SESTŘIH: Předkolo play off (3. zápas): Kometa Brno - Chomutov 3:2

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Velice zajímavá třetí třetina rozhodla o tom, že hokejisté Komety zvítězili 3:2 a vynutili si čtvrté pokračování této série. Domácí dvakrát využili přesilovou hru pět na tři a dostali se do dvoubrankového vedení. Poté ovšem Tomáš Malec ostře fauloval Dominika Tejnora, za což od rozhodčího obdržel trest 5 minut plus do konce utkání. Hosté v dlouhé početní převaze vstřelili kontaktní branku. V posledních minutách si piráti vytvořili enormní tlak, z něhož ovšem neskórovali, a velmi vyhrocená série bude pokračovat zítra.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Robert Kristan a Rastislav Špirko.
59:50
Domácím se za obrovské radosti zaplněných tribun DRFG Areny povedlo dostat puk z obranného pásma!
59:35
Hostům se znovu povedlo usadit v útočném pásmu.
59:27
Trenér Chomutova Vladimír Růžička si vzal oddechový čas.
59:10
Rutta pálil hodně nebezpečně z levého kruhu přes hradbu těl, Čiliak s problémy jeho dělovku vyrazil.
58:50
Hosté sevřeli svého soupeře pod enormní tlak.
58:31
Růžičkův projektil od modré čáry byl tečován, ale zamířil mimo bránu.
58:15
Ruttův projektil od modré čáry k Čiliakovi neprošel.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:56
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění a hra se přesune před Čiliaka. Kristan mezitím opustil bránu! Hosté to zkouší v šesti.
57:25
Pirátům se povedlo vrátit do útočné třetiny, od modré to zkusil Harant, ale Čiliak dokázal zasáhnout proti jeho střele.
57:00
První formaci Komety se podařilo držet puk daleko od Čiliaka.
56:30
První formace Chomutovy se dostala do útočné třetiny, na modrou čáru si najel Červenka, ale jeho střelecký pokus zaplachtil nad bránou.
55:50
Hosté se snaží zvýšit svou útočnou aktivitu, ale zatím tratí na nepřesnostech v útočném pásmu. Před chvílí nedokázal Vondrka zpracovat přihrávku a hosté přišli o pásmo.
54:57
Třetí formace Chomutova si vypracovala tlak, k vážnějšímu ohrožení brány Marka Čiliaka se ale nedostala.
Dnešnímu utkání přihlíží 7414 diváků.
54:30
Růžička si kličkou udělal prostor v útočném pásmu a vypálil nad bránu.
53:21
Káňův projektil od mantinelu srazil jeden z hráčů Chomutova mimo bránu.
53:12
Po chvilkovém zklidnění emoce opět "tečou proudem". Novou vlnu nevole zapříčinil ostrý zákrok na Čermáka, který zůstal hodnou chvíli ležet za bránou. Rozhodčí za inkriminovaný incident nikoho vylučovat nebudou.
52:57
Valach se teď snažil přihrát puk o zadní mantinel, přitom ale málem překonal vlastního brankáře Kristana.
52:18
Dlouhý pětiminutový trest Tomáše Malce je u konce. Domácí sice v oslabení jednou inkasovali, ale stále vedou.
51:43
Červenkovu střelu vyrazil Čiliak před sebe, načež Sklenář dorážel z bezprostřední blízkosti: na brankáře Komety si nepřišel.
51:14
Následně odpravil puk pryč z obranného pásma modrobílého celku Hanzlík.
50:43
Domácím se povedlo poslat puk přes všechny čáry.
50:19
Hosté mají k dispozici ještě téměř dvě minuty trvající přesilovou hru.
50:19
Piráti právě vstřelili branku!
Hostům se povedlo přesilovou hru využít a dávají kontaktní branku! DAVID KAŠE si narazil puk se svým jmenovcem a vrstevníkem Davidem Kämpfem a dostal se do dobré střelecké pozice. Napoprvé ještě mladý chomutovský forvard Čiliaka nepřekonal, z následné dorážky se mu to již povedlo. Asistence: David Kämpf.
49:58
Račuk od modré napálil jen bránícího hráče Komety, který vzápětí vystřelil puk přes všechny čáry.
49:40
Hostům se přeci jen povedlo usadit v útočném pásmu.
49:03
Kozák se dokonce s pukem vydal do útočného pásma.
