Hostům se v závěru povedlo ještě snížit, ke zvratu ale nemohlo již dojít. Domácí si své vedení pohlídali a ještě žije naděje na vyhnutí se baráži. Jak bylo řečeno před zápasem, nemají to zcela ve svých rukou. Toto je z mé strany dnes vše a z Mladé Boleslavi se loučím.
Zásahy brankářů po třetí třetině: Jaroslav Hübl (MBL) - 8 (30 celkově) Lukáš Mensator (KVA) - 6 (30 celkově)
60:00
59:56
Vojtěch Mozík (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.
59:26
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Půl minuty před koncem se jim povedlo uniknout, když se z trestné vracel Tomáš Sýkora. Branku vstřelil PETR KUMSTÁT. Asistence: Tomáš Sýkora, Roman Prošek.
59:18
58:37
Boris Žabka neuhlídal jednoho z hostujících útočníků ve středním pásmu. Povedlo se mu však sebrat mu kotouč z hokoje a vyhodit ho- mimo hrací plochu.
57:46
Teď byla k vidění Mensatorova minela. Zastavoval za bránou puk, který mu sjel z hole. Měl štěstí, že se k němu neblížil žádný z boleslavských hráčů.
57:40
Ofsajd domácích.
57:18
Navíc byl vyloučen Tomáš Sýkora (KVA) na dvě minuty za hákování.
57:18
Lukáš Pabiška ve výborné pozici! Zblízka puk za Mensatora nedorazil.
56:58
56:07
Další prudkou ránu od modré vyrazil Hübl betony.
55:40
Pokus Michala Gulašiho od modré nemířil do cíle.
54:58
Mladá Boleslav dostala dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpykává Marek Loskot.
54:13
Zaťovič utnul "veřejné bruslení" blízkou střelou na Hübla.
53:10
Mikulík od kruhu znovu vyprášil Mensatorovu lapačku.
52:14
52:07
Velmi tvrdou střelu přes celé kluziště poslal někdo z boleslavských obránců. Mensator se pro ni musel sehnout.
Dnešní utkání sleduje 1040 diváků.
51:09
Martin Zaťovič to zkusil příliš vysoko. Sudí vykázal hru před obranné pásmo domácích.
50:44
Vhazování po Hüblově levici. Domácí se osvobodili.
50:14
Roman Prošek inkasoval u mantinelu tvrdý úder, zvedá se však z ledu. Na trestnou za tento zákrok šel Zdeněk Bahenský (MBL) na dvě minuty + 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Odpykat jeho řádný dvouminutový trest šel Marek Loskot.
50:05
Bahenský nedohnal kotouč a vyjetý Mensator ho holí poslal do bezpečí.
49:51
48:55
Ostřelování jeho branky pokračuje rychlým tempem.
48:27
Andrej Podkonický z první mířil na Mensatora.
47:51
Další vyloučení hostů. Na dvě minuty si odpočine Michal Mikeska (KVA) za podražení.
47:17
Fantasticky Hübl! Šanci hostí zlikvidoval rozklekem.
47:09
46:29
Zase Vojtěch Mozík! Svou snad nejprudší pumelenici ze všech třech poslal z velké dálky pár centimetrů od tyčky!
46:00
Mozík opět tvrdě pálil.
45:33
Mozíkova bomba od modré se odrazila od bruslí do rohu. Tlak domácích pokračuje.
45:09
Vyloučen na dvě minuty je Tomáš Sýkora (KVA) za hákování.
44:38
Mikulík s Nouzou vybojovali prostor před bránou a jeden z nich poslal bekhendem puk těsně vedle levé tyče.
43:50
Neurovnanost hry pokračuje. Výjimkou byla nenadálá přihrávka před Mensatorovo brankoviště a poté ještě šance hostí na druhé straně, jež Hübl zlikvidoval betonem.
43:00
U mantinelu v obranném pásmu Karlových Varů se bojovalo o puk, který nakonec skončil mimo hrací plochu.
