Úvodní zápas této série v předkole play off vyhrály domácí Pardubice. Po soustředěném výkonu porazily svého soupeře z Prahy 3:0. Tomuto výsledku přispěly dva góly v podání Radoslava Tybora a v neposlední řadě skvělý výkon brankáře Hudáčka, který udržel čisté konto podruhé v řadě. Série pokračuje zítra druhým utkáním znovu na pardubickém ledě. Z ČEZ Areny se s Vámi loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Július Hudáček – Adam Svoboda.
60:00
59:18
Pardubická ČEZ Arena vstává ze sedadel.
59:00
Východočeši vyhazují.
58:44
Další přesilovka pro hosty. Lukáš Radil usedá na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
58:22
58:05
Juraj Valach pálil na Hudáčka, ale ten se nenechal rozhodit a možná směřuje za čistým kontem.
57:07
Teď se navíc ocitla v ofsajdovém postavení a hra je přerušena.
56:59
Pardubice se osvobozují a Slavia zakládá od vlastní branky.
56:45
57:24
Po zásahu Svobody se vhazuje po jeho pravici.
56:22
Síly na ledě se navíc na chvíli vyrovnají. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Nosek.
56:03
Pardubice se nedokáží dostat do útočného pásma a založit souvislý útok, obrana Pražanů hraje soustředěně.
55:45
Slavia znovu vyhazuje.
55:21
Střela Jiřího Cetkovského letí těsně mimo.
54:52
Kyle Wharton okamžitě odpaluje kotouč na druhou stranu hřiště.
54:45
Pardubice budou hrát další přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Petr Kadlec.
54:02
Dnešní utkání sleduje 6 984 diváků.
53:18
Hudáček si po slávistické střele připisuje další jistý zákrok.
52:38
Oba týmy na ledě v pěti hráčích.
52:02
Tomáš Zohorna už ujížděl sám na Svobodu, ale chyběly mu síly a dojel jej slávistický obránce.
50:38
Současně vyloučeni Jiří Doležal na dvě minuty za sekání a Tomáš Nosek taktéž dvě minuty za hrubost.
50:28
Domácí ve čtyřech.
50:16
Pardubice budou hrát dvanáct vteřin ve třech! Aleš Píša dostává dvě minuty za krosček podobně jako Gregorc.
58:57
Střela od modré čáry rozezvučela plexisklo za pardubickou brankou.
49:07
Ve vlastním oslabení ujížděl Lukáš Radil, ale neprokličkoval se přes slávistického obránce.
48:34
Pardubice vyhazují.
48:28
Blaž Gregorc dostává menší trest za krosček a Slavia bude hrát přesilovku.
48:03
Slavia drží útočné pásmo a krouží kolem pardubické branky, ale obrana odolává.
46:32
Marek Tomica byl sám před Hudáčkem, ale pardubický brankář dnes chytá skvěle!
45:34
Tybor se opět svižně pokoušel dostat před Svobodu, ale v cestě mu stáli dva obránci a přes ně se pardubický útočník nedostal.
45:08
44:56
Jiří Cetkovský nahazoval od modré čáry a Svoboda jeho pokus vyrážečkou poslal do ochranné sítě.
44:37
Svoboda zasahuje a hra je přerušena.
44:20
Podél mantinelu projel zpět do útočného pásma Lukáš Radil a Pardubice zakládají útok.
43:54
Petr Šenkeřík vyhazuje přes všechny čáry.
43:41
Sýkora už se napřahoval na modré čáře, ale zastavil jej ofsajd.
43:08
Pardubice budou hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává David Skokan.
42:47
V poslední třetině si zatím ani jeden z týmů nevytváří žádné vážnější příležitosti. Hra je přerušena pro pražský ofsajd.
41:33
Ale ne na dlouho. Na druhé straně si zákrok připisuje Adam Svoboda.
41:12
Špatnou rozehrávku Júlia Hudáčka zachytila Slavia a drží se v útočném pásmu.
40:01
Ke svému konci došla i druhá třetina dnešního zápasu. Východočeši v ní navýšili své vedení o jednu branku, když Jan Kolář našel krásnou přihrávkou Radoslava Tybora a ten Svobodovi vstřelil již svůj druhý gól v dnešním zápase. Poslední třetina začne zhruba ve 20:06.
40:00
39:34
Ostře pálil Petr Šenkeřík, ale jeho pokus letí mimo.
39:00
38:38
Petr Kadlec dostal přihrávku na modrou čáru, ale kotouč mu sjel a Pardubice se tak znovu dostávají z pásma.
38:03
A opět. Východočeši oslabení zvládají opravdu skvěle.
37:40
Stejný počin o pár vteřin později.
37:29
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
37:00
Početní nevýhodu okusí také Pardubice. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Jaroslav Moučka.
36:52
Pavel Klhůfek se pokusil dorazit střílenou přihrávku před branku, ale Hudáček kryje.
36:25
Před branku si vyjel Marek Tomica, ale šikovně jej pokryl Lukáš Endál a slávistický útočník se tak ke střele nedostal.
35:48
Ofsajd Slavie Praha.
34:31
Ihned po buly se k nebezpečné střele dostal Jan Stránský, ale pardubický brankář opět kryje a znovu se tak bude vhazovat po jeho levici!
34:26
Na druhé straně si poměrně klidný zákrok lapačkou připisuje Július Hudáček.
34:09
Jaroslav Moučka z otočky pálí bekhendem do vystrčeného betonu Adama Svobody!
33:35
Zakázané uvolnění hostů.
33:26
Po přihrávce od mantinelu z první na Svobodu pálil Tybor, ale brankář Slavie opět kryje.
33:10
Po aktivní hře v podání druhé formace domácích si Svoboda připisuje další zákrok. Následuje komerční přestávka.
32:29
Slavia byla stále v útočném pásmu, ale na modré čáře promáchl Juraj Valach a dopředu tak mohou Pardubice.
31:55
Střelu Lukáše Krenželoka kryje Hudáček.
31:28
Slavia se snaží o odpověď a drží se v útočném pásmu.
30:16
Pardubice právě vstřelily branku!
Jan Kolář za modrou čarou naznačil příklep a poté krásnou přihrávkou našel rozjetého RADOSLAVA TYBORA, jenž se dostal až před Adama Svobodu a střelou po zemi vstřelil svůj druhý gól. Asistence: Jan Kolář.
29:32
Ostrá střela Jana Stránského letí mimo tři tyče.
28:56
