Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Liberec - 22. března 2022   19:00

Sparta
08:33' Sobotka (Moravčík, Šmerha) • 12:49' David Němeček (Matuškin, R. Horák) • 14:56' Tomášek
3:2
(3:2, 0:0, 0:0)
Stav série: (2:0)
Liberec
07:14' L. Šmíd  (Kváča) • 16:47' J. Vlach  (M. Zachar, P. Jelínek)
Sparta
Šír, Lacina – Brejcha, Lederer
O2 arena (Praha - Vysočany)
Liberec

SESTŘIH: Sparta - Liberec 3:2. Pražané přetlačili Tygry i podruhé, rozhodl Tomášek

To byla ode mně poslední informace, děkuji všem za pozornost a u dalších online přenosů se budu těšit. Na počtenou.
Máme dobojováno! Sparťané si ve třetí třetině pohlídali své vedení a po výhře 3:2 nad Libercem vedou celkově ve čtvrtfinálové sérii 2:0. Série se nyní přesouvá do Liberce, kde odstartuje v pátek.
59:56'
Další zakázané uvolnění na straně hostí, tohle už liberečtí hokejisté zřejmě nezvládnou. Kváča je zpátky v brance, bude se vhazovat po jeho pravici.
59:51'
Liberečtí hokejisté ztratili útočné pásmo a vzápětí dokonce vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hosté mají devět vteřin a sedm desetin na vyrovnání.
59:24'
Až nyní se hostům povedlo se usadit před sparťanským brankářem, který raději přikryl kotouč pod svou lapačku. Hra je přerušena, Liberec v šesti.
59:03'
Liberečtí sice vyhráli vhazování ve středním pásmu, ale záhy kotouč končí až v ochranné sítě v obranném pásmu domácích. Proběhne další buly v neutrální zóně.
58:58'
V témže čase si liberečtí trenéři vzali oddechový čas na poradu, brankář Kváča bude v pohotovosti pro případné opuštění brankoviště.
58:58'
Jakub Klepiš obdržel zajímavou přihrávku do dobré jízdy na pravé straně kluziště, ale liberecký útočník nemohl pokračovat, jelikož jeho akci zastavuje ofsajd.
58:33'
Rosandič přenechal kotouč svým spoluhráčům, ale Filippi spolu se svým spoluhráčem se dlouho neudrželi v útočném pásmu. Machovský nemusel zasahovat.
57:57'
Moravčíkovo nahození od modré čáry nebylo přesné, nicméně sparťané v osobním souboji u mantinelu šetří cenné vteřiny. Liberec se nemůže dostat do tlaku.
57:53'
Blíží se poslední dvě minuty třetí třetiny. Kváča musel zasahovat proti další nebezpečné střele jednoho ze sparťanů, která na něj mířila z levé strany.
57:28'
Klepiš ještě na poslední chvíli udržel kotouč ve středním pásmu, ale o pár vteřin později sparťanští obránci zapracovali a dostali puk do neutrální zóny.
57:12'
Další strkanice, tentokrát u sparťanského brankáře, které hájí v tomto utkání zkušený Matěj Machovský. Situace se obejde bez vyloučení, můžeme pokračovat.
56:53'
Matuškin přihrával na útočnou modrou čáru Řepíkovi, který tečoval kotouč do útočného pásma a sparťané pečlivě brání svou obrannou modrou čáru.
56:35'
Jurčina ve spolupráci s Němečkem založili další útočnou akci podél pravé strany kluziště a Kváča si musel dávat pozor na dalekonosnou střelu.
56:25'
Chlapíkova formace dostala kotouč až na druhý konec kluziště a rozhodčí vzápětí znovu přerušují hru. Hra je nakonec vykázána do středního pásma.
55:55'
Sparťané si nerozuměli ve své rozehrávce a píská se další zakázané uvolnění. Na vhazování se staví z domácích řad talentovaný útočník David Vitouch.
55:48'
Kolmann zastavil sparťanskou souhru v obranném pásmu Liberce a hosté vzápětí dostali kotouč na druhou stranu kluziště. Machovský zatím nemusel zasahovat.
55:35'
Ladislav Šmíd atakoval Formana na hranici pravidel v rohu kluziště a oba aktéři si ještě vyměnili pár slov ve středním pásmu. Hra je přerušena.
