Dnes se prakticky rozhodlo pouze ve druhé třetině, kdy Ševci svojí kanonádou zničili Vítkovice 4:0 a tento stav platí i po šedesáti minutách. Povedené utkání zažil obránce Tesařík, který během jednoho střídání zaznamenal dvě důležité trefy, které nastartovaly domácí celek. Berani tentokrát nepřipustili žádné drama a dovedli zápas do vítězného konce. Série se přesouvá do Vítkovic, kde se v úterý rozhodne, jak bude nadále série probíhat. Zlínští mají k dispozici postupový mečbol. U dalšího online přenosu napočtenou.
60:00
59:50
Ještě nebezpečná Hruškova střela, kterou rychle Sedláček vytřepal z lapačky.
59:10
Zlínský stadion slaví dnešní výhru, poslední minuta třetí třetiny.
58:49
Honejsek ještě vybízel ke střele Šlahaře. Pokus zlínského mladíka se snesl vysokým obloučkem nad vítkovickou branku.
58:10
Hosté se snažili ještě vystřelit na Sedláčka. Jenže spolupráce vítkovických útočníků nedopadla zrovna nejlépe. Píská se ofsajd.
57:49
Hamrlíkovo nahození bylo ještě tečováno a tak se icing nepíská.
57:14
Vítkovice v moci kotouče. Nevypadá to, že by hosté měli chuť ještě něco s výsledkem udělat.
56:19
Káňa se protlačil kolem zadního mantinelu před branku a z otočky překvapil Sedláčka, který jeho pokus skryl do lapačky.
55:32
Vítkovičtí se alespoň pokusí překazit Sedláčkovi čisté konto, ale zatím naráží na bezchybnou defenzívu.
54:26
Zlínští v poklidu kombinují. Dnes to vypadá, že o vítězi máme jasno.
53:38
Hrálo se snad téměř dvě minuty bez přerušení. Až po této době vyhazují vítkovičtí na zakázané uvolnění.
51:49
Honejsek bojoval zuby nehty. Ještě dokázal posunout z posledních sil na Veselého, který střílí do připraveného Šindeláře.
51:23
Vítkovicím se dlouho nedařilo poslat puk ven z vlastního pásma. Nakonec se puku zmocnil Voráček a vítkovičtí mohou vystřídat nové síly.
50:59
Vítkovice tohle oslabení zvládly, Rehák může na led.
50:31
Dnes už to ale vypadá, že tentokrát se Vítkovicím dokonalý obrat jako ve dvou předchozích duelech na domácí půdě nepovede.
49:55
Svačina je dalším z vítkovických, kdo vyhazuje puk k Sedláčkovi a šetří čas v oslabení.
49:33
Přesilovkovou souhru domácích ukončil vyhozením puku pryč ze třetiny Stehlík.
48:59
Vítkovičtí jdou do čtyř, Denis Rehák (VIT) 2 minuty podražení.
48:38
Leška z otočky hledal před brankou volné spoluhráče, mezi diváky to jenom zabučelo.
48:19
Holík mohl střílet, ale než se stačil napřáhnout, tak mu kotouč sebral jeden z vítkovicých obránců.
47:41
Diváci si užívají dnešní hladké vedení Beranů 4:0 a stadionem proplouvá mexická vlna.
47:19
Honejskovu dorážku vyškrábl na poslední chvíli z brankové čáry obránce Sloboda.
46:33
Holíkovo nahození ze středního pásma se nebezpečně odrazilo před branku a Šindelář musel kotouč ukrýt do lapačky.
45:20
Ševci se nikam nehrnou a pohodlně vyhazují puk do středního pásma.
44:37
Rehák objel zlínskou klec a Sedláček si připisuje další úspěšný zákrok.
44:12
Berani nikam nespěchají, tentokrát to vypadá nadějně, že by čtyrbrankový náskok mohli udržet. Do hry se zapojil i náhradník Balaštík.
43:43
Domácí se v této přesilovce kromě nepřesné střely Honejska k ničemu nedostal. Voráček je na ledě.
42:19
Honejsek nebezpečně střílel z kranice kruhů. Střela zlínského útočníka však na branku nemířila.
41:43
Za katr už míří Tomáš Voráček (VIT) 2 minuty za podražení.
41:26
Zlínští budou hrát přesilovku, nyní mají signalizovanou výhodu.
