Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Olomouc - 11. března 2022   17:00

Vítkovice
16:06' J. Hruška (L. Kovář, P. Koch) • 34:49' Lindberg (R. Polák, R. Pedan) • 58:39' J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok) • 72:07' M. Kalus (Lindberg)
4:3
(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Olomouc
37:01' P. Kolouch  (Ondrušek, Burian) • 39:50' David Krejčí  (Škůrek) • 59:16' Ondrušek  (David Krejčí, J. Knotek)
Vítkovice
O. Hejduk, T. Micka – J. Brejcha, J. Ondráček
Ostravar aréna
6 005 diváků
Olomouc

SESTŘIH: Vítkovice - Olomouc 4:3p. Obrat se nekonal, rozhodl Kalus

Dnešní utkání je u konce. Po dramatickém závěru ve třetí části došlo k prodloužení, ve kterém se jako první radovali hosté, ale vítkovičtí trenéři využili trenérské výzvy, která jim vyšla, a tak se hrálo dále. Oba týmy měly v prodloužení šance, gólmani se činili, ale nakonec se přece jen prosadili domácí, kteří s úlevou a vědomím první výhry odcházejí do kabin.
Zítra je nový den, nové utkání a bude třeba znovu bojovat od první minuty. Přeji vám příjemný zbytek večera a budu se těšit zítra zase na počtenou.

72:07'
Hosté se pokoušejí u sudích branku reklamovat, ale po krátké debatě je sudí odesílají do kabin.
72:07'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí se dostali do pásma, z kruhu vypálil Lindberg, MAREK KALUS jeho střelu tečoval přímo do branky a zařídil tak svému týmu první výhru v sérii – 4:3. Asistence: Tobias Lindberg.
71:53'
Stezka neměl nejlepší výhled, ale Kalus se nakonec ujímá puku a přenáší hru.
71:05'
Bambula poslal puk zblízka do Stezkových betonů, odražený puk se ale k žádné olomoucké hokejce nedostal.
70:34'
Domácí tečovali puk do pásma, ale až k brance se nakonec nedostali.
69:51'
Polák posílá puk s odrazem o mantinel do útočného pásma.
69:19'
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
68:57'
Koch s Krenželokem a Lakatošem se dostali do prostoru kruhů, Koch nakonec vystřelil sám, ale jen do Konráda.
68:36'
Lehká střela nemohla Stezku překvapit.
68:23'
Káňa drží puk na hokejce a nikomu z domácích jej nechce půjčit.
68:12'
Vítkovice uklidňují hru vyhozením puku na zakázané uvolnění.
67:39'
Olomoučtí se derou ke Stezkovi, domácí je ale vytlačují na mantinel.
66:46'
Vítkovicím kombinace nevyšla, musejí začít znovu od své branky.
66:31'
Stezka lapil dobrý pokus Nahodila, následuje komerční přestávka.
66:12'
Hráči hostů vyboxovali kotouč do středního pásma.
65'
Mora už se radovala z výhry, rozhodčí ale branku neuznali
65:39'
Olomoučtí rozehráli na zakázané uvolnění.
65:00'
Puk nahozený obloučkem do útočného pásma domácích zpracovávají hosté.
64:26'
Polák s Dejem rozehráli útočnou akci, Illéš se protáhl až před branku, ale nepodařilo se mu zakončit.
64:16'
Po přezkoumání je rozhodnutí sudích na ledě zrušeno, protože při gólu bylo gólmanovi bráněno v pohybu.
64:16'
Hosté sice vstřelili rozhodující branku a už se radují, stejně jako vítkovičtí se pomalu chystali do kabin, ale domácí trenéři využívají trenérské výzvy, a tak se bude ještě chvíli čekat.
63:57'
Hanáci v pásmu, z kruhu střílel Švrček, ale minul.
63:16'
Domácí se zdrželi v pásmu, ale Konrád zatím příliš nezasahoval.
62:28'
Od modré střílel Černý, Burian clonící před brankou ale na puk nedosáhl.
62:20'
Zmatky v domácím obranném pásmu se hostující pětici nepodařilo využít.
