Z rozjásaného Brna se s vámi loučím a těším se někdy příště na počtenou!
Nervydrásající utkání je u konce, Kometa dokázala umazat dvoubrankovou ztrátu a v prodloužení dotáhla zápas do vítězného konce. V prodloužení se zaskvěl nejprve Marek Čiliak, který skokem zabránil téměř jistému gólu Sparty, následně celé utkání rozhodl Jan Káňa svým šikovným průnikem.
Nejlepší hráči zápasu:

KOMETA: Jakub Svoboda
SPARTA: Tomáš Pöpperle.
74:58
Kometa právě vstřelila branku!
Obrovský gejzír radosti v brněnské KAJOT ARENĚ! Brněnský mladík JAN KÁŇA vletěl do útočného pásma jako uragán, nabruslil si na střed a nepříjemnou střelou švihem prostřelil Pöpperleho k levé tyči. Kometa tak vyhrává v prodloužení třetí zápas série a vrací se do vedení! Asistence: Vojtěch Němec, Jan Hanzlík.
74:27
Pokus Ivana Rachůnka z otočky od pravého mantinelu, trefil ale jen boční konstrukci brány.
73:41
Žižka zkřížil cestu Tonovi, ten se tak nedostal ani přes modrou.
72:47
Káňa vletěl od pravého mantinelu na střed útočného pásma, jeho štiplavá ráně končí na pozorném brankáři Sparty.
71:53
Opatrná hra pokračuje i nadále. Na obou týmech je navíc vidět, že sil nemají hráči neomezeně.
70:57
Kumstát na levém křídle přebruslil brněnského Káňu a od levého mantinelu vyslal tvrdý projektil směrem k domácí bráně. Čiliak však na jeho pokus dobře viděl a přeruší hru.
70:04
Nahození Hrušky ze středního pásma přikryje Pöpperle raději pod svoji lapačkou.
69:44
S přibývajícím časem stoupají emoce a nervozita na obou stranách. Na ledě je k vidění několik nepřesností a sporných momentů, které se logicky nelíbí brněnskému obecenstvu.
68:16
Obrovská šance Sparty na vstřelení vítězné branky! Po ráně Piskáčka od modré čáry poskakoval puk nebezpečně za zády brněnského Čiliaka, ten ho však dokázal na poslední chvíli přikrýt. Spartu od vítězství dělily jen milimetry!
66:59
Kumstát dostal z rychlého protiútoku nabídku mezi kruhy, rána z první mu ale vůbec nesedla.
66:47
Zohorna se protáhl po levém křídle do útočného pásma, jeho bekhend ale netrefil tři tyče hostující brány.
66:26
Střela Petra Tona z pravého kruhu nebyla přesná. Elitní útočník Sparty trefil jen zadní plexisklo.
65:40
Rána Káni z pravého křídla, Pöpperle znovu přeruší hru.
65:34
Z pravého křídla zkusil Hruška střelu švihem přes obránce Sparty. Puk však končí v lapačce pohotového Pöpperleho.
65:16
Pokus Čermákovy lajny o přechod do útočného pásma brzdí ofsajd.
64:38
Po jednom ze střetů leží na ledě hostující Pech, nakonec se ale zvedá a po svých odjíždí na střídačku.
64:38
Puk skončil po teči mimo ledovou plochu, buly před brankářem Sparty.
64:02
Kumstát prchal do situace jeden na jednoho, obránce Komety Hanzlík ho však dokázal čistě obrat o puk.
63:22
Hraje se opatrně z obou stran, nikdo nechce udělat žádnou chybu, která by mohla rozhodnout o osudí celého zápasu.
62:33
Nahození Hanzlíka ze středního pásma končí v lapačce Pöpperleho. Kometa získala útočné pásmo.
62:23
Ofsajd Sparty, buly ve středním pásmu.
62:10
Sparta má puk na svých holích a diktuje tempo hry v prodloužení. Kometa se zatím spíše jen brání.
61:44
Piskáčkova skrytá střela od modré nakonec minula bránu brněnského Čiliaka.
61:29
Puk opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
60:46
Kováčikovu ránu od modré čáry zblokoval jeden z hostujících obránců, Pöpperle nemusel zasahovat.
60:16
Hned ve velké šanci prodloužení brněnský Hruška! Ten se prosmýkl mezi dvěma obránci Sparty, puk však nasměroval jen do lapačky pražského brankáře.
60:01
Střely na bránu:
ve třetí třetině: 12 – 8
celkem: 41 – 22
Další třetina začne přibližně v 20:49.
