Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 25. března 2018   17:20

Třinec
20:36' Marcinko (Rákos, M. Doudera) • 25:34' O. Kovařčík (Cienciala, Linhart) • 28:26' Adamský (Krajíček, Cienciala) • 35:23' Svačina (Cienciala) • 37:03' R. Vlach (Cienciala, O. Kovařčík) • 43:08' Polanský (Cienciala, Krajíček) • 53:35' O. Kovařčík (Cienciala) • 55:22' O. Kovařčík (M. Kovařčík, Cienciala)
Pavel Hodek, Vladimír Pešina – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)
Pardubice
Kacetl (36. Klouček) – Wishart, Cardwell, Čáslava (A), Trončinský, Mojžíš, Hrabal, Ščotka – Rolinek (C), Tomášek, Beran – Treille, Marosz, P. Sýkora (A) – Perret, Poulíček, M. Kaut – T. Svoboda, Dušek, J. Sýkora.

SESTŘIH: Třinec - Pardubice 8:1. Oceláři slaví, neskutečný zápas korunoval Cienciala sedmi asistencemi

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu! Na shledanou!
Nejlepší hráči zápasu

David Cienciala (0+7) – Martin Kaut (0+0).
Hráči s drakem na hrudi v závěrečné periodě přidali další tři branky a dnešní duel opanovali jednoznačným výsledkem 8:1! Hattrickem se na výhře podílel Ondřej Kovařčík, David Cienciala zapsal sedm gólových nahrávek!
Utkání končí, s ním končí také čtvrtfinálová série! Z postupu do semifinále se po jednoznačné výhře radují Oceláři Třinec!
59:41'
Ondřej Kovařčík poslal nepřesný pas na Ciencialu, Oceláři dohrají duel za svou brankou.
59:05'
Erik Hrňa se dostal za hostující defenzívu, na Kloučka ale nevyzrál. Příčinou byl faul Tomáše Mojžíše, který Hrňu podržel.
58:53'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté využívají početní výhodu a skórují alespoň čestnou branku. Tomáš Rolinek křížným pasem ke střele vyzval SACHU TREILLEHO, Hrubec byl proti ráně francouzského útočníka bezmocný! Asistence: Tomáš Rolinek.
58:07'
Ján Sýkora za třineckou brankou srazil rozehrávajícího Hrubce, to se nelíbilo Vladimíru Rothovi, který šel bránit svého brankáře. Roth obdržel dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Dynamo.
57:49'
Michal Kovařčík objel hostující branku a posílal kotouč do předbrankového prostoru. Tam ale nestál žádný z Ocelářů.
57:15'
Kvasnica vybojoval kotouč za hostující brankou, poté ale poslal nepřesný pas na číhajícího Marcinka.
56:23'
Dnešní utkání sleduje 5 200 diváků. Ve WERK ARENĚ je vyprodáno!
56:17'
Trončinský u červené čáry zastavil třineckou akci, po přechodu do útočného pásma ale hostující bek poslal kotouč jen do připraveného Hrubce.
55:22'
Třinec právě vstřelil branku!
Čtvrtá formace domácích přidává další branku, ONDŘEJ KOVAŘČÍK završuje hattrick! A znovu u toho byl David Cienciala, který spolu s Michalem Kovařčíkem připravili pro ONDŘEJE KOVAŘČÍKA pozici, ze které se nešlo nemýlit! Klouček byl proti střele z bezprostřední blízkosti bez šance! Asistence: Michal Kovařčík, David Cienciala.
54:44'
Matyáš se po levé straně chtěl dostat do útočné třetiny, proti bránícímu Ščotkovi ale neuspěl.
53:50'
Po další akci Ocelářů Klouček vyrazil kotouč do ochranné sítě. WERK ARENOU se mezitím rozléhá pokřik Deset, deset.
53:35'
Oceláři nepřestávají střílet branky! ONDŘEJ KOVAŘČÍK dostal přesný pas od Davida Ciencialy, Kovařčík si nabruslil na vrchol kruhu pro vhazování a odrazem o tyč poslal kotouč do sítě! David Cienciala zapsal šestou gólovou asistenci! Asistence: David Cienciala.
53:17'
Marek Trončinský chtěl zatáhnout kotouč do útočného pásma, před modrou čárou ale udělal kličku, na kterou nedokázal zareagovat Rolinek. Sudí pískají ofsajd. Komerční přestávka.
52:51'
Hosté se dostali do útočné třetiny, Hrubec si připsal další povedený zákrok.
51:50'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 10 min. osobní trest).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 10 min. osobní trest, hrubost).
