SESTŘIH: 2. čtvrtfinále play off, Sparta - Hradec Králové 5:3

Dnešní online přenos končí, děkujeme, že jste zápas sledovali s námi! Na shledanou.
Sparta vítězí ve druhém čtvrtfinále play off 5:3, a do Hradce tak pojede za stavu série 2:0 v její prospěch. Dnešní utkání bylo poměrně vyrovnané a nabídlo atraktivní hokej nahoru dolů. Nejlepším hráčem Mountfieldu je vyhlášen dvougólový střelec Jaroslav Kudrna, z týmu vítězné Sparty pak velice aktivní střelec posledního gólu do prázdné branky Jan Buchtele.
60:00
59:58
Sparta právě vstřelila branku!
Hradec neudržel kotouč na svých hokejkách v útočném pásmu a JAN BUCHTELE dává téměř od poloviny hřiště pátou branku Sparty! Asistence: Jaroslav Hlinka.
59:15
Nyní už je hradecká klec prázdná a na ledě má Mountfield šest hráčů v poli.
58:57
Sparťanům se podařilo dvakrát vyhodit, Kacetl je pořád ve své brance.
58:12
Hradec to zatím zkusí v pěti, Kacetl je ve své brance.
58:12
Obrovská šance pro Mountfield HK! Juraj Mikuš (SPA) dostává 2 minuty za nedovolený zákrok v obranném pásmu a Hradec Králové si bere logicky oddechový čas.
57:40
Vondrka našel zpoza branky úplně volného Saboliče, ten ale z předbrankového prostoru netrefil pravý horní roh Kacetlovy klece.
57:09
Sparta už se nikam bezhlavě netlačí, Hlinka protečovává kotouč do středního pásma.
56:13
Sparta se v této fázi zápasu dobře brání. Teď se ale Ďaloga ukvapil a posílá kotouč na zakázané uvolnění.
54:58
Vondrka se málem dostal podél levého mantinelu do úniku, ale kotouč mu utekl až ke Kacetlovi, který jej odráží do rohu.
54:10
Ve sparťanském brankovišti už je zpět Filip Novotný, důvod první výměny ve sparťanském brankovišti je neznámý.
54:01
Sparta se dostala do přečíslení, ve kterém Přibyl našel hůl TOMÁŠE ROLINKA, a sparťanský kapitán příklepem poslal kotouč po ledě mezi betony Kacetla. Asistence: Daniel Přibyl a Karel Pilař.
52:35
Vondrka vypálil od pravého mantinelu zrovna ve chvíli, když se Kukumberg vrátil do hry. Puk končí po zásahu hradecké obrany na holích hostů. Sparta tuto přesilovku nevyužila, byť měla solidní tlak.
51:14
Po neúspěšné přihrávce Réwaye vyhazuje kotouč Knotek přes všechny čáry, Sparta musí začít od začátku.
50:25
Přesilovka pro Spartu. Roman Kukumberg (MHK) dostává 2 minuty za napadení.
50:14
Mikušovu střelu tahem od modré čáry chytá Kacetl do náruče.
49:30
Změna ve sparťanském brankovišti! Novotný z neznámých důvodů odjíždí na střídačku a místo něj zaujímá místo mezi tyčemi Jaroslav Janus.
49:30
Lehké nahození Deje od pravého mantinelu chytá Novotný bezpečně do lapačky. Nicméně Mountfield vybojoval alespoň útočné pásmo.
48:24
Poprvé v zápase sledujeme trošku neurovnanou hru s několika nepřesnostmi.
47:38
Sparta nahodila kotouč na zadní mantinel, odkud se puk odrazil na zadní síťku Kacetlovy branky, takže se hra přerušuje.
46:37
Po špatné rozehrávce hradecké obrany se ke střele backhandem dostal Buchtele. Kacetl chytá puk do náruče.
46:18
Stejně jako skóre na výsledkové tabuli je vyrovnaná také hra na ledě. Po ofsajdu Hradce se vhazuje ve středním pásmu.
44:38
Šimánek nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej ale sbírá obrana domácích a vyhazuje přes všechny čáry.
43:46
Jan Buchtele (SPA) podrazil útočícího Kukumberga a je vyloučen na 2 minuty. Mountfield si zahraje přesilovku.
42:01
Kotouč se odrazil přímo na hůl Buchteleho, který ho ale v mezikruží netrefil ideálně, a tak si Kacetl připsal úspěšný zákrok betonem.
