Dnešní dramatické utkání, které dospělo až do prodloužení je u konce. Ondráček si sjel na parádní pas Marušáka a přesnou střelou do horního růžku zajišťuje Zlínu vedení v sérii 1:0. Série pokračuje zítra druhým duelem na ledě Zlína. Zápas začíná tentokrát v 17:20.
65:00
Zlín právě vstřelil branku!
Máme rozhodnuto! Marušák vyslal precizní přihrávkou do jízdy JIŘÍHO ONDRÁČKA, který v zakončení nekompromisně vymetl šibenici Kantorovy branky. Asistence: Jiří Marušák.
64:50
Útočník Mountfieldu se oklepal z tvrdého hitu domácího útočníka a odjíždí na střídačku.
64:50
Okál poslal tvrdě k ledu Podlešáka, který zůstává ležet na ledě, hra je přerušena.
64:32
Tesaříkovo nahození bylo tečováno těsně vedle levé tyčky hradecké branky.
63:50
Veselého štiplavá střela končí v moci Kantora, který zlikvidoval pokus zlínského útočníka pravým ramenem.
63:08
Leška příhrou zpoza branky hledal mezi kruhy spoluhráče, nikoho však nenašel.
62:16
Hradec se na chvíli usadil u branky domácích a žlutomodří raději vyhazují kotouč na icing.
61:48
Filip Čech nastřelil z úniku boční konstrukci Kantorovy branky.
61:26
Okálova zpětná přihrávka na modrou čáru na Matějíčka byla prudká a nepřesná, Zlín ztrácí útočné pásmo.
60:50
Honejsek vybojoval za brankou Hradce kotouč, který vzápětí nabídl Čajánkovi. Domácí kapitán nevěděl co s kotoučem a tak ho prudce nahodil na branku Kantora.
60:08
Mountfield si po vyhraném vhazování nepřesně přihrál a je z toho icing. Buly po pravé ruce Kantora.
60:01
Začalo prodloužení.
Hradečtí v poslední třetině zásluhou Pospíšila srovnali stav utkání a po přestávce nás čeká dvacetiminutové prodloužení. Prodloužení začne v 19:59
60:00
Třetí třetina skončila.
59:48
Přečíslení hostí zakončil střelou mimo branku střílející Jiří Šimánek.
59:20
Poslední minuta třetí třetiny.
58:49
Mikuš si počkal na odražený kotouč a vzápětí jeho střela jen těsně minula levou tyčku zlínské klece.
58:28
Leškovo nahození ze středního pásma si Kantor pohlídal a rychle kotouč vytřepal z lapačky, aby rozehrál protiútok.
57:48
Dnešní utkání sleduje 5520 diváků.
57:10
Melenovský ve sprintu na branku Mountfieldu nestihl zakončit ideálně a obránce ho natlačil do hradecké branky.
56:36
Kašík si musel ještě kotouč přitáhnout hokejkou pod lapačku při prudším nahození Šimánka.
56:16
Šimánek zachytil odražený puk a rovnou ho napálil na Kašíka, hosté tohle oslabení přečkali úplně v pohodě a jsou zase kompletní.
55:42
Zlínští sehráli příliš rychlou kombinaci a píská se icing. Hra se přesouvá při přesilovce domácích před Kašíka.
55:33
Rastislav Dej zabojoval a vyvezl kotouč až do útočné třetiny.
55:10
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí i podruhé, Zlínu se zatím kombinace nedaří.
54:38
Ptáček vystihl rozehrávku Marušáka na Petra Lešku a rychle posílá puk před Kašíka.
54:16
Martin Podlešák (HKM) 2 minuty za vysokou hůl.
54:10
Kašík sprintuje na střídačku, Zlín bude hrát přesilovou hru.
53:48
Po menší odmlce se ozvali domácí, když Čajánek střelou z dálky ohrozil vyrážečku Kantora.
52:50
Hradečtí tlačí domácí a Balaštík musel blokovat ostrý pokus Haranta.