51:50'
U třinecké střídačky se do bitky pustili Tomáš Linhart s Davidem Tomáškem. Souboj po chvíli skončil vítězstvím třineckého beka, který povalil Tomáška na ledovou plochu.
51:21'
Icing Dynama.
51:13'
Petružálek s Ciencialou šli do přečíslení dvou proti jednomu, druhý jmenovaný ale před odkrytou brankou nedosáhl na prudký Petružálkův pas.
50:37'
Beran se dostal ke dvěma pokusům z bezprostřední blízkosti, hostující útočník ale v obou případech ztroskotal na výborně chytajícím Hrubcovi.
50:00'
Deset minut do konce čtvrtfinálové série mezi Oceláři a Dynamem. Domácí kontrolují hru, hosté se nemohou dostat k žádnému souvislejšímu tlaku. Nadějně vypadají akce Pardubic končí nepřesným pasem a zakázaným uvolněním.
49:17'
Kombinace bratří Kovařčíkových končí zákrokem Kloučka, který zastavil pokus Michala Kovařčíka z bezprostřední blízkosti.
49:00'
Hosté se ale do útočného pásma nedostali, o chvíli později se ale ani na druhé straně nevedlo Ciencialovi.
48:31'
První třinecký útok se ve třech hnal proti dvěma obráncům, Rákosovi se ale u modré čáry nepovedlo předat kotouč svým spoluhráčům. Hrát může Dynamo.
48:02'
Rostislav Marosz se po levé straně dostal do střelecké pozice, Hrubce ale nijak nepřekvapil.
47:18'
Polanský dlouhým pasem vyslal do akce Svačinu, třinecký útočník chtěl po obkroužení Kacetlovy branky Polanskému pas oplatit, přihrávka ale nebyla přesná.
46:23'
Dynamo se znovu pustilo do útočení, Wishartova střela od modré ale Hrubce nijak nepřekvapila. Draveckého pak v protiakci zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
45:48'
Domácí zavezli kotouč do útočného pásma. Cienciala získal puk za Kloučkovou brankou, po přihrávce třineckého útočníka z mezikruží pálil Musil, Klouček byl připraven.
45:04'
Dynamo dlouho drželo kotouč v útočném pásmu, ke střele od modré se nakonec odhodlal Ščotka, obránce Dynama ale trefil jen Hrubcovu vyrážečku. Kotouč se odrazil do ochranné sítě.
44:06'
Hosté se vydali do protiakce, tu ale u modré čáry zastavil Linhart, který ale poté poslal kotouč jen na icing. Trenér Ocelářů Václav Varaďa reaguje oddechovým časem.
43:55'
Oceláři zavezli hru do útočného pásma, Petružálek dokázal připravit dobrou pozici pro Rákose. Třinecký útočník byl sám před brankou, svou kličku ale k dokonalosti nedotáhl.
43:36'
Treille nahodil kotouč ze středního pásma přímo na Hrubce, třinecký brankář raději podržel kotouč v lapačce.
43:08'
Oceláři využívají třetí přesilovku a přidávají šestou branku! Nahození Davida Ciencialy od modré čáry před Kloučkem šikovně sebral JIŘÍ POLANSKÝ, který poté před sebou měl odkrytou pardubickou branku! Asistence: David Cienciala, Lukáš Krajíček.
43:01'
Oceláři nejprve zkusili rychlou kombinaci na Adamského, ten ale z mezikruží nevystřelil. Akce domácích pokračovala a další Adamského pokus už musel Klouček chytit do lapačky.
42:46'
Oceláře čeká početní výhoda. Antonín Dušek ve snaze získat kotouč zasáhl Matyášův obličej. Menší trest pro hostujícího útočníka.
42:40'
Cienciala z vlastní modré čáry poslal do akce Petružálka, ten se ale proti trojici protihráčů neprosadil.
42:03'
Dynamo se snaží hrát aktivně, hosté ale zatím nemohou najít cestu skrz dobře zformovanou obranu Ocelářů.
41:25'
Oceláři se dostali do útočného pásma, od modré mohl nahazovat Krajíček. Pokus třineckého kapitána doletěl až ke Kloučkovi, hostující brankář vyrazil puk do rohu kluziště.
40:47'
Dynamo mohlo snížit svou ztrátu! Do velmi dobré střelecké pozice se dostal Tomáš Svoboda, hostující útočník ale z mezikruží trefil jen tyč Hrubcovy branky!
40:10'
Duškův trest je u konce, Dynamo hraje v plném počtu.

