Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Třinec - 23. března 2022   19:00

Vítkovice
34:19' Bernovský (J. Hruška, Lakatoš)
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)
Stav série: (0:3)
Třinec
28:58' Hrňa  (Chmielewski, Marcinko) • 44:42' D. Musil  (M. Kovařčík, O. Kovařčík)
Vítkovice
T. Veselý, J. Šindel – V. Komárek, M. Kis
Ostravar aréna
7 435 diváků
Třinec

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 1:2. Oceláři jsou krok od semifinále

Také třetí čtvrtfinálové utkání už zná svého vítěze. Po těsném výsledku si výhru připisují Oceláři, kteří jsou už jen jeden krůček od semifinále. Po bezbrankové první třetině se jako první trefili hosté, ale vítkovičtí dokázali ještě před druhou sirénou díky přesilovce srovnat. Ve třetí části strhl vedení na stranu Ocelářů po pěkné akci Musil, domácí i přes závěrečnou hru bez gólmana další recept na Kacetla nenašli. Další šance Vítkovic, jak si prodloužit sezónu je zítra, takže pokud se nemůžete dostavit osobně, určitě si zapněte náš textový onlajn přenos. Budeme se těšit.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera.

59:59'
Slezané v rychlosti odehrávají puk do bezpečí, mimo vítkovickou klec.
59:51'
Domácí cítí naději, vhazuje se před Kacetlem.
59:44'
Vítkovice musejí rozehrát ze svého obranného pásma.
59:32'
Hosté odehrávají puk na zakázané uvolnění.
59:25'
Kacetl měl dobrý výhled a byl na střely vítkovických připraven.
59:15'
Oceláři se dostali k puku, přesunuli se do pásma, ale míjí prázdnou branku domácích.
58:59'
Vítkovický gólman znovu na střídačce.
58:52'
Stezka je zpět v brance, domácí poslali kotouč na zakázané uvolnění.
58:34'
Pedan poslal puk jen do hráče ve středu útočného pásma, domácí musejí rychle vycouvat a spěchat k opuštěné brance.
58:23'
Domácí gólman podle předpokladů zůstává na střídačce.
58:23'
Oddechový čas pro domácí.
58:02'
Hraje se ve středním pásmu, Stezka pokukuje po střídačce.
57:28'
Plášil zachránil útočné pásmo, ale domácí se u branky nedokáží sehrát.
57:00'
Teď to jsou Vítkovice, které ovládají puk, ale nedokáží se dostat ze třetiny.
56:38'
Stezka je ve střehu, hraje se u jeho branky.
56:12'
Oceláři mají puk na svých hokejkách, ale domácí je nechtějí pustit z obranného pásma.
55:47'
Hraje se ve středním pásmu.
55:19'
Vhazování po levici Kacetla vyhráli domácí.
54:50'
Třinečtí v pásmu, ale Stezka zasahovat nemusel.
54:29'
Vítkovičtí v pásmu, nejprve to zkusil Hruška, po něm Kalus, ale je odpískán ofsajd.
53:53'
Kalus se dostal do pásma, ale v útočném pásmu mu před nosem odpálil puk Vrána.
53:44'
Kotouč byl zašlápnutý v útočném pásmu Třince, následuje komerční přestávka.
52:47'
Hosté si sjeli znovu ke Stezkovi, Kundrátek si sjel pro přihrávku, ale poslal jej mimo branku.
52:03'
Slezané se drželi v pásmu, ale Bitten dostal puk do středu kluziště.
51:47'
Dnešní utkání sleduje 7 435 diváků.
51:24'
Lakatoš zachytil hostující rozehrávku, ale neměl komu by přihrál.
50:47'
Stehlík nastřelil puk do pásma, ale hosté jej vracejí ke Stezkovi.
50:34'
Bude se vhazovat u domácí branky.
50:19'
Vránu s pukem zatlačil k mantinelu Koch.
50:01'
Prudká rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
49:42'
Hned po vhazování domácí vypálili na Kacetlovu klec a tvrdě nastřelili tyč!! Puk se odráží do ochranné sítě, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
49:38'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Ocelářů.
49:00'
Vítkovičtí nahodili kotouč do pásma, probíjel se za ním Lindberg, ale hosté byli rychlejší.
48:12'
Třinečtí se dostali do pásma poměrně lehce, ale domácí u své branky bojují.
