SESTŘIH: 3. čtvrtfinále play off, Zlín - Brno 1:2

Zlínští se v závěru zápasu nedostali ani k power-play a Kometa se díky těsné výhrě 2:1 ujímá vedení v sérii. Rozhodla o tom především prostřední třetina, kdy Kometa zlepšila svoji hru a vstřelila hned dvě branky. Pro dnešek je to všechno, série pokračuje zítřejším duelem v 18:20.
60:00
59:15
Nahození Veselého málem propadlo Čiliakovy mezi betony.
58:59
V plném počtu jsou také domácí.
58:30
Koreis je zpátky na ledě, Brno je v pěti.
58:15
Kotvan si dovolil s kotoučem trochu víc a posléze nabil Okálovi, jenž z první těsně minul brněnskou klec.
57:12
Nahození Marušáka se odrazilo od zadního mantinelu a Čiliak raději ponechal puk v lapačce.
56:59
Přesilovka Beranů je u konce. Počet hráčů na ledě se vyrovná. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
56:24
Přesilovka pro domácí je tady. Jakub Koreis (KOM) si musel pomoci za cenu faulu a tohle je šance pro domácí na vyrovnání.
56:10
Zlínští si v závěru zápasu vytvářejí tlak a chtějí si vynutit přesilovku.
55:45
Ofsajd Komety a buly ve středním pásmu.
55:29
Čajánek našel před brankou v neobvyklé pozici Kotvana, který kotouč tečoval pouze mimo branku Brna.
55:05
Fanoušci Brna nyní použili ve svém kotli pyrotechniku a v jejich kotli se prohání pořádná mlha.
55:05
Je tu komerční přestávka a po ní se bude vhazovat u Štůraly.
54:32
Zlínští se začínají pomalu dostávat do tlaku a Brno čeká jistě náročný závěr utkání.
53:40
Zlínští svoji akci tak překombinovali, že málem nabídli šancí hostům.
53:15
Leškova střela se odrazila před Aleše Holíka, který ale Čiliaka nepřelstil.
52:36
Svoboda nezpracoval Čajánkovo nahození a píská se icing.
51:22
Kometa si pohodlně drží těsné vedení. Zlínu se krátí čas na vyrovnání.
50:40
Nahození Buriana se těsně před Štůralou odrazilo a brankář PSG měl co dělat, aby neposedný kotouč zkrotil.
50:14
Střela Leoše Čermáka končí sražena v ochranné síti.
49:40
Urbanec si nachystal kotouč na střelu, ale poté mu kus černé gumy uskočil a následně se hra přesouvá před branku Zlína.
49:05
Povedená střela Jakuba Svobody našla pouze lapačku Čiliaka.
48:10
Němec posunul puk na najíždějícího Petra Tona, který ale i přes dlouhou hůl na puk nedosáhl.
47:38
Bekhend Jakuba Koreise lapil Štůrala do lapačky.
47:25
Kubošovi dnes již poněkolikáté střela nesedla a kotouč se odrazil před Lešku, který ale nechtěl nic vymýšlet a nahodil ho na Čiliaka.
47:06
Akci po ose Leška, Okál, Köhler zakončil posledně jmenovaný nepřesnou střelou na branku Čiliaka.
46:21
Štůrala kryje kotouč po nahození Honejska a následuje komerční přestávka.
45:24
Berani se neustále tlačí do zakončení, ale natrvalo před Čiliaka se jim nedaří prosadit.
44:57
Štůrala přišel o masku a hra je přerušena. Buly po pravé ruce zlínského brankáře.
44:39
Žabička Holíka nenašla hokejku Vlacha, ale brněnského Vondráčka. Kometa se usadila před Štůralou.
44:15
Dujsík namazal kotouč domácím a tím se do šance dostal Jakub Svoboda. Ten to dnes často zkouší, ale chtělo by to o něco zlepšit mušku.
43:26
Pokus obránce Dujsíka si brankář Zlína v pohodě pohlídal.
43:17
Štůrala raději přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Honejskem.
42:44
Buly před Čiliakem si zopakujeme.
42:10
Hanzlík se vrací na led, Brno je v pěti. V závěru přesilovky ještě ohrozil Čiliaka Roman Vlach, ale kotouč do sítě brankář Komety nepropustil.
41:12
Vyrovnání na hokejce měl Zdeněk Okál, ale útočník PSG tváří v tvář Čiliakovi selhal a netrefil z bezprostřední blízkosti branku hostí.
