To je pro dnešek vše, díky za pozornost.
Je konec, Kometa slaví na ledě Sparty vítězství 5:2 a ujíma se vedení v sérii 1:0. Nedá se přitom ubránit srovnání se sérii před dvěma lety. Ačkoli se obě mužstva proměnila, Kometa opět udolala Spartu stejnými zbraněmi. Důrazem v předbrankovém prostoru a skvělou střeleckou produktivitou. Sparta dostala dnes lekci, jak se hrají zápasy play off. Uvidíme, jak se budou obě mužstva prezentovat v odvetě, která se hraje opět na ledě Sparty, ve čtvrtek od 17:50.
Nejlepší hráči utkání

Ivan Rachůnek (SPA)
Michal Kempný (KOM)
60:00
59:48
Zohorna mohl v oslabení ještě skórovat, ale bekhendovou kličkou trefil jen Pöpperleho beton.
59:06
Čiliak teď trochu ležérně odpálil puk ze vzduchu do ochranné sítě a dostane dvě minuty. Trest za něj odpyká Jakub Svoboda, ale to už hosty mrzet nemusí.
58:20
PIskáček na konci rychlé akce na jeden dotek míjí z mezikruží branku!
57:18
Kometa hraje v plném počtu. Utkání už se jen dohrává.
56:27
Kometa právě vstřelila branku!
Sparta v klasické přesilovce pokračovala dále bez Pöpperleho a jiskřičku její naděje udusil sřelou z vlastního pásma do prázdné branky JAN HRUŠKA. Bez asistence.
55:46
Sparta právě vstřelila branku!
Tak ještě alespoň jedna sparťanská radost, když z mezikruží trefuje po Pilařově přihrávce přesně k tyči JAN BUCHTELE. Asistence: Karel Pilař a Petr Ton.
55:18
Sparta hraje šest na tři bez Pöpperleho.
55:18
Sparta si bere time-out.
55:18
Teď bude mít Sparta šanci hrát 5 na 3. Kempný fauloval Pecha vysokou holí.
55:05
Sparťané svými pokusy od modré čáry jen míjí branku.
54:02
Šance pro domácí alespoň na korekci výsledku. Dvě minuty pro Pivka za hákování.
53:28
O zápase už je rozhodnuto. Sparta nedokáže vymyslet vůbec nic a domácí by už asi byli nejradši v šatně.
51:18
Jak jednoduchý úmí být hokej. Pivko našel na modré čáře HYNKA ZOHORNU, ten se nerozpakoval a tvrdou ranou napálil puk těsně nad ledem k pravé tyči. Pöpperle vůbec nezareagoval. Asistence: Libor Pivko a Jozef Kováčik.
50:58
Kumstátovo bekhendové zakončení vyráží Čiliak betonem.
50:13
Konflikt Přibyla s Čermákem před brankou Brna řeší rozhodčí vyloučením obou "kohoutů" na dvě minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.
49:53
Philippovu teč má Čiliak v lapačce.
49:40
Čiliak teď zlikvidoval skokem k tyči Klimkovu dorážku!
49:05
Pokus od mantinelu končí na boční síťce sparťanské branky, za brankou ještě menší potyčka ve které ční sparťanský obr Kumstát.
48:39
Kometa je v plném počtu.
48:00
Hanzlík obětavě v pádu vypíchl puk a Kometa opět v pohodě čelí další přesilovce Pražanů.
46:39
Sparta bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Koreis.
46:30
Hanzlík teď držel asi tři vteřiny puk v rukavici, ale rozhodčí nereaguje.
46:00
Stále stejná pohádka Sparta neví kudy do pásma, Kometa v pohodě brání.
44:50
Sparta se trápí. Další špatná rozehrávka v obranném pásmu sice tentokrát neskončila gólem Komety, ale puk ze sparťanských holí po chvilce míří opět jen na zakázané uvolnění.
44:19
Opět naprosto jednoduchý přechod Komety do útoku. Burian byl ale přece jen tísněn a jeho slabý bekhend Pöpperle vyřešil.
