Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 17. března 2018   17:00

Brno
06:16' P. Holík (Zaťovič) • 08:35' Vincour (P. Holík, Štencel) • 18:24' Hruška (Zaťovič, Štencel) • 21:21' M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík)
4:0
(3:0, 1:0, 0:0)
Stav série: (3:0)
Brno
Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Haščák.
Hribik, Pešina – Barvíř, Blümel
DRFG Arena, Brno
7700 (vyprodáno) diváků
Vítkovice
Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk, Urbanec – Dej, Lev, Olesz – Kucsera, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Mahbod, Bartovič – Szturc, Š. Stránský, Kurovský.

Kometa Brno - Vítkovice: Už se to mele! Trška vjel do ofsajdu, následně se do sebe hráči pustili

To je od nás pro dnešek všechno. Zítra ale série mezi Kometou a Vítkovicemi pokračuje dalším zápasech se začátkem v 17 hodin. Hezký zbytek soboty.
Střely na branku: 33 – 24.
Hokejisté Komety ovládli i třetí utkání série a již zítra mohou v nejkratším možném termínu slavit postup do semifinále. Třetí zápas byl ze všech dosavadních nejjednoznačnější ve prospěch úřadujících českých šampionů, kteří dominovali prakticky od začátku. Klíčový náskok si vytvořili v první třetině, kdy skórovali třikrát, ve zbývajících dvou částech bez problémů kontrolovali hru. Nejužitečnější hráč loňského play off Marek Čiliak se dostává do formy i v aktuálních vyřazovacích bojích, když si připisuje první nulu. Lapil všech 24 střel vítkovického týmu.
Nejlepším hráčem Vítkovic v zápase vyhlášen Ivan Baranka, Komety zase Petr Holík (1+1).
59:16'
Přečíslení dva na jednoho v podání Komety gólem nekončí. Holík to vzal na sebe, ale zblízka bekhendem Dolejše nepřekonal.
58:55'
Vítkovicím nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
58:15'
Hosté se ještě snaží vstřelit alespoň čestnou branku, Čiliak ovšem drží nulu i po Lvově pokusu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:20'
Utkání už se v těchto chvílích pouze dohrává. Fanoušci v DRFG Areně jsou znovu na nohou a aplaudují svým oblíbencům.
56:30'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
55:53'
Teprve druhý zákrok Čiliaka ve třetí třetině a pořádně obtížný. Brněnský gólman musel zasahovat proti samostatnému brejku Stránského, jenž se prosmýkl po pravém křídle.
55:31'
Mallet poslal puk přes všechny čáry.
Hlasatel nyní ohlásil skutečnost, že kapitán Komety Leoš Čermák dnes hraje 400. zápas v dresu brněnského týmu, načež fanoušci ve vyprodané DRFG Areně povstali a aplaudují čerstvému čtyřicátníkovi.
53:55'
Olesz se vrátil na led, Vítkovice hrají v plném počtu.
53:55'
Gulašiho rána už ohrozila Dolejše, jenž nastavil beton a eliminoval šanci brněnského obránce.
53:28'
Krejčík vyslal od modré dělovou ránu, která ale byla zblokována jedním z vítkovických hráčů.
53:12'
Divácky vděčný semafor Dolejše proti střele Haščáka z levého kruhu.
52:45'
Utkání se už víceméně jen dohrává, o čemž svědčí i aktuální přesilovka Komety. Domácí nikam nespěchají a spíše kontrolují hru.
Kapitán Komety Leoš Čermák dnes hraje 400. zápas v dresu brněnského celku.
52:20'
Na začátku přesilovky Komety se hraje v jejím obranném pásmu.
51:55'
Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel kapitán Vítkovic Rostislav Olesz.
51:15'
Po velmi dlouhé době práce pro Čiliaka, jenž zkrotil puk po dalekosáhlém nahození jednoho z hráčů Vítkovic, který napřáhl ještě ve vlastním obranném pásmu.
Střely na branku ve 3. třetině: 2 – 2.
50:33'
Trenér Vítkovic Jakub Petr si vzal oddechový čas. Snaha ještě alespoň trochu oživit zbylých necelých deset minut utkání?
50:33'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
50:23'
Malett se ocitl s pukem před Dolejšem, zblízka přes vítkovického gólmana puk neprocedil.