40:01
Druhou třetinu jasně ovládli domácí hokejisté. Skvělé střídání sehrál zkušený obránce Radim Tesařík, který si během jednoho střídání připsal hned dvě trefy. Za deset minut se zlínské publikum opět radovalo a opět se prosadil zkušený obránce. Tentokrát však o něco zkušenější Martin Hamrlík. Dokonalou třetinu završil parádní přihrávkou na Čajánka obránce Zámorský. Pro kapitána domácích nebyl problém puk posunout za Šindeláře. Vítkovice měly v závěru třetiny možnost ke snížení, ale přečíslení dvou na jednoho dokázal Sedláček špičkou betonu zneškodnit. Berani mají sice dostatečný náskok po čtyřiceti minutách, ale tohle už tu v sérii několikrát bylo a vítkovičtí dokázali dvakrát nepříznivý stav otočit. Uvidíme co nás tedy čeká ve třetí třetině, která začne asi ve 20:05.
40:00
39:31
Vítkovičtí se snažili dorážet puk pod ležícím Sedláčkem, který si nebyl jistý, kde se kus černé gumy nachází. Vše vyřešil přerušením hry hlavní rozhodčí.
38:19
Šindelář parádně vychytal hokejkou Veselého blafák.
37:29
Na druhé straně se dostal do brejku Holík, ale střela mu příliš nesedla.
37:13
Roman posílal v přečíslení dvou na jednoho puk na Rudolfa Hunu, kterého výborně betonem vychytal Sedláček.
36:38
Húževka střílel nepřesně z mezikruží. Vítkovice stále na puku.
36:19
Sedláček dnes poněkolikáté vyjel za branku a zadělal na menší drama při rozehrávce. Naštěstí vše dokázal vyřešit vyhozením puku do středního pásma Linhart.
35:49
Holíkova střela zápěstím končí v nastavené lapačce Šindeláře.
35:34
Zlín dnes hraje jako vyměněný, hlavně v přesilovkách, protože dnes využil hned dvě. To nebývalo u Beranů v poslední době zvykem.
35:09
Zlín právě vstřelil branku!
Pefektní přesilovková kombinace v podání zlínských hokejistů. Petr Zámorský od modré čáry poslal střílenou přihrávku před branku na PETRA ČAJÁNKA, který pouze nastavil hůl a zyvšuje na 4:0. Asistence: Petr Zámorský, Antonín Honejsek.
34:34
Roman Szturc (VIT) 2 minuty za nedovolené bránění.
34:17
Bartánus v obrovské šanci nastřelil Sedláčkovu lapačku.
33:46
To už ale neplatí! Domácí využívají přesilovou hru pět na čtyři. Nahození MARTINA HAMRLÍKA přes klubko hráčů končí ve vítkovické brance. Asistence: Tomáš Linhart, Petr Holík. Dnes se prosazují za Zlín především zkušení obránci.
33:14
Zlínu se zatím přesilovka moc nedaří.
32:47
Vladimír Svačina se v oslabení dostal do slibné šance. Vítkovický útočník naznačil přihrávku na spoluhráče a nakonec nastřelil tyčku zlínské branky.
32:19
Vítkovice se se osvobozují...
31:57
Richard Stehlík (VIT) 2 minuty krosček. Vítkovický obránce neunesl Leškovo nadzvednutí hokejky a bude pykat na lavici hříšníků.
31:18
Před Šindelářem bylo pořádné horko! Honejsek, Čajánek a jako poslední Veselý. Nikdo z tého trojice nedokázal v obrovské šanci dostat puk do odkryté části vítkovické branky.
30:32
Bartánus se prokousal přes zlínskou defenzívu ke střele. Sedláček jeho ránu neudržel v lapačce, jenže nikdo z vítkovických na dorážku nečíhal.
30:00
Dnes se přesilovky oběma celkům moc nevedou. Szturc může na led.
29:40
Zakázané uvolnění zlínských, buly před Sedláčkem.
29:10
Po nahození Hamrlíka to jenom zahučelo ve zlínském publiku. Kotouč jen těsně minul levou tyč vítkovické klece.
28:43
Veterán Hamrlík střílel tvrdě, ale za to hodně nepřesně.
28:19
Zámorský se opřel z voleje do puku a Šindelář musel zasahovat.
28:00
Roman Szturc (VIT) 2 minuty za držení hole.
28:00
Po komerční přestávce si domácí zahrají přesilovou hru.
27:41
Malík založil akci, která brzo ztroskotala na nepřesné rozehrávce hostů.
27:18
Na puku jsou momentálně Vítkovice.
26:42
Zlín se dokázal ubránit a Ondráček může na led.
