Užijte si zbytek sobotního večera a zítra na počtenou.
Plzni se tedy povedlo navázat na výhru v druhém utkání série a otočila stav čtvrtfinále na 2:1 ve svůj prospěch. Další duel mezi dvěma modrobílými celky je nachystán už na zítřek, v Brně se začíná v 16:40. Textový online přenos bude samozřejmě připravený.
Krutý konec si pro domácí hokejisty a fanoušky nachystalo třetí utkání čtvrtfinálové série mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň. Padesát čtyři sekund před třetí sirénou se prosadil Tomáš Vlasák a dlouhou dobu vyrovnaný stav překulil ve prospěch indiánů.
60:00
59:56
Puk u domácí branky, je rozhodnuto, do vedení v sérii jde Plzeň.
59:50
Domácí akci ale zastavuje odpískaný ofsajd.
59:49
Čiliak opouští branku, Kometa to zkusí v šesti.
59:36
Na druhou stranu se řítil Kratěna, nezakončil ale přesně.
59:24
Kometa v útočném pásmu.
59:06
Plzeň právě vstřelila branku!
Šok pro KAJOT ARÉNU, Plzeň jde necelou minutu před třetí sirénou do vedení. Kratěna zatáhl puk po pravém křídle a nahrál na střed TOMÁŠI VLASÁKOVI, který tísněn Žižkou dokázal puk nasměrovat za Čiliakova záda. Asi rozhodující chvíle. Asistence: Ondřej Kratěna, Jakub Lev.
58:36
Brněnskému publiku se nyní nelíbilo několik sporných zákroků hostí, vylučovat už se ale asi nebude.
58:16
Kometa stále kontroluje hru, nedostává se však do útočného pásma.
57:48
Káňa nabil mezi kruhy Tomáši Svobodovi, jehož bombu Machovský vykopl doslova špičkou betonu.
57:26
Nahození Jana Hanzlíka ze středního pásma nemohlo Machovského zaskočit.
56:55
Puk se po plzeňském nahození otřel o ochrannou síť za Čiliakem, vhazuje se na středovém kruhu.
56:41
56:19
Tomášovi Svobodovi se daří opět vyhodit puk do středního pásma, plzeňská přesilovka se chýlí ke konci.
55:54
Němec se Svobodou se v oslabení dostali do náznaku přečíslení dva na jednoho, nakonec z toho ale nic nebylo.
55:40
Puk se dostal mezi střídačky, následuje buly v obranném pásmu Brna.
55:37
Po velkém boji se Janu Hanzlíkovi daří vyhodit puk a Kometa může střídat.
55:19
Stále puk léta po obvodu obranného pásma Komety.
54:58
Hosté drží puk v útočném pásmu, ke střelbě se ale zatím nedostávají.
54:41
Velká šance pro Plzeň. Slovákovi se podařilo obejít Žižku, který si následně pomohl hákováním. Dvě minuty teď bude brněnský obránce trnout na trestné lavici.
54:17
Skutečně se bojuje o každý centimetr ledu, dostávat se do šancí je čím dál složitější.
53:44
Zohornu zastavuje v útočné akci hvizd sudího a ohlášený ofsajd.
53:27
Tomáš Svoboda to zkusil z velké dálky a Machovský se mu vyrážečkou hodně ohánět. Následně hosté odpalují puk na zakázané uvolnění.
53:04
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků. KAJOT ARÉNA je tedy vyprodaná.
52:38
Třetí domácí útok předvedl velký tlak na branku, nejnebezpečněji zakončoval Koreis, netrefil ale žádnou skulinu u bližší tyče.
52:12
Zakázané uvolnění Komety posílá hru před Čiliaka, kde se bude vhazovat po komerční přestávce.
51:41
Na ledě také stále víc přituhuje, sudí už ale budou vylučovat jenom za vyložené fauly.
50:58
Sýkorovu střelu ale Kempný bezpečně přesměrovává do rohu hřiště.
