SESTŘIH: 2. čtvrtfinále play off, Litvínov - Pardubice 4:1

To je od nás pro dnešek všechno, děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek sobotního večera.
Verva Litvínov získává po výhře 4:1 druhý bod v sérii, která se do Pardubic stěhuje za stavu 2:0 pro severočeský celek. Domácí ovládli první třetinu, čemuž ovšem neodpovídalo výsledné skóre první dvacetiminutovky, které bylo nerozhodné. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ovšem fanoušci na gól čekali marně. Ve 47. minutě zničehonic udeřil střelou z ostrého úhlu litvínovský Martynek. Zaskočené Pardubice poté inkasovali ještě jednou o minutu později, když na 3:1 zvyšoval svou druhou trefou v zápase Petružálek. Výhru Litvínova poté pečetil v poslední minutě do prázdné brány Ručinský.
60:00
59:47
Litvínov právě vstřelil branku!
Definitivní razítko na dnešní výhru Litvínova vystavuje MARTIN RUČINSKÝ trefou do prázdné brány. Ten tedy ke dvěma asistencím přidává i gól. Asistence: Michal Trávníček.
59:36
Jelikož se bude vhazovat před Francouzem, Pardubice přece jen zkouší hru v šesti, Kristan zůstal na střídačce.
59:36
Trenér Pardubic Miloš Říha ještě neskládá zbraně a bere si oddechový čas.
59:10
Domácí fanoušci už slaví výhru a není se co divit, domácí drží kotouč daleko od Francouze a kontrolují stav zápasu.
58:40
Verva drží kotouč a zdá se, že soupeře nepustí ani k power play.
58:27
Kubát pálil přes hradbu těl mimo bránu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny, hraje se v pásmu Pardubic.
57:36
Pardubice hrají v plném počtu. Domácím se nepovedla dnes využít ani jedna přesilová hra. To však Vervu nemusí příliš trápit.
57:21
Znovu se hostujícímu týmu povedlo poslat kotouč za hranice vlastní třetiny.
56:55
Hanzl trefil Koríma, od něhož se puk odrazil do středního pásma.
56:08
Nádhernou kombinaci na jeden dotyk měl zakončovat u levé tyče Jánský, jenomže se mu nepovedlo vystřelit.
55:36
Domácí mohou vystavit pečeť na své dnešní výhře. Ladislav Havlík podrazil u brány Lukeše a na dvě minuty oslabí své mužstvo.
55:31
Majdanova střela od levého mantinelu byla sražena na ochrannou síť.
54:51
Růžičkův pokus zápěstím z pravého kruhu zastavil Kristan.
Litvínovský Zimní stadion Ivana Hlinky je dnes stejně jako včera zaplněný do posledního místa. Cestu si sem našlo 6011 diváků, je tedy vyprodáno. Fanoušci si očividně tento duel hodně užívají, nyní obíhá halou mexická vlna.
54:26
Radila zastavil při slibně vypadajícím úniku ofsajd.
54:07
Ručinský pálil z levého kruhu mezi betony Kristana, který si tento prostor pohlídal.
53:45
Bez sebemenších problémů Litvínov přečkal soupeřovo oslabení.
53:12
Po prohraném buly se Litvínovu opět podařilo vyhodit kotouč.
53:05
Když to nešlo po ledě, zkusili to hosté vzduchem, vysoké nahození Pardubic skryl v lapačce Francouz, Pardubice vyzískali útočné pásmo.
52:50
Hostům se vůbec nedaří dostat se do útočného pásma.
52:30
A do třetice všeho dobrého pro Vervu. Martynek odpravil puk až za soupeřovu bránu.
52:07
A znovu se povedlo domácímu mužstvu vyhodit puk přes všechny čáry.
51:56
Kubátovi se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry a hosté musí začínat novou akci od píky.
51:45
Nyní dostanou hosté šanci vrátit se na dostřel svému soupeři. Zahrají si přesilovou hru. Michal Trávníček se dopustil netakticky útočného faulu, když vykopl Kristanovi hokejku.
51:01
Trávníček objel bránu a křižným pasem hledal přes šířku pásma najíždějícího Gerháta, jemuž zabránil v zakončení obětavý obranný zákrok soupeře.
50:19
Litvínovští stále nemají dost a aktuálně se vezou na útočné vlně.
49:44
Lukeš pálil od modré čáry, Kristan vyrazil puk betonem před sebe, kde se jej zmocnil jeden z jeho spoluhráčů a vyvezl kotouč do bezpečí.
