Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Olomouc - 12. března 2022   17:00

Vítkovice
09:00' Bitten (Illéš, P. Koch)
1:3
(1:2, 0:1, 0:0)
Stav série: (1:1)
Olomouc
04:50' Bambula  (Kusko, J. Knotek) • 14:27' J. Knotek  (Dujsík, Bambula) • 20:49' J. Knotek  (Ondrušek, Navrátil)
Vítkovice
Dolejš (D. Bartošák) – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Guman, Chlán, Fridrich – Flick.
P. Úlehla, T. Veselý – M. Kis, J. Gebauer
Ostravar aréna
7 425 diváků
Olomouc

SESTŘIH: Vítkovice - Olomouc 1:3. Hanáci ve druhém zápase srovnali stav série

Druhý zápas této série je tedy u konce. Olomouc dnes srovnala a zpátky domů si veze naději. Hosté teď mají před sebou dva domácí zápasy, ve kterých se budou snažit dostat do play-off.
Z Ostravy je to už opravdu vše a já se budu těšit brzy zase na počtenou.
Hosté otevřeli skóre už v páté minutě, kdy Dolejše překonal Bambula, ale vítkovičtí dokázali rychle odpovědět Bittenem. V patnácté minutě strhl vedení na stranu Hanáků Knotek a do kabin šli hosté v lepším rozpoložení. Do druhé části nastoupili domácí se snahou o vyrovnání, ale hosté dohrávali přesilovku z první části, kterou využil tečí znovu Knotek. Olomoučtí svého soupeře k brance nechtěli moc pouštět a když už se k brance dostali a udrželi se u ní, jim plány hatil pozorný Konrád. Kromě zvedajících se emocí ve druhé části žádný další gól nekonal. Třetí třetina nabídla vítkovickým dvě přesilovky, ale olomoučtí jim příliš prostoru pro kreativitu nenechávali. V závěru domácí ještě odvolali Dolejše z branky, ale ani to jim nepomohlo. Hanáci už nepustili zápas ze svých rukou.

Celkem – 30:17
60'
Po závěrečném hvizdu se do sebe pustili Krenželok se Švrčkem
60:00'
Se závěrečnou sirénou se v rohu u olomoucké branky strhla bitka, za kterou je potrestán hostující Švrček za hrubost a domácí Krenželok na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost.
59:56'
Ještě poslední zásah pro hostujícího gólmana.
59:45'
Kusko zachytil kotouč a posílá jej do pásma, Vítkovice se jej ujímají včas.
59:40'
Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.
59:10'
Hosté se snažili protáhnout k brance, ale Guman u mantinelu dostal puk pod kontrolu.
58:59'
Olomoučtí v útočném pásmu, ale puk mají stále pod kontrolou domácí.
58:08'
Dolejš je na střídačce.
57:55'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
57:20'
Solovjov tvrdě nastřelil Navrátila před sebou.
57:06'
Kolouch v pásmu nabíral rychlost, ale přišel o puk.
56:20'
Tři z olomouckých hráčů střeží střední pásmo, nemají kam spěchat.
55:42'
55:09'
Vítkovice to teď vymyslely chytře, Pedan si vykroužil pásmem, nastřelil Konráda, ale Lindberg u branky měl přidrženou hůl.
54:35'
Vítkovická snaha žádnou šanci nepřinesla, hosté znovu vyhazují.
53:50'
Hosté vyhazují puk k Dolejšovi.
53:42'
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Ondrušek.
53:16'
Znovu se nehraje, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění Vítkovic.
53:01'
Hra je přerušena, domácí se dostali do ofsajdu.
52:28'
Vítkovice kombinovaly do pásma, ale jejich snahu zastavuje Konrádova lapačka. Následuje komerční přestávka.
51:41'
Olomouckým se daří držet kotouč v bezpečné vzdálenosti od své klece.
51:19'
Hosté odehrávají puk do bezpečí.
50:48'
Před kruhem vystřelil Stehlík, ale Konrádova náruč byla v pohotovosti. Ondrušek je zpět ve hře.
50:17'
U branky to měl na dlouhou hůl Hruška, skóre se nemění.
