Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Pardubice - 28. března 2022   17:00

Č. Budějovice
04:54' Pech (Gulaš, Šenkeřík) • 24:41' D. Voženílek (Bučko, Valský) • 37:06' Pech (Šenkeřík) • 56:02' Vondrka (Valský, J. Novotný)
4:3
(1:2, 2:1, 1:0)
Stav série: (4:1)
Pardubice
01:19' T. Kaut  (Hrádek, J. Kolář) • 05:48' Říčka  (Cienciala) • 29:36' Koffer  (Košťálek, O. Vála)
Hrachovina (6.–7. Strmeň) – Piskáček (A), Percy, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štich, Remta – Gulaš (C), Pech (A), Abdul – Holec, Koláček, Vondrka – Valský, J. Novotný, D. Voženílek – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek.
Šír, Hejduk – Lederer, Rampír
Budvar aréna, České Budějovice
6 421 (Vyprodáno) diváků
Pardubice
Frodl (Klouček) – J. Mikuš (A), Petgrave, O. Vála, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, Sergijenko – Paulovič, Poulíček (C), Camara – Říčka, R. Kousal, Cienciala – Hecl, T. Kaut, Blümel – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

SESTŘIH: České Budějovice - Pardubice 4:3. Motor je v semifinále! Pátý duel rozhodl čtyři minuty před koncem Vondrka

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Je dobojováno! Hokejisté českobudějovického Motoru postupují do semifinále! O rozhodující trefu pátého duelu se v 57. minutě postaral Michal Vondrka, který proměnil svůj samostatný únik. Hosté měli k dispozici ještě na konci zápasu přesilovou hru, kterou zdvojnásobili odvoláním Dominika Frodla z branky, velká obětavost Jihočechů a Dominik Hrachovina v brance však srovnání nedopustili. Budvar aréna tak může slavit, v Českých Budějovicích se hned ve druhé sezoně po návratu do nejvyšší soutěže bude hrát semifinále!
59:38'
Postup domácích mohl pojistit Michal Vondrka, střelec dnešní čtvrté trefy těsně minul odkrytou hostující branku!
58:55'
Kousal dlouho držel kotouč na své hokejce, následně našel Košťálka, do jehož rány padl obětavě Jan Piskáček.
58:24'
Frodl je pryč z branky, hosté v šesti!
58:24'
Hostující střídačka si zažádala o oddechový čas!
58:24'
Na trestnou lavici usedá Lukáš Pech, hosté mají velkou šanci ke srovnání stavu!
58:24'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Lukáš Pech – 2 min., podrážení).
57'
Vondrka skóroval po bekhendové kličce a přiblížil Motor k semifinále, 4:3
57:55'
Domácí se provinili faulem, signalizovanou výhodou mají k dispozici hosté.
57:12'
Velký závar před domácí brankou. Rány Pauloviče ani Koláře nevyzráli na domácího brankáře.
56:43'
Díky zakázanému uvolnění domácích se Dynamo vrací před branku Dominika Hrachoviny.
56:02'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor jde necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby do vedení! Sám na Dominika Frodla postupoval Michal Vondrka, který kličkou do backhandu vyzrál na hostujícího brankáře! Asistence: Jakub Valský a Jiří Novotný.
55:45'
Velký tlak domácích zakončil po nabídce Piskáčka Lukáš Pech, jehož dělovku likviduje výborným zákrokem Dominik Frodl!
53:37'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Piskáček, který obral o kotouč Poulíčka a následně založil další útočnou akci domácích.
53:19'
