SESTŘIH: 4. čtvrtfinále play off, Zlín - Kometa Brno 5:3

Čtvrté čtvrtfinále mezi Zlínem a Kometou je u konce. Zlínští dnes nedovolili druhé zaváhání na domácím ledě a díky výhře 5:3 vyrovnávají stav série na 2:2. Dvěma přesnými zásahy se prezentoval Jiří Ondráček, který se pro dnešní duel posunul do elitní formace. Série pokračuje ve čtvrtek na ledě Komety.
60:00
59:40
Vysoký jalovec zní celým stadionem Luďka Čajky a o výhře je již rozhodnuto.
59:10
Probíhá poslední minutka třetí třetiny.
58:34
Čermák se protlačil až před Kašíka, ale tam ho čistě odbavil od kotouče bránící Holík.
57:19
Leška v rychlostním souboji sice přebruslil Němce, ale na kotouč nedosáhl.
56:45
Trest Malce je u konce, Kometě začíná přesilovka.
55:13
Souboj Čermáka a Žižky posoudili rozhodčí jako nedovolený pouze pro zlínského obránce. Čermák, ale evidentně podrazil zlínského obránce. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za napadení.
54:42
Přesilová hra pro domácí. Tomáš Malec (KOM) 2 minuty za napadení.
54:16
Kometa dosáhla vstřelené branky, ale ta nemůže platit, protože jeden z útočníků Komety se ocitl v brankovišti.
54:03
Kometa právě vstřelila branku!
Brno využívá tuhle přesilovou hru a opět stahuje náskok Zlína. JAN KÁŇA obdržel přihrávku od Františka Ptáčka, zamíchal s kotoučem a následně vymetl horní růžek zlínské klece. Asistence: František Ptáček, Tomáš Malec.
53:27
Aleš Holík osvobozuje zlínský celek poprvé při hře ve čtyřech.
52:23
Je tu přesilovka pro Kometu. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.
52:13
Hra je přerušena, po komerční přestávce se bude vhazovat před Kašíkem.
51:24
Vondráček hledal v dobré pozici volného Čermáka, ten ale na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.
50:41
Ševci sevřeli Kometu v jejich třetině a Kuboš musel vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
49:48
Okál si odkroutil svoje dvě minutky a Zlín je zase kompletní.
48:48
Další úspěšné vyhození kotouče zlínského hráče za branku Faltera.
48:18
Leška v oslabení obral Hrušku o kotouč a ještě nahodil kotouč na brněnského brankáře.
47:48
Zdeněk Okál (KOM) nabízí přesilovku Kometě, když si odpyká dvě minuty za hrubost.
45:31
Zlínští motají momentálně obranu Komety, Köhler si chvíli dělal s kotoučem co se mu zachtělo.
44:19
Leška si chvíli pohrál s kotoučem a následně jej nahodil do středního pásma.
43:21
Kometa se snažila protlačit do útočného pásma, ale domácí se rychle dostali zpátky ke kotouči a vydávají se do útočného pásma.
42:57
Zlín právě vstřelil branku!
Parádní kombinaci žlutomodrých dokonal dnes již druhou brankou JIŘÍ ONDRÁČEK. Útočník PSG se ze čtvrté formace přesunul do té elitní a dnes se hned dvakrát dokázal střelecky prosadit. Pochvalu za asistenci si zaslouží: Jiří Marušák, Petr Čajánek.
42:54
Čajánek se protlačil až před Faltera, kterého střelecky i ohrozil. Následuje buly po pravé ruce brněnského brankáře.
42:31
Vlachova formace si pohrála chvíli s kotoučem, ale pak jej zase odevzdala brněnským.
41:15
Poslední třetina začala v opatrném tempu a Kometa se hned ocitla v ofsajdu.
40:01
Druhou třetinu vyhráli zlínští hokejisté těsně 3:2 a do kabin si odnesou dvoubrankový náskok. Berani vedli pohodlně 4:0, ale Kometě se povedlo díky dvěma trefám stáhnout nepříznivý náskok. Zlín bude mít ještě co dělat, aby si dvoubrankové vedení udržel, protože Kometa to rozhodně nevzdá. Třetí část začne cca ve 20:17.
