Plzeň - Vítkovice: Lukáš Kucsera nedal přesnou střelou Machovskému šanci - 5:3

Vojtěch Tomi se ještě pokusil vyvolat další potyčku, domácí se ale nenechali vyprovokovat a radují se ze snížení v sérii. Tento zápas byl v jejich režii a divoký výsledek svědčí i o skvělé hokejové podívané.

Nejlepší hráči: Tomáš Svoboda – Karol Sloboda.

Střely na branku: 31:28 (17:6, 9:11, 5:11).

Já se s vámi loučím a zítra se těším ze západu Čech opět na počtenou!
59:57
Icing Plzně. Tento zápas ale již domácí zvládnou.
59:47
Ještě jedno nahození.
59:36
Vítkovice stále bez pásma.
59:13
Špatná přihrávka na modrou vyhnala hosty z útočné třetiny.
57:51
Po svém ofsajdu se Ostravané opět pokoušejí vyvolat potyčky.
57:33
Vítkovice opět v šesti!
57:11
Hosté posunuli domácí branku, sudí je vykazuje z pásma a Vítkovice se vracejí ke hře v pěti.
57:02
Valná hromada v rohu za Machovským.
56:47
Dolejš pádí z branky, hosté jsou v šesti!
56:28
Ofsajd Vítkovic.
56:06
Domácí dobře napadají, Ostravané se nemohou dostat z pásma.
55:36
Skákající kotouč končí v lapačce Machovského, buly.
55:20
Icing Ridery.
55:06
Schleiss neprošel v situaci jeden na jednoho.
54:55
Zakázané uvolnění Ostravanů.
54:19
Domácí držejí kotouč na svých hokejkách, ale nikam nespěchají.
53:24
Icing Vítkovic.
Dnešní utkání sleduje 5430 diváků.
52:41
Vítkovice právě vstřelily branku!
LUKÁŠ KUCSERA napřáhl pár kroků za modrou z první a nedal Machovskému šanci dělovkou k levé tyči. Asistence: David Květoň.
51:23
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Lev – 2 min., sekání).
51:10
Icing Plzně.
50:51
Na hostech je vidět, že místo puku je již zajímají spíše střety a domácí hráči.
49:58
Na ledě zůstal ležet Koreis. Po přerušení hry se ještě hosté snažili vyvolat konflikt, domácí dokázali nervy udržet.
49:32
Plzeň v pěti.
48:56
Indiáni vyvážejí kotouč do bezpečí.
48:23
Tomáš Svoboda zkusil svižnou střelou mezi betony, Dolejš opět zvládl zakročit.
48:23
Svoboda ujel hostující obraně, blafákem do bekhendu si ale na Dolejše nepřijel. Sudí ovšem píská trestné střílení za podržení Ivana Baranky (VIT)!
47:56
Záapdočeši vyhazují a zároveň míří do čtyř.
24 vteřin přesilové hry pět na tři pro hosty!
47:32
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Peter Čerešňák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:56
Ondřej Kratěna (PLZ) naprosto čistě dohrál u mantinelu Slobodu. Sudí nechtěli vylučovat, rozhodli se až po dlouhé době, když se vítkovický hráč nezvedal.
45:12
Dolejš ukrývá před napadajícími indiány domcáí nahození pod lapačkou.
44:57
Hosté ztratili pásmo a museli ho vyklidit, jinak by byl pískán ofsajd.
44:42
Další vhazování před domácí svatyní.
44:26
Domácím rozehrávka nevyšla, zkoušejí to tak Vítkovice.
43:48
Čerešňák je při chuti, Dolejš jeho pokus od pravého mantinelu vyrazil jen tak tak.
43:17
Dlouhý pas na Procházku neprošel.
43:02
Buly před Machovským.
42:32
Sklenička se ocitl v dobré pozici a prověřil pevnost masky Dolejše.
41:42
Oba celky se nemohu udržet v útoční třetině.
40:36
Domácí nahazují na hostující branku, Dolejš poprvé v akci.
40:01
Patrik Bartošák v Plzni nedochytá ani svůj třetí zápas v kariéře! Vloni na jaře střídal po devíti minutách hry po čtyřech obdržených gólech, v závěru letošní základní části střídal dokonce po šesti. Dnes střídá po pěti brankách! Mezi třemi tyčemi se tak představí Daniel Dolejš.
40:01
Dvě periody jsou minulostí a obraz hry se příliš nemění. Indiáni jsou mezi mantinely aktivnějším celkem a své vedení o další branku v rozdílu dokázali navýšit. Nechme se ale překvapit, jak utkání nakonec dopadne.