61:38'
Pedan si sjel do obranného pásma pro puk a vítkovičtí znovu rozehrávají.
61:11'
Nyní je slyšet pískot sudího, který přerušuje hru kvůli zakázaného uvolnění.
60'
Ondruškova rána z poslední minuty poslala zápas do prodloužení, 3:3
60:36'
Za hostující brankou byl puk zašlápnutý, fanoušci na tribunách pískají.
60:17'
Vítkovice rozehrávají do útočného pásma.
60:01'
Třetí třetina skončila také nerozhodně a tak je před námi po klasické přestávce dvacetiminutové prodloužení s náhlou smrtí. Dlouho se hrálo bez branek, až necelé dvě minuty před třetí sirénou se trefil do odkryté branky Hruška, hosté ale odvolali brankáře a při následné přesilovce tak hráli v šesti proti čtyřem. Tuto situaci ke srovnání využil Ondrušek, který tak vynutil pro svůj tým další čas k rozhodnutí o dnešní výhře.
Další třetina začne přibližně v 19:53.
1/3 – 9:17
2/3 – 10:5
3/3 – 7:12
60'
60:00'
59'
Lakatoš našel Hrušku, který druhým gólem večera přiblížil domácí k výhře, 3:2
59:16'
Hostující Konrád je zpět ve své brance.
59:16'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno!! Hosté hned po vhazování posílají puk k JIŘÍMU ONDRUŠKOVI, který srovnává střelou pod Stezkovu lapačku – 3:3. Asistence. David Krejčí, Jan Knotek.
59:12'
Po delší debatě putuje na trestnou lavici Krenželok, který je potrestán za zdržování hry – vyhozením puku mimo hrací plochu. Hosté hrají v šesti proti čtyřem.
59:06'
Také hostující trenéři si vybírají oddechový čas, jejich gólman zůstává i nadále na střídačce.
59:06'
Hosté v šesti u domácí klece, ale pokus Knotka Stezka senzačně lapil!!
58:57'
Konrád pomalu ale jistě putuje na střídačku!!
58:39'
Oddechový čas pro domácí.
58:39'
Domácí se rychle protáhli do pásma, Lakatoš poslal puk křižně mezi dva obránce přímo na hůl JANA HRUŠKY, kterého tak předchozí nevyužitá šance už nemusí tolik mrzet – 3:2 Asistence: Dominik Lakatoš, Lukáš Krenželok.
58:12'
Za Vítkovice mohl rozhodnout Hruška, ale při jízdě byl tísněn bránícím hráčem a nemířil přesně.
57:55'
Domácí gólman drží vítkovické naděje i tentokrát.
57:26'
Domácí se nahrnuli do pásma, Koch se vtlačil mezi bránící hráče a vystřelil, ale Konrád sklapl betony včas.
57:03'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
56:50'
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.
56:45'
Krenželokova spolupráce s Lakatošem branku nepřinesla.
56:24'
Puk tečovaný Krejčím končí na Stezkovi.
56:00'
Hraje se od branky k brance, o něco více ze hry mají ale přece jen hosté.
54:57'
54:38'
Kusko vystřelil hned z první, ale Stezka byl přesně tam, kde měl být.
54:03'
Hosté se znovu usadili v pásmu, ale domácí se brání zuby nehty.
53:32'
Vítkovice vyhazují kotouč, Lakatoš jej ale nezpracoval dobře.
53:05'
Nahodil skvěle operoval u domácí branky, ale Stezka stačil zareagovat včas.
52:57'
Za podrážení je vyloučen domácí Dej.
52:57'
Hostující fanoušci se zlobí, ale sudí faul zaregistrovali. Po komerční přestávce bude hrát Olomouc přesilovku.
52:36'
Konrád za svou brankou zpomaloval kotouč, ale málem se mu to nevyplatilo.
51:34'
Domácí se snaží udržet v pásmu, ale hosté jsou proti.
50:07'
50:04'
Dujsík vystartoval s pukem ke Stezkovi, přes dva bránící hráče dokázal vystřelit, ale nepřesně.