Dnešní utkání sleduje vyprodaná Budvar aréna, na páté čtvrtfinálové utkání si našlo cestu 6 421 diváků!
53:19'
Šenkeříkovo nahození tečoval Beránek vysokou holí, hra je přerušena. Čeká nás další komerční pauza.
52:30'
Šikovně se uvolnil Daniel Voženílek, který následně kotouč předložil Jakubu Valskému, jemuž zpracování kotouče trvalo až moc dlouho. Hosté ho o kotouč obrali.
51:55'
Po delším čase na delší čas uzamkly svého soupeře také Pardubice. Celý nápor Dynama vyvrcholi ranou Jana Košťálka, kterou Hrachovina udržel v náruči.
50:55'
Domácí se řítili do přečíslení dva na jednoho. Martin Hanzl našel Miroslava Holce, kterého v obrovské šanci vychytal Dominik Frodl!
50:01'
Rychlost nabral ve středním pásmu Robert Říčka, jenž vypálil okamžitě na domácí branku. Jeho rána orazítkovala mantinel za brankou Motoru.
48:59'
Zblokovaná střela Jana Piskáčka se dostala až na hůl Stuarta Percyho, jenž ještě naznačil hostujícímu útočníkovi střelu a až následně vypálil. Dominik Frodl dokázal kotouč odvrátit vyrážečkou.
48:20'
Po úmyslném ofsajdu českobudějovického celku se hra posouvá před Dominika Hrachovinu.
48:14'
Domácí uzamkli svého soupeře v jeho třetině. Dostatek prostoru ke střele od modré čáry dostal Miroslav Holec, který zkoušel přízemní střelou zaskočit Frodla. Ten jeho ránu vyrazil betonem do ochranné sítě.
46:48'
Poulíček pálil z otočky, před Hrachovinou projížděl Camara, který mu zhoršil výhled na kotouč. Domácí brankář si však s ranou hostujícího kapitána dokázal poradit.
46:15'
Z velké dálky vypáli aktivní Petr Šenkeřík, jehož ránu Frodl vyrazil do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
45:53'
Pasáž bez větších šancí na obou stranách. Po dalším zakázaném uvolněním se všichni aktéři stěhují před hostující branku.
44:33'
Důležitým vyjetím z branky se prezentoval Dominik Hrachovina, který dokázal odpálit kotouč před najíždějícím Andělem.
43:30'
Od levého kruhu pálil po dobré kombinaci domácích Petr Šenkeřík, jeho povedenou ránu vytáhl Dominik Frodl lapačkou!
42:51'
Po zaváhání domácí obrany se tlačil do zakončení David Ciencala, svým zakončením napnul pouze boční síť.
42:34'
Percyho nabídka nenašla hůl spoluhráče, hra se stěhuje před domácí branku.
41:00'
Zpoza branky se šikovně vytočil Voženílek, na poslední chvíli mu kotouč odebral Vála.
40:43'
Po odpálení kotouče Košťálkem končí puk na pardubické střídačce. Vhazovat se bude před Frodlem.
40:01'
Úvodní buly třetí periody zvládli hosté, kteří se vrhají do útoku.
40:01'
Všichni aktéři dnešního pátého čtvrtfinále nejvyšší soutěže jsou zpět na ledové ploše. Třetí část je před námi!
Druhé dějství je minulostí. Domácím se podařilo srovnat ve 25. minutě zásluhou Daniela Voženílka. Dynamo si vzalo vedení zpět přesně v polovině základní hrací doby, kdy střela Košťálka trefila před brankou stojícího Filip Koffera. Domácí však potřetí dokázali reagovat, když se prosadil těsně po konci přesilové hry ranou od modré čáry Lukáš Pech. Do třetí třetiny vstoupíme tedy za vyrovnaného stavu, což nám slibuje velmi zajímavou podívanou! Dozvíme se dnes dalšího semifinalistu nejvyšší soutěže, nebo vrátí Dynamo sérii do Pardubic?

