Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Brno - 13. března 2018   17:30

Vítkovice
02:37' O. Roman (Sloboda, Baranka) • 39:46' Baranka (Tybor, O. Roman)
2:3
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Stav série: (0:1)
Brno
10:17' H. Zohorna  (Mallet, Gulaši) • 33:36' H. Zohorna  (Zaťovič, M. Erat) • 70:45' Haščák  (O. Němec)
Vítkovice
Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda
Ostravar aréna
9 028 diváků
Brno

Vítkovice - Kometa Brno: Je rozhodnuto! Haščák vystřelil Kometě první výhru ve čtvrtfinále

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit už zítra na počtenou.
První zápas této série už zná svého vítěze. Devět minut před koncem prodloužení zužitkoval nahrávku Němce Haščák a Kometa si díky tomu připisuje první výhru. Velice náročný zápas nesl všechny prvky zápasu play-off a oba týmy stál spoustu sil. Týmu Komety se dnes bude usínat rozhodně lépe, vítkovičtí ale musejí jednoduše dnešek hodit za hlavu a zítra nastoupit s čistým štítem. Nedá se však očekávat, že zítra bude utkání pro jeden nebo druhý tým lehčím, ba právě naopak.

Kometa právě vstřelila branku!
Fanoušci Komety propukají v nezřízený jásot. Poté, co se hosté usadili před brankou, nahrál Němec na MARCELA HAČŠÁKA, a ten trefil první výhru hostů v sérii – 2:3. Asistence: Ondřej Němec.
70:23'
Další vyhození Vítkovic až za Čiliaka.
69:58'
Zpoza branky poslal puk mimo pásmo jeden z brněnských, Szturc se vydává narušovat hostující rozehrávku.
69:48'
Tak teď to budou mít domácí hodně těžké, za podražení je vyloučen Hrbas.
69:40'
Kometa rozehrává od své branky.
69:12'
Radim Zohorna se ocitl u domácí branky s Hruškou, ale nepodařilo se jim umístit puk ze vzduchu.
68:44'
Vítkovičtí kotouč v pásmu nevybojovali, musejí se vrátit.
68:12'
Szturc s Kucserou se dostávali před Čiliaka, Kucsera vystřelil, ale druhý z vítkovických útočníků už šanci nedostal.
68:01'
Trška poslal puk do středního pásma.
67:39'
V pásmu před Čiliakem si puk sebrali hosté.
67:23'
Domácí kombinovali na zakázané uvolnění.
67:10'
Vítkovičtí rozjíždějí další útok.
66:46'
Erat se dostal do protiútoku, měl v zakončení více času než Roman, ale jen o milimetry netrefil vzdálenější tyč Bartošáka!
66:33'
Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, Roman z otočky minul brněnskou klec.
66:10'
Hrbas při vyhazování puku z pásma málem trefil Radima Zohornu.
66:03'
Hra je přerušena, bude využita k čištění ledu.
65:44'
Haščák se projel dvakrát brankovištěm, kotouč ale nedostal.
65:23'
Vítkovičtí se znovu pokoušejí usadit se v pásmu.
64:38'
Nečas se dostal k opuštěnému puku, poslal jej před branku na Malleta, ale ten to nečekal.
64:00'
Puk na hokejkách Vítkovic.
63:35'
Domácí ztratili kotouč, nemohou zastavit Erata mířícího do pásma.
63:12'
Lvovi se za brankou hostů dostalo velké pozornosti Němce.
62:48'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat před útočnou modrou Brna.
62:41'
Na opačné straně si zákrok proti Čermákovi připisuje Bartošák.
62:21'
Zdráhal si stáhl kotouč, Čiliak jen vystřelil lapačku, ale kotouč šel příliš nad.
62:10'
Nečas se dostal do úniku, v cestě mu stál už jen Bartošák, ale je odpískán ofsajd.
61:56'
Vítkovičtí se doslova prodírají do pásma.
61:26'
Květoň našel napravo Tybora, ale i Čiliak je pozorný.
61:04'
Kometa v útočném pásmu, Bartošák si ale dokázal poradit.
60:24'
Radim Zohorna si najížděl k brance, ale vystřelil jen na Bartošákovy betony.
60:05'
Vhazování vyhrávají hosté.