40:00
39:56
Kometě se podařilo těsně před odchodem do kabin snížit již na rozdíl dvou branek! Autorem druhé brněnské trefy je útočník VOJTĚCH NĚMEC. Asistence: Petr Ton.
39:19
Ondráček se šikovně obtočil kolem brněnské klece a jen těsně minul.
38:42
Blíží se nám poslední minutka druhé třetiny. Na kotouči jsou hosté.
38:30
Svoboda ujížděl na Faltera společně s Leškou a opět to vzal hráč s tmavým plexisklem na sebe. Tentokrát mu kotouč vyrazil brankář Falter přímo do ochranné sítě.
37:42
Vondráček se zapletl do šarvátky s domácím Žižkou a bude se vylučovat. Tomáš Žižka (ZLN) – Tomáš Vondráček (KOM) oba 2 minuty za hrubost.
36:41
Kometa se opět chystala atakovat branku domácích a Kašík musel betonem vykopnout ostrý pokus, který vyslal na branku Jan Káňa.
36:18
Brno snižuje stav zápasu na rozdíl tří branek. Čisté konto překazil Kašíkovi PETR MRÁZEK, který se střelecky prosadil hned po vyhraném vhazování Brna. Bez asistence.
35:14
Veselý nestihl dobruslit nahození Urbance a píská se zakázané uvolnění.
35:03
Tohle už je na Čiliaka příliš a do branky se staví Martin Falter.
35:03
Zlínští jsou v euforii a přidávají čtvrtou trefu. Holík nahodil kotouč žabičkou na Čiliaka, kde se kotouč odrazil před brankáře Brna a dobře postavený ROMAN VLACH poslal kotouč do brněnské branky. Asistence: Petr Holík.
34:45
Tempo hry se nám zvýšilo na vyšší rychlostní stupeň.
34:15
Jakub Svoboda předvedl svůj sprint a svižnou střelou po ledě ohrozil brankáře Čiliaka, který jeho projektil stačil vyrazit levým betonem.
34:03
Kašík si připsal dva úspěšné a důležité zákroky proti střele Čermáka a dorážce Jana Káni.
33:19
Domácí teď jasně přehrávají hosty a blízko k další trefě byl Veselý, který tečoval pokus Čajánka do betonu Čiliaka.
32:32
Zlínská pětice totálně rozebrala hostující pětici včetně Čiliaka a domácí odskakují už do třígólového vedení. Leška překvapil Čiliaka, když se zjevil před brněnským brankářem a odražený kotouč naservíroval na čepel PAVLA KUBIŠE, který puk poslal do odkryté branky. Asistence: Petr Leška, Patrik Urbanec.
31:10
Nahození Čermáka si Libor Kašík dokázal pohlídat. Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
30:42
V plném počtu už je i Kometa, která se snažila zahrozit před brankou Kašíka, ale Zlínu se povedlo zachytit kotouč a dostat se zpátky do útočného pásma.
30:10
Marušák je na ledě, Zlín je v plném počtu.
29:56
Zlínští obstřelují branku Brna a hosté museli vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
29:30
Kometě byl odpískán ofsajd. Následuje buly ve středním pásmu.
28:56
Leška našel osamoceného Jakuba Svobodu, který na kotouč už dosahoval, ale do cesty se mu postavil jeden z rozhodčích.
28:24
Marin Dočekal (KOM) podrazil v brankovišti Kašíka a Brnu tím končí přesilová hra. Bude se hrát 4na4.
28:08
Zlín bude hrát další oslabení i po návratu Říčky. Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
27:43
Tresty pro obě mužstva. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za držení – Petr Ton (KOM) 2 minuty za sekání.
27:15
Zlínští už potřetí v řadě posílají kotouč přímo na Čiliaka. Kometa se nemůže v této přesilovce usadit v útočném pásmu.
26:34
Zlínu se hned podařilo v oslabení osvobodit.
26:11
Robert Říčka (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
25:48
Teď se v útočném pásmu usadilo Brno a zahraje si přesilovku.