49:27'
Deje zastavila hůl hostujícího hráče, ale hlava drží a sudí si ničeho nevšiml, hraje se dál.
49:01'
Olomoučtí vyhazují puk podél mantinelu až za domácí branku.
48:55'
Bude se vhazovat po levici hostujícího gólmana.
48:31'
Polák si vyměňoval puk se Solovjovem, ten nakonec nahrál na Gumana, ale jeho rychlou střelu Konrád lapil.
48:07'
Za hru vysokou holí je potrestán Kusko, domácí mají početní převahu.
47:46'
Z otočky vystřelil Kusko, ale trefil jen Stezkův beton.
47:15'
Hosté se drží v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.
46:47'
Vítkovice si vytvořily tlak u Konrádovy klece, ten měl několikrát namále, ale nakonec schoval puk pod sebe a hra je přerušena.
46:13'
46:10'
Od kruhu vystřelil Kolouch, ale Stezkova lapačka byla rychlejší.
45:59'
Vhazovat se bude u Stezky.
45:24'
Vítkovice znovu posílají kotouč do bezpečí až za olomouckou branku.
44:59'
Krejčí rozehrává od své branky.
44:37'
Lakatoš ujel s pukem do útoku, ale před kruhem jej zapomněl. I tak se ale vítkovickým tento tah vyplatil.
44:19'
Vítkovice vyhazují puk až ke Konrádově brance.
44:13'
Za hákování je potrestán domácí Dej, hosté se pokusí strhnout vedení na svou stranu v početní převaze.
44:05'
Domácí dostali kotouč do pásma, ale tam o něj rychle přišli.
43:34'
Vhazování před svou útočnou modrou vyhrávají hosté.
43:01'
Zbrklá rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
42:35'
Hraje se v rychlém sledu na obě strany.
40'
Krejčí srovnal 11 vteřin před druhou sirénou, 2:2
40:44'
Kusko se řítil na branku, ale jeho výpad Stezka ustál.
40:20'
Olomoučtí se snaží propracovat do pásma.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli hned tři branky, k radosti hostujících fanoušků jejich tým vstřelil dvě a tím srovnal skóre na světelné kostce. Vítkovičtí nejprve zvýšili v přesilovce, tu jim nabídl Klimek, který odešel předčasně do sprch a dnešního zápasu se zúčastní už maximálně jen ze střídačky. Olomouc ale nesložila zbraně, přežila další řádění Vítkovic u své klece a poté udeřila. Nejprve Kolouch poslal puk pod betonem Stezky a snížil, pár vteřin před druhou sirénou pak těsně před brankou tečoval puk Krejčí a do třetí třetiny tak oba týmy nastupují od znova.
1/3 – 9:17
2/3 – 10:5
Další třetina začne přibližně v 18:53.
40'
40:00'
39:50'
Je vyrovnáno!!! Z pravého kruhu vypálil na branku Škůrek, DAVID KREJČÍ u branky tečoval puk těsně před Stezkou – 2:2. Asistence: David Škůrek.
39:12'
Hosté se usadili v pásmu a rádi by do konce této části ještě srovnali.
38'
Kolouchova střela propadla Stezkovi za záda, 2:1
38:27'
Vítkovice mají puk pod kontrolou, ale hraje se ve středním pásmu.
38:00'
Koch se znovu s pukem protáhl až k olomoucké brance, ale Konrád si dobře povyjel.
37:01'
Hosté se protáhli do pásma, po nahrávce Ondruška vystřelil PETR KOLOUCH a jeho střela zapadla pod betonem Stezky do branky – 2:1. Asistence: Jiří Ondrušek, Vilém Burian.
36:47'
Olomoučtí se propracovali až k domácí brance, ale Stezka je na jejich pokusy připraven.
34'
Klimek si vyskočil na Kováře, mstil se Lakatoš
34:49'
Domácí využívají přesilovou hru a trestají faul Klimka, Polák našel v kruhu TOBIASE LINDBERGA, na jehož prudkou střelu nestačil Konrád ani zareagovat – 2:0. Asistence: Roman Polák, Ruslan Pedan.