50:33
Hosté nyní přebírají aktivitu, hraje se v blízkosti brněnské branky.
49:58
Schleiss si vybruslil mezi kruhy, Čiliak přitom nebyl v ideálním postavení. Proti následně střele ale předvedl akrobatický zákrok a puk zastavil.
49:38
Mrázek vlétl do útočné třetiny a hned vypálil, mířil ale jen na prostředek branky.
49:25
Kotouč na plzeňské střídačce, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
49:06
Ján Sýkora šikovně přenechal puk Kratěnovi, který vypálil zpoza brněnského beka. Čiliak puk zastavil až špičkou své vyrážečky a drží srovnaný stav.
48:22
47:53
Tomáš Svoboda mocně napřáhl na modré čáře, trefil ale jenom klečícího soupeře.
47:32
Žižka si z pozice obránce sjel mezi kruhy a dostal pas, Machovský ale jeho ránu vyráží.
47:14
Stále se Kometě nedaří vrátit se s pukem za útočnou modrou.
46:52
Plzni se podařilo dostat puk z obranné třetiny a ušetřit čas.
46:31
Kempný hledal křížným pasem Tomášem Svobodu, ten ale vzdušnou přihrávku nezpracoval.
46:22
Do šance se řítil Káňa a byl přitom hákován Vlasákem, který podruhé v zápase odjíždí na trestnou lavici. Kometa navíc může využít komerční pauzu k domluvě, jak sehrát přesilovku.
45:38
Holcovu střelu z pravého křídla se ještě snažil dorážet Dvořák, k puku se ale nakonec nedostal.
45:07
Po trochu divoké brněnské kombinaci pálil od modré Tomáš Svoboda, ani on ale nezamířil přesně na cíl.
44:32
44:18
Znovu tam ale dlouho nepobyli, naopak na druhou stranu se dostal Žižka, který ale zakončil jen nepřesně.
44:01
Teď už ale Západočeši opět kombinují před Čiliakem.
43:39
Hruškovi s Němcem se podařilo našetřit cenný čas v útočném pásmu.
43:21
Slovákovu střelu domácí obrana zablokovala a Hruška následně vyváží puk do středního pásma.
43:03
Teď už ale je Plzeň nastěhovaná v útočném pásmu.
42:38
Na úvod oslabení osvobozuje Kometu Jan Hanzlík.
42:32
K velké nelibosti domácího publika se bude vylučovat naopak na druhé straně. Potřetí v utkání míří na trestnou lavici Tomáš Vondráček, tentokrát za vysokou hůl.
42:08
I přes námitky domácí střídačky se vylučovat nebude, pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.
42:08
Po jednom ze soubojů zůstává v rohu kluziště ležet Jakub Svoboda. Nakonec se mu ale naštěstí podařilo odjet po svých.
41:55
Plzeňský štírek podnikl podobný výpad i nyní, tentokrát zakončil, ale hodně mimo branku.
41:32
Ján Sýkora našlápl a rozjel se v plné rychlosti mezi dva brněnské beky, ti ho ale dokázali zastavit.
40:54
Duda objel domácí branku a snažil se zakončit k bližší tyči. Čiliak u ní ale neměl žádnou skulinku.
40:29
40:14
Kometě se v početní převaze zatím nedaří dostat do útočné třetiny.
40:01
Ještě dvacet devět sekund zbývá z trestu Jiřího Hanzlíka, Kometa si tak na startu třetí třetiny ještě zahraje krátkou přesilovku.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Ve druhé třetině jsme tedy gól neviděli. Prostřední dvacetiminutovka byla dlouho absolutně vyrovnaná, její závěr ale patřil domácímu celku. V brance Plzně se ale překonává mladý brankář Matěj Machovský, který dokázal pokrýt všechny střely Komety. Nejvíc hrozí především první brněnský útok, především Čermák zásobuje své spoluhráče nápaditými pasy. I přes brněnský tlak v závěru ale hosté Kometu ve druhé třetině přestříleli. Čiliak zasahoval desetkrát, Machovský jenom devětkrát. Ve většině případů šlo ale o velmi důležité zákroky.