52:29
Mertl našel přihrávkou u pravé tyčky osamoceného Haranta, který zakončoval do prázdné branky nepřesně. Hradeckému obránci se v zakončení prohnula hůl a rána mu vůbec nesedla.
51:38
Ondráček zblokoval ránu Tvrdíka a kotouč míří do útočného pásma, oba celky posílají na led čerstvé síly.
51:26
Horákova přihrávka před Ondráčkem poskočila a píská se zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kašíka.
51:20
Hradec v těchto minutách tlačí a snaží se vedení přetavit na svoji stranu.
50:33
Pospíšil si šikovně obešel jednoho z domácích obránců a Kašík musel být ve střehu.
49:28
Hradečtí fanoušci se po vyrovnávací trefě více ozývají. Šimánkova střela vypadla Kašíkovi z náručí a v hostujícím kotli to jenom zahučelo.
48:30
Balaštík z mezikruží nezasáhl branku a na opačné straně mohli jít hosté do vedení! Tvrdík našel před brankou Kudrnu, který netrefil odkrytou část branky.
47:50
Drtivý tlak byl domácím v podstatě k ničemu, protože hosté vyrovnávají a začínáme od znova.
47:22
Mountfield právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš! Zlínští nevyužili svoje naskytnuté šance a Hradec to obratem trestá. TOMÁŠ POSPÍŠIL si sjel kousek ze modrou čáru a svižnou střelou do středu branky překonává Kašíka. Asistence: Michal Tvrdík, Martin Pláněk.
46:50
Tesaříkova dělovka z první nezamířila mezi tyče a hosté nahazují puk do středního pásma.
46:26
Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy chtějí vsítit branku.
45:37
Zlín zamkl hosty v útočné třetině a Kantor musel zasahovat proti nebezpečnému nahození z hole Řezníčka.
45:10
Holíkova střela zápěstím z hranice brankoviště byla sražena vysoko nad ledem.
44:28
Hostující pětice se usadila před Kašíkem, kde jim ale rychle kotouč sebral bránící Horák a dopředu mohou tentokrát domácí.
43:50
Čajánek při manévrování s pukem za brankou nakonec o kus černé gumy přišel, ale hosté vzápětí vyhazují puk na icing.
42:28
Leška pouze prodloužil Marušákovu rozehrávku a odjel rychle vystřídat. Hradečtí se snaží vyrovnat, ale Kašík je zatím bezchybný.
41:35
Vhazuje se v obranném pásmu Mountfieldu.
41:20
Okál vybídl ke střele Petra Holíka, který si popojel s kotoučem a Kantor jeho slibný pokus vytěsnil vyrážečkou do rohu kluziště.
40:32
Hradec nastoupil do poslední dvacetiminutovky agresivně. Mertl si sám nastřelil puk o zadní mantinel a nakonec ho málem dorazil za Kašíka. Kotouč jen těsně minul levou tyčku domácí branky.
40:01
Druhá perioda nám nabídla rychlejší hokej, kdy se oba týmy hodně snažily útočit a tím vznikala okénka v defenzívách. Do vedení se s notnou dávkou štěstěny dostali domácí, když se při přesilovce po nepovedeném pokusu Matějíčka odrazil kotouč na hůl Köhlera, a ten připravil finální zakončení Balaštíkovi. Hradec se snažil rychlými brejky pronikat přes obranu domácích, ale vzadu byl vždy spolehlivý Kašík. Vedení o dvě branky na straně domácích mohl pojistit Filip Čech. Hrubku brankáře Kantora ale nedokázal potrestat, protože ho zastoupil obětavým pádem do střely padající obránce Mikuš. Poslední třetina začne v 19:11.
40:00
39:20
Leška vybojoval proti Frühaufovi puk a rychle ho přihrál před brankoviště Balaštíkovi. Prudká a rychlá střela zlínského útočníka Kantora nenachytala, brankář Hradce dobře zasáhl pravým betonem.
38:45
Hradec se nachytal do ofsajdové pasti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:08
Kubiš předvedl střídání z posledních sil, když zblokoval střelu hradeckého útočníka a ještě sprintem do útočného pásma zabojoval o kotouč, který nakonec i přes velikou snahu nezískal.
