Liberec - Plzeň: Šimek poslal krásnou přihrávku na Krenželoka, ten prostřelil Machovského, 4:2

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Stav série je tedy po dvou zápasech 2:0 pro Bílé Tygry. Už v neděli se toto čtvrtfinále stěhuje do Plzně a bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet nadále.
Nejlepší hráči utkání
Jakub Lev (PLZ) a Milan Bartovič (LIB)
A je dobojováno! Ve třetí třetině se hosté dlouho snažili vyrovnat, nakonec však přišla až pojistka Lukáše Krenželoka, který pečetil na konečných 4:2.
59:50
Ve celké šanci se ještě zjevil Indrák, jeho jedovatou střelu z pravé strany však Lašák vyrazil do rohu!
59:28
Čas neúprosně utíká, to už Plzeň nestihne.
58:51
Machovský je venku z branky!
58:39
Liberečtí však své soupeře nepouštějí do pásma.
58:04
Plzeňští se zmocňují puku a snaží se s vývojem ještě něco udělat.
57:32
Liberec právě vstřelil branku!
To už byla ovšem pro LUKÁŠE KRENŽELOKA lahůdka! Po přesné přihrávce Radima Šimka už stál před prázdnou brankou a touto pozicí nepohrdl.
Asistence: Radim Šimek a Milan Bartovič.
57:03
Stránského tečovaný pokus skončil vysoko nad.
56:32
Procházka bekhendem přihrával před branku, ale žádného spoluhráče nenašel.
55:57
Lakatoš zavezl puk do pásma, domácí šetří čas.
55:22
Kupředu však vyrazil Valský, který tvrdou ranou vyprášil Machovskému betony.
55:02
Hosté se opět stěhují do útočného pásma.
54:24
To byla takřka stoprocentní šance! Tomáš Svoboda stál po rychlé kombinaci před odkrytou brankou, ovšem Lašák se skvěle přesunul a vychytal plzeňského útočníka!
54:04
Tečovanou Kadlecovu střelu vyrazil Lašák betonem.
53:42
Lašák vypíchl kotouč pouze k Procházkovi, ten ale nestihl zakončit.
Dnešní utkání sleduje 7 439 diváků.
53:05
A další liberecký icing.
52:33
Tygři opět zahráli pouze na zakázané uvolnění.
52:19
Preisingerovu střelu vyrazil Lašák lapačkou do bezpečí.
51:29
Domácí vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.
51:15
Hra se rychle přelila před libereckou branku.
50:39
Bartovič s Jelínkem ujížděli dva na jednoho, po rychlé kombinaci ale nakonec první jmenovaný nedokázal vypálit!
50:18
Plzeňský přechod do útoku přerušil ofsajd.
49:57
Puk opět skončil mimo kluziště, následuje komerční přestávka.
49:39
Vantuch pouze nahodil a dal Tygrům čas střídat.
48:54
Valský nahodil puk a nastěhoval se do útočného pásma.
48:14
Zakázané uvolnění Liberce.
47:50
47:32
Plzeňští znovu vyhazují.
46:59
Také Šimkovo nahození těsně minulo branku!
46:24
Krenželok pálil z mezikruží jen těsně vedle pravé tyče!
46:04
Hosté vyhazují k Jánu Lašákovi.
45:49
Petr Kadlec (PLZ) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
45:19
Valského pokus z úhlu Machovský zlikvidoval.
44:45
Stránský si nevšiml odraženého puku a nemohl tak vyrazit kupředu.
44:09
Hra nabírá na tempu a přesouvá se z jedné strany na druhou.
43:22
Do hry se nechtěně zapojil i Roman Will, náhradní brankář Liberce, na nějž přilétla u mantinelu dvojice hráčů v souboji. Zdá se však, že si ze situace žádné šrámy neodnesl.
42:29
Mojžíšovo nahození nenadělalo Machovskému žádné problémy.
42:14
Puk znovu vylétl z ledové plochy, tentokrát na střídačku Tygrů. Hra se stěhuje před Lašáka.
41:50
Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
41:30
Před Lašákem se nebezpečně odrážel kotouč, zkušený brankář si však poradil a přerušil hru.
41:00
Liberec hraje v plném počtu.
40:57
Kadlecova dělovka skončila pouze ve výstroji Petra Jelínka.
40:20
Lev dobře přihrával před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.
40:01
Hráči jsou na ledě, start třetí třetiny se blíží!
Střely ve druhé třetině (celkem)
Liberec – Plzeň 11:4 (29:14)
Ve druhé třetině jsme viděli jen jedinou branku. Postaral se o ní v přesilové hře Milan Bartovič, který v mezikruží zužitkoval přesnou přihrávku od Vladimíra Svačiny. Před třetím dějstvím je ovšem výsledek stále otevřený. Jak se bude zápas vyvíjet v poslední dvacetiminutovce? To se dozvíme přibližně od 19:50.
39:00
Jaroslav Vlach (LIB) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění. Je tu plzeňská přesilovka.
38:36
Tygři už se ovšem opět stěhují do útočného pásma.
38:06
Bulířova přihrávka z útočného pásma byla nepřesná a našla pouze brankáře Lašáka...
37:27
Puk je mimo hru a teprve nyní jsme se dočkali druhé komerční přestávky.
37:14
Lakatošovo nahození od modré čáry skončilo mimo.
36:50
Domácí dobře napadají hostující rozehrávku a nepouštějí Indiány do útoku.
36:07
Svoboda zavítal s pukem do libereckého pásma, následně od něj ovšem byl odstaven.
35:19
Frühaufova střela byla zblokována obranou.
34:29
Bulíř z dobré pozice těsně minul hostující branku.
34:15
Už to vypadalo, že pojede Svačina sám na brankáře, ovšem nakonec o kotouč přišel.
34:02
Pulpánův pokus skončil vysoko nad.
33:11
Indrákovu tvrdou ránu z pravé strany Lašák vyrazil do bezpečí.
32:32
Oba celky hrají v plném počtu.
32:15
Puk je ve středním pásmu, hosté střídají.
32:03
Machovský si na nedostatek práce nemůže stěžovat, nyní zlikvidoval Šimkovu dělovku od modré.
31:54
Šimek parádně našel rozjetého Jelínka, toho ovšem vychytal hostující gólman.
31:41
Před Krenželokem se otevřel prostor, když dorážel do takřka odkryté branky, ovšem těsně minul! Odražený puk nakonec Machovský skryl v lapačce a přerušil hru.
31:13
Liberečtí hrají v plném počtu.
30:32
Lukáš Pulpán (PLZ) se natlačil do brankáře Lašáka a následně inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění.
30:12
Kotouč je opět až u Machovského.
29:38
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
29:12
Branko Radivojevič (LIB) po hákování posílá svůj tým do čtyř.
28:23
Svačina našel parádním pasem před brankou MILANA BARTOVIČE a ten ranou z mezikruží propálil Machovského bezony!
Asistence: Vladimír Svačina a Jakub Valský.
27:58
Ševcova střela od modré skončila na Machovského betonu.
