Hokejisté Třince parádně vstoupili do zápasu, když sestřelili domácí celek čtyřmi brankami a nadějný náskok si po celou dobu pečlivě hlídali. Zlínští sice dokázali dvakrát překonat Hamerlíka ale dnes to na výhru nestačilo. Třinec změnil oproti včerejšku přístup ke hře a zaslouženě dnes vítězí. Série se tak za stavu 1:1 přesouvá do Třince, kde se bude hrát v sobotu a v neděli. Ze Zlína je to pro dnešek vše, napočtenou.
60:00
59:15
Fořt vyhrál přetahovanou o kotouč s Lojkem a vyhazuje k Hamerlíkovi.
56:37
Josef Hrabal (TŘI) 2 minuty za nedovolené bránění.
56:26
V signalizované výhodě pálil Čajánek pouze do připraveného Hamerlíka.
56:12
Další vyloučení na straně domácích. Oldrich Kotvan (ZLN) 2+2 minuty za hrubost.
55:37
Ondráček zkoančil svůj průnik střelou, kterou si Hamerlík betonem pohlídal.
55:08
Linhart už je na ledě a Ševci jsou v plné síle.
54:57
Ovčačíkův projektil končí v lapačce zlínského brankáře.
54:40
Druhé semifinále sleduje 6 104 diváků.
54:29
Růžičkova nevyvedená střela končí v náručí Štůraly.
54:15
Holík je na ledě, Berani hrají ve čtyřech.
53:48
Tohle bylo zbytečné dohrátí souboje za které bude Tomáš Linhart (ZLN) potrestán dvěma minutami. Třinec si zahraje minutu a sedm vteřin pět na tři.
53:32
Klouček je na ledě a Třinci začíná přesilová hra.
52:15
Dnešní utkání je plné branek a také vyloučení. Dalším, kdo se podívá na trestnou lavici je domácí Petr Holík (ZLN) 2 minuty za hrubost . Bude se hrát chvíli 4na4 a poté začne třineckým přesilová hra pět na čtyři.
52:10
Dobré oslabení ze strany třineckých, vypadá to že o vítězi pro dnešek je rozhodnuto.
51:53
Balaštík dorážel Leškovo nahození o mantinel, kotouč poskakoval na hranici břevna ale poté se odkutálel na modrou čáru, kde dělovkou orazítkoval zadní mantinel Linhart.
51:32
Autorem faulu byl Tomáš Klouček (TŘI) 2 minuty podražení.
51:26
Melenovský byl podražen a domácí čeká přesilovka.
50:24
Tohle oslabení domácí zvládli na jedničku, Čajánek je na ledě.
49:13
Filip Čech nedokázal ani na dva pokusy přelstít výborného Hamerlíka.
48:37
Souhru Varaďa, Růžička zakončoval druhý jmenovaný zhruba o metr vedle levé tyčky Štůralovy branky.
48:12
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty napadení.
47:39
Štůrala raději přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Květoněm.
47:20
Třinec právě vstřelil branku!
Povedený večer Ocelářů potvrzuje parádním gólem JIŘÍ POLANSKÝ. Třinecký útočník se dnes vrátil do sestavy a pěkným blafákem překonává poprvé Štůralu. Asistence: Tomáš Klimenta, Martin Adamský.
46:53
Zlínští byli v přečíslení snad tři na Hamerlíka. Ondráček se rozhodl vystřelit ale branku trefit nedokázal.
46:30
Další zakázané uvolnění hokejistů Třince.
46:21
Varaďovo nahození z obranné třetiny znamená icing. Po komerční přestávce následuje buly před Hamerlíkem.
45:55
Do hry se zapojil už i domácí kapitán, kterému vypršel osobní desetiminutový trest.
45:35
Ondráčkova střela mířila vysoko na Hamerlíka a není divu, že třinecký brankář s ní mel menší potíže. Nakonec vše vyřešil schováním puku do lapačky.
45:02
Kotouč se ocitl v hledišti, buly ve středním pásmu.
44:45
Čechovu střelu po přihrávce Lešky zneškodnil Hamerlík parádním semaforem. Zlín se tlačí za vyrovnáním.
44:15
Oba týmy jsou kompletní.
43:43
Hamerlík vyjel za branku a trefil u mantinelu přitisknutého Ondráčka. Od toho se puk odrazil před branku, kde byl nejrychleji obránce hostí.