Je tomu tak. Ve třetí třetině již branka k vidění nebyla a poprvé v sérii budou oba celky svědky prodloužení. Oba týmy měly ve třetí třetině několik šancí ke vstřelení rozhodující branky, oba brankáři ale předvedli jisté výkony.
60:00
59:40
Kometa se ještě snaží dostat se do útočného pásma ke střele, vše ale směřuje k prodloužení.
59:06
59:06
Tomáš Svoboda vyslal střelu z levého křídla, minul ale vzdálenější tyč.
58:54
Puk skončil mimo ledovou plochu, byl ale tečován, a proto se bude vhazovat v útočném pásmu Komety.
58:41
Ofsajd Sparty při pokusu o rychlý protiútok.
58:34
Kubošovi utekl na modré čáře puk a hosté se osvobozují.
58:12
Rána Žižky od pravého mantinelu končí v lapačce připraveného Pöpperleho.
58:05
Po Kováčikově střele mohl dorážet z těžkého úhlu Tomáše Svoboda do prázdné brány. Pöpperle však předvedl mrštný zákrok a puk vytáhl mimo.
57:54
Nahození Kováčika od modré bylo sraženo nad břevno hostující brány.
57:17
Druhé buly vyhráli hosté a vyhazují puk z obranného pásma.
57:12
Kometa vyhrála buly a ihned od modré vyslal prudký projektil Kováčik. Netrefil ale hostující bránu.
57:06
Přesilovka pro Kometu tři minuty před koncem základní hrací doby. Za nedovolené bránění je vyloučen Klimek (SPA).
56:54
Záludná střela Pilaře od modré. Puk se nejprve odrazil od zadního mantinelu a poskakoval nebezpečně kolem levé tyče Čiliakovy brány. Brněnský gólman nakonec touš přikryla přerušil hru.
56:25
Zmatky v pražské obraně! Nejprve se snažil kličkami zaskočit hostujícího brankáře Pivko, neujala se ani střela ze středu útočného pásma v podání Žižky. Ten napálil puk přímo do středu brány.
55:35
Oba týmy předvádí opatrnou partii, rozhodovat může každá chybka.
54:42
Jan Káňa obešel posledního bránícího obránce Sparty a snažil se natlačit před Pöpperleho. V pádu ale nedokázal vystřelit přesně.
54:12
Střela Hrušky z pravého křídla, i Pöpperle si připisuje přesný zákrok. Tahle střela mu ale mnoho problémů nenadělala.
53:43
Opět Hlinka. Tentokrát mu ale střela z levého křídla vůbec nesedla.
53:15
Jaroslav Hlinka vyzkoušel z levého křídla střelou přes obránce brněnského brankáře. Čiliak krotí puk ve své náruči.
52:25
Nahození Pilaře od pravého mantinelu mířilo mimo, Čiliak znovu nemusel zasahovat.
52:12
Kometa je pod tlakem hostí, Brňané se brání jen vyhozením puku přes všechny čáry. Do karet jim hraje určitě komerční přestávka, domácí si potřebují oddechnout.
52:05
Nahození Philippa od modré čáry mířilo těsně mimo brněnskou bránu.
51:38
Dnešnímu utkání přihlíží 7.200 diváků. V Brně je tak opět v play-off vyprodáno!
51:38
Další nepřesná rozehrávka brněnského celku končí na zakázaném uvolnění.
51:27
Rozehrávka se teď nevydařila Kometě – icing.
50:48
Z pravého křídla trefuje Pilař boční tyčku sparťanské brány.
50:46
50:34
Hlinkovi přeskočil puk hokejku a Kometu nakonec dokázal osvobodit Burian.
50:13
Spartě se nepodařila rozehrávka – icing.
50:02
Na druhé straně mohl poslat Kometu do vedení Pivko! Jeho samostatný nájezd dojížděl Piskáček a rozhodil tak brněnského útočníka z pohody.
49:33
Sparta měla několik zajímavých šancí v útočném pásmu, na puk se nakonec ale dostal Tomáš Svoboda a odpaluje ho přes všechny čáry.
49:05
Kometa se dostala na puk a osvobozuje se.
48:46
Čermák (KOM) je následně vyloučen za podražení. Přesilovka pro Spartu.
48:42
Obrovská šance Sparty na navrácení vedení! Do samostatného nájezdu na Čiliaka se dostal Pech, pod tlakem Kuboše trefil ale jen výstroj brněnského brankáře.