Střely na branku: 26:17 (17:6, 9:11).

Třetí část začíná přibližně v 19:29.
40:00
39:58
Puk je za brankou Plzně, již se nic nestane...
39:51
Hosté vyvezli kotouč, ale přicházejí o něj...
39:28
Domácí stále v tlaku...
38:56
Plzeň právě vstřelila branku!
Hostující obrana byla přetížená, Svoboda našel mezi kruhy najetého PETERA ČEREŠŇÁKA, který našteloval svůj kanón a div neprotrhl síť! Asistence: Tomáš Svoboda, David Stach.
38:27
Domácí v tlaku...
37:51
Touš za brankou Vítkovic...
37:24
Ihned po buly musel prokázat svůj postřeh Machovský.
37:13
Pokus Němečka pár kroků za modrou zablokován.
36:28
Pokus Indráka přes obránce z mezikruží neprošel.
36:09
Ofsajd Západočechů.
35:33
Domácí útok měl jepičí život a hosté vybojovali buly před Machovským.
34:35
Bleskový výpad Vítkovic využil po rychlé výměně puku se Zdráhalem u levé tyče indiánů ONDŘEJ ROMAN! Asistence: Patrik Zdráhal, Rostislav Olesz.
33:50
Svoboda tečoval na brankovišti nahození Němečka od modré, Bartošák připraven.
33:11
33:01
Krenželok, věkem ještě junior, dohrál domácího beka do obličeje po odpískání, sudí vylučovat nebudou.
32:23
Indiáni nahazují za domácí klec a odcházejí střídat.
31:46
Nyní Vítkovice v rozletu zastavil ofsajd.
30:59
Hosté se snaží o rychlou odpověď, chybí ale střelba.
30:18
Kubalíkova hokejka byla držena a ten tak nemohl dorážet. Černý nesmysl se ovšem odrazil ke Skleničkovi, jehož pokus z levého kruhu tečoval o pravou tyč do sítě JAROSLAV KRACÍK. Dámy a pánové, jednou rukou! Asistence: David Sklenička.
29:50
Indiáni jsou v plném počtu.
29:43
Puk opět za brankou Vítkovic.
29:14
Olesz se dostal ke dvěma střelám z mezikruží, Machovský má betony pevné. Pevnější než beton!
28:51
28:22
A znovu.
28:03
27:50
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Preisinger – 2 min., podražení).
27:33
Přestávka k čištění ledu, buly bude následovat ve středním pásmu.
26:54
Domácí v tlaku, další Kracíkova pobídka na brankoviště neprošla.
26:06
Po další šťouchané po odpískání se hosté dozvídají od domácího kotle, že Vítkovice nepatří mezi největší v republice.
25:51
Petr Kolouch (VIT) si vybral na pěstní souboj o hlavu menšího Jana Schleisse (PLZ), ale narazil, domácí hráč jej pěstmi složil k ledu.
25:51
25:51
24:57
Zmatky před Machovským krotí domácí gólman v lapačce.
24:40
Stach se prosadil v situaci jeden na jednoho, tváří v tvář Bartošákovi ale míjí!
24:21
To nebyl tlak! To už bylo doslova přetížení, které nešlo vydržet! Nejlepšího extraligového střelce základní části DOMINIKA KUBALÍKA oslovil dvorní nahravač Kracík a indiáni mají dvoubrankové vedení zpět. Asistence: Jaroslav Kracík, Miroslav Indrák.
24:14
Střela Němečka míří mimo.
23:51
Indiáni stále v tlaku, ale chybí střelba.
22:57
Domácí usazení v pásmu soupeře...
22:10
21:51
Třetí branka hostů v olabení ve třetím utkání série! STANISLAV BALÁN se trhl do úniku a byl tísněn. I tak bekhendem poslal touš až do sítě. Bez asistence.
21:10
Vítkovice vyhazují, indiánské šípy mířily mimo cíl.
20:47
Domácí usazení v pásmu...
20:19
Hosté se osvobozují.
20:10
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rostislav Olesz – 2 min., sekání).
20:01
Dvacet minut hry je minulostí a domácí jsou zatím jasně lepší. To dokázali vyjádřit ve druhé polovině i góly a odcházejí tak do kabin spokojenější. Nechme se ale překvapit, jak zajímavý duel nakonec dopadne.

