Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : K. Vary - 9. března 2023   18:00

Olomouc
00:50' Kusko (Bambula) • 11:41' P. Musil (Knotek, Orsava) • 30:10' Orsava (P. Musil, Knotek) • 46:18' Plášek ml. (Navrátil)

Martin Kohout (KVA)
Skončilo utkání mezi Olomoucí a Karlovými Vary, které vyznělo zaslouženě ve prospěch Hanáků, kteří si šli za vítězstvím už od včerejší první třetiny. Olomouc tak po vítězství 4:1 vede v této sérii v poměru 1:0 na zápasy.
58:30'
Alex Rašner má kotouč za vlastní bránou a zatím to nevypadá, že by domácí kupředu spěchali.
57:46'
56:53'
Dvakrát střílel Jiří Černoch, ale obě jeho rány byly úspěšně zablokovány domácími hráči.
56:10'
Kombinace mezi Jiřím Černochem a Ondřejem Beránkem nevyšla ideálně.
55:46'
Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení.
55:29'
Oba celky v plném počtu.
54:58'
Hosté se teď poprvé dostali před bránu Jana Lukáše, ale ze strany hostů je to dosti bezzubé.
54:20'
Domácí mají zatím při hře ve čtyřech kotouč v moci a zatím jen šetří čas.
53:29'
Jiří Ondrušek – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Vít Jiskra – 2 min., hrubost.
52:48'
Zakončení Tomáše Havlína bylo zbrzděno holí jednoho z domácích hokejistů.
51:33'
Čas plyne dále a zatím sledujeme v posledních minutách precizní obranu domácích, přes kterou mají hosté velké problémy se dostat.
50:25'
Dělovku Adama Rutara dokázal Štěpán Lukeš vyrazit do ochranné sítě.
49:29'
Tomáš Rachůnek chtěl do úniku vyslat svého spoluhráče z formace, ale přihrávka se mu nepovedla.
48:20'
Hosté se teď snaží probojovat do útočného pásma, ale domácí dobře brání střední pásmo.
47:05'
Před bránou domácích vznikl menší závar, ale olomoucká obrana situaci ustála.
46:18'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí si berou třígólové vedení zpět! Jakub Navrátil předal puk k pravému mantinelu, odkud kotouč před bránu nahodil KAREL PLÁŠEK ML, když se puk od brusle Matějě Střítěského odrazil smolně pro hosty za záda Lukeše. Asistence: Jakub Navrátil.
45:13'
Opět po pasu Jakuba Orsavy pálil Jiří Ondrušek, tentokrát jen do blokujícího hráče Karlových Varů.
44'
Dlapův lob zkrotil Kohout a prostřelil Lukáše, 3:1
44:30'
Dělovka Jiřího Ondruška byla přizvednuta až do ochranné sítě.
44:08'
Tomáš Havlín – 2 min., napadení.
43:18'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté snižují! Ondřej Dlapa vyslal do středního pásma oblouk, který Lukáš Mareš nohou netrefil, a tak se do samostatného úniku dostal MARTIN KOHOUT, který se přesnou ranou k tyči nemýlil. Asistence: Ondřej Dlapa a Martin Rohan.
42'
Lukeš se fantasticky přesunul proti střele Klimka
42:28'
Domácím nevyšla rozehrávka, a tak se hra přesune před Jana Lukáše.
41:54'
Jakub Navrátil našel v situaci dva na jednoho Lukáše Klimka, jehož zakončení z první zastavil parádním tygřím skokem Štěpán Lukeš!
41:19'
40:35'
Pokračuje olomoucká přesilovka, nicméně zatím se domácí nedokáží usadit v útočné třetině.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině 4:5
Skončila druhá třetina prvního zápasu této série a i v této byli aktivnější domácí hokejisté. Po úspěšné ráně Jakuba Orsavy vedou hokejisté Olomouce poměrem 3:0.
40:00'
39:38'
Rána Jakuba Orsavy z první bránu soupeře jen minula a následně se hosté osvobodili.
39:19'
Martin Kohout – 2 min., nedovolené bránění.
39:08'
Ondřej Beránek vystřelil z otočky zpoza pravého kruhu, ale Jan Lukáš jeho pokus viděl.
