Vítkovice - Plzeň: Sloboda stvrdil výhru domácích gólem do prázdné brány, 3:1

Z Ostravy je to pro dnešek vše, zítra se u dalšího boje o výhru v této sérii budu těšit od 17:20 znovu na počtenou.
První zápas této náročné série je u konce. Vítkovičtí do něj vstoupili rychleji, ale hosté brzy srovnali krok a zvlášť nebezpeční byli ve třetí části, kterou svými nebezpečnými výpady ovládli jak při přesilovkách, tak i ve svém oslabení. Hosté se pokusili srovnat stav před koncem utkání , při své početní výhodě odvolali brankáře a v šesti proti čtyřem si šli důrazně za svým. Minutu před koncem třetí části se ale po vhazování dostal puk k domácímu Slobodovi, který obloučkem trefil prázdnou klec a pečetil tak stav na 3:1. Vítkovičtí si už tuto výhru nenechali sebrat a ujímají se vedení v této sérii 1:0.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Ridera – PATRIK BARTOŠÁK
HC Plzeň 1929 – MATĚJ MACHOVSKÝ
Ještě Vám dlužím informaci o počtu diváků – dnešní utkání sledovalo 5 903 diváků.

59:14
Vítkovice vyhazují kotouč na branku, ale míjí ji.
58:59
Hosté pokračují v přesilovce i nadále bez gólmana.
58:59
Vítkovice právě vstřelily branku!
Po vyhraném vhazování se jeden z vítkovických hráčů ocitl na zemi, hala bouřila, puk se dostal ke KAROLU SLOBODOVI, který obloučkem poslal puk na opuštěnou klec a dává tak první gól v této sezóně – 3:1. Bez asistence.
58:51
Vítkovický Balán putuje na trestnou lavici za vyhození kotouče mimo hrací plochu. Machovský se nachází na střídačce!!!
58:51
Oddechový čas pro Plzeň.
58:51
V rohu u vítkovické branky došlo k incidentu, oba kapitáni jsou zváni k rozhodčím.
58:36
Hosté v plném počtu, Machovský ujíždí na střídačku!
58:20
Moravčík se dostal s pukem až v vítkovické brance, ale nedokázal jej umístit.
58:09
Klok od modré nastřelil jen bránícího hráče.
57:55
Za nahozeným pukem ujíždí Balán.
57:33
Szturcova lehká střela přes Machovského neprošla.
57:24
Kotouč je zpět před Bartošákem.
57:13
Domácí kombinují do pásma.
56:47
Kratěna zastavil vítkovickou rozehrávku a posílá puk k Bartošákovi.
56:36
V útočném pásmu Plzně zůstal na zemi ležet hostující Procházka, je však vyloučen za nafilmovaný pád.
56:12
Další nápor hostů, Bartošák je ve střehu.
55:55
Domácí se dostali do přečíslení nahrávka Koloucha byla přesná, Machovský však předvedl proti Vandasovi ukázkový semafor!
55:39
Svoboda střílel od mantinelu, Bartošák tak tak puk udržel!
55:01
Plzeň se znovu usazuje u Bartošáka, pálí do něj ze všech stran.
54:32
Domácí mohou konečně vystřídat, poslali puk až do rohu k plzeňské kleci.
53:49
Hosté se usadili u Bartošáka jako při přesilovce, vítkovický gólman neví, kam dříve skočit.
53:22
Procházka naskočil Hrbasovi na záda, ale okamžitě se zvedá na oba hráči pokračují v klidu ve hře.
53:13
Hosté v protiútoku, Bartošák má puk pod kontrolou. Probíhá komerční přestávka.
53:02
Před brankou Plzně byl připraven Zdráhal, ale také Machovský byl ve střehu.
52:52
Zakázané uvolnění pro tým v bílém.
52:38
Hraje se u Bartošáka, puk mají pod kontrolou jeho spoluhráči.
51:54
Plzeň v plném počtu.
51:28
Další vyhození hostujícího celku.
51:14
Vítkovice bojují u Machovského, ale bránící hokejky brání na jedničku.
50:59
Hosté posunují puk do středního pásma.
50:48
Vítkovický kolotoč zakončuje tvrdou střelou Baranka, Machovský má puk v lapačce ale upadl při tom na led.
50:24
Vítkovice se usazují v pásmu.
50:00
Plzeň urychleně posílá puk k Bartošákovi.
49:54
Podražením se provinil hostující gólman Machovský, trest za něj odpyká Kracík.
49:50
Szturcova rána od modré vystrašila plzeňského gólmana, ale skóre se nemění.