Střely na branku: 20:19.
40:00'
39:28'
Voženílek po přechodu modré čáry okamžitě pálil, Frodl na jeho ránu viděl, a tak s ní neměl větší problémy.
39:16'
Nahození Vály končí v ochranné síti. Vhazovat se opět bude před Hrachovinou.
39:07'
Domácím se nepodařilo několikrát během krátké chvíle vyhodit, celou situaci uklidňuje Hrachovina, který drží kotouč ve své lapačce.
38'
Pech v závěru přesilovky propálil Frodla, 3:3
38:23'
Po vhazování před Hrachovinou vysekl jeden z hostů Pechovi hůl, rozhodčí ani tentokrát vylučovat nebudou.
37:48'
Valský stažen před modrou čarou Válou, rozhodčí nechávají hru plynout.
37:06'
Motor opět srovnává! LUKÁŠ PECH tvrdou ranou od modré čáry srovnává stav zápasu těsně po přesilové hře! Asistence: Petr Šenkeřík.
36:08'
Kostrbatý přechod Motoru do útočného pásma se nakonec podařil, domácí kombinují v útočné třetině.
35:43'
Přesilová hra zatím domácím moc nevychází, hosté se osvobozují.
35:03'
Vysokou holí zahrál nedovoleně Matěj Paulovič. První přesilovou hru zápasu obstará domácí Motor.
35:03'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., vysoká hůl).
34:41'
Vondrka se vysmykl Mikušovi, následná nabídka Gulaše před branku adresáta nenašla.
34:18'
Milan Gulaš prověřil pozornost Dominika Frodla ze středního pásma, domácí kapitán vybojoval buly v útočné třetině.
34:11'
Riskantní přihrávku Piskáčka na střed obranného pásma vystihl Blümel, který svůj pokus poslal pouze do náruče Hrachoviny. Následuje komerční přestávka.
33:47'
Po vyhození Koláře je tu zakázané uvolnění Dynama. Hra se vrací před Frodla, domácí zůstávají v náporu.
33:08'
Před střídačkou Dynama zůstává ležet Filip Koffer po ataku od Piskáčka. Hlavní sudí se ještě poradí, jestli prohřešek domácího obránce neohodnotí dvouminutovým trestem.
32:01'
Po vydolování kotouče za brankou domácích se dostal ke střele obránce Dynama Jan Koštálek. Tvrdý projektil hostujícího obránce Hrachovina vyrazil do rohu.
31:07'
Nahození Šticha se svezlo po rameni Karabáčka až za hostující branku. Hosté se po vyhození kotouče do středního pásma dostanou ke střídání.
30'
Koffer bruslí usměrnil puk do branky po ráně Košťálka. Dynamo znovu vede, 2:3
30:38'
Ke střele od modré čáry se dostal po nabídce Jiřího Novotného Petr Šenkeřík. Jeho dělovka těsně minula hostující svatyni.
30:00'
Gulaš se protáhl kolem hostujícího obránce, hledal před brankou Pecha, kterému však střela sjela.
29:36'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice opět vedou! Po výměně kotouče mezi Válou a Koštálkem na modré čáře vypálil druhý jmenovaný. Jeho střela trefila brusli FILIPA KOFFERA stojícího před brankou. Asistence: Jan Košťálek a Ondřej Vála.
28:51'
Po boji ve středním pásmu vydoloval kotouč Hecl, jehož rána orazítkovala pouze mantinel za brankou.
28:18'
Mezi kruhy dostal dostatek prostoru Matěj Paulovič, který ve velké šanci branku netrefil!
27:43'
Martin Hanzl našel v obrovské šanci Percyho, který v dobré pozici minul branku!
27:12'
Po uvolnění našel Paulovič mezi kruhy dobře stojícího Poulíčka, jeho rána bez přípravy končí v lapačce Hrachoviny.
26:21'
Po dobrém tlaku domácích opět v akci aktivní Voženílek. On ani Jiří Novotný však kotouč za Frodla dostat nedokázali.
26:09'
Rána aktivního Bučka trefila pouze Koláře, kotouč končí mimo led. Následuje komerční přestávka.
25'
Motor odměněn za velký tlak! Puk odražený od tyčky dopravil do branky Voženílek, 2:2
25:26'
Po zaváhání domácí defenzivy pálil Říčka, do jeho střely se vložil Holec, který zabránil k tomu, aby se kotouč dostal až k domácímu brankáři.
25:14'
Špatný přechod přes modrou čáru od budějovického celku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:41'
Motor srovnává! Ránu Martina Bučka vyrazil Dominik Frodla pouze před sebe, kde si ho našel DANIEL VOŽENÍLEK, který k radosti domácích fanoušků srovnává stav! Asistence: Martin Bučko a Jakub Valský.
23:40'
Domácí se řítili do přečíslení, po nabídce Pecha orazítkoval Miroslav Holec tyč hostující branky!
21:33'
Po ráně Ciencaly se tlačil do zakončení Říčka, hostující útočník byl však čistě odblokován, k dorážce se tedy nedostal.
20:03'
Z důvodu poruchy časomíry bude i druhá část měřena na stopkách!
20:01'
Sudí i hráči obou celků se již vrací na led Budvar arény. Nic nebrání tomu, aby mohla odstartovat druhá část dnešní čtvrtfinálové bitvy!
Máme za sebou úvodní třetinu, ve které o zajímavé či kuriózní situace nebyla nozte. Radostněji do kabiny odchází hráči Dynama, kteří se ujali vedení hned ve 2. minutě, když nahození Hrádka tečoval Tomáš Kaut. Budějovičtí odpověděli v 5. minutě, kdy po zadovce Milana Gulaše dostal nadvakrát kototuč za záda Frodla Lukáš Pech. Remízový stav však vydržel pouze padesát čtyři sekund, když překlopil vedení na stranu hostů Robert Říčka.