40:36
První přesilovková formace nic nevymyslela a na led jde ta druhá zlínská. Kometě se mezitím podařilo poprvé v oslabení osvobodit.
40:01
Jan Hanzlík (KOM) 2 minuty za držení protihráče.
40:01
Druhá třetina je již minulostí a stav zápasu na kostce se nám rapidně změnil. Kometa sehrála dobrou druhou třetinu a díky dvěma trefám otočila vývoj utkání. Brno mělo v prostřední třetině hned pět přesilovek a podle toho to bylo na ledě znát. Hosté si sice do kabin nesou těsné vedení, ale to si budou muset hned po nástupu na led pečlivě hlídat, protože budou hrát hned od začátku třetí periody ve čtyřech. Poslední třetina začne v 17:17.
40:00
39:50
Zlínští jsou kompletní, vhazuje se ještě před brankou Čiliaka.
39:41
Čajánek byl v držení kotouče podražen, ale vylučovat se nebude.
39:17
Káňova tečovaná střela končí v moci zlínského brankáře. Vhazovat se bude po jeho levici.
39:05
Tomáš Malec ukázal, že i ofenzivní styl mu není cizí. Obránce Komety se prodral těsně před Štůralu, kde byl čistě zbaven kotouče.
38:21
Marušák mohl vyhodit puk do bezpečí, ale místo toho namazal puk Kováčikovi a Kometa následně ohrozila brankáře Štůralu.
37:36
Rozhodčí opět trestá na domácí straně, ale tentokrát to možna bylo diskutabilní. Nicméně na trestnou lavici už míří Petr Holík (ZLN) který si odsedí dvě minutky za krosček.
36:31
Branka za brněnským brankářem je již ukotvena a bude se vhazovat po jeho pravici.
36:31
Čajánek si trošku pohrál s bránícím Kováčikem a následně nechal vystřelit Svobodu. Po jeho střele se posunula branka za Čiliakem a hra je přerušena.
35:43
Dočekalovu dorážku, která směřovala do odkryté branky vykopl bruslí z brankoviště jeden z bránících hráčů domácích.
35:10
Káňa posunul puk na Malce, jeho pokus brankář Zlína vyrazil. Kometa pokračuje v přesilovkovém tlaku.
34:22
Čermák sesadil Štůralovi masku z hlavy, ale vylučovat se nebude.
34:01
Emoce na ledové ploše se stupňují. Menší konflikt mezi Hanzlíkem a Čajánkem končí trestem pro domácího kapitána.
33:10
Ondráček slušným solíčkem obešel celé pásmo Brna a získal kotouč pro svůj celek. Posléze se k puku dostal Koreis a Kometa vyhazuje puk na icing.
32:46
Holík našel Vlacha, ten už hledal neobsazeného Říčku, ale místo toho trefil brusle Ptáčka.
32:30
Zlínští hrají v plném počtu.
32:17
Čajánek předvedl obrovskou bojovnost, když si nahodil kotouč před sebe, který ještě sám dobruslil a tvrdým příklepem prověřil Čiliaka. Kapitán Zlína ještě napadal rozehrávku hostí a málem se mu podařilo vystřelit i podruhé.
31:19
Nadějný průnik Jana Hrušky utnul rychlým vypíchnutím Žižka.
30:50
Nepřesná střela Němce se odrazila od zadního mantinelu a kotouč dolétl až do středního pásma.
30:24
Další přesilovka pro Brno. Pavel Sedláček (ZLN) 2 minuty za podražení.
30:22
Kováčik vyslal na branku Zlína pořádnou dělovku, ale hodně hodně nepřesnou.
30:07
Hanzlík si společně s Vlachem zahráli na chvíli basketball, když zpracovávali kotouč rukavící.
29:39
Jakub Koreis se natlačil z pravé strany až ke střele, kterou mu Štůrala zneškodnil.
29:30
Říčka si odkroutil svůj trest a domácí jsou v plném počtu.
29:10
Nejprve minul branku domácích Dočekal a následně ho napodobil kapitán Čermák.
28:26
Kometa se ocitla v ofsajdu a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
28:09
Urbanec bekhendem vyhazuje kotouč do středního pásma.
27:50
Pumelici Kováčika vyrazil ramenem Štůrala, následně puk vyhazuje do útočné třetiny Čajánek.
27:22
Dnes se vylučuje jako na běžícím páse. Robert Říčka (ZLN) vyfasoval dvě minutky za podražení. Promění Kometa i tuhle přesilovku?
