To je pro tuto chvíli ode mě vše. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Nejlepším hráčem utkání v dresu Slavie byl vyhlášen Jaroslav Bednář. Na domácí straně pak Radoslav Tybor.
Střely na branku v utkání: 35:31.
Na ledě probíhá závěrečné podání rukou obou soupeřů po skončení celé série. Pro Slavii sezóna končí, ale se vztyčenou hlavou.
Jejich soupeřem se tak stal Třinec. Čtvrtfinále startuje již v úterý 18.3.2014.
Je dobojováno. V utkání, které bylo reklamou na hokej, nakonec vítězí domácí Pardubice, které na začátku třetí třetiny otočily stav utkání ve svůj vlastní prospěch. Své vedení pak dokázali hráči domácích udržet a postupují tak do čtvrtfinále play-off.
60:00
59:50
Sýkora minul opuštěnou hostující branku.
59:21
Wharton bez hokejky a před opuštěnou klecí Slavie statečně zabránil sedmému pardubickému gólu.
58:51
Slavia znovu zkouší powerplay.
58:51
57:49
Až nyní se to povedlo Hudáčkovi. Na druhé straně je Furch zpět ve svém brankovišti.
57:42
Pardubicím se nedaří vyhodit puk do středního pásma. Slavia se tak nadále drží v jejich teritoriu.
57:20
Hostující branka je prázdná. Slavia to zkouší bez brankáře a s pěti bruslaři v poli.
57:03
Valach se ocitl před Hudáčkem, ten chytá.
56:51
Ale přeci jenom ještě šance pro kontaktní branku pro Slavii žije. Zohorna dvě minuty za podražení a síly na ledě se tak srovnají. Hraje se 4 na 4.
56:11
Domácí ale příliš nikam nespěchají. Jsou si vědomi svého dvoubrankového náskoku a přesilovky, která může trvat až do konce třetí třetiny.
55:37
Wharton osvobozuje svůj tým vyhozením kotouče přes celé kluziště.
55:11
Slavia tak zřejmě ztratila poslední možnost s utkáním ještě něco udělat.
55:11
Následně dostává Jelínek 5 minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Pětiminutový trest odpyká Langhammer.
55:11
Na ledě leží Nosek po zásahu jednoho z hráčů Slavie. Zatím to s ním dobře nevypadá.
54:03
Hudáček znovu drží svým úspěšným zákrokem pardubický náskok. Hosté to už budou mít asi hodně těžké.
53:26
Krenželok projel až k Hudáčkovi, ale střelou z úhlu ho překonat nedokázal.
52:05
Holub nahodil puk do rohu kluziště v pásmu Pardubic. Nikdo z jeho protihráčů ho však nezachytil, a tak do následného protiútoku míří domácí.
51:35
Hudáček si následně připisuje skvělý zákrok proti Štichovi.
51:30
Vhazuje se po pravici Hudáčka.
51:00
Devět minut před koncem třetí třetiny vedou Pardubice stále rozdílem dvou branek. Pokud chtějí Slávisté s utkáním ještě něco udělat, mají nejvyšší čas.
50:02
U puku už jsou znovu hráči domácího celku, ale ani oni nic před Furchem nevymysleli.
49:45
Růžička se postavil před Hudáčkem a klepal si o přihrávku. Vyslyšen však nebyl, a tak si domácí ochránce svatyně mohl oddychnout.
48:41
Na druhé straně pálil bez přípravy Bednář, ale také Hudáček byl připraven.
47:28
Cetkovský střílel zpoza hostující obrany, i tak ale nadělal Furchovi starosti. Následně však brankář Slavie vyráží puk do bezpečí.
46:46
Pokus Jelínka dokázal zastavit obránce Gregorc. Pardubice tak stále drží dvoubrankový náskok.
45:56
Štichovu přihrávku na svého spoluhráče zachytil Zohorna, ale ten se posléze dostal do ofsajdové pasti. U puku jsou tedy Slávisté.
