Berani dnes jednoznačně přejeli Mountfield z Hradce Králové poměrem 4:0 a zaslouženě si vynutili mečbol. Žlutomodří dnes přepli na vyšší rychlostní stupeň a na to hokejisté Mountfieldu nestačili. Brankář Štůrala si dokonce při prvním startu v letošním play-off připsal čisté konto. Dnes je to všechno, hezký zbytek středy, napočtenou.
60:00
59:53
Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty hrubost
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty hrubost.
59:53
David Švagrovský (HKM) 2+2 minuty hrubost.
Tomáš Harant (HKM) 2 minuty hrubost.
59:53
Na ledě se do sebe pustil Zámorský a hostující Švagrovský, rozhodčí je ale blíže k sobě nepustili.
58:55
Okál poslal u mantinelu k zemi Jakuba Marka a bude za to pykat. Zlínský důrazný útočník vyfasoval dvě minuty za hrubost.
58:30
Zlín právě vstřelil branku!
Přesilovka domácích je velice rychle využita. Marek Melenovský našel přihrávkou zpoza branky osamoceného PAVLA KUBIŠE, pro kterého nebyl problém zakončit do poloodkryté branky. Asistence: Marek Melenovský, Jiří Marušák
58:07
Jaroslav Kudrna (HKM) 2 minuty podražení.
57:17
Utkání už se dohrává, je jisté, že dnes skončí zápas vítězně pro domácí, to by se musel stát hodně veliký zázrak, aby tomu tak nebylo.
56:30
Markovo vyhození se podél hrazení sneslo až před branku Zlína, je tu zakázané uvolnění.
55:58
Dnešní duel sleduje 5161 diváků.
55:20
Zlínští fanoušci si užívají dnešní atmosféru, panuje zde výborná kulisa, aby ne, když domácí vedou 3:0 a Štůrala má našlápnuto na čisté konto.
54:42
Čajánek je zpátky na ledě, Berani jsou zase kompletní.
54:30
Kantor zkontroloval lehčí nahození Marušáka a rozehrává protiútok Hradce.
53:40
Ostrý pokus Šimánka a bezchybný zákrok Štůraly. Buly po pravé ruce zlínského brankáře.
52:50
Leška vyhrál buly na Marušáka a ten úspěšně osvobozuje domácí.
52:42
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty podražení.
52:10
Marušák je na ledové ploše, Zlín hraje v pěti.
51:50
Buly po pravé ruce zlínského brankáře.
51:30
Hokejisté Hradce jsou bezzubí, Tvrdík po své nepovedené střele kroutil hlavou, protože tomu ani sám nejspíše nemůže uvěřit.
50:38
Berani se ukázkově brání a Hradci odebírají kotouč už ve středním pásmu.
50:05
Teď si pro změnu zahraje přesilovou hru Hradec. Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za hákování.
48:55
Švagrovský opustil trestnou lavici, Hradec je kompletní.
47:28
Knotek osvobozuje svůj tým při oslabení.
46:50
Leška se nejprve propracoval přes bránícího Ptáčka a následně svižnou ranou ohrozil Kantora, který musel pokus zlínského útočníka chytat až na druhý pokus.
46:38
David Švagrovský (HKM) 2 minuty za nedovolené bránění.
45:29
Hrubka Kotvana málem stála Zlín první inkasovaný gól. Štůrala ale fantasticky konečkem betonu dokázal vytěsnit pokus Červeného mimo branku.
44:38
Rychlík Honejsek přebruslil obránce Mountfieldu a svůj pokus bekhendem nasměroval milimetry nad horní tyčku.
43:50
Zlínští drží kotouč ve své moci a s přehledem si střeží obranné pásmo.
43:34
Hradečtí vyhazují kotouč přes všechny čáry, píská se icing.
43:24
Čajánek vybídl ke střele Honejska, který z voleje minul Kantorovu branku.
42:48
Knotek naznačil střelu a položil si Štůralu, ale puk do branky zasunout nedokázal.
42:19
Honejska v nadějné šanci zastavil rozhodčí, který odpískal zakázané uvolnění.
41:28
Jeden z hostujících hráčů podržel kotouč v rukavici příliš dlouho a hra je přerušena.
41:07
Mikuš se z vlastního pásma natlačil do zakončení, ale pokus hostujícího obránce byl sražen do zámezí.
40:01
Domácí přidali v prostřední třetině třetí trefu a do poslední dvacetiminutovky si ponesou slušný třígólový náskok. Mountfield ve druhé třetině místama kousal, ale Štůrala zatím působí jistým dojmem. V průběhu třetiny byl kotoučem nastřelen sudí Polák, ale závěr třetiny už stihl dopískat. Poslední třetina začne v 19:22:
40:00
39:44
Zámorského dělovku ztečoval do ochranné sítě Tomáš Knotek. Poslední vteřinky ze druhé třetiny.