49:41'
Hosté hrají v plném počtu. Kometa má za sebou jasně nejslabší přesilovku ze všech dosavadních.
49:05'
Další tresty pro hráče z obou týmu. Dvě minuty za držení hole dostal Marcel Haščák, za hrubost Jakub Lev.
47:41'
Z předcházející potyčky poslali rozhodčí na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost na straně Komety Radima Zohornu s Jakubem Krejčíkem, na straně Vítkovic má dvě minuty Peter Trška a 2+2 minuty Szturc. To znamená, že Kometu čeká další početní převaha.
Podle očekávání je dnešní první duel play off v Brně vyprodaný – 7700 diváků.
47:41'
Trška vjel do jasného ofsajdu a následně se strhla v mezikruží potyčka.
46:57'
Čiliak raději vyhodil před dotírajícím hráčem Vítkovic puk na zakázané uvolnění.
46:45'
A hosté hrají v plném počtu.
46:36'
V těchto chvílích hraje Kometa klasickou přesilovku pět nač tyři.
45:54'
Přesilovkovou kombinaci zakončil Erat, Dolejš jeho pokus z pravého kruhu eliminoval.
45:06'
Hostům se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
44:53'
Jako první zakončoval z pravého kruhu nepřesně Erat.
44:45'
Jenomže vzápětí sudí poslal na trestnou na dvě minuty za sekání Patrika Zdráhala. Kometa bude hrát prakticky takřka celé dvě minuty výhodnou početní převahu čtyři na tři.
44:36'
Oba aktéři šarvátky obdrželi dvouminutový trest za hrubost.
44:36'
Potyčku mezi Květoněm a Krejčíkem ve středním pásmu rozhodčí zpacifikovali.
43:13'
Lev vyhrál buly a jeden z obránců pálil od modré, Čiliak vyrazil puk.
43:09'
První zákrok Čiliaka ve třetí třetině. Oleszův nepříliš razantní pokus od mantinelu skryl v lapačce brněnský gólman.
42:36'
Čermák vjel do útočné třetiny, sjel si k brankové čáře a nahrával naslepo před Dolejše, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
41:31'
Nečas nabil na pravou stranu úplně volnému Hynkovi Zohornovi, jenž ale přestřelil bránu.
40:22'
První útočná akce třetiny v podání Radima Zohorny, jenž přejel modrou čáru a vypálil, Dolejš vytasil levý beton.
40:01'
Střely na branku: (celkem): 24 – 20
Střely na branku: (ve 2. třetině): 11 – 7
Ve druhé třetině Kometa navýšila už tak pohodlný náskok, když zkraje periody skóroval Erat. Domácí následně bez větších problémů kontrolovali vedení, hosty neoživily ani tři nabízené přesilové hře, a dnešní utkání už vypadá prakticky rozhodnuté. V hokeji je ale možné vše. Uvidíme, co se stane ve třetí části, která začne v 18:48.
40:00'
39:33'
Nebezpečná rána od modré v podání Slobody, Čiliak vyrazil puk do rohu.
39:00'
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:36'
Krejčíkovu střelu od modré Dolejš dobře viděl a bez problémů puk vyrazil do rohu.
38:00'
Romanův střelecký projektil srazil na ochrannou síť Němec.
37:39'
Kometa hraje v plném počtu.
37:20'
Znovu v akci bývalý hráč NHL Olesz, tentokrát pálil z první po kolmici Lva, vítkovický útočník pálil hodně mimo bránu.
37:07'
Olesz zakončil z pravého kruhu, Čiliakovi sice nejprv puk vypadl, slovenský fantom ve službách Komety ale rychle pokryl kotouč lapačkou.
36:41'
Vítkovice hrají v plném počtu, a začíná jim minutu trvající přesilovka.
36:41'
Nečas hledal před bránou Hynka Zohornu, jenž skákavou přihrávku nezkrotil.
35:50'
Barankův projektil od modré čáry sražen na ochrannou síť.
35:39'
Početní převaha Komety je u konce. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jakub Krejčík.
35:08'
Velká šance Komety, jednu ze střel od modré Dolejš vyrazil před sebe, dorážející Vincour se zblízka neprosadil.