38:53'
Petr Koblasa byl chvíli na levém kruhu sám, ale ten prováhal ideální možnost ke střele a nakonec ani tato akce nebezpečná nebyla.
38:00'
Dalibor Řezníček zablokoval další pokus karlovarských hokejistů, nyní jsou na tahu domácí.
36'
Dlapa tvrdě sejmul Bambulu
36:57'
Joona Huttula našel v mezikruží Davida Kofroně, ale ten byl otočen zády k bráně soupeře, a tak k zakončení nedošlo.
36:00'
Po delší době se do útočného pásma dostali také hosté, ale nic nebezpečného v něm nevyprodukovali.
34:58'
Ke střele z osy se dostal Jiří Ondrušek, jehož zakončení zablokoval Matteo Kočí.
34:22'
Domácí zahrozili z další akce, kterou po střele Jakub Navrátila musel hasit Štěpán Lukeš.
33:05'
Lukáš Klimek si teď dobře pokryl kotouč, když se následně kotouč po dobré kombinaci dostal k volnému Janu Káňovi, který prázdnou bránu minul!
32:33'
32:17'
Jan Knotek se dostal ke kotouči a dokázal jej odpálit přes všechny čáry.
31'
Musil skvěle našel Orsavu, ten dával do prázdné, 3:0
31:45'
Střela švihem v podání Petra Koblasy končí v lapačce Jana Lukáše.
31:22'
Domácí se zatím brání velmi dobře. Zatím jediná pozitivní zpráva pro hosty je fakt, že se na ledě objevuje Tomáš Rachůnek.
30:33'
Silvester Kusko – 2 min., faul kolenem.
30:10'
Domácí využívají přesilovku! Jan Knotek přihrál zpoza brány Pavlu Musilovi, jenž chytře předal puk ještě na levý kruh, odkud se ranou z první do poloprázdné brány JAKUB ORSAVA nemýlil. Asistence: Pavel Musil a Jan Knotek.
29'
Černoch stromem srazil Orsavu, pak ho ještě podrazil
29:52'
Kotouč se dostal do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Štěpánem Lukešem.
29:36'
29:21'
A opět je hra přerušena, jelikož se domácí hokejisté provinili ofsajdem.
29:01'
Hra je zatím až neskutečně mnoho rozkouskovaná. Od pohledného hokeje má tento duel zatím daleko.
28'
Rachůnek si po střetu s rozhodčím odnesl zranění
28:34'
Jiří Černoch – 2 min., podrážení.
28:00'
Mora se v úvodu oslabení brání dobře. Hosté budou muset rozjet novou akci od vlastní brány.
27:36'
Petr Strapáč – 2 min., vražení na hrazení.
27:06'
Tomáš Rachůnek už odjel na střídačku, kde hodil rukavicí o lavici. Zřejmě toho má karlovarský útočník dost.
27:06'
Jeden z hostů teď zůstává po kontaktu s hlavním rozhodčím ležet na ledě a nevypadá to s ním dobře. Zřejmě tím hráčem je Tomáš Rachůnek.
26:39'
Jan Švrček našel lépe postaveného Jakuba Navrátila, ale tomu střela z jízdy úplně nesedla.
26:01'
Nahození Martina Kohouta zblokoval Alex Rašner tak, že se kotouč ocitá až v ochranné síti.
25:39'
Jan Bambula obkroužil bránu soupeře, když následně předal puk na Alexe Rašnera, jehož ránu Štěpán Lukeš kryje.
25:00'
Nahození Tomáše Dujsíka až ke Štěpánu Lukešovi nedošlo, ale domácí jsou i nadále u kotouče.
24:08'
Jakub Navrátil vzal situaci dva na jednoho na sebe, ale hostující bek dokázal jeho střelu přizvednout nad bránu!
23:54'
23:15'
Nahození Jana Káni skončilo pouze na výstroji Tomáše Redlicha.
22:30'
Jan Káňa se pokusil pozici ještě vylepšit pasem na Jiřího Ondruška, ale puk byl mírně ztečován jedním z hostů, a tak ke střele nedošlo.
21:54'
Petr Koblasa – 2 min., podrážení.
21:13'
Hra čtyři na čtyři zatím nic zajímavého nepřináší. Na hokejkách hokejistů obou celků je zatím znát jakási nervozita.
20'
Přerušeno! Nehraje se kvůli rýze v ledu
20:25'
Jan Bambula – 2 min., hrubost.

