Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Brno - 12. března 2023   18:00

M. Boleslav
51:44' Lintuniemi (Pláněk, J. Stránský)
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Stav série: (1:3)
Brno
01:54' Strömberg  (Kundrátek, Holík) • 07:13' Holík  (Horký, Ondráček) • 30:08' Flek  (Pospíšil, Kučeřík) • 39:33' Ondráček  (Zaťovič, Vincour) • 49:51' Ďaloga
M. Boleslav
Šír, Sýkora – Svoboda, Zíka
ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav
3835 diváků
Brno

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Kometa Brno 1:5. Hosté postupují do čtvrtfinále, výhru řídil Holík (1+1)

Z mé strany je to všechno, děkuji za pozornost a těšíme se z Boleslavi na další extraligový ročník.
Hotovo, dobojováno. Kometa Brno proměnila svůj druhý mečbol a postupuje do čtvrtfinále play-off. Boleslavi po této prohře sezóna končí.Oba celky si podávají po sérii ruce a fanoušci obou celků děkují svým týmům za předvedenou snahu. Brno v tomto zápase od začátku vedlo a mělo ho pod kontrolou. U Boleslavi se projevil opět nešvar, provázející ji po většinu sezóny, a to chabá koncovka.

Hráči zápasu:
Martin Plánek (MBL)
Petr Holík (KOM)
59:55'
Ještě Bičevskis z těžké pozice mířil těsně vedle.
56:56'
Dobrou ránu vyslal ze střední vzdálenosti Róbert Lantoši. Furch zkušeně zachytává tuto 99% šanci.
56:37'
Na ledě u střídačky hostí se asi objevila nějaká hluboká díra nebo rýha. Sudí se ji snaží svépomocí spravit.
56:37'
Ofsajd Komety Brno.
56:07'
Klímova rána z mezikruží neletěla úplně přesně.
54:20'
Bruslaři ztratili pásmo a puk na druhé straně vyletěl do ochranné sítě.
53:28'
Z bezprostřední blízkosti neuspěl Maris Bičevskis.
53:07'
Lunter vyslal po buly nepřesný výstřel. Akce Boleslavi pokračuje.
53:04'
Zakázané uvolnění Brna.
52'
Čestnou branku Bruslařů dal Lintuniemi, 1:5
52:23'
Bruslaři najednou ožili, ale Furch podruhé za sebe už puk nepustil.
51:44'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslavští kotelníci se před asi minutou dožadovali bůra v síti Komety a zdá se, že po vhazování ALEX LINTUNIEMI se jejich přání rozhodl vyslyšet a snížil ranou z pravého kruhu na 1:5. Ale času je málo, aby nastal až takový zvrat. Asistence: Martin Pláněk, Jan Stránský.
51:33'
U matinelu se hráči Komety přelomila hůl. Sudí hru přerušili a chystali se vylučovat. Avšak aktéři situace vysvětlili, že to nebyl faul.
50'
Pátou branku Brňanů přidal Ďaloga, 0:5
50:09'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Marek Hrbas – 2 min., nedovolené bránění.
49:51'
Kometa právě vstřelila branku!
Brno po delší době zaútočilo a zprava se hnal kupředu MAREK ĎALOGA, jenž z úhlu vystřelil na Gašpera krošelje. Puk se mu ale odrazil zpět na hůl, a tak do něj ještě jednou plácl a je z toho nepopulární bůr v boleslavské síti. Bez asistence.
49:08'
Nahození ze středního pásma vyráží Furch rukavicí mimo.
48:36'
48:16'
Pýcha to myslel dobře, ale zase pálil jen do bruslí protihráčů. Puk se odrazil nešikovně tak, že Boleslav přišla o pásmo.
47'
Najmana po zakončení dohráli hned dva hostující beci
47:30'
Dnešní utkání sleduje 3835 diváků.
46:51'
Hosté se ubránili dalšímu tlaku Bruslařů, jejichž útoky končily na Furchovi, nebo nebyly vůbec přesné.
45:40'
Oba týmy hrají v plném počtu a Boleslav zahrála na zakázané uvolnění.
45:20'
Přes střední pásmo až do útoku se propletl Lantoši, jenž prudce vypálil Furchovi jen do lapačky. Kotouč mu sice vyletěl, ale k dalšímu ohrožení branky to už nevedlo.
44'
Kučeřík si na zadním hrazení počkal na Šťastného
44:56'
Ofsajd mladé Boleslavi.
43:38'
Šťastný chytře prostrčil před brankoviště puk Fořtovi, ale ten nevypálil včas. Měl odkrytou bránu, avšak změť hokejek a těl tomu zabránila o desetinu sekundy později.
43:29'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Tomáš Šmerha – 2 min., sekání.