45:01
A další průnik Pardubic. Semorád se snažil projít podél pravého mantinelu do blízkosti Furcha, o puk ho ale připravila pozorná obrana Slavie.
44:19
Slavia je po třech brankách v úvodu třetího dějství pochopitelně jako opařená. Ztratit vedení během tří minut musí rozhodně zanechat stopu.
43:24
Oba celky v plném počtu.
43:13
Pardubice právě vstřelily branku!
Při hře čtyři na čtyři se prosazuje RADOSLAV TYBOR a přidává tak v utkání svou druhou branku. Akce byla velmi podobné té jeho první a Furch musel znovu lovit puk ze své sítě. Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. Asistence: Jan Kolář.
41:24
V témže čase vyloučení na obou stranách. Na té hostující Jelínek za sekání. Na domácí straně pak Nosek rovněž za sekání. Hraje se 4 na 4.
41:24
Konečně se domácí prosazují v přesilové hře. RADOSLAV TYBOR se proháčkoval nebojácně až do blízkosti Furcha a svou přesně mířenou přízemní střelou posílá puk za jeho záda. Slovenský útočník tak otáčí stav utkání ve prospěch Pardubic. Asistence: Blaž Gregorc, Petr Sýkora.
40:54
Pardubice zahajují přesilovku postupným útokem až ze svého obranného pásma.
40:33
Hostující Jelínek dostává dvě minuty za vysokou hůl.
40:23
Tak to je neskutečné. Je znovu vyrovnáno. Třiadvacet vteřin po vhazování ve středovém kruhu se k puku dostal PETR SÝKORA, kterého svou přihrávkou vybídl Tomáš Zohorna a prvně jmenovaný znovu srovnává stav skóre. Znovu se tedy začíná od začátku. Asistence: Tomáš Zohorna.
40:01
Poměr střel ve druhé třetině: 14:11.
I druhá třetina je už minulostí. Hokej, který produkují oba týmy, se musí divákům jak v hledišti, tak i u televizních obrazovek líbit. Pardubice dokázaly srovnat na 2:2, ale následně se Slavia dostala znovu do vedení, když se Jelínek prosadil ve vlastním oslabení. Ale okamžitě poté dokázal vyrovnat krásnou akcí Zohorna. Jenže minutu před koncem druhé třetiny Slavia opět udeřila Whartonem a před třetím dějstvím tak opět vede. Třetí třetina začne přibližně ve 20:15.
40:00
39:42
Semorád se snažil o vyrovnání, nic z toho však nebylo. Druhá třetina se tedy bude už jen dohrávat s pukem na hokejkách hostí.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:57
Slavia právě vstřelila branku!
V závěru druhého dějství jdou hosté znovu do vedení. KYLE WHARTON dostal překrásnou přihrávku od Jaroslava Bednáře a první jmenovaný svou pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy nedává Hudáčkovi vůbec žádnou šanci. Asistence: Jaroslav Bednář, Lukáš Krenželok.
37:58
Další šance Pardubic, konkrétně agilního Zohorny. Ten ale svou druhou branku v utkání netrefuje.
37:44
Po jedovce Sýkory se musel mít na pozoru Furch, který rychle sklapl své betony, aby mu puk za jeho záda neprošel.
37:12
Benák nahodil puk do obranného pásma Slavie, ale jeho spoluhráči ho zachytit nedokázali. Kotouč se tak poté vrátil zpět do pásma středního.
36:20
Šenkeřík ujel po návratu z trestné lavice, ale v blízkosti Hudáčka se mu nepodařilo prostřelit jeho betony.
36:01
35:43
Zohorna s Cetkovským si vyměnili puk, ale ke střele se nedostali. Slavia se osvobozuje.
35:06
34:49
Žejdl nebezpečně tečoval střelu svého spoluhráče, Hudáček ale pozorný.
