i domácího kapitána Somíka, který se sice objevil na předzápasovém rozbruslení, jenže v úvodní soupisce nefiguruje. Hosté se musí v dnešním utkání obejít bez Piskáčka.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Brendl, Rolinek, Zohorna – Tybor, Semorád, Starý.

Manažer: Miloš Říha. Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Doudera, Černošek, Kameš, Kužel – Eberle, Lukáč, Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Melka, Kuchejda – Strnad.

Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký

Rozhodčí: Šindler, Šír – Bláha, Kostka..
Po zhlédnutí záznamu souboje domácího Tomáše Noska s Piskáčkem dostal domácí forvard trest od disciplinární komise na dvě utkání, a tak se ho dnešní duel týkat nebude.
Pardubický tým doma na Kladno umí parádně a ukázal to i včera, když rozšířil svou skvělou bilanci. Třináct posledních vzájemných střetnutí v ČEZ Areně znamenalo pro domácí tým hned dvanáct výher. Výběr Miloše Říhy včera potvrdil svou dobrou formu na domácím kluzišti, kde již neprohrál šest zápasů v řadě.
Damoklův meč v hrozbě vyřazení a konce sezony sice včera tým manažera Miloše Říhy ze svého hrdla odvrátil, jenže dnes je situace stejná. Pardubice musejí vyhrát, jestli si chtějí ve čtvrtek vybojovat rozhodující pátý duel. V pondělním klání domácím nevyšel úvod, když šli do vedení po brance Petra Hořavy Rytíři. O pět minut později srovnal Brendl a do rozhodující třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Ten zlomil klíčovou brankou až Robert Kousal, který po sólu ze středního pásma těsně za modrou propálil Cháberu. Trefa Barteka dvanáct vteřin před koncem utkání do prázdné klece jen stvrdila výhru 3:1. V brance Pardubic se skvěle ukázal Martin Růžička, pro kterého to byl první duel po šestizápasové pauze.
Hostující Kladno včerejší mečbol číslo jedna nevyužilo, a tak se o to pokusí dnes. Napínavý duel, který neměl do posledních minut jistého vítěze se nakonec naklonil na stranu domácích, jenže mohlo tomu být i jinak. Celek kouče Zdeňka Vojty totiž přebral po vedoucí brance Kousala iniciativu a tvořil si jednu šanci za druhou. V těch největších ztroskotali na domácím brankáři Pavel Patera, který u pravé tyče zakončil zblízka nad a David Růžička. Zadák Rytířů totiž pálil v rychlém brejku po nahrávce z pravé strany jen do vyrážečky svého jmenovce Martin Růžičky. Kladno se dnes od 18:15 pokusí odvrátit hrozbu rozhodujícího pátého zápasu série, který by se v případě výhry dnešní výhry Pardubic hrál v ČEZ Stadionu ve čtvrtek.
Ohlasy trenérů po včerejším třetím utkání série

David Pospíšil (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Utkání mělo obrovský náboj. Přidali jsme na agresivitě, šli jsme víc do brány a do osobních soubojů. Možná proto mají na kladenské straně pocit, že jsme hráli na hranici, která je povolená. Takto se play off hraje a naši hráči se v tomto směru obrovsky zlepšili a musí to zopakovat.“

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): „Byl to klasický zápas play off s dobrým nasazením všech hráčů, dělali maximum. Všechny zápasy v této sérii byly vyrovnané a rozhodující chyby. My jsme v závěru udělali chybičku ze středního pásma, kdy jsme odcouvali a Kousal to dokázal využít gólem na 2:1. Pak i přes naší snahu domácí urputně bránili, někdy podle mého názoru až za hranicí pravidel. Rozebíráme některé zákroky domácích a uvidíme, co s tím budeme dělat dál. To, co bylo na internetu, že domácí vytvoří tlak na rozhodčí, se splnilo. Jedem dál, v úterý to asi nebude jiné.“
Včerejší klání statistickými údaji:

Branky a nahrávky: 9:31 Brendl (Rolinek; 5/5), 51:27 Kousal (Benák; 5/5), 59:48 Bartek (Somík; 5/5) – 4:05 P. Hořava (Jass; 5/5).
Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Gebauer, Lederer.
Vyloučení: 7:7 (3:3, 2:2, 2:2).
Využití: 1:0.
Diváci: 8328.
Střely na branku: 41:26 (15:6, 19:8, 7:12).
Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Nejlepší hráči: Martin Růžička – Jan Chábera.
Stav série: 1:2.
Hezký den z Pardubic! Vítejte u čtvrtého utkání předkola play off mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a Rytíři Kladno. Včerejším drama skončilo lépe pro domácí, kteří vyhráli 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.