Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 4. dubna 2023   17:30

Mountfield

SESTŘIH: Vítkovice - Mountfield HK 0:1sn. Mlčení střelců utnuly až nájezdy! První bod trefil McCormack

První zápas semifinálové série mezi Vítkovicemi a Mountfieldem už zná svého vítěze. Po dlouhých osmdesáti minutách hry, ve kterých gól nepadl, jimi je tým z Hradce Králové, kterému se podařilo lépe provést samostatné nájezdy. Oba gólmani celých osmdesát minut drželi svůj tým a byli stoprocentní, střelcům se však v dnešním utkání příliš nedařilo.
Nechme se ale překvapit, který z týmů se bude radovat zítra a zda se diváci dočkají gólů také během základní hrací doby.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte pokud možno příjemný zbytek večera a zítra se budu těšit znovu na počtenou.
Stav série – 0:1.
Nejlepší hráči zápasu:

HC Vítkovice Ridera – ALEŠ STEZKA
Mountfield HK – MATĚJ MACHOVSKÝ
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
GRAEME MCCORMACK vystřelil svému týmu první vítězství v této sérii, jeho střela na lapačku proletěla za Stezkova záda – 0:1.
Za královehradecké zkusí překonat domácího Stezku Oliver Okuliar, jeho střela do horní části branky je přesná – 2:4.
Srovnat stav by měl Roberts Bukarts, ten ale posílá kotouč jen do Machovského – 2:3.
Mountfield dává důvěru Graememu McCormackovi, ten vystřelil na Stezkovu lapačku a zdálo se, že vítkovický gólman má puk právě v ní, ale ten se ocitá za jeho zády – 2:3.
Vítkovičtí budou spoléhat na Petra Fridricha, ten se kousek od branky na chvilku zasekl a posílá puk do sítě – 2:2.
Hosté pověřili Ethana Wereka, ten si sjel ke Stezkovi a posílá kotouč do vzdálenějšího horního růžku – 1:2.
Za Vítkovice teď pojede Peter Mueller, ten se rozjel opravdu zeširoka a rozvážně a posílá puk nad rameno Machovského – 1:1.
Mountfield jako prvního vysílá Aleše Jergla, ten svou kličku proměňuje – 0:1.
Jako první se k puku staví Jakub Kotala, který se rozjel na hostující branku, ale kotouč mu ujel a tak Machovský nemá žádnou práci – 0:0.
Samostatné nájezdy zahájí Vítkovice.
Samostatné nájezdy začínají.
Po krátké přestávce a úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.

79:55'
Další změna směru hry, vítkovičtí ale až k brance nedojeli.
79:49'
Královehradečtí bojují v pásmu, ale Stezka je stoprocentní.
79:37'
Další pokus domácích zastavuje ofsajd.
79:12'
Podél mantinelu se do pásma protáhl Raskob, ale přišel o kotouč.
78:57'
Přetahovaná ve středním pásmu.
78:21'
Rychlý průnik do pásma předvedl Kotala, ale skóre se nemění.
77:41'
Vítkovice vyrazily do pásma, k brance si najel Krenželok, ale Machovský měl betony připravené.
77:03'
Bude se vhazovat u domácí branky.
76:47'
Vítkovice se mohly vymanit a rozehrát, ale nechaly kotouč v kruhu za sebou.
76:37'
Do výborné šance se dostal Zachar, který pálil z kruhu, ale Stezkova lapačka se vymrštila včas.
76:26'
Hraje e ve středním pásmu, Mountfield ovládá puk.
75:53'
Domácí mohli rozehrát do pásma, ale Kalusova přihrávka na Fridricha skončila na protihráčových bruslích.
75:27'
Vítkovičtí jen vyhazují puk do bezpečnějších vod.
75:09'
U mantinelu zůstal ležet sestřelený Lakatoš, kterého si tam vychutnal Smoleňák a na ledě se zvedá vlna emocí.