49:15
Po Venkrbcově zaváhání se dostal ke kotouči na pravém kruhu Hanzl, z výhodné pozice ovšem nastřelil jen bránícího hráče.
48:46
Hostům nezbývá nic jiného, než všechny síly koncentrovat do útoku. O to se už také Říhovi svěřenci snaží, Francouz si však s aktuálně dvěma posledními střelami Pardubic poradil bez problémů.
47:59
Domácí se poprvé v zápase dostávají do trháku. Martin Ručinský obdržel ve středním pásmu kotouč, pohlednou stahovačku mezi nohami sice nedotáhl, ke kotouči se dostal JAKUB PETRUŽÁLEK, který dílo svého zkušeného parťáka dokonal a tváří v tvář Kristanovi se nemýlil. Asistence: Martin Ručinský, Robin Hanzl.
46:39
Domácí se zničehonic dostávají do vedení a velmi se přibližují k výhře. ROSTISLAV MARTYNEK si vybruslil zpoza brány k mantinelu a odtud z ostrého úhlu zaskočil pohotovou střelou Roberta Kristana, jemuž kotouč propadl k zadní tyči. Tenhle moment si slovinský gólman za rámeček nedá. Asistence: Michal Trávníček.
46:18
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra se vrátí před Roberta Kristana.
46:07
Litvínov nevyužil další přesilovou hru, nyní hrají obě mužstva v plném počtu.
45:53
Ofsajd Pardubic, který hostující mužstvo nemusí vůbec mrzet. Ba naopak. Vhazovat se bude ve středním pásmu a hosté ušetří další cenné vteřiny.
45:27
Pavelka se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči, ale v lukrativní pozici mu střela vůbec nesedla.
45:08
Hübl pálil příklepem z pravého kruhu, kterou Kristan vyrazil před sebe a s pomocí svého spoluhráče potenciální nebezpečnou dorážku nedopustili.
44:46
Lukešovu ránu od modré čáry vyrazil mimo bránu Kristan.
44:07
Patrik Poulíček si v souboji u mantinelu s Majdanem počínal nedovoleně, rozhodčí jej poslal na trestnou lavici a domácí si zahrají další početní převahu. Dnes ani jednu dosud nevyužili.
43:40
Čáslavovu tvrdou ránu od modré jeden z obránců Vervy zblokoval.
42:55
Ofsajd pardubického celku.
42:45
Jurčík se zpoza brány doslova natlačil před Kristana, který ale ucpal prostor mezi svými betony, kam litvínovský forvard mířil.
42:16
Hra se přelévá ze strany na stranu, přičemž ani jeden z týmů se nedostává k nebezpečnému zakončení.
41:44
Jánský nahodil ze středního pásma kotouč na pardubickou bránu a Kristan musel jeho projektil vyrážet do rohu.
40:57
Petr Štindl se vrací na ledovou plochu a domácí hrají v plném počtu.
40:35
Ručinskému se povedlo vykopnout kotouč do středního pásma a domácí se osvobozují.
40:01
Hosté mají na úvod třetí třetiny k dispozici ještě takřka minutu trvající přesilovou hru.
40:01
Ve druhé třetině se hra vyrovnala, obě mužstva se zaměřovala spíše na defenzívu a šancí bylo jako šafránu. Největší litvínovskou příležitost spálil Hanzl, který na dvakrát nedokázal zvednou kotouč přes ležícího Kristana, Pardubice zase může mrzet především neproměněný samostatný únik Sýkory při vlastním oslabení.
Obě mužstva mají k zisku druhého bodu v této sérii stejně daleko, dočkáme se rozuzlení ve třetí třetině, nebo přijde na řadu prodloužení? Třetí část začne zhruba v 19:14.
40:00
39:38
Čáslava nahrál na modré Sýkorovi, který vypálil ostře, ale jeho pokusu chyběla přesnost.
39:13
Sýkora vtrhl do útočné třetiny a vypálil z pravého kruhu, svůj projektil mezi tři tyče nevměstnal.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé části, Litvínovu se povedlo vyhrát první buly při vlastním oslabení a Ručinský vyhodil puk přes všechny čáry.
38:57
Na závěr druhé třetiny mohou udeřit hosté. Dostávají možnosti přesilové hry po faulu Petra Štindla, jenž byl za svůj zákrok na Petra Sýkoru vyloučen na dvě minuty za podražení.