33:59'
Domácí Lakatoš dostává 5 minut za bitku, hostující Klimek pak trest na 2 minuty za hrubost a 5 + 20 minut za napadení. Jeho trest odpyká Navrátil. Vítkovice si zahrají přesilovku.
33:59'
Na trestnou lavici usedá pouze domácí Lakatoš, Kovář šel ukázat krvavý šrám na hlavě, ale sudí to příliš nezajímá. Debata o výši trestu se docela protahuje.
33:59'
Domácí Kovář byl faulován u mantinelu, Lakatoš okamžitě vystartoval jako Zoro mstitel a na ledě je rušno.
33:51'
Koch svou krasojízdu do útočného pásma zakončuje pukem tečovaným mezi diváky.
33:22'
Chlánova rozehrávka na Gumana nevyšla, domácí se přesto dostali do pásma.
32:55'
Hraje se ve středním pásmu.
32:24'
Nápor domácích ukončuje Konrád, následuje komerční přestávka.
31:45'
Domácí se rychle protáhli do pásma, Dej nahrál dozadu na Kováře, ten si počkal na padajícího obránce, ale zamířil na zadní mantinel.
31:04'
Olomoučtí jsou nebezpečnější víc a více, Dujsíkovu střelu z kruhu ale Stezka viděl a lehce zachytil do lapačky.
30:47'
Domácí Gewiese byl před svou brankou těžce sestřelen, domácí až po chvíli vyhazují puk na zakázané uvolnění a vítkovický bek se těžce přesunuje na střídačku.
30:23'
Olomoučtí fanoušci se hlasitě dožadují gólu.
29:54'
Zakázané uvolnění pro Vítkovice, vhazuje se u Stezky.
29:33'
Bambula rychle zasekl puk u modré, aby nebyl pískán ofsajd a hosté se mohou přesunout ke Stezkovi.
28:32'
Čtvrtá formace hostí se drží u domácí branky, Stezka ale drží vítkovické naděje.
28:12'
Stezka si poradil se střelou Kuska, následuje komerční přestávka.
27:55'
Koch si sjíždí pro vyhozený puk a rychle rozehrává nový vítkovický atak.
27:14'
Bondra s Lindergem a Kovářem u hostující klece, ale Konrád je ve střehu.
26:28'
Káňa s pukem obkroužil útočné pásmo, ale na modré jeho spolupráce s Dujsíkem neprošla.
26:06'
Nedbalá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
25:54'
Hosté vtrhli do pásma, Černý z pozice klečícího střelce pálí vysoko do ochranné sítě za brankou.
25:32'
Proti pokusu Koloucha zakročil Stezka včas.
25:23'
Koch se rychle dostal až za hostující branku, zpoza ní přihrál na Kaluse, ale ten Konráda nepropálil.
24:44'
Ofsajd odpískán domácímu týmu.
24:15'
Pedan v pásmu vybojoval puk pro Bittena.
23:37'
Lakatoš si najížděl na nahozený puk, ale hostující gólman vybruslil z branky a včas ho před domácím útočníkem odpaluje na spoluhráče.
22:50'
Domácí zašlápli puk ve svém útočném pásmu.
22:27'
Zásah pro Stezku, bude se vhazovat po jeho pravici.
21:57'
Vítkovičtí drží puk na své útočné polovině a k ničemu hosty nepouštějí.
21:20'
Hruška střílel do Konráda, od něho se puk odráží do rohu.
20:57'
Další rozehrávku Hanáků. zastavují Vítkovice už za modrou čárou.
20:42'
Olomoučtí rozehrávají nepřesně na zakázané uvolnění.
20:17'
Hosté se prodrali do pásma, Krejčí nepřesně nahazoval puk na Káňu.
20:01'
Domácí po první třetině vedou o jednu branku, odrazu od zadního mantinelu využil Hruška a poslal puk za Konráda. Oba týmy si dokázaly v první třetině vytvořit tlak, zkušené gólmany ale jen tak něco nepřekvapí. Hosté měli k dispozici něco málo přes minutu trvající přesilovku, ale nedokázali ji využít, uvidíme, jak se bude oběma celkům dařit po první přestávce.