74:40'
Stezka nic neviděl, ale McCormack od modré mířil těsně vedle.
74:31'
Obrovský závar u domácí klece, Stezka si mírně povyjel a schoval puk do náruče, hosté ale chtěli dorážet a poté se v posunuté kleci strhla mela. Vylučovat se ale nebude.
74:12'
Dva vítkovičtí hráči skončili na ledě, hosté už byli dva kroky od branky, když Koch doslova skončil k brance a letěl vzduchem nad ležícími hráči, aby zabránil nejhoršímu.
74:06'
Hosté připravili domácím několik nebezpečných situací, ale Stezka byl připraven. Při odehrání končí puk na královehradecké střídačce a přerušení bude využito ke komerční přestávce.
73:35'
Další zašlápnutí puku přesně pod hostující střídačkou.
73:03'
Hra v útočném pásmu hostů, Lalancette bojoval na ledě v rohu s Lakatošem o kotouč.
72:17'
Jarůšek zblízka nastřelil jen Machovského lapačku.
71:58'
Zcela volný Mikuš si poklepáním řekl o puk, ale Jarůšek se pro něj nemohl natáhnout.
71:32'
Vítkovice okupují útočné pásmo, ale nemají kotouč pevně ve svých rukou.
71:10'
Lehké nahození schovává Stezka pod lapačkou, Lev ani Kalina druhou šanci nedostali.
71:01'
Hosté musejí rozehrát od své klece.
70:46'
Zachar si najížděl do pásma se Lvem, místo nahrávky ale zvolil střelu, která skončila na zadním plexiskle.
70:35'
Vítkovice nahodily puk na Machovského klec, ten zadržel puk v náručí.
70:27'
Hosté urputně bojují za domácí brankou o kotouč.
70:15'
Puk znovu končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
70:00'
Zakázané uvolnění tentokrát pro domácí.
69:40'
Zakázané uvolnění Hradce Králové.
69:28'
U branky hostů číhal Krenželok, ale Machovský byl na místě.
69:01'
Ke Stezkově kleci vyrazil Štohanzl, ale jeho pokus končí na zadním plexiskle.
68:47'
68:22'
Vítkovičtí ostřelují hostující klec zatím bez gólového efektu.
67:35'
Domácí zpět usazení v pásmu.
67:24'
Mountfield vyhazuje puk ke Stezkovi.
67:15'
V opačném kruhu čekal na přihrávku Mueller, vypálil hned z první, ale puk končí v rohu.
66:58'
Kalus nahrával od branky na Kriegra, ale jeho rána v brance nekončí.
66:47'
Vítkovičtí rozjeli rychlou útočnou akci, Rosandić musel zatáhnout za záchrannou brzdu a proto odjíždí za podražení na trestnou lavici. Následuje komerční přestávka.
66:35'
Werek se tlačil do pásma, ale k puku se nedostal, navíc zůstal ve svém snažení osamocen.
66:16'
Hosté se po delší době vymanili z tlaku a dostali hru alespoň do středního pásma.
65:49'
Domácí mohli skórovat, ale Krenželokovi střela nesedla.
65:34'
Stále se bojuje u mantinelu o puk.
65:10'
Kotouč je zalehnut za hostující brankou.
64:52'
Královehradečtí vyhazují kotouč zbrkle na zakázané uvolnění.
64:31'
Mikuš zastavil puk na modré a hned vystřelil, kotouč se ale protáhl kolem branky.
64:25'
Po chvilce v pásmu před Stezkou se k puku dostal Chlán, který přesně našel Fridrichovu hůl, ten si vyjel do kruhu a poslal puk do Machovského lapačky.
64:00'
Sudí signalizovali ofsajd Mountfieldu, ale hráči pokračovali ve hře.
63:42'
Vhazovat se bude před útočnou modrou Vítkovic.