Střely na branku: 7:10.
20:00'
19:37'
Piskáček našel mezi hostujícími obránci dobrou nahrávkou Beránka, kterého rána zamířila do náručí Frodla.
18:51'
Nepovedený přechod Dynama do útočného pásma, po ofsajdovém postavení se bude vhazovat ve středním pásmu.
18:30'
Boj o kotouč za brankou Frodla nenašel vítěze, hra je přerušena.
17'
Frodl se stačil přemístit proti střele Gulaše!
17:41'
Po dobrém uvolnění hostů se dostal k zakončení Robert Kousal, jehož ránu dokázal Hrachoviny vytáhnout pravým ramenem.
17:21'
V Budvar aréně došlo k problému s časomírou, závěr úvodní části tedy bude měřen na stopkách.
16:20'
Po boji o kotouč za brankou se ve velké šanci objevil před hostující brankou Martin Bučko, který nezpanikařil a ještě puk předložil do lepší pozice Milanu Gulašovi. Ránu domácího kapitána z dobré pozice vytáhl výborným zákrokem Dominik Frodl!
15:49'
Kotouč odpálený Hrádkem končí po teči mimo hrací plochu. Vhazovat se bude opět před Frodlem.
15:40'
Rozehrávka Michala Hrádka nebyla jedna z nejpřesnějších, po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před strážce hostující svatyně.
15:08'
Gulaš nahazoval před branku na rozjetého Vondrku, ten na jeho nabídku jen těsně nedosáhl!
14:32'
Dostatek prostoru dostal na pravém kruhu Jan Košťálek, jehož ránu Hrachovina pouze vyrazil. Kotouč následně poskakoval v brankovišti Hrachoviny, který dokázal nakonec kotouč přikrýt lapačkou.
13:08'
Špatný přechod útočného modré čáry od budějovického celku. Po ofsajdovém postavení se bude vhazovat ve středním pásmu.
12:51'
Mezi obránci se proháčkoval Lukáš Pech, který vybídl ke střele Gulaše. Rána domácího kapitána pouze orazítkovala mantinel za brankou.
12:32'
Percy zavezl kotouč od útočného pásma. Po výměně s Holcem se k zakončení dostal Beránek, jehož rána končí v náručí Frodla. Následuje komerční přestávka.
11:33'
Nabito dostal na modrou čáru Vála, který okamžitě vyslal další nebezpečnou střelu na Hrachovinu. Jeho rána prolétla těsně kolem pravé tyče domácí branky.
11:18'
Nepřesná rozehrávka Motoru končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje zpět před Hrachovinu.
11:05'
Po pasáží plné rychlých protiútoků uklidňuje hru Vráblík, který čeká na své vystřídající spoluhráče.
10:22'
Po dobré výměně kotouče mezi Paulovičem a Poulíčkem se následně dostal ke střele Kolář. Jeho přízemní střelu dokázal Štich zblokovat.
09:51'
Zpoza branky se dokázal natlačit před Frodla Voženílek. Domácí útočník byl však dobře obsazen hostujícími obránci, a tak se nedokázal dostat k přesnějšímu zakončení.
09:11'
Při rychlém protiútoku hostů dostal dostatek prostoru Hecl, který dobře mířil mezi ruku a vyrážečku Hrachoviny, ten však svoji mezírku v postavení dokázal vykrýt.
08:50'
Nápor domácích zhatila nepřesná nahrávka Abdula, kterou přečetl Vála.
07:51'
Paulovič se dobře zbavil svého strážce a našel rozjetého Camaru. Ten si se svým zakončením počkal, kličkou na Hrachovinu nevyzrál.
6'
Poulíček trefil nejprve tyčku, o chvíli později už však vrátil Dynamu vedení Říčka, 1:2
06:28'
Po pravém mantinelu se protáhl Karabáček, který hledal před brankou své spoluhráče. Hanzl ani Beránek na nabídku svého spoluhráče nedosáhli.
06:01'
Kuriózní situace na domácí straně. Dominik Hrachovina po druhé inkasované brance opustil branku Motoru, po třinácti sekundách se však Hrachovina vrací do branky a bude v zápase pokračovat!
06:01'
Střídání v týmu Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Jan Strmeň, přichází Dominik Hrachovina.
5'
Zadovku Gulaše využil před brankou osamocený Pech, 1:1
05:48'
Střídání v týmu Motor České Budějovice: ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Jan Strmeň.
05:48'
Hosté jdou opět do vedení! Po chybě Voženílka za brankou se dostal ke kotouči David Ciencala, jenž našel před brankou volného ROBERTA ŘÍČKU, který se nemýlil! Asistence: David Ciencala.
04:54'
Domácí rychle odpovídají! Nahození Šenkeříka si za brankou sebral Milan Gulaš, který zadovkou našel LUKÁŠE PECHA, jenž nadvakrát dokázal dostat kotouč za Frodla! Asistence: Milan Gulaš a Petr Šenkeřík.
04:46'
Po tlaku domácích se dostal ke kotouči Košťálek, který raději odpaluje kotouč přes všechny čáry.
04:07'
Petgrave dostal dostatek prostoru na modré čáře. Hostující obránce celou situaci nevyřešil dobře, kotouč končí v ochranné síti.
03:50'
Rozehrávku Mikuše nezachytil žádný z jeho spoluhráčů. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Frodla.
03:18'
Další velká šance hostů! Mezi kruhy dostal dostatek prostoru ke střele Robert Kousal, který těsně minul domácí svatyni!
2'
Rychlý start pro hosty! Hrádkovu střelu tečoval Kaut, 0:1
02:45'
Za brankou domácích ukázal svojí práci hokejkou Hrachoviny, který přesně rozehrál na svého spoluhráče a založil tak akci Motoru.
02:13'
Další zákrok musel vytáhnout Hrachovina. Camara to backhandem zkoušel, na domácího brankáře si tentokráte nepřišel.
01:19'
Hosté jdou rychle do vedení! Nahození Hrádka od modré čáry dokázal tečovat mezi betony Hrachoviny TOMÁŠ KAUT! Asistence: Michal Hrádek a Jan Kolář.
01:05'
První zákrok si připsal i Hrachovina, který raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
00:53'
První vážnější ohrožení hostující branky obstaral Jakub Valský, který pálil z pravého kruhu. Jeho ránu Frodl dokázal vyrazit do rohu.
00:34'
Nepřesnou rozehrávku hostí dokázal vystihnout Abdul, který však následně nepřesně nahrál.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyznělo lépe pro domácí, kteří se okamžitě vrhají dopředu.
00:01'
Před zápasem je oceněn domácí útočník Lukáš Pech, pro kterého jde dnes o 1000. zápas v nejvyšší soutěži!
Všichni aktéři dnešního duelu již nastupují na led Budvar arény. Za malou chvilku půjdeme na to!