37:30
Ondráček nezpracoval prudký pas od Marušáka a kotouč se dokutálel na hůl Janka, kteráý vyváží kotouč do středního pásma.
36:58
Ptáček osvobozuje dalekonosnou střelou svůj celek a hosté hrají v plném počtu.
36:30
Podlešák se dostal k odražené střele Zámorského a vyhazuje puk alespoň do středního pásma.
36:20
Na ledě je při přesilovce domácích Čajánkova formace.
35:39
Marušákovi střela na modré čáře vůbec nesedla a tím se do rychlého brejku dostal hostující Lukáš Květoň. Hradeckého útočníka vychytal v dobré pozici připravený Kašík.
35:05
Zlín je v plném počtu a začíná hrát přesilovou hru pěti proti čtyřem.
34:56
Jiří Šimánek (HKM) 2 minuty za vysokou hůl.
34:36
Kantor se rozjel proti přihrávce zlínského útočníka daleko k modré čáře a tam při rozehrávce nastřelil Holíka. Zlínský útočník našel před prázdnou brankou Filipa Čecha, jehož dělovku obětavě zblokoval do střely padající Peter Mikuš. Kantor teď může jenom děkovat obránci Hradce, že ho zastoupil ve správný moment.
33:47
Tesařík si v klidu mohl zpracovat kotouč na čepel a poté jej vyhodit do bezpečí. Hradečtí zatím při přechodu do útoku naráží na pohotové beky domácích.
33:25
Řezníček zachytil odražený kotouč od protihráče a okamžitě posílá kotouč ke Kantorovi.
33:05
Rozhodčí chvíli vahál s písknutím zákroku domácího hráče a nakonec si hosté přesilovku zahrají. Jiří Ondráček (ZLN) 2 minuty za podražení.
32:45
Matějíček se propracoval pěkným sólem před Kantora, kde při střele nastřelil pouze chráníče bránícího Janka.
32:10
Čecha obral o kotouč Harant a zlínský útočník se ocitl na ledě. Rozhodčí ale ukazují, že hra pokračuje dále.
31:36
Úmyslný ofsajd Beranů a hra se přesouvá ke Kašíkovi.
31:04
První pokus Zámorského ztečoval obránce Mountfieldu a podruhé to zlínskému obránci vůbec nesedlo. Zlínští se vracejí s kotoučem do středního pásma.
30:38
Balaštík si nahodil kotouč o mantinel a nestihl jej tečovat. Další icing a podruhé za sebou se vhazuje před Kašíkem.
30:27
Marušák nepřesně rozehrál a Kudrna se mohl vydat do samostatného nájezdu. Bránící Horák ho ale dokázal včas zastavit a vypíchnout kotouč na zakázané uvolnění.
30:00
Svižný pokus Rudolfa Červeného od pravého mantinelu si Kašík pohlídal a ukořistil kotouč do lapačky.
29:31
Ptáčkovu přihrávku na Květoně tečoval mimo ledovou plochu Horák a hra se stěhuje do středního pásma.
29:02
Pokus Deje branku netrefil a hokejisté Zlína jsou z nejhoršího venku.
28:25
Zlín se zatím dobře brání této přesilovce Mountfieldu.
28:06
Leška zabojoval v oslabení a po dobré přihrávce Köhlera naspořil cenné vteřinky v útočném pásmu.
27:38
Hradec vyhrál buly v útočném pásmu jenomže Frühaufovi přeskočil kotouč přes čepel a hosté ztrácejí útočné pásmo.
27:02
Hradečtí se usadili před Kašíkem a vybojovali si přesilovou hru. 2 minuty za hákování si odpyká Radim Tesařík (ZLN)
26:53
Hradečtí dvakrát po sobě nebezpečně zahrozili a Kašík měl plné ruce práce. Z defenzívního hokeje se stává pěkná podívaná s ofenzivnými výpady obou celků.
