Plzeň - Liberec: Lašák v posledních sekundách vytáhl úžasný zákrok, Tygři postupují do semifinále

To je dnes ode mě vše! Přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a v další extraligové sezoně znovu na počtenou.
Právě si obě mužstva podávají mezi sebou ruce. Na led ještě přistály nějaké flašky, ale to již nic nezmění na tom, že Liberec je dnes šťastnějším týmem a postupuje do semifinále.
Nejlepší hráči utkání: David Kvasnička (HC Škoda Plzeň), Mário Bližňák (Bílí Tygři Liberec)
A je dobojováno! Liberec nakonec dokázal ve strhujícím zápase si dojít pro klíčové vítězství a postupuje do semifinále! Plzeňané se sice snažili ve třetí třetina dohnat dvougólový náskok, ale kontaktní branka přišla až příliš pozdě při power play. Více toho již domácí nestihli, ale přesto se nemají za své výkony proti vítězi základní části za co stydět.
59:55
Lukáš Pulpán se ještě snažil z blízkosti dorazit kotouč, ale nepovedlo se mu to, když minul!
59:39
Miroslav Preisinger zkusil vypálit od modré čáry a jeho pokus skončil na Lašákově betonu.
59:24
Stále je to bez střely.
59:06
Indiáni jsou u puku a snaží se dostat do střelecké pozice.
58:39
Kotouč je stále zašlapován u mantinelu, čas utíká.
58:20
O puk probíhá boj u mantinelu v libereckém pásmu.
57:58
Machovský je opět venku. Plzeň hraje v šesti!
57:50
Plzeň právě vstřelila branku!
Škodovka ještě svoji naději! JAKUB LEV vypálil z levé strany příklepem a jeho rána prošla vším, co jí stálo v cestě až do liberecké sítě. Asistence: Peter Čerešňák.
57:25
Lukáš Vantuch netrefuje ze středního pásma těsně plzeňskou opuštěnou branku!
57:06
Petr Kadlec napálil jen nohy protihráče.
56:55
Kotouč je u mantinelu, kde o něj probíhá velký boj.
56:34
Matěj Machovský je na střídačce! Plzeň to zkusí v šesti!
56:34
Lašák raději podržel kotouč ve své lapačce a plzeňský trenér Ladislav Čihák si vyžádal oddechový čas. Přijde power play?
56:15
Znovu se hraje dlouhou dobu bez přerušení. Liberci již k postupu do semifinále schází přibližně tři a půl minuty.
55:36
Lukáš Pulpán svojí přízemní ránou donutil k zákroku hokejkou libereckého gólmana.
54:57
Němečkovi se střela příliš nepovedla a přelétla pomalu branku, na tribuně to přesto jen zahučelo.
54:27
Lev sice znovu nahodil kotouč, u něhož se ale opět jako první objevili Tygři.
53:57
Hodně těžce se Plzeň dostává do útočné třetiny.
53:13
Škoda drží sice kotouč, ale pouze ve vlastním pásmu, odkud je daleko k soupeřově brance.
52:57
Dnešní utkání sleduje 7536 diváků.
52:57
Ofsajd Plzně přerušuje delší úsek hry, následovat bude komerční přestávka.
52:35
Indiáni vybojovali po delší chvilce kotouč a mohou rychle vyrazit kupředu.
52:04
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení, nyní v pásmu Škodovky.
51:20
Tomáš Svoboda byl sevřen u mantinelu a přišel nakonec o kotouč.
50:38
Liberečtí takticky drží hru u branky Plzně a snaží se zde vydržet, co nejdéle to půjde.
50:02
Kubalíkova střela od levého mantinelu donutila Lašáka k zákroku vyrážečkou.
49:30
Lev pouze nahodil puk do pásma, kde se v tu dobu nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
48:24
Kratěnova rána z pravé strany narazila na Lašákův beton Liberec je kompletní.
48:07
Puk se kutálel okolo libereckého brankoviště, defenzíva hostů si ale domácí útočníky pohlídala.
47:20
Plzeňané se rychle prodrali dopředu, ale Stach z levé strany místo střely volil nepřesnou přihrávku.
47:08
Tygři dobře zvládají zatím své oslabení.
46:24
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., hákování).
46:24
Faul v obranném pásmu Liberce znamená přesilovou hru pro indiány, kterým již se postupně krátí čas na zdramatizování duelu.
