Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Sparta - 7. dubna 2022   19:00

Č. Budějovice
08:20' Gulaš (Pech, D. Voženílek) • 50:10' D. Voženílek (J. Ondráček)
2:3
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Stav série: (0:3)
Sparta
56:01' M. Řepík  (Moravčík, Šmerha) • 58:36' Chlapík  (Matuškin) • 71:55' Chlapík
Hejduk, Kika – Lhotský, Svoboda
Budvar aréna, České Budějovice
6 421 diváků
Sparta

SESTŘIH: České Budějovice - Sparta Praha 2:3p. Motor poslal do kolen zkrat Gulaše, dvakrát se trefil Chlapík

Motor tak prohrál i třetí utkání a zítra bude na sparťanské lopatě. Dnes je ale jasným viníkem Milan Gulaš, který zbytečně neudržel emoce na uzdě. Hezký večer!
71:55'
Sparta právě vstřelila branku!
Ale máme rozhodnuto! FILIP CHLAPÍK dostal puk z buly a vypálil na přední tyč, okolo lapačky Hrachoviny.
71:52'
Hru teď kouskují častá přerušení, pro vyčerpaný Motor je to určitě dobře, ale nervy musí pracovat.
70:39'
Pavelka přestřelil branku. Hrachovina by teď neměl šanci zasáhnout.
70:19'
Vráblíkova střela byla zvednutá do ochranné sítě.
69:53'
Moravčíkovu střelu si domácí gólman pohlídal.
69:37'
Sparta je usazena hluboko před Hrachovinou.
68:51'
Piskáček ztratil kotouč před vlastní brankou, ale Sparta toho nedokázala využít.
68:13'
Hanzl se obtočil okolo branky a mířil na zadní růžek, nezvedl ale dostatečně kotouč.
68:00'
Michal Vondrka se prodral k samostatnému úniku, ale zakončil těsně mimo!
65:50'
Hrachovina se rychle přesunul k druhé tyči a utěsnil střelu zpoza branky.
65:05'
Sudí se zřejmě rozhodli v prodloužení nevylučovat za naprosto jasné fauly.
64:00'
Piskáček z vrcholku kruhů těsně minul branku!
63:34'
Chybu v rozehrávce Hrachovina zadržel.
62:53'
Motor se snad poprvé dostal do útoku, byl ale zfaulován a Sparta se dostala do brejku.
61:51'
Hrachovina má dobrou clonu, ale odráží jeden kotouč za druhým.
61:15'
Střelu z dálky Hrachovina vyrazil do rohu.
60:24'
60:18'
Sparta se provinila icingem, sudí se ale zřejmě upískli.
60:01'
I teď vyhráli buly domácí.
60:01'
Prodloužení je tady! Motor bude ještě 24 vteřin v oslabení, takže Jihočechy čeká krušný začátek!
Jeden z budějovických fanoušků neudržel emoce na uzdě a snažil se dobýt na led dveřmi pro mladé uklízeče ledu. Jeden z nich se ho ale nezalekl a pustil se do bránění ledové plochy do doby, než přiběhli členové ostrahy haly. Na jihu se holt nikdo ničeho nebojí.
Spartě nebyl odpískán faul a bude tedy po 18 minutách pauzy následoval prodloužení.
60:00'
59'
Hosté podruhé udeřili v pětiminutové přesilovce, trefil se Chlapík, 2:2
59:47'
Vyhození o plexisklo Motoru nevyšlo.
59:41'
Tyčka a následně Dominik Hrachovina. Budějovický gólman teď podává neskutečné výkony. Ani jedna branka rozhodně nebyla jeho.
59:23'
Špatná střela Sparty končí v rohu.
59:01'
Poslední minuta třetiny.
58:36'
A je srovnáno! Před FILIPEM CHLAPÍKEM se otevřel prostor a nejproduktivnější hráč ligy se z kruhu nemýlil a vyslal naprosto nechytatelnou dělovku! Asistence: Maxim Matuškin.
58:13'
Július Hudáček stojí při buly mezi kruhy a hned utíká zpět na střídačku.
58:13'
Vondrka zblokoval střelu do ochranné sítě. Sparta si bere oddechový čas.
58:03'
Július Hudáček je na střídačce!