43:18
Veselého střela na Hamerlíka už byla ofsajdová, protože Melenovský překročil útočnou modrou dříve než jeho spoluhráč.
42:31
Třinec vyhrál buly před vlastní brankou a zatím kontroluje hru s kotoučem na hokejkách.
42:11
Třinečtí si přesilovku moc dlouho neužili. Unikajícího Čecha zastavil nedovoleně Lukáš Zíb (TŘI) a bude se hrát 4na4.
41:54
Radost domácím fanouškům ale kazí vyloučení zlínských. Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za vysokou hůl.
41:45
Zlín právě vstřelil branku!
Rychlé přečíslení domácích znamená druhou branku v síti Třince. Berani se začínají pomalinku dotahovat. ZDENĚK OKÁL zasprintoval a vybídl ke střele TOMÁŠE FOŘTA, který jeho nabídku s radostí přijal. Je to vůbec první trefa tohoto mladíka ve zlínském dresu. Asistence: Zdeněk Okál.
41:04
Místo Köhlera se na přesilovku objevil Filip Čech. Tato přesilovka se domácím však nevydařila, Bonk může opustit trestnou lavici.
40:29
Po střele Matějíčka puk poskakoval po brankovišti. Zlínští se ale k dorážce nedopracovali.
40:01
Ševci dohrávají ještě minutu a čtyři vteřiny dlouhou přesilovku pěti proti čtyřem.
40:01
Oceláři si hráli svoji hru i ve druhé třetině a Zlín moc do šancí nepouštěli. Vedení ještě navýšil pátou trefou Václav Varaďa a Sedláček po této trefě opustil brankoviště. Berani se snažili, ale stále tězko hledají recept na dnes výbornou defenzívu Třince a pozorného Hamerlíka. Prozatím jedinou trefu domácích přidal v přesilové hře Bedřich Köhler. Poslední třetina bude mít začátek ve 20:15,
40:00
39:46
Leška už se natahoval po kotouči před odkytou brankou, Hamerlík po puku sáhl o zlomek vteřiny dříve.
39:21
Hamrlík zkoušel nahozením překvapit Hamerlíka, ale kotouč zamířil mimo branku, třinečtí poté vyhodili puk do bezpečí.
39:03
Radek Bonk (TŘI) 2 minuty za sekání.
39:03
Honejsek si rychle vyšlápl do útočné třetiny a třinečtí ho dokázali zastavit pouze za cenu faulu. Další přesilovka pro domácí.
38:33
Domácí se přecijenom dočkávají branky a dokonce v přesilovce. Trefa z kolonky šťastných. Kotouč se po teči BEDŘICHA KÖHLERA doklouzal za Hamerlíka podobně jako ve včerejším utkání. Asistence: Martin Hamrlík, Jaroslav Balaštík.
38:27
Přesilovka pro Berany. Jiří Polanský (TŘI) 2 minuty držení.
38:15
Marek Melenovský ačkoliv patří mezi drobné hráče se snaží souboje tvrdě dohrávat.
37:26
Zámorského nahození se otřelo o spojnici třinecké branky.
37:01
Kotouč skončil po odrazu od hokejky třineckého hráče v hledišti, buly ve středním pásmu.
36:40
Časomíra zase běží a může se vhazovat před Hamerlíkem.
36:18
Opět nefunguje časomíra a hraje tak přerušena.
36:18
Icing domácích, kteří si neví rady s prozatím bezchybnou obranou Třince. Zlínští už hrají v plném počtu.
35:44
Ondráček bekhendem vyhazuje před Hamerlíka.
35:27
Varaďa je zpět na ledě a Třinec hraje krátkou přesilovou hru pět na čtyři.
34:42
Polanský dvakrát atakoval Zámorského, ale rozhodčím se to zdá v pohodě, takže se vylučovat nebude.
34:15
Hraje se opět 4na4.
34:08
Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty podražení. Třinec bude hrát šest sekund početní výhodu 4na3.
34:08
Hamrlíkovo nahození Köhler neusměrnil do branky a bude se opět vylučovat.
33:41
Zámorský byl v moci kotouče a celou dobu naznačoval že přihraje volnému spoluhráči. Nakonec zamíchal s pukem a zkusil to mezi Hamerlíkovy betony, tam si ale prostor třinecký brankář dobře vykryl.
