První finálový duel mezi Zlínem a Kometou je u konce. Vyprodaný ZS Luďka Čajky dnes sledoval jednoznačnou výhru domácích v poměru 3:0. Kometa dnes neodehrála narozdíl od domácích vůbec dobrý duel a nepovedlo se ji vstřelit ani korigující branku. Značný podíl měl na výhře domácích fantastický Libor Kašík, který si připsal i čisté konto. Série pokračuje zítra druhým duelem opět v 18:20.
60:00
59:45
Zámorského střela od pravého mantinelu končí v moci Jiřího Trvaje.
59:37
Do útoku se ještě vydává Holík s Čechem.
59:05
Dnešní utkání sleduje vyprodaný Zimní Stadion Luďka Čajky.
58:20
Kubiš našel prudší přihrávkou unikajícího Oldricha Kotvana z trestné lavice. Domácí obránce ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč a z další zajímavé šance domácích sešlo.
57:49
Libor Kašík je dnes jednoznačným hrdinou domácího celku. Brankář Zlína zneškodnil tutovou dorážku Tomáše Svobody do odkryté branky.
57:19
Kometě se dnes nedaří vůbec nic a vyjímkou není ani tato početní výhoda.
56:40
Kempného nahození se sneslo před branku Zlína, kde Jakub Svoboda nedosáhl na kotouč a Veselý toho využil, aby osvobodil svůj celek.
56:14
Na opačné straně se ale už faul píská. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty podražení. Kometa má šanci vstřelit alespoň čestný gól. Na obrat už hostům moc času nezbývá.
55:29
Dujsík poslal za brankou Brna k ledu Ondráčka, rozhodčí nevylučují a Kometa míří dopředu.
54:50
Jakub Svoboda má svůj trest za sebou a Kometa hrajé také v plném počtu.
53:39
Veselý s Honejskem teď předvedli hokejovou parádu, když si několikrát vyměnili kotouč. Lehoučká dorážka prvního jmenovaného ale skončila na betonu pozorného Trvaje.
53:10
Köhler je zpátky na ledě, začíná přesilovka domácích.
52:40
Přesilovka Komety končí předčasně, Jakub Svoboda (KOM) 2 minuty za krosček. Bude se hrát 23 vteřin 4na4 a poté začne přesilovka Zlína.
52:18
Čajánek zabojoval ve vlastním pásmu a vyhodil puk na branku Trvaje.
51:40
Balaštík opustil trestnou lavici a Zlín je ve čtyřech.
51:28
Kašík výborně zlikvidoval dorážku Čermáka a domácím se podařilo dostat kotouč do bezpečí.
51:03
Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění. Kometa bude hrát něco přes půl minutky přesilovou hru pět proti třem.
50:49
Kašík výborně zneškodnil ostrý pokus Kuboše a Kometa bude hrát přesilovou hru pět na tři.
50:39
Pivkova střela na bližší tyč ohrozila pouze boční síťku zlínské klece.
50:36
Kašík vyrazil Žižkovu střelu pouze před sebe, kde se ke kotouči nejdříve dostal Čajánek a Zlín opět dostal kotouč do bezpečí.
50:22
Hruška zkoušel Kašíka překvapit přizemní střelou přes protihráče, neuspěl. Bude se opět vhazovat u branky Zlína.
50:19
Zlínu se povedlo rychle sebrat kotouč a osvobodit se při hře ve čtyřech.
49:40
Kometa si zahraje početní výhodu. Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
48:38
Berani dobře napadají a Kometa se ztěžka dostává do šancí.
47:29
Menší zmatky na brankovišti Zlína musel řešit až pohotový Kašík. Čermák a vzápětí ani Pivko nedokázali překonat zlínského brankáře.
45:55
Odpískán ofsajd Komety, buly ve středním pásmu.
45:39
Miller byl za vlastní brankou v držení kotouče a podklouzl. Naštěstí pro hosty ještě v pádu dokázal odehrát kotouč na hokejku svého spoluhráče.
45:20
Přesilovky se dnes Kometě vůbec nedaří. Hra je přerušena, protože jeden z útočníků Brna bránil Kašíkovi v brankovišti. Kometa je kompletní a hraje se pět na pět.
44:50
Kováčikovu pumelici dokázal brankář Zlína srazit před sebe a jeho spoluhráči v oslabení míří do útoku.
44:28
Čermák střelou z mezikruží nevyzrál na zlínského brankáře. Kotvanovi se vzápětí podařilo dostat kotouč do bezpečí.
43:57
Zámorský vyhazuje kotouč podél mantinelu do středního pásma. Kometa musí znovu zakládat protiútok.
43:33
Prudká střela od Jakuba Svobody našla pouze Kašíkovu lapačku. Další buly u zlínské klece.