Marek Ďaloga – 2 min., hrubost.
43:29'
Jeřábek vyslal tvrdou střelu, kterou Furch zachytil do výstroje. Najel si do něj ale Šmerha a byla z toho další třenice.
43:06'
Kometě se znovu podařilo vyhna Bruslaře z pásma.
41:45'
Kometa se osvobodila z boleslavského nátlaku, který ale nebyl příliš intenzivní.
41:00'
U modré se napřáhl ke střele Martin Pláněk. Puk proletěl těsně kolem levé tyčky Furchovy brány.
40'
Chytrý pas Zaťoviče uklidil do sítě osamocený Ondráček, 0:4
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:56.
Kometa ve druhé třetině dala další dva góly a kráčí za postupem. Boleslavi se nedaří najít recept a situaci si komplikuje i vyloučeními. Naproti tomu Brno hraje disciplinovaně. Boleslavi v současné situaci může pomoci jedině zázrak.
40'
40:00'
39:33'
Hosté neuspěli při pětiminutové přesilové hře, avšak těsně po jejím skončení se trefil z bezprostřední blízkosti JIŘÍ ONDRÁČEK po skvělé přihrávce zpoza brány. Troufám si tvrdit, že už je pravděpodobně rozhodnuto. Asistence: Martin Zaťovič, Tomáš Vincour.
39:21'
39:20'
Boleslav šla ve dvou do úniku, ale zastavuje je ofsajd.
38:46'
Brno začalo ostřelovat branku Krošelje. Ten zatím drží tým.
38:19'
Šťastný obětavě skočil do střely Kundrátkovi, ale nebylo to nakonec nutné, netrefil ho.
37:42'
Zbořilův pokus od modré k levé tyči vytěsnil Krošelj okrajem lapačky mimo.
37:26'
Kometě se nepodařilo dostat Boleslav pod tlak, ta se opět osvobozuje.
36:47'
Sudí vykázali hru do středního pásma.
36:47'
Maris Bičevskis v úniku, kdy napálil Furcha. Pak se k tomu připletl Pláněk, který čekal na dorážku, a jeho vlet k brankovišti se nelíbil hráčům v modrém a byl z toho další konflikt.
36:08'
Bruslaři se osvobozují.
36:04'
Pořádná rána od Kristiána Pospíšila šla přímo pod víko, ale Gašper Krošelj obětavě buď lapačkou nebo tělem vyráží nad.
35:32'
Brno drží puk a nikam s ním nespěchá.
34:21'
David Štich – 5 min. + TH, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Tim Söderlund.
34:21'
Štich sejmul u střídaček Šalého. To bude mít dohru.
34:13'
Šalé se uvolnil do útoku a neoblafl Gašpera Krošelje.
33:47'
Ofsajd Bruslařů.
33:41'
U mantinelu za bránou bojovali zuřivě Jánošík s Pospíšilem. Šli do sebe, i když už puk byl dávno někde jinde.
33:17'
Po střele Boleslavi se Šmerha vyválel na Furchovi.
33:06'
32:10'
Zaťovič využívá otevření boleslavské hry a najel do nájezdu na Krošelje, jenž ale jeho šanci při pravotočivé kličce vymanévroval.
31'
Flek chytře skóroval o obránce Pýchu, 0:3
31:48'
David Bernad po buly vyslal prudkou střelu, jež byla mírně ztečována, a nešla do brány.
30:08'