26:50
Kašík se dvakrát zaskvěl proti dvěma nebezpečným pokusům hokejistů Mountfieldu.
26:20
Kašík si troufl trochu z branky ven proti rozjetému Šimánkovi a vyšel z tohoto mini souboje vítězně.
25:45
Další nebezpečný pokus domácích. Tentokrát Kantor dobře viděl a pokus Čajánka ukryl do lapačky.
25:34
Zlín si vytvořil souvislejší tlak a Kantor musel likvidovat schovanou střelu z hole Marušáka.
24:38
Přečíslení domácích tří na jednoho. Leška posunul ve finální fázi puk na Ondráčka, ale ten v tutovce střílí pouze do plexiskla za brankou Kantora.
24:15
Hradečtí drží kotouč ve své moci a nutně potřebují na led poslat čerstvé síly.
23:28
Hradečtí se snaží zahrozit z protiútoku, ale značně je zmrazila první branka domácích.
22:52
Zlín využívá tuhle početní výhodu a ujímá se vedení! Kotouč se po nepovedené střele Matějíčka odrazil od Kantorova betonu přímo před Köhlera, který ještě našel JAROSLAVA BALAŠTÍKA a ten trefou do prázdné branky posílá svůj celek do vedení. Asistence: Bedřich Köhler, Martin Matějíček.
22:43
Hradečtí při přechodu do útočného pásma faulovali a budou hrát ve čtyřech. Rudolf Červený (HKM) 2 minuty za hru vysokou holí.
22:14
Svižné zakončení od Zdeňka Okála končí v lapačce pozorného Kantora.
21:20
Do kotouče se tvrdě kousíček za modrou opřel Zámorský a jeho dělovku stačil srazit hokejkou do bezpečí jeden z bránících hráčů Mountfieldu.
20:48
Kašík likviduje druhou šanci hradeckých a dopředu míří s kotoučem Leška.
20:30
Marušák nestihl zareagovat na zrychlení Šimánka, který ještě posunul za sebe na Kudrnu a ten orazítkoval lehčím nahozením tyčku zlínské klece.
20:01
První třetina prvního čtvrtfinále mezi Zlínem a Hradcem Králové je u konce. Předem bylo jasné, že se oba celky budou soustředit především na defenzívu, a podle toho také vypadá stav na světelné tabuli. Začátek měli lepší hokejisté Mountfieldu, ale Zlínští se postupnými kroky přibližovali k hostující brance, až tam strávili závěrečné minuty úvodní dvacetiminutovky. Uvidíme co nám nabídne prostředí třetina, ta by měla začít zhruba v 18:18.
20:00
19:44
Kantor sice ránu Kubiše neudržel, ale k odraženému kotouči se nikdo z domácích nedostal.
19:10
Čajánek má svůj trest za sebou, Zlín hraje v plném počtu.
18:43
Leška vrátil puk zpátky do třetiny Zámorskému a ten dělovkou přes celé kluziště otestoval Kantorovu pozornost.
18:27
Vyhozený kotouč od domácího hráče byl po teči plexiskla sražen do hlediště. Vhazuje se před brankou Libora Kašíka.
18:10
Ondráček úspěšně zblokoval přihrávku od Pospíšila před Horáka, který okamžitě osvobozuje svůj celek vyhozením před Kantora.
17:43
Zlínu se povedlo ve čtyřech už dvakrát vyhodit kotouč do bezpečí.
17:00
Hosté si zahrají v závěru první třetiny přesilovou hru. Vyloučen je Petr Čajánek (ZLN) na dvě minutky za hru vysokou holí.
16:42
Pospíšil si pěknou kličkou obešel domácího Řezníčka, ale z otočky se mu už branku trefit nepovedlo. Povedenou pasáž Hradce zakončil Tvrdík, který od modré čáry pouze nahodil puk do Kašíkovy lapačky a vynutil si buly v útočném pásmu.
16:12
Hradečtí podrželi puk za vlastní brankou, aby mohli bezpečně vystřídat a nyní se vydávají do protiútoku.