27:18
Zlínští svoji šanci promarnili a Kometa ji naopak velmi rychle využila. Hosté jsou momentálně aktivnějším celkem na ledové ploše.
26:38
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa bleskově využívá přesilovou hru. Stadionem zní pískot, ale v kotli hostí panuje obrovské nadšení. Autorem druhé branky Brna je ANTONÍN HONEJSEK. Asistence: Tomáš Malec.
26:20
Je tu výhoda přesilovky pro Brno. Za katr putuje Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hákování.
26:10
Povedený průnik předvedl Jakub Svoboda, který nejprve ohrozil Čiliaka a vzápětí našel volného Čajánka, který střelou z první nepřekonal brněnského brankáře. Vzápětí ještě Svoboda netrefil horní růžek brněnské klece.
25:40
Dočekal vyhazuje kotouč do bezpečí a Kometa je i tentokrát kompletní.
25:15
Domácí svoji kombinaci překombinovali a tím nabídli šanci Káňovi, který puk nahodil na Štůralu a naspořil nějaký čas v oslabení.
24:20
Zlín se před Čiliakem usadit nedokázal a do útoku se tak vydal Burian, který poslal kotouč do ochranné sítě a vybojoval alespoň buly ve středním pásmu.
23:36
Zlínu se nabízí přesilová hra, uvidíme jak s ní ševci naloží. Vojtěch Němec (KOM) 2 minuty za podražení.
23:24
Kometa je při chuti. Hanzlíkovu nebezpečnou střelu dokázal Štůrala vyrazit. Do útoku míří domácí Čajánek.
22:42
Hosté využili menšího okénka ve zlínské obraně a máme srovnáno! Jan Káňa našel rozjetého FRANTIŠKA PTÁČKA, který puk z první poslal za brankáře Štůralu. Asistence: Jan Káňa, Petr Mrázek.
22:30
Aleš Holík si počínal při rozehrávce velmi zkušeně a založil nebezpečnou šanci, kterou zlikvidoval Marek Čiliak.
21:26
Dočekal nabil na modrou Kubošovi, kterému ale střela vůbec nesedla.
20:41
Hráči z obou celků si nyní přehazovali kotouč z hokejky na hokeju jako horký brambor.
20:18
Aleš Holík si mohl dnes připsat další kanadský bod. Jakub Svoboda ho našel parádním pasem, ale radost tomuto veteránovi zkazil parádní zákrok Marka Čiliaka, který zabránil v cestě kotouči do sítě levým betonem.
20:01
Je za námi prvních dvacet minut třetího čtvrtfinále. Kometa byla v úvodu utkání aktivní, ale poté převzali taktovku domácí a před Čiliakem bylo chvílemi pořádné dusno. Ševci se dostali v desáté minutě do vedení, když Aleš Holík zachytil poskakující puk v útočné třetině a jeho následné nahození usměrnil za Čiliaka Roman Vlach. Kometa se dokonce i v oslabení prezentovala několika rychlými brejky, ale Štůralu zatím překonat nedokázala. Druhá třetina nám začne v 16:19.
20:00
19:56
Obětavý Köhler ztečoval na poslední chvíli Ptáčkovu střelu mimo zlínskou klec.
19:28
Petr Čajánek sice zpracoval kotouč ještě ve středním pásmu, ale podle rozhodčího to byl ofsajd. Hra se vrací do středního pásma.
19:10
Je před námi poslední minutka úvodní dvacetiminutovky.
18:05
Marušák tvrdou střelou od modré trefil pouze bránícího Vondráčka, který se posléze protlačil až před brankáře Zlína, který ho parádně vychytal. Kometa je v pěti.
17:19
Pohlednou akci domácích zakončil nepovedenou střelou do Čiliaka Petr Leška. Bude se vhazovat před brankou Komety.
16:49
Kometa poprvé v oslabení vyhazuje kotouč před branku domácích.
16:40
Holíkovo prudké nahození si Čiliak i přes hradbu těl pohlídal.
16:04
Je tu druhá početní převaha pro žlutomodré. Jakub Koreis (KOM) 2 minuty za nesportovní chování.
16:04
Vondráček se natlačil do zakončení a ostrou střelou ohrozil Štůralu.
15:58
Říčka vybídl ke střele Vlacha, který těsně minul. Kometa hraje v plném počtu.