48:25
Následně se povedlo Kováčikovi vybojovat u mantinelu puk a poslat jej přes všechny čáry. Chomutovu se zatím příliš nedaří usadit v útočné třetině.
47:48
Kováčik si počínal na buly velmi chytře a vystřelil puk přes všechny čáry.
47:42
Komerční přestávka na malou chvíli může zchladit emoce, které jsou dnes na obou stranách vskutku výrazné.
47:35
Hosté hráli chvíli přesilovou hru pět na tři, Leoš Čermák se již ale vrátil na ledovou plochu a domácí aktuálně brání ve čtyřech.
47:18
A tohle je další velká zápletka dnešního klání. Za inkriminovaný zákrok na Tejnora rozhodčí vyloučil Tomáše Malce na pět minut plus do konce utkání! Chomutov má unikátní šanci zdramatizovat duel.
47:18
Tak naštěstí se Tejnorovi povedlo postavit na vlastní nohy, ale stejně jej odvážejí na nosítkách.
47:18
Emoce v brněnské DRFG Areně by se nyní dali krájet. Po jednom ze zákroků u mantinelu zůstal na ledě bezvládně ležet Dominik Tejnor a tohle nevypadá vůbec dobře. Zdá se, že jej budou muset odvážet na nosítkách.
46:48
Následně si vzal puk znovu Valach, tentokrát pálil mezi tři tyče, ale Čiliak vytáhl proti jeho střele beton.
46:29
Kombinaci Chomutova v útočném pásmu zakončoval od modré čáry Valach, jehož střelecký projektil zamířil mimo bránu.
45:48
V tuto chvíli hosté hrají v plném počtu a začíná jím přesilová hra.
45:34
Početní převaze Komety odzvonilo. Dvě minuty za držení hole obdržel Leoš Čermák. Za třináct vteřin tedy Chomutova začne přesilová hra.
45:05
Domácí mají k dispozici ještě klasickou přesilovou hru pět na čtyři a jsou na koni. Chomutovská obrana je značně rozhozená.
44:19
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí i další přesilovou hru o dvou mužích využili. Rychlou kombinaci na jeden dotyk zakončoval z mezikruží Trška, Kristan vyrazil puk před sebe, k puku se dostal RASTISLAV ŠPIRKO a následným bleskovým bekhendovým zakončení překonal slovinského gólmana. Asistence: Peter Trška, Hynek Zohorna.
43:47
Domácí mají unikátní šance jít do trháku. Jan Rutta vypálil puk do hlediště a modrobílí budou hrát ještě déle než půl minuty trvající přesilovou hru pět na tři!
43:26
Domácí nabízenou šancí nepohrdli a otáčejí stav utkání! Kováčikovu dělovku zpoza pravého kruhu vyrazil Kristan před sebe, v následné skrumáži se nejlépe zorientoval HYNEK ZOHORNA a zblízka prostřelil Kristana. Asistence: Rastislav Špirko, Jozef Kováčik.
43:02
Hanzlík je na ledě a domácí hrají přesilovku pět na tři.
42:48
Z podobného místa jako Kováčik vypálil Kaberle a trefil tyč.
42:37
Kováčik, kterému to v posledních týdnech padá, napřáhl a zpoza pravého kruhu vypálil, Kristan vyrazil puk na ochrannou sít. V DRFG Areně nyní panuje bouřlivá atmosféra.
42:24
A pozor! Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Juraj Valach a Kometu čeká velmi výhodná přesilová hra čtyři na tři! Poté, co se vrátí Hanzlík, budou hrát domácí dokonce pět na tři!
41:50
Rozhodčí rozdělili tresty. Michal Vondrka obdržel dvě minuty za podražení, za předcházející potyčku sudí potrestali Bretta Skinnera málo vídaným trestem 2+2+10 minuty za hrubost, Tomáše Malce na 2+2 minuty za hrubost. Obě mužstva budou hrát ve čtyřech.
41:50
A už tu máme hromadnou potyčku u střídačky brněnské Komety.
41:43
Růžička vypálil od modré čáry, jeho střelecký projektil zamířil mimo pravou tyč brány Marka Čiliaka. Po každém přerušení to mezi hráči obou mužstev jiskří. Dnešní bitva je opravdu vyhecovaná, jak se na play off sluší a patří.
41:15
Domácím se povedlo poslat puk pryč z obranné třetiny.