trestné minuty: 6:8 (6:8).
Skončila druhá třetina, Dynamo by na tuto dvacetiminutovky nejraději co nejrychleji zapomnělo. Oceláři si ve WERK ARENĚ otevřeli střelnici, celkem pětkrát rozvlnili síť pardubické branky a rázně vykročili do semifinále! Vše načal již v jednadvacáté minutě Marcinko, na jehož trefu za dalších pět minut navázal Ondřej Kovařčík. V dvacáté deváté minutě Martin Adamský využil početní výhodu, v přesilovce se v třicáté šesté minutě trefil také Vladimír Svačina. Střelecký koncert Ocelářů dvě minuty před sirénou uzavřel Roman Vlach.

Třetí třetina začne přibližně v 19:20.
40:00'
39:39'
Marcinko s Hrňou šli do rychlé akce, nepřesná přihrávka slovenského útočníka ale hostům umožnila se znovu osvobodit.
39:02'
Ciencialovu přihrávku na rozjetého Svačinu vystihl Perret, který následně zavezl kotouč do pásma Třince.
38:36'
Rozehrávka se teď nepovedla Krajíčkovi, kapitán domácího týmu poslal puk jen na zakázané uvolnění.
38:25'
Polanský si nerozuměl se Svačinou, hosté se tak mohli osvobodit.
38:11'
Oceláři si zahrají třetí početní výhodu, Antonín Dušek v útočném pásmu sekl jednoho z domácích hráčů.
37:57'
Kaut si po pravé straně nabruslil do útočné třetiny, svou prudkou střelu ale poslal jen do Hrubcova betonu.
37:03'
Pohroma Dynama nemá konce, Oceláři ve druhé třetině přidávají pátou branku! Čtvrtá formace domácích nejprve chvíli držela kotouč v útočném pásmu, Dynamu se ale povedlo útok odvrátit. Pardubičtí se ale dostali jen k červené čáře, kde se ke kotouči znovu dostali domácí. David Cienciala zavezl puk do útočné třetiny, tam jej přenechal ROMANU VLACHOVI, který střelou ze zápěstí nedal Kloučkovi nejmenší šanci! Asistence: David Cienciala, Ondřej Kovařčík.
36:18'
Treille se hnal za dlouhým pasem Cardwella, u kotouče by ale byl rychleji Roth, sudí tak odpískali icing.
36:01'
Pardubicím se povedlo otočit hru na druhou stranu kluziště, proti Kautově pokusu z vrcholu kruhu pro vhazování ale spolehlivě zasáhl Hrubec.
35:46'
Kloučka hned po chvíli bekhendovým pokusem přivítal Adamský, hostující brankář vyrazil puk nad svou branku. Dynamo poté odpálilo kotouč na icing.
35:23'
Hosté reagují změnou v brankovišti, Ondřeje Kacetla střídá Milan Klouček.
35:23'
Oceláři po sedmnácti vteřinách využívají početní výhodu a přidávají čtvrtý zářez na svou pažbu! Dynamu se nejprve sice povedlo vyhodit kotouč do obranného pásma Třince, domácí ale rychlou akcí zaskočili bránící čtveřici a VLADIMÍR SVAČINA z pravé strany poslal kotouč do horního růžku Kacetlovy branky! Asistence: David Cienciala.
35:06'
Ondřej Kovařčík se podél pravého mantinelu tlačil do útočné třetiny, nedovoleným způsobem ho však zastavil Josef Hrabal. Dvouminutový trest pro hostujícího beka.
34:20'