Ve vlastním oslabení ujel Sýkora, ale tváří v tvář Furchovi neuspěl. Byl ale faulován, a tak se stav hráčů na ledě srovná. Šenkeřík dostává dvě minuty za sekání. Hraje se 4 na 4.
33:23
Pardubičtí zatím Slavii takřka k ničemu nepouštějí a následně se osvobozují.
33:06
A je tu vůbec první početní výhoda pro hostující Slavii. Kočí dostává dvě minuty za držení protihráče.
32:57
32:45
Další přesilová hra Pardubic bude zřejmě nevyužita.
32:08
Tybor si nabruslil až do blízkosti Furcha a zpoza hostujícího obránce vystřelil. Puk však prolétl jen těsně vedle hostující branky.
31:35
Hosté se osvobozují. Pardubičtí se nemohou dostat k puku a Slávisté tak sbírají drahocenné vteřinky svého oslabení.
30:57
Třetí přesilovka pro Pardubice. Kolařík vyloučen na dvě minuty za hákování.
30:49
Zohorna objel Kolaříka a poté zkoušel vystřelit k bližší tyči. Tam byl ale připraven Furch.
30:08
K vidění byla pasáž hry, kdy se hrálo převážně ve středním pásmu.
29:30
Furch byl nechtěně trefen nohou do hlavy od Zohorny a chvíli to vypadalo, že bude muset střídat. Nakonec je ale v pořádku a ve hře tak může pokračovat.
29:20
To však domácím nemuselo vadit, neboť vzápětí opět vyrovnávají. TOMÁŠ ZOHORNA po překrásné akci, kdy si přehodil puk z bekhendu na forhend a poté zasouvá puk takřka do odkryté klece hostující branky. Reklama na hokej tak stále pokračuje. Asistence: Jiří Cetkovský.
28:48
28:30
Přesilovku sice hrají Pardubice, ale paradoxně se v ní prosazují hosté. PETR JELÍNEK se ve vlastním oslabení dokázal prosadit v samostatné akci. Pro Pardubice tak přichází další šok. Bez asistence.
27:53
Gregorc zakládá akci Pardubic v hloubi vlastního obranného pásma.
27:19
Domácí kombinují v pásmu Slavie, ale brzy o puk přicházejí. Hosté se tak osvobozují.
26:48
Hostující Štich dostává dvě minuty za vysokou hůl. Další přesilovka pro Pardubice.
26:09
Hned po vhazování ve středu hřiště se k puku dostal domácí Tybor a moc nechybělo, aby po svém průniku až do blízkosti Furcha otočil stav utkání ve prospěch Pardubic.
25:16
Obrovská radost nyní propukla jak na ledě tak i v hledišti pardubické ČEZ Areny. JAN SEMORÁD totiž dokázal v blízkosti Furcha poslat puk za jeho záda a po zásluze tak díky jeho trefě Pardubice vyrovnávají. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Václav Kočí.
24:38
Hosté nebezpeční před Hudáčkem. Závar před jeho brankou však skončil pro domácí dobře.
23:46
Na druhé straně se nepodařilo zavézt puk do obranného pásma hostí Píšovi. Hra je nyní trochu rozkouskovaná a ani jednomu týmu se nedaří projít do území soupeře.
22:56
Kočí přišel za vlastní brankou o hokejku a Slavia tak chvíli měla převahu. Nic z toho však nevytěžila. Nicméně se ale stále drží v pásmu Pardubic.
22:27
Autor druhé branky Slavie Skokan přihrál o mantinel Růžičkovi, ten však neměl patřičnou rychlost, aby dojel puk. Kotouč si tak na hokejky převzali hráči Pardubic a mohou založit útok.
21:55
Kolář se ocitl tváří v tvář Furchovi. Hostující brankář však zachoval čistou hlavu a vyrovnat Pardubicím nepovolil.
