Chomutov - Mladá Boleslav: Au, to muselo bolet! Sudího trefil puk přímo do krku

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Nejlepší hráči utkání:

Piráti Chomutov – Ivan Huml

BK Mladá Boleslav – Jakub Orsava
Dnešní utkání je za námi. Piráti ani dnes nezvládli utkání s Mladou Boleslaví a prohrávají už 2:0 na zápasy. Hosté opět předvedli své kvality a zvítězili opět vysokým rozdílem. Za domácí se dnes trefil jen Marek Tomica, který snižoval na 1:6.

Střely na branku: 26 – 35 (v této třetině: 11 – 7)
58:46
Oba týmy už jen prakticky dohrávají utkání, ve kterém mladoboleslavští opět předvedli své kvality.
58:00
Poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:39
Lenc střelou z pravého kruhu neprostřelil Laca.
57:07
Tomica napřáhl ke střele od modré, ale branku soupeře netrefil.
56:38
Hlavní rozhodčí už je v pořádku a zápas tak pokračuje dále.
56:38
Jeden z hlavních rozhodčích byl tvrdě sražen na led a momentálně je ošetřován na ledové ploše.
56:36
Růžička se dostal k odraženému kotouči přes Maxwellovou brankou, ale svou následnou střelou trefil pouze tyč.
56:29
56:00
Valach vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil pouze jednoho z obránců.
55:21
Hosté vyhazují a mohou tak pohodlně vystřídat.
54:51
Vondrka napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu, ale Maxwell jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
54:29
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jiří Kučný – 2 min., napadení).
53:57
Koblasa se dostal k odraženému kotouči těsně před Maxwellem, kterého ale následnou střelou prostřelit nedokázal.
53:05
Růžička napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.
52:13
Hrdinka jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho chopil jeden z obránců.
51:56
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
51:11
Mrázek střelou z levého kruhu soupeřovu branku přestřelil.
50:52
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
49:40
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí snižují na 1:6! MAREK TOMICA napřáhl ke střele z pravého kruhu, kterou vymetl pravý roh Maxwellovy branky. Asistence: Michal Vondrka a Juraj Valach.
49:15
Klepiš ztratil kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí. Ti se ale dopředu příliš neženou.
48:28
Komerční přestávka.
47:53
Růžička se už už dostával do samostatného úniku, ale těsně před Maxwellem ho stihl čistě zastavit jeden z hostujících obránců.
47:08
Huml střelou z mezikruží přestřelil mladoboleslavskou branku.
46:51
46:46
Humlův pokus od modré ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
46:19
Hosté chybovali ve vlastním pásmu, ale Vondrka tuto nabídnutou šanci využít nedokázal.
45:44
Orsava dostal nabito do mezikruží, odkud tvrdou střelou trefil pouze dobře postaveného Jána Laca.
45:25
Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
44:50
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicolas Hlava – 2 min., hrubost).
44:42
Orsava se dostal do samostatného úniku, ale přidat sedmou branku nedokázal.
44:32
Huml se snažil překvapit Maxwella střelou z velkého úhlu. Jeho pokus ale pouze proletěl brankovištěm a skončil v rohu kluziště.
43:59
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
43:21
42:17
Mrázek dokázal vyhodit a domácí tak mohou pohodlně vystřídat.
41:55
41:21
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., podražení).
40:40
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Další gól v brance Pirátů! LUKÁŠ ŽEJDL dostal skvělou přihrávku před branku od zadního mantinelu a následnou střelou pod horní tyčku zvýšil vedení svého týmu už na 6:0. Asistence: Jakub Orsava a Jiří Kurka.
40:21
Vondrka střelou z mezikruží poslal kotouč jen do míste, kde se nacházel Maxwell.
40:14
Rutta střelou od modré prověřil Maxwella, ale prostřelit ho nedokázal.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:27.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme byli svědky hned čtyř branek. Bohužel pro domácí všechny do sítě domácích. Postupně se trefili Pospíšil, Lenc, Látal a Hyka. Dnešní utkání je tak zřejmě rozhodnuto. Domácí se snaží, ale vůbec se jim dnes nedaří, stejně jako včera.