44:06
Kubát střílel švihem od modré čáry, ale Čiliakovi nikdo necloní a ten v pohodě kryje puk lapačkou.
43:46
Formanova přihrávka byla hodně nepřená a míří na zakázané uvolnění.
42:34
Ale je to marné, sparťanské přechody do útočného pásma jsou předem signalizované a Kometa si na vlastní modré ví rady.
41:43
Sparta se snaží napadat rozehrávku hostů už v zárodku a vytvořit si tlak.
40:47
40:01
Sparta dohrává přesilovou hru.
40:01
Na konci třetiny ještě Čermák zkoušel vyvolat konflikt s Pilařem, ale nic z toho nakonec nebylo. Druhá třetina nabídla tři branky. Sparta sice dokázala snížit, ale v obraně si počíná špatně. Ačkoli si domácí vytváří více gólových šancí, nedá se říci, že by Čiliak musel řešit nějaké krizové momenty. Hra domácích tzv. umírá na krásu, zatímco přímočarý hokej Komety, které dnes vychází na co sáhne, slaví úspěch. Třetí třetina pokračuje ve 20:47.
40:00
39:05
Burian přebruslil všechny domácí hráče ve středním pásmu, samostatný únik zakončil pokusem do horního rohu, ale Pöpperle rukou vyrazil!
38:47
Rolinek dobře vybojoval puk ve středním pásmu a mohl z úhlu postupovat na branku, ale Kempný ho držel a poměr sil na ledě se vyrovná.
38:05
Sparta se zatím dobře brání a již poněkolikáté vyhazuje puk.
37:14
Pilař u mantinelu fauloval Káňu a Brno má výhodu přesilové hry. Dvě minuty za vysokou hůl.
36:07
Jeden z brněnských hráčů teď chvíli ležel otřesen v útočném pásmu, ale už to vypadá dobře. Odjíždí na střídačku po svých.
35:30
Sparťané se ženou do útoku, teď opět několikrát ostřelovali Čiliakovu branku, ale ten je dnes zatím rozhodujícím faktorem utkání.
34:01
Domácí opět propadli v obraně a znovu inkasují. Další akci dvou na jednoho zakončil bekhendovým blafákem JOZEF KOVÁČIK. Asistence: Jan Káňa a Vojtěch Němec.
Piskáčkovo tečované nahození od modré těsně míjí branku.
31:43
Tomáš Svoboda dostal dobrou přihrávku od mantinelu na osu hřiště, ale při střele mu puk sjel z hole a zamířil nedůrazně mimo.
31:25
29:55
Hlinka našel před brankou Tona, tomu už stačilo jen doklepnout puk do prázdné branky, ale promáchl!
29:25
Přesilovka Sparty, Koreis dostává dvě minuty za hákování.
29:02
Přibyl zpoza branky našel Formana, ale jeho střela nenašla místo určení!
28:45
Sražená střela hostů z pozice kousek za modrou čarou končí mimo led.
27:37
A z podobné akce se Sparta konečně dočkala branky. Piskáčkova střela se vrátila na jeho hůl, ten ji vrátil zpět na brankoviště, kde se dostala k JAROSLAVU HLINKOVI a ten rychlým zakončením snižuje na 1:2. Asistence: Jan Piskáček a Petr Ton.
27:30
Hlinka zakončuje kousek za modrou čarou jen do hrudi Čiliaka.
26:47
A opět klasika. Kometa z ničeho dává na 2:0. Nahozený puk Pöpperle jen vyrazil před sebe, na brankovišti byli hosté důraznější než domácí, Vondráček procpal puk na TOMÁŠE SVOBODU a ten ze vzduchu doklepl puk do sítě! Asistence: Tomáš Vondráček a Michal Kempný.
26:32
25:15
Ton v jasné pozici mezi kruhy už nemohl chtít víc, ale tváří v tvář Čiliakovi trefil jen jeho betony!
24:32
Kometa hrála v šesti, a jde do oslabení. Trest odpyká Vondráček.
24:25
Tomáš Rachůnek v další šanci mezi kruhy netrefil branku!
