SESTŘIH: Předkolo play off (4. zápas): Mladá Boleslav - Plzeň 4:2

Z Mladé Boleslavi se s vámi pro dnešek loučíme, ale oslavy zde na stadionu ještě budou nějakou dobu trvat. Přeji všem čtenářům hezký večer a opět někdy na počtenou.
Je to neskutečné, ale je to tak! Nováček z Mladé Boleslavi vyřadil v předkole play-off Plzeň 3:1 na zápasy, a postupuje tak do čtvrtfinále extraligového play-off, ve kterém vyzve vítěze základní části Třinec! Ve ŠKOENERGO Aréně panuje obrovská radost, aby ne, vždyť toto je největší úspěch Bruslařského klubu v historii. Plzni naopak touto prohrou skončila sezona.
60:00
59:44
Ještě jedno vyloučení. Radan Lenc (MBL) – dvě minuty za hrubost.
59:26
V Mladé Boleslavi panuje velká euforie. Je již téměř jasné, že Bruslaři postoupí do čtvrtfinále extraligového play-off!
59:26
Bude se ještě vylučovat. Za podražení si odsedí dvě minuty Jan Schleiss (PLZ). Machovský se vrací do branky.
59:20
ŠKOENERGO ARÉNA ve stoje tleská.
59:07
Bruslaři znovu vyhazují, nejspíše je rozhodnuto.
58:48
Další buly před Růžičkou, Plzeňští to zkusí opět bez gólmana.
58:30
Jenže Machovský se musí do branky vrátit. Následuje buly po jeho levici.
57:27
Plzeň hraje bez brankáře!
57:26
Mladá Boleslav vyhazuje na icing. Hra se stěhuje zpět k Růžičkovi. Stadionem mezitím obíhá mexická vlna.
57:11
Ofsajd Plzně.
57:00
Přesně tři minuty mají hosté na to, aby si ještě zachovali naději na postup do čtvrtfinále play-off.
56:58
Bruslaři jeli dva na jednoho. Broš nahrával Látalovi, který ale z úhlu trefil pouze výstroj Matěje Machovského.
56:26
Robar zalehl v rohu kluziště za domácí brankou puk a rozhodčí přerušují.
55:46
Západočeši se nemohou dostat k výraznému ohrožení boleslavské branky. Boleslavští si stále hlídají obranné pásmo.
55:10
Čárový rozhodčí s odpískáním zakázaného uvolnění dlouho váhal, ale hra se stěhuje k Martinu Růžičkovi.
54:46
Boleslavští se dopustili zakázaného uvolnění.
54:40
Indiáni stále nic nevzdávají a bojují v pásmu.
53:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři měli několik dobrých šancí v pásmu, ale žádný z nejdříve Machovského nepřekonal. Plzeňská obrana však zapomněla na volného TOMÁŠE KLIMENTU, který z blízkosti sklepl kotouč až do plzeňské branky! Asistence: Michal Broš, Martin Látal.
52:46
Tomáš Hyka si najížděl k plzeňské brance, jenže indiáni jej odzbrojili.
51:56
Hosté jsou v posledních chvílích v tlaku a Mladá Boleslav musí hodně bránit.
51:28
Ján Sýkora jen těsně minul.
50:51
Pacovský to zkusil od modré, ale Matěj Machovský přerušuje.
49:20
Dnešní utkání sleduje 4 200 diváků. Je tedy vyprodáno!
49:20
Následuje Komerční přestávka. Zbývá ještě půlka posledního dějství. K vítězství má zatím o malinko blíže Boleslav.
49:10
Obrovská šance Musila, který se z blízkosti nedokázal trefit do prázdné branky!
48:55
Hosté hrají v plném počtu. Mladá Boleslav ani jednu přesilovku nevyužila.
48:00
A hosté se po dlouhých sekundách osvobozují a oba týmy střídají.
47:45
Bárta trefil pravou tyč Machovského svatyně!
46:55
Další podražení znamená, že jdou Plzeňští do tří! Petr Kadlec (PLZ) dostává dvě minuty.
46:47
Michal Bárta trefil Machovského do ramene.