20:21
Nosek se dostal až do blízkosti hostující branky, ale po jeho pádu poté z akce sešlo.
20:02
Po vhazování ve středovém kruhu se k puku dostali Slávisté, ale velmi brzy o něj přišli. Pardubičtí se tak dostali do první útočné akce ve druhé třetině.
20:01
Poměr střel po první třetině: 11:7.
Máme za sebou první třetinu, ve které padly tři branky. Nejprve se už po jedenácti vteřinách hry ujali vedení hosté zásluhou Bednáře. O sedm minut později zvýšil na 2:0 Skokan a domácí byli jako opaření. Nedařilo se jim téměř nic a Slavia těžila z jejich chyb. Jenže v šestnácté minutě se přesně trefil Kočí a vsítil tak pro Pardubice důležitou kontaktní branku. Od té chvíle hra Pardubic začala nabírat na obrátkách a také hráči tohoto celku se postupně dostávali do šancí. Utkání je tak otevřené jak pro Pardubice tak samozřejmě i pro Slavii. Druhá třetina začne přibližně v 19:20.
20:00
19:16
Nicméně pro Pardubice byla kontaktní branka velmi důležitá a najednou hrají v daleko lepší pohodě, než tomu bylo v předchozích minutách hry.
19:07
Pardubičtí hráči se radovali ze vstřelené branky, kterou však hlavní rozhodčí Minář neuznává po předchozím kontaktu s hostujícím brankářem a následném přerušení hry.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:44
Langhammer se šikovně uvolnil, ale před Hudáčkem nic nevymyslel.
17:14
Nosek ve velmi dobré střelecké pozici, ale na Furcha vyzrát nedokázal. Domácí však byli blízko k vyrovnání.
15:46
Tak nakonec se Pardubičtí kýžené kontaktní branky dočkali, když se přesně od vrcholu levého kruhu nemýlil VÁCLAV KOČÍ a ještě před koncem první třetiny dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Asistence: Jan Kolář.
15:04
Kočí nezachytil puk na modré čáře a do následného protiútoku se tak vydala Slavia. Ale její snaha byla marná.
14:13
13:59
Přesilovka se však Pardubicím vůbec nedaří a hosté se tak pomalu ale jistě dočkají dalšího velmi dobře ubráněného oslabení v této sérii.
13:42
Další vyhození kotouče hostí až před Hudáčka.
13:12
Cetkovský se dostal k puku a okamžitě ho vyslal na Furcha. Ten však sklapl betony a drží svůj tým.
12:39
Pardubičtí se uhnízdili v pásmu Slavie, ale po chvíli přicházejí o kotouč a hosté se tak osvobozují.
12:13
Hostující Růžička dostává dvě minuty za sekání.
11:58
Bude se vylučovat. Pardubice mají výhodu. Pokud nepadne branka, budou tak hrát přesilovou hru.
11:20
Zatím stále nemohou najít hráči Pardubic recept na dobře fungující obranu hostí.
10:29
Kolář se proháčkoval do pásma hostí, kde svou přihrávkou našel Semoráda. Druhý jmenovaný však přízemní střelou Furcha nepřekonal.
09:55
Klhůfek ustál střet s jedním z hráčů Pardubic a puk se stěhuje zpět do středního pásma.
09:06
Ani nyní se Pardubicím nepovedlo vhazování v obranném pásmu Slavie. Znovu přicházejí o puk a budou tak čelit dalšímu nebezpečí v podobě útoku hostí.
08:33
Souboj v rohu kluziště v útočném pásmu Pardubic nakonec vyhrála Slavia a může tak založit další útočnou akci.
08:10
Nosek nedokázal přehodit puk přes Krenželoka a tím tak snaha o útok Pardubic také skončila.
07:40
Zohorna se napřáhl ke střele, Kolařík byl však připraven a prostor před brankou Slavie tak dokázal pokrýt.