49:44
Tomi nastřelil zblízka jen Machovského beton.
49:08
Vandas měl na zádech Skleničku, jeho finální přihrávku nakonec nikdo nenašel.
48:50
Plzeň rozehrává zeširoka, za domácí brankou se puku ujímá Krenželok.
48:23
48:14
Květoňovi střela před brankou nesedla, Klok si nabruslil blíže, ale Machovský byl na místě.
48:05
Domácí v pásmu, ale nehrají v klidu.
47:50
Vítkovice zahajují od své klece.
47:25
Domácí pětici se nedaří usadit v pásmu, hosté se brání na jedničku.
46:49
Ofsajd Vítkovic.
46:32
Plzeň posílá puk do bezpečí a přesunuje se do středního pásma.
46:23
Za podržení je potrestán hostující Kracík.
46:23
Bude se vylučovat na straně Plzně, nyní proběhne komerční přestávka.
46:14
Vítkovice se ubránily, Klok je ve hře.
45:58
Hosté se přesouvají do útoku.
45:26
V přečíslení domácí, Květoň předvedl Machovskému kličku, ale nevyzrál na něj, najíždějící Roman puk do sítě také nedokázal umístit.
45:11
Další pokus Kadlece, ale puk se odrazil mimo.
45:06
Kubalík dostal křižnou přihrávku, Bartošák se roztáhl po brankové čáře a lapá kotouč do lapačky!
44:50
Vítkovičtí neví, kam dříve skočit.
44:30
Kadlecova střela od modré neprošla, Indrákovi nabil spoluhráč, ale jeho dělovka mířila mimo.
44:14
Za nedovolené bráněná usedá mezi trestoměřiče domácí Klok.
44:00
Domácí se protáhli do pásma, dva z vítkovických zcela zaclonili Machovskému výhled, dojíždějící Květoň chtěl situace využít a píchl do kotouče, ten ale přes plzeňského gólmana neprošel.
43:38
Dlouhá rozehrávka vítkovickým nevyšla.
43:28
Hosté bojují před vítkovickou brankou, Bartošák vše ustál.
43:11
Hudeček našel na útočné modré Stastneho, plzeňští ale zakročili včas.
42:48
Stach si v kruhu stáhl kotouč, ale nepřihrál přesně na spoluhráče před brankou.
42:05
Vandas mířil k brance, celkem třikrát vystřelil, ale vždy jen do Machovského.
41:37
41:28
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
41:09
Balán poslal puk zpoza branky na Szturce, který pálil z první, ale nepřesně.
40:47
Až nyní se puk ocitá za domácí brankou.
40:30
Kratěnovi se nepodařilo vyhodit kotouč podél mantinelu.
40:16
Domácí se zlobí, je je odpískán jejich ofsajd.
40:03
Třetí úvodní vhazování vyhrávají hosté.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:44.
Druhá třetina byla na góly vyrovnaná, nejprve se trefil Hrbas, o deset minut později ve svém vlastním oslabení snižoval na rozdíl jedné branky Kratěna. Hrál se hokej na obě strany, oba gólmani museli být ve střehu, protože oba týmy si dokázaly vypracovat slušné šance. Vítkovičtí zahájí třetí část v početní převaze, uvidíme, zda toho dokáží využít, protože jak Plzeň ukázala, umí dát branku také ve svém oslabení. Určitě se k nám po přestávce vraťte, zápas bude i nadále zajímavý.
1/3 – 10:12
2/3 – 9:7
40:00
39:50
Lev mířil za vyhozeným pukem, mezi kruhy si jej sebral domácí hráč a plzeňský útočník se musí vrátit.
39:37
Přesilovka tentokrát pro Vítkovice, za hru vysokou holí bude pykat hostující Svoboda.
39:31
39:25
Vítkovickým se podařilo poslat kotouč až za Machovského branku.
39:05
Plzeňským chybí lepší muška, kotouče létají těsně kolem tyčí vítkovické branky!
38:45
Plzeň usazena v pásmu, střela stíhá střelu.
38:21
Kubalík napálil puk do ležícího Kloka!!
38:02
Olesz znovu vyhazuje, Szturc sprintuje za pukem.
37:47
Puk putuje směrem k Machovskému.
37:31
Za nedovolené bránění bude pykat domácí Výtisk.
37:23
Procházka ujížděl na vítkovickou klec, Bartošák se natáhl co nejvíce, a lapačkou přece jen vytěsnil puk do bezpečí!!