39:08
Balaštíkova střela zápěstím si našla místečko v lapačce Pavla Kantora.
38:19
Mountfield se usadil v útočné třetině, Štůrala ale během povedené pasáže hostujícího týmu nijak výrazně zasahovat nemusel.
37:25
Okál si svůj prohřešek odpykal a Zlín je kompletní.
36:50
Mikuš nedokázal zachytit prudké Marušákovo vyhození a hosté musejí rozjíždět znova akci od vlastní branky.
36:17
Skákavé nahození Michala Tvrdíka Štůralu z míry nevyvedlo.
35:50
Štůrala neudržel pokus Šimánka, který odpálil na poslední chvíli Zámorský z brankoviště.
35:24
Zdeněk Okál (ZLN) se nemohl dívat na to, jak Pláněk uštědřil sekeru Holíkovi a následně před brankou oplácel. Budou to dvě minutky za nedovolené bránění.
34:35
Hosté tohle oslabení zvládli bez obtíží a hrají v plném počtu.
34:28
Marha zachytl odražený kotouč a osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech.
33:18
Hokejisté v černých dresech zatím dobře střeží vlastní pásmo a už podruhé se jim podařilo dostat puk do bezpečí.
32:40
Hradečtí vyhráli buly ve vlastním pásmu a bleskově puk vyhazují před Štůralu.
32:29
Na ledě se začíná ostřit a hosté jdou do čtyř. Tomáš Harant (HKM) si za svůj zákrok vykoledoval 2+10 min za zásah do oblasti hlavy a krku.
31:15
Zlínští sevřeli hosty v jejich obranném pásmu a tlak Beranů ukončilo až Dejovo vyhození kotouče za pomocí rukavice.
30:44
Mountfield v přesilovce zahrozil, ale Štůrala si šance hostí dokázal pohlídat. Zlín hraje v plném počtu.
29:49
Šimánek z voleje branku netrefil a Kotvanovi se naskytla šance dostat puk do bezpečných prostor.
29:28
Čajánek předvedl v oslabení ukázkovou bojovnost, když vybojoval kotouč a ještě ho nahodil na branku Pavla Kantora.
28:41
Hradec Králové bude mít výhodu přesilové hry. Potrestán je Jiří Marušák (HKM) 2 minuty za podražení.
28:31
Okál zády k mantinelu nestačil tečovat rozehrávku Zámorského a sám se na sebe zlobí, buly před Štůralou.
27:40
Hra bude prozatím pokračovat bez sudího Poláka, vhazuje se před Kantorem.
27:40
Oldřich Horák napřáhl na modré čáře a zasáhl sudího Poláka přímo do tváře. Rozhodčí okamžitě přerušil hru a spěchá na ošetření.
27:11
Štůrala si pohlídal nahození jednoho z hradeckých hokejistů a puk skončil v jeho lapačce.
26:31
Kubiš v přečíslení dvou na jednoho našel milimetrovou přihrávkou hokejku Petra Čajánka. Zlínský kapitán ještě vracel puk Kubišovi a kus černé gumy poskakoval nebezpečně po brankovišti Kantora. Nakonec hostům nezbylo nic jiného, než kotouč vyhodit na icing.
25:45
Zámorský nastřelil bránícího Šimánka a hosté jsou kompletní.
25:18
Jank už je v pořádku a nyní úspěšným vyhozením kotouče naspořil cenné vteřinky při hře hostí ve čtyřech.
24:50
Marušákovu střelu se povedlo srazit Ptáčkovi a hosté se opět osvobozují.
24:23
Kantor vyrazil Leškovu střelu před Rastislava Deje, který osvobozuje Hradec v oslabení.
23:43
Tomáš Mertl (HKM) 2 minuty za držení.
23:43
Štůrala zneškodnil parádním přesunutím jasnou gólovku Tomáše Mertla, který poté frustrovaný fauloval a Zlín čeká první početní výhoda.
23:10
Led opouští za asistence spoluhráčů obránce Bohumil Jank.
23:10
Na ledě zůstal ležet jeden z hráčů Hradce a hra je přerušena.
22:50
Leška přebruslil u levého mantinelu Haranta, ale rozehrát na opačné křídlo puk ke Köhlerovi už se mu nepovedlo, protože ho Harant sekl do hokejky.
22:38
Kacetl opouští brankoviště a do branky se staví Pavel Kantor.
22:28
ZDENĚK OKÁL si gól za tohle odmakané střídání opravdu zasloužil. Řezníčkovo nahození vyrazil Kacetl pouze před zlínského útočníka, který dorážkou překonává brankáře Mountfieldu. Asistence: Dalibor Řezníček.