63:20'
Vítkovice rozehrály do pásma, Bukarts byl ale zastaven a zůstává ležet s bolestivou grimasou na ledě. Lakatoš jako kapitán si vyříkává situaci s kapitánem Hradce Smoleňákem a nebudou to hezká slova.
62:57'
Kotouč se dostal ke Stezkovi, ten váhal s jeho přikrytím a učinil tak až těsně před Eberlem.
62:49'
Další ofsajd odpískaný královehradeckým, vhazovat se ale bude ve středovém kruhu.
62:30'
Za domácí brankou je brzdná dráha pro hráče obou týmů, kteří tam padají jako hrušky.
62:14'
Vítkovičtí bojují v pásmu o puk.
61:58'
Rychlou útočnou akci Mountfieldu zastavuje ofsajd.
61:48'
Kotouč se ocitl u Stezky, k dorážce se hrnul Smoleňák, ale vítkovický gólman kotouč rychle přikryl.
61:30'
Lalancette jako jediný hráč soupeře číhá u domácí branky, ale puk nepřichází.
61:03'
Machovský zpracovává puk za svou brankou.
60:41'
Hosté nahazují puk za domácí branku, ale pak odjíždějí střídat.
60:19'
Eberle se dostal pro puk až v rohu, ale Krieger byl proti.
60:05'
Úvodní vhazování pro vítkovické.
60:01'
Ani ve třetí třetině gól nepadl, a tak se bude po přestávce hrát dvacetiminutové prodloužení. Pokud během něj nepadne gól, budou gólmani vystaveni samostatným nájezdům. Oba týmy přidaly na důrazu, ale gólmani dokazují, že jsou oporami svých týmů. Vítkovický Stezka dnes čelil už čtyřiceti střelám, Machovský jich dokázal zastavit šestadvacet. Utkání bude ještě hodně napínavé, po přestávce se tak za námi určitě vraťte.
1/3 – 6:14
2/3 – 6:12
3/3 – 14:14
Další třetina začne přibližně v 20:18.
60:00'
59:55'
Mountfield se drží v pásmu, ale nemá puk zcela pod kontrolou.
59:44'
Vítkovičtí se snaží dostat do pásma.
59:28'
Hned z první vypálil Zachar, ale Stezka byl připraven.
59:25'
Nepřehledná situace u domácí klece, Stezka měl ale dobře postavené betony, domácí odesílají puk na zakázané uvolnění.
58:59'
Rosandić nahazoval puk do pásma, ten je ale tečovaný mezi diváky.
58:54'
Vítkovice se rozjely do pásma, Krieger už sledoval, kde má spoluhráče, ale je odpískán ofsajd.
58:43'
Lehká střela Wereka, který si najel rychle až k brance, nemohla Stezku vylekat.
58:32'
Domácí dostali puk do pásma, ujížděl za ním Kalus, ale Machovský raději rychle přikrývá puk lapačkou.
58:14'
Hraje se ve středním pásmu.
57:50'
Vítkovičtí před brankou Machovského, ale chyběly centimetry.
57:23'
Nebezpečnou akci hostů zastavuje Stezka, který nenechal protihráče dorazit puk.
56:44'
Domácí v pásmu, Kotala si najel až k brance a nahrál do jízdy Jarůškovi, ten byl ale o krok napřed.
56:33'
Mountfield se lehce přesunul do pásma, s Eberleho snahou si u zadního mantinelu poradil Koch.
56:20'
Kotouč končí mezi diváky, bude se vhazovat u Machovského.
55:36'
Mueller je bez hole, která leží vejpůl na ledě, vítkovičtí na rychlý útok nemohli pomýšlet, do akce se tedy dostali hosté, Stezka ale nepřesnou střelu lapil ještě ve vzduchu a ukončuje tak královehradecký výpad.
55:09'
Královehradečtí se dostali do pásma, střela Lalancetteho byla zblokovaná do ochranné sítě.
54:53'
Vítkovice dobře kombinovaly v pásmu, Kotala ale puk mezi tyčí a Machovským neprotlačil.