55:28'
Řepík dojel kotouč v útočném pásmu v rohu kluziště a sparťané našetřili cenné vteřinky. Liberečtí hokejisté dostávají hru alespoň do neutrální zóny.
55:11'
Posledních pět minut třetí třetiny. Machovský odklepává zakázané uvolnění Liberce a hra se vrátí za malou chvíli zpátky do obranného pásma libereckého týmu.
54:50'
Sobotka nebyl úspěšný na vhazování, nicméně domácí hokejisté i přesto dostali kotouč do bezpečí. Liberec posílá na ledovou plochu čerstvé síly.
54:36'
Kolmannova nebezpečná střela z blízkosti velmi velmi prudká, ale sparťané byli při svém bránění pozorní a ránu libereckého obránce zablokovali.
54:28'
Klepišova střela z levé strany kluziště zaměstnala lapačku brankáře Machovského, který podržel kotouč ve své výstroji a přerušil hru. Utkání sleduje 9 514 diváků.
53:43'
Šmíd se ke kotouči před brankou už nedostal. Útočník Horák byl před svým brankářem pozorný a odpálil kotouč pro svůj tým do bezpečí. Čas utíká velmi rychle.
53:26'
Filip Chlapík úplně osamocen na levé straně kluziště chtěl pokračovat v útočné akci, ale jeho snažení zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.
53:01'
Po zakázaném uvolnění na straně hosté se vhazovalo v útočném pásmu domácího týmu a Sobotka nebyl úspěšný na vhazování. Hra pokračuje dál.
52:52'
Kváča zpracoval kotouč pro své obránce a liberečtí se přesunuli s pukem jenom do středního pásma. Sparťané pečlivě brání svůj vybudovaný náskok.
52:43'
Sobotka dojel nahozený kotouč do útočného pásma a sparťané chvíli kombinovali. Matuškin už však přihrával ze středního pásma, následuje komerční přestávka.
51:33'
Klapka rozjel další útočnou akci středem kluziště, Liberci pomalu utíká čas. V rohu kluziště dobře zapracoval Stoljarov a sparťané vyváží kotouč do bezpečí.
50:54'
Jan Ordoš se snažil proniknout do útočného pásma po levé straně kluziště, ale liberečtí hokejisté se už do další akce nedostali. Machovský nemusel zasahovat.
50:38'
Fanoušci tady v O2 areně se baví a podporují domácí tým v cestě za výhrou. Mezitím se hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:18'
Ladislav Šmíd nahodil kotouč do hloubi útočného pásma a Polášek vrátil puk zpět do obranného pásma. Sparta nyní nemůže založit kloudnou útočnou akci.
49:51'
Řepík napadal libereckou rozehrávku na útočné modré čáře a sparťané i díky tomu získali kotouč na své hokejky. Němečkova střela skončila zablokovaná.
48:23'
Obránce Maxim Matuškin poslal kotouč Horákovi až do středního pásma, nicméně liberečtí obránci byli pozorní a předávají kotouč svým útočníkům.
47:24'
Filip Chlapík v situaci jeden na jednoho chtěl obalamutit obránce Ivana, ale sparťanský útočník nebyl úspěšný. Liberecký obránce odpálil kotouč do rohu kluziště.
46:59'
David Vitouch uspěl na buly, ale hosté získali kotouč a kombinovali v útočném pásmu. Najman se však k zakončení před brankou nedostal.
46:53'
Klapka krkolomně posunul kotouč svým spoluhráčům a Machovský vzápětí zneškodnil pohotovou střelu od mantinelu. Hra je na malou chvíli přerušena.
46:30'
Jakub Klepiš neuspěl na vhazování v útočném pásmu a elitní formace Pražanů se dostává až na útočnou modrou čáru. Hra pokračuje dál.
46:15'
Hosté rychle přesunuli hru na druhou stranu a Machovský raději přikryl kotouč ve své náruči. Rozhodčí přerušují hru, následuje další komerční přestávka.
45:53'
Velká šance na domácí straně! Strnad se dostal do samostatného úniku a přes dotírajícího protihráče na zádech stihl zakončit. Skóre se nemění.
45:37'
Šmíd uklidnil hru a Birner ještě pomohl svým obráncům s kotoučem. Oba týmy mezitím posílají na ledovou plochu čerstvé síly, hra pokračuje dál.