60:01'
Ve třetí třetině branka nepadla, a tak je stav stále nerozhodný. Vítkovičtí ve druhé polovině této třetiny začali být smělejší a více si dovolovali, proti jejich aktivitám byl ale pozorný Čiliak, při kterém stálo také štěstí. Bartošák ale pro tuto část hry svou klec také uzamkl a zahodil klíč, takže o dnešní vítězi bude muset rozhodnout prodloužení. To se bude hrát dvacet minut, první, kdo vstřelí branku si připíše také první výhru v této čtvrtfinálové sérii.
59:30'
Bartošák neměl problém schovat puk ve své lapačce.
59:20'
Erat si bere kotouč a rozehrává.
59:05'
Vítkovičtí vyhazují na zakázané uvolnění.
59:00'
Bartejs poslal odrazem o plexisklo puk za domácí branku.
58:53'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
58:38'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, rozehrávají od Bartošáka.
58:16'
Kotouč v lapačce hostujícího gólmana, bude se vhazovat po jeho pravici.
58:05'
Němec plácnul do puku, ale ten se zastavil na bruslích domácího hráče.
58:00'
Hra je vykázána z útočné pásma domácích pro úmyslný ofsajd.
57:46'
Vítkovičtí znovu v pásmu.
57:25'
Domácí udrželi pásmo, Bartoviče ale tísní Gulaši.
57:14'
Zakázané uvolnění pro Kometu.
57:00'
Mallet sprintuje za kotoučem vyslaným do jeho útočného pásma.
56:51'
Hrbas vystřelil od kruhu na Čiliakovu lapačku.
56:30'
Domácí se snaží propracovat do pásma.
56:09'
Kometa rozjíždí útok.
55:23'
Zdráhal dostal přihrávku na brusle, než ji zpracoval, postaral se o něj u mantinelu Gulaši.
55:13'
Vhazování po pravici Bartošáka.
55:02'
Baranka bojuje s Dočekalem o puk u mantinelu v pásmu před Čiliakem.
54:41'
Domácí posílají zbrkle puk do pásma, je z toho zakázané uvolnění.
54:34'
Lev u mantinelu na kolenou, hra je přerušena.
54:19'
Olesz číhal u tyče, ale puk šel mimo.
54:11'
Závar před Čiliakem, ale vítkovickým se nedaří dostat puk za jeho záda.
53:37'
Čiliak si vyjel až do kruhu, aby odpálil puk, Tybor byl u něj o chvíli později.
53:30'
Bartošák se má v brance co ohánět.
53:03'
Roman dostával dobrou přihrávku do šance před branku, ale kotouč mu utekl.
52:47'
Bude se vhazovat u Bartošáka, teď je ale na řadě komerční přestávka.
52:28'
Kolouch s Kucserou u hostující branky, ale Čiliak jejich nápor ustál.
51:44'
Oba týmy hrají v plném počtu.
51:21'
Hraje se ve středním pásmu.
50:50'
Na opačné straně se v dobré pozici ocitl Nečas, ale zakončení nebylo podle jeho představ.
50:18'
Olesz se Lvem se dostávali k brance, Olesz ale nakonec nemohl svému parťákovi přihrát.
49:44'
Po strkanici u branky hostů jsou současně vyloučeni domácí Szturc za hrubost a hostující Němec za držení.
49:44'
Do šance se dostali Bartovič s Mahbodem, ale sami proti Čiliakovi neuspěli.
49:30'
Holík si přiťukl puk do pásma, ale nakonec nevystřelil.
47:35'
Výborně z prostoru kruhů vypálil Roman, Čiliak ale vytasil lapačku jako semafor!
47:25'
Vítkovičtí točí hostující čtveřici.
46:46'
Hosté vyhazují do středního pásma.
46:38'
Mahbod chvíli dobře clonil před brankou, ale pak udělal Čiliakovi prostor.
46:22'
Po komerční přestávce se hosté znovu dostanou do oslabení, Štencel se provinil hrou vysokou holí.
46:00'
Přetahovanou o puk vyhrávají domácí, kteří jej posílají za Čiliakovu klec.
45:39'
Zaťovič se dostal k puku, nahrál do jízdy na Holíka, který ale vystřelil ještě před kruhy, Bartošák tlumí puk v náručí.
45:03'
Kombinace Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
44:48'
Kolouch se Zdráhalem dobře zdržovali hostující rozehrávku.