15:36
Čiliak si nebyl jistý, kde se kotouč po nahození Urbance nachází. Nakonec vše brněnský strážce svatyně vyřešil bez komplikací.
14:50
Dočekal předvedl dobrou obrannou činnost v oslabení, když naspořil pár vteřinek před brankou Štůraly.
14:28
Svobodovi uskočiil kotouč těsně před brankou Čiliaka.
13:57
Ševce čeká první přesilová hra. Vilém Burian (KOM) 2 minuty za držení protihráče.
13:18
Petr Holík přepnul na vyšší rychlostní stupeň, přebruslil oba obránce Komety, ale na pozorného Čiliaka v tutovce nevyzrál.
12:29
Rýsující se kombinaci domácích překazil nepřesným pasem Köhler.
11:53
Hruška posunul kotouč vedle sebe na najíždějícího Petra Tona. Jeho dělovka končí v lapačce zlínského brankáře.
11:31
Kotouč skončil tečován mimo ledovou plochu.
10:48
Přes levé křídlo se až před branku domácích propracoval Vilém Burian, který otestoval zlínského brankáře svižným pokusem.
10:26
Zlínští s poklidem zakládají další kombinaci od vlastní branky.
10:00
Jemný oblouček Dujsíka skončil v lapačce zlínského brankáře.
9:34
Ševci po vstřelené brance nabrali ještě na větší aktivitě.
9:11
Zlín právě vstřelil branku!
Jedna nenápadná akce a domácí se dostávají do vedení! Aleš Holík ještě zachytil poskakující kotouč v útočném pásmu a rychle jej nahodil na branku, kde stál těsně před Čiliakem osamocený ROMAN VLACH, jenž kus černé gumy tečoval do brněnské sítě. Asistence: Aleš Holík.
8:08
Čiliak v pohodě zkontroloval Vlachovo nahození a bude se vhazovat v obranném pásmu Brna.
7:46
Mrázkovo jemné nahození jen prosvištělo kolem levé tyčky zlínské klece. Nyní domácí podrželi puk za brankou a vydávají se do útoku.
7:13
Kotouč se ocitl na střídačce Komety, bude se vhazovat opět ve středním pásmu.
6:50
Vhazuje se ve středním pásmu.
6:38
Kometa se neustále snaží protlačit před branku Zlína, ale domácí zatím v pohodě brání a drží hosty s odstupem.
5:36
Burian nabil na modrou Ptáčkovi, jehož střelu Štůrala sice vyrazil, ale kotouč divně poskočil a domácí se strachovali.
5:10
Káňa zkusil překvapit Štůralu z ostrého úhlu, ale neuspěl. Zlín je kompletní.
4:38
Kometa se před zaplněným hledištěm zlínského stadionu zatím marně snaží usadit před Štůralou.
4:16
Je tu další úspěšné osvobození domácího celku v oslabení.
3:32
Marušák se zmocnil ve vlastní třetině kotouče a povedlo se mu poprvé svůj celek osvobodit.
3:04
Kometa si jako první vyzkouší přesilovou hru. Aleš Holík (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.
2:48
Štůrala vychytal parádním zákrokem ve slibné šanci dorážejícího Mrázka.
00:01
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Čtvrtfinálová série mezi Zlínem a Kometou Brno se za nerozhodného stavu 1:1 přesouvá na led úřadujícího mistra. Úvodní duel této série dopadl lépe pro Berany, kteří sice inkasovali 11 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnávací gól z hole Vojtěcha Němce, ale vzápětí rozsekl napínavé drama úspěšnou tečí Zdeněk Okál. Zlínský útočník se představil i ve druhém duelu brněnským divákům, tentokrát ale z jiné pozice. Zlínský tvrďák se ve středním pásmu srazil s domácím Hruškou a domácí útočník to odnesl s krvavým šrámem a hostující útočník zamířil pod sprchy. Tohle se ukázalo jako klíčový moment utkání, protože Kometa využila přesilovou hru a nakonec dovedla duel do vítězného konce. Disciplinární komise poté rozhodla, že zákrok zlínského útočníka nebude nadále trestat.

Série je vyrovnaná 1:1 a Kometa si do Zlína podle slov obránce Kováčika přijíždí minimálně pro jedno vítězství. Ve druhém duelu na ledě Komety se již začínalo poněkud více jiskřit a vyhrocené souboje se dají očekávat i na zlínské půdě. První ze dvou duelů na ZS Luďka Čajky startuje již v 15:30. Všichni jste zváni ke sledování dnešního online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.