Slavia dostala svého soupeře pod tlak v útočném pásmu a kombinuje před Hudáčkem.
28:06
Po hlušší pasáži hry následuje zakázané uvolnění Pardubic.
27:08
Vladimír Růžička se dostal před Hudáčka, ale jeho přihrávku do druhé vlny nikdo ze spoluhráčů nevyzvedl.
26:20
Tybor si vybruslil až před Svobodu a z bezprostřední blízkosti trefuje pouze jeho výstroj!
25:48
Cetkovský napřahoval na modré čáře k ostrému příklepu, ale střela mu vůbec nesedla.
25:02
Ve skrumáži před Hudáčkem se nejlépe zorientoval Petr Sýkora a uhání dopředu, ale tísněn obránci nic nezmohl.
24:51
Hosté se ihned dostali na druhou stranu před Hudáčka, ale zde kotouč vylétl do ochranné sítě.
24:08
Zakázané uvolnění Slavie Praha.
24:23
Navrátile z lavice hanby Pavel Klhůfek se dral před Hudáčka, ale pardubická obrana je pozorná.
24:01
23:53
O pár vteřin později si Svoboda připisuje zákrok po přímé střele.
23:37
Petr Sýkora střílenou přihrávkou šikovně hledal Tomáše Noska, ale jeho teč prosvištěla jen těsně kolem branky hostů.
23:02
Tentokráte už ale Pražané vyhazují přes všechny čáry.
22:35
Sýkora zastavil kotouč na modré čáře a domácí díky němu drží útočné pásmo.
22:13
Při přesilovce Pardubic se Slavia dostává do ofsajdu.
22:01
Další přesilovka pro Pardubice. Pavel Klhůfek dostává dvě minuty za držení hole.
21:53
Z úhlu pálil Jiří Vašíček a Svobodovi vypadl kotouč z výstroje, ale dojíždějící Mozer na kotouč před prázdnou brankou nedosáhl!
21:16
Na druhé straně hřiště do útočného pásma vlétl rozjetý Radoslav Tybor, ale Svoboda zasahuje taktéž betonem.
20:21
Lukáš Žejdl se řítil sám na Hudáčka, ale pardubický brankář opět úřaduje!
20:10
Hned na úvod prostřední třetiny tu máme jedno zakázané uvolnění Pardubic.
20:01
První třetina dnešního utkání je za námi. Pardubičtí hokejisté vedou o dvě branky zásluhou Tybora a Sýkory, který vstřelil gól čtrnáct vteřin před úvodní sirénou. Prostřední dějství začne zhruba v 19:11.
20:00
19:46
Je tu další gól Východočechů. Takzvaný "šatňák" vstřelil PETR SÝKORA, když zpracoval pas před branku od Tomáše Zohorny a nadvakrát dostal kotouč za Svobodu. Asistence: Tomáš Zohorna.
19:12
Hra přerušena pro pardubický ofsajd.
18:09
17:40
Z kruhu pro vhazování nepřesně pálí Blaž Gregorc.
17:07
Jevgenij Mozer pálí od modré jen těsně mimo!
16:32
Pardubice se na chvíli usadily v útočném pásmu, ale Slavia dostává kotouč do středního pásma.
16:09
Slavia bude hrát znovu v početní nevýhodě. Petr Jelínek inkasuje menší trest za napadení.
15:40
Slavia ovšem vzápětí vyhazuje na zakázané uvolnění.
15:27
Navrátilec do pardubické sestavy Jiří Cetkovský tečuje do útočného pásma kotouč, za kterým spěchá Petr Sýkora.
14:45
David Skokan tvrdě u mantinelu dohrál Václava Kočího, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.
14:03
Hra je znovu přerušena, tentokráte kvůli ofsajdu Slavie Praha.
13:43
Po zákroku Adama Svobody následuje první komerční přestávka v dnešním utkání.
13:07
Marek Ďaloga dojíždí volný kotouč u pardubické branky a zakládá jeden z dalších východočeských útoků.
11:48
Jan Kolář na modré čáře obětavě skočil do střely Kyla Whartona.
11:28
11:19
Jedna nepovedená přihrávka hokejistů v bílých dresech znamená další slávistické vyhození.
10:52
Východočeši už jsou ale zpět. Po zajímavé kombinaci si další zákrok připisuje Adam Svoboda.
10:20
Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.
10:13
Po přiklepnutí od Petra Sýkory se v zajímavé pozici objevil rychlík Tybor, ale Svoboda kryje.
09:48
Slavia ihned po vhazování dostává kotouč ze třetiny.
09:28
Pardubice si zahrají první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty za držení dostává Juraj Valach.
09:01
Ostrý příklep Jana Semoráda kryje svou lapačkou Adam Svoboda.
08:22
Radoslav Tybor s Lukášem Radilem ujížděli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný po přihrávce do druhé vlny zcela sám před brankou Slavie přestřelil!
07:49
K útočné akci se nadechl Jevgenij Mozer, ale jeho pokus zablokoval slávistický obránce a kotouč vylétl mimo hřiště.
07:31
Tomáš Zohorna dostává kotouč do středního pásma.
06:58
Pražané se znovu nastěhovali před pardubickou branku a vymýšlejí útočné varianty.
06:17
Jaroslav Moučka spěchal za kotoučem, aby udržel útočné pásmo, ale ke kusu černé gumy se dříve dostala Slavia Praha.
05:53
Hudáček řeší střelu jednoho ze slávistických hráčů svou lapačkou.
05:13
Na druhé straně se tak mohou z první branky dnešního utkání radovat Východočeši! Tomáš Nosek se dostal před Svobodu, vystřelil nepříjemně po zemi a odražený kotouč dostal za záda bývalého pardubického brankáře RADOSLAV TYBOR! Asistence: Tomáš Nosek.
04:51
Pavel Klhůfek se ocitl sám před Hudáčkem, ale pardubický brankář chytá!
04:06
Zohorna s kotouče na kruhu pro vhazování zkoušel najít někoho ze spoluhráčů, ale neúspěšně. Hraje opět Slavia Praha.
03:38
Slavia tečuje kotouč do útočného pásma a oba týmy střídají.
02:16
Mozer vyhazoval kotouč, který dojel Jan Kolář a příklepem trefuje spojnici slávistické klece!
01:50
Slavia ovšem stále drží puk i útočné pásmo.
01:17
Lukáš Krenželok hledal před brankou najetého Hrdlovce, ale pardubický obránce zasahuje a je po akci.
00:35
Pražané jsou již v pardubickém obranném pásmu a Hudáček se musí mít na pozoru.
00:15
Žejdl posílá na Kadlece a Slavia zakládá první útok.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Mozer, Semorád – Endál, Moučka, Číp.

HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Kadlec, Šenkeřík, Kolařík, Wharton, Holub, Knot, Valach – Žejdl, Jelínek, Tomica – Krenželok, Vrdlovec, Sklenář – Skokan, Růžička, Doležal – Stránský, Klhůfek, Poletín.

Rozhodčí: Mikula, Robin – Barvíř, Blümel.
V dnešním druhém předkole play off České pojišťovny se spolu utkají týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, který se po základní části umístil na 7. místě tabulky, a HC Slavia Praha. Pražskému klubu patří v tabulce po skončení základní části 10. místo, na které se probojoval díky páteční výhře nad Litvínovem. Sešívaným stačilo k postupu do předkola play off pouze 72 bodů, Pardubice vybojovaly o 11 bodů více, tedy 83.
Série slibuje velice zajímavou podívanou. Fanoušci si jistě vzpomínají na sezonu 2002/2003, kdy proti sobě tyto dva týmy stály naposledy. Ve finálové sérii tehdy zvítězila Slavia Praha, když sedmý rozhodující zápas na pardubickém ledě rozsekl jediným gólem v tomto střetnutí v čase 33:14 útočník Michal Sup.
Odvěcí rivalové tak na sebe ve vyřazovací části české nejvyšší soutěže narazí po dlouhých jedenácti letech. Slavia přitom o svém postupu do předkola rozhodla v posledním možném zápase. V posledním utkání základní části vyhrála v přímém souboji s Litvínovem na vlastním ledě 3:2 po nájezdech a o bod se tak posunula právě před svého soupeře. „Myslím, že rozhodl hlavně vynikající výkon Adama Svobody. Musím klukům poděkovat, že to odmakali do konce. Nějakým zázrakem jsme se dostali zase do předkola a jsem rád, že jsme to uhráli,“ nechal se slyšet kouč Slavie a také nový trenér národního týmu Vladimír Růžička.
Sotva se Pardubice dozvěděly o svém soupeři, ihned se začaly intenzivně na nadcházející těžkou sérii připravovat. „Nechci rozvádět naše taktické záměry, prostě budeme chtít hrát tak, abychom přes Slavii přešli,“ vyhlásil Zdeněk Venera.