44:10'
Tybor se hnal do pásma pro puk, ale hosté jej stihli zpracovat bez potíží.
43:43'
Nečas v obrovské šanci, vystřelil už trochu z úhlu, ale Bartošák byl na správném místě, kotouč vytěsnil, k dorážce do prázdné se nikdo v bílém dresu v blízkosti nenacházel.
43:13'
Útočící strany se střídají, ale gólmani nemusejí zasahovat.
42:41'
Vítkovičtí sice kontrolují puk, ale znovu jsou u své branky.
42:23'
Od své klece rozehrává Výtisk.
41:46'
Zdráhal se projel za brněnskou brankou, puk se mu dostat pod kontrolu nepodařilo.
41:35'
Radim Zohorna si sjížděl k brance, Bartošák raději kotouč přikrývá lapačkou.
41:12'
Hosté v plném počtu, přetahovaná o puk za hostující brankou končí.
40:47'
Po sérii přihrávek pálil z mezikruží v pozici klečícího střelce Tybor, ale minul.
40:31'
Vítkovičtí se dostali do pásma, Čiliak má puk pod kontrolou.
40:01'
Vítkovičtí mají k dispozici ještě 1:10 dlouhou klasickou přesilovku 5 na 4.
40:01'
Ani tato třetina nenašla svého vítěze, hosté potrestali faul Baranky šest minut před druhou sirénou, hosté se ale svou nedisciplinovaností dostali do tří, čehož pouhých čtrnáct vteřin před koncem této třetiny vítkovičtí využili právě Barankou. Hosté mají o něco více ze hry, dokáží zamotat hlavu vítkovickým hráčům, ti se ale mohou spolehnout na Bartošáka, který případné chybky zatím stačí hasit. Boj je to velký, uvidíme, co nám ukáže třetí třetina.
1/3 – 13:17
2/3 – 8:7
Další třetina začne přibližně v 19:25.
40:00'
39:46'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je znovu vyrovnáno!! IVAN BARANKA dostal nabito od Tybora, jeho střela nad lapačku zaplula přesně do branky – 2:2. Asistence: Radoslav Tybor, Ondřej Roman.
39:30'
Domácí zatím na brněnskou branku nevystřelili.
39:12'
Hosté jdou do tří, Malec úmyslně posunul branku.
39:11'
Barankova střela propadla pod padajícím Zaťovičem.
38:53'
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
38:38'
Za podražení usedá za katr hostující Nečas.
38:28'
Na opačné straně se do branky dostával Bartovič, dorážet mohl Szturc, ale beci svému gólmanovi pomohli.
38:20'
Vincour si najel až téměř k domácí brance, jeho lehká střela ale Bartošáka nepřekvapila.
37:48'
Ofsajd Komety.
37:35'
Hrbas po zaváhání vystřelil na Čiliaka, ten jeho pokus vytěsnil.
37:24'
Ofsajd pro hosty.
36:17'
Další nájezd hráčů Komety, ale i ten Bartošák dokázal ustát.
35:42'
Nečas s Radimem Zohornou ujížděli na branku proti bránícímu Výtiskovi, Nečasova střela šla mimo.
35:01'
Trška neměl komu nahrát, vystřelil přes obránce, hostující gólman toho příliš neviděl, ale lapačku vysunul včas.
34:43'
Lev s Oleszem se našli před Čiliakovou brankou, ale puk mířil těsně vedle.
33:36'
Kometa využívá svou přesilovku!! Zaťovič poslal puk k brance, HYNEK ZOHORNA jej posílá do horní části branky – 1:2. Asistence: Martin Zaťovič, Martin Erat.
33:23'
Eratova střela byla sražena do vzduchu a do rohu.
32:54'
Po komerční přestávce bude za nedovolené bránění potrestán domácí Baranka.
32:49'
32:48'
V situaci dva na dva se objevili hosté, Čermák byl ale rychlejší a puk spoluhráče nezachytil.
32:34'
Domácí zahajují od své branky.
32:23'
Ofsajd pro vítkovické.
32:07'
Hosté zachytili domácí nahrávku a posílají puk směrem k Bartošákovi.
31:47'
Vítkovičtí musejí rozehrát ze svého pásma.
31:22'
Puk prošel přes brankoviště, ale Lvovu hůl minul.
30:54'
Květoň našel u opačné tyče Lva, ale ten netrefil přihrávku podle představ.
