To je ze stadionu Luďka Čajky pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a zase někdy na počtenou.
Zápas je u konce. Hradec Králové slaví historickou výhru v play off a srovnává sérii na 1:1. O výhře hostů rozhodl střelec hattricku Jaroslav Kudrna a především díky němu se stěhuje série do Hradce za stavu 1:1 na zápasy.

Další utkání se hraje v sobotu od 17:30 na zimním stadionu v Hradci Králové.
60:00
59:57
Čajánek a Frühauf míří na trestnou za hrubost.
59:57
Čech pálil od modré, Kantor vyrazil a následná dorážka Balaštíka skončila jen na Kantorovi.
59:51
Harant (HKM) míří na trestnou za podražení. Poslední šance pro Zlín srovnat.
59:41
Leška pálil od modré, ale zlomil při tom hokejku.
59:17
Marušák těsně minul bránu.
59:01
Leškovu střelu od modré Kantor vyráží.
58:45
Kašík na střídačce. Zlín to zkouší v šesti.
58:45
Oddechový čas pro hosty.
58:20
Zámorský pálil od modré a Kantor vyrazil puk do rohu kluziště.
57:39
Mountfield právě vstřelil branku!
Ptáček našel najetého JAROSLAVA KUDRNU, který se od modré řítil sám na Kašíka. Rozhodl se vystřelil a jeho rána zapadla mezi beton a vyrážečku Kašíka. Jedná se o již třetí gól Kudrny v zápase! Asistence: František Ptáček, Tomáš Mertl
57:30
Kotouč se po teči Melenovského odrazil do hlediště. Vhazovat se bude na středu hřiště.
56:35
Veselý pálil z kruhu a Kantor vyrazil puk ramenem.
55:58
Leška najel najetého Balaštíka, ale puku se dřív zmocnili obránci Hradce.
55:44
Mikušova střela od modré byla zblokována zlínskou obranou.
54:34
54:12
Hradci se nedaří. Marušák vyhazuje puk do bezpečí.
53:43
Tesařík poslal puk přes všechny čáry až za bránu Kantora.
53:19
Zlín se nyní úspěšně osvobozuje.
53:08
Pospíšilova rána od mantinelu míří těsně nad.
52:31
Horák (ZLN) míří na trestnou za zdržování hry.
52:31
Šimánek střílel z mezikruží, Kašík střelu vyrazil nad sebe a puk dopadl jen těsně vedle pravé tyče. Nepřehledná situace končí posunutou zlínskou bránou.
52:02
Kašík vyrazil Ptáčkovu střelu od modré vyrážečkou do bezpečí.
51:33
Okál přenechal Holíkovi, který pálil těsně nad bránu Kantora.
51:13
Tesařík nepustil Deje do zakončení.
50:30
Kudrna clonil před bránou a rána od modré skončila jen těsně vedle tyče.
49:56
Frühauf střílel, Kašík vyrazil puk před sebe, před bránou dotíral Marha, ale obránci včas odklidili puk do bezpečí.
49:20
Matějíček dobrým obraným zákrokem přerušil útočnou akci hostů.
48:27
Zámorského rána z levé proletěla nad bránou Kantora.
48:11
Hosté pokusili založit útočnou akci, ale jejich nahození zachytila zlínská obrana a hra se opět přesouvá na druhou stranu.
47:07
Čajánek si sjížděl od mantinelu k bráně a jeho následná střele trefila hradeckého brankáře do hrudi.
46:32
Leška střílel a Kantor musel vytáhnout zákrok svým pravým betonem.
45:51
Oba týmy nyní dobře brání své obranné pásmo. Hraje se převážně ve středním pásmu.
45:10
Hradec se dostal do útočného pásma, ale nedostal se ani ke střele. Puk opět míří na poloviny hostů.
44:20
Zlín je pod začátku třetiny aktivnějším týmem. Hra se odehrává převážně na polovině hostů
43:44
Kotouč skončil mimo hrací plochu. Buly před Kantorem.
43:27
Zámorský nahodil puk do útočného pásma a hradecký brankář ho vyrazil do rohu kluziště.
42:45
Kubišovu nadějnou střelu vytěsnil Kantor vyrážečkou mimo tři tyče.
42:25
Marušákova rána nadělal Kantorovu potíže, ten ji jen se štěstím zkrotil.
42:14
Hosté puk vyhodili na zakázané uvolnění.
41:55
Holík na hodil před bránu, Čech puk rukavicí zpracoval puk a jeho následná střela skončila na Kantorovi.
41:41
Čajánek hledal zpoza brány dobře postaveného Okála u tyče hostující brány, ale tomu puk přeskočil a netrefil ho.
40:49
Honejsek přišel v útočném pásmu u puk a zmocňuje se ho hradecká obrana.
40:24
Balaštíkovo nahození bekhendem, skončilo mimo. U puku je Hradec.