57'
Řepíkova přesná rána dala Pražanům naději, 2:1
57:38'
Motor se brání zuby nehty, vyhazuje jeden puk za druhým.
56'
Gulaš zbytečně trefil Tomáška do obličeje a dohrál
56:54'
Střelu od modré Hrachovina drží.
56:29'
Filip Chlapík trefil jen tyč.
56:01'
A Sparta trestá! MICHAL ŘEPÍK dostal na kruhu příliš prostoru a propálil Hrachovinu ranou na zadní tyč! Asistence: Michal Moravčík a Tomáš Šmerha.
55:25'
Nakonec je to trest jen pro Milana Gulaše, pro kterého ale zápas končí! Dostal trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Jindřich Abdul.
55:25'
Milan Gulaš tvrdě poslal k zemi jednoho ze Sparťanů a u budějovické střídačky se strhla mela, kdy na Gulaše vystartoval Buchtele. Tady se bude vylučovat ve velkém!
55:00'
Nahození Tomáška Hrachovina jen usměrnil čepelí hole.
54:09'
Sparta se ještě snaží něco udělat s výsledkem, ale Motor začal hrát do těla a pomáhá Hrachovinovi držet puky před čarou.
Dnešní utkání sleduje 6 421 diváků, Budvar aréna je i nyní vyprodaná!
52:57'
Ukázkový semafor vytáhl Hrachovina na střelu, která přišla po jeho chybné rozehrávce.
52:20'
Voženílkův bekhend šel vedle levé tyče Hudáčka.
51'
Obětavý Voženílek dostal o Poláška kotouč do branky, 2:0
51:03'
Dvořák tvrdě v rohu zmasíroval Beránka, což se vyprodané Budvar aréně vůbec nelíbí. Sudí ale stál na brankové čáře metr od incidentu a nebude pískat faul.
50:10'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor procpal kotouč přes Hudáčka a utíká do vedení! DANIEL VOŽENÍLEK po faulu na svou osobu objel branku a podařilo se mu zakončit! Asistence: Jiří Ondráček.
49:39'
Motor začal tlačit a drží Spartu pod tlakem.
48:40'
Percy od modré nezamířil mezi tři tyče.
48:22'
A i Hrachovina udržel nebezpečnou střelu.
47:52'
Ondráček nahodil kotouč na branku a Hudáčkovi se ještě vrátil zpět odrazem od projíždějícího beka. Ani jedno se ale za branku nedostalo.
46:55'
Pech z brejku trefil horní tyč!
45:38'
Sparta držela Motor dlouho pod tlakem.
45:07'
Pro změnu Hrachovina vyrážečkou odpálil střelu od modré.
44:10'
Voženílek zablokoval střelu od modré.
43:15'
Další vyhození a Milan Gulaš se vrací do hry.
42:50'
Tyčka teď zachránila Hrachovinu po křižném passu skrz brankoviště!
41:41'
Střela Sparty se neujala a Motor vyhazuje.
41:15'
A bude to 3 na 3! Milan Gulaš se snažil prohnat podél mantinelu a přitom sekl obránce holí do obličeje.
40:38'
Gulaš si chystal svou pověstnou dělovku z kruhu po křižném passu, trestuhodně ovšem promáchl.
40:21'
Motor bude hrát 4 na 3. Za podrážení odchází David Dvořáček.
40:01'
I třetí úvodní buly vyhrál Motor.
40:01'
Třetí třetina je tu!
Další třetina začne přibližně ve 20:52.
Roman Vráblík vyloženě čekal na sirénu, aby ramenem naskočil a následně se postrkával s jedním ze Sparťanů. Jen to ale podtrhlo naprosto divnou druhou třetinu, která branku neviděla, za to ale viděla spousty šarvátek.
40:00'
40:00'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Roman Vráblík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Polášek – 2 min., hrubost).
39:49'
A následně se oba borci pustili do sebe, ale mělo to rychlého konce.
39:39'
Šmerhovu ránu zastavil Piskáček.
39:31'
Icing Sparty.
39:22'
Šenkeřík se po odpískání pustil do Chlapíka. Dneska o souboje není nouze.
39:01'
38:49'
Pech zběsile kroužil za útočnou modrou, ale puk následně ztratil.
38:13'
Daleká střela Štencela od modré trefila Hudáčka, ale škodu nenapáchala.