44:56'
Horák tentokrát na vhazování neuspěl a Vlach se s kotoučem dostal až do útočného pásma. Sparťané však u mantinelu dobře pracují a nepouští soupeře do šancí.
44:51'
Horákovo počínání na vhazování přineslo ovoce, nicméně sparťanští obránci nezaložili útočnou akci. Rozhodčí vzápětí přerušují hru.
44:40'
Jakub Rychlovský nemohl pokračovat v útočné akci, jelikož rozhodčí viděl postavení mimo hru na straně hostí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
44:08'
Jurčina udržel kotouč na modré čáře a sparťané ještě chvíli zůstali usazeni v útočném pásmu. Až nyní se hosté dostávají s kotoučem alespoň do neutrální zóny.
43:58'
Obránce Pavelka spolu se svým spoluhráčem byli včas u kotouče v obranném pásmu, což znamená jediné. Zakázané uvolnění na straně hostí.
43:02'
Ordoš se dostal do dobré akce a jeho bekhendový pokus mířil těsně vedle vzdálenější tyčky! Machovský nakonec nemusel zasahovat.
42:51'
Filippi sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale následná přihrávka na obránce nebyla přesná. Liberečtí hráči musí začít až ze středního pásma.
42:42'
Sobotkova formace musí ještě několik vteřin zůstat na ledové ploše, jelikož rozhodčí píská zakázané uvolnění na straně domácích. Hra se vrací před Machovského.
42:34'
Ordošova formace se rychle přemístila na druhý konec kluziště a Machovský raději přikryl kotouč pod svou lapačku. Hra je na malou chvíli přerušena.
42:25'
Po vhazování ve středním pásmu se ke kotouči dostali hosté, kteří však vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Kváču.
41:53'
Moravčík přihrál do dobré pozice Dvořákovi, který okamžitě vypálil, ale ránu druhého jmenovaného byla zablokovaná. Kotouč se ujímají liberečtí hráči.
41:18'
Šmíd uklidnil hru v obranném pásmu a počkal v klidu na své spoluhráče ze střídačky. Své síly obměnila také domácí Sparta, která poslal na led Horákovu letku.
40:47'
Po chybě v liberecké rozehrávce se ocitl ve velké příležitosti útočník Chlapík, který však ve velké rychlosti nepřekonal libereckého brankáře.
40:35'
Tomášek nezískal kotouč pro svůj tým v útočném pásmu a Rosandič vyhodil puk na druhou stranu kluziště. Domácí hokejisté rychle obrací hru na druhou stranu.
40:07'
Sobotka uspěl na vhazování ve středovém kruhu a domácí se přesouvali do útočného pásma. Forman však nemohl pokračovat, píská se postavení mimo hru.
40:01'
Hráči se už vrací zpět ze svých kabin na ledovou plochu, třetí třetina začne co nevidět.
Další třetina začne přibližně v 21.00 hodin.
Navzdory několika šancím v průběhu druhé třetiny na obou stranách se ani jeden tým neprosadil a skóre utkání je neměnné jako po první části. Na straně Sparty mohl skórovat Řepík, ale brankář Kváča včas zasáhl. Brankář Machovský také zneškodnil řadu libereckých střel. Dočká se Liberec ve třetí třetině vyrovnání?
40:00'
39:58'
Chlapík si proklestil cestu před libereckého obránce a sparťanský útočník ještě hledal Horáka. Druhý jmenovaný se však ke kotouči už nedostal.
39:28'
Poslední minuta druhé třetiny. Aubrecht nahodil kotouč podél mantinelu do útočného pásma, ale sparťané vzápětí vracejí kotouč zpátky do neutrální zóny.
38:27'
David Dvořáček ještě zkoušel najít své spoluhráče v prostoru před brankou, ale bohužel pro domácí celek sparťanský útočník nikoho v rudém dresu nenašel.
38:08'
Vladimír Sobotka nahodil kotouč do hloubi útočného pásma a sparťané ještě podrželi kotouč před Kváčou. Liberecký brankář zatím nemusel zasahovat.
37:29'
Klapka nemohl pokračovat v akci, rozhodčí signalizovali postavení mimo hru. Hosté se vzápětí dotkli kotouče a hra se po úmyslném ofsajdu vrátí před Kváču.