1/3 – 9:17
Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00'
19:59'
Nad ledem se vznášejí první plamínky vášní, u mantinelu dochází s ukončením první části k menší roztržce.
19:41'
Hosté se dostali do pásma, Stezka je v pohotovosti, na ledě končí Gewiese, který se z něj jen těžce zvedá.
19:18'
Na branku hostů se řítil Gewiese, ale byl zabráněn.
19:00'
Bambula si najel do mezikruží, ale Stezka jeho úmysl přečetl.
18:23'
Vítkovice zmatkují ve svém obranném pásmu, hosté je zatím nedokázali ztrestat.
17'
Kovářovu nepřesnou střelu pohotově dorazil Hruška, 1:0
17:46'
Domácí znovu v dobré šanci u Konráda, ale svůj náskok nezvyšují.
17:10'
Olomoucký Krejčí to myslel dobře, ale vítkovičtí svou branku uhájili.
16:06'
Domácí zaútočili na hostující branku, Kovářova dělovka proletěla kolem branky a odrazila se od zadního mantinelu k JANU HRUŠKOVI, který puk hned z první poslal z těžkého úhlu do klece – 1:0. Asistence: Lukáš Kovář, Patrik Koch.
15:42'
Hosté na skok v pásmu, ale Stezka má dobrý výhled.
15:21'
Po vyhraném vhazování se k brance dostal Chlán, ale puk za gólmana neprotlačil.
15:11'
Gewieseho střelu od modré přikrývá hostující gólman lapačkou a pro jistotu nerozehrává.
14:07'
Vítkovičtí stále v pásmu, Koch si objel olomouckou branku, ale nepodařilo se mu prostrčit puk za Konráda.
13:23'
Krenželok nahrál Lakatošovi, se se prodral před hráče do kruhu, puk poslal k Hruškovi, který jej vrátil před branku, ale Konrád byl pozorný.
12:38'
Fridrich bleskově vyrazil k modré a zachránil pásmo, olomoučtí si ale nakonec dokázali poradit a dostali puk do bezpečnějších vod.
12:24'
Fridrich se chytře protlačil až k brance, zajel za ní a dokázal nahrát na Gumana, ten měl sice prostor, ale sudí přerušují hru kvůli posunuté olomoucké kleci.
12:09'
Kolouchovi se podařilo dostat puk na hůl Navrátila, ten se s Oleszem dostal k brance, ale Stezka byl proti změně skóre. Následuje komerční přestávka.
11:33'
Vítkovice v nouzi vyhazují puk na zakázané uvolnění.
11:15'
Závar před domácí brankou, ale Stezka je všude.
10:38'
Krejčí se protáhl kolem vítkovické klece, ale Stezka byl přesně tam, kde měl být.
10:05'
Krenželokovi se nepodařilo při útoku prostrčit puk k Illéšovi.
09:46'
Hraje se na útočné polovině Olomouce.
09:09'
Hra se přelévá ze strany na stranu, hostům je odpískán ofsajd.
08:05'
Kunc dostal rychlou přihrávku, ale měl menší potíže s jejím zpracováním.
07:45'
Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu Vítkovic.
06:46'
Rozehrávku domácích narušili hosté až ve svém obranném pásmu, ale teď mění směr hry.
06:29'
Rychlý protiútok zakončuje Ondrušek do pozorného Stezky, který si ponechává puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.
06:16'
Kolouch je zpět ve hře.
06:10'
Lakatoš nastřeluje z kruhu vzdálenější tyč.
06:00'
Olomouc posílá puk ke Stezkovi.
05:51'
Vítkovice stále v útočném pásmu, ale Konrád má dobrý výhled.
05:28'
Od modré to zkusil Solovjov, ale Konrád jeho střelu vytěsnil, Lakatoš na puk už nedosáhl.
05:05'
Hosté vyhazují puk ke Stezkovi a přesunují se do středního pásma.
04:44'
Domácí v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.
04:38'
Olomoučtí mají puk pod kontrolou.
04:16'
Síly na ledě srovnává Kolouch, který nedovoleně bránil.
03:47'
Koch naskakuje na led, Olomouc hraje klasickou přesilovku 5 na 4.