37:58'
Oba týmy hrají v plném počtu.
37:20'
Vondrka neměl v brejku rychlost.
37:09'
Roman Horák nedokázal procpat puk přes Hrachovinu, tak objel branku.
36:35'
David Tomášek bojoval jako lev mezi budějovickými kruhy, vždy mu ale kotouč někdo ukradl.
35:58'
Před Hrachovinou se strhla další bitka a tentokrát hodně velká. Na trestnou usedává za hrubost Miroslav Forman a David Štich. Dost se ale rval i Šenkeřík.
35:55'
Už se ale opět hraje před Hrachovinou a Polášek měl dobrou střelu.
35:33'
Pech se Štencelem jen tak tak udržel útočnou třetinu.
33:40'
Obrovská chyba Percyho málem stála Motor branku! Velmi laxně kanadský obránce zachytil puk a následně si ho nechal sebrat. Naštěstí pro Budějovice, Sparta vystřelila mimo.
32:14'
Hrachovina si smlsl na střele Michala Řepíka. Následně se Vráblík v rohu pustil do jednoho z forwardů, který se do něho zapletl.
30:50'
Budějovice přežily kritickou situaci. Na Hrachovinu pod tlakem šly dvě nebezpečné střely.
30:25'
Nepřesné přihrávky jsou dnes Achillovou patou Motoru.
29:58'
Šenkeříkova dělovka z buly neprošla.
29:54'
Střela Vondrky nezamířila mezi tři tyče.
29:21'
David Tomášek se snažil o kličku na Štencela, ale ten se obehrát nenechal.
28:54'
Dělovka jednoho z hostí orazítkovala mantinel za Hrachovinou.
28:27'
Ani jednomu týmu se nedaří přechod modré.
27:19'
Sudí jsou dnes velmi benevolentní a pouští fauly na obě strany.
26:26'
Motor hraje přechody na dlouhé puky, to jim ale moc nevychází.
25:56'
Gulaš nepochopitelně napálil puk z nulového úhlu a ještě nad branku.
25:20'
Sparta ma útočném mezikruží ztratila puk, Pech ale neprošel střední pásmo.
24:44'
Hudáčka vylekal puk, který se odrazil do brankoviště, zběsilým mácháním končetin ho ale udržel před čárou.
24:30'
Motor se snaží o další ofenzívu.
23:34'
Karabáček zůstal ležet před dvířky své střídačky, budějovický útočník uklouzl, nebyl tam žádný faul. Každopádně odchází do útrob haly.
23:24'
Hanzl se zalekl samostatné akce.
22:56'
22:16'
Motor hraje hrozně nervózně.
21:43'
Nahrávku před brankoviště Sparťané zastavili.
21:25'
A nepřesné přihrávky návratu moc nepomáhají.
20:58'
Motor ale nezvládl buly a sám se vyhnal z třetiny až ke své kleci.
20:56'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Filip Chlapík – 2 min., hákování).
20:39'
Sparta ale rychle přesunula hru na druhou stranu.
20:10'
Jiří Novotný napodruhé buly vyhrál a Jihočeši hned začali okupovat Hudáčka.
20:01'
Jdeme na druhou třetinu!
Další třetina začne přibližně ve 19:54.
V první třetině jsme tak viděli jednu jedinou branku, kterou v přesilovce zapsal Milan Gulaš. Sparta ale má velký tlak a několikrát pořádně zahrozila.
20:00'
19:56'
Po zákroku Hrachoviny se strhla v domácím brankovišti šarvátka. Sparta je za to vykázána z útočné třetiny.
19:51'
Vondrka mohl jít do samostatného úniku, zastavil ho ale ofsajd, a to rovnou úmyslný.
19:01'
18:34'
David Tomášek nahodil kotouč na Hrachovinu, ten ho betony posunul pryč.
17:25'
17:14'
Hrachovina pokryl i střelu z úhlu.
16:48'
Střela Chlapíka neprošla a Motor vyhazuje.
16:17'
Motor hraje oslabení celkem v klidu, Spartě se vůbec nedaří.
15:25'
Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Jan Piskáček – 2 min., držení).
15:15'
Hrachovinovi vypadl puk, respektive ho neshrábl hokejkou. Pak se ale na něho navalil zbytek herního pole a sudí hru přerušili.