25:13
Zdlouhavý tlak domácího celku končí druhou trefou v brněnské síti. JAKUB SVOBODA čekal na trefu v play-off dlouho a dnes se konečně dočkal. Kotouč se nakonec po skrumáži na brankovišti došoural do sítě. Asistence: Aleš Holík.
23:58
Zakončení Kotvana do šibenice vychytal lapačkou pozorný Čiliak.
23:34
Jakub Svoboda mohl vystřelit a nebo posunout do lepší pozice kotouč Čajánkovi. Vzal to sám na sebe a branku minul.
22:57
Rychlý protiútok Komety zakončil svižnou střelou Petr Ton. Brankář Zlína si opět počínal na jedničku a přerušil hru.
22:31
Na druhé straně Čiliak kryje prudké nahození Oldricha Kotvana.
21:32
Antonín Honejsek si nabruslil do samostatného úniku a ocitl se zcela sám před Kašíkem. Zlínský brankář se vrhl útočníkovi Komety pod nohy a parádně ho vychytal.
21:24
Kometa se stále drží v útočném pásmu a opět se bude vhazovat u Kašíka.
21:12
Bekhend Koreise si Kašík vychutnal lapačkou. Bude se vhazovat v obranném pásmu Zlína.
20:39
Hruška posunul kotouč na Vojtěcha Němce, který střelou do horního růžku nepřekvapil Kašíka.
20:11
Souboj o kotouč mezi střídačkami musela přerušit až sudího píšťalka.
20:01
První třetina čtvrtého čtvrtfinále mezi Zlínem a Kometou je u konce. Žlutomodří byli v této části lepším celkem a zatím zaslouženě vedou 1:0 díky brance Ondráčka, který se prosadil v signalizované výhodě. Uvidíme co nám nabídne prostřední část, která začne cca v 19:16.
20:00
19:19
Kotvanovo podivné nahození změnilo směr a Čiliak na poslední chvíli stačil zareagovat.
18:41
Oba hříšníci již putují na trestnou lavici. Jan Hanzlík (KOM) – Pavel Kubiš (ZLN) oba dvě minuty za hrubost.
18:29
Hanzlík se snažil poslat kotouč z obranné třetiny všemi způsoby a dostal se do potyčky s Kubišem.
17:57
Valentovo nahození si Čiliak bez potíží pohlídal. Další buly v oblasti brněnské klece.
17:46
Hynek Zohorna (KOM) vyfasoval dvě minutky za držení. Domácím se nabízí možnost zvýšit v přesilovce své vedení.
16:16
Berani se opět usadili v útočné třetině a vynutili si přesilovku.
15:36
Zlínští se usadili před Čiliakem a obranná pětice Brna se pořádně zapotila.
15:00
Němec krosčekoval k zemi útočícího Vlacha, který zůstal ležet na ledě. Rozhodčí ale zákrok považují jako čistý a bude se pokračovat dále.
14:28
Malcovo prudší nahození Kašík kontroluje a hra je přerušena.
13:55
Berani se dostávají do vedení v signalizované výhodě. Leška našel přesnou přihrávkou volného JIŘÍHO ONDRÁČKA, který úspěšně dopravil kotouč do sítě. Asistence: Petr Leška, Petr Čajánek.
13:19
Čajánek vylepšil pozici Ondráčkovi, který ale ještě puk podržel a Zlín bude hrát přesilovou hru.
12:46
Domácí se dostali do souvislejšího tlaku a Honejsek musel vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
11:56
Čiliak neudržel střelu Říčky a dorážka Holíka byla ztečována bránícím Hanzlíkem.
11:29
Žižkovu dalekonosnou přihrávku nikdo netečoval a píská se zakázané uvolnění. Následuje buly po levé ruce Libora Kašíka.
11:22
Kotvan se vrací zpátky na led, Zlín je kompletní.
10:39
Domácím se opět povedlo vyhodit kotouč do útočného pásma.
10:22
Veselý obětavě lehl do střely Kubošovi. Dorážku Honejska efektivně chytá Kašík.