54:17'
Hosté na skok v pásmu, ale domácí znovu přesouvají hru k brance Mountfieldu, Machovský je ale ve střehu.
53:32'
Lakatoš byl přistrčen u branky a na chvilku přestal hrát, sudí mlčí, nicméně se puk dostal do míst, kde stál Lakatoš, ten jej vyvezl zpoza branky a poslal těsně kolem Machovského na Fridricha, který ale skóre nemění.
52:55'
Krenželokovi se podařilo dostat hru do útočného pásma, ale hosté si poradili.
52:48'
Mountfield se rozjel do pásma, dělovku z mezikruží vyslal Rosandić, ale Stezka jej rychle zachytil do lapačky a vítězně ji drží nad hlavou. Následuje komerční přestávka.
52:28'
Bukarts vystihl hostující rozehrávku, zamířil do pásma, ale hosté jeho přihrávku zpracovali dříve, než se puk dostal k vítkovickým.
51:45'
Dnešní utkání sleduje 9 325 diváků, kteří rozjeli mexickou vlnu.
51:19'
Královehradečtí se protáhli do pásma a bojují u mantinelu o puk.
50:57'
Hraje se na útočné polovině hostů, ale puk mají ve své moci domácí.
50:19'
Po vhazování se ke Stezkovi rozjel Radovan Pavlík, domácí gólman jeho střelu neudržel, ale před brankou byli jen jeho spoluhráči, kteří bleskově posílají kotouč na zakázané uvolnění.
50:00'
Vítkovičtí v pohotovosti, hosté jsou usazeni těsně před jejich brankou.
49:33'
Stehlík z otočky poslal puk na Machovského, mohl ho umístit Dej, nakonec se ale ještě dostal k Lakatošovi do kruhu, ten bombou sestřelil hostujícího gólmana, ale puk má ve výstroji.
48:50'
Rychlá přihrávka Rosandiće na útočnou modrou na Smoleňáka neprošla přes Mikuše.
48:12'
Krieger bojoval s Radovanem Pavlíkem, nakonec se vítkovičtí v pásmu udrželi, ale ne na dlouho.
47:39'
Krieger míchal za hostující brankou s pukem, nahrál Bukartsovi, který také zkusil otočku, ale Machovský měl betony na místě.
47:30'
Machovský měl plné ruce práce proti pětici rozjetých hráčů, ale nakonec je to on, kdo svírá kotouč. Následuje komerční přestávka.
47:03'
Lakatoš vtrhl do pásma, ale přihrávka mu nevyšla, vítkovičtí se musejí rychle vrátit.
46:42'
Dobrý zásah Machovského proti střele Bukartse.
46:18'
Lev se projel brankovištěm za zády Stezky, puk se k němu ale nedostal.
45:52'
Hraje se v rychlém tempu na obě strany, ani jeden z gólmanů nemůže vydechnout.
45:10'
Chybku hostů vystihl Fridrich, přesunul se do pásma, ale jeho přihrávka na Chlána byla příliš prudká.
44'
Střelcům zatím není přáno. Werek rozezvučel tyčku za Stezkou
44:55'
Mountfield má puk pod kontrolou.
44:27'
Domácí bojují u hostující branky, ale Machovský je v pohotovosti.
44:00'
Hosté v pásmu, Perretův pokus zastavila tyč!!
43:38'
Krenželok sprintoval do rohu pro puk s Blainem, královehradecký bek nakonec dokázal puk odpálit.
43:15'
Hosté se protáhli do pásma, ale přišli o kotouč.
42:30'
Fridrich vystřelil z levého kruhu, vyražený puk se dostal k Muellerovi, ale tomu střela nesedla.
42:25'
42:01'
Mountfieldu se daří držet puk co nejdál od své klece.
41:08'
Perret se vydal s pukem ke Stezkovi, dostal se i do zakončení, ale domácí gólman byl na místě.
40:53'
Hosté vytěsnili hru z pásma, domácí budou muset rozehrát.
