SESTŘIH: 1. čtvrtfinále play off, Kometa - Zlín 2:3 v prodloužení

Ode mně je to dnes z Brna vše, loučím se s vámi a těším se na počtenou zase někdy u našich online přenosů.
První zápas tak končí vítězstvím Zlína v prodloužení, série bude pokračovat druhým zápasem zítra od 18:00. Dějištěm bude opět DRFG Arena v Brně.
První utkání čtvrtfinálové série je u konce. Kometa sice vyhrála první třetinu, ve druhé se do vedení dostal Zlín, a i když Kometa dokázala jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnat, v prodloužení rychle o prvním vítězství rozhodli právě hosté ze Zlína.

Nejlepší hráči zápasu:

KOM: Vojtěch Němec
ZLN: Tomáš Žižka
60:46
Zlín právě vstřelil branku!
Rozhodnutí přišlo ještě dříve, než si diváci stačili pořádně sednout do sedadel. Po nahození Marušáka od modré čáry se puk došoural do brněnské brány, napomohla mu k tomu hlavně teč ZDEŇKA OKÁLA. Asistence: Jiří Marušák, Petr Leška.
60:17
Veselý hnedka ve velké šanci před brněnským brankářem Skákavý puk ale poslal jen do jeho betonů.
60:01
Týmy se již vrací na led. Určitě nervydrásající prodloužení bude moci brzy začít.
Střely na bránu ve třetí třetině: 4 – 3 (celkově: 26 – 20).
První čtvrtfinálový zápas celé série bude ještě pokračovat. Kometě se v samotném závěru podařilo dotáhnout jednobrankové manko a zásluhou Němce poslat zápas do prodloužení. To se bude hrát maximálně dvacet minut, pokud se nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.
Další třetina začne přibližně v 20:44.
60:00
59:49
Kometa právě vstřelila branku!
Jedenáct vteřin před vypršením základní hrací doby vyrovnává Kometa stav zápasu na 2:2! Kováčik místo střely přenechal puk Koreisovi, který vylepšil pozici na pravém kruhu pro VOJTĚCHA NĚMCE a ten nikým neatakovaný zavěsil do horní části zlínské brány. Využitá přesilovka a obrovská radost v brněnské DRFG Areně, domů se nejspíš ještě nepůjde. Asistence: Jakub Koreis, Jozef Kováčik.
59:36
Oddechový čas pro domácí.
59:36
Tak ještě přesilovka pro Kometu. Říčka vyhodil puk pryč z obranného pásma a oslabí svůj tým v nejhorší možnou dobu.
59:26
Dvě Kováčikovy střely od modré, ani jedna ale nedoputovala až ke Štůralovi. Přesto je hra přerušena.
59:12
Ještě ale oddechový čas pro hostující mužstvo.
59:12
Kometa odvolává brankáře a zkusí to v šesti. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácího celku.
58:52
Po Kováčikově nepovedeném nahození se k odraženému puku dostal Čermák, z velké blízkosti ho ale poslal mimo!
58:20
Další puk od modré z hole Kováčika do brankoviště ani nedoletěl, srazil ho mimo zlínský obránce.
58:14
Kováčikova střela z levého křídla. Štůrala na puk dobře viděl a v poklidu ho chytá do své lapačky.
58:09
Následovat bude buly v útočném pásmu Komety.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.
57:06
Štůrala před dotírajícím brněnským útočníkem raději přeruší hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
56:45
Rychlý kontr a střela Buriana. Štůralův beton byl však vymrštěn zavčas.
56:27
Zlín drží dobře takticky puk v útočném pásmu.
55:54
Dnešní utkání sleduje 7.200 diváků. V Brně je tak v prvním zápase play off vyprodáno!
55:54
Práce pro Čiliaka po delší době. Od modré vypálil Kotvan a brněnský brankář musí jeho pokus tlumit ve své výstroji.
55:02
Káňa hledal křižným pasem Čermáka, ten ale těžký puk o kousek nezpracoval.
54:19
Kometa je nastěhovaná v útočném pásmu. Zlín vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.
54:14
Honejskův pokus od pravého mantinelu, zlínský brankář připraven.