40:00
39:52
Tentokrát se z útočné třetiny vyhnali vlastní nepřesností domácí. Ve druhé periodě gól neuvidíme.
39:28
Jeřábkovi se ale opět daří vyhodit puk, druhá siréna se už blíží.
39:08
Plzni se chvíli dařilo držet puk daleko od své branky, nyní už ale Brno opět hraje ve svém útočném pásmu.
38:44
Kuboš na modré mocně napřáhl, trefil ale jenom chrániče Kašpaříka.
38:33
Plzeň už hraje ve čtyřech.
38:29
Němec se dostával do dobré střelecké pozice a byl seknut Jiřím Hanzlíkem. Ten odjíždí na trestnou lavici a čtyři sekund budou hrát hosté ve třech.
38:10
Pas Tomáše Svobody na volného Kempného trefil jen brusle jednoho z protihráčů.
37:50
Kempného prudká rána z pravé strany mířila přímo na prostředek branky, Machovský si připsal poměrně snadný zákrok.
37:34
Kubošovu pumelici od modré Machovský udržel ve výstroji a nedovolil tak připraveným domácím forvardům dorážet.
37:27
Už se ale zase hraje v obranném pásmu indiánů.
37:09
Teď si Brno v kombinaci nerozumělo a Straka tak může vyhodit puk až za Čiliaka.
36:53
Čermák to zkusil z levého křídla, Machovský ale viděl puk a zastavil ho v cestě do branky.
36:44
Domácí vyhráli buly a kombinují v blízkosti branky Plzně.
36:33
A brněnskou aktivitu přerušují hostí jen za cenu vyloučení. Na dvě minuty za držení je poslán na trestnou lavici Michal Moravčík.
36:12
V náporu pokračuje i druhý domácí útok, poslední minuty je Kometa jasně lepším týmem.
35:51
Zápas dostává pořádné grády a létají jiskry. Nyní se ale přerušuje kvůli banální přihrávce rukou.
35:23
V další velké šanci se ocitl na kruzích úplně osamocený Zohorna. Chvíli ale zpracovával puk a Machovský se stihl přesunout.
35:03
Čermák našel křížným pasem rozjetého Žižku, který na pravém křídle z voleje vypálil. Machovský ale předvedl skvělý zákrok lapačkou a drží vyrovnaný stav.
34:51
Žižkovu střelu od modré sice Machovský nemohl vidět, končí ale nad jeho brankou.
34:45
Hosté se dostali pod tlak, situaci řeší jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:34
Mrázek posílal kolmým pasem puk před branku Vondráčkovi, ten ale pár decimetrů před brankovištěm nezpracoval kotouč.
33:47
Burian se vřítil do útočné třetiny a hned vypálil. Machovský ale předvedl jistý zákrok vyrážečkou.
33:38
Zašlápnutý puk v obranném pásmu Komety, kde se také bude vhazovat.
33:18
Jan Hanzlík inkasoval jednu z plzeňských ran někam nad koleno a dlouze se sbíral z ledu. V zápase ale bude pokračovat.
33:08
Puk poskakoval v brněnském brankovišti a k dorážce se dostával Lev. Na poslední chvíli mu ale ale zablokoval hůl Miller.
32:54
Na pravém křídle dostal trochu času Němec, ještě se ale k němu stihl vrátit Jeřábek a zblokovat jeho střelu.
32:27
Čermák už poněkolikáté nabil mezi kruhy Hruškovi. Jeho další volej sice Machovský nejdřív jenom vyrazil následně ho ale ještě dokázal schovat do lapačky před dorážejícím Zohornou.