46:04
Ján Lašák raději sáhl po volném kotouči u jeho levé tyčky a uklidnil hru.
45:27
Jan Ordoš zatím úspěšně motá plzeňské obránce za jejich brankou.
44:56
Obránce Liberce raději nic nevymýšlel a vyhodil kotouč přes všechny čáry.
44:23
Klička na modré čáře znamená postavení mimo hru pro Severočechy.
43:32
Liberecká obrana uzavřela pravou stranu a nedovolila Kubalíkovi, aby se procpal do třetiny.
42:45
Stachova střela ze záklonu prověřila pozornost Lašákovy hole.
42:30
Liberečtí se opět tlačili dopředu, ale jejich snažení zastavil signalizovaný ofsajd.
41:49
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři se dostávají do dvougólového trháku! Hned po vhazování se do puku opřel na modré čáře Jánošík, jehož přízemní střelu chytře tečoval LUKÁŠ VANTUCH přesně do protipohybu gólmana Plzně. Asistence: Adam Jánošík, Ondřej Vitásek.
41:44
Kratěna je na ledě a Machovský drží kotouč ve své rukavici. Indiáni jsou kompletní.
41:10
Bílí Tygři až nyní dostali zpět do pásma na malou chvilku, vyhození Kadlece je ale dostává zpátky do středního pásma.
40:35
Stach je zpět v akci, Plzeň hraje ve čtyrech.
40:20
Radivojevičova střela prověřila Machovského, který pouze vyrazil puk před sebe, kde v přehledné skrumáži nakonec dokázala zasáhnout domácí obrana.
40:01
Liberec začne třetí periodu pokračující dvojnásobnou přesilovkou.
Hráči jsou zpět na ledě, začátek třetí třetiny je na spadnutí.
Ve druhé třetině jsme se nakonec dočkali rovnou čtyř branek! Spokojenější může být zatím Liberec, kterému se pokaždé podařilo zničit plzeňský náskok a navrch se dostal ještě poprvé do vedení po šťastné zásahu Bartoviče. Obrany a gólmani zatím nemají zrovna den, když Plzeňané celkově zatím vystřelili 13 pokusů, Liberec 16.
Další třetina začne přibližně v 20:19.
40:00
39:54
Šimkova rána skončila na betonu plzeňského gólmana.
39:47
Teč libereckého hráče skončila ve výstroji Machovského.
39:30
Přesilovka 5 proti 3 pro Liberec!
39:30
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Ondřej Kratěna – 2 min., faul kolenem).
39:11
David Sklenička se rozjel po levé straně a poté svým zápěstím prověřil Lašákovu pozornost.
38:37
Liberec se znovu spíše hledá a jen těžce se dostává v přesilovce do plzeňské třetiny.
38:12
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., faul kolenem).
37:49
Josef Mikyska si dobře pokryl kotouč a následně se prodral až před Machovského, jenž včas sklapl své betony a nedovolil, aby mu touto mezírkou prošel puk!
37:18
Zakázané uvolnění Tygrů po nepřesné rozehrávce. Lašák se musí rázem soustředit.
36:44
Znovu měl Machovský lehkou práci proti slabé střele z levé strany.
36:24
Liberečtí jsou stále usazeni v útočné třetině a snaží se ohrozit Machovského branku.
36:04
Machovský uklidňuje hru a drží kotouč ve své moci, vhazovat se bude po jeho pravici.
35:12
Dominik Kubalík stále marně hledá mušku, další jeho rána znovu končí na mantinelu.
34:55
David Stach měl na hokejce srovnání, když se ocitl zcela sám před Lašákem, jehož svatyni ovšem z gólové pozice trestuhodně přestřelil!
34:11
Dvě zblokované střely Plzeňanů z dobré pozice, plzeňský zimák vře.
33:30
Škodovka se po inkasované brance usadila v útočném pásmu a pořádně zaměstnává libereckou obranu.
32:18
Bílí Tygři se po nečekané akci poprvé ujímají v zápase vedení! Nyní si slabší chvilku vybral brankář Matěj Machovský. MILAN BARTOVIČ zkusil zápěstím vystřelit přes obránce a kotouč nakonec mezi betony gólmana indiánů došel až do domácí svatyně. Asistence Martin Ševc, Mário Bližňák.