41:54
Hra je hodně neurovnaná, prakticky bez brankových šancí.
40:12
Hosté vyhodili přes všechny čáry, aniž by se dopustili zakázaného uvolnění. Jaroslav Hübl se hokejkou natahoval, ale upustil ji. Obrana domácích dokázala zasáhnout včas.
40:01
Domácí celek po celou třetinu udržoval své vedení a dokázal se zásluhou lajny mladíků Stieler, Lenc, Loskot vrátit do tříbrankového vedení. Koncem třetiny však sehráli dobrou přesilovku, kde řádně zatopili neustálým obléháním Lukášovi Mensatorovi. Jinak byl průběh třetiny spíše průměrný. Hokej místy svou úrovní připomínal úroveň první ligy nebo soutěže mládežnické kategorie. Velkým pozitivem je však pro domácí obrovská obětavost při hře v oslabení. Domácí kotel nadále okupují rodiny hokejistů a povzbuzují tým. Třetí třetina začne v 19:49.
Zásahy brankářů po druhé třetině: Jaroslav Hübl (MBL) - 11 Lukáš Mensator (KVA) - 16
40:00
39:59
O změnu skóre se pokusil ještě Mikulík.
39:24
39:01
Lukáš Mensator několikrát fantastickými zákroky udržel svůj tým ve hře! Domácí na něj vyslali nejméně pět nepříjemných střel, zatímco hostující obránci několikrát marně vyhazovali. Nakonec se jim vyhodit puk zásluhou Proška povedlo.
38:23
Jakub Čutta si sjel před brankoviště, nedokázal dorazit přihrávku.
37:24
Michal Mikeska (KVA) vyloučen na dvě minuty za sekání.
36:30
Stieven Goertzen v dobré příležitosti! Mohl dorážet k odkryté tyči, střela však skončila za bránou, kde byl navíc o puk připraven.
35:44
Roman Tomas z pravé strany pálil mezi betony. Mensator je sklapl včas.
35:22
V posledních dvou až třech minutách hra vypadala, jako by ji hráli junioři. Byla zde řada nepřesností bez známky zápalu nebo myšlenky. Hluché místo přerušil až Jaroslav Hübl, k němuž se puk konečně doklouzal.
34:02
K vidění byl parádní námaz domácích před brankoviště. Nikdo z hostujících se šance nechopil.
33:05
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Nedáš - dostaneš! V protiútoku si domácí mladíci nejprve položili Lukáš Mensatora a DAVID STIELER se zorientoval v brankovišti nejlépe, když dorazil puk do prázdné brány. Asistence: Radan Lenc, Marek Loskot.
32:44
Michal Mikeska nedokázal zvednout dostatečně puk.
31:58
Boleslavský útok se na dlouho zastavil v rozích kluziště a podél mantinelu za bránou.
30:38
Hra dost zdivočela. Sudí pouští zákroky obou celků.
29:58
Domácí mohli opět zvýšit na rozdíl tří branek. Fantasticky Mensator!
29:38
29:02
Hraje se 5 na 4.
28:49
Petr Gřegořek pálil z mezikruží, ale do cesty se mu položili dva bránící hráči. Zvedl tedy kotouč a napálil puk do Hübla. Odražený puk pak poslal do bezpečí jeden z ležících obránců.
28:20
Jaroslav Balaštík téměř dostal puk za modrou čáru, ale Karlovy Vary nadále pokračují v kolotoči.
27:55
Domácí vyhodili.
27:38
Hosté si zahrají více jak minutovou přesilovku pěti proti třem! Na trestnou míří Tomáš Beňovič (MBL) za krosček.
27:03
Už se však hraje. Na puku hosté.
27:02
Sudí s vhazováním po Hüblově pravici už skoro dvě minuty otálí a diskutují s mladoboleslavskou střídačkou. Vypadá to na problém s Hüblovou helmou.