41:30
Situace na ledě je poměrně vypjatá, rozhodčí musel hned dvakrát upozorňovat hráče na vhazování, aby se uklidnili.
41:04
Sparta využívá přesilovku a vyrovnává na 3:3. MARTIN RÉWAY napřáhl metr za modrou čarou a čistě propálil Kacetla střelou k pravé tyči. Asistence: Adam Polášek.
40:33
René Vydarený (MHK) poslal nedovoleným způsobem k ledu Lukáše Pecha a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
40:29
Do útoku se tlačí Sparta, ale hosté vyhazují kotouč do středního pásma.
40:01
Ve druhé části padly celkem čtyři branky, z toho tři do sítě domácích. Hradec Králové se dostal během druhé třetiny do tempa a také zásluhou dvougólového Jaroslava Kudrny je Mountfiel před třetí třetinou v těsném vedení 3:2. Druhá třetina začne přibližně ve 20:25.
40:00
38:10
Réwayovi nesedla střele z první a Kacetl kotouč chytá do náruče.
37:38
V závěru druhé třetiny si domácí zahrají přesilovou hru. Rozhodčí posílají na trestnou lavici Tomáše Mertla (MHK) za hákování.
37:32
Po několika tečích se skákavý kotouč dostal až k Novotnému, ten ho radějí podrží.
37:18
Pech přihrál před branku Kumstátovi, jehož střelu příklepem Kacetl odrazil do rohu!
36:18
Hradec pokračuje v okupaci obranného pásma Sparty, ale ke střele se zatím nedostal.
35:01
Na ledě to opravdu vře, jako jsme ze zápasů play off zvyklí. Po menším konfliktu před brankovištěm sparťanského brankáře se ale vylučovat nebude.
34:31
Rolinek se ve vlastním oslabení dostal do úniku jeden na jednoho, ale střelu po ledě poslal mimo hradeckou klec.
33:27
Hradec má při hře čtyř na tři obrovský tlak. Šimánkovu střelu z levého kruhu Novotný vyrazil.
32:57
Juraj Mikuš (SPA) tvrdě narazil na zadním mantinelu dvougólového střelce Jaroslava Kudrnu a dostává trest na 2+10 minut za naražení zezadu.
32:07
Rolinek obehrál hradeckého obránce a backhandem se snažil zakončit, ale jeho pokus Kacetl vykryl levou rukou!
31:40
Na ledě planou emoce. Další rozmíška se odehrála před brankou Novotného, který byl atakován po přerušení hry. Na trestnou lavici odchází Lukáš Cingel (SPA) za hrubost.
30:52
Ďaloga nezpracoval přihrávku a Sparta se sama vyhnala z útočného pásma.
29:08
Martin Pláněk (MHK) oslabuje svůj tým, nedovoleně přidržel protihráče a odchází na trestnou lavici.
28:41
Oba dostávají trest na 2+2 minuty za hrubost. Bude se pokračovat v pěti na obou stranách.
28:41
Na ledě se strhla bitka! Ručně si to právě vyřizují Michal Barinka (SPA) a Collin Valcourt (MHK)!
27:46
Hradec právě vstřelil branku!
Studená Sprcha pro Spartu! ROMAN KUKUMBERG tečuje těsně před Novotným nahozenou střelu Pláňka a puk končí v domácí síti. Asistence: Martin Pláněk.
27:29
A je srovnáno. JAROSLAV KUDRNA napřájl na vrcholu modrého kruhu a puk prošel Novotnému kolem pravé tyči do brány. Asistence: René Vydarený a Jiří Šimánek.
27:03
Mertl pálí do prvního stojícího obránce Sparty.
26:07
Hradec Králové si po komerční přestávce zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odchází Miroslav Forman (SPA) za hákování.
25:18
Domácí bleskově odpovídají a dostávají se opět do jednobrankového vedení. JURAJ MIKUŠ vypálil v signalizované výhodě od modré čáry příklepem, a protože Kacetl měl zakrytý výhled, puk skončil až za jeho zády. Asistence: Jaroslav Hlinka a Michal Vondrka.
24:17