36:32
Kubalík se řítil za vyhozeným kotoučem, Bartošák si vyjel z branky, odpálil puk do rohu, puk doražený od mantinelu už si zpracoval Sloboda.
35:56
Plzeň předvedla solidní modrou vlnu valící se na Bartošáka, ale v koncovce selhala.
35:36
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Plzně.
35:04
34:50
Vítkovická přesilovka je teď hodně neurovnaná.
33:47
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté skórují ve svém vlastním oslabení!! Lev se dostal k puku a poslal jej na lépe postaveného ONDŘEJE KRATĚNU, který čistě prostřelil Bartošáka – 2:1. Asistence: Jakub Lev.
33:28
Kratěna se Lvem brázdí útočné pásmo, Bartošák ale rozehrává.
33:13
Hosté posílají puk do bezpečí.
33:04
Za hru vysokou holí je mezi trestoměřiče poslán ex-vítkovický Čerešňák.
33:04
Plzeň hodně kostrbatě rozehrávala ze svého obranného pásma, Květoň se dostal k puku, ale zakončoval jen do Machovského.
32:35
Vysoký kotouč zapadl přesně do lapačky domácího gólmana, po odpískání se dvojice hráčů začala pošťuchovat, ale vylučovat se nebude. Probíhá komerční přestávka.
32:00
Kratěna si najížděl na vítkovickou klec s Procházkou, ale malý důraz na Bartošáka neplatil.
31:11
Skvělý zákrok Machovského, který musel čelit jedovce Szturce.
30:49
Výtisk poslal puk na branku, Vandas si sklepl kotouč, ale nedokázal jej umístit.
30:17
Boj o puk vyhrály ve svém obranném pásmu Vítkovice.
28:50
Do úniku dva na jednoho se dostali Szturc s Kolouchem, první jmenovaný útočník nastřelil tyč Machovského branky!!
28:23
Hosté se usazují před vítkovickou brankou.
28:02
Domácí se osvobozují vyhozením do středního pásma.
27:50
Hosté i nadále okupují prostor u Bartošáka.
27:31
Velmi nebezpečná situace pro domácí, Kubalík nahrával na Indráka, jeho střela šla jen do špičky betonu Bartošáka, u opačné tyče stál další z plzeňských hráčů, ale puk netrefil!!
27:16
Hosté museli rozehrát ze středního pásma, Indrák si nabruslil mezi kruhy, ale pálil nad.
26:55
Za nedovolené bránění usedá za katr domácí Klok.
26:50
Bartošák musel zasahovat proti dobré střele Procházky.
26:09
Od modré pálil Kadlec, poté upadl na modré, vítkovičtí jej při následném útoku málem zašlápli..
26:03
Plzenští se pouštějí do pásma, Bartošák je ale na místě, následuje komerční přestávka.
25:42
Hudeček ujel po pravém křídle, před brankou stál Stastny, ale byl tísněn a na puk nedosáhl.
25:15
Domácí zatlačili na velmi dlouhé chvíle svého soupeře k jeho brance, Machovský nevěděl, kam dříve skočit, bouřlivé tribuny se ale pro tyto chvíle další branky nedočkaly.
24:17
Plzeň posílá puk do středního pásma, ale vítkovičtí se jej ujímají.
23:40
Domácí pokračují v ataku hostující branky.
23:09
Po nepřesné střele Hrbase se kotouč dostal do rohu, odtamtud našel Balán zcela volného MARKA HRBASE, který svou druhou šanci už nepropásl – 2:0. Asistence: Stanislav Balán, Karol Sloboda.
23:03
Hrbas byl tísněn, v pádu dostala jeho střela velkou faleš!!
22:47
Kucserovi se u Machovského klece nevedlo podle představ.
22:19
Hosté se rozjeli v pěti na domácí branku, poslední u puku byl Kubalík, ale nastřelil jen Bartošákovu lapačku, z té puk vyskočil, ale už do bezpečí.
21:58
Svobodovi na opačné straně střela od mantinelu nesedla.
21:46
Vítkovičtí se drží v pásmu, ale Machovský se pozorný.
21:03
Vandas poslal puk na branku, ale kotouč se k ní nedostal.
20:46
Ofsajd pro vítkovické.
20:35
Roman bojuje se Lvem o kotouč u mantinelu.
20:03
Vhazování pro domácí, ale Hrbasovi kotouč utekl, a tak musí sprintovat do rohu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:53.