23:45
Piskáček dostal pas před odkrytou klec, ale nemohl si srovnat hůl a zvláštním bekhendovým pokusem minul!
23:01
Slabá úroveň přesilovek pokračuje. Kometa se k ničemu nedostala a Sparta je v pěti.
21:53
Hráči Komety byli příliš brzo v útočném pásmu. Ofsajd.
21:10
Ivan Rachůnek zvovu na výletě v oslabení, ale jeho pokus z pravého křídla nenašel cíl.
21:01
Zbytečný faul sparťanů ve středním pásmu, který nic neřešil. Pech dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
20:33
Hlinka pálí z levého kruhu, ale míjí levý horní roh branky.
20:01
První třetina zápasu nabídla očekávaný scénář, Sparta se snaží hrát hokej, ale Kometa její hru důrazným stylem destruuje a čeká na chyby domácích. Jedna taková přišla ve čtrnácté minutě a Zohorna jí dokázal potrestat. Co se zatím oběma týmům nedaří, jsou přesilové hry, v nich jsou doslova tristní. Utkání pokračuje v 19:50.
20:00
19:55
Zbytek třetiny se dohrává v pásmu Sparty.
18:51
Vysoký oblouček teď nebyli hosté schopni ve středním pásmu zpracovat a jejich útočný pokus končí ofsajdem.
18:05
Pilař si dlouho rovnal puk na modré čáře, měl spoustu času a místa, ale vypálil hodně mimo.
17:32
Sparta se teď sice snaží, jenže její kombinace je příliš pomalá a okatá, hostující hráči jsou všude dřív.
16:55
A Brněnští jsou v pěti, aniž by Čiliak řešil nějaký problém.
16:09
Sparta je v křeči, to co teď předvádí domácí hráči na ledě se dá jen těžko nazvat přesilovou hrou.
14:55
Forman se důrazně natlačil před branku a vynutil si faul obránce Hanzlíka, který odchází na dvě minuty za hákování.
13:37
Neuvěřitelná hrubice Kubáta, jenž nesmyslnou přihrávkou poslal hosty do úniku dvou na jednoho, který po přesné přihrávce Pivka do odkryté klece zakončil HYNEK ZOHORNA. Asistence: Libor Pivko.
13:34
Kometa je kompletní.
12:47
Sparta se vůbec nemůže usadit v pásmu, teď navíc domácí zasáhi vyhozený puk vysokou holí a hra se stěhuje před jejich branku.
11:34
Domácí si teď dobrým pohybem vynutili faul Komety. Dvě minuty pro Jakuba Svobodu za podražení.
10:22
Hlinka v dobré šanci na levém kruhu, pálil tvrdě, ale Čiliak kryje.
09:28
Další pád hostujícího hráče za brankou Sparty už rozhodčí jako faul neposoudil, K vidění je vidět důrazná hra, ale zatím relativně čistá.
08:00
Petr Ton mohl sám zakončovat mezi kruhy, ale puk mu přeskočil v jasné šanci hokejku!
07:49
Po nahození od modré čáry Pöpperlemu vypadl puk, chvíli ležel nepovšimnut na brankovišti, ale první u něj byli sparťané.
07:13
Petr Ton od mantinelu prověřil pozornost Čiliaka, ten toho přes clonící hráče moc neviděl, ale naštěstí pro něj ho puk trefil.
07:00
Posunutá branka domácích přerušuje hru. Vhazuje se před Pöpperlem.
06:28
Krejčík sice chyboval na modré čáře, ale pak spurtem vzad svoji chybu zodpovědně napravil.
05:38
Po zásahu domácí obrany končí na druhé straně puk v ochranné síti.
04:55
Přibyl hledal zpoza branky někoho ze spoluhráčů, ale bohužel pro Spartu na brankovišti nikdo z jeho kolegů nebyl.
04:36
Důraz brněnských teď pocítila druhá formace Sparty, která se vůbec nemohla prosadit před branku.
04:05
Ani jeden z týmů se do útoku nijak nežene, hraje se ve středním pásmu.