40:01
Je za námi prostřední část vyrovnaného utkání. Hradci se v ní podařilo vyrovnat zásluhou Jaroslava Kudrny. Domácí si poté vypracovali několik gólových příležitostí a Petr Zámorský je poslal znova do vedení, byl to však opět Jaroslav Kudrna, kdo těsně před přestávkou srovnal. Zápas je tedy po čtyřiceti minutách nerozhodný 3:3. Uvidíme, co obě mužstva předvedou ve třetí části.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:22
Hosté srovnávají stav. JAROSLAV KUDRNA využil prostoru, který mu domácí obránci nechali před brankou, a přesnou tečí poslal puk nad vyrážečku brankáře Kašíka. Asistence: Jiří Šimánek, Tomáš Harant
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:25
Hradečtí jsou nyní o něco aktivnější a bojují v útočném pásmu.
37:49
Melenovského střela se otřela o obránce hostů a skončila těsně vedle branky.
37:08
Hradec se usadil v útočném pásmu, kde zatápí domácí obraně.
36:11
Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.
35:42
Honejsek našel volného Čajánka, který měl před sebou prázdnou branku! Kantor se však rychle přesunul a zlikvidoval velkou šanci domácích!
35:31
Domácí se sami dostali z útočného pásma.
34:58
Zámorský tvrdě vypálil, Kantor vyrazil pravým betonem.
34:25
Hosté vyhazují.
34:11
Červený si jde sednout za nedovolené bránění. Zlín si zahraje přesilovou hru.
33:08
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí se opět dostávají do vedení. Hráči ve žlutých dresech se usadili v útočném pásmu a dlouho v něm kombinovali. Puk se dostal až k Ondřeji Veselému, který jej posunul na PETRA ZÁMORSKÉHO. Domácí obránce se trefil přesně, Kantor na jeho střelu nedosáhl. Asistence: Ondřej Veselý.
32:29
Čajánek zavezl puk do útočného pásma a bojuje za brankou.
32:08
Kašík se rozhodl uklidnit hru a podržel hradecké nahození ve své výstroji.
31:56
Řezníčkova střela se odrazila jen těsně vedle branky Hradce.
30:58
Melenovský nahodil před branku, Ondráček se snažil tečovat, ale neúspěšně.
30:29
Puk skončil mezi diváky, vhazování před Kašíkem.
30:10
Hosté hrají v plném počtu.
29:43
Köhler v dobré pozici trefil tyč hradecké branky!
29:14
Zámorský tvrdě vystřelil od modré čáry, Kantor puk udržel ve své výstroji. Po odpískání se do menší roztržky dostali Balaštík a Frühauf.
29:09
Čajánek trefil Kantora do masky, rozhodčí přerušil hru.
28:42
Hosté vyhodili do středního pásma.
28:31
Tesařík střílel od modré čáry, Kantor vyráží.
28:10
Hosté špatně vystřídali a hráli v šesti. Zlín se tedy zahraje přesilovou hru, trest odpyká Pláněk.
28:06
Veselý objel branku a zkusil překvapit brankáře Kantora.
27:19
Puk skončil v hledišti, buly se bude opakovat.
26:53
Videorozhodčí doporučil branku uznat, a tak se také stalo. Střelu Františka Ptáčka vyrazil Kašík pouze před sebe, čehož hosté využili. JAROSLAV KUDRNA předvedl důraz na brankovišti, za což je odměněn vyrovnávacím gólem. Asistence: Bohumil Jank, František Ptáček.
26:53
Hosté se radují z branky, rozhodčí však ukazuje, že si nejprve zavolá!
26:29
Ptáček zavezl puk do útočného pásma.
26:16
Nepřesná rozehrávka Hradce končí icingem.
25:43
Domácí se na chvíli dostali do přečíslení, celou akci nakonec zakončil obránce Řezníček.
25:21
Domácí Holík podrazil v útočném pásmu hradeckého Haranta, za což jde na dvě minuty. Přesilovka pro hosty.
24:57
Harant rozjíždí útočnou akci hostů.
24:15
Teď naopak hosté operují s pukem před brankou gólmana Kašíka.
23:40
Köhlerova střela skončila mimo branku, Zlínští se však usadili v útočném pásmu.
23:01
Kašík si připisuje další zákrok, vhazování v útočném pásmu Hradce.
22:37
Ondráček stál u mantinelu, jeho pokus minul branku.
22:25
Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.
21:51
Také hosté jsou v plném počtu.
21:25
Zlínští jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
21:16
Hradečtí se usadili v útočném pásmu.
20:38
Matějíčkovu tvrdou ránu vyrazil Kantor špičkou pravého betonu.
20:31
Leška našel volného Marušáka, s jeho střelou si Kantor poradil.
20:14
Harant s pukem za svoji brankou.