Vítkovice vstoupily do zápasu lépe, ve čtvrté minutě skóroval Kolouch a vítkovičtí ve své útočné hře pokračovali i nadále. Plzeňští srovnali krok zhruba v polovině první části a také začali předvádět, co umějí. Dvě přesilovky sice nevyužili, ale domácí své oslabení uhráli více než slušně, když soupeři nedali příliš příležitostí k soustavnému tlaku. Uvidíme, s čím oba týmy nastoupí do hry po přestávce.
1/3 – 10:12
20:00
19:52
Zdráhal se nedokázal vymanit z obležení plzeňských hráčů.
19:47
19:44
Vhazování ve středovém kruhu.
19:38
Domácí rozehrávají Hrbasem.
19:11
Sloboda naskakuje na led, vítkovičtí mají zkrácenou přesilovku.
19:10
Vhazování po Bartošákově levici.
19:01
Domácí gólman toho příliš neviděl, ale puk se odrazil mimo jeho působiště.
18:39
U puku hosté, ale Bartošák je ve střehu.
18:05
Do pásma si bleskově nabruslil Procházka, parťáka pro přihrávku ale hledal marně.
17:47
Podražením se provinil hostující Lev, síly na ledě jsou srovnány.
17:38
Domácí v přečíslení dva na jednoho, Olesz se Szturcem chvíli zaváhali, prvně jmenovaný zamířil do připraveného Machovského.
17:22
Vítkovičtí odpalují puk až za hostující klec.
17:11
Za držení hole je potrestán domácí Sloboda.
16:43
Plzeňští bojují u vítkovické branky, Kubalíkova střela zapadla přesně do Bartošákovy lapačky.
16:05
Výtiskovi fotbalová nahrávka nevyšla, musel si pomoci hokejkou.
15:33
Hosté zvyšují svou intenzitu, vítkovičtí je ve svém obranném pásmu nemohou chytit.
15:05
Kvasnička si vybruslil do volného prostoru, ale nastřelil jen Bartošáka.
14:53
Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Vhazuje se před útočnou modrou Plzně.
14:45
Domácím unikl kotouč na zakázané uvolnění.
14:23
Chybku hostů mohl trestat Tomi, ale Moravčík dokázal situaci zachránit.
14:06
Kratěna se dostal až před Bartošáka, ale nevyzrál na něj.
14:00
Po Kratěnově pobídce zaútočil na branku Procházka, ale Bartošák kotouč do sítě nepustil. Následuje komerční přestávka.
13:31
Stastnemu s Květoněm přesun do pásma nevyšel.
13:13
Hosté se usazují v pásmu, ale Vandas byl proti.
12:44
Kracík projel kolem vítkovické branky, ale bez efektu.
12:24
Hosté znovu bojují v pásmu před svou brankou o puk.
12:10
Plzeň poslala puk do středního pásma.
11:48
Zdráhal pálil z první, ale hostující gólman byl na místě.
11:35
Květoňovi se nepodařilo protlačit kotouč do branky, Machovský jej skrývá dobře.
11:22
Olesz naskakuje do hry.
11:11
Tentokrát musel rozehrát Machovský, Balán kotouč nestihl.
10:37
Další vyhození domácích, Květoň straší soupeře svou přítomností v útočném pásmu.
10:14
Vítkovičtí se brání na jedničku, kotouč se ocitá před Machovským.
09:50
Je odpískán plzeňský ofsajd.
09:41
Kotouč se ocitá za hostující brankou, Vandas následuje puk.
09:22
Za hákování byl na trestnou lavici odeslán domácí kapitán Olesz, hosté mohou srovnat.
09:11
Střela Kadlece se odrazila od Bartošákovy hole.
08:48
Moravčík si bere puk v pásmu před Machovským a znovu rozehrává útok.
08:23
Tomi si důrazně poradil s hráčem hostů, který mu dýchal na záda.
07:58
Hra za domácí brankou, Bartošák neví, ke které tyči skočit dříve.
07:15
Plzenští před Bartošákem,. ale ten pokus Indráka kryje.
06:50
Kvasnička rozehrává s Preisingerem, ale příliš se jim nedaří.
06:39
Ofsajd pro domácí, následuje komerční přestávka.
06:31
Kucsera zastavil puk na obranné modré, poslal puk na Výtiska, který bude rozehrávat.
06:10
Zakázané uvolnění pro hráče v bílých dresech.
06:00
Puk za domácí brankou, ale Vítkovičtí u něj budou dříve.
05:44
Vítkovičtí mají puk na svých holích.
05:08
Klok se drží u hostující klece, vypracoval si dvě dobré šance, ale obě minuly plzeňskou klec o centimetry.
04:41
Zdráhal rozehrává útok, ale Olesz mířil mimo.