31:55
Schleissovo nahození od levého hrazení se snažil tečovat Kašpařík, nakonec ale puk bez změny směru letu přistál v náručí brněnského gólmana.
31:43
Millerova rozehrávka nenašla žádného adresáta, je z toho domácí icing.
31:26
31:18
Mozík dostal křížný pas na levý kruh, jeho prudkou ránu vytěsnil Čiliak ramenem.
31:00
Následně se Kometě daří vyhodit kotouč a vystřídat.
30:38
Další střelu plzeňského beka tečoval Kašpařík, i nyní ale puk nezamířil mezi tři tyče.
30:23
Slovák napřáhl na modré, branku ale poměrně výrazně minul.
30:02
Puk zamířil do ochranné sítě za brankou Brna, vhazuje se ve středním pásmu.
29:54
Domácím se daří vyhodit puk a Plzeň musí rozjet přesilovku od píky.
29:39
Vlasákova střela od modré čáry se přes klubko těl nedostala až k brance Komety.
29:26
Poprvé se ve druhé třetině vylučuje na domácí straně. Za podražení je dvěma minutami na trestné lavici potrestán Tomáš Vondráček.
28:58
Burian vystihl Machovského rozehrávku a hned se snažil poslat puk před branku volnému Koreisovi, přihrál ale hodně nepřesně.
28:38
Brněnská rozehrávka se nepodařila, je z toho jenom zakázané uvolnění.
28:29
Hra se nyní odbývá opět daleko od obou branek a sledujeme jednu z klidnějších pasáží.
27:46
Tomáš Svoboda pálil od pravého mantinelu, ránu mu zablokoval Ján Sýkora, po jehož se následně ta Svobodova svezla až do jeho obličeje. Sudí ale vylučovat nebudou.
27:19
Čermák nahrával před branku Hruškovi, který ale z voleje zblízka trefil jen chrániče Matěje Machovského.
26:55
Straka se rozjel po levém křídle a snažil se obhodit si Millera, ten ho ale čistě odstavil.
26:28
Před buly po komerční pauze ještě sudí Polák o něčem podiskutoval s oběma hlavními trenéry, téma hovoru je nám neznámé.
26:28
Čermákovu střelu od modré tečoval těsně před Machovským nebezpečně Hruška, tentokrát ale puk končí ve výstroji gólmana v modrém.
26:05
25:33
Ani tato přesilovka zatím domácím moc nevychází, Machovský jen sleduje hru z povzdálí.
25:13
Další pobyt Komety v útočném pásmu byl velmi krátký a Seman vyváží kotouč.
24:42
Ve vlastní přesilovce zahrála Kometa zakázané uvolnění, nevyšla jí rozehrávka.
24:27
Po další buly se Plzni daří poslat puk až za branku Komety.
24:21
Tentokrát Brno drželo pásmo a ke střele z pravé strany se dostal Kempný. Machovský ale jeho ránu viděl a ukryl puk do lapačky.
24:05
Hned po buly v útočném pásmu fauloval Václav Pletka, který je vyloučen na dvě minuty za podražení.
28:01
Čároví sudí odpískali Kometě trochu sporné zakázané uvolnění, zdálo se, že hostující obránci mohli hrát.
23:39
Zničehonic velká šance Plzně. Kašpařík z pravého křídla nahrál mezi kruhy rozjetému Schleissovi, ten ještě potáhl kotouč, proti jeho zakončení se ale opět vytáhl domácí gólman Čiliak.
23:18
Kotouč mezi diváky, následuje vhazování ve středním pásmu.
23:04
23:00
Brno přeci jen Plzeň dokázalo zamknout v obranném pásmu.
22:35
Zohorna nabíjel volnému Hruškovi mezi kruhy, puk ale druhému jmenovanému přeskočil čepel hole.
22:11
Následně se domácí marně probíjejí do útočného pásma, tato přesilovka zatím není dle jejich gusta.
21:51
Nakonec se k puku ale dostal Straka a vyhodil ho opět až za Čiliaka.