Bruslaři si vybrali nevhodný moment k vystřídání a na modré čáře stál nikým nehlídaný hráč Komety, ke kterému se rychle snažil vrátit Lintuniemi. Krošelj sice střelu vyrazil za bránu, ale zpoza ní puk vyletěl díky JAKUBOVI FLEKOVI do předbrankového prostoru, kde se odrazil od brusle Pavla Pýchy přímo do odkrytého místa Krošeljovy branky. Pěkný vlastní gól. Asistence: Kristián Pospíšil, Radek Kučeřík.
28:50'
Tim Söderlund po vyhraném souboji spoluhráčů za Furchovou bránou střílel zblízka u levé tyče, ale jen do boční sítě.
28:13'
Brno se osvobodilo z boleslavského sevření a byla z toho příležitost pro dalekonosnou ránu Jakuba Fleka na druhé straně.
27:48'
Stránského pokus z dálky skončil vyražen.
27:26'
Alex Lintuniemi tvrdě pálil do chumlu hráčů před sebou, není jisté, kdo kotouč vyrazil.
26:43'
26:16'
Boleslav unikla do brejku, avšak kvůli neklidu při přihrávkách se nedostali do šance.
25:45'
Gašper Krošelj za bránou skvěle tělem zastavil puk a přenechal ho soupeři, jenž si nevšiml signalizace ofsajdu.
25:20'
24:43'
David Bernad – 2 min., vysoká hůl.
24:22'
Šťastný si najel na levou tyč a zblízka neprocedil puk přes Furcha.
23:33'
Luboš Horký strčil v mezikruží hůl mezi boleslavské brusle a usměrnil puk vedle pravé tyčky Krošeljovy brány.
22:50'
Vincour naservíroval puk zprava na Jiřího Ondráčka, jemuž ale kotouč nesedl, i vinou bránícího hráče Boleslavi, a tak neusměrnil puk, kam měl.
22:17'
Šmerha si na modré počkal se střelou, avšak jeho pokus nakonec nebyl přesný.
21:30'
Rychlý úder Komety zastavuje Gašper Krošelj.
21:22'
První minutu a půl se na ledě mnoho neudálo. Hra je nyní přerušena pro boleslavský ofsajd.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:01.
Do utkání lépe vstoupilo Brno, které hned zkraje využilo přesilovou hru. Start připomínal trochu druhý zápas hraný na brněnském ledě, při němž Kometa také rychle vedla. V osmé minutě pak přidal druhou branku Holík. Boleslav nezaznamenala ani jeden gól, a tak má dvougólové manko, které se bude přes zatím kompaktně působící defenzivu Brna obtížně umazávat. Svou roli hraje i disciplína, neboť Boleslav je jednoznačně vylučovanějším týmem.
20:00'
19:27'
Jánošíkův pokus od modré zachytil soupeř a je z toho další brněnský protiútok. tentokrát ne ofsajdový, ale šance velká z toho také nebyla.
19:04'
Brno šlo do brejku, ale zastavila je píšťalka čárového. Ofsajd.
18:37'
Právě Pýcha si nyní najel na levý kruh, ale se svým pokusem neuspěl. Vyraženo.
18:12'
Pýchovi utekl na modré puk, který doklouzal až ke Krošeljovi. Bruslaři tak po vstupu do útoku ani nevystřelili.
17'
Horký píchl do Krošelje, následovala odveta od Šticha
17:30'
17:06'
16:47'
Brno pokračuje v přesilové hře. Krošelj nyní zastavil hru.
16:29'
David Štich – 2 min., hrubost.