40:59
Piráti si na úvod třetí třetiny zahrají přesilovku. Hosté se řítili do přečíslení dva na jednoho, a tak Jan Hanzlík zatáhl za "záchrannou brzdu", podrazil chomutovského útočníka, za což obdržel dvouminutový trest.
40:39
První formace Chomutova se postarala o první střelecký pokus třetí třetiny. Čiliak vyrazil puk do hlediště.
40:01
Čeká brněnskou Kometu poslední třetina v sezoně, nebo dokáže poprvé v sérii vyzrát na Chomutov, nebo uvidíme prodloužení? Za malou chvíli začíná třetí část, která určí, která z variant bude platit.
Střely na branku ve 2. třetině: 15 – 6
Střely na branku celkem: 30:15
Hosté měli působivý vstup do druhé třetiny, když se z rychlého protiútoku hned v první minutě prostřední části prosadil Marek Račuk. Piráti následně mohli vedení navýšit v přesilové hře, tu ale hosté nejen, že nevyužili, ale dokonce v ní inkasovali. Rutta ve vyložené šanci fauloval Leoše Čermáka, za což rozhodčí nařídil trestné střílení, které brněnský kapitán přetavil ve vyrovnávací branku. Domácí následně hráli dvě početní převahy, ani jednu ovšem využít nedokázali, a tak je po čtyřiceti minutách stav nerozhodný, a osud utkání naprosto otevřený. Třetí třetina začne zhruba v 19:10.
40:00
39:50
Na závěr třetiny ještě v útočném pásmu operuje třetí formace Komety.
39:01
Rutta se vrátil na ledovou plochu, a hostům se tak povedlo i počtvrté ubránit přesilové hře Komety.
39:00
Začala se poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Kaberle našel přesný pasem na pravém kruhu volného Káňu, jehož vynikajícím zákrokem vychytal Kristan.
38:01
Hosté vyhráli buly a Tejnor poslal kotouč po mantinelu pryč ze třetiny.
37:55
Hynek Zohorna našel před bránou Ostřížka, do jehož zakončení vložil hůl Valach, a zvedl puk na ochrannou síť.
37:12
Červenka poslal bekhendem kotouč na protější stranu kluziště.
37:01
Jan Rutta za bránou podrazil Hynka Zohornu, za což obdržel dvouminutový trest. Tento verdikt se vůbec nelíbí trenérovi Vladimíru Růžičkovi, který si nechal od rozhodčího daný výrok vysvětlit.
36:24
Hosté se tak ubránili i svému třetímu oslabení v tomto klání.
36:23
Káňa nabil na pravý kruh Špirkovi, jenž mohl pálit do odkryté klece, střela mu vůbec nesedla.
35:57
Káňovu střelu od brankové čáry Kristan vyrazil.
35:34
Od modré pálil Kováčik, Kristan zneškodnil puk betonem.
35:15
Domácí se usadili v útočné třetině a snaží se rozvinout tlak.
34:35
Červenka se v oslabení projel do útočné třetiny a vypálil přes dva obránce, Čiliak pokus chomutovského útočníka zneškodnil.
34:23
Poprvé ve druhé třetině si zahrají přesilovou hru domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Brett Skinner.
33:47
Pereťjagin vypálil od modré čáry, do jeho střely ale obětavě padl Dočekal, za což sklidil potlesk brněnského publika.
32:18
V těchto chvílích se hraje hodně otevřený hokej na obě strany. Další velkou šanci měl Čermák, k němuž se odrazil puk. Zblízka ovšem trefil jen beton připraveného Kristana.
31:48
Na druhé straně musel zasahovat Čiliak.
31:09
Další akci Komety zakončoval z levého kruhu Dočekal. Brněnský forvard mířil mezi betony Kristana, ten si ovšem daný prostor pohlídal.
30:36
Dostálek se dostal k zajímavému zakončení z mezikruží, ovšem střelil je bránícího hráče Chomutova.
30:14
Po buly zůstal na ledě s bolestnou grimasou ležet Kämpf. Rozhodčí tedy přerušil hru. Mladý útočník Chomutova se za malou chvíli zvedl. Roman Červenka se poté u rozhodčích dožadoval vyloučení brněnského hráče, za což od brněnského publika sklidil ohlušující pískot.
30:06
Vondrka vjel do útočného pásma, nechal kotouč Růžičkovi, jehož střelecký pokus pokryl Čiliak lapačkou.