27:32
Puk se odrážel řed plzeňskou brankou, nakonec ho však Machovský včas skryl v lapačce.
26:51
A další liberecká přesilovka. Peter Frühauf (PLZ) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
26:23
Liberecký přechod do útoku zastavil ofsajd, následuje komerční přestávka.
25:52
Už i Plzeň hraje v plném počtu.
25:19
24:38
Liberečtí se nastěhovali do pásma a snaží se něco vymyslet.
23:52
Bude se hrát ve čtyřech, po hákování Jaroslava Kracíka (PLZ) je počet hráčů na ledě srovnán.
23:39
Kotouč skákal po brankovišti a Lašák ho neměl pod kontrolou, rozhodčí se však upískl a přerušil hru. Nyní se plzeňským hokejistům omlouvá.
23:19
Jan Ordoš (LIB) zahrál vysokou holí a míří na trestnou lavici.
22:53
Hosté hrají v plném počtu.
22:24
Machovskému ještě teď zvoní v uších! Jelínek ujížděl sám na brankáře, ovšem svou střelou trefil břevno!
22:04
Plzeňští vyvážejí do středního pásma.
21:13
Svačina se dostal k odraženému a z první vypálil, ale přestřelil branku.
20:53
Matěj Machovský (PLZ) vyhodil puk mimo hrací plochu a inkasuje dvě minuty. Trest odpyká Miroslav Indrák.
20:33
Bartovič vyrazil s pukem do útočného pásma, ovšem zde byl odstaven.
20:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše.
Střely na branku:
Liberec – Plzeň 18:10
První třetina je minulostí. Zejména její start byl hodně divoký, vždyť ve třetí minutě se hosté ujali veden, nicméně o dvě minuty později už vedli pro změnu Tygři. Plzeň nakonec v 15. minutě podruhé v tomto duelu využila přesilovku a do druhého dějství tak půjdeme za stavu 2:2. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:56
Valského střela skončila vysoko nad.
19:23
Stránského střelu Machovský vyrazil do rohu kluziště.
18:38
Další liberecké snažení překazil ofsajd.
18:22
Lakatoš se snažil proklouznout do útočného pásma, byl však odstaven od puku.
17:21
Bartovičova střela z otočky vyděsila brankáře Machovského, ale nakonec si brankář poradil a vyrazil puk do rohu.
17:11
Dernerovo nahození od modré zaplulo do výstroje plzeňského brankáře.
16:50
Plzeňský přechod do útoku zastavil ofsajd.
16:34
Vlach vyzkoušel z pravé strany Machovského pozornost, ovšem ten puk vyrazil.
16:22
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
15:55
Hosté jsou u puku a snaží se vymyslet útočnou akci.
15:21
Krenželok tečoval puk k Machovskému, ten okamžitě rozehrává.
14:44
Plzeň právě vstřelila branku!
A vidíme druhou využitou přesilovku! Hosté ujížděli dva na jednoho, PETER ČEREŠŇÁK to vzal na sebe a střelou na bližší tyč propálil Lašáka.
Asistence: Jakub Lev.
14:38
Plzeň hraje v plném počtu.
14:11
Ševc vyvezl puk a dovolil unaveným Tygrům vystřídat.
13:24
Bude se hrát ve čtyřech, Petr Jelínek (LIB) dostává trest za sekání.
13:07
Po nepřesné rozehrávce domácích přišla šance hostí, Lev však pálil pouze do Lašáka.
12:52
Hosté vyhazují.
12:38
Miroslav Preisinger (PLZ) podrazil Lukáše Vantucha a míří za to na trestnou lavici. Ještě před přesilovkou následuje komerční pauza.
11:57
Šimkův bekhendový pokud vyrazil brankář Machovský do bezpečí.
11:27
Po souboji za brankou Matěje Machovského se hosté zmocnili puku.
10:44
Zaútočit se pokusili také hosté, nicméně neuspěli.
10:12
Puk se odrazil za mantinel, bude se vhazovat ve středním pásmu.
09:59
Vitáskovo nahození proskákalo až k brance, Machovský kotouč vykopl do rohu.
09:01
Valský a Vantuch vyzkoušeli Machovského pozornost, hostující brankář odolal.
08:34
Po plzeňském ofsajdu je hra přerušena.
08:24
Nyní se o puk bojuje především ve středním pásmu.
07:23
Na druhé straně zasáhl proti Kubalíkově ráně Lašák, bude se vhazovat po jeho levici.
07:03
Tygři jeli ve třech na jediného brankáře! Radivojevič však akci řešil střelou a nechall pouze vyniknout Matěje Machovského!
06:28
Tentokrát už Lašák musel zasahovat a kotouč udržel v lapačce. Následuje komerční přestávka.
06:17
Indrák to zkusil z pravé strany, ale minul branku.
05:27
Po nepřesné rozehrávce je tu zakázané uvolnění Liberce.
04:55
Pulpánovu střelu od modré vyrazil Lašák mimo branku.
04:30
Rázem je to 2:1! To jsou věci. Ševc vypálil od modré, MILAN BARTOVIČ těsně před brankářem tečoval puk a rázem vedou domácí!
Asistence: Martin Ševc.
03:59
Plzeň se osvobozuje z tlaku a vyhazuje.
03:46
Branko Radivojevič si zprava sjel k brance a prudce vypálil, Machovský však puk tečoval do ochranné sítě.
03:21
A následuje liberecká přesilovka. Jaroslav Kracík (PLZ) dostává menší trest za držení protihráče.
03:08
Tak takhle ovšem vypadá blesková odpoveď! Po 18 sekundách je znovu vyrovnáno. JAKUB VALSKÝ vypálil z takřka nulového úhlu, ovšem puk nepochopitelně propadl Machovskému do branky!
Bez asistence.
02:50
A je tu branka! Střela JAKUBA LVA od modré sice mířila blízko středu branky, nejspíš však byla ještě tečována a nakonec zapadla za záda brankáře Lašáka.
Asistence: Petr Kadlec a Miroslav Indrák.
02:23
Kadlecova střela zapadla do lapačky brankáře Lašáka.
02:01
Puk je znovu až u Machovského.
01:43
Šimek okamžitě vyhazuje do bezpečí.
01:37
Je tu první vyloučení. Lukáš Derner (LIB) míří na trestnou lavici za podražení.
00:43
Na druhé straně musel Lašák rychle z branky, aby odpálil kotouč do bezpečí před dojíždějícími útočníky.
00:24
Liberečtí vyrazili kupředu, ale o kotouč v rohu přišli.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly!
Oba celky jsou již na ledové ploše!
Rozbruslení již skončilo, začátek utkání se blíží.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Vitásek, Jánošík, Derner – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – J. Stránský, Bližňák, J. Vlach – Ordoš.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Pulpán (A), D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Slovák – Lev, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Martin Procházka, Kracík, T. Svoboda – Schleiss, Kodýtek, Koreis.