04:28
Puk zůstal pod těly dvou soupeřících hráčů, sudí přerušují hru, Kadlec bez hole odjíždí na střídačku.
03:53
Procházkova spolupráce s Kratěnou byla dobrá, ale Bartošák byl připraven.
03:06
Vítkovičtí se dostali do situace tři na dva, Vandas před bránícím hráčem posunul puk do středu na PETRA KOLOUCHA, který měl volný prostor a propálil Machovského – 1:0. Asistence: Michael Vandas.
02:39
Kubalík puk do branky Vítkovic nepropasíroval.
02:27
Protiútok hostů zastavuje Bartošák.
02:05
Sloboda pálí od modré, puk se svezl po lapačce Machovského mimo branku.
01:44
Moravčík rozehrává.
01:19
Jeden z hostujících hráčů se dostal až k Bartošákovi, ale těsně minul vítkovickou klec.
01:08
Szturc zdatně narušoval hostující rozehrávku, puk končí na střídačce Plzně.
01:00
Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění.
00:49
Machovský zakročil proti střele Koloucha zblízka a ukrývá puk ve své výstroji.
00:38
Vítkovičtí se drží u Machovského, z rohu se ale góly dávají špatně.
00:15
Olesz míří k Machovského kleci, ale na puk nedosáhl.
00:02
Úvodní vhazování vyhráli hosté.
00:01
Tým Plzně je také na ledě, mezi ohňovými sloupy vjíždějí na led také domácí.
Čtveřice sudích již testuje ledovou plochu. čeká se na hráče.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, D. Krenželok, Výtisk (A), L. Kovář – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – Hudeček, Stastny, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Kurovský.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), Kvasnička, D. Sklenička, Moravčík, Čerešňák, Pulpán (A), Němeček – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Martin Procházka, Kratěna (C), Lev – Indrák, Preisinger, Stach – Schleiss, Koreis, Hrnka.

Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Lhotský, Svoboda.
Předkolo Generali play-off se hraje na tři vítězná utkání. Zahájení, a první dvojzápas této série na domácím ledě, poskytuje Vítkovicím značnou výhodu. Záleží jen na nich, zda této výhody využijí.
Bodování Plzně po základní části ovládl s osmačtyřiceti kanadskými body Dominik Kubalík (29+19), který se stal zároveň nejlepším střelcem celé Tipsport extraligy. Nejlepším nahrávačem týmu je s dvaceti přesnými přihrávkami Jaroslav Kracík (5+20). S devatenácti body se stal nejlepším bekem Plzně Petr Kadlec (2+17). Po padesáti trestných minutách si na trestných lavicích odseděli obránce Lukáš Pulpán a útočník Jakub Lev. Ve statistice Radegast indexu nasbíral obránce David Sklenička 156 bodů. Z čtveřice brankářů, kteří se do branky Plzně postavili, se jedničkou stal Matěj Machovský s průměrem 2,25 a úspěšností 92,46%.
Kanadské bodování Vítkovic po základní části vyhrál se třiceti body Ondřej Romanc(13+17), nejlepším střelcem týmu je ale se čtrnácti góly David Květoň (14+10). Nejlepším obráncem se se šestnácti body stal Karol Sloboda (0+16). Nejtrestanějším hráčem se stal s jednaosmdesáti trestnými minutami obránce Lukáš Klok. Jednoznačným vítězem Radegast indexu je obránce Jan Výtisk s 427 body. Z kvalitní dvojice gólmanů byl vytíženější Patrik Bartošák s průměrem 2,22 a úspěšností 92,57%.
Vzájemné zápasy obou týmů v letošní sezóně jsou bodově vyrovnané, v první půli se vedlo Vítkovicím (4:1; 5:3), ve druhé půlce ale bodovala Plzeň (4:2; 6:2).
Z týmu Vítkovic si tři body ve vzájemných zápasech připsali David Květoň, Ondřej Roman (oba 2+1), Lukáš Kucsera (1+2) a Petr Kolouch (0+3). Za Plzeň nasbíral sedm bodů Miroslav Indrák (4+3), pět bodů pak David Stach (1+4) a čytři body má Dominik Kubalík (2+2).
Je to tady, základní část skončila moravskoslezským derby a domácí fanoušci se mohou těšit na zápasy s označením PLAY-OFF. Vítkovičtí si účast v předkole play-off vybojovali několik kol dopředu, o jejich soupeři ale rozhodlo až opravdu poslední kolo, které jim přiřadilo celek Plzně, který do předkola proklouzl až v poslední chvíli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.