40:45'
Domácí kombinaci zakončuje Bukarts těsně nad branku Machovského.
40:25'
Za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu odjíždí za katr hostující Werek.
40:15'
Mueller se protáhl do rohu, ale neměl komu nahrát.
40:01'
Ani ve druhé třetině se žádný z fanouškovských táborů neradoval, oba gólmani jsou stále stoprocentní. Vítkovice měly k dispozici jednu přesilovku, ale sekání Zachara se jim potrestat nepodařilo. Třetí třetina je před námi, uvidíme, co nám přinese.
1/3 – 6:14
2/3 – 6:12
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40:00'
39:55'
Jergl s Lalancettem v přečíslení, ale Stezka byl připraven a Mikušovi se podařilo hostujícího útočníka dostat z dráhy.
39:37'
Krieger se rozjel do pásma s Gewiesem, jeho střela téměř z rohu Machovského nepřekvapila. Bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.
39:26'
Vítkovická branka je mimo svou pozici, hra je přerušena.
39:01'
Domácí v pásmu, Fridrichovi se v rohu nepodařilo obelstít Blaina.
38:32'
Chlán bojoval v rohu u domácí klece se Lvem, ten nakonec musel kapitulovat.
37:57'
37:44'
Domácí se drží v pásmu, ale hostující čtveřice se brání velmi dobře.
37:03'
Několik dobrých pokusů z vítkovických hokejek, ale skóre se stále nemění, do protiútoku se dostal Perret, který si vyjel až ke Stezkovi, ale ten byl na jeho střelu připraven.
36:39'
Vítkovice bojují v pásmu u mantinelu.
36:22'
Mountfield vyhazuje puk až ke Stezkovi.
36:03'
Střela od modré vypadla Machovskému z výstroje al bránící hráč byl nablízku.
35:57'
První přesilovka pro domácí, Zachar se provinil sekáním.
35:15'
Radovan Pavlík ujížděl za nahozeným pukem, Stezka si vyjel mezi kruhy a počkal do posledního možného okamžiku, aby puk před protihráčem odehrál.
35:04'
Domácí se tlačili do branky, ale kotouč se jim z žádné pozice nepodařilo umístit.
34:21'
Vítkovičtí se drží u hostující branky, ale královehradecký gólman je v pohotovosti.
33:42'
Do branky na opačné straně se tlačil vítkovický Krieger, ale Machovský byl přesně tam, kde měl být.
32:52'
Mounftield v pásmu, Eberle to zkusil nadvakrát, ale dvakrát se kotouč odrazil od vítkovického gólmana.
32:31'
Hosté v ofsajdu, hra je přerušena a sudí sprintují ke královehradecké střídačce. Následuje komerční přestávka.
32:12'
Koch drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
31:39'
Několik chyb na obou stranách, ale ani jeden tým toho nedokázal využít.
30:52'
Krenželok zavezl puk do pásma, mezitím mu najeli spoluhráči, ale stejně to jsou hosté, kdo se dostává k puku.
30:48'
Menší závar u domácí klece, ale Stezka drží.
30:36'
Vítkovickou snahu zastavuje ofsajd.
30:22'
Stezka v pohotovosti, jeho betony i vyrážečka byly ale připraveny.
29:12'
Vítkovice v pásmu, do lepší pozice si nabruslil Stehlík, zkusil prostřelit klubko hráčů před brankou ale marně, domácí se potom museli urychleně vrátit a čelit protiútoku.
28:46'
Domácí u puku, zamířili do pásma, Fridrich ujel po pravém křídle, ale Machovský jeho pokus viděl.
28:20'
Několik dobrých pokusů hostujících hráčů, ale Stezka si poradil stejně jako se střelou Wereka.
27:30'
Vítkovice se vymanily ze svého obranného pásma, Krieger s Bukartsem mířili k Machovskému, ale šanci na střelu nakonec nedostali.