43:18
Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění. Teď mají hosté šanci dostat se do hry.
43:08
Kometa má signalizovanou výhodu a zahraje si přesilovou hru.
42:39
Ševci vyhazují kus černé gumy na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Liborem Kašíkem.
41:38
Kometa přebírá kotouč a směřuje do útočného pásma.
41:50
Kubiš se prokličkoval až před branku Trvaje, kde bekhendem minul těsně branku hostí.
41:29
Vojtěch Němec po kontaktu s protihráčem opouští ledovou plochu a nejspíše se drží za rameno.
40:37
Kašík pohotově zasáhl pravým betonem proti bekhendové střele Tomáše Svobody.
40:17
Honejsek si nabruslil do útočného pásma a už se po povedené kličce chystal ke střele. Jeho druhou fintu ale dokázal obránce Komety zachytit a kotouč se posouvá na hokejky hráčů Brna.
Hra Komety se v prostřední části trošinku zlepšila, ale na vstřelenou kontaktní branku to zatím nebylo. Zlínští dokázali svůj náskok vylepšit a do poslední třetiny si ponesou už třígólové vedení. Prozatím poslední trefu Zlína obstaral ve 36. minutě Antonín Honejsek, který vytěžil z kvalitní práce Marka Melenovského. Poslední třetina bude mít začátek ve 20:09.
40:00
39:40
Koreis obloučkem přestřelil branku, jsou tu poslední vteřinky druhé třetiny.
39:08
Beranům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se ještě vrátí před branku Kašíka.
38:55
Kempný si počkal na kotouč, který se odrazil od hrazení a následnou střelou nápřahem zaměstnal lapačku Kašíka.
38:42
Čermák ztratil hokejku a to bylo pro hosty hodně nebezpečné. Kotvanovu střílenou příhrávku tečoval nebezpečně Jiří Ondráček. Kotouč nakonec našel přichystanou lapačku Jiřího Trvaje.
38:18
Marek Melenovský svoji aktivitou pořádně zamotal hlavy brněnským obráncům a sám brankář Komety chvíli musel poskakující kotouč krotit. Následuje další buly u branky Brna.
37:59
Kometa si při přechodu do středního pásma přihrála kotouč rukou a bude se vhazovat u branky Jiřího Trvaje.
37:50
Tentokrát vyslal tvrdý projektil na branku Zlína obránce Kempný, a brankář Kašík se opět činil. Tentokrát se mladíček ve zlínské brance roztáhl na brankovišti a kotouč uschoval do výstroje.
37:31
Hruška našel přihrávkou z rohu kluziště Jakuba Svobodu, jehož pumelici Kašík zneškodnil parádním semaforem.
36:55
Tentokrát se hra posouvá dopředu a vhazuje se u branky Libora Kašíka.
36:49
Kombinace brněnských hokejistů končí odpísknutým ofsajdem. Hra se vrací do středního pásma.
36:20
Kometa se před chvíli dostávala do hry, ale tato nečekaná trefa hosty na chvíli určitě zmrazila.
35:55
Zlín právě vstřelil branku!
Zdlouhavý souboj o kotouč u mantinelu vyhráli hokejisté Zlína a z toho vyplynula i třetí branka. Marek Melenovský odvedl s kotoučem parádní práci, když ho podržel za brankou a následně přihrávkou zpoza branky našel hokejku ANTONÍNA HONEJSKA, který střelou k protější tyči překonává brněnského brankáře. Asistence: Marek Melenovský.
34:28
Kotouč nahozený po mantinelu náhle změnil směr a odrazil se k levé tyči před Jakuba Svobodu. Útočník Komety však nedokázal kus černé gumy dorazit za Kašíkova záda.
33:40
Kašík schoval kotouč pod svojí lapačku a hra je přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat v blízkosti zlínské klece.
33:30
Čajánek si svůj trest odpykal a hokejisté Zlína hrají v plném počtu.
33:06
Kometě se ale tato početní převaha vůbec nedaří, hosté dokonce vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
32:50
Dalším kdo osvobouzuje žlutomodré barvy je útočník Petr Holík.
32:29
Kováčikovi přeskočil kotouč přes čepel a Kometa se stěhuje opět za vlastní branku.
31:50
Leška poprvé osvobozuje svůj tým v oslabení. Kempný zpoza vlastní branky zakládá přesilovkovou kombinaci.
31:38
První kombinaci hostí v této přesilovce zakončil střelou do Kašíka Tomáš Svoboda.