36:58'
Rosandič uklidnil hru a zároveň počkal na své spoluhráče ze střídačky. Ve středním pásmu byli posléze úspěšnější sparťané, kteří odrazili liberecký útok.
36:13'
Chlapíkova formace se neudržela v útočném pásmu a sparťané musí začít další svůj útok ze středního pásma. Liberečtí se brání domácímu náporu dobře.
35:54'
Velký rozruch v libereckém brankovišti. Řepík s Formanem doráželi puk, ale brankář Kváča tygřím skokem lapil kotouč do své lapačky.
35:31'
Řepík za pomoci svých obránců založil další útočnou akci svého týmu a Forman vzápětí získal kotouč pro svůj tým. Sparťané operují v útočném pásmu.
35:23'
Šmíd byl v obranném pásmu u puku dříve, ačkoliv Vladimír Sobotka dělal vše, co mohl. I přesto se nakonec píská zakázané uvolnění na straně domácích.
34:57'
Ordošova svižná střela z levé strany kluziště byla velmi nebezpečná, ale zároveň šla o několik centimetrů vedle sparťanské branky. Hra pokračuje dál.
34:18'
Thorell udělal oblouk v obranném pásmu a domácí hokejisté chtěli rychle přejít na druhou stranu kluziště. Liberecká hráz na obranné modré čáře byla připravená.
33:55'
Machovský zasáhl proti nebezpečné střele jednoho z libereckých hráčů. Poté se strhla před domácím brankovištěm strkanice, která se obejde bez vyloučení.
33:39'
Tomášek hledal zpoza branky na pravém kruhu pro vhazování Chlapíka, který nezpracoval kotouč ideálně a liberečtí hokejisté mají kotouč na svých hokejkách.
33:20'
Zajímavý pokus útočníka Davida Vitoucha. Talentovaný útočník vystřelil z dobré pozici a Kváča zneškodnil ránu domácího útočníka svou vyrážečkou.
32:38'
Ivan nahodil kotouč ze středního pásma na druhý konec kluziště a celá liberecká pětice následně odjela střídat. Mezitím Kváča musel zasahovat.
32:28'
Adam Klapka po vyhraném vhazování v obranném pásmu zavítal do útočného pásma, kde se však hosté dlouho neudrželi. Hra se vrací na druhou stranu.
32:11'
Rozhodčí nyní přerušuje hru, následuje další komerční přestávka. Hráči obou týmů jedou doplnit tekutiny ke svým střídačkám, podobně jako oba brankáři.
31:28'
Řepíkovu nebezpečnou ránu z levého kruhu pro vhazování Kváča zkrotil svou vyrážečkou a podržel svůj tým. Liberečtí hokejisté vyhazují puk na druhou stranu.
31:18'
Němečkovu prudkou ránu z osy kluziště ztlumil brankář Kváča na své hrudi a liberecký brankář znovu přerušil hru. Hosté se zatím brání velmi dobře.
31:08'
Erik Thorell se ještě snažil nahrnout kotouč do brankoviště, což se mu nepodařilo. Kváča musel být v pozoru, ale liberečtí hráči situaci ustáli.
30:43'
Miroslav Forman bojoval o kotouč v osobním souboji a sparťané se usadili v útočném pásmu. Souhra mezi Tomáškem a Formanem na modré čáře není úspěšná.
30:12'
Šmíd zastavil sparťanskou akci v rohu útočného pásma a Tomášek jako poslední hráč domácích v neutrální zóně vrátil kotouč zpátky do útočného pásma.
30:01'
Hříšníkem je tentokrát útočník Jaroslav Vlach (LIB), který vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za krosček a liberecký útočník už sedí na trestné lavici.
29:43'
Kapitán Michal Řepík nahodil kotouč podél mantinelu do hloubi útočného pásma a rozhodčí vzápětí signalizují další nedovolený zákrok na straně hostí.
29:31'
Kolmann našel připravené spoluhráče a Rychlovský se ještě tlačil do branky. Na druhé straně se hosté vystavili do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
28:23'
Dávid Gríger se dobře vrátil do obranného pásma a obránce Šmíd rozjel další útočnou akci. Sparťanská obrana byla na modré čáře pozorná.
27:41'
David Tomášek přihrál svým spoluhráčům, ale domácí hokejisté si poté nerozuměli na modré čáře a liberečtí hráči se zásluhou Filippiho dostávají ven.