Pospíšil vypálil z otočky od modré čáry, před brankou si puk zklepl na led JAROSLAV KUDRNA a poslal kotouč nad beton Novotného. Asistence: Tomáš Pospíšil.
23:50
Kumstát nejdříve ustál osobní souboj ve středním pásmu a poté poslal kotouč na modrou čáru najíždějícímu Rolinkovi, který o něj ovšem přišel.
23:19
Hradec zatlačil Spartu na minutu do jejího obranného pásma, ale na branku vypálili jeho hráči jen jednou.
22:41
Po zásahu Novotného se vhazuje po jeho pravici.
21:16
Pospíšil se probil do útoku kolem levého mantinelu, přihrál před branku, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů přihrávku nečekal.
20:01
V úvodu zápasu byli živějším týmem domácí. Hned v prvních dvou minutách musel Kacetl zasahovat proti několika výpadům Sparty, a to úspěšně. Poté se hra srovnala a k výraznějšímu projevu se dostal také Mountfield. Nicméně byli to Pražané, kdo otevřel v přesilové hře zásluhou Buchteleho dnešní skóre. Druhá třetina začne cca v 19:25.
20:00
19:41
Po špatné rozehrávce domácích se ke kotouči dostal Šimánek, Novotný jeho pokus vykryl skluzem!
18:39
Vondrka se snaží vymotat od mantinelu, ale hradečtí obránci se o něj dobře starají.
17:11
Sparta je usazena v útočném pásmu, Ďaloga nahazuje kotouč do chumlu před brankou, odkud se puk odráží do rohu.
15:29
Domácí si opět zahrajou v početní převaze. Stanislav Dietz (MHK) dostává 2 minuty za hru vysokou holí.
14:59
Réway se ujal kotouče, zajel za hradeckou branku a v nestřežené chvíli poslal kotouč na volného JANA BUCHTELEHO stojícího před brankovištěm, který zavěsil pod horní tyčku. Kacetl se přesouval k druhé tyčce a neměl šanci na střelu zareagovat. Asistence: Martin Réway.
13:35
Nakonec se bude vylučovat na obou stranách. Jaroslav Kudrna a Zdeněk Čáp (MHK) dostávají 2 minuty za hrubost a stejný trest dostává také Jan Piskáček (SPA). Sparta si zahraje přesilovku pět na čtyři.
13:35
Na ledě se strhla bitka, ale do incidentu vstoupili rozhodčí a budou vylučovat.
12:22
Polášek chtěl rychle rozehrát, takže poslal kotouč po lévém mantinelu do útočnéhjo pásma, ale Přibyl jeho pas nezachytil. Vhazuje se v obranném pásmu Sparty.
11:25
Sabolič nahodil kotouč od pravého mantinelu na před branku najíždějícího Cingela, ten ale kotouč usměrňuje těsně mimo tyče Kacetla.
11:01
Před první komerční přestávkou měla více šancí Sparta, ale zdá se, že se Hradec teprve dostává do tempa.
10:40
Vydarený čeká za brankou, až jeho spoluhráči vystřídají. Hradec zakládá útok.
07:40
Forman zavezl puk do pásma, ale za brankou soupeře uklouzl a o kotouč přišel.
05:31
Hradec se na chvíli usadil v útočném pásmu, ale poté Vantuchovi podjely brusle a do útoku jde Sparta.
03:51
Červený se prosmýkl sparťanské obraně a backhandem zakončoval do poloodkryté branky, ale Novotný jeho střelu výtečně vychytal lapačkou!
03:14
Hlinka nahodil kotouč o mantinel do útočného pásma, ale ten se odrazil do ochranné sítě, takže se bude vhazovat.
01:18
Cingel od pravého mantinelu prostrčil kotouč na osu hřiště, kde se jej ujal Sabolič, ale Kacetl předvedl opět výborný zákrok svými betony.
00:57
Na puk si poprvé šáhl také Novotný, když ve své lapačce ukryl střelu Vydareného od modré čáry.
00:10
Hned v úvodních vteřinách zápasu se do obrovské šance dostal Kumstát, kterému od levého mantinelu před branku přihrál přesně na hůl jeho kolega z útoku Pech. Sparťanský útočník ovšem mířil jen do betonu Kacetla a neujala se ani následná dorážka!
00:01