46:12
Další vyhození indiánů. Bruslaři se zatím nemohou usadit v pásmu.
45:56
Znovu Tomáš Klimenta, jenž ale ani tentokrát nebyl přesný.
45:37
Hosté vyhazují.
45:32
Za podražení byl vyloučen boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík (PLZ). Odpyká si dvě minuty.
45:27
Tomáš Klimenta ujížděl sám na Machovského, ale z mezikruží jej neprostřelil.
44:17
44:10
Martin Látal nahodil kotouč na branku, k ničemu jinému jej ale indiáni nepustili. Hosté si dobře hlídají svou obrannou třetinu.
43:53
Hosté se poté dostali do brejku a Růžička musí přerušovat, což znamená, že se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.
43:44
Výborného pokus postrádal razanci.
43:27
Obrovská šance Pacovského, který těsně minul!
43:10
Jenže Západočeši znovu vyhazují.
42:50
Až nyní prověřil od modré Machovského Tomáš Klimenta.
42:44
Boleslav se ale zatím nemůže usadit v pásmu.
42:17
Na ledě zůstává ležet Tomáš Hyka, jehož fauloval Jakub Lev (PLZ), který dostává dvě minuty za faul kolenem. Boleslavský útočník naštěstí odjíždí po svých.
42:04
Pořád se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi. Zdá se, že Plzeňstí nechtějí jen tak ukončit sezonu.
41:19
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
41:04
I nadále je na puku více aktivnější Škodovka.
40:20
40:02
Veledůležitá třetina pro oba týmy právě začíná.
40:01
K vidění byla velmi dramatická druhá třetina, kterou stejně jako včera ovládli Západočeši. Ti se prosadili hned dvakrát. Za domácí skóroval v této periodě jen v jejím úvodu Pabiška, zatímco na straně Plzně byli střelci Tomáš Sýkora se Simonem.
Další třetina začne přibližně v 19:28.
40:00
38:39
Plzeň právě vstřelila branku!
Je to tak. Západočeši se prosazují. Z velkého závaru poslal puk za brankovou čáru DOMINIK SIMON. Rozhodčí se ještě o verdiktu radili s videorozhodčím, který jen celou situaci potvrdil. Mladé Boleslavi se tedy náskok ztenčil na jednogólový. Asistence: Jakub Lev, Jakub Jeřábek.
38:22
Střela Jakuba Lva z mezikruží byla zblokována.
37:58
Zakázané uvolnění na straně Škodovky.
37:37
Hyka mohl jet sám na branku, ale Mladé Boleslavi byl odpískán ofsjad. To se domácím fanouškům příliš nelíbí, naopak hostující kotel tleská. Nutno poznamenat, že plzeňských fanoušků je dnes ve ŠKOENERGO Aréně opravdu hodně.
37:18
Na druhé straně velká příležitost Miroslava Indráka, který se snažil zakončovat do pravé části branky. I tentokrát ale vynikl mladoboleslavský brankář.
36:50
Mikulík obkroužil branku a nahrával Pabiškovi, který byl v mezikruží, jenže druhý jmenovaný nedokázal vystřelit. Následně ještě dorážel Kašpařík, ale na něj si počkal Matěj Machovský a přerušuje.
36:28
Michal Bárta ujel a snažil se vystřelit, jenže jeho střelecký pokus byl zblokován.
35:08
Obrovská šance Radana Lence, který se však ani na několikrát netrefil do branky Plzně. Chybělo mu k tomu ale velmi málo, Machovský podržel indiány i tentokrát.
34:10
Plzeň je i nadále nebezpečná a hrozí v útočné třetině. Utkání může být ještě pořádně dramatické.
33:20
Gólu Plzně předcházela sporná situace v podobě zákroku na Pacovského. Vylučovat se ale nebude, a indiáni tedy snižují. TOMÁŠ SÝKORA se prosadil z nenápadného nahození. Asistence: Dominik Kubalík.
32:38
Jan Schleiss se řítil na branku, ale na výtečného Martina Růžičku si nepřišel ani tentokráte. Nutno ale dodat, že indiáni jsou v posledních chvílích o něco lepším týmem.