19:38
Ofsajd Vítkovic. Hostující hráči jsou velice podráždění a neustále po odpískání dorážejí na domácí hokejisty.
19:19
Hosté to ještě zkoušejí...
18:49
Tak to je neuvěřitelné! Již podruhé se dnes čároví omlouvají za špatně odpískaný icing domácích. Vhazovat se tedy opět bude na středu ledové plochy.
18:24
Vítkovice pod velkým tlakem...
18:09
Němeček si sjel pár kroků za modrou, pokus byl ale sražený do rohu.
17:26
Kadlec si sjel až mezi kruhy, Bartošák zakročil skvělým rozštěpem.
17:10
Hra se přesunula pře Machovského, buly.
16:50
Ofsajd indiánů.
16:43
MIROSLAV PREISINGER využil na levé sraně příhru Svobody zpoza brány a zavěsil přesně pod břevno. Asistence: Tomáš Svoboda, David Stach.
Prohlíží se záznam hry! Plzeň pravděpodobně vstřelila branku po ráně Preisingera!
16:38
Bartošák se rychle pohlížel po střele Lva z pravého kruhu, puk pod betony udržel.
16:16
Vítkovice nyní zamkli svého soka v jeho pásmu na dlouhé vteřiny, ke střele to ale nevedlo.
15:41
Tvrdá rána Hrbase od modré končí v náručí Machovského.
15:24
Kolouch zakončil bekhendem z mezikruží nepřesně.
14:42
Vítkovice jsou po dlouhé době v pěti.
14:35
Odpískaný icing Plzně. Ale nebyl, proto se nakonec vhazuje uprostřed hřiště.
14:20
Domácí to udělali náramně a po rychlém ťukesu vše vyšperkoval pumelicí do pravé šibenice TOMÁŠ SVOBODA. Asistence: Petr Kadlec, Ondřej Kratěna.
13:59
Kadlecova rána končí v lapačce hostujícího gólmana.
13:24
Hosté vyhazují.
13:07
Až nyní, Bartošák ale vychytal střílejícího Svobodu i dorážejícího Stacha.
12:54
Domácí kombinují, ale nestřílejí...
107 vteřin přesilové hry pět na tři pro domácí!
12:42
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Hrbas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
12:29
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Klok – 2 min., hákování).
11:42
Svoboda vypálil přes obránce, Bartošák sklapl betony včas.
10:59
Velká šance i na druhé straně, když se k dorážce dostal Balán. Skóre stále nezměněno.
10:29
Lev vypálil z mezikruží a hosty zachránila tyč!
10:08
Ofsajd Plzně. Zároveň zde máme první přestávku k čištění ledu.
09:41
Sklenička číhal na brankovišti na příhru z levé strany, chyběly mu centimetry.
08:59
Indrák se dvakrát dostal ke střele, Bartošák odolává!
08:39
Němeček si sjel od modré až na levý kruh, ale míjí.
06:33
Hostující kombinace nikam nevedla a Plzeň vyhazuje.
05:56
Slobodův pokus od modré končí na rameni Machovského.
05:36
Vítkovice ztrácejí pásmo.
05:29
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Hrnka – 2 min., faul loktem).
05:25
Ofsajd Plzně.
05:16
Čerešňákova dělovka od modré končí mimo.
05:03
Hosté byli pod velkým tlakem a vyhazují jen na zakázané uvolnění.
04:39
Indrák se ocitl na brankovišti, z první jej ale Bartošák vychytal!
03:55
Květoň nahazoval před branku z levé strany, Machovský uzmul černý nesmysl do lapačky.