Luboš Horký – 2 min., hrubost.
16:29'
Kundrátek se napřáhl ke střele, která byla snad tečována, takže s ní měl dost práce Gašper Krošelj. Pak za bránou se do sebe pustili David Štich a Luboš Horký, kdy sletěly oběma helmy a boj pokračoval i na ledě a v momentě, kdy je rozhodčí od sebe již chtěli oddělit. Horký dostal hlavou i o led.
16:04'
Bruslaři vyhazují puk ze třetiny.
15:30'
Jan Stránský – 2 min., hákování.
15:30'
Ale nyní se vylučovat bude, byť tedy ne hráče Brna, ale Boleslavi, načež je publikum ještě více rozbouřeno.
15:20'
Po vhazování vyletěl Kelly Klíma, jenž měl kontakt s protihráčem a poroučel se k zemi. Diváci se dožadovali vyloučení hráče Brna.
15:05'
Důkazem toho je ofsajd pískaný Boleslavi právě nyní.
14:49'
Bruslaři se marně dostávali do útoku, protože si Kometa začala více hlídat své obranné pásmo.
13:49'
Znovu Šalé, který se ocitl sám na pravém kruhu a měl dost času a prostoru k výstřelu. Krošelj si ho však ohlídal a jeho střelu vyrazil a dorážku chytil.
13:15'
Přes obránce zkoušel střílet Eduard Šalé, jemuž do toho vložil tento obránce hůl. Střela tak nebyla přesná.
12:24'
Nátlak Boleslavi dosud nepřináší žádný efekt, chybí jim lehkost, jakou má na svých holích Brno.
12:11'
Na pozoru musel být Dominik Furch u levé tyčky, kam letěl puk po buly.
12:07'
A znovu zakázané uvolnění.
11:42'
Další zakázané uvolnění Brna.
10:55'
Taktickou výhodu však nevyužili a Kometa může střídat.
10:43'
Bruslaři se nastěhovali do útočného pásma, kde sice bezzubě, ale přece útočili. Vynutili si však zakázané uvolnění Moravanů, kteří už mohou být unaveni.
09:57'
09:49'
Kometa dál útočí, ale Krošelj poslední výstřel už zachytil a přerušil hru.
09:26'
Střela Šalého prosvištěla jen kolem pravé tyčky Krošeljovy brány.
8'
Holík nekompromisní ranou navýšil vedení hostů, 0:2
08:58'
Boleslav se osvobozuje vyhozením kotouče přes celé kluziště.
08:48'
Pořádně tvrdou střelu od vzdálenějšího kraje levého kruhu vyslal Tomáš Kundrátek. Krošelj se stihl přesunout a puk zachytit.
07:57'
Sebastián Malát – 2 min., vražení na hrazení.
07:13'
Takhle se to dělá, jako by chtěl říct střelec gólu PETR HOLÍK. Jeho spoluhráči pronikli do útočného pásma, přihrávkami vyřadili ze hry boleslavskou obranu a uvolnil se prostor právě pro něj, aby střelil puk nechytatelně za Krošeljova záda, který navíc neměl kvůli předešlým manévrům útočníků Brna možnost si povyjet a zakrýt více místa. Asistence: Luboš Horký, Jiří Ondráček.
06:43'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
06:20'
06:16'
Ondřej Roman zkusil štěstí tvrdou střelou zprava, Furch pozorný.
06:00'
Boleslav opět ztratila útočné pásmo.
05:41'
Jedovatou mírně přizvednutou střelu přes clonící hráče zachytil Furch do lapačky.
05:07'
Pláňkova tvrdá střela od modré našla jen brusli protihráče. Kometa se opět osvobozuje.
04:27'
Kometa se osvobodila vyhozením puku do pásma Boleslavi.
04:20'
Rhett Holland – 2 min., vysoká hůl.
04:04'
Lantoši to vzal na sebe a z levé strany mířil ne betony. Odražený puk ještě plácnutím zkusil dorazit, ale neuspěl.
03:46'
Nahození ze středního pásma šlo Furchovi mezi betony. Ten jimi puk zachytil a zastavil hru.
2'
Ránu Kundrátka dorazil do odkryté branky Strömberg, 0:1
02:53'
Bruslaři se pustili do cesty za vyrovnáním a Bičevskis netrefil u pravé tyče puk, když měl odkrytou bránu.
01:54'
To bylo rychlé a Brno se ujímá vedení. Kometa zamkla soupeře do jeho vlastní třetiny a u pravé tyče Krošelj nedostatečně utěsnil prostor, proto střela od levého kruhu od Kundrátka propadla za jeho záda do brankoviště a puk do prázdné sítě dopravil výborně postavený KIM STRÖMBERG. Asistence: Tomáš Kundrátek, Petr Holík.
01:24'
David Šťastný – 2 min., hákování.
00:52'
Zatím se oba týmy oťukávaly, střelba není.
00:01'