31:24
Brnu se nabízí přesilová hra pět na čtyři. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
30:16
Čajánek vyhrál buly na Matějíčka, jehož ostrý pokus pouze orazítkoval plexisklo za brankou Trvaje.
29:50
Leškova střela si našla místečko ve výstroji brankáře Trvaje. Vhazuje se po levé ruce brněnského brankáře.
29:20
Brněnští hráči se na malý moment dostali před Kašíka, kde ale ztroskotali na nepřesné kombinaci.
28:58
Káňovu střelu od modré čáry Kašík viděl a bez komplikací ji lapil. Následuje buly u branky PSG.
28:28
Trvaj měl menší komplikace se střelou Marka Melenovského. Nakonec ale brankář Komety žádné drama nepřipustil a puk zůstal v jeho výstroji.
28:00
Čajánek se dostal ke kotouči, který mu do jízdy přiťukl Veselý a střela domácího kapitána skončila v nastavené lapačce Jiřího Trvaje. Berani si vynutili buly před brankou Komety.
27:50
Zlínští trochu zklidnili tlak Komety a teď jsou v laufu domácí.
27:29
Káňa namazal kotouč přímo na čepel Jiřího Ondráčka, který se ocitl zcela sám před Trvajem. Mladý útočník Zlína ale hrubku brněnského útočníka nedokázal využít.
26:26
Kubiš poslal kotouč prudce podél hrazení a píská se další zakázané uvolnění.
26:14
Řezníček vypíchl rozehrávku Kováčika a píská se zakázané uvolnění. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Kašíka.
26:00
Jakub Svoboda si počkal na odražený kotouč a svižnou střelou od pravého mantinelu zaměstnal zlínského brankáře.
25:35
Kometa se v prostřední části více soustředí na hru z defenzívy a domácí se moc do šancí nedostávají.
24:47
Tomáš Svoboda přiťukl kotouč na pravý kruh Vojtěchovi Němcovi, jehož střelu Kašík ukryl na svoji hruď.
24:31
Okál si rukavicí zpracoval Matějíčkovu přihrávku, ale při zakončení narazil na pozorné dva obránce Komety.
23:36
Ondráček už nedokázal dobruslit nahozený puk a píská se zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před branku Libora Kašíka.
23:20
Vondráček se prodral do zakončení a Kašík musel jeho pokus vyškrábnout lapačkou mimo branku.
22:55
Nepovedená přesilovka Zlína je u konce, Kometa je v plném počtu.
22:44
Honejsek dokázal přejít přes Kováčika, ale Káňu už objet nedokázal. Kometa se osvobozuje.
22:17
Přesilová hra se domácím vůbec nedaří. Na led naskakuje formace vedená Petrem Čajánkem.
21:40
Kotvan nezachytil kotouč a Burian mohl ohrozit branku domácích. Jeho nahození ale zblokoval jeden z obránců Zlína.
21:18
Balaštík se nachytal v ofsajdové pasti, buly ve středním pásmu.
20:53
Poměrně zbytečné vyloučení na straně Komety. Obránce Ryley Miller (KOM) je potrestán dvěma minutami za napadení.
20:18
Zlín bude hrát přesilovou hru, nyní mají domácí signalizovanou výhodu.
20:01
První třetina úvodního finále mezi Zlínem a Kometou je za námi. Ze začátku byli mírně aktivnější hosté, ale na pořádnou šanci jsme čekali poměrně dlouho. Zlínu se v 7. minutě naskytla první početní výhoda, když hokejisté Komety hráli chvíli v šesti a Zlín začal trestat. Hned po vyhraném buly se dostal puk na čepel obránce Marušáka, který rozjásal zlínské publikum poprvé. Berani se po vedoucé trefě nabudili a druhou trefu přidal v 15. minutě Jaroslav Balaštík. Zlínský útočník využil nedůrazu brněnských obránců na brankovišti a dorazil puk pohotově do sítě. Kometa se v závěru třetiny pouštěla do šancí, které ale využít nedokázala. Tu největší měli v první třetině Jan Hruška, který netrefil odražený puk do prázdné branky, a před koncem třetiny nedokázal Leoš Čermák využít ztrátu kotouče domácího Holíka. Druhá třetina začne asi v 19:12.
20:00
19:19
Rozjetému útočníkovi Komety sebral pozorný Marušák včasným vypíchnutím kotouč z jeho hokejky. Kometa se ale opět vrací před Kašíka.
18:43
Střela zápěstím v podání Tomáše Svobody branku také nezasáhla. Kometa se stále drží na kotouči.
18:26