„Byli jsme se s Milošem Říhou podívat na utkání Slavia Praha – Litvínov. Předpokládali jsme, že Třinec porazí Vítkovice a bude nás tak čekat jeden z těchto soupeřů. Pražané jednoznačně potvrdili, že se jedná o houževnatý tým a bude velmi nepříjemným a těžkým protivníkem,“ pokračoval trenér pardubických hokejistů.
V letošní sezoně spolu oba týmy sehrály parádní zápasy. Východočeši dokázali ve třech ze čtyř pokusů získat se Slávií minimálně bod. V prvním a třetím vzájemném zápase Pardubice prohrály po samostatných nájezdech. Jednou potom na pražský celek nestačily na vlastním ledě, kdy prohrály v základní hrací době o jednu branku i přes produktivní útok a v závěru základní části braly tři body po výhře 3:1 po šedesáti minutách.

3. kolo Tipsport extraligy, pátek 20. září 2013 od 18.15 hodin:
HC SLAVIA PRAHA – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0).
Branky a nahrávky:
3:21 V. Růžička ml. (Holub, Skokan), rozhodující samostatný nájezd Bednář – 35:01 Marha.

16. kolo Tipsport extraligy, neděle 27. října 2013 od 17.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC SLAVIA PRAHA 4:5 (1:0, 1:2, 2:3).
15:12 Radil (Kousal, Nosek), 20:29 Zohorna (Benák, Cetkovský), 43:47 Sýkora (Ďaloga), 59:23 Tybor (Kočí) – 23:08 Valach (Bednář), 24:55 Skokan (Žejdl, Krenželok), 42:32 V. Růžička ml. (Žejdl, Sklenář), 51:50 Krenželok (Bednář, Valach), 59:03 Bednář (Krenželok).

29. kolo Tipsport extraligy, neděle 8. prosince 2013 od 15.00 hodin:
4:27 Valach (Kadlec, Žejdl), 34:07 Valach (Kadlec, P. Jelínek), 36:42 T. Doležal (Klhůfek, Valach), 55:55 Bednář, rozhodující samostatný nájezd Bednář – 6:34 Nosek (Radil, Kočí), 45:01 Kousal (Benák, Nosek), 51:32 Endál (Zohorna), 56:41 Nosek (Vašíček).

42. kolo Tipsport extraligy, neděle 26. ledna 2014 od 17.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC SLAVIA PRAHA 3:1 (2:0, 0:0, 1:0).
4:45 Tybor (Zohorna, Vašíček), 12:42 Sýkora (Somík), 59:43 Sýkora (Cetkovský) – 45:20 Stránský (Bednář, Kadlec).