Střely na branku: 15 – 28 (v této třetině: 9 – 20)
40:00
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:39
38:11
Poletín se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu a trefil tyč Maxwellovy branky!
37:40
Flemmingovu tvrdou střelu od modré Maxwell vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval Huml, ale ten svou následnou střelou netrefil soupeřovu branku.
36:54
Valach vyslal na branku tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu, kterou ale Maxwell pohodlně chytil.
36:39
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Pospíšil – 2 min., hrubost).
35:33
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Brandonem Maxwellem.
34:38
Demolice domácích pokračuje! TOMÁŠ HYKA převzal kotouč na útočné modré. Následně se skvěle zbavil obránce a bekhendovou střelou pod horní tyčku nedal Lacovi šanci zasáhnout. Ten se po kotouči natahoval marně. Asistence: Lukáš Pabiška a Jan Hanzlík
33:19
33:19
Vondrka vyslal na branku tvrdou střelu z pravého kruhu, kterou ale Brandon Maxwell dokázal nadvakrát chytit.
32:10
Jakub Klepiš se dostal do samostatného úniku, ale Ján Laco proti němu předvedl fantastický zákrok!
31:46
Štich vyjel s kotoučem zpoza branky a snažil se ho poslat rychlou střelou k bližší tyči. Laco však jeho střelu pohodlně chytil.
31:39
31:32
Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
30:41
30:15
29:36
Hyka měl na hokejce pátou branku Mladé Boleslavi, když se ocitl u kotouče zcela osamocen před Lacem. Chomutovský brankář ale jeho následný střelecký pokus skvěle chytil a podržel tak svůj tým.
29:15
29:04
28:41
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Štich – 2 min., nedovolené bránění).
28:14
Ivan Huml se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, ale Brandona Maxwella prostřelit nedokázal!
27:48
Lenc střelou z levého kruhu nijak neohrozil Laca, který jeho pokus pohodlně vyrazil mimo tři tyče.
27:16
Domácí jsou ve čtyřech.
27:13
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Tomica – 2 min., krosček).
27:04
Orsava střelou z vrcholu levého kruhu nevyzrál na Laca.
26:33
Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:52
Stříteský napřáhl ke střele od modré, kterou ale Laco vyrazil mimo tři tyče.
25:47
Tomáš Hyka se natlačil s kotoučem podél levého mantinelu až před Laca, který ale jeho následný střelecký pokus dokázal nadvakrát zastavit.
25:16
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ján Laco – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Jaroslav Mrázek.
25:07
A je to 4:0 pro Mladou Boleslav! MARTIN LÁTAL se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde následnou střelou z mezikruží rozvlnil síť za Lacem již počtvrté. Asistence: Tomáš Urban.
24:55
Dnešní utkání sleduje v SD Aréně 4 833 diváků.
24:34
Žejdl se dostal do samostatného úniku, ale Jána Laca v chomutovské brance nedokázal prostřelit!
23:37
A hosté vedou už o tři branky! RADAN LENC dostal skvělou přihrávku zpoza branky a následnou střelou do poloodkryté klece nedal Lacovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Pavel Musil a Jakub Orsava.
23:11
Lenc střelou od modré příliš nevyděsil Laca.
22:33
Hosté vedou už 2:0! Vampola vyslal na branku střelu od modré, kterou Laco vyrazil pouze k dojíždějícímu TOMAŠI POSPÍŠILOVI, a ten se následnou střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Petr Vampola.
22:20
Valach střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.
21:58
Mrázek se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.
21:46
20:58
Vondrka přišel o kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.
20:21
Hyka se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus ale Laco vyrazil mimo tři tyče.
20:05
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají za branku soupeře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:27.
První třetina je za námi. Hosté vstoupili do útkání velice aktivně, ale branku se jim dlouho nedařilo vstřelit. Podařilo se to až v desáté minutě Matěji Stříteskému, který prostřelil Jána Laca tvrdou střelou od modré. Domácí si v první třetině vypracovali pouze jednu zajímavou šanci, kterou ale Skokan neproměnil. Stav utkání je tak po první třetině 0:1.