Jeden z útočníků Komety zbytečně dotíral na Kašíka a před brankou zlínského brankáře se strhla menší potyčka. Vylučovat se nebude a hra se stěhuje do středního pásma.
17:38
Kličkujícího Holíka ve vlastní třetině obral o kotouč Hynek Zohorna, který následně nabil na modrou Čermákovi. Ostrý pokus brněnského kapitána pouze zaduněl o zadní mantinel.
17:19
Kašík musel být v pozoru proti nečekané a důrazné dorážce Tomáše Vondráčka.
16:28
Kometa se na chvíli usadila před brankou domácích. Brňanům se ale nic převratného vymyslet nepovedlo.
15:48
Přizemní střela Jakuba Svobody končí v moci Libora Kašíka.
15:28
Před brankou Trvaje bylo chvíli pořádné horko. Čajánkova formace už ale v solidním tlaku brankáře Brna nedokázala ohrozit.
14:40
Brněnská defenzíva je možná myšlenkama ještě v autobuse. Zámorského pumelice se odrazila od betonu Trvaje před osamoceného Köhlera, který v zakončení neuspěl. Puk se následně odrazil před brankoviště, kde se přes bránícího obránce Komety protlačil do zakončení JAROSLAV BALAŠTÍK a rozjásal dnes zlínské publikum již podruhé. Asistence: Bedřich Köhler, Petr Zámorský.
14:20
Kotvan slušnou přihrávkou poslal do šance Lešku. Střela zlínského centra ale branku netrefila.
13:53
Dujsík podržel chvíli kotouč za vlastní brankou a následně se brněnská formace vydává do útočného pásma.
13:30
Horákovo lehoučké nahození si Trvaj pohlídal. Následuje vhazování v obranné třetině Komety.
13:19
Kotouč končí po střele jednoho z brněnských hráčů ztečován v ochranné síti. Zlínští se první přesilovce Komety dokázali ubránit a bude se vhazovat v blízkosti Kašíka.
13:13
Kotouč se po Dlapově střele odrazil k levé tyči před osamoceného Jana Hrušku, který ve stoprocentní šanci selhal.
13:02
Kašík nechtěl dopustit, aby došlo před jeho brankou k nějakému rozruchu a raději nechal kotouč schovaný v lapačce.
12:37
Němcovu křižnou rozehrávku vystihl bránicí Řezníček a domácí se opět osvobozují.
12:10
Po hrubce obrany Brna se ke střele dostal domácí Kubiš. Do jeho střely ale na poslední chvíli vložil hůl Hynek Zohorna a ze zajímavé šance domácích tak rychle sešlo.
11:50
Domácí se opět osvobozují, tentokrát puk vyhodil bekhendem do útočného pásma Horák.
11:28
Leška obral o kotouč Pivka a Köhler mohl následně vyhodit kotouč do bezpečí.
11:15
Kometa si zahraje první početní výhodu. Za sekání si odsedí na trestné lavici dvě minuty Petr Zámorský (ZLN)
10:30
Čajánkova střílená rozehrávka nadělala menší problémy brněnské obraně.
10:12
Holík sebral kotouč u pravého mantinelu a po rychlém sprintu se dostal do zakončení. Zlínský štírek si kličkou obešel obránce Brna a jen těsně minul volný prostor u levé tyče Trvajovy branky.
9:51
Protiútok brněnských zastavila sudího píšťalka, která odpískala ofsajd hostí.
9:36
Kometě se ale včas podařilo zachytit kotouč a vyhodit jej do středního pásma.
9:23
Třetí zlínská fomace se usadila v útočném pásmu, kde motá hlavy brněnským obráncům.
8:40
Kotvan zastavil u hrazení Čermáka a kotouč z vlastního pásma vyhodil obránce Zámorský.
8:14
Kempný si svoje zakončení od modré několikrát rozmyslel, až jeho finální zakončení zblokoval do bezpečí bránící Honejsek.
7:43
Dujsík nezachytil zlínské nahození podél mantinelu a hosté museji znovu zakládat protiútok zpoza vlastní branky.
7:26
Jakub Svoboda se tlačil do zakončení, kde ho ale čistě odstavil bránící Zámorský.
6:59
Ostrou ránu od modré čáry z hokejky Kempného dokázal Kašík srazit do ochranné sítě.
6:40
Kometa se po první inkasované brance přesouvá do útočného pásma.
6:27
Brněnský brankář si pořádně ani nestačil osahat kotouč a už jej loví ze své sítě. Berani dokázali využít první přesilovou hru, když se tvrdou ranou těsně nad ledem dokázal prosadit JIŘÍ MARUŠÁK. Asistence: Petr Leška, Bedřich Köhler.
6:21