Rozhodčí: Kubičík, Bulanov – Hlavatý, Tošenovjan.
Stav série je tedy v tuto chvíli 1:0. Stále však není zdaleka rozhodnuto, neboť před námi může být klidně i šest dalších duelů. Kdo si ve druhém čtvrtfinále vytvoří lepší pozici před stěhováním do Plzně?
První utkání

Už první duel napověděl, že se máme v sérii na co těšit. Mnozí možná očekávali, že budou Tygři dlouhou pauzou zaskočeni, to ale rozhodně nebyla pravda. Naopak, domácí vstoupili do zápasu natěšení a v prvních dvanácti minutách si díky Radivojevičovi a Valskému zajistili dvoubrankové vedení.

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, zato obraz hry se změnil. V prvním dějství totiž Tygři své soupeře přehrávali, kdežto od druhé dvacetiminutovky již byla hra velmi vyrovnaná.

Ve třetí třetině dokonce Plzeň zavelela k pořádnému zdramatizování. Stach snížil na 1:2 a hostům najednou chyběla jediná branka k vyrovnání. Místo toho se ale z dorážky trefil Bulíř a pečetil na konečných 3:1.
Už ve čtvrtek čeká Bílé Tygry a plzeňské Indiány druhý vzájemný duel. Jak ovlivní vývoj série?