53:47
Nahození ze středního pásma kryje ve své lapačce zlínský brankář. Kometa bude po komerční přestávce bojovat o vyhrané buly v útočném pásmu.
53:01
Hruška přenechal před bránou puk Tonovi, ten ho ale nedokázal přes několik holí uklidit do volné části hostující brány.
52:06
Malec se sice vyhnul prvnímu ležícímu obránci, z levého mantinelu ale nakonec trefil druhého obětavého beka Zlína.
51:27
Mrázkova střela od pravého mantinelu byla spíše propagačního charakteru. I tak ji ale Štůrala nestihl vytřepat z lapačky a nakonec se hra přerušuje.
50:46
Kometa je v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Zatím se jí ale nedaří tak, jak by si představovala.
50:17
Na druhé straně střela Kováčika od modré. Štůrala má puk ve své moci.
49:55
Malec se na modré ke střele nedostal, do rychlého protiútoku se navíc vydali Okál s Leškou. Ani oni ale nakonec nezakončovali.
48:56
Vágnerovo nahození od modré čáry těsně proletělo kolem tyčky zlínské brány.
48:37
Čajánek narazil brněnského kapitána Čermáka na mantinel, který se však nakonec zvedá a bude moci pokračovat ve hře. Vylučovat se nebude.
48:30
Zakázané uvolnění Zlína. Buly po pravici zlínského brankáře.
48:13
Stále stejný obrázek hry. Kometa tlačí, ale nemůže najít recept, jak se v útočném pásmu vůbec dostat ke střele, která by mohla Štůralovi nadělat sebemenší problémy.
47:07
Brňané jsou více na puku, Zlín ale poslední minuty jen brání a ničí brněnského útoky hned v zárodku.
46:32
Kometa se stále snaží probít do útočného pásma, jde to ale ztuha. Pokus Buriana od modré si zlínský brankář dokázal pohlídat.
44:40
Zohornův pokus z pravého kruhu nepředstavoval pro zlínského brankáře větší problém.
44:20
Zlín brání na jedničku. Kometa se nemůže probít do útočného pásma a už vůbec ohrozit zlínského brankáře.
43:16
Čajánkova střela po nahození z levého křídla. Čiliak ale stačil dát betony rychle k sobě.
42:35
Fořtova střela z pravého křídla zblokována o brusle Kováčika.
42:09
Kometa se stále tlačí do útoku, podruhé ve třetí třetině se jí ale nepovedla rozehrávka z vlastního obranného pásma – icing.
41:33
Köhler se z první opřel do puku, který letěl velmi dobře, nakonec ale za brankovou čárou Komety neskončil.
41:08
Rozehrávka se Kometě nevyvedla, zakázané uvolnění a buly po pravici Čiliaka.
40:29
Čajánkova střela z levého křídla, Čiliak připraven.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 7 – 11 (celkově: 22 – 17).
Zatímco první třetinu vyhrála Kometu, tu druhou vyhrál Zlín, když v rozpětí pouhých osmnácti vteřin dokázal vstřelit dvě branky. Nejprve Tomáš Žižka po naskočení z trestné lavice vyrovnal na 1:1, následující trefu přidal jeho spoluhráč Vlach z nařízeného trestného střílení. Následně se Zlín začal ještě více soustředit na obranu středního pásma a Kometa se jen velmi těžce dostávala na dostřel brankáři Štůralovi.
Další třetina začne přibližně v 19:49.
40:00
39:53
Ptáček neměl kudy projet s pukem přes střední pásmo. Jeho nahození tak po teči skončilo mimo led.
39:17
Další drobné zmatky v brněnském obranném pásmu. Čiliak raději přikryje puk pod svoji lapačkou.
39:02
Nahození do útočného pásma se jako chytrá volba neukázalo, jednalo se totiž o zakázané uvolnění.
38:32
Kometa se trápí v rozehrávce, přes zahuštěné střední pásmo se jí těžce cokoliv vymýšlí.
37:30
Zohornova střela z levého kruhu, Štůrala na ni ale dobře viděl a tak neměl problém lapit puk do své rukavice.