9:58
Aleš Holík vyhazuje kotouč do středního pásma a Zlín šetří potřebný čas v oslabení.
9:38
Čajánek zalehl kotouč v rohu kluziště a hra je přerušena. Zlín je ve čtyřech.
9:22
Zlínští jdou do tří. Za sevření kotouče si odsedí dvouminutový trest obránce Oldrich Kotvan (ZLN) Pouze 4 vteřiny budou hrát hosté přesilovku pěti proti třem.
8:23
Ton jen prostrčil kotouč na Němce, který o milimetry minul volný prostor u pravé tyčky.
7:46
Kašík dobrým zákrokem zneškodnil dravý průnik Dočekala.
7:41
Zlínští vyhráli vhazování a Kotvanovi se následně povedlo vyhodit puk do bezpečí.
7:26
Kometa bude mít výhodu přesilové hry. Jiří Marušák (ZLN) si odpyká dvě minutky za podražení.
6:56
Ostrou střelu Vojtěcha Němce stačil Kašík vyrazit. Kometa se tlačí do zakončení.
6:32
Už i hosté jsou kompletní a buly před brankou Komety se bude opakovat.
6:31
Domácí hrají v plném počtu a zahrají si zkrácenou přesilovku.
6:02
Holík se obtočil kolem brněnské klece a moc nechybělo a kotouč propadl za Čiliakova záda. Bude se vhazovat v obranné třetině Komety.
5:32
Podle reakcí fanoušků bylo poznat, že se na kotouči nacházel exzlínský Antonín Honejsek.
4:56
Dujsík sice namazal kotouč soupeři, ale Žižka zaváhání obránce Brna nemohl potrestat, protože Veselý se nacházel v ofsajdu.
4:31
Rozjetého Petra Čajánka zastavil až za cenu faulu obránce Jozef Kováčik (KOM) Bude se hrát ve čtyřech.
4:17
Bedřich Köhler (ZLN) vyfasoval 2 minuty za hákování.
3:59
Před Čiliakem bylo pořádné dusno. Brankář Komety vše vyřešil a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
3:35
Dočekal se vrací na led, Kometa hraje v plném počtu.
3:25
Valentovi střela nesedla a Brno opět vyhazuje puk do bezpečí.
3:14
Kometa se zatím velmi dobře brání v prvním oslabení. Vyhození Hanzlíka skončilo na střídačce Brna a hra je přerušena.
2:25
Ševci zahráli při vlastní přesilovce icing a bude se vhazovat po pravé ruce Kašíka.
2:14
Kometě se podruhé povedlo vyhodit puk do bezpečí.
1:50
Kombinace se zatím domácím v přesilovce příliš nedaří.
1:34
Domácí si jako první zahrají přesilovou hru. Dvouminutový trest za držení si odsedí Martin Dočekal (KOM)
0:56
Leška nahodil kotouč o mantinel a nabídl šanci Svobodovi, který těsně minul.
0:33
Nahození brněnského obránce Kováčika skončilo v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
0:10
Úvodní buly pro Kometu, která nyní zakládá akci.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Valenta, Holík, Žižka, Kotvan, Urbanec, Stuchlík – Ondráček, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – J. Svoboda, Leška, Kubiš – Okál, Sedláček, Köhler.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák, Mrázek.

Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Bláha, Špůr.
Dosavadní zápasy série

1. čtvrtfinále: HC Kometa Brno – PSG Zlín 3:4 pp.

2. čtvrtfinále: HC Kometa Brno – PSG Zlín 4:2

3. čtvrtfinále: PSG Zlín – HC Kometa Brno 1:2
Domácí celek se tak pokusí napodobit svého soupeře, který rovněž také své úvodní domácí prohrál, ale napodruhé už byl úspěšný. Pakliže se to dnes povede i Zlínu, bude série vyrovnaná na 2:2. Jakmile uspěje Brno, bude ho poté dělit jediná výhra od postupu do semifinále.
Příjemný pondělní večer. Čtvrtfinálové série dnes nabídnou již své čtvrté pokračování. PSG Zlín se dnes pokusí vyrovnat stav zápasů na 2:2 proti Brnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.