Ondřej Beránek – 2 min., hrubost.
20:01'
Utkání se bude dohrávat od 2. třetiny za stavu 2:0 pro Olomouc ve čtvrtek od 18:00.
Hlavní rozhodčí definitivně rozhodli, dnešní zápas je ukončen!
Na ledě jsou momentálně zástupci obou týmů a rozhodčí. Stále není jasné, co s tímto duelem dále bude.
Bude se čekat dále. Další informace je taková, že o půl deváté budeme vědět více.
Nové informace zatím nemáme. Stále tedy probíhá snaha nerovnost na hrací ploše dát nějakým způsobem do pořádku.
Dle hlasatele by druhá třetina měla začít v 19:45.
Hlasatel právě oznámil, že do 19:20 se hrát určitě nebude. Uvidíme, co přijde poté.
Tak to nakonec vypadá, že hlavní problém není u mantinelu, ale rolba zanechala na ledové ploše nějakou nerovnost.
Začátek druhé třetiny se o pár minut odkládá, poněvadž v jednom z rohů kluziště probíhá oprava něčeho u mantinelu.
Hokejisté Olomouce po první periodě nad Karlovými Vary vedou 2:0. Měli výtečný úvod, poněvadž už v 1. minutě se trefil Silvester Kusko. Mora měla územní převahu a nakonec využila i zkrácenou přesilovku, při které si hrací předmět na brankovišti našel Pavel Musil. Velké šance zatím Energie neměla, v dalším průběhu se tedy bude muset zlepšit.
20'
20:00'
19:51'
Klimek hledal zpoza brány Káňu, který ale před brankovištěm mnoho prostoru nedostal. Zakončení tedy nepřišlo.
19:09'
Černochova přihrávka adresáta nenašla, takže domácí mohli bez větších potíží poslat touš do neutrální zóny.
18'
Kohout dohrál Knotka, ten ztratil stabilitu a putoval k ledu
18'
Přesilovkovou ránu Orsavy doklepl do sítě dobře postavený Musil, 2:0
18:29'
Příkladně o puk zabojoval Bambula, který poté vystřelil z úhlu. Domácí útočník přestřelil.
18:08'
Joona Huttula vyslal od modré čáry nahození, které ale minulo cíl.
17:11'
Dalimil Mikyska nedal Káňovi u mantinelu ani milimetr prostoru. Poté se těžiště hry dostalo do středního pásma.
16:30'
Jiří Černoch byl až moc rychle v útočném pásmu. Kočí vjel do třetiny později, takže se pískalo další postavení mimo hru.
15:57'
Útočná snaha Západočechů byla zastavena kvůli ofsajdu. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.
15:30'
Kohout poslal kotouč na Havlína, který pálil zápěstím, jenže jeho projektil byl přizvednut do ochranné sítě.
14:39'
Řezníček uklidnil hru u své brány a momentálně čeká na dostřídání spoluhráčů.
13:54'
Rachůnkova rána z levého kruhu byla zastavena bruslemi domácího hráče.
13:16'
Karlovy Vary se v útočném pásmu snažily něco vymyslet, ale Hanáci zatím brání velice důsledně.
11:41'
Domácí se dostávají do dvoubrankového náskoku! Ondrušek přihrál na levý kruh Orsavovi, jehož rána Lukešovi vypadla. Dorazil ji do brány PAVEL MUSIL. 2:0. Asistence: Jan Knotek a Jakub Orsava.
11:05'
Domácí už hrají v plném počtu, takže v těchto chvílích se mohou vydat směrem kupředu.
10:24'
Jan Hladonik – 2 min., podrážení.
10:02'
K dělovce od modré čáry se v oslabení dostal David Škůrek, Lukeš ale nadvakrát touš ve své moci udržel.
09:26'
Černoch ztratil kotouč a rázem to vypadalo, že se do úniku dostane Bambula, ale okolo bránícího hráče kličkou nepřešel.
09:00'
09:00'
Po ráně Kofroně, kterou zastavil Lukáš, se před brankovištěm Olomouce strhla mela. V hlavní roli byl Jiří Ondrušek.
08:02'
Navrátil nabil pod sebe Řezníčkovi, jehož tvrdou ránu vyrazil Lukeš do bezpečnějších míst.
07:44'
Kohout se dostával až před bránu, avšak zhruba o třicet centimetrů přestřelil.
07:26'
Další obrovská šance Olomouce! Po zaváhání hostů zůstali před Lukešem dva hráči v bílém dresu. Bambula posunul na Kuska, kterého ale brankář Energie vychytal.
06:50'
Rutar neměl nabídku spoluhráčů, a tak na červené čáře nahodil kotouč směrem dopředu.
06:24'
Mora se dostala do útoku, ale poté se rychle musela vracet. Z úhlu pálil Beránek, přičemž v té chvíli posunul Jan Lukáš svou klec. Úmyslně však nikoliv, takže vylučovat se samozřejmě nebude.
06:02'
David Kofroň hned po přejetí útočné modré čáry vystřelil. Snadná práce pro Jana Lukáše.
05:39'
Po skončení přesilovky hráli hosté v útočné třetině, ale jeden z jejich útočníků byl u mantinelu masírován důrazným Švrčkem.
05:14'
05:01'
Stříteský přihrával na pravou stranu Hladonikovi, který ale kotouč netrefil nejlépe. Následně byla hra přerušena.
03:56'
Švrček dokázal dostat černou gumu přes všechny čáry. Nicméně v úvodu přesilovky byli hosté velmi nebezpeční.
03:21'
Petr Koblasa dostal přihrávku na levý kruh, odkud střílel z první. Lukáš předvedl vynikající zákrok ramenem.
03:14'
Jan Knotek – 2 min., nedovolené bránění.
02:44'
Jan Lukáš se poprvé dotkl kotouče. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levé ruce.
1'
Zapomenutý Kusko nadvakrát dostal puk za Lukeše, 1:0
01:44'
Domácí se znovu dostali do útočného pásma. Střílet chtěl Rutar, avšak jeho pokus srazil bek pod lapačku Lukeše.
00:50'
V první minutě se domácí dostali do vedení! SILVESTER KUSKO zůstal nikým nepokrytý sám před brankou a nadvakrát dostal kotouč za ležícího Lukeše. 1:0. Asistence: Jan Bambula.
00:45'
Aktivní první střídání Olomouce. Ke střele z pravého kruhu se dostal Pavel Musil, karlovarský brankář zasáhl.
00:20'
Káňa hned vracel z levého křídla velice nebezpečně kotouč do brankoviště, ale Lukeš zasáhl betonem.
00:01'