36:37
36:21
Čtvrtá formace si vytvořila v útočném pásmu konečně tlak, ani ona se ale nakonec ke střele dostat nedokázala.
35:40
Dobrá příležitost Tona. Brněnský kanonýr ale z mezikruží poslal puk vysoko nad zlínskou bránu.
34:57
Další vyhození Zlína, domácí musí začínat znovu od Čiliaka.
34:48
Kometa znovu prohrála buly a soupeř dostal puk alespoň do středního pásma.
34:37
Přesilovka pro Kometu. Kotvan (ZLN) je vyloučen za sekání.
33:44
Další zlínský tlak. Po pokusu Okála z hranice brankoviště pálil z levého křídla Leška. Čiliak však podržel puk ve své výstroji.
33:03
Zlín je znovu velmi aktivní v útočném pásmu. Po nahození Lešky z velkého úhlu podrží Čiliak raději puk ve své lapačce.
32:43
Zakázané uvolnění Komety, hra se vrací před Čiliaka.
31:25
Kometa je na puku, přihrávka Honejska na modrou čáru však byla nepochopena a nakonec připravila Kometu o útočné pásmo.
30:51
Trestné střílení proměněno a Zlín během pár vteřin obrací vývoj zápasu na svoji stranu. ROMAN VLACH nic nevymýšlel, počkal si na to, co Čilia udělá a jednoduše ho prostřelil. Bez asistence.
30:51
Nařízené trestné střílení! Kováčik fauloval Vlacha a Zlín může otočit zápas.
30:33
Loni bojoval proti Zlínu ve finále, letos zatím vyrovnává skóre prvního zápasu na 1:1. TOMÁŠ ŽIŽKA po naskočení z trestné lavice dojel do útočného pásma, kde nikým neatakovaný před Čilaikem mířil přesně do horní části brány. Asistence: Jiří Marušák, Petr Čajánek.
30:20
30:09
Další vyhození Zlína. Kometě se druhá polovina početní výhody nedaří.
29:45
Čermák za bránou soupeře nezpracoval puk a soupeř se může znovu osvobodit.
29:29
Zlín první tlak Komety ustál a osvobozuje se.
29:01
Na Vondráčkův křižný pas přes brankoviště si sjel Malec, ve velké šanci ale nedokázal trefit volnou část zlínské brány!
28:25
Zlín ale vyhrál buly a okamžitě se osvobozuje.
28:20
První vyloučení v zápase. Za podražení si dvě minuty odsedí Žižka (ZLN).
27:58
Z ničeho nic se dostal Čajánek k odraženému puku ve středu útočného pásma, do jeho rány ihned padli dva obránci Komety a puk se od nich odrazil mimo branku Čiliaka.
27:38
Střela Zlína ihned po buly a pokus Svobody o důraznou hru na brankovišti. Čiliak však puk ve své výstroji udržel.
27:32
Dnes již několikátá nepřesná akce Komety a další zakázané uvolnění Brna.
27:24
Drobná strkanice v obranném pásmu Komety se obejde bez vyloučení. Na první trest se tak v dnešním zápase stále čeká.
26:38
Dočekal puk na červené čáře netečoval, další zakázané uvolnění Komety a další buly po levici Čiliaka.
26:05
Rychlý kontr Vondráčka, jeho střela z levého křídla ale mířila jen do zadního mantinelu.
25:30
Čajánek se pokusil střelou z otočky zaskočit brněnského brankáře, ten si však prostor u bližší tyče pohlídal.
25:22
Kometě se nevydařila rozehrávka – zakázané uvolnění.
24:45
Důrazný Koreis se na hranici brankoviště snažil protlačit puk do soupeřovy brány, hostující gólman však měl touš plně pod svoji kontrolou.
24:37
Burianův pokus z pravého křídla, Štůrala vyráží výstrojí mimo.
23:54
Hruška z pravého kruhu hledal místo střely ještě na druhém křídle sjíždějícího si Tona, ten se ale k puku nakonec vůbec nedostal.
23:13
Čermák v přečíslení dva na jednoho hledal Mrázka, do pasu ale padl obětavý zlínský bek a Mrázek se ke střele ani nedostal.