31:40
Až teď si hosté vytvořili tlak. Tomáš Sýkora ale vystřelil už z velkého úhlu.
30:43
Zatím nejsou k vidění žádné větší šance. Plzni dělá problém udržet se v útočném pásmu.
30:06
Vylučuje se na obou stranách. Jan Schleiss (PLZ) a Tomáš Hyka (MBL) – oba dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
29:52
K vidění je další ze závarů v plzeňském brankovišti. Tentokráte ale plzeňský brankář přerušuje hru. Těžko říci, zda hostům oddechový čas pomohl.
29:38
Oddechový čas pro hosty.
29:38
Domácí se tímto gólem ještě více přiblížili ke čtvrtfinále play-off. MICHAL BÁRTA vystřelil od modré čáry a jeho střela zapadla až do sítě Matěje Machovského. Asistence: Ctirad Ovčačík.
29:30
Další pokus Mladé Boleslavi byl ztečován do ochranné sítě, a tak se přerušuje.
28:57
Tlak domácích málem přinesl čtvrtý gól Bruslařů. Mitja Robar se však do skulinky mezi betonem gólmana a levou tyčkou netrefil.
28:12
Další vyloučení, na trestnou tentokrát musí Petr Kadlec (PLZ) za držení protihráče.
28:06
Mikulík se řítil a branku, avšak přestřelil.
27:36
Pěkná akce Dominika Kubalíka, ale ještě lepší zákrok Růžičky, který si vyjel z branky a vychytal plzeňského juniora lapačkou. Devatenáctiletý útočník ale dává domácím dnes zabrat!
27:19
Dominik Pacovský trefuje plexisklo za Machovským.
26:43
Po delší chvilce jsou v pásmu i domácí. Hosté je ale ke střele nepustili.
26:07
25:50
Před brankou Plzně měl poté ještě dost času Pavel Musil, který však poslal kotouč na hůl jednoho z hostů.
25:20
Na druhou stranu ale ujeli do brejku domácí a Mikulíkovi chybělo také velmi málo, aby se prosadil.
25:03
A znovu skvělá příležitost indiánů. Dominik Kubalík jen těsně přestřelil.
24:40
Až Ryan Hollweg, který si najel k brankáři a snažil se ho překonat po zemi, jenže mladoboleslavský gólman měl betony připravené a puk zkrotil.
24:27
Hosté úřadovali i nadále v pásmu, ale moc toho nevymysleli.
23:44
Velmi dobré střídání pro Jana Schleisse, který však ani nadvakrát Martina Růžičku neprostřelil.
23:20
Následuje icing Středočechů.
23:03
Musil měl puk na hokejce, ale nenaložil s ním ideálně, a tak domácí přicházejí o pásmo.
22:19
U Machovského branky se strhl velký závar a z dorážky se prosadil LUKÁŠ PABIŠKA. Branku posvětil i videorozhodčí. Asistence: Václav Kočí.
22:19
Není jisté, zda Mladá Boleslav vstřelila branku. Hlavní rozhodčí volá videorozhodčímu.
22:00
Obrovská šance Davida Výborného! Z velkého úhlu však puk do branky nedostal a z následného obkroužení klece se do prázdného prostoru taky neprosadil.
20:55
Stále se hraje v obranném pásmu Bruslařů, kteří vyhazují na zakázané uvolnění.
20:16
Plzeňští jsou hned od začátku aktivní v pásmu, jenže faulu se dopustili právě oni. Ján Sýkora (PLZ) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Doplňme ještě, že Luku Vidmarovi zbývá z trestu 70 sekund.
20:01
I přes závěrečný tlak Plzně v závěru periody se domácí ubránili a první třetinu ovládli 1:0, když se prosadil šťastným gólem Tomáš Hyka. Zpočátku byli lepším týmem Mladoboleslavští, ale indiáni ve druhé půlce periody už byli vyrovnaným soupeřem, a tak se můžeme těšit na zajímavou druhou třetinu.
Další třetina začne přibližně v 18:27.
20:00
19:38
Hosté v plném počtu. Bruslaři ve třech hráčích.