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Mareš – Orsava, P. Musil, J. Káňa (A) – Bambula, Knotek (A), Kusko – Plášek ml., Klimek, Navrátil – Rutar, Strapáč, Kucsera.
Trenér: Jan Tomajko

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Mikyska, Stříteský, M. Kočí, Havlín, Dlapa, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.
Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Veselý, Šindel – Brejcha, Špůr.

HC OLOMOUC

Závěr základní části Mora nemohla hodnotit jako povedený, ačkoliv se nakonec mezi nejlepší osmičkou udržela. I kvůli velkému počtu zraněných hráčů přestala bodovat a střílet branky. Minulé úterý ale dokázala vyzrát na Spartu, na jejím ledě vyhrála 2:1 po nájezdech především díky perfektnímu výkonu brankáře Jana Lukáše. Následně ale tým trenérů Tomajka a Žabky nestačil 0:5 na Třinec a naposledy 1:5 na Litvínov. Produktivitu mužstva v základní části táhl Jan Káňa, který však uplynulé střetnutí také neodehrál stejně jako nejlepší střelec týmu Lukáš Nahodil. Uvidíme, v jaké sestavě Olomouc do prvního klání nastoupí.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Po základní části Tipsport extraligy se karlovarská Energie umístila na deváté příčce se ziskem 68 bodů. Na svého dnešního soupeře tedy ztratila tři body. Karlovy Vary se s počátkem kalendářního roku zvedly a nakonec i bojovaly o nejlepší osmičku, která by jim zajistila start předkola na domácím ledě, což se ale nepovedlo. Nejproduktivnějším hráčem Energie v základní části byl reprezentant Jiří Černoch, jenž zaznamenal 31 kanadských bodů za dvanáct branek a devatenáct asistencí. Častěji se mezi třemi tyčemi objevoval Štěpán Lukeš, u kterého se tedy očekává, že odstartuje také předkolo. Poslední duel základní části Karlovarští nezvládli, na kladenském ledě prohráli 4:5.
Vzájemné zápasy z letošní sezony

29.01.2023 Olomouc – K. Vary 3:4
22.12.2022 K. Vary – Olomouc 0:3
15.11.2022 K. Vary – Olomouc 3:2
01.11.2022 Olomouc - K. Vary 2:0
Hezký středeční podvečer při sledování textového přenosu z prvního utkání letošního předkola mezi Olomoucí a Karlovými Vary. Úvodní vhazování duelu padne v 18:00.