27:14'
Puk končí na hostující střídačce, následuje pauza, kterou vyplní komerční přestávka.
26:35'
Kotala poslal puk do pásma, Kalus pro něj sprintoval, ale dostal se do obležení protihráčů.
25:36'
Koch vystartoval do pásma, uchránil puk před dotírajícím protihráčem, objel branku, ale nepodařilo se mu nahrát nikomu ze spoluhráčů.
25:23'
Rosandićova střela končí ve Stezkově lapačce.
25:05'
Zmatky u domácí klece, Stezka má plné ruce práce.
24:36'
Fridrich s Lednickým bojovali za hostující brankou, ale hosté si berou puk pod svá křídla.
24:02'
Pozornost vítkovického gólmana prověřil Perret.
23:34'
Nastřelený puk se v útočném pásmu dlouho neudržel, Mountfield má puk pod kontrolou a míří znovu ke Stezkovi.
23:06'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
22:53'
Hosté nebezpeční před domácí brankou, Stezka toho moc neviděl, ale instinktivně svírá puk v náručí.
22:23'
Mountfield nebezpečně u domácí klece, ale Stezka drží.
21:34'
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.
20:53'
Domácí na skok v pásmu, ale hosté se ujímají puku.
20:30'
Werek se tlačil do Stezkovy klece, ale přišel o kotouč.
20:01'
V první třetině, která byla opatrnější z obou stran jsme se žádné branky nedočkali, a to i přes několik slušných šancí, oba gólmani jsou ale stoprocentní. Mountfield měl k dispozici dvě přesilovky, ale jednu nedokázal využít, naopak vítkovičtí se s oslabením poprali více než slušně. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet v dalších třetinách.
1/3 – 6:14
Další třetina začne přibližně v 18:28.
20:00'
19:49'
Hraje se u Machovského.
19:36'
Mountfield se drží na své útočné polovině a zkouší Stezkovu pozornost.
19:22'
Vítkovice v pásmu, ale nemají dost prostoru.
19:05'
Hosté mají puk pod kontrolou a rozehrávají.
18'
Hosty zachránila tyčka. Dorážku Krenželoka pak senzačně zastavil Machovský
18:38'
Po odpískání u domácí klece vznikla menší strkanice.
17:51'
Domácí fanoušci už se radovali, nastřelený puk od modré zastavila tyč, Krenželok číhající před brankou neměl dost prostoru na jeho umístění.
17:40'
Zakázané uvolnění z holí hostujících hráčů.
17:18'
Nepřesná rozehrávka minula Smoleňáka na modré, Stezka vyjíždí a rychle rozehrává hru.
17:00'
Hostujícímu týmu se nedaří udržet v pásmu, tentokrát je hra přerušena kvůli jejich zakázanému uvolnění.
16'
Vítkovický Raskob postavil Okuliarovi do cesty strom
16:35'
Královehradečtí znovu rozehrávají od Machovského.
16:15'
Domácí znovu v pásmu, Muellerova střela neprošla.
15'
Krenželok si u mantinelu počkal na Smoleňáka
15:35'
Vítkovičtí se krásnou kombinací dostali až do pásma, z kruhu pak vystřelil Raskob, ale nastřelil jen gólmana.
15:08'
Hosté rozehrávají ze svého obranného pásma.
14:43'
Před domácí brankou clonili Grman s hostujícím Jerglem, od modré pálil Blain, ale Stezka byl připravený.
14:26'
Rychlý průnik Mountfieldu do pásma, ale Stezka vše viděl a tečuje puk do ochranné sítě. Vhazuje se po jeho levici.
13:50'
Filip Pavlík u své branky bránil puk proti Dejovi, nakonec ho odpaluje na zakázané uvolnění.
13:20'
Raskob nabil zpoza branky Kriegerovi, ale ten přestřelil.
13:11'
Na opačné straně si do dobré pozice najel Mikuš, kterému se otevřel prostor, ale Machovský si povyjel a tlumí puk v náručí. Následuje komerční přestávka.