33:27
Hosté si přesilovou hru moc neužili. Václav Varaďa (TŘI) 2 minuty za nedovolené bránění. 47 vteřin se bude hrát ve čtyřech a poté začne zkrácená přesilovka domácích.
33:04
Ondráček se propracoval do šance a jen těsně minul horní růžek třinecké branky. Třinec je v plném počtu a hraje přesilovku pět na čtyři.
32:14
Počet hráčů na ledě se nám vyrovná. Petr Čajánek (ZLN) 2 min za podražení + 10. minutový osobní trest za nesportovní chování. Zlínský kapitán nejprve zamířil do šaten, ale sudí si verdikt zřejmě rozmysleli a tak se domácí kapitán vrátil na led a ihned usedl na lavici hříšníků.
31:45
Honejsek sebral třineckým kotouč a upaloval na třineckou branku. Na poslední chvíli mu kotouč vypíchl čistě obránce Zíb.
31:29
Adamský vystihl zlínskou rozehru a osvobozuje Oceláře.
31:02
Potrestán je Radek Bonk (TŘI) dvěma minutami za podražení. Tohle je šance pro domácí, jak se dostat ještě zpět do hry.
30:32
Zlínští si v krátké pasáží, kdy zatápěli před Hamerlíkem vynutili přesilovku.
29:44
Leška tečoval Hamrlíkovu střelu do konečku Hamerlíkova betonu. Nadějná šance domácích ztroskotala na betonu třineckého brankáře.
29:20
Kotvanova střela zpoza obránce skončila vyražena Hamerlíkem a následně se píská ofsajd pro Zlín.
28:45
Štůrala si připisuje první úspěšný zákrok proti Hrabalově střele.
28:17
Klimentovu přihrávku rukou rozhodčí zřejme přehlédli a hosté pokračují v akci.
27:42
Do branky domácích se staví Tomáš Štůrala, který si tak zároveň odbude premiéru v play-off extraligy mezi tyčemi.
27:42
Další využítá přesilovka třineckých hokejistů. Hrabalovu střelu tečoval těsně před Sedláčkem VÁCLAV VARAĎA. Asistence: Josef Hrabal, Radek Bonk.
27:20
Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 min sekání.
27:06
Leška zabičkou našel na brankovišti nikým nehlídaného Balaštíka. Jeho parťák z formace ale trestuhodně míjí branku.
26:48
Balaštíkův průnik kolem levého mantinelu překazil ofsajd.
26:28
Rákosova střela byla zblokovaná Fořtem do ochranné sítě.
26:06
Buly ve středovém kruhu.
25:19
Proti střele Peterka musel domácí brankář zasahovat pravým betonem. Třinec i přesto, že si drží vysoké vedení nepolevuje v aktivitě.
24:22
Honejsek si parádně obhodil třineckého obránce a snažil se najít skulinku mezi tyčkou a Hamerlíkovým ramenem, neuspěl. Následnou dorážku dokázal na poslední chvíli zvrátit obránce Zíb.
23:55
Leškovo nahození Köhler nezachytil a tak se žádná akce domácích nekoná.
23:21
Rozruch před zlínskou brankou vyřešil až vyhozením puku obránce Tesařík. Třinec byl v přesilovce hodně aktivní, svoje šance ale proměnit nedokázal. Holík je na ledě.
22:10
Oceláři rozebrali zlínskou defenzívu, ale Sedláček zatím odolává tlaku hostí.
21:36
Růžička z první minul zlínskou klec, Oceláři stále drží útočné pásmo.
21:21
Výhoda přesilové hry pro Oceláře. 2 minuty pro Petra Holíka (ZLN) za sekání.
20:49
Honejsek se šikovně uvolnil a Hamerlík musel proti jeho jedovce vyrážet puk maskou.
20:32
20:18
Balaštík nedokázal ani na dvakrát překonat vyjetého Hamerlíka. Následnou střelu zlínského útočníka od modré čáry slovenský brankář ukryl do lapačky.
20:01
Třinec vstoupil do dnešního utkání hodně aktivně a odpovídá tomu i výsledek na světelné tabuli. Hosté se s ničím nepárali a zaskočili domácí celek v úvodní dvacetiminutovce hned čtyřmi brankami. V kabině domácích tak bude určitě pořádné horko. Uvidíme co se bude dít na ledě po přestávce. Zásahy brankářů: Sedláček (14) – Hamerlík (11). Druhá třetina bude mít začátek přibližně v 19:14.