19:26
Včera bylo devět vyloučení, ale dnes jich bude o poznání více. Luka Vidmar (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
19:08
Brošova střela z úhlu byla zblokována.
18:30
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Hra se tedy stěhuje zpět k Martinu Růžičkovi.
18:08
Indiáni si vytvořili tlak v pásmu, jenže Simonova střela skončila v ochranné síti.
17:52
Celému vylučení předcházela ještě strkanice v obranném pásmu Plzně, za kterou jsou vyloučeni dva hráči. Branislav Kubka (PLZ) a Milan Mikulík (MBL). Oba za hrubost.
17:52
Jenže přesilovka Mladé Boleslavi neměla dlouhého trvání. Martin Látal (MBL) se dopustil faulu na brankáře a dostává dvě minuty za sekání.
17:52
Bruslaři už drží Plzeň pod tlakem a Látalovu střelu chytá Machovský.
17:38
Hosté se budou znovu muset bránit. Vyloučen byl Vojtěch Mozík (PLZ), který dostává dvě minuty za krosček.
16:51
TOMÁŠ HYKA se dostal k puku a zblízkosti jej zpoza brány poslal na branku. Machovskému kotouč propadl mezi betony. Dá se říci, že to byl smolný gól pro hosty. Asistence: Pavel Musil, Peter Trška.
16:44
16:24
Tato přesilovka domácích je opravdu mizerná. Bude se dokonce vhazovat před Martinem Růžičkou.
16:08
Plzeňští se znovu osvobozují.
15:39
Lukáš Pabiška minul branku.
15:16
Bruslařům se zatím početní výhoda vůbec nedaří a indiáni několikrát za sebou vyhodili.
14:44
Hosté jdou znovu do čtyř. Jakub Lev (PLZ) byl vyloučen na dvě minuty za krosček.
14:32
Látal byl rozjetý, ale ke kotouči se dostal až pozdě, takže vystřelil z velkého úhlu a to nemohlo Machovskému nadělat problémy.
14:23
Obrovský tlak indiánů. Boleslavští měli velké štěstí, že neinkasovali. Dominika Kubalíka z blízkosti vychytal Martin Růžička.
13:28
Stačilo pár nepřesností a Indrák se Schleissem se už ženou do útočného pásma Plzně.
12:45
Obrovská šance Kašpaříka, jenže pod betony skvělého Machovského puk nepodstrčil!
11:46
Ofsajd Mladé Boleslavi.
11:44
11:40
Klimenta se do pásma nedostal, protože upadl.
11:16
Ani Michal Bárta se svou ránou od modré neuspěl.
10:54
Až nyní Boleslavští uzamkli Plzeň v pásmu, ale Ovčačíkova střela z dálky do brány nepropadla.
10:37
Indiáni drželi puk dlouho v rohu a střádali cenné sekundy.
09:44
Na trestné lavici sedí Dominik Simon (PLZ), který dostal dvouminutový trest za držení hole.
09:34
Plzeň je v tlaku. Ján Sýkora chtěl poslat puk k levé tyči, což se mu ale nakonec nezdařilo.
09:23
09:04
A ihned po buly se stalo totéž. Plzni dnes zatím početní výhody nejdou.
08:40
Jenže mladoboleslavští hokejisté posílají kotouč opět přes všechny čáry.
08:33
Tomáš Sýkora nahazuje puk zpět do pásma.
08:07
Nakonec se Škodovka do pásma dostala, jenže Klimenta záhy vyhodil.
07:47
Plzeň kombinuje ve středním pásmu, ale přes obranu domácích zatím projít nemůže.
07:23
Bruslařům se nevydařilo střídání a hráli v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpykává Tomáš Hyka (MBL).
07:23
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka.
07:02
David Výborný nahrál Bártovi, který následně poslal puk osamocenému Pabiškovi, na kterého zívala prázdná branka, jenže boleslavský útočník jako by spal, protože zakončil pozdě.
06:29
Indiáni vyhazují přes všechny čáry.
06:22
Ani tentokrát Mladoboleslavští na nic nečekali a vystřelili ihned po buly. Matěj Machovský opět přerušuje.