27:33'
Sparťané ještě zůstali usazeni v útočném pásmu a liberecká elitní formace musí zůstat na ledové ploše. Rozhodčí totiž píská zakázané uvolnění hostí.
26:54'
Ovšem ne nadlouho! Řepík jako vítr zavítal do útočného pásma a svou následnou rychlou střelou minul vzdálenější tyčku liberecké branky.
26:11'
Jelínek neodzbrojil Stoljarova a sparťané ještě zahrozili v útočném pásmu. Kváča nemusel zasahovat a liberečtí obránci si berou kotouč na své hokejky.
25:23'
Ladislav Šmíd udržel kotouč v útočném pásmu jen na chvíli a Šmerha poslal puk do neutrální zóny. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
25:11'
Po urputném souboji u mantinelu se opřel do střely od modré čáry obránce Jurčina, jehož ránu zastavil svým úspěšným zákrokem brankář Petr Kváča.
24:40'
Filip Chlapík nemohl pokračovat ve své útočné akci, jelikož jeden z jeho spoluhráčů přejel do útočného pásma dříve než kotouč. Píská se ofsajd.
24:08'
Melancon operoval s kotoučem u mantinelu a domácí formace kolem Davida Tomáška vyhnala Tygry z útočného pásma. Hra pokračuje dál.
23'
Skvělý Kváča! Řepíkovi ukradl jasný gól
23:55'
Tomáš Filippi neuspěl na buly ve středním pásmu a jeden ze sparťanských obránců následně posílají kotouč až druhou stranu kluziště, píská se zakázané uvolnění.
23:18'
Michal Řepík udržel kotouč proti dotírajícímu Rosandičovi a sparťané ještě kombinovali v útočném pásmu. Sobotkova střela nebyla úspěšná.
23:01'
Neuvěřitelná akce domácích! Sobotka v situaci dva na nikoho přihrál Řepíkovi, ale Kváča nadpozemským zákrokem vychytal sparťanského kapitána!
22:33'
Němeček rozjel sparťanskou akci po pravé straně, ale sparťané se přes střední pásmo nedostali. Obránce Ivan vyhazuje puk do neutrální zóny.
22:21'
Jan Šír uspěl na vhazování ve středním pásmu, ale hosté nezaložili další akci. Nicméně sparťané vzápětí posílají kotouč až na zakázané uvolnění.
21:57'
Melancon přihrával svému spoluhráči do hloubi útočného pásma a jeden z libereckých hráčů byl v brankovišti Sparty příliš aktivní. Sudí vykazují hru do neutrální zóny.
21:18'
Rosandič uklidnil hru za svou brankou, ale sparťané díky aktivnímu napadání Chlapíka získali kotouč na chvilku zpět. Kváča mohl zůstat v klidu.
20:38'
Sobotka manévroval s kotoučem za brankou Liberce a následně našel Němečka. Ten však měl případnou střelu přes ruku, Kváča nemusel zasahovat.
20:10'
Petr Jelínek vyhrál vhazování ve středovém kruhu a hosté operovali s kotoučem na hokejce. Sparťané si však nyní berou puk na své hokejky.
20:01'
Hráči už jsou zpátky na ledové ploše, druhá třetina může odstartovat!
Další třetina začne přibližně v 20.06 hodin.
Úvodní třetina je minulostí a viděli jsme v ní celkem pět branek. Liberečtí hokejisté šli do vedení, ale domácí hokejisté vzápětí třemi góly otočili skóre utkání. Před koncem první třetiny však snížil zpět na rozdíl jediné branky Jaroslav Vlach. Udrží sparťané své vedení nebo Liberec zdramatizuje skóre?
20:00'
19:43'
Poslední minuta první třetiny. Horák ještě napadal rozehrávku hostí v útočném pásmu a liberečtí hráči ještě jednou ohrozili Machovského.
18:58'
Sparťané už hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše. Mezitím kapitán Řepík vyváží kotouč z obranného pásma do neutrální zóny.
18:39'
Sobotka neuspěl na vhazování a hosté operují s kotoučem v útočném pásmu! Ordošova rána před brankou nebyla úspěšná.
18:18'
Velká šance hostí! Zacharova rána z pravého kruhu pro vhazování nebyla přesná a Machovský následnou ránu od modré čáry likviduje svým zákrokem.