30:49'
Za držení je mezi trestoměřiče odeslán hostující Dočekal.
30:23'
Trška u modré obehrál Haščáka, jeho následnou střelu vytěsnil Čiliak vyrážečkou.
30:05'
Dalekonosná střela Zdráhala nemohla Čiliaka příliš rozhodit.
29:45'
Nečas sprintoval do pásma za pukem, ale Hrbas byl rychlejší.
29:27'
Vítkovičtí rozehráli dlouhými přihrávkami, je z toho ale v konečném důsledku ofsajd.
28:51'
Hra se v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu.
28:07'
Slobodovi na útočné modré proklouzl kotouč, Malec jej zatlačil až za branku a málem toho dokázal využít.
27:59'
Zakázané uvolnění Brna.
27:49'
Hrbas se snaží dostat puk do pásma, vítkovickým se ale nepodaří v něm usadit.
27:09'
Kometa znovu v pásmu, domácím se nedaří dostat hru do bezpečí.
26:40'
Hynek Zohorna vletěl do pásma, nahrál před branku na Nečase, ten ale trefil Bartošáka.
26:31'
Hosté rozehráli nepřesně na zakázané uvolnění.
26:10'
Trška dostal puk jen k obrané modré.
26:05'
Vítkovičtí se vydali do pásma, ale už záhy museli vycouvat a stáhnout se k vlastní brance. Probíhá komerční přestávka.
25:41'
Hruška chtěl zamést puk do branky, ale nepodařilo se.
25:32'
Erat se u branky zamotal kolem Szturcových bruslí a nemohl tak vystřelit.
24:52'
Brňané používají často puk jako míč při kopané, z toho pramení nebezpečné puky poletující vzduchem u Bartošáka.
24:32'
Kometa u puku, bude rozehrávat.
23:56'
23:40'
Další nepozornost hostů mohl využít Szturc, ale nezakončil ideálně.
23:16'
Kolouch s Kucserou se dostali k puku a svorně zamířili k Čiliakovi.
22:59'
Kometa znovu usazena v pásmu.
22:37'
Klok vyhazuje až do útočného pásma Vítkovic.
22:12'
Zaťovič s Eratem před domácí brankou, puk se jim ale ze vzduchu nepodařilo dostat do branky, Bartošákova lapačka byla rychlejší.
21:56'
Trochu přísné vyloučení, ale i tak si půjde Bartovič na dvě minuty odpočinout za nedovolené bránění.
21:45'
Vítkovičtí vystihli možnost, Dej se řítil podél mantinelu na branku, před bránícího hráče ale gólmana nepřekvapil.
21:20'
Baranka zamířil na vzdálenější tyč, Čiliak lapá do lapačky a posílá puk zpět do hry.
21:05'
Erat se projel kolem vítkovické klece, ale zakončil jen do Bartošáka.
20:46'
Roman ve spolupráci s Klokem, ale Čiliak byl na místě.
20:24'
Vítkovice neudržely pásmo, musejí zpět k Bartošákovi.
20:13'
20:12'
Vhazovat se bude u Čiliaka.
20:01'
První třetina je za námi a na multimediální kostce nad ledem svítí nerozhodný stav 1:1. Domácí potěšili své fanoušky gólem ve třetí minutě hry, kdy využili přesilovku Romanem. Poté byl k vidění svižný hokej na obě strany, obě mužstva si dokázala připravit šance, Kometa navíc začala využívat rychlých protiútoků. Zhruba v polovině první části se vyrovnání dočkali fanoušci hostů, když odkryté klece využil Hynek Zohorna. Domácí mají k dobru ještě dvanáct vteřin přesilové hry, uvidíme, zda se jim tento krátký čas podaří využít.
1/3 – 13:17
Další třetina začne přibližně v 18:19.
20:00'
19:57'
Čermák se vydal do pásma, od kruhu vyslal spíše propagační střelu.
19:44'
Brňané posílají puk do bezpečí.
19:34'
Vítkovičtí si posílají kotouč podél mantinelu.
19:21'
Domácí doráželi na hostující branku, to se ale nelíbilo hostům a za brankou se strhla menší šarvátka, která se obejde bez trestů.
18:51'
Vítkovičtí se usazují v pásmu a ostřelují Čiliaka.
18:38'
Kometa odeslala kotouč do bezpečí.