48:16
Čermák dostal puk na pravé křídlo, z první ale nezamířil přesně.
48:10
Hosté si nechtějí připouštět žádné komplikace a raději vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
47:55
Souboj o puk za sparťanskou bránou. Domácím se špatně dostává do útočného pásma, Sparta totiž velmi dobře brání středního pásmo.
46:35
Na Kováčikovo nahození od modré čáry Pöpperle moc dobře neviděl, nakonec ale našel puk na své výstroji.
45:52
Káňa se prosmýkl po pravém křídle do útočného pásma, jeho střela ale mířila mimo hostující bránu.
45:35
Následně vyhazují domácí přes všechny čáry. Buly po levici Čiliaka.
45:20
Hosté v plném počtu. Tahle početní výhoda se Kometě moc nepodařila.
44:32
Kometě se nedaří přechod do útoku, Sparta dobře brání modrou čáru.
44:10
Brněnského Hrušku brzdí postavení mimo hru, hra je znovu přerušena.
43:54
Kempný od modré čáry trefil jen dobře clonícího Rolinka. Sparta se osvobozuje.
43:30
Sparťané však dokázali vytlačit Kometu z útočného pásma.
43:20
Vyloučen je sparťanský mladík Dominik Simon, provinil se podražením.
43:14
Pivko se nakonec dostal na puk a po levém křídle ho dokázal vyvést na polovinu soupeře.
42:51
Kometa pod tlakem vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.
42:33
Forman objel brněnskou bránu, natlačil se mezi kruhy, trefil ale jen povyjetého Čiliaka, který dokázal vybruslit a zmenšit střelecký úhel!
41:55
Kometa se nakonec dostala na puk a posílá ho do středního pásma.
41:45
Obrovský tlak Sparty v útočném pásmu, Pechovi však v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku.
41:12
Z pravého křídla zkoušel nadvakrát překvapit Čiliaka Sičák, brněnský brankář však uspěl.
41:01
40:53
Sparťanští obránci se nakonec dostali na puk a díky Poláškovi ho dokázali vyhodit z obranného pásma.
40:19
Rána Kováčika od modré čáry končí na pozorném Pöpperlemu. Kometa pokračuje v přesilové hře z konce druhé třetiny.
40:01
ve druhé třetině: 16 – 4
celkově: 29 – 13.
Druhá třetina je minulostí. Hosté z Prahy sice na začátku druhého dějství navýšili své vedení na dvě branky, následně se ale o slovo přihlásili i domácí a dvěma slepenými góly srovnali stav utkání na aktuálních 2:2. Kometa byla ve druhé třetině jasně lepším týmem, měla více šancí, další ale již proměnit nedokázala.
Další třetina začne přibližně v 19:54.
40:00
39:49
Ta ale asi nepřijde, hosté se osvobozují.
39:40
Další brněnský útok brzdí ofsajd. Následovat bude buly ve středním pásmu, domácí obecenstvo si přeje ještě alespoň jednu zajímavou střelu na bránu.
39:30
Hosté se dostali na puk a posílají ho přes všechny čáry.
39:18
Nahození Kuboše od modré čáry přeskočilo Čermákovi hůl. Pöpperle tak tolik práce neměl.
39:01
Sičák (SPA) je vyloučen za vysokou hůl na dvě minuty. Kometa bude dohrávat třetinu v přesilové hře.
38:58
Nahození Němce od levého mantinelu si málem do vlastní brány srazil Pilař, Pöpperle byl však připraven.
38:37
Rychlý pražský kontr brzdí ofsajd.
38:29
Kometa opět kombinovala v útočném pásmu, po souboji dvou hráčů na hranici brankoviště však došlo k posunutí sparťanské brány a přerušení hry.
38:05
Kometa je při chuti a nadále je aktivnějším týmem, hosté posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
37:20
Kometa je stále na puku, přesilovku nesehrála špatně, v koncovce se jí ale nedařilo, jak by chtěla.
37:02
36:52
Hruška přenechal skoro na hranici brankoviště puk Jakubu Svobodovi, tomu ale střela ve stoprocentní gólovce nesedla.
36:01
Kempný si z pozice obránce sjel mezi kruhy, jeho pohotová střela však mířila těsně vedle. Následně se hosté osvobozují.
35:33
Tomáš Svoboda chtěl zaskočit hostujícího brankáře rychlou střelou, ta ale byla sražena mimo.
35:02
Přesilová hra pro Kometu. Sparta špatně střídala, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Daniel Přibyl.