Střely na branku: 6 – 8
20:00
19:49
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu, a tak to vypadá, že oba týmy půjdou do kabin za stavu 0:1.
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:36
18:33
Lenc se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Laco si však proti němu skvěle povyjel a jeho následný střelecký pokus chytil.
18:05
Hosté se teď nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
17:10
Domácí se dostali ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho. Růžička se na poslední chvíli snažil najít Sklenáře, ale do jeho přihrávky vložil hůl hostující obránce, a tak tuto šanci domácích překazil.
16:36
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicolas Hlava – 2 min., držení protihráče).
16:10
Látal jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z chomutovských obránců.
15:23
Orsava se dostal ke střele z levého kruhu. Laco ale jeho následný slabý pokus v pohodě chytil.
14:10
Flemming vyslal na branku střelu od modré, kterou ale Maxwell pohodlně chytil. Následně se před nám strhla obrovská mela.
13:36
Poletín napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale skončil mimo Maxwellovu branku.
13:06
Skokan se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Maxwellem, kterého ale prostřelit nedokázal!
12:35
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Maxwellem.
12:27
12:17
Lenc jen vyhodil kotouč z vlastního pásma a domácí tak mohou načít další útok směrem dopředu.
11:34
Poletín napřáhl ke střele od modré, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z mladoboleslavských obránců.
10:55
Sklenář byl tvrdě naražen na mantinel za brankou Jána Laca, ale rozhodčí vylučovat nebude.
10:05
Jeden z hostujících hráčů jen protečoval kotouč do útočného pásma, kde se k němu dostal pouze jeden z domácích hráčů.
09:30
Hosté se dostávají do vedení! MATĚJ STŘÍTESKÝ dostal nabito na modrou, odkud tvrdou střelou k pravé tyči nedal Lacovi sebemenší šanci zasáhnout. Kotouč se ještě otřel o tyč a následně skončil v síti. Asistence: Jakub Klepiš a Tomáš Hyka.
09:08
Hosté se teď vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
08:44
Vampola vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou ale branku soupeře vůbec netrefil.
08:19
Orsava střelou z pravého kruhu trefil pouze jednoho z chomutovských hráčů.
08:11
Petr Vampola se dostal k odraženému kotouči těsně před Lacem, který však jeho následný střelecký pokus dokázal skvěle chytit!
07:27
Domácí opět vyhazují a hosté tak musejí začít od znova.
06:59
Lenc přišel o kotouč v útočném pásmu a domácí tak vyhazují až k Maxwellovi.
06:45
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
06:41
06:37
Lenc dostal skvělou přihrávku před branku od zadního mantinelu. Jeho následný střelecký pokus ale skončil jen těsně vedle pravé tyče Lacovy branky!
06:16
05:39
Růžička se dostal s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, kde však byl úplně sám a o puk vzápětí přišel.
05:03
Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.
04:33
Huml s kotoučem nic nevymýšlel a napřáhl ke střele od modré, kterou ale Maxwell dobře viděl a kotouč tak v pohodě chytil do své lapačky.
04:25
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
04:05
Flemming svou střelou od modré soupeřovu branku vůbec netrefil.
03:47
Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu, ale vážnější šanci si zatím nevytvořili.
03:46
03:23
Štich vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Laco neměl větší potíže.
02:57
Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.
02:05
Hrdinka střelou z levého kruhu minul vzdálenější tyč Lacovy branky jen o kousek.
01:50
Orsava napřáhl ke střele z levého kruhu, ale trefil pouze jednoho z obránců.
01:05
Žejdl nahodil na branku kotouč od levého mantinelu. Laco ho nedokázal chytit do své lapačky, a tak se k němu dostal Orsava, který ho ale netrefil a hrát tak mohou opět domácí.
00:36
Musil se obtočil s kotoučem kolem levé tyče, ale puk se mu nepodařilo zasunout za brankovou čáru. Laco se stačil včas přesunout ke své levé tyči.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.
00:01
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky z chomutovské SD Arény. Oba týmy jsou již na ledové ploše a připraveni na druhé utkání předkola Generali play-off Tipsport extraligy. Piráti dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Račuk, Kaše, Hlava.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Halász) – Stříteský, Štich, Kurka, Hanzlík (C), Hrdinka, Kučný, Bernad – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský – Pabiška (A), Vampola (A), Pospíšil..
x

První zápas

První zápas nedopadl pro Piráty vůbec dobře, neboť svému soupeři podlehli 1:7. Mladá Boleslav se dostala do vedení už v první minutě, když se z trestného střílení prosadil Tomáš Hyka. Hosté dokázali ještě do konce první třetiny vstřelit tři branky a po první periodě tak vedli 4:0! V pětadvacáté minutě sice dokázal snížit Jaroslav Mrázek, ale to byla jediná branka, kterou Piráti v tomto utkání dokázali vstřelit, neboť se poté trefovali opět jen hosté. Tomáš Hyka navíc zkopletoval v tomto utkání hattrick a stal se tak hráčem utkání ze strany mladoboleslavských.
Přesilovky / Oslabení

190 přesilovek – 37 gólů, 19,47% využití přesilovek
221 oslabení – 45 ink. gólů v osl., 79,64% ubráněných oslabení, 4 vstřelené góly v osl.