Je tu první vyloučení této finálové série. Kometa bude hrát ve čtyřech, protože hrála chvilku v šesti. Trest za lavičku Brna odsedí Vilém Burian (KOM) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
5:40
Koreisova formace nic zajímavého nedokázala v útočném pásmu vymyslet.
5:26
Marušák inkasoval mezi střídačkami kotoučem do obličeje. Hra je přerušena, ale po chvilce pauzy se zase bude pokračovat.
4:50
Káňa neobelstil bránícího Zámorského, hraje se stále opatrně z obou stran.
4:30
Hra se přesouvá do středního pásma, vhazuje se blíže brance Komety.
4:26
Žižka zpoza branky vybojoval kotouč a hledal někoho ze svých spoluhráčů před brankou. Nikdo z hráčů v modrých dresech ale nahrávku nečekal a kotouč proletěl až před branku Trvaje.
3:53
Pokus Leoše Čermáka končí sražen v ochranné síti. Následuje další buly u zlínské branky.
3:37
Oba týmy si dávají veliký pozor a nechtějí hned z kraje utkání chybovat.
3:10
Žlutomodří ale také nic převratného nevymysleli a Kometa nahazuje puk do útočné třetiny, aby mohla na led poslat čerstvou formaci.
2:33
Holíkovu skrytou střelu dokázal Trvaj vyrazit, Zlín se usadil v útočném pásmu a kombinuje.
2:08
Lehké nahození Ondřeje Dlapy skončilo v lapačce pozorného Kašíka. Následuje první buly po pravé ruce zlínského brankáře.
1:47
Balaštíkovi se nepovedlo ohrozit Trvaje a na vážnější šanci stále čekáme.
1:25
Káňovu střelu z levého křídla si Kašík dokázal pohlídat. Dopředu míří Leškova formace.
1:04
Tomáš Svoboda z otočky těsně minul zlínskou klec. Puk je v moci modrobílých.
0:44
Kotouč se stále drží na hokejkách domácích, kteří se ještě před Trvaje nepropracovali.
0:19
První buly skončilo vítězně pro domácího Čajánka, Zlín míří do útočného pásma.
00:01
Vše je nachystáno ke vhození úvodního buly prvního finále mezi Zlínem a Kometou.
Před začátkem prvního finálového utkání si ještě poslechneme státní hymnu.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Gebauer, Lederer.
Sportu zdar a hokeji obzvlášť! Vrchol letošní hokejové sezony Tipsport extraligy je právě před námi. Na programu je Moravská bitva ve které se proti sobě postaví Berani ze Zlína a Kometa Brno. Série mezi těmito celky bude mít obrovský náboj a válčit se bude na ledě i v hledišti. Ve finálové sérii budou rozhodovat zkušenosti, maličkosti a aktuální forma brankářů. V brance Zlína se solidně rozchytal mladíček Libor Kašík, který zažívá vůbec první play-off ve své kariéře v extralize a hned si zahraje finále. Na opačné straně slovenský Marek Čiliak ve dvou posledních duelech proti Spartě vždy střídal. Poslední duel dochytal zkušenější Jiří Trvaj a může se stát, že se dnes postaví mezi tyče. Očekává se bouřlivá atmosféra z obou táborů, vyprodané hlediště a kvalitní hokejová podívaná. Finálová série Česká pojišťovna play off se hraje na čtyři vítězná utkání. Začíná se dvěma zápasy ve Zlíně, úvodní duel startuje právě dnes v 18:20 a všichni jste srdečně zváni k jeho sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
PSG Zlín: Zlínská mašina se i přes hodně omlazenou defenzívu v letošním ročníku opět probojovala do finálových bojů o mistrovský titul. Parta bojovníků kolem kapitána Petra Čajánka si nejprve poradila ve čtvrtfinále s Hradcem Králové 4:2 na série a poté se ji do cesty postavil silný Třinec. Oceláři měli sérii dobře rozjetou a vedli již 2:0 na série. Berani ale nic nezabalili a tak jako Kometa, obětavým a bojovným hokejem s propracovanou defenzívou překvapivě smetla svého protivníka. Fanoušky obou celků by nejspíše ani ve snu nenapadlo, že se letos ve finále proti sobě postaví právě tyto dva celky. Sen z obou táborů se tak stává skutečností. Zlínští budou chtít jako Kometa odčinit předchozí prohrané finále. Svěřenci Rostislava Vlacha loni podlehli v sedmém duelu Plzni až ve druhém prodloužení. Zlín sice letos omladil, ale vyhýbají se jim zranění a až na obránce Tesaříka nastoupí do finálových bojů v plné síle.