21:40
Holík vyslal na Kacetla nečekanou střelu po ledě a brankář hostí měl co dělat, aby puk srazil mimo brankoviště.
21:17
Kubiš nahazuje puk na brankáře Mountfieldu a Zlín je v pěti.
21:05
Hradečtí se usadili v útočné třetině až po minutě hry, Köhler však vystihl pas hostí a vyhazuje kotouč na Kacetla.
20:15
Hradečtí dohrávají přesilovou hru 5na4, při vyloučení Petra Lešky.
20:01
V této sérii jsme snad poprvé viděli od půlky první třetiny i ofenzivní hokej, a to byl pro diváky určitě příjemnější pohled na hru. Úvod měli lepší hosté z Hradce, ale promarnili čtyř minutovou přesilovou hru a Zlínští to posléze potrestali. Horák si převzal puk na útočné modré a za pomocí teče obránce Mountfieldu poslal puk za Kacetlova záda. Před druhou trefou domácích se Honejskovi nepovedlo zakončit do odkryté branky, když mu kotouč ve finále uskočil, ale Veselý už se se svoji přesnou střelou do šibenice nemýlil. Hradec bude z kraje druhé třetiny hrát přesilovou hru pět na čtyři. Druhá třetina začne zhruba v 18:28.
20:00
19:50
Kotvan vyhazuje puk do bezpečí, konec první třetiny se blíží.
19:30
Kotvanovi se ještě puk ven ze třetiny dostat nepovedlo, ale Čajánkovi už ano.
19:17
Hradec si zahraje druhou přesilovou hru. Petr Leška (ZLN) 2 minuty držení.
18:45
První zlínská formace roztočila před Kacetlem pořádný kolotoč. Balaštík našel v dobré pozici Köhlera, ten zaměstnal svým pokusem Kacetla, který puk neudržel a domácí stále kombinují.
18:23
Pospíšil trefil z otočky pouze bránícího Balaštíka.
17:58
Štůrala schoval nahození hradeckých pod lapačku a bude se vhazovat před jeho brankou.
17:39
Kubiš raději lehce nahodil kotouč o mantinel, aby zlínská pětka mohla v klidu vystřídat.
17:14
Hradec se s tímto stavem nechce smířit a vynutil si buly před Štůralou.
17:00
Honejskovi nejprve nevyšla klička, když mu kotouč utekl před prázdnou brankou, ale ONDŘEJ VESELÝ už se vzápětí nemýlil. Pokus zlínského útočníka vymetl přesně horní růžek Kacetlovy branky. Asistence: Antonín Honejsek.
16:38
Zámorského rozehrávka nebyla tečována žádným zlínským hráčem a je tu zakázané uvolnění.
16:18
Štůrala se musel natahovat proti pumelici Tomáše Knotka.
15:47
Zlínští mají větší klid na hokejkách a pořádně teď před Kacetlem zatopili.
15:26
Červený našel u levé tyčky volného Josefa Marhu, který v tutovce místo prázdné branky trefil pouze přesunujícího se Štůralu.
14:00
Zlínští se opět natlačili do útočného pásma a Kacetl musel použít lapačku proti prudké střele Petra Zámorského.
13:31
Pohledná souhra Lešky s Balaštíkem. Druhý jmenovaný si otestoval pružnost Kacetlovy vyrážečky.
12:50
Leška se šikovně protáhl přes obranu Hradce, ale zakončit se mu už nepodařilo.
12:40
Ledová sprcha pro fanoušky Hradce Králové a obrovská radost na straně domácích. OLDŘICH HORÁK vystřelil na modré čáře a jeho střelu si do branky nejspíše tečoval někdo z obránců Mountfieldu. Bez asistence.
10:53
Ondráček dobrých dvacet vteřin držel puk na hokejce za brankou Hradce Králové. Nikdo z hostí nedokázal zlínskému mladíkovi vzít kotouč. Jeho sólo představení tak ukončila až nepřesná rozehrávka před branku na Melenovského.
10:36
Zlínští sevřeli Mountfield v jeho vlastním pásmu a hosté se z tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
9:51
Kacetl neudržel pokus Köhlera a vzápětí se musel natahovat vyrážečkou proti Leškově pokusu z voleje.
9:32
Dalekonosný pokus Šimánka brankář Štůrala bez potíží kryje a rozjíždí protiútok žlutomodrých.
9:08
Mountfield se ocitl v úmyslném ofsajdu a hra se stěhuje na opačný pól kluziště před Kacetla.
8:38
Ptáček nahodil kotouč o mantinel a ten se záhadně rychlým způsobem odrazil před Štůralu, který musel být ve střehu.
7:50
Hradec nedostal ve své čtyřminutové přesilovce příliš šancí ke skórování a Berani jsou kompletní. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Zlína.