23:00
Zlín vyhrál v útočném pásmu buly, Žižka od modré napálil puk do brankoviště, kde ho s problémy musel tlumit brněnský gólman.
22:53
Teď se domácí celek provinil zakázaným uvolněním. Buly po pravici Čiliaka.
22:45
Ofsajd brněnského týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:20
Holík chtěl na pravém křídle vyslat Vlacha ke střele, zlínský útočník ale nakonec o puk přišel.
21:47
Brněnské nahození ze středního pásma a Štůrala raději přikryje puk pryč ze svého brankoviště. Buly po jeho levici.
20:48
Okál chtěl přetlačit brněnského Koreise a vydat se sám na Čiliaka. Na brněnského obra si ale nepřišel.
20:01
Střely na bránu po první třetině: 15 – 6.
Co se hokeje týče, hraje se podobná partie jako během jarního finále. Zlín se soustředí spíše na precizní obranu, jeho hradba ve středním pásmu dělá Kometě nemalé problémy. I tak se ale Brňané už jednou prosadit dokázali, stejně tak měli několik zajímavých situací i hosté ze Zlína.
První třetina je za námi, viděli jsme v ní jedinou trefu, o kterou se postaral pro radost domácích fanoušků brněnský kapitán Leoš Čermák. Ten si ve 14. minutě najel na pravý kruh a rychlou střelou propálil hostujícího brankáře k bližší tyči.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
20:00
19:34
Mrázek se snažil zorientovat před bránou soupeře, ležící puk mezi svými bruslemi ale nedokázal uklidit do zlínské brány.
18:58
Kometě se nevyvedla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se hra znovu vrátí k brněnskému brankáři.
18:52
Nahození ze středního pásma měl Čiliak pod kontrolou. Puk i tak raději podrží ve své výstroji a přeruší hru.
18:08
Puk po teči opustil ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu, blíže k bráně Komety.
17:36
Koreis se z levého křídla snažil najít před bránou některého ze svých spoluhráčů, našel ale jen zlínské hokejky.
16:57
Boj ve středním pásmu. Kometa se nemůže probojovat blíže ke Štůralovi. Zlínská hradba je těžce prostupná.
15:47
Mrázkova střela z pravého kruhu byla zblokována mimo. Kometa je stále na puku.
14:35
Zlín pod tlakem posílá puk jen na zakázané uvolnění. Další buly před Štůralou.
14:29
Brňané jsou po první trefě při chuti, více ožili i diváci. Další akci Komety však brzdí postavení mimo hru.
13:33
Němec mohl přidat hned druhou trefu, přihrávku před brankoviště však poslal jen do rychle se přesouvajícího Štůraly, který fantastickým rozklekem ubránil svůj tým od velké pohromy.
13:03
Brněnská Kometa otevírá skóre celého čtvrtfinále, o úvodní trefu se postaral samotný kapitán Brňanů LEOŠ ČERMÁK. Ten pronikl do útočného pásma a z pravého kruhu vyslal přesný puk k bližší tyči, na který Štůrala nedosáhl. Jednoduchá akce a obrovská radost v brněnské DRFG Areně. Asistence: Jan Káňa, Lukáš Vágner.
12:40
Ofsajd Zlína, vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k bráně brněnského gólmana.
12:08
Puk po dalším tlaku Komety skončil na zlínské střídačce. Bylo to ale s tečí a tak se vylučovat nebude. Buly před Štůralou.
11:26
Další zmatky před Štůralou. Vondráček se mezi kruhy dostával k vyraženému puku, chtěl střílet z voleje, ale puk mu byl nakonec na poslední chvíli vypíchnut.
10:20
Kometa se začíná dostávat do tempa a momentálně je aktivnější. Další ránu vyslal Ptáček, ani tentokrát ale zlínský brankář nekapituloval.
09:52
Káňa přenechal mezi kruhy puk Tonovi a rána brněnského ostrostřelce letěla jen těsně mimo pravou tyč hostující brány!