29:25
Hosté byli v útočném pásmu dost nebezpeční i po skončení přesilové hry, na Čiliaka ovšem nevystřelili.
28:25
Domácí hrají v plném počtu. Při druhém oslabení se nejen dokázali ubránit, ale také se jim povedlo vstřelit branku po nařízeném trestném střílení.
28:07
Raška obral v rohu kluziště o kotouč obránce Chomutova a následně se dostal před Kristana, jehož sice nepřekonal, přesto svou akcí pořádně rozvášnil zaplněnou DRFG Arenu, která mladému brněnskému hráči tleskala vestoje.
27:48
Hostům pokračuje přesilová hra, zatím se však nedokážou usadit v útočném pásmu.
27:08
K trestnému střílení se postavil brněnský kapitán LEOŠ ČERMÁK a svůj samostatný únik zakončil přesnou bekhendovou střelu mezi vyrážečku a tělo Kristana. Je vyrovnáno.
27:08
Trestné střílení pro Kometu! Čermák byl při vyložené šanci podražen Ruttou.
26:25
K nelibosti zaplněné DRFG Areny rozhodčí podruhé v utkání vylučuje domácího hráče. Dvě minuty za hrubost obdržel Tomáš Malec. Šance pro Chomutov navýšit své vedení, a dostat se tak do trháku.
25:27
Zakázané uvolnění Chomutova, vhazovat se bude před Kristanem.
25:19
Protiútok brněnského celku zakončoval z levého kruhu střelou příklepem Zohorna, Kristan byl připraven a zakročil.
24:41
Domácí podobně jako jejich soupeř své první oslabení zvládli a nyní hrají v plném počtu.
24:24
Kaberle vystihl Červenkovu přihrávku a poslal puk do středního pásma.
23:58
Až nyní se povedlo domácím poslat puk přes všechny čáry.
23:50
Hostům se zatím daří držet svého soupeře pod zámkem.
23:31
Poměrně kuriózní okamžik. Do Růžičkovy střely od modré vložil Čiliak svou hůl, kotouč se odrazil na tvrzené sklo a odtud do připravené lapačky brněnského gólmana.
22:49
Rychlou kombinaci Chomutova zakončoval z hranice levého kruhu Vondrka, Čiliak vytáhl svůj beton a vyrazil puk mimo bránu.
22:41
Hosté si zahrají svou první početní převahu v utkání. Dvě minuty za sekání obdržel Hynek Zohorna.
22:24
Květoň vyjel zpoza brány na levý kruh a jeho střelecký pokus srazil obránce Komety takovým způsobem, že Čiliak už neměl těžkou práci.
21:47
Kaberle se snažil překvapit Kristana střelou k tyči, slovinský brankář ve službách Chomutova si tento projektil pohlídal.
20:57
Hosté na úvod druhé části otevírají skóre utkání. Při rychlém protiútoku našel Tomica před bránou MARKA RAČUKA, který prostřelil přesouvajícího se Čiliaka. Asistence: Marek Tomica, Roman Červenka.
20:30
Hruška objel bránu a bekhendem se snažil zasunout kotouč k tyči, Kristan byl se svým betonem na tuto variantu připraven a celou situaci si pohlídal.
20:20
Kristan raději skryl v lapačce nahození domácího celku do útočného pásma.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 15 – 9
Hokejisté brněnské Komety v první třetině dokázali, že dnes nehodlají připustit konec sezony: svého soupeře v úvodních dvaceti minutách jasně přehrávali, vytvořili si několik vyložených šancí, ale zatím jich – podobně jako v úvodních duelech série – trápí koncovka. Na závěr třetiny se začali dostávat do zakončení i hosté. Uvidíme, s čím vyrukují do druhé třetiny, která začne zhruba v 18:23.
20:00
19:58
Kaberle zachytil na modré čáře kotouč a ještě zkusil vypálit, jeho projektil zamířil hodně mimo bránu.
19:31
První formace Chomutova sice operovala v útočném pásmu, ke střele se nedokázal dostat ani Skinner, ani následně Červenka.
19:00
Začala se poslední minuta první části.
18:59
Květoňovo zakončení od mantinelu srazil jeden z hráčů Komety mimo bránu.
17:59
Následně pálil od modré čáry Valach, Čiliak vystrčil levý beton a poslal puk do rohu kluziště.
17:50
Červenka nahrál bekhendem před bránu volnému Tomicovi, který zblízka Čiliaka nepřekonal.