49:50'
Vítkovickým se nedaří dostat do pásma.
49:24'
Olomoucká čtveřice vyhazuje puk do bezpečí.
49:00'
Z kruhu vystřelil Solovjov, ale Konrád drží.
48:48'
Za podrážení je vyloučen hostující Ondrušek, domácí mají k dispozici přesilovku a hostující fanoušci oceňují rozhodnutí sudího sprškou piva letící na led.
48:39'
Hosté v nouzi posílají puk na zakázané uvolnění.
48:11'
Guman z boku nastřelil jen hráče u branky.
47:34'
Navrátil příklepem prověřil domácího gólmana, ten uspěl.
47:06'
Vítkovičtí zahajují od své branky.
46:29'
Kovář se ve svém obranném pásmu jednou rukou zbavil dotírajícího Káni.
46:07'
Dolejš si připisuje další puk v lapačce.
46:00'
Hosté se nahrnuli do pásma, od modré to zkusil Švrček, ale jen do Dolejše. Následuje komerční přestávka.
45:42'
Bernovský byl na útočné modré faulován, ale zřejmě na hranici pravidel.
45:03'
Olomoučtí se do pásma nedokázali prosadit, bojuje se ve středním pásmu.
43:57'
Dej poslal puk na vzdálenější tyč, ale Konrád ho jen kontroloval pohledem.
43:24'
Vhazování ve středovém kruhu vyhráli domácí.
43:05'
Nahodil se protahoval do útoku, ale přišel o puk.
42:59'
Plášilův pokus skončil za brankou, pohotoví vítkovičtí hráči jej dostali před branku, ale Konrád drží.
42:52'
Olomoučtí posílají puk na zakázané uvolnění.
42:42'
Pedanova dělovka od modré těsně minula hostující klec.
41:50'
Nahozený puk zastavuje za svou brankou olomoucký gólman.
41:29'
Vhazuje se po pravici Konráda.
41:16'
Guman se snažil obrat Navrátila o puk i v leže, ale nepovedlo se mu to.
40:55'
Dej zavezl puk do pásma, ale vítkovičtí se v něm neudrželi.
40:30'
Hraje se od branky k brance.
40:08'
Hra je přerušena pro hru vysokou holí.
40:01'
Ve druhé třetině byl k vidění jen jeden gól, ke zklamání domácích fanoušků zapadl do branky Dolejše. Hosté si vytvořili více dobrých šancí, ale více jim Dolejš nepovolil. Na opačné straně byl Konrád vždy přesně na svém místě, a tak si vítkovičtí radostně zakřičet nemohli.
39:01'
Vítkovice se drží u olomoucké klece, ale hosté se brání velice dobře, nedávají jim příliš prostoru.
38:27'
Kalus střílel z blízka, ale Konrád si dokázal poradit.
37:48'
Vítkovice se dostali ke Konrádovi, ale příliš váhali se střelbou.
37:01'
Krejčí váhá s nahrávkou za domácí brankou, vítkovičtí se mezitím stačili přesunout na své pozice.
36:11'
Koch přišel o hůl, k domácí kleci vystartovali dva z olomouckých hráčů, domácí bek se snažil puk hlídat alespoň fotbalově, což se mu docela dařilo.
35:33'
Bitten se rozjel sám do pásma, hosté jej k ničemu nepustili, ale jeho spoluhráči se v něm poté mohli usadit.
34:13'
Knotek ve spolupráci s Černým dostal puk do pásma, ale Dolejšova výstroj je pevná.
33:25'
Domácí rozehráli do pásma, ale hosté hlídají každý jejich krok.
33:05'
Vítkovice posílají puk zbrkle na zakázané uvolnění.
32:34'
Bojuje se v rohu u hostující klece, sudí nakonec přerušují hru. Následuje komerční přestávka.
31:31'
31:25'
Domácí bojují u Konrádovy klece, ale olomoučtí se brání velmi dobře.
30:48'
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
30:28'
Domácí musejí rozehrát od své klece.
30:06'
Bambula se dostal k puku a ujížděl v obležení na branku, ale Dolejš měl dobrý výhled.
29:46'
Před Konrádem dobře clonil Krenželok, ale skóre se nemění.