16:47'
Sparťané nebyli úspěšní se svou trenérskou výzvou a dle pravidel dostanou dvě trestné minuty za zdržování hry. Trest jede odpykat na trestnou lavici Tomáš Šmerha (SPA).
16:47'
Liberec právě vstřelil branku!
Sparťané se svou výzvou nejsou úspěšní, hosté se krátce před koncem první třetiny prosazují a snižují zpět na rozdíl jediné branky. Na brankovišti se nejlépe zorientoval JAROSLAV VLACH. Asistence: Marek Zachar, Petr Jelínek.
16:47'
Sparťanští trenéři si nakonec berou trenérskou výzvu pro nedovolené bránění brankáři. Na konečný verdikt si tak ještě musíme počkat.
16:47'
Ve sparťanském brankovišti se strhl velký závar, ve kterém hosté dorazili kotouč do sítě. Sparťané ještě reklamují postavení útočícího hráče v brankovišti.
16:31'
Melancon střílel od modré čáry a jeho ránu zablokoval clonící hráč domácího týmu. Liberečtí pokračují ve svém tlaku v útočném pásmu.
16:00'
Liberečtí hokejisté mají šanci na to se vrátit zpátky do zápasu. Na trestnou lavici usedl sparťanský útočník Roman Horák (SPA), který dostal trest za faul kolenem.
15'
Tomášek využil přesilovku odrazem puku o bránícího Šmída, 3:1
15:36'
Roman Horák nevyhrál vhazování pro svůj tým a liberečtí hráči na chvíli zavítali do útočné zóny. Sparťané byli úspěšnější a mají kotouč pod kontrolou.
15:20'
Sparťané neuspěli na vhazování v útočném pásmu a rozhodčí vzápětí přerušují hru. Vypadalo to, že se bude znovu vylučovat, ale nakonec nikoliv.
14:56'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané jdou do dvoubrankového vedení! DAVID TOMÁŠEK propasíroval kotouč na libereckém brankovišti až do sítě a liberečtí ztrácejí už dvě branky. Bez asistence.
14:34'
Jeden ze sparťanských hráčů překážel Kváčovi v chytání a rozhodčí vykazují hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti do středního pásma.
14:06'
Matuškinovu prudkou ránu z kruhu zablokoval bránící Jelínek. Připomínám, že domácí hokejisté hrají přesilovou hru pět na tři.
13'
Němeček si sjel na pas Matuškina a Pražané již vedou, 2:1
13:54'
Liberec zažije krušné chvilky v obranném pásmu! Na trestnou lavici usedá obránce Mislav Rosandič (LIB), který vyfasoval od rozhodčího Laciny dvě minuty za vysokou hůl.
13:33'
Filip Chlapík uspěl na vhazování v útočném pásmu a Tomášek už servíruje přihrávky svým spoluhráčům. Sparťané roztáčí svůj přesilovkový kolotoč.
13:25'
Velká šance na straně domácích. Moravčíkovu prudkou ránu od modré čáry Kváča zpracoval na hrudi a liberecký brankář si poradil i s následnou dorážkou.
12:53'
Sparťané budou hrát za malou chvíli další početní výhodu, na trestnou lavici usedl útočník Jan Šír (LIB). Liberecký mladík vyfasoval dvouminutový trest za podrážení.
12:49'
Domácí hokejisté se v dalším průběhu první třetiny prosazují podruhé v utkání. Matuškin narýsoval krásnou přihrávku přes osu kluziště DAVIDU NĚMEČKOVI, který propálil Kváču. Maxim Matuškin, Roman Horák.
12:39'
Tomáš Šmerha udržel kotouč proti dotírajícím protihráčům a sparťané pokračují ve svém tlaku před brankářem Petrem Kváčou.
12:33'
Moravčík vypálil prudce od modré čáry, ale Kváča jeho ránu viděl a kotouč ukryl ve své výstroji. Následuje komerční přestávka, po ní budeme pokračovat.
12:08'
Tomášek neuspěl na vhazování ve středním pásmu a hosté posílají kotouč na druhou stranu kluziště. Zachar se svými spoluhráči nezískali puk pro svůj tým.
12:00'
Tomáškova nebezpečná střela po přejezdu útočné modré čáry byla velmi prudká, ale liberecký brankář byl znovu připravený a přerušuje hru.