16:57
Dočekal vjel do útočné třetiny, udělal si stahovačku a následně chtěl pálit. Puk ale nedokázal zasáhnout a domácí přišli o pásmo.
16:17
Po delší době se v útočném pásmu objevili hosté. Hřebejk objel bránu a vypálil, jeho projektil srazil jeden z obránců Komety mimo svatyni Marka Čiliaka.
15:06
Kováčikovu střílenou přihrávku před bránu kdosi jemně tečoval, ale Kristan byl připraven.
14:45
První formace Komety si znovu vypracovala tlak, ale nedokáže se dostat ke střele.
13:50
Dočekal našel před bránou Rašku, jenž z bezprostřední blízkosti přestřelil svatyni, kterou v této třetině střeží Robert Kristan.
13:20
Po dlouhé době práce pro Marka Čiliaka. A ne ledajaká: nejprve musel vytáhnout svůj beton proti tečované střele Červenky a následně vychytat střelu Tejnora od modré čáry.
12:53
Raška přejel modrou čáru a odhodlal se ke střele, kterou si Kristan pohlídal.
12:36
V době, kdy už hosté hráli v plném počtu, se dostal k zakončení z mezikruží Káňa, ale jeho střelu opět vychytal spolehlivý Kristan, který zatím drží své mužstvo.
11:50
Hostům se povedlo osvobodit.
11:34
Domácí se v koncovce trápí. Opět obrovská příležitost a opět zůstala nevyužita. Na Čermáka zívala odkrytá klec, ale z mezikruží pálil nepřesně.
10:52
Kováčik zachytil v mezikruží kotouč a rychle nahrál lépe postavenému Čermákovi, proti jehož zakončení vystrčil Kristan beton.
10:36
Hosté vyhráli buly a následně odpravili puk do středního pásma.
10:31
Domácí si vytvořili tlak, který nápadně připomínal přesilovou hru a nakonec si vykoledovali faul, po němž si skutečnou početní převahu zahrají. Dvě minuty za krosček obdržel Dominik Tejnor.
09:53
Dostálek zakončil svůj výpad po levé straně ranou od mantinelu, Kristanovi sice puk vypadl, následně ale slovinský brankář své drobné zaváhání bleskurychle napravil.
09:35
Hosté se prvnímu oslabení ubránili, nyní již hrají v plném počtu.
09:12
Tak přeci jen se domácí usadili v útočné třetině a málem skórovali. Čermák nahrál na pravý kruh volnému Ostřížkovi, jehož střelu z první vyrazil přesouvající se Kristan.
08:30
Domácím se zatím nedaří usadit v útočné třetině a vytvořit soustavnější tlak na bránu.
07:58
Kombinaci domácího celku v početní převaze ukončil hvizd rozhodčího z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:35
Domácí si zahrají první početní převahu utkání. Juraj Valach poslal kotouč z vlastní třetiny do hlediště, za což obdržel dvouminutový trest ve hře.
06:59
Modrobílí se dostali do přečíslení tři na dva, ale Burianovi při pokusu o zakončení přeskočil puk hůl, a brněnský forvard tak nezakončil.
06:34
Malec napřáhl na červené čáře a vypálil na Kristana, jenž raději přerušil hru.
06:10
Při rychlém protiútoku brněnského celku našel Káňa před bránou volného Špirka, který mohl pálit do odkryté klece, střela mu ale vůbec nesedla a jeho pomalou střelu dokázal Kristan vytěsnit betonem.
05:30
Domácí jsou stále aktivnějším celkem, v posledních chvílích se jim ale nedaří útočnou aktivitu přetavit v nějaký střelecký pokus na Kristana.
04:09
Hanzlík přihrával před bránu Dočekalovi, jemuž dobrou příležitost "ukradl" obránce Rutta, jenž vypíchl brněnskému útočníkovi puk z hole.
03:53
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a hra se znovu přesune před Kristana, který si na úvod zápasu na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
03:37
Následně se modrobílí při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.
03:15
Od modré čáry vypálil Trška, načež Kristan schoval puk v náruči.
02:32
Domácí jsou na úvod utkání hodně aktivní, první formace nyní operuje v útočném pásmu.
02:07
Kováčik obdržel přihrávku před bránu, ale nepovedlo se mu zakončit.