09:05
Obrovská šance Buriana! Brněnský forvard ujížděl s Vondráčkem dva na jednoho, rozhodl se pro okamžitou střelu, která však mířila do středu brány, kde čekal pozorný hostující brankář.
08:10
Po Hruškově střele puk Štůralovi vypadl z lapačky, o dorážku se snažil Kováčik, touš ale poslal mimo. Kometa se poprvé v zápase dostala do tlaku a hosté hned měli ve vlastním obranném pásmu plné ruce práce.
07:37
Zlín zatím dobře brání, jak se dalo předpokládat, střední pásmo. Kometa se těžce dostává před brankáře Štůralu.
06:20
První komerční přestávka utkání je zde. Po krátké pauze se bude vhazovat po levici brankáře Štůraly.
06:03
Fořtova střela z levého křídla. Čiliakův beton na místě.
05:30
Zlín je v prvních minutách aktivnější, více se hraje před Čiliakem než před zlínským brankářem.
04:41
Říčka byl úplně sám mezi kruhy, jeho rychlá střela ale mířila jen do zadního mantinelu za brněnskou bránou.
03:48
Jakub Svoboda se v souboji jeden na jednoho snažil obejít obránce Vágnera, na mladého beka Komety si ale nepřišel.
03:10
Čajánkova střela z pravého kruhu mířila přímo do středu brněnské brány, kde stál pozorný Čiliak.
02:56
Čermákova střela od pravého mantinelu nenadělala zlínskému brankáři žádné velké problémy. Ten ale i tak raději přeruší hru.
02:24
Zlín zavřel Kometu před Čiliakem. Vlach se ale ke střele z otočky nedostal, puk lízl jen brusli brněnského beka.
01:25
Leška připravil Hanzlíka o puk, tlačil se směrem do brány, k zakončení se ale nedostal.
01:09
Hanzlíkovo nahození od levého mantinelu nebezpečně skákalo kolem zlínského brankáře, puk si nakonec ale cestu mezi tři tyče nenašel.
00:05
Hostující kapitán Čajánek vyhrál úvodní vhazování a celé čtvrtfinále bylo odstartováno!
00:01
Veškeré formality jsou za námi, po slavnostním buly můžeme jít na to!
Před úvodním buly nás čeká ještě státní hymna, kterou zazpívá třináctiletá žákyně Kateřina Marie Říhová.
Na ledovou plochu již pomalu nastupují oba týmy. Hostující Zlín vítá pronikavý pískot, zatímco domácí Kometu bouřlivý potlesk.
Domácí hokejisté odehrají první třetinu ve speciálních dresech věnovaných Nadačnímu fondu Kometa. Zlín nastoupí v tradičních žluto-modrých variantách.
Sedm minut do úvodního vhazování prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Kometou a Zlínem. Brněnská DRFG Arena se začíná pomalu zaplňovat.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák, Žižka, Valenta, Řezníček, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška, Okál – Sedláček, Fořt, Ondráček.

Rozhodčí: Hejduk, Šindler – Brejcha, Suchánek.
PSG Zlín

V cestě Kometě stojí loňský mistr ze Zlína, který právě loni na jaře uťal veškeré brněnské touhy po zlatě. Zlín finálovou sérii ovládl jednoznačně 4:1 na zápasy a po předloňském nezdaru s Plzní se svého titulu dočkal. Letošní ročník se však obhájce titulu trápil, svoji formu nabral až v poslední čtvrtině základní části, kdy se nakonec dokázal vyhoupnout na místa zaručující přímý postup do play off.
HC Kometa Brno

Kometa Brno má za sebou rekordní základní části. Brňané v ní získali 95 bodů a díky třetímu místu v tabulce zahájí letošní play off před domácím publikem. Ambice Komety nejsou znovu nijak malé, Brňané chtějí přejít přes první kolo a dokráčet znovu do finále, kde by rádi zabojovali o historický dvanáctý titul pro jihomoravskou metropoli.
Pěkný den u sledování online přenosu z prvního kola čtvrtfinálové série play off mezi Kometou Brno a PSG Zlín. Úvodní buly vypjaté bitvy na moravském poli bude vhozeno přesně v 18:00 v brněnské DRFG Areně.