03:19
A ani ve zbytku výhody Kometa nic nevymyslela a Buchtele vjíždí na led.
02:19
První minutu přesilovky hostů Sparta v pohodě ubránila.
01:40
Ivan Rachůnek s Klimkem ujížděli v oslabení dva na jednoho, Rachůnek se rozhodl pro střelu, ale Čiliakova lapačka byla na místě!
01:19
Kometa si zahraje přesilovou hru. Buchtele za brankou fauloval a dostává dvě minuty za hákování.
00:55
Druhá formace Sparty zkoušela kombinovat za brankou, ale do šance se nedostala.
00:20
Pilař hledal od mantinelu z první Hlinku, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Pilař (A), Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Kubát, Polášek – Ton, Hlinka (A), Rolinek (C) – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Simon, I. Rachůnek – Forman, Přibyl, T. Rachůnek – Procházka. Trenér: Josef Jandač.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Miller, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka (A), Dlapa – J. Svoboda, Čermák (A), Hruška (A) – T. Svoboda, Němec, Káňa – Zohorna, Raška, Pivko – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
Vzájemné zápasy v sezoně

4.10. 2013 Kometa – Sparta 2:1
26.11. 2013 Sparta – Brno 4:1
3.1. 2014 Kometa – Sparta 2:4
25.2. 2014 Sparta – Kometa 7:0
HC Kometa Brno

Brněnské mužstvo je jediné z hůře postavených týmů ve čtvrtfinále, které dokázalo uspět. A o to větší respekt budí, že se mu to podařilo právě proti obhájci titulu z Plzně. Ještě větší pikantnost dodává už tak vyhecovanému souboji obránce Jan Hanzlík, který celý svůj dosavadní hokejový život strávil právě na Spartě. Od této sezony již bek Komety je zatím pro brněnské ve vyřazovacích bojích důležitou postavou. Je nejlepší ve statistice +/- a jednoznačně také v tzv. Radegast Indexu, měřícím bojovnost. A právě defenzivní činnost bude v duelu se Spartou důležitým faktorem. "Oni to mají tak kvalitně poskládané, že s nimi nemůžeme hrát na krásu. Musíme hrát – jak říkám – buzerantskej hokej. Musíme na sto dvacet procent plnit naši taktiku, věřit jí a pak se uvidí," naznačil Hanzlík taktiku v rozhovoru pro idnes.cz.
HC Sparta Praha

Sparťané, kteří do semifinále postoupili po dlouhých pěti letech si v 1. kole poradili s Vítkovicemi a mohou již počítat se svým uzdraveným kanonýrem Petrem Tonem, který kvůli viróze nedohrál páté čvrtfinále. "Složení týmu se dost mění, ale řekl bych, že mají hodně urputné a defenzivní obránce, jsou to velcí a silní kluci. S trenérem Kýhosem přišla hra více o bruslení a kombinaci, doplnil tým o hráče s tvořivostí. Sílu dopředu má podle mě Kometa nyní o dost větší, než před těma dvěma lety," uvedl pochvalně na adresu soupeře na klubovém webu nejlepší střelec Pražanů. Ti se budou jistě spoléhat i na svou gólmanskou jedničku Tomáše Pöpperleho, jenž v dosavadních pěti zápasech vyřazovacích bojů inkasoval pouze devětkrát a drží si tak průměr pod jednu održenou branku na zápas.
Úvodní semifinále extraligového play off mezi Spartou Praha a Kometou Brno je tady! V roli favorita do něj vstupují Pražané, kteří se však musí mít na pozoru. Když se oba týmy naposledy v play off v sezoně 2011/12 potkaly, vyšlápl si tehdy brněnský David na sparťanského Goliáše a ve čtvrtfinále jej vyřadil 4:2 na zápasy. Od té doby se však obě mužstva výrazně proměnila a obě strany svorně hovoří o tom, že co bylo před dvěma lety již neřeší. Vyhecovaná série mezi hlavními městy Čech a Moravy začíná na ledě Sparty ve středu v 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.