38:20
Jurčík vydoloval kotouč na levém kruhu a vzápětí mohl nahrát do vyložené šance Majdanovi, přihrávka mu ovšem nevyšla.
38:01
Zakázané uvolnění domácího celku.
37:30
Gerhát nabízel zpoza brány kotouč Trávníčkovi, jenž číhal před bránou. Ten ovšem nedokázal zasáhnout přihrávku svého kolegy z útoku.
36:40
Na druhé straně musel prokázat pozornost Kristan, který zasahoval proti Petružálkově pokusu od pravého mantinelu.
36:19
Zohornovo nahození na bránu Venkrbec netečoval, a tak se k puku dostal jako první Francouz.
35:55
Hra je nyní plná nepřesností, kvůli čemuž se ani jedno mužstvo příliš nedostává do zakončení.
35:18
Rozhodčí nachytal pardubické v ofsajdu a po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
33:38
První velká šance Litvínova ve druhé periodě. Pavelka dostal kotouč do mezikruží a vypálil po ledě bekhendem, Kristan se položil v brankovišti a kotouč přibrzdil betonem. Vzápětí se k puku dostal Hanzl, který ovšem nedokázal na dvakrát zvednout kotouč před ležícího gólmana Pardubic.
33:22
Petružálek dojel u levého mantinelu puk, najel si na levý kruh a vypálil mimo bránu.
32:00
Domácí jsou nadále aktivní, v této třetině jim však chybí větší tah na bránu. Množství přihrávek si hlídá připravená pardubická obrana.
30:47
Hosté hrají v plném počtu. S tímto oslabením neměli větší potíže, naopak Petr Sýkora mohl skórovat.
30:00
Petr Sýkora se dostal do samostatného nájezdu, před Francouzem si přibrzdil a kotouč mířil na vzdálenější tyč, brankář Litvínova vytáhl svůj levý beton a opět podržel své mužstvo.
29:35
Ručinský vyslal od levého mantinelu střílenou přihrávku před bránu, kterou tečoval u svatyně jeho spoluhráč, puk ovšem poslal mimo bránu.
28:47
Litvínov si zahraje přesilovou hru. Jakub Gašparovič obdržel dvě minuty za sekání.
28:19
První vážnější šance druhé třetiny. Tu nevyužil Nahodil, když měl na pravé straně úplně volnou ruku a mohl si vybírat místo k zakončení, nakonec si sjel k mezikruží a pálil ke vzdálenější tyči, pohotový zákrok lapačkou vytáhl Francouz.
27:51
Pirošova střela zpoza levého kruhu byla tečována na ochrannou síť.
27:30
Majdan si na modré chytře vyměnil kotouč se spoluhráčem, díky čemuž dostal na pravé straně spoustu prostoru, Nakonec litvínovský útočník pálil z pravého kruhu, Kristan si proti jeho pokusu povyjel a nakonec puk udržel na své hrudi.
26:06
25:53
Ve chvíli, kdy již Litvínov hraje v plném počtu, to z vrcholu levého kruhu zkoušel bez přípravy Sýkora, Francouz jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
25:40
Po Trávníčkově vyhození se hosté nedokážou vrátit do útočné třetiny.
24:58
Trávníček vyvezl kotouč do středního pásma a ulevuje svým spoluhráčům, kteří mohou vystřídat.
24:45
Benákova střela k Francouzovi přes hradbu těl neprošla.
24:28
Havlíkova střela od modré čáry byla hodně nepřesná. Pardubice stále drží pásmo.
24:07
Havlíkovo nahození tečoval na levém kruhu Tybor, Francouz záměr pardubické dvojice vystihl, stačil se přemístit a zachytit puk.
23:53
Pardubice si zahrají první přesilovou hru. Peter Jánský obdržel dvě minuty za podražení.
23:51
Na druhé straně bylo také živo, Sýkorovu střelu zpoza kruhů Francouz vyrazil.
23:06
Špačkovo zaváhání využil Majdan, který si vzal puk a přes ležícího hráče Pardubic vypálil, Kristan si poradil a vyrazil jeho projektil.
21:58
Trávníčkova střela od modré čáry byla sražena k levému mantinelu.
21:53
Tomáš Kolafa se svíjí v bolestech po jedno ze zákroků za bránou, kvůli čemuž rozhodčí pochopitelně přerušili hru. Po několika vteřinách se sám zvedl a zdá se, že vše se obejde bez trestu a bez stížností.
21:21
Petružálkovu prudkou ránu v jízdě za modrou čárou vytěsnil Kristan ramenem nad bránu.