26:21
Kotouč se dotkl ochranné sítě a bude se vhazovat před brankou PSG.
25:53
Húževka dostal pěkný pas před branku, střílel však z první a hodně nepřesně.
25:26
Köhler sebral v oslabení puk jednomu z vítkovických a společně s Leškou jeli v přečíslení dva na jednoho. Zpětná Leškova přihrávka už byla na Köhlera moc dlouhá.
24:42
Jiří Ondráček (ZLN) srazil za vítkovickou brankou obránce Slobodu a bude za to potrestán dvěma minutami.
23:20
Čajánek se snažil zpoza branky protlačit puk před branku, což se mu nakonec nepodařilo.
22:28
RADIM TESAŘÍK teď sehrál parádní střídaní. Zlínskému obránci se povedlo během jednoho střídání hned dvakrát skórovat. Šindelář měl ztížené vidění a nahození zlínského obránce spatřil až za svými zády. Asistence: Marek Melenovský, Jiří Ondráček.
22:15
Honejsek si všiml kousek za modrou najetého RADIMA TESAŘÍKA. Zlínský obránce se posunul s kotoučem dopředu a dělovkou do šibenice posílá Zlín do vedení. Asistence: Antonín Honejsek, Petr Zámorský.
22:01
Vítkovice jsou v plném počtu.
21:52
Barinka se zmocil kotouče a okamžitě vyhazuje.
21:40
Svačina vyhodil puk do hlediště, ale za pomocí teče. Takže se vylučovat nebude. Buly před Šindelářem.
21:23
Linhartovo tečované nahození jen prosvištělo kolem pravé tyče vítkovické branky.
20:48
Ševci nezačínají přesilovku zrovna nejlépe. Vítkovicím se podařilo už podruhé vyhodit puk před Sedláčka.
20:00
Michal Barinka (VIT) 2 minuty za hrubost.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka pátého čtvrtfinále nám žádnou branku nepřinesla. Oba týmy se dnes především soustředí na defenzivní činnost a jde to poznat. Více práce měl zlínský Sedláček, ale ten si se všemi vítkovickými pokusy zatím dokázal poradit. Berani budou mít z kraje druhé třetiny výhodu přesilové hry, když byl v závěru první třetiny vyloučen vítkovický Barinka.
20:00
19:59
Zdeněk Okál dohrál čistě u mantinelu vítkovického Michala Barinku a tomu se to příliš nelíbilo. Ševci tak začnou druhou dvacetiminutovku přesilovou hrou pěti proti čtyřem.
19:43
Melenovský hledal rozjetého Okála, ten ale nedokázal zpracovat skákavý kotouč.
19:30
Ještě půl minutky do konce první třetiny, buly před Šindelářem.
18:53
Šindelář pravým betonem vyráží Holíkovu střelu ze středního pásma.
18:18
Leška se dostal k odraženému kotouči a Šindelář musel být pozorný.
17:49
Ta ale bleskově končí vypíchnutím Holíka.
17:31
Stehlík v moci kotouče a rozjíždí vítkovickou akci.
16:48
Antonín Honejsek si stahovačkou obešel dva vítkovické a z posledních sil vystřelil na Šindeláře. Puk se pouze došoural před Šindeláře, který jej rychle schoval pod lapačku.
15:19
Káňovo nepřesné nahození znamená ztrátu kotouče pro Vítkovice.
14:38
Ondráček se dostal k odraženému puku, ale svoji hůl měl příliš na dlouhé uchycení a tak jeho žabička Šindeláře neohrozila.
13:58
Vítkovický brankář zatím čeká na svůj první pořádný zásah. Zatím moc práce neměl.
13:19
Veselého nahození Šindelář posunul na Voráčka a Vítkovice míří kupředu.
12:44
Ševci přečkali tohle oslabení bez inkasované branky. Ujčíkova pětka chvíli tvořila před Sedláčkem, ale nic vážnějšího nevymyslela.
12:21
Ondráček v oslabení vyvezl puk do útočné třetiny.
11:41
Stehlík svým nahozením protáhl domácího gólmana. Další buly před Sedláčkem.
11:29
Voráčkovo nahození se snažil ještě tečovat Huna, ale neuspěl. Puk doplachtil přímo do náruče Sedláčka.
10:58
Sedláček s klidem kryje Barinkovu ránu od modré čáry.
10:40
Huna zatápěl před Sedláčkem, zastavit vítkovického hráče musel až faulem Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za hákování.
10:13
Ujčíkova střela z otočky dostala Sedláčka do pozoru. Buly před brankou Zlína.