20:01
Hráči obou mužstev nastupují na led.
První třetina se ze začátku vyvíjela lépe pro Hradec Králové. Ten šel ve 4. minutě zásluhou trefy Rastislava Deje do vedení. Zlínu se ale povedlo ve 12. minutě utkání vyrovnat, když se po přihrávce od Čajánka prosadil mladík Honejsek. Obrat první dvacetiminutovky domácí dokonali v 19. minutě. Leška poslal puk na modrou, ke střele napřáhl Marušák a jeho dělovka skončila až v sítí hradeckého týmu. Po první třetině tak máme skóre 2:1 ve prospěch Zlína.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
20:00
19:56
Veselého střela skončila na pozorném Kantorovi.
19:51
Šimánek (HKM) poslal k ledu brankáře Kašíka, za což mu uděluje rozhodčí menší trest za podražení.
19:25
Dalibor Řezníček (ZLN) putuje na trestnou za sekání. Hradec si v závěru zahraje přesilovku.
18:33
Zlín jde do vedení. Leška poslal puk na modrou, kde se do něj opřel zkušený JIŘÍ MARUŠÁK a jeho dělovka skončila přesně nad lapačkou Kantora. Ten přes množství hráčů před bránu, zřejmě příliš neviděl. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.
17:26
Holík se řítil podél mantinelu, napřáhl ke střele a jeho rána Kantorovi vypadla. Naštěstí pro hosty, obránci puk rychle odklidili do bezpečí.
16:59
Filip Čech vyhodil puk do středního pásma.
16:39
Domácí dostali puk až k hradecké bráně. Následně hosté zahráli na zakázané uvolnění.
16:17
Mikuš dostal přihrávku na vrchol kruhu a jeho rána z první skončila v náruči Kašíka.
15:45
Zlín vyhrál buly a vyhazuje až za bránu Kantora.
15:39
Střela od modré skončila po teči domácího hráče v ochranné síti.
15:27
Petr Zámorský (ZLN) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za napadení.
15:14
Okálova střela skončila mimo, Kantor zasahovat nemusel.
14:46
Druhá pětka se snažila o kombinaci v útočném pásmu, ale hosté je o kotouč obrali a vyráží kupředu.
14:02
Pláňkova střela byla ztečována, takže Kašík nemusel zasahovat.
13:25
Květon si sjel na kruh a jeho ránu vyrazil pohotovým reflexem brankář Kašík.
12:46
Pospíšil dostal přihrávku před bránu, ale nebyla zrovna ideální, takže jeho střela skončila mimo.
12:17
Po tvrdém zásahu za bránou Kašíka se z ledu těžce zvedal domácí Horák. Sudí hru přerušili.
11:50
Zlín poslal puk na zakázané uvolnění.
11:40
Domácí rozjeli kolotoč přihrávek. Čajánek našel od modré dobře postaveného ANTONÍNA HONEJSKA, který sám před bránou Kantora bez větších potíží rozjásal stadion. Asistence: Petr Čajánek, Ondřej Veselý.
11:17
Ránu Veselého Kantor vyrazil hokejkou.
10:56
Květon dostal kotouč až za bránu domácích. Zlín rozjíždí novou akci.
10:25
Střelu Matějíčka vyrazil Kantor do rohu a následně Hradec vyhazuje až ke Kašíkovi.
09:51
Leška hledal před bránou volného Balaštíka, ale jeho střelu Kantor chytil.
09:39
Za podražení putuje na trestnou Švihálek (HKM). Zlín bude hrát další přesilovku.
09:08
Ondráček nahrál na modrou, kde střílel Marušák, kterému střela nesedla. Střílet mohl Kubiš, ale před Kantorem puk do sítě nedostal.
08:41
Švihálkovu střelu z kruhu zblokoval Horák do ochranné sítě. Vhazovat se tedy bude před Kašíkem.
08:20
Oba týmy opět hrají v plném počtu.
07:52
Čajánek střílel z mezikruží a následně se od Mikuše málem odrazil do za záda hradeckého brankáře.
07:26
Zámorský pálil od modré, ale Kantor jeho ránu vyrazil.
07:19
Horákovu střelu od modré schoval Kantor ve výstroji. Bude se vhazovat.
07:01
Červený se snažil prokličkovat do útočného pásma, ale obránci mu puk vzali a následná rozehrávka domácího beka skončila zakázaným uvolněním.
06:33
Ptáček nahodil puk za bránu Kašíka, ale tam se ho zmocnil hráči Zlína a hra se tak přesouvá na druhou stranu.
06:18
Pláněk a Čech se do sebe pustili před bránou Kantora, ale sudí jejich roztržku vzápětí přerušili a oba týmy jdou střídat. Oba hráči putují na trestnou lavici a pokračovat se bude ve čtyrech na obou stranách.