15:48
Mertlova tvrdá střela Kašíka nepřekvapila, Hradec se na chvíli usadil před Kašíkem.
15:25
Na opačné straně byl slibně rozjetý Mertl. Jeho snahu za vedoucí trefou překazila sudího píšťalka, která signalizovala ofsajd.
14:23
Zlínská čtvrtá formace si vytvořila slušný tlak, ale Matějíčkovo nahození Kantor srazil a vzápětí se Melenovskému už nic vymyslet nepodařilo.
13:50
Zlínští se usadili v útočné třetině a vynutili si další buly u Kantora. Čechovu ostrou střelu z voleje srazil bránící hráč Mountfieldu mimo hrací plochu.
13:33
Nepřesná rozehrávka Hradce Králové signalizuje zakázané uvolnění. Hra se přesouvá ke Kantorovi.
13:18
Čajánek z voleje branku netrefil, kotouč se vrací zpátky na hokejky hokejistů Hradce.
12:38
Šimánek zkusil v dobré pozici na Kašíka blafák, ale brankář Beranů ho parádním zákrokem lapačkou vychytal.
12:06
Je tu druhá komerční přestávka. Hráči se občerství, a po menší úpravě ledu se bude vhazovat před Kantorem.
11:18
Skrumáž před brankou Mountfieldu museli hosté řešit vyhozením kotouče za cenu zakázaného uvolnění.
10:44
Holík sebral kotouč ve vlastním pásmu, kdy ho doslova vysekl pod rukama Podlešákovi a na opačné straně si svižnou střelou vynutil buly u branky Mountfieldu.
10:28
Lukáš Květoň se proháčkoval přes zlínskou obranu a své střídání zakončil svižnou střelou do Kašíkovy lapačky.
9:50
Zámorský vybídl do úniku kapitána Čajánka, který místo střely připravoval lepší pozici Veselému. Druhý jmenovaný ale přihrávku od svého spoluhráče nečekal a tak z ideální šance domácích rychle sešlo.
9:34
Hraje se v solidním tempu, ale oba celky nechtějí chybovat v defenzívě a na hře je to znát.
8:51
Komerční přestávka je u konce, buly před brankou Kantora.
8:50
Köhler nastartoval rychlou přihrávkou na levém křídle Čecha. Jeho střelu srazil jeden z bránících obránců Hradce do ochranné sítě.
8:10
Hosté nevyužili kratičkou přesilovku pěti proti čtyřem a Zlín je kompletní.
7:44
Nadějný průnik zakončil Šimánek střelou těsně nad horní tyčku Kašíkovy branky.
7:28
Čajánek si zpracoval v klidu kotouč a poté ho zpoza branky poslal na branku Hradce.
7:10
Trest hostí je u konce, Knotek je na ledě a hostům začíná početní výhoda pěti proti čtyřem.
6:30
Průnik Veselého po pravém křídle zastavil čistým způsobem hostující Harant.
6:09
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Minutku se bude hrát čtyři na čtyři a poté začne přesilovka Mountfieldu. 2 minuty za podražení si odsedí Bedřich Köhler (ZLN)
5:40
Matějíčkovi v nevhodný moment pro domácí při střele proklouzl kotouč mezi bruslemi.
5:20
Po Leškově přihrávce pálil nad branku Kantora Bedřich Köhler. Zlín je stále na kotouči.
5:08
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Tomáš Knotek (HKM) 2 minuty za zdržování hry.
4:43
Zdlouhavý souboj o kotouč ve středním pásmu skončil výhrou Hradce, ale hosté vzápětí vyhazují kotouč na icing.
4:08
Kantor raději schoval kotouč pod lapačku před dotírajícím Veselým. Zlínští působí zatím zakřiknutým dojmem a do vážnější šance se zatím nepropracovali.
3:43
Vhazuje se ve středním pásmu.
3:24
Kudrna poslal Lešku mezi střídačkami hlavou proti mantinelu. Zlínský centr se rychle oklepal a pokračuje dále ve hře.
3:03
Hradečtí vyhazují kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění. První buly před brankou Kantora.