Dynamo chvíli drželo hru v útočném pásmu, Trončinský ale poté neudržel puk na modré čáře a hosté se museli vrátit do vlastního pásma.
33:52'
Na druhé straně nejprve nebezpečně pálil Čáslava, o chvíli později pak Hrubec chytil letící padáček Cardwella. Komerční přestávka.
33:38'
Oceláři se po návratu Polanského okamžitě pustili do útočení, po nepřesné Svačinově přihrávce ale hostující branku neohrozili.
33:07'
Nejprve Cienciala, poté Hrubec, odpálili kotouč do soupeřova pásma, přesilovka Dynama je u konce.
32:39'
Dynamo se dostalo do útočného pásma, střela Davida Tomáška ale Hrubce nijak nepřekvapila.
31:58'
Po Rolinkově nepřesné střele se domácím povedlo získat kotouč. Rákos zavezl puk do útočné třetiny, z rohu kluziště poté poslal kotouč zpět svým obráncům. Třinečtí nakonec vykombinovali situaci pro Petružálka, který svou tvrdou střelou vybojoval vhazování ve středním pásmu.
31:17'
Dravecký získal kotouč, zavezl jej do útočného pásma, kousek za modrou čárou poté nabil najíždějícímu Marcinkovi. Slovenský útočník střílel Kacetlovi do protipohybu, hostující brankář dokázal zasáhnout.
31:07'
Jiří Polanský ve snaze získat kotouč sekl jednoho ze soupeřů, Dynamo si zahraje přesilovou hru.
30:57'
Adamský se Svačinou šli do přečíslení dvou proti jednomu, první jmenovaný ale celou situaci zazdil nepřesným pasem.
30:30'
Hra se srovnala, kotouč se po většinu času pohybuje ve středním pásmu, Brankáři zatím další zákroky provádět nemuseli.
29:35'
Dynamo se dostalo do útočné třetiny, střela Marka Trončinského od modré čáry ale letěla nad branku. Sudí poté odpískali Sachovi Treillemu postavení v brankovišti.
29:10'
Oceláři pokračují v tlaku. Dravecký střelou z otočky neuspěl, o chvíli později pak Hrňa od modré poslal kotouč do Kacetlovy lapačky.
28:26'
Gól platí! Oceláři využívají početní výhodu a jdou do tříbrankového trháku! MARTIN ADAMSKÝ šikovně tečoval nahození Lukáše Krajíčka, videorozhodčí rozhodl, že Adamský měl svou hůl v pravidly předepsané výši a branka tudíž je uznána! Asistence: Lukáš Krajíček, David Cienciala.
28:26'
Střela Lukáše Krajíčka od modré čáry končí v Kacetlově brance, rozhodčí budou telefonovat, zda teč Martina Adamského nebyla vysokou holí!
27:57'
oceláři se dostali do útočné třetiny a po souboji v rohu kluziště získali kotouč. Domácí započali kombinaci.
27:24'
Ocelářům se vstup do početní výhody nepovedl. Hosté dostali kotouč do útočné třetiny, Hrubce od modré dokonce ohrozil Cardwell. Tečovaná střela skončila v ochranné síti.
27:03'
Tak nakonec je vše jinak. Čtveřice rozhodčích se po další poradě rozhodla vyloučit hostujícího Tomáše Svobodu, útočník Dynama obdržel dvouminutový trest za vysokou hůl.
27:03'
Doudera již je na střídačce, vypadá to, že třinecký obránce má tržnou ránu v obličeji po zásahu holí jednoho z protihráčů, sudí ale vylučovat nebudou.