47:37'
Hosté rozehrávají znovu od Kacetla.
47:00'
Flick si sjel k brance, ale puk se mu nepodařilo zleva umístit.
46:25'
Oceláři znovu museli zacouvat ke své brance, čekají na dostřídání.
45'
Neuvěřitelný gól! Třikrát tyč a odraz od šťastlivce Musila, 1:2
45:53'
Hostující fanoušci slaví a jejich borci rozehrávají od své branky.
44:42'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení, Michal Kovařčík si nejprve vybruslil k opačné tyči, ale trefil jen ji, Stezka byl už z branky přesunutý na stranu Kovařčíka, když si k odraženému puku sjel DAVID MUSIL a zametl jej do prázdné klece – 1:2. Asistence: Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík.
44:26'
Domácí se odpoutali od své klece, ale je jim odpískán ofsajd.
43:46'
Vítkovičtí na skok v pásmu, ale hosté znovu vracejí hru ke Stezkovi.
42:58'
Zpoza hráčů to zkusil Doudera, ale puk se zatočil do rohu.
42:41'
Kotouč létal kolem vítkovické branky, ale ani Chmielewski jej za Stezku nedostal.
42:06'
Vítkovický gólman měl zakrytý výhled, ale hostům se toho nepodařilo využít.
42:01'
Hosté se lehce dostali až před Stezku, ten ale puk skryl ve své lapačce.
41:50'
Dej se tlačil do třinecké branky, ale Kacetl byl proti.
41:46'
Příliš prudká rozehrávka Třince končí na zakázaném uvolnění.
41:27'
Bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:12'
Růžička bojuje o puk za Stezkovou brankou.
40:51'
Oceláři se až nyní dostávají z obranného pásma.
40:37'
40:27'
Domácí byli usazeni v pásmu, souhru Lakatoše s Hruškou ale Kacetl přečetl včas.
40:01'
Vítkovice dohrávají přesilovku z předchozí části.
40:01'
Po druhé třetině je stále stav nerozhodný, tentokrát se ale oba fanouškovské tábory dočkaly branky. Nejprve překonal Stezku hostující Hrňa, v první nabídnuté přesilovce pak za domácí srovnával Bernovský. Ani jeden z týmů nechce udělat výraznější chybu, Slezané pokračují ve své nastolené hře a Vítkovice se snaží srovnat krok, což se jim začíná dařit. Nechme se překvapit, zda se v další části jeden z týmů urve nebo jestli bude přetahovaná pokračovat i nadále.
1/3 – 4:9
2/3 – 10:9
Další třetina začne přibližně v 20:48.
40:00'
39:54'
Vítkovice zpět v pásmu, ale Kacetl je v pohotovosti.
39:20'
Souhru domácích přerušil Marcinko, ale dál než za svou obrannou modrou puk nedostal.
39:06'
Hruška se protáhl k brance, Kacetl pro jistoto přikrývá puk pod lapačkou.
38:54'
Oceláři zdatně narušují domácí rozehrávku.
38:37'
Sekáním si vypomohl hostující Chmielewski a odjíždí za katr.
38:33'
Hosté se chtěli usadit v pásmu, ale je odpískaná hra vysokou holí.
38:00'
Kalus dostal přihrávku do kruhu, ale Kacetl měl dobrý výhled.
37:41'
Slezané na skok v pásmu, ale vítkovičtí rychle mění směr hry.
37:04'
Vítkovičtí bojují v útočném pásmu o kotouč.
36:41'
Pedan u mantinelu nepříjemně dohrál Daňa.
36:16'
Solovjov odehrává puk do středního pásma, ale hosté jsou připraveni.
35'
Bernovský při přesilovce propálil Kacetla, 1:1
35:51'
Od modré pálil hostující Musil, ale Stezka odpaluje puk hokejkou do ochranné sítě.
35:44'
Kotouč zamířil na zakázané uvolnění Vítkovic.
34:19'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!!! Domácí se drželi před Kacetlem, jejich rychlá hra na jeden dotek slavila úspěch, když Hruška vrátil puk JANU BERNOVSKÉMU, který z pozice klečícího střelce z kruhu posílá puk na bližší tyč – 1:1. Asistence: Jan Hruška, Dominik Lakatoš.