31:51
Brankář Lašák zrovna nespěchal při svém návratu do branky po oddechovém času, domácí fanoušci mu dávají hlasivkami co proto.
31:51
Po zakázaném uvolnění si liberecký trenér Pešán raději vybral oddechový čas.
30:50
Nyní ale nejzkušenější muž v plzeňských barvách selhal v obraně a Liberec opět srovnává! JAN ORDOŠ se prohnal po levé straně okolo beka indiánů jako okolo kuželu a následně střelou nad lapačku propálil gólmana Machovského. Asistence: Filip Pyrochta, Lukáš Vantuch.
30:42
Petr Kadlec má dnes střelecké choutky a od modré čáry poslal kotouč tvrdě do zadního mantinelu.
29:26
Pulpán je zpět na ledě, domácí jsou komplet.
29:13
Nepříjemná rána Martina Ševce protáhla gólmana Machovského.
28:36
David Kvasnička vyhodil kotouč přes všechny čáry, Liberci se prozatím příliš nedaří v početní výhodě.
28:14
Vzrůstající napětí v plzeňské hale by se dalo krájet. Domácí zvládají zatím oslabení na jedničku.
27:26
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., nedovolené bránění – zásah do nohou).
27:26
Lukáš Pulpán zastavil rozjetého libereckého hráče a přestože jsou diváci zcela jasně proti, musí jít na trestnou lavici.
27:11
Lukáš Pulpán od modré čáry prověřil Lašákovu pozornost. Následovala znovu menší mela před brankou Plzně, tentokrát se vylučovat nebude.
26:44
David Kvasnička, letošní mistr ve starším dorostu, zkušeně zasáhl v obraně a lahodně sebral kotouč rozjetému Stránskému.
26:03
Hraje se nadále v plném počtu.
26:03
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ondřej Vitásek – 2 min. + 2 min., hrubost).
26:03
26:03
Nejaktivnější při menší potyčce byl Indrák a Vitásek. Uvidíme, jak rozhodčí rozdají tresty, času mají dost, následuje komerční přestávky.
26:03
Liberečtí zajeli do Machovského a další mela je na světě.
25:19
Škodovka jde znovu do vedení! Jan Schleiss nastartoval své turbo a po pravé straně projel až k Lašákovi, kde ještě předložil puk najíždějícímu MIROSLAVU PREISINGEROVI, kterému stačilo pouze správně nastavit hůl, aby poslal kotouč do sítě. Asistence: Jan Schleiss, David Kvasnička
24:53
24:05
Na druhé straně slibná akce Škodovky vyústila v zakončení Jakuba Lva, jemuž ovšem rána vůbec nesedla.
23:39
Radim Šimek se vydal při vlastním oslabení na útočný výlet a jeho bekhend z pravé strany prolétl těsně vedle pravé Machovského tyče.
22:53
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Milan Bartovič – 2 min., podražení).
22:32
Nečekaná branka a Liberec srovnává na 2:2! Mário Bližňák se protáhl po levé straně do útočného pásma a poté parádním pasem oslovil BRANKA RADIVOJEVIČE, jenž lehce plácl do puku a poslal ho nad Machovského lapačku. Asistence: Máro Bližňák, Dominik Lakatoš.
22:22
Liberec drží puk za svojí brankou a bude zakládat další akci.
21:27
David Stach najel do Lašáka a ihned bylo pořádně rušno v libereckém brankovišti.
21:15
Útočná Tygrů ve vlastním oslabení skončila postavením mimo hru.
20:29
Liberečtí zatím drží hru daleko od své branky a zatím dobře zvládají druhu část svého oslabení.
20:01
Všichni jsou zpátky na svých místech, druhá třetina začne za malý okamžik.
Po opatrném začátku, kdy se obě mužstva snažila neudělat chybu v obraně, se do kotouče opřel na levé straně Peter Čerešňák, jehož rána propálila vše, co jí stálo v cestě. Indiáni následně působili aktivněji, ale Bílí Tygři přesto brzy srovnali, když se obdobou střelou prosadil Adam Dlouhý. Poslední slovo v první třetiny měli ale indiáni, když se v dvojnásobné přesilovce prosadil nekompromisní dělovkou Petr Kadlec.
Další třetina začne přibližně v 19:28.