27:03'
Douderova tečovaná střela od modré již Kacetlovi nadělala pořádné starosti, hostující brankář nakonec s vypětím všech sil vyrazil puk do rohu kluziště. Třinecký obránce byl po střele tvrdě atakován a skácel se k ledu. Hra je přerušená, k Douderovi se okamžitě seběhli kluboví lékaři. Komerční přestávka.
26:42'
Oceláři se dostali na koně a jsou jednoznačně lepším týmem. Polanského formace drží kotouč v útočném pásmu, Adamského pokus ale Kacetla nepřekvapil.
25:34'
Po ubráněném oslabení Oceláři znovu začali hrát aktivně, odměnou jim je druhá branka! Cienciala s Hrňou nejprve nevyužili přečíslení dvou proti jednomu, akce domácích ale pokračovala, kotouč se dostal do předbrankového prostoru, odkud pálil ONDŘEJ KOVAŘČÍK! Třinecký útočník střílel na Kacetlovu vyrážečku, hostující brankář nedokázal zasáhnout! Asistence: David Cienciala, Tomáš Linhart.
24:43'
Krajíčkovi se nepovedl dlouhý pas na Hrňu, ke kotouči se ale za hostující brankou nejrychleji dostal Adamský, icing se proto nepískal. Adamský poslal puk zpět Krajíčkovi, ten ale předvedl další nepřesnou rozehrávku.
23:57'
Doudera získal kotouč v rohu vlastního pásma a okamžitě založil třineckou protiakci. Svačina z levé strany hledal najíždějícího Petružálka, hosté ale dokázali zastavit letící kotouč.
23:38'
Dynamo pokračuje v aktivní hře a drží puk v útočné třetině, Hrubec ale zatím zasahovat nemusel.
23:06'
Kaut se dostal do útočného pásma, hostující útočník poté střílel kolem bránícího Matyáše. Puk letěl vedle branky, Oceláři jsou kompletní.
22:35'
Adamský nejprve zachytil hostující rozehrávku a poslal kotouč za Kacetlovu branku, po další akci Dynama se ke střele od modré odhodlal Hrabal. Hrubec drží puk v lapačce.
22:02'
Vyloučenými jsou Daniel Rákos (2 minuty, hrubost) a hostující Petr Sýkora (2 minuty, držení). Dynamo pokračuje v přesilové hře.
22:02'
Cienciala s Rákosem zavezli kotouč do soupeřova pásma, Rákos poté odrazem o hrazení poslal puk mimo hrací plochu. Po odpískání se u mantinelu strhla potyčka mezi Rákosem a Petrem Sýkorou, sudí budou vylučovat.
21:30'
Před brankou zaparkovaný Rolinek dorážel odraženou střelu Petra Sýkory, Hrubec se ale dokázal včas přemístit. Oceláři se poté osvobodili.
21:06'
David Musil u obranné modré čáry nedovoleně zastavil pronikajícího Petra Sýkoru, hosté budou hrát první početní výhodu zápasu.
20:36'
Oceláři vstoupili do druhé dvacetiminutovky velmi aktivně a po třiceti šesti vteřinách hry skórují! První formace Třince držela kotouč v útočném pásmu, nahození Milana Doudery od modré čáry si před brankou zastavil TOMÁŠ MARCINKO, který následně bekhendem poslal puk za ležícího Kacetla! Asistence: Milan Doudera.