12:59'
V dobré šanci se u domácí branky ocitl Okuliar, ale Stezka byl připraven.
12:38'
Nepřesná přihrávka končí na holi Lalancetteho, ale Koch jej vytěsnil i s pukem do rohu.
12:11'
Hosté se usazovali u Stezky, ale kotouč míří k jejich brance.
11'
Jergl dorážel vedle odkryté domácí klece!
11:46'
Lakatoš se mezi soupeřovými hráči prodral až k brance, ale tam už byl bez puku.
11:27'
Vítkovice se snažily rozehrát, ale je z toho jen zakázané uvolnění.
11:14'
Mountfield okupuje prostor před domácí brankou, Stezka má plné ruce práce.
10:24'
10:18'
Hostující fanoušci jen vydechli při souhře svých útočníků, skóre se ale nemění.
10:02'
Kotouč se ocitá za hostující klecí, kam pro něj sjíždí Machovský.
09:54'
Smoleňák clonil před brankou a čekal na případnou teč, Stezka si ale poradil.
09:37'
Vítkovičtí dvakrát v rychlém sledu vyhazují puk z pásma.
09:20'
Od modré to zkusil Filip Pavlík, ale Stezka byl na místě.
08:59'
Blesková lapačka domácího gólmana přerušuje hru.
08:45'
Domácí vyhrávají vhazování a posílají puk k Machovskému.
08:42'
McCormackova střela z kruhu se odrazila od Stezkovy vyrážečky do rohu.
08:24'
Domácí Krieger usedá na trestnou lavici znovu, tentokrát sudí posoudili jeho boj před brankou jako hru vysokou holí.
08:16'
Zakázané uvolnění Mountfieldu, po komerční přestávce se bude vhazovat u jejich klece.
08:10'
Krieger se zapojuje do hry.
07:52'
Werek si nabruslil k domácí kleci, ale puk se k němu nedostal včas.
07:30'
Domácí čtveřice si hlídá prostor před brankou velmi dobře.
07:09'
Hostující bek neudržel puk na modré, domácí mohli vyrazit do útoku, ale puk se zamotal do padajícího hráče hostů.
06:58'
Smoleňákova spolupráce s Okuliarem za Stezku neprošla.
06:42'
Vítkovickým se daří vyhazovat kotouče.
06:10'
Za faul kolenem bude pykat domácí Krieger a hosté mají první přesilovku.
06:03'
Hra na opačné straně, Krieger poslal přihrávku na Muellera, k brance si mezitím sjel Bukarts, ale zapojit se už nemohl.
05:50'
Werek se protáhl kolem vítkovické klece, ale nemířil přesně.
05:25'
Hosté se drží před Stezkou, ale ten má dobrý výhled.
04:20'
Třetí útočná formace domácích znepříjemnila život Machovskému v brance, ale Jarůškova střela z mezikruží byla tečovaná vysoko nad branku.
04:11'
Vítkovice v útočném pásmu, Kotala bojoval za brankou o puk.
03:59'
03:18'
Hned po vhazování se před domácího gólmana protáhl Perret, ale Stezka byl připraven.
03:13'
Zakázané uvolnění tentokrát na straně vítkovických, vhazuje se u Stezky.
03:05'
Mikuš odpálil puk do pásma, ten tečoval před útočnou modrou Bukarts.
02:57'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, bude se vhazovat u Machovského.
02:47'
Útok hostů zastavuje ofsajd.
02:40'
Rozehrávku domácích zastavuje ještě před vítkovickou útočnou modrou Kalina.
02:29'
Radovan Pavlík nastřelil jen Kotalu před sebou a odjíždí střídat.
02:03'
Mountfield v pásmu a rozehrál přihrávkový kolotoč.
01:28'
Hosté se udrželi v pásmu, Stezka je ve střehu, ale zatím na něj puk nemíří.