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Dietz, Vydarený (A), Čáp, Jank, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Pospíšil – Valcourt, Kukumberg (A), Červený – Vantuch, Tvrdík, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Pešina, Fraňo – Gebauer, Lederer.
Sparťanskou euforii po prvním čtvrtfinálovém úspěchu sdílel také asistent trenéra Zdeněk Moták, ale zároveň ihned po vítězství varoval: „Slavit můžeme pouze deset minut, už se musíme soustředit na čtvrteční utkání. V sérii je to zatím pouze 1:0.“
Hradec Králové může svůj neúspěch napravit hned ve druhém utkání. Lepší výkon si slibuje hradecký útočník Rudolf Červený: „Podle mého je Sparta k poražení. Taky jsme měli šance, ale neodráželo se to tam, kam bychom potřebovali. Domácí si zasloužili vyhrát, ale ve čtvrtek k tomu přistoupíme jinak a věřím, že vyhrajeme!„
Čtvrtfinále č. 1:
HC Sparta Praha – Mountfield HK 3:0

Sparta ve středu přetlačila Hradec Králové jasným skóre 3:0, takže ve čtvrtfinálové sérii vede 1:0 na zápasy. Domácí byli od úvodního buly aktivnějším týmem, lépe bruslili a vytvářeli si množství šancí. Není se čemu divit, sparťanský tým tlačilo ve středu za vítězstvím 7.724 diváků.

Branky a nahrávky: 11. Sabolič, 36. Polášek (Hlinka, Réway), 48. Cingel (Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7724. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči utkání: Ďaloga – Červený. Stav série: 1:0.

Sparta Novotný – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.

Mountfield HK: Kacetl – Dietz, Vydarený (A), Čáp, Jank, Pláněk, Vašíček, Kopta – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Pospíšil – Skokan, Kukumberg (A), Červený – Vantuch, Tvrdík, Beránek. Trenér: Peter Draisaitl.

První branka zápasu padla v 11. minutě z hole Roberta Saboliče, který ve vlastním oslabení vystihl přihrávku hradeckého Pospíšila a poslal kotouč pod rukou Kacetla do sítě. V závěru první třetiny si Mountfield vytvořil při přesilové hře tlak, ale střely Knotka a Pospíšila lapil brankář Novotný.

Tlak hostů pokračoval také v úvodu druhé části, ale bez brankového výsledku. Kromě svěžího hokeje play off utkání nabídlo také několik tvrdých osobních soubojů na obou stranách. Druhou branku Sparty vsítil v 36. minutě v přesilové hře Adam Polášek, když Kacetlovi velmi účinně clonil ve výhledu Buchtele.

Přestože domácí vedli 2:0, utkání bylo stále poměrně otevřené. Mountfield se snažil svou aktivitou ohrozit sparťanskou branku, ale Novotný si se všemi pokusy poradil. Třetí gól Sparty zaznamenal Lukáš Cingel, který ve 48. minutě předvedl na brankovišti hostů velkou zarputilost, až puk na několikátý pokus protlačil pod betonem Kacetla za čáru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Spartou a Mountfieldem HK začíná opět v 18:30 na ledě pražské Tipsport areny.