35:02
Sparta se usadila v útočném pásmu Komety, domácí ale soupeře ke střele nakonec nepustili.
34:09
Další útok domácího celku brzdí ofsajd.
33:33
Nahození Hanzlíka od levého mantinelu se před Pöpperlem snažil tečovat Káňa, byl ale dobře pokryt Pilařem.
33:14
Krejčík se na levém křídle zbavil nejprve Kováčika, z kruhu pak jeho střelu zblokoval do ochranné sítě Káňa.
32:44
Pilař zatáhl středem útočného pásma puk mezi kruhy, ke střele se nakonec ale nedostal.
31:57
Přerušená hra po osobních soubojích v útočném pásmu Komety, vylučovat se ale nebude. Následovat bude buly před Pöpperlem.
31:29
31:04
Spartě se přesilová hra příliš nedaří, Kometa je aktivní a sama se pouští do útočných výpadů.
30:12
Hanzlík ve vlastním oslabení zatáhl puk do útočného pásma, přenechal ho ještě Kempnému, který prověřil vyrážečku Pöpperleho!
29:32
Piskáček nezachytil na útočné modré čáře puk a Kometa se osvobodila.
29:29
Jan Hruška (KOM) je vyloučen za hákování.
29:29
Pech dostal hodně prostoru před brněnskou bránou, celou situaci nakonec musel hasit faulem brněnský hráč.
28:59
A Kometa je v laufu. Před Vondráčkem zůstal ležet volný puk v brankovišti, než do něj ale stačil brněnský útočník plácnout, měl ho ve své moci sparťanský brankář Pöpperle.
28:40
Burian a Koreis v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný vzal z pravého křídla zodpovědnost na sebe, přestřelil ovšem hostující bránu.
28:14
Pokus Pivka z levého křídla, Pöpperle připraven.
27:21
Nabuzená Kometa dále operuje v útočném pásmu. Káňa hledal z pravého křídla některého ze svých spoluhráčů před bránou, našel ale jen pražské obránce.
26:32
Kometa během necelých dvou minut umazává sparťanský náskok a můžeme začínat prakticky od začátku. Po levém křídle prchl do přečíslení JAKUB SVOBODA a střelou po ledě trefil přesně prostor u bližší tyče Pöpperleho brány! Asistence: Jan Hruška.
25:47
Kometa je při chuti. Na levém kruhu se do přihrávky opřel Burian, Pöpperle na místě.
25:06
I Kometa využívá přesilovou hru a snižuje náskok Sparty na rozdíl jedné branky! Po zmatcích v obranném pásmu hostí se k volnému puku ve středu útočného pásma dostal VOJTĚCH NĚMEC a nekompromisní bombou nedal Pöpperlemu žádnou šanci. Poměrně netypická střela pro brněnského šikulu, který se většinou vyznačuje šikovností na hranici brankoviště. Bez asistence.
24:22
Stejně dopadl i pokus Tomáše Svobody z voleje z levého kruhu. Sparťanský brankář drží jako zeď.
24:13
Opět Kempný, jeho rána od modré končí na betonu Pöpperleho.
23:48
Tomáš Svoboda poslal na pravý kruh pas Kempnému, který taženou střelou netrefil hostující bránu.
23:21
Po faulu na Káňu se bude poprvé vylučovat i v kádru Sparty. Za držení protihráče je vyloučen Ivan Rachůnek.
22:50
Střela Poláška od modré čáry mířila nad břevno brněnské brány.
22:07
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta bleskově využívá přesilovou hru a jde do dvoubrankového trháku! Na pravém křídle napřáhl JAN PISKÁČEK a následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Publikum píská, domnívá se totiž, že tuhle přesilovou hru neměla Sparta vůbec hrát. Asistence: Petr Ton, Tomáš Rolinek.
21:36
Koreis ihned po buly osvobozuje svůj tým.
21:32
Třetí přesilová hra v zápase pro Spartu. Za podražení je vyloučen Kováčik.
21:12
Přihrávka Němce na Kováčika mířila mimo a Kometa se připravila o útočné pásmo.
21:04
Kováčik zatáhl puk do útočného pásma, po jeho nahození ale skončil puk v ochranné síti. Bylo to ale s tečí.
20:28
Z pravého kruhu se ke střele dostal Piskáček, Čiliak ale na jeho ránu dobře viděl a zasahuje.
20:01
Střely na bránu: 13 – 7.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se postaral v 6. minutě šikovný útočník Sparty Jan Buchtele. První dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou hru, ve které o malý krůček byli aktivnější domácí. Vyslali sice na brankáře soupeře více střel, trefil se ale jenom jediný střelec. A to ten hostující.