20:46
Petružálek nahodil z otočky kotouč na Kristana, jenž neměl sebemenší problémy se zachycením puku.
20:01
Vyrovnaný stav zápasu po úvodní dvacetiminutovce berou bezesporu hostující hokejisté. Ti tahali během celé první třetiny za kratší konec. Litvínov dokázal navázat na včerejší výkon a svého soupeře přehrával. Stejně jako včera se domácím povedlo otevřít skóre utkání v sedmé minutě, když se prosadil Jakub Petružálek. Verva poté nevyužila i díky dobrému výkonu slovinského gólmana Roberta Kristana, který dnes dostal přednost před Karlem Vejmelkou, několik dobrých šancí, a tak přišel trest. Třináct vteřin před koncem vyrovnal Lukáš Radil, jenž se postaral o první branku svého týmu v této sérii.
Druhá třetina začne zhruba v 18:22.
20:00
19:47
Pardubice právě vstřelily branku!
Tak to je studená sprcha pro Litvínov. Třináct vteřin před úvodní sirénou hosté zničehonic vyrovnávají. Nenápadné nahození od pravého mantinelu směrem na bránu v podání Starého tečoval za Francouze LUKÁŠ RADIL, který tak odmazal nulu na kontě brankáře Litvínova. Asistence: Jan Starý.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:51
Gerhátova rána od modré čáry zaplachtila nad bránu.
18:13
Pavelkův další pokus, tentokrát od modré čáry, nejenže Kristan zachytil, ale vzápětí i rozehrál.
18:01
Pasáž hry bez střeleckých pokusů přerušil svým nahozením od levého mantinelu Lukeš. Kristan kotouč zachytil a přerušil hru.
17:40
Po konci přesilové hry se hraje na obě strany, ale bez nějakých střeleckých pokusů.
16:10
Benák se vrátil na led a hned se zapojil do hry, což vyústilo v přečíslení tři na dva, které zakončoval Nahodil, Francouz si jeho pokus pohlídal.
15:55
Pavelka pálil od modré čáry příklepem, jeho pokus zaplachtil mimo bránu.
15:24
Vervu zastavilo při pokusu o znovudobytí útočného pásma postavení mimo hru.
15:07
Poté, co se na led vrátili vyloučení Kolafa s Ručinským začíná domácímu týmu klasická početní převaha pět na čtyři.
14:56
Litvínovskou kombinaci zakončoval hodně nepřesným pokusem Hübl.
14:15
Marcinko vyhrál buly a Čáslava vzápětí vyvezl puk za hranici vlastní třetiny.
14:10
Litvínov bude hrát skoro minutu přesilovou hru čtyři na tři. Václav Benák obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
13:26
Gerhát vybojoval kotouč a přihrál Trávníčkovi, který z dobré pozice Kristana neprostřelil. Vzápětí pálil z mezikruží Pavlík, brankář Pardubic vykryl jak tento nebezpečný pokus, tak následnou několikanásobnou dorážku Gerháta. Vzápětí se strhla potyčka, kterou nechal rozhodčí bez trestů.
13:07
Přesilová hra Litvínova měla jepičí život. Po buly přidržel svého soupeře Martin Ručinský a rozhodčí jej neváhal poslat za katr.
13:03
Litvínov si zahraje druhou přesilovou hru, Tomáš Kolafa dostal dvě minuty za držení.
12:20
Zakázané uvolnění Vervy. Hra se vrátí před Francouze.
12:14
Hosté se osmělují, Zohorna našel zpoza brány u tyče číhajícího Venkrbce, který zblízka Francouze nepřekonal.
11:03
Hosté hrají v plném počtu, prvnímu oslabení se ubránili bez větších problémů, navíc si vytvořili svou dosud nejslibnější příležitost na vstřelení branky.
10:29
Paradoxně ve vlastním oslabení se hosté dostali k dosud své největší šanci. Marcinko se ocitl po vyhraném buly s kotoučem v mezikruží a vypálil bekhendem, jeho projektil zamířil těsně nad bránu.
10:22
Následně si přesilovková formace Litvínova neporozuměla při rozehrávce, což vyústilo v zakázané uvolnění.
10:10
A znovu se povedlo hostujícímu celku osvobodit.
09:44
Petru Sýkorovi se povedlo vybojovat u mantinelu kotouč a vzápětí jej poslat přes všechny čáry.
09:03
Domácí si zahrají přesilovou hru, Karel Korím dostal dvouminutový trest za faul na Petružálka.