18:25'
Vítkovice rozehrávají z pásma před Bartošákem.
18:13'
Ta faul loktem bude pykat hostující Erat.
17:57'
Radim Zohorna mířil do pásma a šel si pro faul, úmysl mu ale nevyšel.
17:46'
Vhazuje se ve střením pásmu.
17:32'
Bartovič si prostor u brněnské klece neudělal.
17:08'
Lev zdálky nastřelil lapačku Čiliaka, ten rychle rozehrává.
16:51'
Kotouč se ocitá mimo hrací plochu, bude se vhazovat po pravici brněnského gólmana.
16:04'
Čermák se pustil k Bartošákovi, ale nastřelil jen jeho náruč.
15:49'
Hosté mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.
15:25'
Domácí v pásmu, ale na branku nevystřelili.
15:08'
Nepřesnou rozehrávku hostů vystihl Olesz, který se hned vydal k brance a nastřelil Čiliakovo rameno.
14:43'
Kometa se dostala lehce do pásma, puk ale končí v ochranné síti.
14:30'
Barinka si stahuje kotouč a couvá k vlastní brance.
13:47'
Roman byl tísněn, přesto poslal puk směrem k brance, ale nikdo z jeho spoluhráčů na místě nebyl.
13:25'
Vítkovičtí postupovali kupředu, ale hosté byli proti.
13:04'
Hosté v ofsajdu, následuje komerční přestávka.
12:32'
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
12:05'
Slobodovi se nepodařilo zastavit Holíka, který ujel podél mantinelu.
11:40'
Domácí mohou rozehrát z pásma.
11:11'
Brňané v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.
10:17'
Je vyrovnáno!! Mallet pálil na Bartošáka zleva, puk se ale od jeho betonů odrazil k HYNKOVI ZOHORNOVI, který využil odkryté části branky – 1:1. Asistence: Alexandre Mallet, Michal Gulaši.
10:07'
Nečas byl v kruhu úplně sám, řekl si o přihrávku, ale Sloboda mu vjel do střely a puk vytěsnil.
09:42'
Zaťovič ztratil v pásmu v rychlosti kotouč.
09:19'
Vítkovičtí v pásmu, Dej branku přestřelil.
08:36'
Erat se dostal do rychlého úniku, ale Bartošák byl na jeho střelu připraven.
08:28'
Zdráhal se dostal k puku, z otočky nahrával před branku, ale Kucserovi chyběl krok, aby přihrávku zachytil.
08:08'
Hostující rozehrávku zdatně narušuje Květoň.
07:46'
Domácí na skok v pásmu, souboj o puk ale nevyhráli.
07:31'
Před domácí brankou to zavánělo gólem, závar ale dokázali domácí zvládnout. Následuje komerční přestávka.
07:19'
07:07'
Krejčík nastřelil od modré zadní mantinel, vítkovičtí ihned vyhazují puk.
06:58'
Několik pokusů si teď připravil Nečas, ale ani jeden se za Bartošáka nedostal.
06:24'
Dobře si k Bartošákovi najel Nečas, ale nevyzrál na něj.
06:08'
Vítkovičtí posílají puk k Čiliakovi, obě mužstva střídají.
05:50'
Němec se od modré neprosadil, stejně jako Holík od kruhu.
05:35'
Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.
05:19'
Přesilovku si zahrají i hosté, za krosček je vyloučen domácí Lev.
04:47'
Jeden z brněnských hráčů přisedl Slobodu, tomu se to pramálo líbilo, ale sudí nic nepostřehli.
04:28'
Rychlá akce Brna, Haščák kotouč přes Bartošáka nedostal.
03:57'
Slušný závar předvedli před Čiliakem domácí, Mahbod ale puk do branky nedostal, nevedlo se ani Bartovičovi, ale ani hostující gólman nevěděl, kam dříve skočit.
03:34'
Brňané v pásmu, ale Bartošák má dobrý výhled.
02:37'
Vítkovičtí využívají přesilovku!! Sloboda pálil od kruhu, odražený puk se dostal k ONDŘEJI ROMANOVI, který jej umístil do otevřené části branky – 1:0. Asistence: Karol Sloboda, Ivan Baranka.
02:20'
Baranka tvrdě nastřelil hráče, který se vrhl do dráhy puku.