33:53'
Lakatoš je zpět na ledě, vítkovičtí mají před sebou zkrácenou přesilovku.
33:43'
Vítkovičtí v pásmu, ale na pozoru se má také Kacetl.
33:11'
Růžička si sjel k domácí brance, ale puk k tyči nepropasíroval.
32'
Daňo sekl Lakatoše, ten se po něm ohnal a byl vyloučen
32:48'
Síly na ledě srovnává hostující Svačina, který je potrestán za podrážení.
32:48'
Oceláři se rychle dostali k puku a hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
32:47'
Vítkovice se dostaly k puku a rychle mířily do pásma, Fridrich byl ale faulován a Stezka okamžitě odjíždí z branky.
31:53'
Hosté mají přesilovku, přesto že je z opakovaných záběrů vidět, že Daňo hákoval Lakatoše. Sudí už ale postřehli jen rozhněvaného vítkovického útočníka, který pyká za hrubost.
31:52'
Vítkovice kombinovaly, ale nakonec je z toho ofsajd, Daňo se dostává do sporu s Lakatošem, který rozhodčí rychle hasí.
31:15'
Protiútok Třince, Dravecký z kruhu trefuje Stezkovu lapačku.
30:50'
Domácí v pásmu, Krenželok sice čekal ofsajd, ale ten se nekonal, a tak jsou vítkovičtí až u Kacetla.
30:00'
Na opačné straně se Vítkovice dostaly do šance, Kalusova střela mezi betony ale do branky neprošla, byť se Kacetl rychle otočil, aby vše překontroloval.
29'
Hrňa procpal kotouč za Stezku, 0:1
29:35'
Vhazování po levici domácího brankáře vyhráli hosté a rozestavují se v pásmu.
28:58'
Hosté se trefují jako první, za brankovou čárou nahrával před Stezku Chmielewski, zdálo se, jako by si vítkovičtí srazili puk sami do branky, ale gól je připsán ERIKU HRŇOVI – 0:1. Asistence: Aron Chmielewski, Tomáš Marcinko.
28:47'
Lehké nahozené Kundrátka končí za domácí brankou.
28:42'
Hosté se propracovali do pásma, jejich rychlá kombinace končí v náruči Stezky.
28:26'
Zakázané uvolnění pro Oceláře.
27:57'
Kalus u mantinelu vybojoval puk, Bondra mu odstavil spoluhráče, Kalus nahrál nalevo na Flicka, který přihrávku vracel, ale nebylo komu.
27:32'
Vítkovičtí rychle mění směr hry, puk končí v ochranné síti a bude následovat komerční přestávka.
27:26'
Hra u domácí klece, Růžička se za brankou dostal k puku, vybruslil si k tyči, ale neuspěl.
26:49'
Bernovský zavezl puk do pásma, ale hosté jej odehrávají.
26:11'
Za nahozeným pukem sprintoval Hrehorčák, ale puk je pod kontrolou domácích.
25:58'
Domácí hala ožívá, vítkovičtí se více a více tlačí do Kacetlovy branky.
25:45'
Bitten s Illéšem se protlačili do pásma, ale hosté je zadrželi včas.
25:15'
Pedan si objel domácí branku a rozehrává do útoku.
25:04'
Domácí znovu v pásmu, Kalus vystřelil z kruhu, ale jen do gólmana.
24:35'
Domácí se snaží udržet puk v útočném pásmu, hosté jsou samozřejmě proti.
24:10'
Plášilovu střelu od kruhu Kacetl neviděl, ale puk letěl těsně nad jeho branku.
23:45'
Kotouč pod kontrolou hostujících hráčů, oba týmy střídají.
23:08'
Oceláři vtrhli do pásma, Daňo poslal puk do středu, u branky tečoval Vrána, ale puk se ocitá v rohu.
22:52'
Bitten si najel do levého kruhu, jeho střela na vzdálenější tyč ale končí v lapačce gólmana.
22:40'
Bernovský číhal u hostující branky, Kacetl ale vyrazil puk mimo jeho dosah.
22:21'
Oceláři dostali puk do pásma, ale Kovář jej znovu odehrává.
22:00'
Domácí se drží v pásmu, ale nemají vůbec žádný prostor.
21:34'
Vítkovičtí jen nahodili puk na Kacetla a střídají.
21:02'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
20'
Hrehorčák předal Draveckému, ten zblízka nedal!