Další třetina začne přibližně v 18:59.
20:00
19:57
Kometa je stále u puku a snaží se ještě ohrozit hostujícího Pöpperleho, obránci Sparty ale domácí celek do žádné šance nepouští.
19:35
Nahození Koreise od levého mantinelu k hostující bráně nedoletělo.
18:14
Po chybě Millera se k volnému puku před Čiliakem dostal Přibyl, byl ale již velmi blízko domácí bráně a tak neměl jinou variantu než do puku plácnout. Trefil hruď Čiliaka.
17:45
Po ráně Millera od modré čáry se k dorážce tlačil Jan Hruška, trefil ale jen beton pražského brankáře.
17:41
Další zakázané uvolnění Sparty.
17:30
17:22
Polášek nedosáhl na nepřesnou rozehrávku – icing Sparty.
16:48
Ve vlastním oslabení se dokonce z pravého křídla tlačil do střely Burian, jeho pokus byl ale zblokován mimo.
16:30
Další vyhození puku Kometou. Spartě se tahle přesilová hra zatím příliš nedaří.
16:16
Nahození Ivana Rachůnka ze středního pásma srazil obránce Hanzlík do ochranné sítě. Buly před Markem Čiliakem.
16:02
Další vyhození Komety.
15:46
Němec se dostal v obranném pásmu na puk a vyhazuje ho do středního pásma.
15:29
Druhá přesilová hra pro pražskou Spartu. Čermák (KOM) je vyloučen za vysokou hůl na dvě minuty.
15:18
Na modré čáře se k puku dostal Polášek, jeho pokus od modré končí na pozorném Čiliakovi.
14:37
Rolinkovi a Tonovi se pokus o rychlý kontr nevyvedl – sparťanskou první lajnu brzdí ofsajd.
14:29
Zakázané uvolnění Sparty, následovat bude další přerušení hry a po něm buly před Pöpperlem.
14:13
Další technicky prohřešek. Kometě je odpískán úmyslný ofsajd, hra se vrací po delší době před Čiliaka.
14:04
Odpískána přihrávka rukou brněnského hráče, Kometa je nakonec vykázána z útočného pásma.
13:27
Sparta posílá puk na zakázané uvolnění. Kometa opět nenápadně přebírá aktivitu, pokus Němce volal po vyrovnání a znovu probudil domácí diváky.
13:08
Po střele Tomáše Svobody od pravého mantinelu se k volnému puku před Pöpperlem dostal Vojtěch Němec, bekhendem ale přestřelil!
12:55
Tomáš Svoboda zahrál v útočném pásmu vysokou holí, brněnský celek je opět vykázán z útočného pásma. To se místním divákům příliš nelíbí.
12:44
Odpískán ofsajd brněnského týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:24
Prudká střela švihem v podání Jakuba Svobody z levého křídla. Pöpperleho vyrážečka byla na svém místě.
11:17
Pokus Koreise z levého křídla. Pöpperle ale na puk dobře viděl a nebyl pro něj problém lapnout černý kus gumy do lapačky. Hra je znovu přerušena.
11:08
Střela Zohorny ze středu útočného pásma byla nadzvednuta do ochranné sítě nad bránou Sparty. Buly po pravici Pöpperleho.
10:19
10:13
Spartě se nevydařila rozehrávka – icing.
10:09
Další vyhození puku Kometou z vlastního obranného pásma.
09:16
Sparta chtěl dopravit puk snad až do prázdné brány a celou situaci nakonec překombinovala. Kumstát mohl na pravém kruhu již střílet, nakonec ale volil přihrávku na Pecha, tomu ale puk nesedl přesně na hůl. Kometa se osvobozuje.
08:49
Kapitán hostí Tomáš Rolinek se od pravého rohu natlačil až do brněnského brankoviště, ke střele se ale nedostal.
08:30
Kometa se ihned po buly dostala na puk a osvobozuje se.
08:18
Libor Pivko (KOM) je vyloučen za hákování. První přesilovku v zápase si zahraje Sparta.
08:16
Sičákova rána z voleje mířila vysoko nad brněnskou bránu. Sparta přesto bude hrát přesilovou hru.
07:36
Sudí píská přihrávku rukou hostujícího týmu. Vhazovat se bude před Pöpperlem.
06:45
Po nahození Žižky od modré čáry poskakoval puk nebezpečně po sparťanském brankovišti, nakonec se ale dostal pod kontrolu Pöpperleho, který zabránil možnému vlastnímu gólu.