7:35
Zlínská trojice Leška, Köhler, Zámorský se vydala ve vlastním oslabení do šance a Kacetl se musel pořádně natahovat proti tvrdému pokusu Köhlera.
7:15
Pokus Frühaufa srazil Štůrala k Marušákovi, který vyhazuje kotouč před Kacetla.
6:48
Čajánek vyhrál vhazování přímo na hůl Pavla Kubiše a ten osvobozuje žlutomodré barvy.
6:28
Prudkou přihrávku Frühaufa na volného Kudrnu parádně zblokoval do hlediště bránící Řezníček. Zlínští tohle oslabení zatím zvládají více než dobře.
5:38
Hradečtí poprvé vyhazují kotouč při vlastní přesilovce a dokonce na zakázané uvolnění.
5:15
Svůj dravý průnik zakončil svižnou střelou sám Tomáš Pospíšil. Štůrala jeho pokus vyrazil za branku, kde puk odpálil do bezpečí jeden z domácích obránců.
4:46
Zlínská čtveřice dobře napadala a povedlo se jí dokonce na chvilinku zdržet v útočném pásmu.
4:30
Čajánek odstavil v rohu kluziště od puku Kudrnu a vzápětí posílá kotouč žabičkou přes celé hriště.
3:59
Urbanec s ledovým klidem zachytil nepřesný pas Ptáčka a prudkým vyhozením osvobozuje svůj tým v oslabení.
3:44
Mountfield si jako první zahraje početní výhodu. Oldřich Horák (ZLN) 2+2 minuty za hru vyskou holí. To je veliká šance pro hosty se dostat do vedení, protože přesilovku budou hrát nejméně po dobu čtyř minut.
3:37
Leška rozehrál podél mantinelu na Bedřicha Köhlera, který se marně natahoval po kotouči. Zlínu se dnes rozehrávka vůbec nedaří a opět je tu icing.
3:26
Mertl si sjel z levého křídla do střelecké pozice, ale jeho pokus úspěšně zblokoval do ochranné sítě bránící Kotvan.
3:10
Kotvanova dělovka z větší dálky branku nezasáhla.
2:49
Obránce Hradce si chytře počkal, až kotouč přejde všechny čáry a je tu další zakázané uvolnění.
2:35
Menší tlak Hradce dokončil pohotovou dorážkou z levého křídla obránce Jank. Štůrala si během povedeného střídání Hradce připsal dva úspěšné zákroky.
2:04
A další icing, tentokrát nedokázal skákavou rozehrávku od svého spoluhráče zpracovat Jiří Ondráček.
1:40
Kacetl je zatím bez zásahu a Zlín už zahrál kotouč na třetí icing.
1:20
Berani se na chvilinku usídlili v útočné třetině, ale zpátky do středního pásma je vyhnala nepřesná rozehrávka Honejska.
0:41
Druhé zlínské zakázané uvolnění, podruhé se vhazuje v blízkosti zlínského brankáře.
0:25
Opět jako v předchozích duelech je začátek zápasu z obou stran opatrný.
0:13
Jank se na modré čáře důrazně opřel do kotouče a Štůrala i přes zakrytý výhled úspěšně schoval kus černé gumy pod lapačku.
0:09
Honejsek nedokázal tečovat prudkou rozehrávku Zámorského a píská se zakázané uvolnění. Hra se přesouvá poprvé před Štůralu.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Kubiš – Okál, Holík, Čech, P. Sedláček.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Jank, Harant, Mikuš, Pláněk, Frühauf, Ptáček, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Švagrovský, Marha, Červený – Škoda, Knotek, Marek.

Rozhodčí: Šindler, Polák – Charvát, Lhotský.
Beranům dnes schází zraněný obránce Tesařík, který nedohrál poslední utkání v Hradci Králové. Témeř většinu fanoušků hokeje překvapí jedno jméno na zlínské soupisce. Do branky se poprvé v letošním play-off postaví Tomáš Štůrala, který v průběhu sezony chytal v dresu prvoligového Šumperku. Do branky hostí se postaví Ondřej Kacetl, který nastoupil už ve třetím čtvrtfinále a dotáhl Hradec k výhře.
Přesně po týdnu se opět představí Berani na domácím ledě. Čtvrtfinálová série mezi Zlínem a Mountfieldem dnes bude mít na programu páté utkání této série. Zlínští sice první duel na ledě Hradce vyhráli, ale Mountfield si na neděli přichystal odvetu v podobě výhry. Jak Berani, tak i hráči Hradce mají možnost získat v dnešním duelu důležité vítězství, které posune jeden z celků blíže postupu do semifinále. Podaří se získat mečbol domácím, nebo hostům? O tom se můžete sami přesvědčit již v 17:30, kdy bude vhozeno úvodní buly. Domácí budou postrádat zraněného obránce Tesaříka, kterí neví, zda ještě letos zasáhne do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.