06:45
Tak to je pro domácí tým doslova šok. Hosté pokračovali po úvodní brance v ofenzivní činnosti a to se jim vyplatilo. DAVID SKOKAN se dokázal uvolnit a poté dorazil za záda Hudáčka střelu Michala Poletína, který tuto akci celou připravil. Hosté tak vedou již rozdílem dvou branek. Asistence: Michal Poletín, Petr Šenkeřík.
05:32
Valach se Stránským přišli o kotouč a následně se k němu dostal Cetkovský. Nikoho na přihrávku však nenašel. U kotouče opět Slavia.
05:20
Zakázané uvolnění Pardubic. Vhazovat se bude po levici Hudáčka.
04:48
Tomáš Doležal nebezpečně dotíral před Hudáčkem, ten si však dal dobrý pozor a další gól tak neinkasoval.
04:22
Hosté zatím hrají v absolutní pohodě. Není se však čemu divit, rychlá branka je vysloveně nakopla.
04:00
Růžička zaváhal na modré čáře, čehož se snažil využít Benák. Nakonec se ale puk dostal zpět na hokejky hráčů Slavie.
03:45
Až nyní to zkoušel Ďaloga v blízkosti Furcha, svou střelu, která byla spíše nahozením však za jeho záda dopravit nedokázal.
03:12
Pardubičtí jsou očividně zaskočeni a nedaří se jim rozehrávka už ve středním pásmu.
02:39
Jenže ani tentokráte nic vážnějšího domácí nevymysleli. Slávisté tak znovu mohou založit útočnou akci.
02:00
Slavia je znovu v pásmu Pardubic, Valach však na modré čáře nezachytil puk, a tak do protiútoku mohou mířit hráči domácího celku.
01:08
Hosté se znovu ocitli v další šanci, ale tentokráte byla obrana Pardubic pozorná. U puku jsou nyní hráči Pardubic.
00:19
Tak to je úvod pro hostující Slavii jako z kategorie snů. JAROSLAV BEDNÁŘ se dostal k puku a kousek za modrou čárou vystřelil. Puk poté skončil za zády domácího brankáře a Slavie tak jde velmi brzy do vedení v tomto veledůležitém utkání. Asistence: Lukáš Krenželok, Pavel Kolařík.
00:01
Domácí tým nastoupí v bílém provedení dresů, hostující Slavia pak v červeném.
Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. Na pardubickém ledě je vše připraveno a nic tedy nebrání tomu, aby co nevidět utkání mohlo začít.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Nahodil, Semorád – Mozer, Moučka, Číp

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Knot, Kolařík, Valach, Šenkeřík, Wharton, Holub, Štich – Bednář, Žejdl, Krenželok – Stránský, Jelínek, Doležal Jiří – Skokan, Růžička, Poletín – Klhůfek, Langhammer, Doležal Tomáš

Rozhodčí: Minář, Šindler – Gebauer, Lederer.
Pardubice v případě postupu narazí ve čtvrtfinále na druhý tým základní části Třinec, Slavia by šla po úspěchu v předkole na nejlepší tým dlouhodobé soutěže Spartu. Na soupeře čekají i Vítkovice – ty při úspěchu Pardubic půjdou na Spartu a při postupu Slavie na Třinec.
Stav série: 2:2.
Výsledky zápasů v sérii: 3:0, 3:4, 4:2, 0:1.
Nejproduktivnější hráči v sérii: Radoslav Tybor 3 zápasy/4 body (4 branky + 0 asistence) – Petr Kadlec 3/4 (1+3).
Rozhodující pátý zápas v neděli rozuzlí souboj předkola play off extraligy mezi Pardubicemi a Slavií a určí také dvě dvojice pro čtvrtfinále. Pražané si vynutili souboj v pardubické ČEZ Aréně díky pátečnímu domácímu vítězství 1:0, podruhé tak odpověděli na vedení Východočechů v sérii. Teď už bude vítěz slavit a chystat se na úterní start čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.