09:02
Další velká šance Litvínova a opět v ní měl prsty autor první branky Petružálek, ten dostal přihrávku před bránu, vzápětí nahrál Hanzlovi, jenž zblízka nepřekonal Kristana.
08:43
Ručinský nahrál na osu Hanzlovi, jemuž ovšem střela z dobré pozice nesedla.
06:58
Zakázané uvolnění Pardubic.
06:37
Domácí zúročili velkou aktivitu úvodu utkání v gól. Kubát přihrál za modrou Ručinskému, který našel milimetrově přesným pasem před bránou úplně osamoceného JAKUBA PETRUŽÁLKA, jenž se zblízka nemýlil. Asistence: Martin Ručinský, Karel Kubát.
06:00
05:46
Hosté se zatím jen těžce dostávají do útočné třetiny. Když už se zdá, že se jim to povede, zastaví je ofsajd jako před malou chvílí, kdy se technického prohřešku dopustil Petr Sýkora.
05:09
Čtvrtá formace Litvínova dostala svého soupeře pod tlak, nakonec si puk vyměnil Piroš s Majdanem a druhý jmenovaný vyjel před bránu a vypálil nepřesně z otočky.
04:01
Po delší době bylo živo před Francouzem, z osy hřiště pálil Tybor, jenomže jeho pokus k brankáři Litvínova neprošel.
03:25
Hanzl vybojoval kotouč, vybruslil si do mezikruží a mohl nebezpečně pálit, jenomže místo střely volil přebytečnou přihrávku na Petružálka, která mu ovšem nevyšla.
02:47
Ofsajd Pardubic, které se zatím dnes podobně jako včera brání.
02:35
Hübl si vyměnil kotouč s Jánským, Čáslava si poté málem srazil bruslemi kotouč do brány. To však nedopustil pozorný Kristan, který stačil zakročit.
01:51
Majdan obdržel od levého mantinelu přihrávku před bránu a vystřelil bekhendem, Kristan vyrazil jeho pokus pravým betonem. Litvínovští jsou podobně jako v prvním zápase od prvních minut hodně aktivní.
00:59
Po nebezpečné střele od modré čáry Kristanovi vypadl kotouč, k jeho štěstí a štěstí celého týmu se puku vzápětí chopil obránce Litvínova.
00:44
Kristan musel zasahovat i proti útočné akci druhé formace, rychlý protiútok zakončoval po přejezdu modré čáry Petružálek, brankář Pardubic si poradil.
00:17
Jako první se ke střele odhodlali domácí, konkrétně jejich nejproduktivnější hráč Hübl, jenž pálil z levého kruhu, Kristan schoval jeho pokus v lapačce.
00:01
Obě mužstva už nastoupila na ledovou plochu. Jak už to bývá, hostující hráče přivítal pískot, domácí hráče zase nadšené povzbuzování fanoušků. Za malý okamžik zazní státní hymna České republiky a budeme moci začít.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Štindl, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Piroš, Majdan

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Vejmelka) – Čáslava, Zdráhal, Benák, Havlík, Kolafa, Ščotka, Korím – Sýkora, Zohorna, Venkrbec – Starý, Nahodil, Radil – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Špaček, Moučka, Poulíček

Rozhodčí: Fraňo, Homola – Gerát, Hynek.
Litvínovskou euforii se dnes budou snažit zastavit Pardubice. Východočeši by si rádi vzpomněli na předkolo play off, kde rovněž svůj první zápas ve Vítkovicích prohráli jednoznačně 2:8, ale poté si třemi výhrami v řadě řekli jasně o postup do čtvrtfinále. Nyní potřebují nasbírat čtyři výhry. Bude se historie opakovat?
První zápas této série vyzněl jasně pro favorizovaný Litvínov. Severočeši před vyprodaným Zimním stadionem Ivana Hlinky přehráli Pardubice a po výhře 4:0 úspěšně vstoupili do vyřazovacích bojů. Svěřenci trenérů Radima Rulíka a Miloslava Hořavy svého soupeře z východu Čech jasně přestříleli 48:20. O góly se postupně podělily Pavelka, Pavlík, Lukeš a konečně Jánský. Pavel Francouz v bráně Litvínova kryl všech 20 střel soupeře a připsal si čisté konto.
Hezký sobotní večer při sledování online přenosu z druhého čtvrtfinále Play off České pojišťovny mezi Vervou Litvínov a ČSOB Pojišťovna Pardubice .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.