29:31'
Za hru vysokou holí odjíždí za katr hostující Řezníček.
29:10'
Od modré tvrdě vypálil Řezníček, ale jeho spoluhráč před brankou byl zrovna zády.
28:05'
Vítkovičtí v pásmu, Dej skončil před brankou na ledě.
27:50'
Druhý ofsajd hostů během pár vteřin.
27:00'
Domácí museli v pásmu odevzdat puk a rychle střídají.
26:36'
Olomouc se rychle dostala do pásma, ale jejich kombinace končí mimo vítkovickou klec.
26:05'
Ofsajd pro domácí hráče, následuje komerční přestávka.
25:08'
Hosté nahodili kotouč do pásma, ale Dolejš zasahovat nemusel.
24:27'
Kalus poslal puk do gólmanových betonů, ale ani odražený puk pod ně nedokázal propasírovat.
24:04'
Vítkovičtí se drželi u Konráda, ale Krenželokovi střela nesedla.
23:36'
Hosté sice zpomalili svůj útok, ale přesto se dostali do ofsajdu.
23:07'
Hraje se na útočné polovině Vítkovic, ale ty příliš nestřílejí.
22:20'
Domácí se usadili před olomouckou brankou, ale Konrád má dobrý výhled.
21'
Ondrušek se prosadil střelou od modré čáry, 1:3
21:35'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, postupují do pásma jen velmi pomalu.
20:49'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovou hru, od modré pálil Ondrušek, JAN KNOTEK před Dolejšem dobře clonil a stačil i tečovat střelu svého spoluhráče – 1:3. Asistence: Jiří Ondrušek, Jakub Navrátil.
20:09'
Olomoučtí se rychle propracovali do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:59.
1/3 – 5:6
20:00'
19:39'
Na trestnou lavici usedne domácí Pedan, který bude pykat za hrubost, domácí Kalus, který taktéž dostává trest za hrubost a hostující Krejčí, taktéž za hrubost. Vítkovice hrají v oslabení.
19:36'
U trestné lavice se do sebe pustil Pedan s jedním z olomouckých hráčů, hra je po chvíli přerušena a dochází k další šarvátce.
19:12'
Hosté v pásmu, ale musejí bojovat i puk.
18:34'
Kolouch naskakuje do hry. Oba týmy tak hrají v plném počtu.
18:13'
Ofsajd Vítkovic.
17:42'
Konrád za svá záda žádný z pokusů nepustil, hosté odpalují puk k Dolejšovi.
17:23'
Bitten se Škůrkem se mohou zapojit do hry.
16:57'
Po sérii nahrávek končí puk u Gumana, který posílá puk do ochranné sítě.
16:40'
Vítkovičtí rozjeli přesilovkový kolotoč.
16:34'
Za nedovolené bránění je potrestán Kolouch, Vítkovice budou hrát přesilovku 4 na 3.
16:25'
Olomoučtí v pásmu, ale jen na skok.
15'
Knotek využil přihrávky od Dujsíka, 1:2
15:59'
Ondrušek vybojoval puk, ale rozehrát se mu nedaří.
15:23'
Po šarvátce u branky hostů se na trestnou lavici dostávají domácí Bitten a olomoucký Škůrek, oba za hrubost. Oba týmy hrají ve čtyřech.
14:32'
Ofsajd Olomouce, následuje komerční přestávka.
14:27'
Hosté se znovu dostávají do vedení, po nahrávce Dujsíka vyzrál na Dolejše JAN KNOTEK – 1:2. Asistence: Tomáš Dujsík, Jan Bambula.
14:27'
Do Kocha v útočném pásmu vrazil jeden z olomouckých, pak za nimi dojel další olomoucký hráč a oba jej drželi, zřejmě, aby nevybuchl. To vše před zraky sudího. V té chvíli hosté střílejí gól.
14:13'
Olomoučtí nepřesně kombinovali na zakázané uvolnění.
13:30'
Knotek se ve středním pásmu dostal k puku, ale nikam daleko se nedostal.
12:52'
Solovjovova střela od modré končí na Konrádovi.
12:40'
Hosté dostali puk od mantinelu, ale poslali kotouč na zakázané uvolnění.