03:44'
Krenželok se vydal s pukem do útoku a šetří cenné vteřinky.
03:30'
Olomoučtí kombinují v pásmu, ale střely se jim příliš nedaří.
02:44'
Podrážením se provinil domácí Dej a hosté budou hrát dvojnásobnou přesilovku.
01:47'
Prvním vyloučeným zápasu je domácí Koch, který zahrál vysokou holí.
01:33'
Domácí špatně kombinovali, puk končí na jejich zakázaném uvolnění.
01:24'
Olomoučtí se přesunují do útoku, ale Stezka je také pozorný.
00:50'
Konrád v olomoucké brance se má co otáčet, Vítkovice na něj pálí ze všech stran.
00:16'
Vítkovičtí se drží kolem hostující branky, Lakatoš ale střílel těsně mimo.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Gewiese, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Guman, Chlán, Fridrich – Bernovský.
Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), Nahodil – Klimek, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Michal Kunc, Kusko, V. Tomeček – Burian.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: O. Hejduk, T. Micka – J. Brejcha, J. Ondráček.
Vítkovice v posledních pěti zápasech bodovaly třikrát a připsaly si celkem šest bodů. V posledním kole je ze svého ledu Liberečtí vyprovodili výsledkem 6:1. Naproti tomu Olomouc z pěti zápasů vyhrála všechny a ve velkém finiši si připsala 15 bodů. V posledním kole na svém ledě porazila Kometu výsledkem 2:0. I proto mohou být hosté ve větší herní pohodě.
V letošní sezóně ale mají při vzájemných zápasech navrch Vítkovice, které se radovaly hned třikrát a připsaly si devět bodů (0:2; 5:3; 5:3; 4:1). Play-off je ale nová soutěž, uvidíme, jak se s ní oba týmy, které mají k sobě i územně docela blízko, poperou.
Kanadské bodování Olomouce po základní části vyhrál s šestačtyřiceti body útočník David Krejčí (20+26), který se zároveň stal se 135 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem. Nejlepším obráncem se stal s jednatřiceti body Jiří Ondrušek (9+22) a na ledě strávil s průměrným časem 24:01 nejvíce času. Ve statistice Radegast indexu navíc nasbíral 152 bodů. Třiačtyřicet trestných minut si od sudích vykoledoval obránce Jan Švrček. Nejvíce zápasů v základní části odchytal gólman Jan Lukáš se dvěma asistencemi, třemi vychytanými nulami, průměrem 2,80 a úspěšností 89,94 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic se po základní části stal s pětatřiceti kanadskými body útočník Rostislav Marosz (11+24), nejlepším střelcem se stal se šestnácti góly útočník Lukáš Krenželok (16+10). Soupeřovy gólmany nejčastěji prověřoval útočník Dominik Lakatoš se 137 střelami. Post nejlepšího obránce obsadil s osmadvaceti body Alexej Solovjov. Nejvytíženějším hráčem byl s průměrným časem 20:57 kapitán Roman Polák. Bodování Radegast indexu vede se 188 body obránce Patrik Koch, který je zároveň s dvaadevadesáti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Z dvojice gólmanů má o něco málo lepší statistiky Aleš Stezka, který odchytal větší porci zápasů, s jedním čistým kontem a jednou asistencí měl průměr 2,54 a úspěšnost 91,01 %.
Vítkovičtí fanoušci se letos po několika sezónách nemuseli do poslední chvíle strachovat, zda jejich oblíbený tým postoupí do závěrečných bojů, jasné nebylo pouze umístění a případný soupeř. Vítkovice nakonec skončily na 8. místě tabulky, s bilancí 22-8-5-21 a pasivním skóre 142:149 nasbíraly celkem 87 bodů. Olomoučtí si výhrou v posledním zápase nad Brnem pojistili 9. místo v tabulce, za bilanci 20-8-4-24 a pasivní skóre 133:152 si připsali celkem 80 bodů.
Vítejte u prvního předkola Generali play off Tipsport extraligy, v němž Vítkovice budou chtít zvítězit nad Olomoucí a v moravském derby postoupit do další fáze play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.