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček, Percy, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štich, Remta – Gulaš, Pech, Abdul – Holec, Koláček, Vondrka – Valský, J. Novotný, D. Voženílek – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek.

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Petgrave, O. Vála, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Sergijenko – Paulovič, Poulíček, Camara – Říčka, R. Kousal, Cienciala – Hecl, T. Kaut, Blümel – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Lederer, Rampír.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Motor zvládl první tři zápasy série a před sobotním duelem byl ve vedení 3:0 na zápasy. Sérii ukončit se mu ve městě perníku nepodařilo. Prohra 2:3 ho vrací na pondělní utkání do Budvar arény, kde bude mít další možnost postoupit. V pondělním pátém zápase série dojde k významné události. Českobudějovický útočník Lukáš Pech, který v základní části skončil na prvním místě produktivity svého týmu a celkově na druhém místě kanadského bodování ligy, odehraje své 1000. utkání v české nejvyšší soutěži! Hráč, jenž v extralize nastoupil za Karlovy Vary či pražskou Spartu, je nyní lídrem kanadského bodování svého týmu ve vyřazovacích bojích (1+4).

Jihočeši se v pondělním klání budou muset nejspíše opět obejít bez zraněného lotyšského beka Kristoferse Bindulise, kterého trápí zranění ramene. Co je ale skutečně jisté, je, že Motor bude postrádat obránce Jana Štencela, který pyká za faul na Roberta Říčku ze třetího zápasu série, kdy mu dodatečně byl udělen zákaz startu ve dvou nadcházejících utkáních. V pondělí ještě za svůj tým moct nastoupit nebude.

HC DYNAMO PARDUBICE
Pardubické Dynamo prohrává v sérii 1:3 a nemá co ztratit. V sobotním zápase, kdy byl na programu čtvrtý duel čtvrtfinálové série, museli Pardubičtí nutně zvítězit, aby jim neskončila sezona. Zvítězit se jim podařilo. A to i díky skvělému začátku, když už po dvanácti sekundách hry otevřel skóre Matej Paulovič. Ten samý hráč v sedmé minutě vedení navýšil. Východočeši vyhráli 3:2, byť střelecky navrch měl Motor.

Pardubické statistiky v play-off vede David Cienciala (2+3).

Mužstvo z východu Čech se musí potýkat s absencí zraněného Adama Musila, který se zranil ve druhém utkání na jihu Čech. Otazník visí i nad obráncem Janem Zdráhalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.