trestné minuty: 0:0.
Skončila úvodní dvacetiminutovka sedmého rozhodujícího duelu mezi Oceláři a Pardubicemi, ve WERK ARENĚ zatím branka nepadla. Aktivnějším týmem byli domácí Oceláři, kteří svého soka vysoce přestříleli, Kacetl ale zatím nemusel řešit žádnou vyloženou příležitosti třineckého celku. Hrubec si v celé třetině připsal jen dva zákroky, zásah proti Tomáškově teči ale patřil do kategorie složitějších.

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00'
19:27'
Doudera poslal dlouhý pas na nehlídaného Rákose, třinecký útočník se u útočné modré čáry nijak nerozpakoval a okamžitě nahodil kotouč na Kacetla. Hostující brankář odrazil puk do ochranné sítě.
18:53'
Pardubičtí se pokusili o rychlý přechod středního pásma, Poulíčkova rozehrávka ale skončila jen na třinecké střídačce.
18:14'
Oceláři přenesli hru na druhou stranu, Kacetl si musel dávat velký pozor před dotírajícím Hrňou. Hostující brankář nakonec celou situaci ustál.
17:59'
Dynamo drželo kotouč v útočném pásmu, obránci hostujícího celku ale svými pokusy od modré čáry pokaždé trefili nejblíže stojícího protihráče. Hrubec musel reagovat až proti Tomáškově teči Wishartovy střely, třinecký brankář si připsal druhý úspěšný zákrok zápasu.
17:05'
Čároví rozhodčí hostům odpískali icing, jejich rozhodnutí ale změnil jeden z hlavních arbitrů, který viděl teč Třineckých. Buly ve středovém kruhu.
16:56'
Oceláři se dlouho nemohli dostat do útočné třetiny, nakonec se to povedlo Michalu Kovařčíkovi, který připravil šanci pro Davida Ciencialu. Třinecký útočník střílel po obkroužení Kacetlovy branky, kotouč ale trefil jen betony hostujícího brankáře.
16:05'
Roth od modré vyslal střílenou nabídku na teč, Marcinko ale usměrnil kotouč až do ochranné sítě. Buly v neutrální zóně.
16:00'
Kacetl kryje Adamského nahození, vhazování po pravé ruce hostujícího brankáře.
15:30'
Polanský s Adamským neuspěli v útočném pásmu proti dvojici Rolinek – Tomášek, akce se ale nepovedla ani hostům, kteří se s kotoučem podívali jen k červené čáře.
14:55'
Adamský vzal rozehrávku třinecké akce na sebe, útočník Ocelářů projel přes celé kluziště, kousek za modrou čárou poté poslal kotouč na Kacetla, čímž pro své barvy vybojoval vhazování v útočném pásmu.
14:38'
Kotouč se pohybuje z jedné strany kluziště na druhou, do hry obou celků se vloudily nepřesnosti.
14:00'
Další akci hostujícího celku zastavil ofsajd.
13:37'
Hosté se po delší době podívali před Hrubce. Rozruch v třineckém pásmu dělala první formace Dynama, kromě nepřesné Tomáškovy střely ale hosté Hrubce nijak neohrozili.
12:34'
Svačina ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku, proti vracejícímu se Kautovi ale třinecký útočník neuspěl. Obdobně se za Kacetlovou brankou nevedlo Polanskému, který neobešel Hrabala.
12:01'
Adamský pálil od levého hrazení, kotouč si ale našel cestu jen do připraveného Kacetla. Komerční přestávka.
11:43'
Marcinko vyhrál buly na Rákose, tomu ale hosté srazili střelu mimo Kacetlovu branku. Dynamo se poté vydalo do protiakce, Petr Sýkora s Rostislavem Maroszem ale svůj útok nevyřešili ideálně. Hra se pak velmi rychle otočila na druhou stranu, Petružálkovo nahození ze středního pásma skončilo v Kacetlově lapačce.
11:01'
Cienciala dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, třinecký útočník ale nasměroval kotouč jen do připraveného Kacetla.
10:36'
Teď už Slezané v pohodě vyvezli kotouč ze svého pásma a okamžitě se pustili do útočení. Kacetla od modré dvakrát ohrožoval Krajíček, třinecký kapitán v prvním případě netrefil branku, ve druhé mu pak střelu do ochranné stě srazil Rolinek.