Nejvíce kanadských bodů v play-off: Ondřej Veselý (10) (7+3)

Nejvíce vstřelených branek v play-off: Ondřej Veselý (7)

Nejvíce asistencí v play-off: Petr Leška (8)

Účast na ledě +/- v play-off: Petr Čajánek (+7)

Úspěšnost brankářů v play-off: Libor Kašík 90,99 %, Tomáš Štůrala 94,62 %, Luboš Horčička 82,76 %

Nejvíce trestných minut v play-off: Petr Zámorský (20. min)

Mistrovské tituly (1)

Stříbrné medaile (4)

Bronzové medaile (2)
HC Kometa Brno: Brněnská Kometa se do finále prokousala přes úřadujícího mistra z Plzně a velmi silnou Spartu. To také něco svědčí o síle brněnského mužstva. Svěřenci trenéra Kýhose v obou sériich předvedli obrovský hlad po úspěchu, bojovnost a obětavost. To samé by jsme ale našli i na straně Zlína. Brňanům se na play-off uzdravil zkušený útočník Libor Pivko, který začal střílet důležité branky. Ve slušné formě se také ocitl slovenský brankář Čiliak. Ten sice v posledních dvou duelech proti Spartě dvakrát střídal, ale to, kde se Kometa nachází je i jeho zásluha. Kometa se naposledy probojovala do finále před dvěma lety, kdy nestačila na mužstvo Pardubic. Brňané by tak rádi přidali do své sbírky dvanáctý titul, kterým by dorovnali prozatimní rekord Dukly Jihlava. Proti Zlínu je ovšem nečeká žádná procházka růžovou zahradou.

Nejvíce kanadských bodů v play-off: Vojtěch Němec (12) (7+5)

Nejvíce vstřelených branek v play-off: Vojtěch Němec (7)

Nejvíce asistencí v play-off: Tomáš Svoboda (7)

Účast na ledě +/- v play-off: Jan Hanzlík (+6)

Úspěšnost brankářů v play-off: Marek Čiliak 91,15 %, Jiří Trvaj 93,18 %

Nejvíce trestných minut v play-off: Jan Hanzlík (37. min)