34:48'
Hostům se povedlo hned na úvod oslabení osvobodit.
34:41'
Další přesilovka pro Brno. Dvě minuty za sekání pro Petera Tršku, jenž tu minulé jaro slavil s Kometou titul.
34:06'
Eratův projektil od modré tečoval jeden z jeho spoluhráčů těsně mimo bránu.
33:09'
Romanův projektil z levého kruhu srazil na ochrannou síť Štencel.
32:28'
Kurovský se vrátil na led, Vítkovice druhé oslabení přečkaly bez úhony.
32:12'
Z levého kruhu zakončoval Haščák, ovšem nepřesně.
31:19'
Následně Kometa rozvinula přesilovkovou kombinaci, která ale byla příliš bohorovná, rozehrávku vystihl Dej a vyvezl puk daleko za hranici obranného pásma.
30:41'
Lev vyvezl puk do útočného pásma, a nakonec ohrozil Čiliaka.
30:28'
Početní převahu si tak pro změnu zahrají domácí. Dvě minuty za podražení pro Daniela Kurovského.
29:47'
Nyní Kometa hraje v plném počtu. Čiliak moc horkých chvil při oslabení svého týmu neprožil.
29:23'
Kometě se následně podařilo vyhodit puk a toto oslabení bez větších problémů kontroluje.
29:06'
Lev se prosmýkl přes několik hráčů Komety do zakončení, Čiliak zvedl puk nad bránu.
28:22'
Jeden z hráčů Vítkovic pálil od modré nepřesně.
27:51'
Domácí vyhráli buly a Gulaši nekompromisně odpravil puk přes všechny čáry.
27:47'
Třetí početní převaha Vítkovic. Dvě minuty za faul kolenem na Kucseru obdržel Tomáš Malec.
27:02'
Zaťovič využil zmatků v rozehrávce Vítkovic, v rohu ukořistil puk a nacpal se před Dolejše, jenž utěsnil prostor u tyče. Následně se snažil kotouč zasunout k tyči Štencel, vítkovický gólman opět připraven.
26:21'
Mallet se projel po levém křídle a z kruhu vypálil na vzdálenější tyč, Dolejš vytasil lapačku a zakročil.
25:19'
Stránský to zkusil individuálně, proháčkovat až před Čiliaka se mu nepovedlo.
24:58'
Další potyčka, tentokrát v blízkosti brankoviště Čiliaka.
24:36'
Malec skočil na led a Kometa hraje v plném počtu. I druhému oslabení se dokázali domácí ubránit.
24:14'
Domácí poslali puk pryč z obranného pásma.
23:41'
Oleszovu nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyškrábl Čiliak betonem. Následně mohl jeden z vítkovických hráčů dorážet přes ležícího brankáře Komety, to se mu ale nepovedlo.
22:51'
Lvovu střelu od modré čáry zblokoval Gulaši.
22:36'
Šance Vítkovic pokusit se vrátit do zápasu. Zahrají si přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Malec.
22:15'
Domácí jsou při chuti a opět útočí. Tentokrát pálil od modré Gulaši, Dolejs zakročil lapačkou. Následně se strhla v brankovišti potyčka. Zdá se, že jednoznačný stav utkání bude nahrávat různým drobným šarvátkám.
21:21'
Kometa právě vstřelila branku!
Gólostroj Komety nekončí ani ve druhé třetině a puk ze sítě loví i střídající Dolejš! První střelu MARTINA ERATA ještě Dolejš vyrazil, na druhý projektil mířený z první do horního růžku brány už byl vítkovický gólman krátký. Asistence: Hynek Zohorna, Jakub Krejčík.
20:32'
Erat nahrál do mezikruží Hynku Zohornovi, jenž pořádně vyzkoušel Dolejše, jehož první zákrok byl dosti obtížný, ale vítkovický gólman jej zvládl.
20:01'
Kometa bude na úvod druhé části hrát více než minutu a půl dlouhou početní převaha.
Střídání ve vítkovickém brankovišti. Patrika Bartošáka nahradil Daniel Dolejš!
Střely na branku: 13 – 13.