10:06'
Ocelářům se znovu nepovedlo dostat hru z vlastního pásma, Adamský poté odpálil kotouč na další icing.
09:30'
Hosté vykombinovali situaci na střílejícího Trončinského, tomu ale ránu do ochranné sítě srazil Rákos.
09:20'
Zakázané uvolnění Třince, hra zůstane v blízkosti Hrubcovy branky.
09:11'
Beran zatáhl kotouč do útočné třetiny a nahozením na Hrubce získal pro své barvy vhazování. Po něm se hra točila v rohu kluziště, Musil poté odrazem o hrazení poslal kotouč do ochranné sítě.
08:45'
Dynamu se povedlo dostat kotouč do středního pásma, Oceláři se ale velmi rychle vrátili do útočné třetiny. Kacetl kryje střelu Michala Kovařčíka.
08:31'
V tlaku pokračovala také lajna Romana Vlacha, Kacetl si musel dávat pozor při Matyášově nahození od modré čáry s Vlachovou tečí. Hosté se brání za cenu icingu.
07:38'
Polanského formace si vytvořila chvilkový tlak v útočném pásmu, kromě jednoduché Adamského střely ale Kacetl nečelil žádnému většímu ohrožení.
07:04'
Marcinko s Rákosem neuspěli s přechodem do útočné třetiny, na druhé straně pak pronikajícího Treilleho zastavil Doudera. Kotouč se od bruslí třineckého beka odrazil do ochranné sítě.
06:36'
Cardwell se u vlastní modré čáry dostal pod tlak Michala Kovařčíka, hostující obránce pak odehrál kotouč jen na vlastní střídačku. Hra bude pokračovat vhazováním v pásmu Dynama po krátké komerční přestávce.
06:00'
Petružálek s Marcinkem zavezli kotouč do útočné třetiny, po Petružálkově pasu pak od modré mohl pálit Linhart. Kotouč ale netrefil branku.
05:25'
Kotouč se po Beranově střele odrazil do středního pásma, pokus Dynama o návrat do třinecké zóny zastavil ofsajd.
05:15'
Hra začíná nabírat na tempu. V akci byli opět hosté, v dobré střelecké pozici se v mezikruží ocitl Beran. Útočník Pardubic ale minul Hrubcovu branku.
04:51'
Oceláři se vrátili do své útočné třetiny, Vlachova formace sice kontrolovala kotouč, k ohrožení Kacetlovy branky se ale nedostala.
04:20'
Dynamu se povedla rychlá protiakce, k ohrožení brankáře Hrubce již ale nedošlo. Rána Petra Sýkory z levé strany byla sražena mimo brankovou výseč.
03:38'
Oceláři vybojovali kotouč v rohu hostující třetiny, od modré poté mohl střílet Matyáš. Střela se ale třineckému obránci nepovedla, k odraženému kotouči se nicméně nejrychleji dostal Vlach, který ale netrefil branku.
02:45'
Bratři Kovařčíkové si ve středním pásmu vyměnili kotouč, do jejich kombinace ale pak zasáhl Trončinský, kterému se povedlo poslat puk na svou vlastní branku. Kacetl kryje kotouč v lapačce.
02:05'
Kaut s Poulíčkem zavezli puk do útočné třetiny, druhý jmenovaný pak zpoza Hrubcovy branky posílal kotouč do předbrankového prostoru. V něm se ale žádný hráč Dynama nepohyboval.
01:21'
Linhart podržel kotouč u modré čáry, třinecký bek nakonec střílel na hostující branku. Kacetl střelu dobře viděl a ukryl kotouč v lapačce.
01:15'
Dynamo muselo bránit vlastní modrou čáru, hosté se nakonec dopustili zakázaného uvolnění.
00:45'
Marcinko poslal kotouč do jízdy Krajíčkovi, třinecký kapitán se dostal do dobré střelecké pozice, svou střelu ze zápěstí ale poslal jen do připraveného Kacetla. Další postup domácích zhatil ofsajd.
00:27'
Úvodní buly pro Oceláře. Slezané se okamžitě vrhli do útočné třetiny, Petružálek s Marcinkem ale proti bránícímu Rolinkovi neuspěli. Neúspěšně skončila také protiakce Dynama.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, rozhodující sedmý čtvrtfinálový duel mezi Oceláři a Pardubicemi začne za pár chvil!