27:02
Hostující mužstvo však poslední situace nakopla a nadále se tlačilo na domácí branku. Ze závaru pramenil faul Romana Tomase (MBL), jenž si na dvě minuty odpočine na trestné za hákování.
26:38
Zakázané uvolnění domácích.
26:24
Sudí gól neuznal! Pokračuje se vhazováním po Hüblově pravici.
26:24
Shrnu tedy inkriminovanou situaci: Jeden z hostujících hráčů dostal na pravou tyč přihrávku a dorážel prakticky do prázdné branky. Puk se však odrazil záhadně mimo branku nebo se protrhla síť. Stále se čeká na verdikt sudího.
26:24
Rozhodčí se šel poradit s kolegou u videa.
26:00
Hráči Karlových Varů slavili už už branku, rozhodčí nechal hru běžet dál!
25:45
25:30
Hosté pak už do dalších šancí Boleslavské nepustili.
24:28
Závar před bránou. Do brankoviště se naskládali dva hostující obránci a znemožnili svými těly účinně dorážet.
23:45
Zároveň byl vyloučen Michal Mikeska (KVA) na dvě minuty za nedovolené bránění.
23:45
Pokus Marka Loskota z mezikruží rovněž nebyl úspěšný.
23:00
Hosté však unikli na druhou stranu a Jaroslav Hübl raději ukryl kotouč v lapačce.
22:38
Stieven Goertzen se prosmýkl přes modrou čáru a dostal parádní nahrávku, ale na Mensatora si nepřišel.
22:02
Martin Grundling dostal zásah a musel být z ledu za asistence lékaře dopraven na střídačku.
21:44
Vhazování po Hüblově levici.
21:18
Jaroslav Balaštík zpracoval na modré parádní přihrávku přes půl kluziště a jel sám na Mensatora. Jeho lapačka si s pokusem o trefu pod víko poradila.
20:24
V mezikruží číhal Nouza, netrefil puk. Hosté poté vyhodili na zakázané uvolnění.
20:01
Do první třetiny vstoupili domácí aktivně a postupně si vybudovali třígólový náskok. Hostům se povedlo z přesilové hry na konci třetiny snížit na rozdíl dvou branek a dostali se trochu zpět do hry. Na stadionu je dnes velice komorní atmosféra, kterou přerušily zejména druhá a třetí branka. Protest domácích fanoušků se rozhodly narušit rodiny některých hokejistů, když zakryly svými těly vystavený transparent. Jejich hlučnost je však oproti normálnímu kotli tristní. Druhá třetina začne v 18:54.
Zásahy brankářů po první třetině: Jaroslav Hübl (MBL) - 11 Lukáš Mensator (KVA) - 8
20:00
19:33
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté na třetí branku bleskově odpověděli a využili přesilovku. Odražený kotouč za Hübla uklidil PETR KUMSTÁT. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.
19:09
Roman Tomas (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.
18:24
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! David Výborný našel u levé tyče TOMÁŠE NOUZU, který poslal puk za bezmocného Mensatora do poloodkryté branky. Asistence: David Výborný, Milan Mikulík.
18:00
Nynější pokus Karlovarských pohotově zlikvidoval Jaroslav Hübl.
17:41
Ofsajd hostujících.
17:13
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Boris Žabka nejprve rozčílil diváky, když dlouho váhal se střelou a nakonec stejně branku zblízka přes obránce netrefil. Puk však domácí drželi dále a Žabka našel ANDREJE PODKONICKÉHO, jenž z mezikruží propálil vše v cestě. Asistence: Boris Žabka, Martin Rýgl.
16:03
Tečovaný pokus Vojtěcha Mozíka od modré skončil vyhozením kotouče ze třetiny.
15:49
Vyloučen Pavel Kuběna (KVA) na dvě minuty za držení.
15:13
Domácí se rozjeli k akci, Loskot na modré ztratil puk. Přesto se Jaroslavu Balaštíkovi povedlo dostat hru na chvilku do útočné třetiny.