05:55
Ševci vozili puk podél mantinelu v útočném pásmu, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou Petra Čajánka.
05:20
Vzápětí puk znovu doputoval na zakázané uvolnění. Hra se opět přesouvá před bránu Hradce.
05:08
Hradec posílá kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Kantorem.
04:52
Blaštík se pokoušel založit útok, ale na hostující obranu nevyzrál.
03:50
Hradec jde do vedení. Tvrdík zavezl puk do útočného pásma podél mantinelu, předal ho před bránu a tam ho do odkryté brány zametl RASTISLAV DEJ. Asistence: Michal Tvrdík, Tomáš Pospíšil
03:17
Mertlova střela trefila jen bránícího hráče Zlína, o zbytek se postarala obrana Zlína.
02:53
02:23
Marušák vjel do útočného pásma dřív než měl a to znamená ofsajd domácích.
02:10
Kohler nahodil puk na bránu Kantora, ten puk schoval do lapačky. Bude se vhazovat.
01:58
Květon vyhodil puk až za bránu Zlína, hosté se opět osvobozují.
01:31
Nepřesnou přihrávkou se domácí vyhnali z pásma.
01:03
Hradec dostává puk k bráně Zlína.
00:50
Dvě minuty si jde odsedět hostující Mertl za vražení. Zlín bude hrát přesilovku.
00:06
Úvodní buly pro hostující tým a ten nepřesnou rozehrávkou posílá puk na zakázané uvolnění.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Horák, Marušák, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Matějíček – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Čech, Holík, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Jank, Harant, Mikuš, Pláněk, Prühauf, Ptáček, Prokop – Šimánek (C), Mertl, Kudrna – Pospíšil, Tvrdík, Dej – Škoda, Knotek, Květoň – Červený, Marha, Švihálek

Rozhodčí: Šír, Polák – Bláha, Kostka.
Ohlasy trenérů po prvním utkání série.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Nehráli jsme nijak dobře. Soupeř ukázal svou kvalitu, byl důrazný a napadal nás, když potřeboval, tak do toho kopl. Jenom díky výkonu Libora Kašíka a šťastného prvního gólu jsme pořád mohli hrát o první bod. Pak to vyústilo ve vyrovnání na 1:1. V prodloužení jsme využili jednu z mála chyb Hradce, který jich neudělal tolik jako my. Myslím, že vyhrál šťastnější tým, a pro nás je to velice důležitý bod s tak silným soupeřem.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Celkově to byl hokej, který se dal očekávat. Z naší strany to ale nebylo úplně ono. Je jenom jeden způsob, jak porazit Zlín a jít dál – hrát to, co máme připravené, stabilně a konstantně šedesát minut. Dneska to tam nebylo. Měli jsme dobré fáze, ale i špatné minuty a střídání. Bude pro nás důležité poučit se z prvního zápasu, pokud si chceme dát šanci postoupit.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Před námi je druhé čtvrtfinálové utkání mezi domácím PSG Zlín a Mountfieldem HK.

První zápas proběhl podle očekávaného scénáře. K vidění byl velmi vyrovnaný hokej, ve kterém kralovali brankáři a defenzivy. První třetina skončila 0:0, diváci se mnoha vzrušujících momentů nedočkali. Na ledě se odehrával hodně urputný hokej a většina akcí končila díky dobrým obranám už ve středním pásmu.

Do druhé třetiny vstoupili hosté nastřelenou tyčkou, ale vzápětí na to šli Hradečtí do čtyř a Zlín svou přesilovku využil. Střelu Martina Matějíčka brankář Kántor vyrazil, ale k odraženému puku se dostal Bedřich Köhler, předal Jaroslavu Balaštíkovi a zlínský kanonýr ho uklidil do odkryté brány. Velkou šanci na skórování měl Filip Čech, jenž využil vyjetí Pavla Kantora až na modrou, ale místo trefy do prázdné branky nastřelil jen hradeckého Petera Mikuše, od nějž se puk odrazil nad.

Mountfield vstoupil do třetí třetiny odhodlaně a byla na něm znát touha po vyrovnání. Šance si vypracovali i domácí, ale nepodařilo se jim překonat dobře chytajícího Pavla Kantora. Řada tak přišla na hosty. Ve 42. minutě se ke střele dostal Tomáše Pospíšil, jehož rána Liboru Kašíkovi propadla a skončila v síti. Jelikož ve zbytku třetiny už další gól nepadl, muselo přijít na řadu prodloužení.

V něm byli aktivnější Berani, za což byli odměněni vítězným gólem. Nejprve poslal zlínský vousáč Zdeněk Okál k ledu Martina Podlešáka a chvíli na to našel Jiří Marušák na modré nehlídaného Jiřího Ondráčka, který střelou nad lapačku překonal brankáře Kantora a zajistil Zlínu vedení v sérii 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.