21:30
Brnu se podařilo usadit v útočném pásmu a zatím rozvážně kombinuje.
21:09
Rozjet ji ale musí zpoza vlastní branky, kam hosté vyhodili puk.
21:04
Hruška se dostával do slušné střelecké pozice, což se nelíbilo Vlasákovi, který ho zahákoval. Kometa si tedy podruhé zahraje přesilovku.
20:49
Duda za brankou motal hlavu Millerovi, nakonec ale souboj jako vítěz opouští domácí bek.
20:19
Úvodní exkurzi do útočného pásma podnikli ve druhé třetině domácí, na Machovského ale nevypálili.
20:01
Poměrně vyrovnaný byl i počet střel na branku. Kometa prověřila Machovského šestrkát, na Čiliaka mířilo z plzeňských holí osm střel.
Stejně jako v prvních dvou duelech této čtvrtfinálové série se i dnes v první třetině měnilo skóre dvakrát. Tentokrát ale padlo po jednom gólu na obou stranách a stav je tedy vyrovnaný 1:1. Vedení se přitom v patnácté minutě ujali po Kašpaříkové přesilovkové trefě hosté, následně ale také v početní převaze srovnal šikovnou tečí Pivko. Oba góly dělila jen minuta a šestnáct sekund. Po dvaceti minutách hry jsou tedy oba týmy stále stejně daleko k získání druhého bodu v sérii.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
20:00
19:52
Hanzlík se rozjel až před branku, kam dostával pas vzduchem od Čermáka. Brněnský obránce ale nedokázal puk ze vzduchu sklepnout.
19:23
Domácí Hanzlík se hned pokusil ohrozit branku Plzně, nezamířil ale přesně.
19:17
Podobný pas dostával i Pivko, puk mu ale přistál na patách a nakonec je z toho jen domácí ofsajd.
18:52
Hruška dostával puk do jízdy na útočnou modrou, prudký pas ale nezpracoval a šance se tedy nekonala.
18:24
Po divoké pasáži s góly na obou stranách se hra opět uklidnila a týmy si hledí defenzivní práce.
17:51
17:29
Teď se hosté na chvíli usadili v útočném pásmu, následně ale Kometa opět vyhazuje.
17:10
Skoro minuta a půl plzeňské přesilovky je fuč bez střely na brněnskou branku.
16:46
A Jan Hanzlík opět poslal kotouč až za branku soupeřů ze západu Čech.
16:29
Tato přesilovka zatím Plzni nevychází, hraje se daleko od Čiliaka.
16:02
Burian dobře zapracoval v obranném pásmu a osvobozuje Kometu.
15:51
A opět se vylučuje, tentokrát na domácí straně. Za nedovolené bránění je trestán kapitán Komety Leoš Čermák.
15:31
Kometa právě vstřelila branku!
Jenže jen, co se tam dostali, se jim také využít svou první přesilovku. A i v tomto případě se jednalo o typický gól z početní převahy. Obránce Kováčik práskl do puku na modré čáře a puk ještě zasáhl LIBOR PIVKO. Na změnu směru letu kotouče už Machovský nemohl zareagovat. Asistence: Jozef Kováčik, Tomáš Svoboda.
15:22
Stále se Brňané snaží marně dostat to útočného pásma.
15:02
Úvod oslabení vychází hostům, drží Kometu mimo její útočné pásmo.
14:55
Následně se strhla pořádná mela, po které se bude vylučovat na obou stranách. Z Plzně půjdou na trestnou dva hráči – Jakub Lev za krosček a Tomáš Slovák za následnou bitku s Tomášem Vondráčkem. Právě ten je jediným vyloučeným z domácího týmu a Kometa si tedy zahraje přesilovku.
14:55
Na druhé straně mohl hned srovnat Vondráček, který se doslova probil před Machovského. Zblízka ale nenašel žádnou skulinku v jeho výstroji.