01:01'
Hra je přerušena pro vítkovická ofsajd.
00:38'
Hraje se v rohu u královehradecké branky, hráči bojují o puk.
00:17'
Hosté sice vyhráli úvodní bully, ale domácí se rychle dostali do pásma.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický – Lindberg.
Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Eberle, Lev (A), Werek – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Smoleňák (C).
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – J. Ondráček, M. Zíka.
Ještě si připomeňme něco k pravidlům. Semifinále se hraje na čtyři vítězná utkání, začíná se u lépe postaveného týmu, kterými jsou aktuálně Vítkovice. V pořadí prvním až čtvrtém zápase se při nerozhodném stavu po základní hrací době hraje po klasické přestávce prodloužení, které trvá maximálně dvacet minut. Po něm následují trestná střílení. V zápasech s pořadovým číslem pět až sedm se při nerozhodném stavu po základní hrací době po klasické přestávce prodlužuje po dvaceti minutách tak dlouho, až některý z týmů nevstřelí vítěznou branku.
V týmu Mountfieldu je v letošním play-off nejproduktivnějším hráčem útočník Aleš Jergl s pěti body (2+3), nejvíce gólů ale vstřelil Kevin Klíma (3+1). Kromě Jergla mají po třech asistencích ještě útočníci Oliver Okuliar (1+3) – ten je s osmnácti střelami nejčastěji střílejícím hráčem – a Ethan Werek (0+3). Mezi obránci si dva body připsal Bohumil Jank (1+1) a s pětadvaceti body kraluje bodování Radegast indexu. Průměrně nejvíce času na ledě tráví obránce Jeremie Blain s časem 21:25 minut. Nejtrestanějším hráčem je s osmi minutami na trestné lavici obránce Patrik Marcel.Z dvojice gólmanů odchytal větší část Matěj Machovský, jehož průměr je 1,99 a úspěšnost 92,98 %.
V letošním play-off je nejproduktivnějším hráčem Vítkovic se šesti body útočník Peter Mueller (3+3), který je s šestadvaceti pokusy nejčastěji střílejícím hráčem. Společně s ním má Roberts Bukarts (3+0) na svém kontě tři góly. Nejlepším nahrávačem a zároveň obráncem je s pěti body Petr Gewiese (0+5). Nejvíce času na ledě tradičně tráví další z beků, a to Juraj Mikuš s průměrem 22:26 minut. Nejvíce trestných minut, a to 11, zatím vyinkasoval obránce Patrik Koch, který má zároveň osmnáct bodů v bodování Radegast indexu. Všech utkání odchytal gólman Aleš Stezka s jednou asistencí, jedním čistým kontem, průměrem 1,44 a úspěšností 94,55 %.
V základní části letošní sezóny měl navrch Mountfield, který si doma připsal vždy dva body po výhrách 3:2 na nájezdy a 4:3 po prodloužení. V prvním zápase na ledě Vítkovic sice prohrál 2:5, ale v tom druhém si vše vynahradil stejnou výhrou, tedy 5:2.
Ve vzájemných zápasech se v sezóně nejvíce dařilo vítkovickým útočníkům Robertsovi Bukartsovi se šesti body (4+2) a Peteru Muellerovi s pěti body (1+4), ale také hostujícímu útočníkovi Jakubovi Lvovi se stejným počtem bodů (3+2). Třemi góly se za hosty prezentoval obránce Filip Pavlík (3+0).
Po dvanácti letech shlédnou vítkovičtí fanoušci semifinálové boje play-off, kam se letos výborně šlapající mužstvo trenéra Holaně propracovalo z 2. místa po základní části a také vyřazením Komety Brno v nervy drásající šestizápasové bitvě o postup. Vítkovice se o postup do finále poperou s týmem Mountfieldu, který se umístil na 4. příčce tabulky. Ve čtvrtfinále narazili Královehradečtí na celek Bílých Tygrů, se kterými svedli vítěznou pětizápasovou bitvu o postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.