20:00
19:35
Třináct vteřin stačilo indiánům k využití dvojnásobné početní výhody! PETR KADLEC ukázal, že dokáže i pořádně vypálit, když z levého kruhu neskutečnou pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě, a zužitkoval nahrávku Davida Stacha zpoza branky, Asistence: David Stach, Ondřej Kratěna.
19:22
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., hákování).
19:22
Při signalizovaném vyloučení se puk dostal ze skrumáže k Davidu Stachovi, který z pravé strany z voleje napálil pravou tyč liberecké branky!
18:46
Petr Kadlec je zpět na ledě, začíná zkrácená přesilovka Plzně.
18:19
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
18:19
Dominik Lakatoš simuloval pád při svém průletu do útočného pásma a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
17:49
Radim Šimek to na modré čáře neudělal dobře a kotouč je znovu až u Lašáka.
17:31
Nyní se už Tygři usadili v útočném pásmu.
17:02
Obrana Škodovky se dvakrát v rychlém sledu osvobodila a zatím dobře zvládá hru v oslabení.
16:46
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kadlec – 2 min., podražení).
16:18
15:50
Dlouhé obléhání liberecké svatyně ukončil Tomáš Svoboda střelou z prostoru mezikruží do padajícího libereckého obránce.
15:01
Lukáš Vantuch ujel po levé straně a vypadalo to, že se bude řítit sám na Machovského. Plzeňský obránce ale včas dobruslil do pásma a donutil libereckého útočníka, aby jen slabě vystřelil do lapačky gólmana Plzně.
14:18
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Mojžíš – 2 min., hákování).
14:05
Ke Kubalíkovi se odrazil kotouč do gólové pozice, z níž ale plzeňský střelec trefil jen nohy jednoho z obránců Liberce.
13:43
Bílí Tygři srovnávají stav zápasu! ADAM DLOUHÝ zůstal zcela osamocený v prostoru mezikruží, kam dostal přihrávku od Vantucha od mantinel. Liberecký útočník se nerozpakoval a z voleje propálil Machovského. Asistence: Lukáš Vantuch, Mário Bližňák.
13:23
Ján Lašák se asi trochu lekl dojíždějícího Hrnky a raději se nepouštěl do větších akcí v podobě rozehrávky.
13:17
Podruhé v krátké chvíli skončila akce Škodovky odpískaným ofsajdem.
12:56
Dominik Lakatoš vyhodil kotouč přes všechny čáry a dostal pořádně vynadáno od Martina Ševce.
12:34
Nepřesná rozehrávka indiánů končí icingem. Unavená domácí pětice bude proto nadále muset zůstat na ledě.
12:25
Hosté jsou nadále usazeni v útočné třetině, gólmana Machovského ovšem zatím příliš neprověřili.
12:02
Útočné kudrlinky Valského vyústily nakonec v přihrávku do brankoviště, kde si vše pohlídal Matěj Machovský.
11:44
Severočeši se ihned tlačí více dopředu a začínají zavářet domácí defenzívě.
10:59
Indiánská kombinace v útočném pásmu nakonec končí gólem! Odpovědnost při střelbě vzal na sebe ONDŘEJ KRATĚNA, jehož rána z hranice levého kruhu prošla až do branky. Asistence: Tomáš Svoboda, Ondřej Kratěna.
10:44
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpátky před branku Liberce.
10:26
Jakub Valský chytrou zadovkou hledal najíždějícího spoluhráče, ale puk prošel nakonec až na modrou čáru k Jánošíkovi, jehož rána prověřila Machovského beton.
09:37
Lukáš Pulpán se opřel do kotouče ihned po vhazování a jeho zajímavá střela přelétla hostující klec.
09:32
Bílý Tygři se osvobozují ze sevření pouze za cenu zakázaného uvolnění.
08:41
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení, především pod taktovkou Plzně.
07:45
Indiány první velká příležitost probudila a Dominik Kubalík ze slibné pozice nastřelil Šimkovy brusle.
06:59
Obrovská šance Škody! David Stach se dostal do útočného pásma, kde poté pěknou přihrávkou našel rozjetého Miroslava Indráka, jenž se řítil sám na Lašáka, kterého si sice skvěle položil, ale poté dokázal svým bekhendem poslat kotouč jen do pravé tyče branky Tygrů!
06:42
David Kvasnička i přes své nevelké rozměry pěkným hitem srazil libereckého hráče ve své třetině.