První třetina vyzněla jasně pro domácí, kteří jsou na nejlepší cestě k další výhře. Hokejisté Komety měli od začátku více ze hry, a postupně reprezentačního brankáře Bartošáka překonali Holík, Vincour a nakonec Hruška. Hosté si vytvořili několik příležitostí, které ale lapil připravený Čiliak. Vítkovice už to budou mít hodně těžké. Jestli se ale nechtějí ocitnout na pokraji vyřazení, musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Uvidíme, s čím do druhé třetiny, která začne v 17:54, vyrukují.
20:00'
19:35'
První přesilovka pro Kometu na samotný závěr první periody. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Šimon Stránský.
19:20'
Kurovský vyslal od mantinelu vysoký projektil, který Čiliak vyrazil mimo bránu ramenem.
19:00'
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:24'
Tak to vypadá pro domácí už hodně dobře! Zaťovič nabil do jízdy do mezikruží JANU HRUŠKOVI, jenž si chvíli potáhl puk a následně propálil Bartošáka. Asistence: Martin Zaťovič, Jan Štencel.
17:33'
Radim Zohorna zakončoval z levého kruhu, jenomže jeho projektil byl zblokován.
16:50'
Gulašiho projektil od modré čáry zase zaplachtil mimo bránu.
16:31'
Nečas nabil na pravý kruh Krejčíkovi, jehož ránu srazil vítkovický zadák.
15:38'
Po dlouhé průnikové přihrávce měl Kurovský na levé straně čas k rychlému protiútoku. Jeho zakončení srazil jeden z brněnských obránců mimo bránu.
14:38'
V těchto chvílích se hra přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.
13:18'
Trškův projektil od modré čáry byl tečován před Čiliakem, ovšem puk zamířil vysoko nad bránu.
Střely na branku: 11 – 9
12:47'
Němec skočil na led a Kometa hraje v plném počtu.
12:36'
Když už se hosté odhodlali ke střele, byla před Čiliakem značně zpomalena. To byl případ rány Slobody od modré.
12:13'
Znovu se povedlo Kometě vyhodit puk přes všechny čáry. Vítkovice zatím za celou přesilovku nevystřelily na ČIliaka.
11:34'
Na modré čáře navíc nezkrotil prudkou přihrávku Hrbas. Vítkovicím tato přesilovka nesedí.
11:16'
Hynek Zohorna poslal puk přes všechny čáry a Kometa se poprvé v oslabení osvobodila.
10:47'
Ondřej Němec Mahboda při jeho rychlém protiútoku fauloval. Rozhodčí udělil první trest tohoto zápasu. Dvě minuty za podražení pro brněnského zadáka.
10:47'
A na druhé straně také vyložená příležitost. Mahbod se projel po levém křídle, dostal se přes posledního bránícího hráče a zakončil, Čiliak vytáhl vynikající zákrok lapačkou.
10:17'
Další dobrá příležitost Komety. Erat nahrál pod sebe na Dočekala, jenž z pravého kruhu střelou na vzdálenější tyč protáhl Bartošáka, jenž vyškrábl puk pravým betonem.
08:35'
Kometa má v první části více ze hry, což potvrzuje další vstřelenou brankou! Holík dojel nahozený kotouč a přihrál jej před bránu úplně volnému TOMÁŠI VINCOUROVI, jenž na dvakrát prostřelil Bartošáka. Asistence: Petr Holík, Jan Štencel.
08:13'
Střela od modré čáry v podání Štencela byla před Bartošákem zblokována.
08:05'
Nahození ze středního pásma raději Bartošák skryl v lapačce.
07:24'
Potlesk pro Hrušku, který se obtočil kolem brány, ovšem puk přes připraveného Bartošáka neprocedil.
07:12'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
06:40'
Na druhé straně pálil po vyhraném buly prudce z první Květoň. Čiliak chvíli nevěděl, kde má puk. Následně s úlevou zjistil, že ho má pod sebou.
06:16'
Domácím se střelecká aktivita na úvod zápasu vyplatila a radují se z první branky tohoto klání! Zaťovič uvolnil na levém kruhu PETRA HOLÍKA, jenž nejprve bekhendem na Bartošáka nevyzrál, při následné dorážce ale poslal puk mezi betony vítkovického gólmana a rozvášnil DRFG Arenu. Asistence: Martin Zaťovič.
06:04'
Po buly pálil od modré čáry nepřesně Bartejs.