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kvasnica.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Wishart, Cardwell, Čáslava (A), Trončinský, Mojžíš, Hrabal, Ščotka – Rolinek (C), Tomášek, Beran – Treille, Marosz, P. Sýkora (A) – Perret, Poulíček, M. Kaut – T. Svoboda, Dušek, J. Sýkora.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Vladimír Pešina – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský.
Ohlasy trenérů po šestém zápase

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Musíme hráče pochválit, jak utkání začali. Bylo na nás jasně vidět, že to nechceme pustit a chceme se do Třince vrátit. Dali jsme pěkné branky, vytvořili si spoustu šancí a stav 5:1 po dvou třetinách hovoří za vše. To je pasáž hry, za kterou musím hráče strašně moc pochválit. Jsem ale hodně naštvaný, jak jsme začali třetí třetinu. Říkali jsme si v kabině, že máme skóre hodit za hlavu a jít do toho, jako by to bylo 0:0. Lehkovážností a nedůrazem jsme nabídli Ocelářům šanci. Jsem ale v uvozovkách rád. Když jsme uhráli doma čtvrtý zápas 3:0 a lítali jsme někde v oblacích, tak garantuju, že mužstvo teď sedí na zadku a pojede s obrovskou pokorou na sedmý zápas, který chceme vyhrát.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Nezačali jsme špatně. Udělali jsme však dvě hrubky, po kterých domácí skórovali. V průběhu utkání jsme se zlepšovali, ve druhé třetině jsme sahali po vyrovnání, ale nepodařilo se nám dát gól. Naopak branky, které jsme domácím vzápětí darovali, rozhodly. Jsem samozřejmě rád, jak tým přistoupil ke třetí třetině. Přidali jsme a domácí se o výsledek strachovali. S nějakou porcí štěstí jsme s tím ještě mohli zamíchat. Je to vzpruha do sedmého zápasu, který nás čeká v neděli. Věřím, že v něm nebude výkon ve všech fázích utkání takový, jako byl v šestém zápase.“
Odehrané zápasy

13. března 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:2 sn. (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Polanský (Svačina, Martin Růžička), 56. Cienciala (Roman Vlach, Krajíček), rozhodující samostatný nájezd Martin Růžička – 43. Beran (Trončinský, Čáslava), 54. Beran (Cardwell).

14. března 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Polanský, 22. Polanský (Dravecký, Svačina), 38. Adamský (Polanský), 60. Cienciala (Dravecký) – 50. Beran (Rolinek, Holland).

17. března 2018: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Treille (P. Sýkora, Rolinek), 18. M. Kaut (Perret), 47. Beran (Rolinek) – 42. Linhart (Svačina, Polanský), 59. Petružálek.

18. března 2018: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Treille (Marosz, Trončinský), 50. Treille (Trončinský, Tomášek), 52. Tomášek.

21. března 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Marcinko (J. Petružálek, Krajíček), 33. M. Doudera (Dravecký, Roman Vlach), 55. Marcinko (Rákos) – 36. T. Svoboda (Dušek, J. Sýkora), 44. Rolinek.

23. března 2018: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. M. Kaut (Perret), 16. J. Sýkora (T. Svoboda, Hrabal), 26. Poulíček (Perret, M. Kaut), 31. Dušek (M. Kaut), 32. Tomášek (Wishart), 60. M. Kaut (Rolinek) – 16. Adamský (Svačina), 46. Svačina (Krajíček, Roth), 48. Petružálek (R. Vlach, Dravecký).
Dosavadní průběh série

Můj dům, můj hrad. Toto okřídlené pořekadlo v souboji Ocelářů s Dynamem platí do puntíku. Oba soupeři zatím stoprocentně využívají domácí prostředí, pro rozhodující bitvu je výhoda na straně hráčů s drakem na hrudi. Třinečtí mohli sérii ukončit již v pátečním šestém klání, Dynamo ale v Tipsport aréně znovu excelovalo a po dvou třetinách prakticky rozhodlo o své výhře. Slezané ještě v poslední periodě zkusili duel zdramatizovat, Ocelářům se ale nakonec zvítězit nepovedlo.
Dobrý den z Třince! Čtvrtfinále Generali play off vrcholí, série mezi Oceláři Třinec a Dynamem Pardubice v neděli napíše své sedmé pokračování, vítěz tohoto duelu se bude radovat z postupu mezi nejlepší čtveřici nejvyšší hokejové soutěže, poraženému naopak skončí sezóna. Duel o všechno startuje v 17:20, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.