2:38
První šance Beranů, ve které se ocitl Pavel Kubiš. Zlínský útočník zakončoval zády k brance a trefil z bekhendu pouze Kantorův beton.
2:24
Ptáček zasprintoval a nahodil puk do útočného pásma. Tam ale hosté nic nevymysleli a na kotouč se dostávají domácí.
1:50
Kromě úvodní akce hostí se začalo podle předpokladů z obou stran velice dobře bránit.
1:24
Souboj o kotouč v útočném pásmu Zlína nakonec domácí vyhráli, ale puk musel Čajánek vracet zpátky do středního pásma Zámorskému.
0:44
Honejsek byl v útočném pásmu rychleji než příhra od Holíka a píská se ofsajd.
0:25
Hradečtí nastoupili do zápasu hodně nabuzeni. Šimánek nejprve trefil z ostrého úhlu boční síťku a následně Mertl před prázdnou brankou nedokázal zkrotit poskakující kotouč.
0:10
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hosty, kteří zakládají akci z vlastního pásma
00:01
Národní hymna je za námi a ještě proběhne slavnostní buly, které vhodí Vladimír Vůjtek, trenér slovenské reprezentace, který zde ve Zlíně působil a zajistil Zlínu první finálovou bitvu.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Horák, Marušák, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Matějíček – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Honejsek – Čech, Holík, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Jank, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Prokop – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Tvrdík, Dej – Podlešák, Knotek, Květoň – Švgrovský, Červený, Švihálek.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Barvíř, Blümel.
PSG Zlín: Loňský vicemistr se v tabulce umístil na čtvrté pozici, a díky lepšímu skóré bude začínát tuhle čtvrtfinálovou sérii na domácí půdě. Žlutomodrá parta kolem kapitána Petra Čajánka bude spoléhat na tradiční žluté peklo, které každoročně přichystají fanoušci Beranů. Oba duely se očekávají vyprodané a bude to bitva o každičký metr ledu. Jak Zlín, tak i Hradec se v základní části prezentoval hrou především se zabezpečenou obranou a to rozhoduje play off. Právě v samotném vrcholu sezony rozhodují maličkosti a jediná chybka může jeden z týmu srazit do kolen. Pro zlínské brankáře Libora Kašíka je to letos první extraligová sezóna, a podle předpokladů by měl začít play-off právě on jako brankář číslo jedna. Zlínští budou ve vyřazovacích bojích hlavně spoléhat na Petra Lešku a nejlepšího střelce Beranů Jaroslava Balaštíka. Očekává se taktická bitva z obou stran což nám dopředu napovídá, že moc branek padnout nemusí. To ovšem vůbec neznamená, že by tohle pravidlo, které mezi těmito týmy v základní části platilo, nemohlo být porušeno.
HK Mountfield: Hokejisté z Hradce Králové si užívali parádní nástup do letošního ročníku extraligy a chvíli dokonce okupovali vedoucí příčky. Poté ale přišla menší krize, kdy se Mountfieldu zranilo několik klíčových hráčů včetně Jiřího Šimánka a nakonec je z toho v celkovém součtu pátá pozice. Mountfield měl stejně bodů jako právě jeho rival ze Zlína, ale Berani měli lepší skóré a mohou tak využít na začátku série domácího prostředí. Trenér Dreiseitel se mohl ve většině utkáních spoléhat na v dobré formě chytajícího Pavla Kantora, který pustil do branky svého kolegu Kacetla pouze sporadicky. Bodování východočechů vyhrál nejlepší střelec Jiří Šimánek, který nasbíral 25 branek a 17 asistencí. Trenéři Hradce mohou být před začátkem série spokojeni s tím, že mají k dispozici kompletní kádr a marodka je tak prázdná.
Vrchol letošní hokejové sezony je právě před námi! Brány play-off se otevřely a čekají nás strhující zápasy ve kterých se týmy, které se probojovaly do play-off poperou o mistrovský titul. Berani narazí v letošním čtvrtfinále na celek z Hradce Králové. Pojďme si v krátkosti představit oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.