06:10
Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Machovského.
05:45
Defenzíva Liberce nadále dobře brání středního pásma a domácím hokejistům se zatím nedaří příliš přecházet do třetiny soupeře.
04:52
Lukáš Derner ihned po vhazování poslal puk na Machovského, ten s menšími problémy dokázal svým betonem odklidit kotouč do bezpečí. Následně ale indiáni vyhodili kotouč přes všechny čáry, další zakázané uvolnění.
04:29
Obránce Němeček naremploval tvrdě útočníka Tygrů na mantinel a čistě získal kotouč pro svůj tým.
03:52
Ani nyní se Škodovce nepodařilo příliš dobře rozehrát.
03:12
Po nepřesné rozehrávce hostů puk přelétl všechny čáry, icing.
02:55
Zatím se hraje celkem opatrně a ani jeden z týmů nechce v úvodu chybovat v zadních řadách.
02:30
Liberecké sevření domácího skončilo po vysoké holi, kterou jeden z Bílých Tygrů zahrál puk v útočném pásmu.
02:03
Josef Mikyska si nabruslil do útočného pásma a následně vypálil na Machovského, který si s mírně tečovanou střelou v poklidu poradil.
01:46
Pulpánova střela od modré našla jen hokejku připraveného gólmana Lašáka.
01:29
Lev neudržel rovnováhu u mantinelu a lacino přišel o kotouč.
00:48
První libereckou akci indiáni odrazili a mohou nyní sami zaútočit.
00:08
Puk skončil hned mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01
Státní hymna je za námi. Dnešní utkání začne za malý okamžik.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), Kvasnička, Čerešňák, Pulpán (A), D. Sklenička, Frühauf – T. Svoboda, Kratěna (C), Indrák – D. Kubalík, Stach, Lev – Martin Procházka, Preisinger, Schleiss – Koreis, Kracík, Hrnka.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Valský – Radivojevič (C), Lakatoš, Ordoš – Bartovič, J. Mikyska, J. Stránský – Vantuch, Bližňák, A. Dlouhý..
Páté utkání: Bílí Tygři se poté vraceli zpátky domů s jediným cílem, a to ukončit celou sérii. Klíčovou čtvrtou výhru ale nakonec nedokázali v domácím prostředí ukořistit. Po první třetině to sice vypadalo na to, že Liberec si pohlídá vedení 3:1, opak byl nicméně pravdou. Indiáni si správně seřídili mířidla a prakticky každá jejich třetí střela končila v brance. Postupně proto Škodovka otočila duel a zvítězila poměrem 5:3, hattrickem se blýskl Indrák. Brankář Machovský předvedl parádní výkon a držel zuby nehty liberecké střelce, kteří vyslali na jeho branku 46 střel, indiánům naopak na nastřílení pěti gólů stačilo jen 16 pokusů, nevídaná potence.
Třetí a čtvrté utkání: Indiáni museli v neděli bezpodmínečně vyhrát, aby ještě mohli živit reálnou naději na otočení série. Na Tygry proto Plzeň vlétla a během deseti minut vedla 2:0. Poté se sice do přestřelky zapojili i Tygři, al vše nakonec skončilo lépe pro Škodovku, která v nezvykle ofenzivním zápase ve vyřazovacích bojí zdolala Liberec poměrem 6:3. V pondělí to už tolik v podání Škodovky nebylo. Plzeň nenavázal na výkon z předchozího zápasu a Liberečtí si v poklidu došli pro výhru 4:0, po níž jim chybělo rázem jedno k vítězství k postupu do semifinále.
První dva zápasy série: Liberec oba své dva domácí duely zvládl. V prvním střetnutí indiáni nezachytili úvod a brzy prohrávali 0:2. Přestože ve třetí části dokázali snížit, Liberec brzy odpověděl a dokráčel k vítězství. O den později začali Západočeši lépe, již ve třetí minutě se ujali vedení. Jenže Podještědští odpověděli dvěma slepenými góly a i přes srovnání hostů nakonec o svém druhém vítězství rozhodli branou v polovině střetnutí.
Krásný den u sledování Generali play-off Tipsport extraligy!

Společně se budeme věnovat šestému duelu čtvrtfinále, ve kterém bude ve hře pro domácí Plzeň srovnání série, zatímco Bílí Tygři budou chtít udělat poslední krok nutný k postupu do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.