14:15
Nakonec se ale hosté v útočném pásmu nejen usadili, ale i vstřelili úvodní gól zápasu. Jednalo se přitom o jednoduchý vzorec Lev nahrál za brankou Kratěnovi a ten rychle přeposlal puk mezi kruhy na volného PAVLA KAŠPAŘÍKA, který se z voleje trefil přesně. Asistence: Ondřej Kratěna, Jakub Lev.
13:42
Plzeň se usadila v útočném pásmu jen na pár sekund a opět musí pro puk až za Machovského.
13:20
A následně se Brňanům daří vyhodit puk až za branku indiánů.
13:06
Z mezikruží pálil Pletka, Čiliak ale vyráží do rohu.
12:53
Hosté vyhráli buly a můžou rozjet kombinaci.
12:49
Poprvé se vylučuje a to k nelibosti domácích fanoušků. Ryley Miller se po odpískání trochu víc pustil do jednoho ze soupeřů a obdrží dvě trestné minuty za hrubost.
12:03
Tři na jediného Žižku se rozjeli tři Plzeňané. Straka posílal pas před branku na Jána Sýkoru, kterého ale Žižka dokázal rozhodit a Čiliak následně jeho nedůrazný pokus pokryl.
11:48
Kováčik dostal přihrávku do druhé vlny, jeho střelu ale kryje Machovský bez větších problémů ve výstroji.
11:28
Duda mocně napřáhl u pravého mantinelu a jeho ránu Čiliak vyrazil okrajem své lapačky.
10:58
Koreis se z pravého křídla dral před branku, v cestě mu ale zavazil rozhodčí, který kousek před ním upadl.
10:34
Na to hosté reagují naopak zklidněním hry, drží puk na holích ve vlastním obranném pásmu.
10:05
Na šanci ale zareagovali i domácí diváci a Kometa přidala na tempu.
09:29
Kempný s Němcem najížděli dva na posledního obránce Plzně, tomu se ale podařilo přečíst pas prvně jmenovaného a Němec tak napřahoval naprázdno.
08:34
Hosté nyní dokázali Kometu sevřít před její brankou, stále se jim ale nedaří si vytvořit vyloženou šanci.
08:17
Jeřábek prudce vypálil od modré, Čiliak si proti jeho ráně povyjel a vyráží ji.
07:48
Za nahozením Dvořáka se hnal Holec, dobře se k němu ale vrátil Miller.
07:23
Po komerční pauze se hra uklidnila a její těžiště posunulo do středního pásma.
06:58
O aktivitu se nyní snaží domácí, také se jim ale daří držet puk v rozích útočné třetiny.
06:31
Po dlouhé době se přerušuje kvůli tomu, že kotouč opustil hřiště. Do probíhající první komerční přestávky byla Plzeň aktivnějším týmem, největší šanci měl ale brněnský Hynek Zohorna.
06:17
Kratěna si elegantně pohrál se dvěma brněnskými beky, následně ale z poměrně velké dálky nezamířil přesně.
05:44
Teď se o ni z levého kruhu pokusil Pletka, i jeho pokus ale domácí obrana nepustila až k Čiliakovi.
05:14
Stále to ale jsou Západočeši, kdo drží častěji drží puk na svých hokejkách. Ke střelbě se ale nedostávají.
04:39
Přetahovanou nakonec vyhráli domácí, žádná šance Plzně z toho tedy nevznikla.
04:17
Dlouze se bojuje o puk u hrazení v útočném pásmu Škodovky, sudí ale zatím nepřerušují.
03:46
Zápas má hned na začátku pořádný spád, u mantinelů si soupeři vůbec nic nedarují.
03:16
Po chybě v brněnské rozehrávce pálil z voleje prudce Slovák, střelu z těžkého úhlu ale Čiliak vyráží.