20:00
19:27
Kloučkovi vypršel trest a Oceláři hrají v plném počtu.
19:02
Květoň vystihl zlínskou rozehrávku a posílá puk před Sedláčka.
18:34
Zlínu se zatím kombinovat v početní převaze příliš nedaří.
18:10
Opět byl v akci domácí bek Zámorský proti jehož střele musel Hamerlík puk vyrazit do ochranné sítě maskou.
17:56
Ševci tlačí v přesilovce, ale ani jedna ze tří Zámorského střel Hamerlíka nepřekonala.
17:27
Na závěr první dvacetiminutovky je tu přesilovka pro Zlín. Tomáš Klouček (TŘI) 2 minuty za držení protihráče.
17:06
Martin Adamský (TŘI) 10. min osobní trest za nesportovní chování.
17:06
Zlínští asi sami nevěří jaké skóré to svítí na světelné tabuli. Buly před Hamerlíkem.
16:37
Tohle je pořádně ledová sprcha pro domácí hokejisty. RADEK BONK si sjel do útočné třetiny a ukrytou střelou přes obránce překonává Sedláčka, který měl ztížený výhled. Asistence: Martin Růžička, Lukáš Zíb.
16:11
TOMÁŠ KLIMENTA se dostal mezi kruhy a odtud nedal střelou do šibenice domácímu Sedláčkovi žádnou šanci . Asistence: Martin Adamský, Jiří Polanský.
15:21
Varaďa hodně tvrdou střelou od modré vyprášil levý Sedláčkův beton.
14:53
Köhler střílel z mezikruží příklepem ale na Hamerlíka nevyzrál. To je pro domácí hodně brzký budíček.
14:33
Třinec je dnes hodně aktivní a přidává druhou trefu. Pěknou spolupráci dvou spoluhráčů zakončil střelou do opět odkryté branky DAVID KVĚTOŇ. Asistence: Daniel Rákos.
13:41
Ševci jsou v plném počtu, rozhodčí teď odpustil hostům jasný icing.
13:37
Čajánek v palebné pozici pouze nastřelil dobře postaveného Hamerlíka.
13:25
Adamský se nedostal k dorážce a toho využil okamžitě vyhozením kotouče domácí Zámorský.
12:49
Čech úspěšně vyhazuje kotouč před Hamerlíka, ještě necelou minutu se budou domácí bránit ve čtyřech.
12:31
Už je vše v pořádku a hra může pokračovat vhozením buly ve středním pásmu.
12:29
Oba celky si mohou mezitím chvilku odpočinout a připravovat taktiku na následující akce.
12:29
Hra je přerušena, protože přestala poslouchat časomíra.
12:29
Už to vypadalo, že se kotouč odrazí k volnému Zíbovi na modrou čáru, ale nakonec bylo vše jinak. Puku se zmocnil Leška a nahodil ho do středního pásma.
12:04
Sedláček se prezentoval parádním zákrokem lapačkou proti pumelici Hrabala.
11:41
Třinečtí si zahrají další přesilovku a na trestnou lavici míří opět Martin Hamrlík (ZLN). Zlínský bek tentokrát nedovoleně zasáhl na brankovišti Davida Květoně.
11:27
Rákosova dělovka z otočky minula zlínskou klec. Berani se ujímají puku a pokusí se něco vymyslet.
11:06
Vyhození domácích signalizuje zakázané uvolnění.
10:59
Rákos se ocitl v palebné pozici a Sedláček si musel proti jeho střele z voleje povyjet a zasáhnout lapačkou. Pochvalu za přihrávku si zaslouží Klimenta.
10:39
Čajánkův pas byl na Honejska příliš dlouhý, icing domácích.
10:26
Adamský vlétl do třetiny a skákavou žabičkou zaměstnal Sedláčka.
10:03
Oceláři okamžitě využívají početní výhodu. Zíbovu dělovku vyrazil Sedláček přímo před MARTINA RŮŽIČKU, kterému stačilo doklepnout puk do prázdné branky. Asistence: Lukáš Zíb, Josef Hrabal.
9:49
Sedláček vyráží špičkou betonu Hrabalovu střelu z prostoru modré čáry.
9:34
Martin Hamrlík (ZLN) zahákoval unikajícího Orsavu a první přesilovku si zahraje také Třinec.
9:23
Fořt se snažil obelstít Orsavu ale kotouč se mu zamotal mezi bruslemi.