10:07
Hamrlíkova nahrávka znamená zakázané uvolnění.
9:18
Hosté se snaží projít střední pásmo, ale zlínští dnes dobře hrají ze zadu a hosty moc do šancí nepoušějí.
8:31
Ani hosté nedokázali zúžitkovat přesilovou hru. Zlínští jsou v plném počtu.
7:57
Huna nezachytil puk za zlínskou klecí a Linhart může vyhodit.
7:29
Svačinovo nahození se odrazilo pouze ke zlínskému hráči, který posílá puk na Šindeláře.
6:58
Veselému se podařilo poslat puk ven ze třetiny.
6:31
Petr Leška (ZLN) 2 minuty za hákování.
První veliká šance Vítkovic a málem šli hosté do vedení. Bude se vylučovat.
5:33
Holík předložil mezi kruhy Köhlerovi. Co víc si mohl zlínský útočník přát, než dostat takovou nahrávku mezi kruhy. Bohužel následná střela skončila mimo.
5:13
Čajánkovo nahození nebezpečně tečoval Veselý. Kotouč jen těsně minul horní tyčku vítkovické branky.
4:39
Melenovský dvakrát střílel z otočky, Šindelář byl v obou případech připraven.
4:18
Hodně nepovedená přesilovka ze strany Zlína. Malík je na ledě.
3:52
Leška přihrával na modrou čáru Linhartovi, jenže tomu puk v nevhodnou chvíli přeskočil. Zlínský bek měl co dělat, aby ho nepředstihl napadající Stehlík.
3:24
Sloboda se opřel do puku a posílá ho až před Sedláčka.
2:44
Beranům se zatím v početní převaze nepodařilo nic vymyslet.
2:18
Marek Malík (VIT) to přehnal s tvrdostí u mantinelu a bude za to náležitě pykat. Budou to dvě minuty za držení protihráče.
2:10
Ondráček se dostal zpoza branky až před Šindeláře, kde zaměstnal vítkovického brankáře prvním vážnějším pokusem.
1:54
To už však neplatí, hosté vystihli rozehrávku a jdou kupředu zase oni.
1:39
Honejsek se tlačil do šance. Byl sice odstaven od kotouče, ale Berani nadále drží útočné pásmo.
1:04
Vítkovice vyhazují na zakázané uvolnění.
0:52
Vítkovice se usadily v útočné třetině, ale Sedláčka zatím neohrozily.
0:33
Káňa ihned nahazoval na své spoluhráče a málem z toho byla nebezpečná šance.
0:10
Úvodní vhazování pro hokejisty Vítkovic.
00:01

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Kotvan, Horák - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Ondráček - Balaštík, Šlahař.

HC Vítkovice Steel: Šindelář - Barinka, Stehlík, Voráček, Sloboda, Malík, Kudělka, Kovář, Rehák - Ujčík, Burger, Húževka - Huna Roman, Svačina - J. Káňa, Hruška, Strapáč - Bartánus, Kucsera, Szturc.

Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešina.
Pěkný podvečer ze zlínského zimáku. Dnes je na programu páté čtvrtfinále mezi Zlínem a Vítkovicemi. Ševci se dostali hladce do vedení v sérii na domácím ledě 2:0 a z Vítkovic si chtěli přivést alespoň jedno vítězství. V obou venkovních duelech k tomu měli dobře nakročeno, ale ani jednou nedokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.

Ve čtvrtečním utkání zlínští dokonce vedli 3:0, když se hattrickem prezentoval Ondřej Veselý. Ani tento bohatý náskok však hokejistům z Baťova města nestačil. Ostravané se na třetí třetinu připravili více než dobře a dokonalým obratem snížili stav série na 1:2.

Do pátečního duelu udělal hlavní kouč Vlach pár změn v sestavě. Tím, kdo se dostal do vedení byli opět žlutomodří. Díky trefě Okála a Honejska vedli zlínští hned 2:0 a opět to vypadalo, že mají dobře nakročeno. Jenže zbytečnými chybami se hokejisté PSG dostali sami pod tlak dovolili Vítkovicím ze zápasu opět udělat pořádné drama. To nakonec rozhodl v prodloužení v čase 63:08 domácí Jiří Burger.

Ostravané tedy dvakrát využili výhodu domácího prostředí, tak jako zlínští. Uvídíme, kdo se bude radovat dnes a využije postupový mečbol. Utkání startuje v 18:15 a všichni jste zváni k jeho sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.