06:18
David Výborný se ujal kotouče a řítil se na branku Plzně. Rozhodl se střílet už od modré, i tak musel ale Machovský přerušit hru.
05:57
05:47
Tomáš Sýkora nepustil Martina Látala k puku, a šetří tak cenné sekundy.
05:10
Hraje se čtyři na čtyři, ale Boleslavští mají velký tlak. Mikulíkovu střelu nyní lapil Machovský do své lapačky.
05:01
Plzni se přesilovka vůbec nevydařila a Bruslaři byli velmi aktivní i ve vlastním oslabení. Za hákování v obranném pásmu byl vyloučen Jakub Jeřábek (PLZ) – dvě minuty za hákování.
03:57
Hosté se následně dostali do brejku a vše musel podražením hasit Jiří Kučný (MBL), který dostal dvouminutový trest.
03:01
Hyka byl nebezpečný před brankou, ale akci nedokončil úplně podle představ a do útoku se po chvilce ženou i Plzeňští.
02:44
Bruslaři měli i poté tlak v útočném pásmu, Machovský však přerušil hru.
02:35
Hostům se nezdařil přechod z obranného do středního pásma a puku se následně ujal Lukáš Pabiška, který jen těsně minul.
02:05
Zakázané uvolnění Plzně.
01:50
O Výborném a jeho formaci jsem již mluvil před zápasem. Nyní boleslavský kapitán opět pořádně zamotal indiánům hlavy. Naštěstí pro hosty ale před brankou minul.
01:24
Mladá Boleslav se dopustila ofsajdu.
01:08
Jakub Lev se snažil tečovat jednu ze střel do Růžičkovy branky, nebyl však přesný.
00:40
Simon vybojoval za brankou puk a nahrál Lvovi, který už operuje v pásmu.
00:07
Jako první se ženou do útoku Mladoboleslavští, kteří zakládají akci za vlastní brankou.
00:01
Hráči obou týmů již nastoupili na ledovou plochu. Za malou chvíli může důležité klání vypuknout. Mezitím bude ještě zazpívána státní hymna ČR.
Vzájemné zápasy v předkole play-off
První duel se odehrál ve středu na ledě plzeňské HM arény. Mladoboleslavští hokejisté poněkud překvapili hokejovou veřejnost, když dramatickou přestřelku ovládli – 4:5 z pohledu domácích.

Druhý zápas se odehrál na stejném místě o den později. Tentokrát už padly góly jen tři, z toho dva hned v úvodu zápasu. Škodovka si vytvořila náskok, který celý zápas kontrolovala. Boleslavští už v závěru dokázali jen snížit – 2:1 z pohledu domácích

Třetí utkání se odehrálo před necelým dnem. V taktické bitvě se bojovalo o každý centimetr ledu a když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení za stavu 2:2, prostřelil Machovského boleslavský Pabiška a následně ještě chvilku před koncem pojistil výhru Mladé Boleslavi Kučný. – 4:2 z pohledu domácích.
Série mezi oběma celky je velmi zajímavá a vyrovnaná. Je obdivuhodné, jak Mladá Boleslav staví na svém čtyřicetiletém kapitánovi Davidu Výborném (3+2). Tento hráč je jedním z největších tahounů Bruslařů v této sérii a zatím také nejproduktivnějším hráčem celého Česká pojišťovna play-off!

Na straně hostů je velkým tahounem Petr Kadlec, který za svým protihráčem z Mladé Boleslavi zaostává pouze o jediný bod (1+3).

Skvěle se prezentují také brankáři, kteří své týmy obdivuhodně drží. Jsou to právě gólmani z této série mezi Mladou Boleslaví a Plzní, kteří ovládají statistiky play-off. Matěj Machovský (PLZ) má nejlepší úspěšnost ze všech brankářů – 91,6 %. Hned za ním, na druhé příčce, se nachází Martin Růžička (MBL), jehož procentuální úspěšnost se zastavila na čísle 89,74 %.
Dobrý den, vítám všechny hokejové fanoušky u sledování dalšího zápasu ze série předkola play-off mezi Mladou Boleslaví a Plzní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.