06:30
Nahození Kováčika od pravého mantinelu končí na výstroji pozorného Pöpperleho. Jakub Svoboda se již k dorážce nečekal.
05:49
Sparta svoji herní převahu dokázala oproti Kometě zužitkovat a jde do vedení. JAN BUCHTELE objel brněnskou branku a z pravého křídla propálil Čiliaka kolem bližší tyče. Brněnská aréna, která byla nabuzena dobrým vstupem Komety do zápasu, je rázem zmražena. Asistence: Miroslav Forman.
05:34
Velký tlak v útočném pásmu si na druhé straně dokázali vytvořit i hosté. Domácí nevěděli, kam dříve skočit, než celou situaci ukončil hvizd sudího pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
05:02
Velká šance i na druhé straně. Z pravého křídla trefil tyčku brněnské brány Kumstát!
04:42
Hrozící přečíslení Sparty dva na jednoho zablokoval poslední obránce Komety Žižka.
04:25
Sparta pod tlakem brněnského celku posílá raději puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
03:57
Střela Kempného od modré, o dorážku se snažil ještě Tomáš Svoboda. Tlak Komety graduje, hosté se musí jen bránit.
03:43
Další práce pro sparťanského brankáře. Od pravého mantinelu vyzkoušel pozornost Pöpperleho Jakub Svoboda, hostující brankář raději přeruší hru.
03:20
Ihned po buly napřáhl na modré čáře Kováčik, Pöpperle na místě.
02:48
Po nahození od modré čáry se sám s pukem na holi před Pöpperlem zjevil brněnský Vondráček, bekhendem ale nedokázal usměrnit puk přesně! První velká šance zápasu a v ní Kometa!
02:31
Kometa se nemůže vymanit ze svého obranného pásma do útočného. Sparta má střední pásmo dobře pohlídané.
01:34
Skryté nahození Kuboše od modré čáry, další zákrok pro Pöpperleho.
01:30
První zákrok pro Pöpperleho. Kempný přejel podél levého mantinelu modrou čáru a nohodil puk na sparťanského brankáře. Ten si připisuje snadný zákrok.
00:56
Kometa následně buly vyhrála, puk vyhodila ale jen do středního pásma. Hrát tak může znovu Sparta.
00:44
Kometě se nevydařila rozehrávka – icing. Následovat bude buly po pravici Čiliaka.
00:20
Slabá střela Rolinka od levého mantinelu minula těsně vzdálenější tyč domácí brány. Čiliak zasahovat nemusel.
00:01
Hymna je u konce, úvodnímu buly již nic nebrání.
Před úvodním buly nás bude čekat ještě státní hymna České republiky.
Hráči obou týmů pomalu vjíždí na ledovou plochu. Domácí hráči nastoupí v bílých dresech, na hosty ze Sparty pak čekají barvy rudé.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – J. Hruška, Čermák (C), J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Pivko, Raška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Piskáček, Pilař, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Hrbas – Rolinek (C), Hlinka, Ton – I. Rachůnek, Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Forman – T. Rachůnek, Simon, Klimek.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Charvát, Pouzar.
1. SF: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. Hlinka (Piskáček, Ton), 56. Buchtele (Pilař, Ton) – 14. H. Zohorna (Pivko), 27. T. Svoboda (Vondráček, Kempný), 35. Kováčik (Káňa, V. Němec), 52. H. Zohorna (Pivko, Kováčik), 57. J. Hruška.

2. SF: HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Pech, Rachůnek I.), 16. Krejčík (Přibyl), 18. Piskáček (Kumstát).
Série se za vyrovnaného stavu 1:1 stěhuje do Brna. Favorizovaná Sparta nezvládla první zápas na domácím ledě a Kometě podlehla poměrně snadno 2:5. Druhý zápas však již byl v režii pražského týmu. Ten na svého soka z Moravy vletěl od prvních minut, v první periodě mu nasázel tři branky, čímž definitivně zlomil odpor brněnského celku. Další branky již v ostatních třetinách k vidění nebyly a zápas skončil 3:0 pro Spartu.
Pěkný den u sledování online přenosu ze třetího utkání semifinálové série mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Po dvou zápasech v hlavním městě se celá vypjatá bitva mezi Brnem a Prahou stěhuje na jih Moravy, kde město pod Špilberkem shlédne dva duely. Ten první je na plánu právě v neděli od 18:00.

Stav série: 1:1.