11:43'
Melancon si sebral kotouč v obranném pásmu a trochu uklidnil hru. Oba týmy nyní doprovází několik nepřesností ve středním pásmu.
10:58'
Ovšem ne nadlouho. Rosandičova rána od modré čáry byla hodně prudká, nicméně první clonící hráč odvedl dobrou práci a ránu zablokoval.
10:33'
Michal Ivan poslal kotouč do hloubi útočného pásma svým spoluhráčům a liberečtí ještě zkusili vystřídat. To už ale sparťané mají kotouč pod svou kontrolou.
10:18'
Sobotka neuspěl na vhazování v útočném pásmu a liberečtí hráči posílají kotouč až na druhou stranu kluziště. Tam dobře zapracoval Forman.
10:04'
Machovský pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a sparťané podnikli další výpad. Němečkova rána zapadla do Kváčovy lapačky.
9'
Přesilovku Pražanů rychle využil Sobotka, 1:1
09:40'
Střela Aubrechta od modré čáry nebyla přesná, kotouč končí v rohu kluziště. Sparťané se posléze vystavili do ofsajdu, hra je znovu na chvíli přerušena.
09:08'
Moravčík pokračuje v útočné akci podél mantinelu, ale sparťané se už k další střele nedostali. Liberečtí obrátili hru na druhou stranu, Klapka nebyl úspěšný.
8'
Sváteční střelec Šmíd otevřel skóre po krásném sólu přes celé hřiště, 0:1
08:33'
Sparťané se o pár vteřin později už prosazují a vyrovnávají skóre! Moravčíkovu přihrávku zužitkoval VLADIMÍR SOBOTKA, který svou prudkou střelou z první nedal Kváčovi šanci. Asistence: Michal Moravčík, Tomáš Šmerha.
08:24'
Sobotka hledal svou přihrávkou přes brankoviště svého spoluhráče, ale k Formanovi se kotouč už nedostal. Sparťané pokračují ve svém tlaku.
08:20'
Trest za špatné střídání nyní vyfasoval Liberec a sparťané budou hrát za chvíli přesilovou hru. Trest jede odpykat na lavici hanby útočník Adam Klapka (LIB).
08:08'
Matuškin podél mantinelu zavezl kotouč do útočného pásma, kde se však domácí hokejisté dlouho neudrželi. Bude se ovšem znovu vylučovat.
07:44'
Uběhly tři vteřiny a Kváča musel likvidovat nebezpečnou dělovku Tomáška! Liberecký brankář si vyjel z brankoviště a kotouč schoval ve své výstroji.
07:41'
Sparťané chtějí rychle odpovědět a hosté si nyní nerozuměli v rozehrávce. Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Petra Kváču.
07:14'
Hosté se o pár vteřin později přeci jen prosazují! LADISLAV ŠMÍD zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho na branku domácích tak šikovně, že kotouč zapadl až do sítě. Asistence: Petr Kváča.
06:56'
Jakub Klepiš zavítal do útočného pásma, ale hosté se dlouho před Machovským neohřáli. Sparťané o pár vteřin později vyhazují kotouč do bezpečí.
06:40'
Liberec posílá na ledovou plochu elitní formaci, což je pro domácí nejvyšší stupeň obezřetnosti! Filippi však u mantinelu neudržel kotouč, Sparta se úspěšně brání.
06:29'
Bude se poprvé v utkání vylučovat. Sparťané špatně střídali a půjdou pykat na lavici hanby. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě jede odpykat Miroslav Forman (SPA).
05:57'
Roman Horák obdržel přesnou přihrávku na levou stranu a sparťané mohli znovu zaútočit. Kváča společně se svými spoluhráči zatím odolává.
05:33'
Jakub Rychlovský číhal u pravého mantinelu na případnou přihrávku od svého spoluhráče, ale hosté se k dalšímu ohrožení sparťanské branky nedostali.
04:55'
Sparťané rychle otočili hru na druhou stranu kluziště a zřejmě Šmerha střílel z pravého kruhu pro vhazování. Kváča zasáhl svým ramenem.
04:49'
Tomáš Filippi se propracoval s kotoučem až do mezikruží a jeho následná rána skončila zablokovaná. Hra je tak znovu přerušena.