02:09'
Do pásma zavezl kotouč Roman, domácí se mohou usadit.
01:56'
Sudí vykazuje hru do středního pásma pro útočícího hráče v brankovišti Komety.
01:45'
Trška se dostal až k Čiliakově kleci, ten byl ale na místě.
01:35'
Dočekal zavezl kotouč do pásma před Bartošáka, ale tam o něj přišel.
01:28'
Vítkovičtí se v pásmu dlouho neohřáli.
01:06'
Tybor byl nedovoleně zastaven, hostující Gulaši bude pykat za nedovolené bránění.
01:00'
Květoňova střela nebyla vůbec přesná.
00:47'
Domácí rozehrávají od své klece.
00:34'
Rychlá akce skončila za brankou Vítkovic, ty přešly do protiútoku, který zastavuje ofsajd.
00:13'
Dejovi se po vhazování nepodařilo vypíchnout kotouč, hosté se řítí k Bartošákovi.
00:10'
Vítkovický led zasypaly papírové spirály, hra je přerušena.
00:10'
Úvodní vhazování vyhráli hosté, poté ale kombinovali na zakázané uvolnění.
00:01'
Velkolepá šou už za pár minut vypukne. Vítkovičtí fanoušci si po čtyřech letech znovu zafandí ve čtvrtfinále a poženou svůj tým kupředu. Stejně jako početná kolonie diváků, fandícím Kometě. Máme se na co těšit.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Dej, Lev – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda.
Pikantní bude toto čtvrtfinále pro vítkovického Petera Tršku, který loni slavil mistrovský titul právě s Kometou. V týmu Brna najdeme ale také další hráče, kteří mají na ostravský celek vazby, ať už jde o obránce MIchala Gulašiho, Jana Štencela, Michala Barinku nebo útočníka Leoše Čermáka, který s Vítkovicemi slavil stříbrné medaile v roce 2002.
Jako o možné čtvrtfinálové dvojici se o těchto dvou týmech mluvilo už téměř měsíc dopředu, nakonec to také tak dopadlo. Vítkovická bilance není s týmem Komety příliš růžová, ze čtyř zápasů vyhráli svěřenci trenéra Petra jen jeden (1:5; 0:1; 3:1 a 0:2). Tuto bilanci ale házejí za hlavu jak hráči Vítkovic, tak hráči Komety, protože play-off je – jak známo – přece jen naprosto jiná soutěž.
Lídrem Komety Brno je s šestačtyřiceti kanadskými body útočník Martin Erat (12+34), nejlepším střelcem je však s patnácti přesnými zásahy útočník Alexandre Mallet (15+13). S pětatřiceti body je druhým nejproduktivnějším hráčem a tím i nejlepším obráncem Jakub Krejčík (8+27). Devětapadesát trestných minut si vykoledoval útočník Alexandre Mallet. Ve statistikách Radegast indexu nasbíral sto devětapadesát bodů vítkovický odchovanec, obránce Michal Gulaši. Největší porci zápasů odchytal gólman Marek Čiliak s průměrem 2,27 a úspěšností 91,60 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic se po základní části stal útočník Jakub Lev s pětatřiceti kanadskými body (19+16), nejlepším nahrávačem byl s třiadvaceti přihrávkami útočník Ondřej Roman (10+23). Nejlepším obráncem se stal se čtyřiadvaceti body Ivan Baranka (3+21). Nejtrestanějším mužem týmu se stal obránce Lukáš Klok se sto jedna trestnými minutami. Lídrem ve statistikách Radegast indexu nejen klubových, ale extraligových, není nikdo jiný než obránce Jan Výtisk s dvě stě osmi body. Převážnou většinu zápasů odchytal gólman Patrik Bartošák s průměrem 2,11 a úspěšností 93,34 %.
Vítkovice skončily po základní části na skvělém 4. místě tabulky, s bilancí 26-4-6-16 a aktivním skóre 157:119 si připsaly 92 bodů, stejně jako třetí Třinec. Kometa se usadila na 5. místě tabulky, za bilanci 23-6-9-14 a aktivní skóre 148:121 nasbírala 90 bodů.
Je to tady!! Základní část Tipsport extraligy je pro letošní ročník minulostí, vrchol sezóny ale začíná právě tady a právě teď. Vítkovice vyzvou ve čtvrtfinále Generalli play – off úřadujícího mistra – Kometu Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.