13:37
Karlovy Vary se natlačily před Hüblovu bránu a Prošek nebezpečně přes hráče vypálil.
13:10
12:41
Boris Žabka vyslal od modré nepříjemnou střelu, která se odrazila od brankáře Mensatora před brankoviště, kde se hostující obraně povedlo vyčistit prostor.
11:40
Podél mantinelu najížděl tuším Kuběna, ale neuspěl přes jednoho z bránících hráčů. Na druhé straně se do skvělé pozice dostal Mikulík, avšak mířil těsně mimo.
10:42
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
10:30
10:05
Tomáš Sýkora úplně sám před Hüblem! Mohl zakončit do prakticky prázdné branky, ale trestuhodně netrefil puk.
09:30
Petr Gřegořek zajel důrazně do Jaroslava Hübla a doslova se přes něj převalil.
Jakub Čutta (MBL) jde opět na dvě minuty na trestnou, tentokrát za krosček.
08:28
O něco podobného se pokoušel i Martin Grundling na druhé straně, ale k dorážce se dostal Skuhravý a potom z rohu najížděl i Petr Koblasa. Jaroslav Hübl měl teď hodně práce.
07:57
Martin Rýgl od modré vyprášil Mensatorovy betony.
07:46
Hosté namísto rozehrávky poslali puk na zakázané uvolnění.
07:00
06:09
Petr Mocek to zkoušel do růžku, Hüblova lapačka připravena. Hru však nepřerušil. Jeho spoluhráči poslali kotouč mimo své obranné pásmo.
05:22
Martin Zaťovič číhal před brankovištěm na chytrou přihrávku zpoza brány, domácím se však povedlo vyhodit.
05:00
Jakub Čutta (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.
04:30
Domácí v další slibné příležitosti! Nejprve od modré neuspěl jeden z obranářů, poté dorážku z mezikruží nevyužil Roman Tomas.
03:05
Výborný vyslal z pravého úhlu na Mensatora další jedovatou střelu, tentokrát se karlovarský gólman nenechal překonat a puk vytěsnil na tyč.
02:38
Vhazování ve středu kluziště. U puku domácí.
01:49
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí otevírají stav utkání zásluhou ZDEŇKA BAHENSKÉHO, který od kruhu vyslal dělovku na Mensatora, jehož zasáhl puk do ramene a od něj se odrazil přímo do sítě. Asistence: Jakub Čutta, Roman Tomas.
01:26
Jaroslav Hübl přikryl puk lapačkou.
00:40
V komorní atmosféře svým pokusem poprvé "vystřelil" Petr Kumstát. Puk však odskákal z brankoviště.
00:01
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Beňovič, Rýgl, Čutta, Hay, Žabka, Mozík, Baldwin - Balaštík, Pabiška, Loskot, Stieler, Lenc, Nouza, Mikulík, Goertzen, Chaloupka, Podkonický, Tomas, Bahenský, Výborný. HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Gregořek, Gawryletz, Gulaši, Grundling, Mocek, Lučka, Prošek, Komstát, Zaťovič, Pech, Kolasa, Mikeska, Skuhravý, Kotrla, Dej, Sýkora, Skladaný, Kuběna, Rohan. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Tošenovjan, Hlavatý.
Kvůli mizerným výkonům ze dvou posledních utkání na Slavii a zejména minulý týden v přímém boji o předposlední místo s Litvínovem se domácí fanoušci rozhodli na protest pro dnešní utkání opustit svůj kotel a vyvěsili zde transparent "Nehrajete - Nefandíme".
Hezký nedělní podvečer. Dnes se v mladoboleslavské ŠKO-ENERGO areně koná 10. kolo extraligového play-out proti karlovarské Energii. Svěřenci trenérů Kýhose a Pešouta přijeli do Mladé Boleslavi s cílem pojistit si záchranu extraligové příslušnosti. Naproti tomu Mladá Boleslav je už jednou nohou v baráži a boje o záchranu již nemá ve svých rukou.