20:48'
V útočném pásmu domácích je zašlápnutý puk.
20:23'
Daňova otočka za modrou našla jen hůl domácího beka.
20:10'
Skákavý puk vyslaný na domácího Stezku končí v betonech gólmana.
20:01'
První třetina žádnou branku nepřinesla, oba gólmani jsou stoprocentní, a to i přesto, že si oba týmy dokázali připravit slušné šance. Třinečtí navíc měli k dispozici dvě přesilové hry, ale ani v nich se skóre neměnilo. Uvidíme, jak se bude vyvíjet následující část. Po přestávce se k nám určitě vraťte.
1/3 – 4:9
Další třetina začne přibližně v 19:51.
20'
20:00'
19:50'
Oceláři se drží kolem vítkovické klece, ale domácí hrají důsledně.
19:12'
Hosté v přečíslení dva na jednoho, Dravecký už zvedal ruce v radosti z gólu, ale puk v síti není a Dravecký končí díky Bittenovi na zadním mantinelu.
18:01'
Lakatoš svou důsledností vypíchl na obranné modré puk Marinčinovi, nahrával u branky na Fridricha, ke Kacetlovi si sjel také Lindberg, ale ani tentokrát puk v síti nekončí.
17:22'
Bude se vhazovat před útočnou modrou Třince, který se dostal do ofsajdu.
17:10'
Oba týmy střídají, hosté drží puk za svou brankou.
16:45'
Od modré nahrával k brance Musil, ale jeho spoluhráči na puk nedosáhli.
16:31'
Rozjezd třineckých do pásma končí zakázaným uvolněním.
16:23'
Další kotouč je mezi diváky, přerušení je využito ke komerční přestávce.
15:45'
Marinčin zastavuje puk u modré ve vzduchu a jeho tým může zůstat v útočném pásmu.
15:07'
Marcinko si najel do pásma, ale bez puk končí vedle vítkovické klece.
14:50'
Koch se dostal až za hostující branku, ale puk mu byl odebrán.
14:05'
Daňo se dostával do šance, Stehlík mu v rámci pravidel znepříjemnil cestu k domácí kleci.
13:40'
Krenželok se s Bernovským protáhl do pásma, domácí kapitán ale branku přestřelil.
13:09'
Bondra si sjel za hostující klec, ale neměl komu nahrát.
12:53'
Třinečtí okupují prostor kolem vítkovické branky.
12:16'
Vítkovice v plném počtu.
12:05'
Domácí vybojovali u mantinelu kotouč a znovu ho posílají daleko od své branky.
11:43'
Třinečtí zpět v pásmu, ale znovu jen na skok.
11:19'
Vítkovice posílají puk ke Kacetlově kleci.
11:01'
Už to vypadalo, že Hruška vytěsní puk do středního pásma, ale Marinčin pásmo těsně zachránil.
10:42'
Hosté se přihrávkami stahují blíž a blíž k brance, ale Stezka je na svém místě.
10:16'
Oceláři mají možnost další přesilovky, za hrubost bude potrestán domácí Bondra.
10:12'
Vítkovice se dostávají do postavení mimo hru.
10:00'
Hosté v pásmu, Martin Růžička se dostal do kruhu, ale puk zamířil nad vítkovickou klec.
09:32'
Kotouč končí mezi fanoušky.
09:26'
Krenželok se protahoval podél mantinelu, Kundrátek byl proti.
08:50'
Ondřej Kovařčík se rozjel do útoku k Michalem Kovařčíkem, jejich útok dva na jednoho ale po střele prvního jmenovaného skóre nemění.
08:14'
Bittenova spolupráce s Dejem u hostující klece nevyšla, ale domácí fanoušky povzbudila.
07:49'
Marcinko se dostal k puku, ale nepodařilo se mu rozehrát útočnou akci.
07:27'
Domácí se pozdrželi v pásmu, Koch prověřil od modré Kacetlovy reakce, po několika dalších střelách vyhazují hosté puk na zakázané uvolnění.
07:02'
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
06:51'
Puk je už delší dobu zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.
06:32'
Krenželok měl před brankou zblokovanou hůl.
06:11'
Hosté u domácí branky nic nevymysleli, Hruška má puk pod kontrolou.
05:56'
Vítkovičtí se protahovali do pásma, ale je z toho ofsajd.