04:23'
Obránce Polášek se opřel do střely od modré čáry a sparťané ještě doráželi kotouč na brankovišti! Kváča spolu se svými spoluhráči odolal.
03:59'
Petr Kváča musel znovu zasahovat! Liberecký brankář zneškodnil dvě nebezpeční střely z domácí strany. Hra je na malou chvíli přerušena.
03:39'
Mislav Rosandič nahodil kotouč ze středního pásma a hosté odjeli střídat. Kotouč má na hokejce obránce Němeček a sparťané zakládají další útočnou akci.
03:15'
Klapkova formace udělala v útočném pásmu velký rozruch a Machovský musel likvidovat nebezpečnou ránu z pravého kruhu pro vhazování.
02:58'
Strnad posouval kotouč podél mantinelu na své spoluhráče v rohu kluziště, kde však nikdo v rudém dresu nebyl a liberečtí hokejisté záhy otáčí hru na druhou stranu.
02:23'
Ladislav Šmíd zastavil ve středním pásmu u mantinelu jednoho ze sparťanských hráčů a pozdržel případný sparťanský protiútok.
01:15'
Jan Ordoš zkoušel bekhendovým blafákem zasunout kotouč kolem Machovského betonu, ale liberecký útočník svou kličku nedotáhl do konce.
00:41'
Jaroslav Vlach se obtočil s kotoučem na hokejce a zkoušel prostrčit kotouč u Machovského tyčky. Sparťanský brankář si celou situaci bez větších obtíží pohlídal.
00:25'
Michal Řepík nahrával od mantinelu Horákovi před brankou, ale druhý jmenovaný kotouč nezpracoval ideálně a liberečtí si berou puk na své hokejky.
00:08'
Liberečtí hokejisté vyhráli úvodní vhazování a posílají kotouč do útočného pásma. Rozhodčí však záhy přerušují hru, vhazování se bude opakovat.
00:01'
Hráči obou týmů jsou připraveni ve středovém kruhu na úvodní vhazování, jdeme na to!
Hráči obou týmů se už pomalu ztratili v útrobách libeňské arény, do startu utkání zbývá necelých dvacet minut. O2 arena se pomalu plní, dá se tedy očekávat znovu vysoká návštěvnost podobně jako v první čtvrtfinálové bitvě.
Ještě jednou přeji všem hokejovým fandům krásný úterní podvečer u pokračování čtvrtfinálové série mezi Spartou a Libercem. Další třaskavá bitva mezi těmito dvěma rivaly startuje za necelou hodinu a oba týmy už zahájily rozbruslení před zápasem. Mezitím si můžete přečíst sestavy obou celků pro tento zápas.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Kolmann, Aubrecht, Melancon, Štibingr – Ordoš, Filippi, M. Zachar – Faško-Rudáš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman..
Krásný úterní podvečer u sledování Tipsport extraligy! Dnes je na programu druhé čtvrtfinálové utkání mezi Spartou a Bílými Tygry z Liberce. Sparťané ve čtvrtfinálové sérii vedou 1:0, oplatí liberečtí hokejisté svému soupeři úvodní porážku? Utkání startuje v pražské O2 areně přesně v 19.00 hodin, přeji všem příjemnou hokejovou zábavu.
Liberečtí hokejisté budou chtít co nejrychleji zapomenout na první čtvrtfinálovou bitvu. Svěřenci kouče Patrika Augusty totiž v úvodu čtvrtfinále nevstřelili ani gól a prohráli vysoko 0:7. Hokejisté ze severu Čech si v celém průběhu utkání vypracovali minimum gólových příležitostí, navíc si nepomohli narozdíl od svého soupeře ani v přesilových hrách. Podaří se Severočechům vyrovnat stav série?
Sparťané mají za sebou brilantní vstup do play off. Svěřenci Josefa Jandače a Miloslava Hořavy v prvním utkání čtvrtfinálové série porazili Liberec vysoko 7:0 a po zásluze získali první bod v sérii. Hned pěti body se v utkání blýskl útočník David Tomášek, jenž vsítil dvě branky a na další tři přihrál. Spolehlivý výkon v brance podal Matěj Machovský, který vychytal první čisté konto v play off. Za zmínku určitě stojí také čtyřbodový Erik Thorell či Filip Chlapík, jenž pro změnu zapsal čtyři asistence.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.