12:04'
Ve středním pásmu se dostal k puku Illéš, ale byl osamocen.
11:35'
Dolejš si připisuje další úspěšný zákrok.
11:24'
Hosté se vcelku bez problémů protáhli do pásma.
11:00'
Ofsajd pro domácí celek.
10:41'
Krejčí čeká za svou brankou s pukem na dostřídání spoluhráčů.
9'
Bitten se trefil mezi betony brankáře, 1:1
09:55'
Olomoučtí se natlačili k Dolejšovi, ale Bambula nemířil přesně.
09:00'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!!! Vítkovice si najely do pásma, Illéšova nahrávka se dostala k SAMUELOVI BITTENOVI, který prostřelil Konráda mezi betony – 1:1. Asistence: Jakub Illéš, Patrik Koch.
07:47'
Ofsajd pro hosty, následuje komerční přestávka.
07:23'
07:02'
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Bondra zvolil střelu, ale Konráda jeho pokus nepřekvapil.
07:00'
Domácí čtveřice odpaluje puk do bezpečnějších vod.
06:35'
Olomouc je rozestavěna v pásmu a rozjíždí přihrávkový kolotoč.
5'
Bambula propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:1
05:23'
Hákováním se provinil domácí Lindberg, Olomouc bude hrát přesilovku.
04:50'
Hosté jako první otevírají dnešní střelecký účet, po nahrávce Kuska propálil vše, co mu stálo v cestě JAN BAMBULA – 0:1. Asistence: Silvester Kusko, Jan Knotek
04:43'
Před brankou hostů se do sebe pustili dva z hráčů, ale nakonec se i oni zapojili do hry.
04:36'
00:50'
Vítkovice mají puk pod kontrolou a budou útočit.
00:08'
Olomoučtí se prodrali do pásma, ale až k brance se nedostali.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Guman, Chlán, Fridrich – Flick.
Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Navrátil, P. Kolouch, V. Tomeček – Lichanec, Burian, Michal Kunc.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: P. Úlehla, T. Veselý – M. Kis, J. Gebauer.
Dnešní utkání ale začíná znovu, oba týmy vejdou do utkání s čistým štítem a čistou hlavou. Vítkovice budou chtít znovu využít domácího prostředí a potvrdit páteční výhru, hosté ale budou bojovat, aby si z Ostravy přivezli alespoň bod. Zápas těchto dvou týmů si určitě nenechte ujít.
Vítkovice vstoupily do prvního zápasu lépe, v šestnácté minutě překonal olomouckého Konráda Hruška. Ve druhé třetině se mohli radovat domácí fanoušci podruhé, to překonal hostujícího gólmana Lindberg, který tak ztrestal vyloučení Klimka. Vítkovický odchovanec si vykoledoval trest na 2 minuty za hrubost a jako přídavek pak 5+20 minuta za napadení. Ve třicáté čtvrté minutě tak musel předčasně do sprch. Radost domácích ztlumil další vítkovický odchovanec Kolouch, který využil rychlé nahrávky a pod betonem poslal puk za Stezku. Jednadvacet vteřin před koncem druhé části srovnal stav Krejčí, který tečoval střelu Škůrka těsně před vítkovickým gólmanem.Třetí třetina přinesla góly až v samotném závěru, nejprve strhl vedení na stranu domácích Hruška, který zužitkoval Lakatošovu přihrávku. Pětačtyřicet vteřin před třetí sirénou hráli hosté přesilovku a navíc hráli bez Konráda, tuto situaci ke srovnání využil Ondrušek, který si tak vynutil prodloužení. V tom nejprve skóroval Bambula, ale vítkovičtí trenéři sáhli k trenérské výzvě a po přezkoumání videem byl gól odvolán a odcházející fanoušci se urychleně vraceli zpět na svá místa. Ve dvanácté minutě prodloužení se v kruhu do puku opřel vítkovický Lindberg a Kalus číhající před brankou jeho střelu tečoval do sítě, čímž ukončil zápas.
Před námi je druhý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy mezi týmy Vítkovic a Olomouce. Ve včerejším utkání využili vítkovičtí výhodu domácího prostředí a ujali se v sérii vedení 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.