05:40'
Prudká nahrávka Ocelářů mizí na zakázaném uvolnění, bude se vhazovat po pravici jejich gólmana.
05:08'
K brance si vybruslil domácí Illéš, ale na jeho střelu měl Kacetl dost času zareagovat.
4'
Kovarčík pálil do Stezky, Roman nedosáhl na dorážku
04:49'
Hraje se v rychlém sledu na obě branky.
03:48'
Vítkovičtí v rychlém protiútoku, ale hosté se stihli vrátit, Illéš nakonec nastřelil jen Kacetla.
03:35'
Pěkná akce hostů, zprava nastřelil Stezkovy betony jeden z hostujících útočníků, puk se odrazil k volnému Romanovi, ale ten snad o centimetr na puk nedosáhl, a proto ho nemohl zamést do odkryté klece.
03:28'
03:03'
Další vyhození Vítkovic.
02:45'
Vítkovickým se podařilo vyvést puk z obranného pásma a nastřelit ke Kacetlovi.
02:27'
Hosté rozjeli přihrávkový kolotoč, domácí gólman je v pohotovosti.
02:11'
Od kruhu prověřoval Stezku Doudera, ale neuspěl.
01:51'
Domácí posílají puk do bezpečí.
01:28'
Vítkovice špatně vystřídaly a budou pykat. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Illéš.
01:12'
Domácí se probíjejí přes střední pásmo jen velice těžko.
00:57'
První zásah pro domácího gólmana, lehkou střelu zadržel Stezka v lapačce.
00:53'
Kombinace domácího týmu končí zakázaným uvolněním, Vhazuje se po pravici Stezky.
00:40'
Vítkovice střídají, drží puk za svou brankou.
00:19'
Domácí mají puk pod kontrolou, ale nedaří se jim projít přes střední pásmo.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Jakub Stehlík, L. Kovář, P. Koch – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Bernovský – Fridrich, Lindberg, Lakatoš – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Chlán.
Trenér: Miloš Holaň

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Dravecký (A).
Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: T. Veselý, J. Šindel – V. Komárek, M. Kis.
Třinečtí zahájili čtvrtfinále před svými fanoušky a svou výhodu využili bezezbytku. Do prvního zápasu vstoupili Oceláři výborně, vítkovičtí sice předvedli jen jednu střelu na branku, ale díky výbornému Stezkovi se šlo po první části do kabin za bezbrankového stavu. Přesto to ale byly Vítkovice, které se radovaly jako první – to když Kovář prostřelil Kacetla, ale po poradě s videem nebyl gól uznám, protože padl až po siréně. Ve druhé třetině se Vítkovice sice střelecky zlepšily, ale přesto nedokázaly Kacetla v brance Třince překonat. Třinec ale dokázal využít přesilovku Nestrašilem, a ještě před druhou sirénou zvyšoval vedení svého týmu Kundrátek. Vítkovičtí v závěru zápasu zkoušeli hru bez brankáře, výhru Třince ale do opuštěné branky pečetil Roman.
Do druhého utkání šly oba týmy naplno, téměř dvě třetiny se hrálo bez branek, nikdo nechtěl udělat chybu a gólmani byli v pohotovosti po celou dobu. Přesto jako první kapituloval vítkovický Stezka, který osm vteřin před druhou sirénou nestačil v oslabení na střelu Nestrašila. Vítkovice ve třetí třetině využily jediné přesilovky a díky Flickovi bylo vyrovnáno. Po zhruba čtyřech minutách hry ale dostal Oceláře znovu do vedení Vrána a toto vedení třinečtí už udrželi a připsali si celkově druhou důležitou výhru v sérii.
Vítkovice se do čtvrtfinále play off probily přes Olomouc, a to i s kádrem, který musel řešit zdravotní problémy a tím pádem problémy se sestavou. Třinečtí měli čas regenerovat, pilovat herní situace a těšit se na blížící se vrchol sezóny. V základní části si oba týmy rozdělily body spravedlivě, první dva souboje vyhrál Třinec (4:1; 2:1), poslední dva pak braly body Vítkovice (3:1; 5:2).
Třetí čtvrtfinálový zápas a také moravskoslezské derby mezi Vítkovicemi a Třincem uvidí už v podvečer fanoušci v zaplněné Ostravar aréně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.