14:50'
Emoce na ledě panují už od prvních vteřin. Jiří Ondráček se zapletl s Davidem Němečkem a vypadalo to na solidní bitku.
14:14'
Střelu Vráblíka z dálky Július Hudáček zachytil.
13:40'
Šmerha se z buly vydal do samostatného úniku, byl ale dobruslen a zmasakrován.
13:30'
Icing Motoru.
12:35'
Beránek se vydal sám dopředu, ale byl zmasírován třemi hráči.
11:58'
Sparta lítá okolo Hrachoviny. Obrana Motoru trestuhodně nenapadá.
10:43'
Hra se sune nahoru a dolů.
10:21'
Valský se snažil obtočit kolem levé tyče, tam si ho ale podala obrana.
9'
V přesilovce otevřel skóre Gulaš, 1:0
09:15'
Sparta je v útočné třetině, střelu od modré ale Karabáček ztečoval.
08:20'
Nakonec se to ale podařilo a Motor využívá přesilovku! MILAN GULAŠ si najel mezi kruhy, dostal přihrávku a z první se prosadil pod lapačku! Asistence: Lukáš Pech a Daniel Voženílek.
08:06'
Gulaš z úhlu trefil jen vnější stranu branky.
07:49'
Percy mohl pálit z první, puk mu ale sjel z hole.
07:43'
Abdul dostal nahrávku na hranu brankoviště, neprocpal ale puk přes Hudáčka.
07:00'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Dvořáček – 2 min., vražení na hrazení).
06:59'
Gulaš střílel na prázdnou bránu, ale střela mu nesedla!
06:05'
Motor bude mít přesilovku.
05:56'
Bučkovu střelu přizvedl obránce za branku.
05:00'
Brejk Motoru byl zastaven na útočné straně, stejně dopadl ale i ten pražský. Sparta má mimochodem třetí ofsajd za asi dvě minuty.
04:43'
Sparta se nadále drží v útoku.
03:50'
Štich od modré neprocpal střelu přes obránce.
02:40'
Motor má problémy přejít střední pásmo. Sparta takový problém nemá, ale do střely se nedostává.
01:31'
Karabáček mohl střílet z dorážky, měl to ale na špatnou ruku.
01:10'
David Vitouch zůstal před Hrachovinou nepokrytý a jen těsně neobtočil levý beton gólmana.
00:40'
Sparta se osvobodila a střídala.
00:20'
Novotný zavezl hru na levý kruh Hudáčka.
00:01'
To vyhrál Motor.
00:01'
Jdeme na první buly!

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Percy, Piskáček (A), Šenkeřík, Bučko, Štich – D. Voženílek, J. Novotný, Valský – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Abdul, Holec, J. Ondráček.
Trenér: Jaroslav Modrý

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – Buchtele, Stoljarov, Dvořáček.
Trenér: Miloslav Hořava

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lhotský, Svoboda.
Druhé utkání už byla úplně jiná pohádka. Motor měl dobrý start do utkání, ale prohrál už první třetinu, kdy se trefili Michal Řepík a Erik Thorell. Jihočeši ještě zabrali a druhou třetinu trápili Pražany. Na začátku třetího dějství dokonce Milan Gulaš zapsal i kontaktní branku, opět ale byla jediná. V čase 44:41 zvýšil Michal Moravčík, o 50 vteřin později ho následoval David Tomášek a korunu všemu dal Filip Chlapík už ne Dominiku Hrachovinovi, ale Janu Strmeňovi.
První semifinálové utkání v O2 aréně skončilo výhrou Sparty 2:1, hodně se ale na ní nadřela. Motor byl celých šedesát minut velmi těžkým soupeřem a měl několik šancí. Vyrovnávací trefa Lukáše Pecha ale byla jejich jediným zápisem do tabulek střelců. Skóre otevřel už v čase 02:59 Vladimír Sobotka a následoval ho v čase 24:29 Filip Chlapík. Kdo naopak neuspěl, byl jihočeský Jakub Valský, který neproměnil trestné střílení.
Krásný čtvrteční večer, všechny formy života, a vítejte u 3. utkání semifinálové série Generali play off Tipsport extraligy mezi Motorem České Budějovice a HC Spartou Praha! Pražané byli doma stoprocentní a mohou během dneška a zítřka po několika letech opět postoupit do finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.