06:01'
Zakázané uvolnění Vítkovic. Buly před Bartošákem.
05:27'
Lev vybojoval puk ve středním pásmu a do volného prostoru se rozjel do rychlého protiútoku. Ten zakončil střelou bekhendem přes obránce na vzdálenější tyč. Čiliak nastavil pravý beton a jeho pokus eliminoval.
05:05'
Stránský vjel do útočného pásma, potáhl puk kolem brány a přihrával před Čiliaka, kde narazil pouze na připravenou obranu Komety.
03:58'
Další zákrok Čiliaka. Trška ve středním pásmu vyzval k útočné akci Mehboda, jenž přejel modrou a vypálil na zadní tyč. Čiliak vyrazil puk.
03:12'
Následně nebezpečný projektil z první z pravého kruhu od Hrbase, Čiliak vyrazil projektil.
03:10'
První zákrok Čiliaka, jenž zasahoval proti střele Květoně z otočky.
02:05'
Kometa se snaží střílet z každé pozice, pokyn v kabině zněl patrně jasně. Další zákrok Bartošáka po střele Brna ihned po buly.
02:02'
V zajímavé pozici se ocitl Haščák, jehož zakončení zblízka si ale Bartošák pohlídal.
01:43'
Kapitán domácího týmu Čermák se snažil vecpat před Bartošíka, což se mu jen těsně nepovedlo.
01:19'
Na druhé straně to zkoušel historicky první Kanaďan na soupisce Vítkovic Mahbod, jenže jeho projektil zamířil mimo pravou Čiliakovu tyč.
00:55'
Další zákrok Bartošáka, tentokrát proti střele Malce od modré čáry.
00:42'
Vítkovicím první přechod do útočného pásma nevyšel kvůli ofsajdu.
00:29'
Po vyhraném buly pálil Gulaši, Bartošák nastavil beton a vyrazil puk do rohu.
00:22'
Domácí vyhráli buly a hned zamířili do útočného pásma. Jejich první akci zakončil z levého kruhu Hruška, Bartošák zakročil.
00:01'
Čestné buly vhozeno, fanoušci rozvinuli celostadionové choreo. Za okamžik začínáme.
O slavnostní buly se postará oceněný František Mašlaň. Fanoušci Komety mají pro tuto chvíli připravené celostadionové choreo.
Ještě před slavnostním buly zazní hymna České republiky.
Do vyprodané DRFG Areny vjeli v bouřlivé atmosféře aktéři utkání.
Samotnému utkání bude předcházet slavnostní ceremoniál, při němž bude vyvěšen dres někdejšího vynikajícího brněnského obránce Františka Mašlaně, který s Kometou získal všech jedenáct československých titulů.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk (A), Urbanec – Dej, Lev, Olesz (C) – Kucsera, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Mahbod, Bartovič – Szturc, Š. Stránský, Kurovský.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Barvíř, Blümel.
Dnešní utkání může být pro vývoj série klíčové. V případě, že Komety využije výhodu domácího prostředí, dostane se do luxusního vedení 3:0 na zápasy a v neděli bude moci pomýšlet na postup do semifinále v nejrychlejším možném termínu. Pokud naopak Vítkovice přeruší sérii výher Komety v play off, dostanou se zpátky do reálně hry o postup mezi čtyři nejlepší.
Série mezi čtvrtým a pátým týmem soutěže po základní části se z Ostravy do Brna stěhuje za stavu 2:0 pro Kometu, která v prvních dvou zápasech potvrdila, že ve vyřazovacích bojích dokáže zařadit vyšší rychlostní stupeň. Obhájci prvenství nejprve v úterý vyhráli první bitvu série 3:2 po prodloužení, o den později zvítězili stejným poměrem v normální hrací době. V součtu s loňským play off vyhráli svěřenci hlavního kouče a majitele Libora Zábranského již osm zápasů vyřazovací části v řadě. Naposledy Brňané prohráli ve čtvrtém utkání semifinálové série s Hradcem v poměru 0:1 po samostatných nájezdech.
Hezké sobotní odpoledne při sledování online přenosu ze 3. čtvrtfinálového utkání série play off české nejvyšší soutěže, v němž poměří síly Kometa Brno s Vítkovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.