9:06
Sedláček výborně zasahuje proti střele Rákose a nebezpečné dorážce Peterka. Zlínský brankář prokazuje, že v letošním play-off má formu.
8:45
Vyhození Rákose a Lojek je na ledě. Třinec přežil v pohodě i druhé oslabení.
8:12
Tesařík dnes podruhé ztratil ve vlastní třetině kotouč a opět namazal Polanskému. Tentokrát včas zakročil jeho parťák z obrany Zámorský.
7:44
Bonk zachytil rozehrávku domácích a posílá puk do středního pásma.
7:23
Leška vypálil od modré a kotouč jen těsně přeskočil přes horní tyčku. Zlín pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.
6:45
Sotva si Třinec zahrál v pěti bude hrát další oslabení. Tentokrát putuje za katr obránce Martin Lojek (TŘI) 2 minuty za zdržování hry.
6:10
Zlín první početní výhodu využít nedokázal, Adamský může na led.
5:36
Zlínští kombinují před Hamerlíkem, přesilovka se jim pomalu krátí.
4:59
Čajánek si všiml z druhé vlny najetého Honejska, ten pouze promáchl do prázdna. Třinec opět vyhazuje.
4:48
Nepřesná střela Linharta po které si Oceláři pohráli s kotoučem a vyhodili jej na Sedláčka.
4:32
Třinec se v oslabení poprvé osvobozuje.
4:09
Je tu šance pro domácí ke skórování. Vyloučen je Martin Adamský (TŘI) na dvě minuty za vražení ze zadu.
3:48
Tesařík namazal ve vlastním pásmu Polanskému, ten předložil puk k levé tyči na volného Adamského a Sedláček si připisuje další důležitý zákrok. Obrovská šance Třince zůstala nevyužita.
3:24
Adamský nedostihl přihrávku od svých spoluhráčů a píská se icing. Vhazování před Peterem Hamerlíkem.
2:29
Zlínští operovali před Hamerlíkem ale ke střele se nedostali. Třinečtí se zmocnili puku a vyhazují ho do středního pásma, aby mohli vystřídat.
1:49
Sedláček si připsal výborný zákrok proti třineckému Rákosovi. Domácí brankář se roztáhl na brankové čáře a betonem vytěsnil dorážku třineckého forwarda.
1:35
Utkání začalo v mnohem větším tempu než včera a od první sekundy se je na co dívat.
0:54
Nabito měl na modré Řezníček, jenomže v poslední chvíli mu ránu zblokoval jeden ze třineckých.
0:38
Třinec vstoupil do dnešního zápasu hodně aktivně a bude se snažit odčinit včerejší prohru.
0:25
Ovšem první akci si připisují na své konto hosté, Varaďa otestoval pozornost zlínského Sedláčka, který dobře zasáhl betonem.
0:06
První vhazování vyhrávají domácí a ženou se do útoku.
00:01
Oba celky jsou již na ledě. Nic nám nebrání v tom, aby bylo vhozeno úvodní buly druhého semifinále mezi Zlínem a Třincem. Oceláře přijelo i jako včera podpořit několik fanoušků.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Kotvan, Matějíček – Horák – Balaštík, Leška, Köhler –
Veselý, Čajánek, Honejsek – Melenovský, Holík, Okál – Fořt, Čech, Ondráček.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Lojek, Bezuška, Klouček, Kania, Galvas, Ovčačík – Peterek, Bonk, Růžička – Zagrapan, Polanský, Klimenta – Orsava, Varaďa, Květoň – Rákos, Adamský, Rufer.

Rozhodčí: Hodek, Polák – Jelínek, Pešek.
Semifinálová série mezi Zlínem a Třincem dnes pokračuje druhým duelem opět na ZS Luďka Čajky. Domácí si včera připsali první důležitou výhru, když dokázali porazit Oceláře 3:1. Třinec sice v průběhu utkání dokázal srovnat, ale domácí poté odskočili díky trefám Lešky a Hamrlíka a na to už hosté nedokázali zareagovat.

V utkání byli oporami především oba brankáři, kteří si připsali několik fantastických zákroků. Domácí Sedláček dokonce vychytal trestné střílení Davidu Květoňovi.

Domácí sestava by se měla dnes představit beze změn. Naopak hostům už se do sestavy vrací po vypršení trestu útočník Jiří Polanský.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.