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Stuchlík) – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Pláněk (A), R. Jeřábek, Bernad, Štich – Söderlund, O. Roman, Lantoši – Lunter, Fořt, Šťastný – Malát, O. Najman (A), Šmerha – J. Stránský (C), Bičevskis, Kel. Klíma.
Trenér: Jiří Kalous

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka – Zaťovič (C), Holík, Horký – Zbořil, Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Zembol, Koblížek – Ondráček.
Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Svoboda, Zíka.
Ve čtvrtém zápase půjde o hodně stejně jako ve třetím. Brno odmítlo první mečbol a Boleslav bude usilovat, aby se série vrátila do Brna. Jenže Brno je houževnatý soupeř. Nic jistého není ani pro jednoho ani pro druhého.
1. zápas
Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:2

Branky a nahrávky:
32. Holík (Horký), 38. Pospíšil (Zbořil), 40. Kundrátek (Holík, Strömberg), 45. Flek (Strömberg, Pospíšil) – 31. Šťastný (R. Jeřábek, Lantoši), 44. Lunter (Fořt)

I když Bruslaři začali úvodní zápas lépe, brzy po úvodní brance Brňané srovnali a pak vývoj otočili. A to zásluhou hlavně přesilových her, v nichž vstřelili dvě branky. Zápas měl v sobě emoce, vypjatost a diváci viděli i bitku.

2. zápas
Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 2:1

3. Kundrátek (Ščotka, Holík), 4. Zbořil (Ďaloga, Strömberg) – 33. Bičevskis (O. Roman, Lunter).

Brnu se ve druhém zápase, který byl o polovinu chudší na góly než ten první, podařilo jít do vedení 2:0 už v prvních čtyřech minutách. Bruslaři dokázali stav v půlce západu už jen zkorigovat a Moravané jednobrankové vedení obětavě udrželi až do konce utkání. Díky tomu si vypracovali pohodlné vedení v sérii.

3. zápas
BK Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:1

11. Lintuniemi (Pláněk), 33. Lintuniemi (Lantoši) – 28. Strömberg (Horký, Kundrátek).

Boleslav na vlastním kluzišti zabrala, šla do vedení 1:0. Dařilo se jí v přesilovkách i v oslabeních a hlavně v obranné hře, kdy nepouštěla Kometu moc do útočných šancí. Třebaže Brno vyrovnalo z přesilovky, Bruslaři se vrátili do vedení díky další proměněné přesilové hře. Pak už hubené vedení ubránili až do konce.
Čeká nás čtvrtý zápas předkola play-off mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Kometa Brno. Hosté si přivezli do města automobilů dva mečboly a jeden včera nevyužili. Uvidíme, zda na ledě ŠKOENERGO Areny druhý promění, nebo zda se série vrátí na úterý do Brna.