01:30
Následně Dočekal objel bránu, ale jeho střelecký pokus byl rovněž sražen mimo bránu.
01:26
Raška se dostal do zajímavé střelecké pozice, do jeho střely ale vložil hůl Harant a usměrnil kotouč do rohu kluziště.
01:11
Po jednom ze zákroků v rohu kluziště zůstal na ledě ležet Tomáš Malec. Rozhodčí přerušili hru a následně zabránili rodící se potyčce. Nakonec sudí žádného chomutovského hráče vylučovat nebudou.
01:03
O první střelecký pokus zápasu se postaral ruský obránce ve službách Chomutova Sergej Pereťjagin. Jeho projektil od modré čáry Čiliak zneškodnil.
00:50
Chomutovský obránce Valach, který v minulosti působil v Kometě, nahodil ze středního pásma kotouč na Čiliaka, jenž raději přerušil hru.
00:19
První formace Komety vjela do útočné třetiny, ale nedokázala se tam usadit a vyprodukovat střelu na Kristana.
00:01
Fanoušci brněnské Komety rozvinuli při příjezdu domácích hráčů na ledovou plochu, choreo , na němž se vyjímalo číslo dvanáct a hashtag pohar, které má značit, že fanoušci modrobílého celku stále věří svým oblíbencům, že už v této sezoně mohou vydolovat dvanáctý titul.
Špatná zpráva pro brněnskou Kometu. Do zápasu dnes nezasáhne útočná opora Vojtěch Němoc, který si při druhém utkání série přivodil zranění a do dnešního klání se nestačil dát dohromady.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kozák, Hanzlík, Kováčik, Trška, Malec, Šnajnar – Ostřížek, Čermák, H. Zohorna – Káňa, Hruška, Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – Burian, Koreis, Mrázek – R. Zohorna.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Tomica, Červenka, Račuk – Vondrka, Růžička, Hřebejk – Sklenář, Kämpf, Květoň – Dušek, Kaše, Ölvecký – Šidlík.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Komárek, Ondráček.
Hokejisté Komety ještě nehodlají rezignovat a věří, že mohou sérii ještě zdramatizovat. „ Jsou to vyrovnané zápasy, které rozhoduje fakt, že nedáváme góly. Je to o jednom, maximálně dvou brankách. Věřím, že v Brně dostaneme Chomutov pod tlak, dáme nějaké branky a ještě se do Chomutova vrátíme," prohlásil po úterním duelu brněnský útočník Jan Káňa. Nejproduktivnější zadák Pirátů v základní části Jan Ruta naproti tomu doufá, že se severočeskému celku podaří ukončit sérii již dnes. „ Snad tam odehrajeme dobré utkání a dáme o jeden gól více. Doufám, že v Brně nebudeme muset ani spát a zvládneme hned třetí zápas,“ uvedl Ruta.
Hokejisté brněnské Komety budou doufat, že v dnešním duelu nebude narušeno letošní pravidlo vzájemných zápasů proti Chomutovu, podle něhož v duelech těchto dvou celků zvítězí vždy domácí. Ve své DRFG Areně hostili modrobílí Chomutov dvakrát a dvakrát zvítězili (v poměru 6:4 a 3:1), na severu Čech se naproti tomu představili čtyřikrát a ve všech případech se vraceli do Brna s prohrou.
Vývoj série

Oba úvodní duely série zvítězili domácí hokejisté Chomutova. V pondělí sice téměř padesát minut prohrávali 0:1, když brankáře Kristana překonal v 10. minutě Petr Mrázek, ale kanadský obránce Brett Skinner poslal duel do prodloužení, v němž ten samý hráč rozhodl. V úterý oba celky zkřížily hokejky podruhé a z výhry se opět radovali domácí Piráti. V 15. minutě prostřelil Čiliaka Roman Červenka a ve 38. minutě navýšil vedení Peter Ölvecký. Hokejisté Komety nedokázali překonat brankáře Kristana ani jednou, a po prohře 0:2 prohrávají stejným poměrem i celou sérii.
Hezký čtvrteční podvečer při sledování online přenosu z třetího utkání série předkola play off mezi Kometou Brnou a Piráty Chomutov. Série se po dvou zápasech na severu Čech a po dvou výhrách Pirátů přesouvá do moravské metropole, kde dnes mohou hokejisté Chomutova oslavit postup do čtvrtfinále play off. Naopak Kometa dnes bude odvracet hrozbu konce sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.