02:54
Kometa přidala na forčekingu a vybojovala puk. Čermák už mohl pálit z mezikruží, ještě ale přihrál rozjetému Zohornovi, Ten si sice položil Machovského, pálil ale tísněn plzeňskými beky jen mimo branku.
02:18
Ze stejného důvodu se záhy přerušuje i na druhé straně.
02:06
Útočná snaha Komety tentokrát končí jenom ofsajdem.
01:51
Zatím se hraje opatrný hokej, oba týmy se snaží pohlídat si úvod. V této sérii zatím platí, že kdo první skóruje, ten vítězí.
01:33
Indrák zkoušel z otočky ohrozit branku, výrazně ji ale minul.
01:14
Po Káňově zblokované střele kryje Machovský v klidu puk do své lapačky a poprvé se bude vhazovat v útočném pásmu Brna.
00:56
Hosté stále drží puk ve své moci, z rohu útočného pásma se ale nedokáží dostat před branku.
00:30
Hvizd rozhodčího po ofsajdu Plzně sice málem zanikl v bouřlivé atmosféře, nakonec ho ale hráči zaregistrovali.
00:09
První útok podniká hostující tým, Čiliak ale zasahovat zatím nemusí.
00:01
Četné buly hodí zástupce hasičů Václav Špéra a již zmiňovaný herec Tomáš Matonoha.
KAJOT ARENOU zazněla státní hymna. Oba týmy si ještě odbudou tradiční srocení u brankoviště a jde se na to.
Ještě před utkáním přichází na ledovou plochu známý herec Tomáš Matonoha, dlouholetý fanoušek brněnského hokeje. Za svůj přínos v oblasti kultury je oceněn jako další hrdina Království Komety. Jedná se o projekt, který oceňuje lidi významné pro jih Moravy.
Už na rozbruslení před zápasem nastoupila Kometa ve speciálních a pro tento tým velmi netradičních bíločervených dresech, ve kterých odehraje první třetinu zápasu. Namísto loga klubu je na nich znak Hasičského záchranného sboru. Ten brněnský totiž slaví 150 let od svého vzniku a touto cestou mu Kometa děkuje za jeho práci.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Jan Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, J. Svoboda – Pivko, Mrázek, Vondráček – Raška.
Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Moravčík, Mozík, Boháč – Pletka, Straka (C), Duda – J. Sýkora, Vlasák, Kratěna – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Holec, Lev, Dvořák – Pitule.
Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Hradil, Polák – Hlavatý, Tošenovjan.
Je otázkou, v jakých sestavách dnešní soupeři nastoupí. Ve druhém utkání se hrálo pořádně tvrdě a několik hráčů na obou stranách odcházelo do kabin s jistě nepříjemnými šrámy. V play-off ale oba týmy pochopitelně zdravotní stav hokejistů tají a tajenku tak odhalí až oficiální zápis o utkání.
Do Brna míří série za vyrovnaného stavu 1:1, který ostatně panuje po prvních utkáních ve všech letošních čtvrtfinále. Úvodní duel na plzeňském ledě ovládla Kometa. V první třetině se dostala do vedení díky dvěma trefám Jana Hrušky, dvakrát se poté trefil i Vojtěch Němec. Indiáni dokázali Čiliaka překonat pouze jednou díky Jánu Sýkorovi a prohráli tedy 1:4.

Ve druhém zápase se ale situace přesně obrátila. Díky gólům Slováka a Jána Sýkory se domácí dostali v první třetině do dvoubrankového vedení, které v druhé periodě ještě navýšili Kratěna se Strakou. Čestnou branku Jihomoravanů obstaral zatím nejproduktivnější muž série Vojtěch Němec. Plzeň tedy druhý zápas 4:1 vyhrála s v sérii srovnala krok.
Čtvrtfinále extraligy se po dvou letech vrací do brněnské KAJOT ARENY. Třetí zápas své série zde odehrají dva kluby vyznávající modrobílé barvy. Domácí Kometa Brno poměří síly se Škodou Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.