Poslední duel je tedy v Brně minulostí, nikoliv program v KAJOT ARENĚ. Budu se na vás těšit koncem dubna, kdy si reprezentace České republiky zahraje tradiční z Euro hockey tour. Pěkný zbytek dne a příště u hokeje zase na počtenou.
Kometa hraje extraligu čtvrtou sezónu v řadě a potřetí končí na jedenáctém místě. Pro letošní ročník je to však zklamání, vzhledem k tomu, že se jedná o vicemistra ligy. Brňané věří v lepší příští sezónu a dávají to dnešním počtem diváků jasně najevo.
Je dobojováno, dohráno. Kometa nakonec poslední zápas sezóny ukončila výhrou za tři body a vyhraje tak skupinu o udržení. Do baráže tak po dnešku padá s Chomutovem i Liberec, který dvě třetině v Brně vůbec nic nehrál a pouze jedna třetina na plný bodový přísun stačit nemohl. Takový je sport, Tygři si musí extraligovou příšlušnost zajistit v dalším pokračování této sezóny.
60:00
59:45
Celá hala ve stoje tleská, jenže ještě mohla vidět vyrovnání Liberce, Pospíšil však do prodloužení svůj tým nedostal.
59:21
Tomáš Svoboda chtěl přidát do prázdné čtvrtou branku, ale nepovedlo se.
58:58
Jakub Svoboda poslal do středního pásma.
58:46
Icing Komety, po odpalu Zohorny. Hrát se bude před Trvajem.
58:26
Liberec to zkouší bez brankáře.
58:21
Oddechový čas si vyžádal hostující kouč Pavel Hynek.
57:45
Do konce něco přes dvě minuty, Liberec se ještě snaží alespoň vyrovnat.
57:26
Tvrdá Žižkova bomba proletěla těsně kolem Schwarze. Poté se do brejku mohl vřítit Dušek, ale byl v ofsajdu.
56:07
Opět dvojice Burian a Leoš Čermák. Druhý jmenovaný střílel bekhendem a minul jen o kousek cíl.
55:17
Dnešnímu utkání přihlíží 6257 diváků. Pouze tisícovka chyběla k tomu, aby bylo vyprodáno.
54:37
Mohlo být definitivně rozhodnuto, to by ale Čermák musel trefit poskakující kotouč.
53:20
No a rázem tady máme zápletku. Kometa je pod tlakem a Tygrům po dlouhé pasivní hře najednou narostli křídla. Stále však potřebují vstřelit alespoň dva góly.
52:55
Uběhlo pár vteřin a je zde komerční přestávka.
52:47
Vladimír Kýhos si bere oddechový čas.
52:47
Liberec právě vstřelil branku!
A ještě je tady možná drama. Kometa v posledních minutách hodně polevila a nyní nechala dostat soupeře ke snížení. Duda opět adresoval přesnou přihrávku a tentokrát se střeleckého zakončení dočkal ANTONÍN DUŠEK. Sám před padajícím Trvajem zvedl kotouč nad jeho lapačku. Asistence: Radek Duda.
51:52
Hosté by se rádi usadili v útočném pásmu, brněnská obrana avšak velice rychle přistupuje k soupeři.
51:10
Hraje se ve středním pásmu.
50:49
Liberci už protíká čas velice rychle mezi prsty. K záchraně potřebuje v Brně vstřelit alespoň tři branky.
50:00
Uběhla minuta a Žižka s Burianem jeli proti jednomu obránci, celou akci však překombinovali. Pro libereckého brankáře to už nebyla složitá role zasáhnout.
49:00
Domácí jsou v pěti a mohli rázem přidat čtvrtou branku. Nejprve zahrozil Jakub Svoboda střelou těsně nad bránu. Poté se odražený puk dostával na hůl Jana Hrušky, který sám před Schwarzem také nesrovnal mířidla.
48:28
Čermákův trest pomalu končí, Liberečtí jsou v rohu kluziště.
47:46
Petr Nedvěd naznačoval přihrávku, poté to zkusil sám, ale na brněnského brankáře nevyzrál.
47:18
Brno vyhazuje přes všechny čáry. Liberec se tlačí před Trvaje velice pozvolna.
46:59
Další možnost pro Liberec na korekci ve výsledku. Leoš Čermák potrestán za hákování.
46:26
Teď už ale neměl nárok. PETR NEDVĚD si najel velice rychle před bránu, kam mu adresoval přihrávku Duda a libereckému matadorovi stačilo pouze přiložit hůl. Kotouč pak propadl mezi betony Trvaje. Tak ještě šance pro Tygry, kteří se maličko vrací do hry. Asistence: Radek Duda.
45:28
Liberec dnes mnoho šancí neměl, nechal si je až na tyto minuty. V další velké šanci byl Kudrna, ale znovu neuspěl. Trvaj chytá velice jistě a spolehlivě.
44:11
Kometa právě vstřelila branku!
Do puntíku splněno pořekadlo nedáš - dostaneš. Hra se přelila na druhou stranu a na konci akce střílející LEOŠ ČERMÁK. Ten dostal přesný pas od pravého mantinelu a prudkou ranou z první uklidil kotouč za zádá bezmocného Schwarze. Asistence: Vilém Burian, Hynek Zohorna.
43:56
Obrovská šance Duška, která mohla dostat Tygry do hry. Sám před bránou trestuhodně přestřeluje.
43:38
Hosté se ale ještě nevzdávají, mají dostatek času zabránit bojům s Olomoucí, Chomutovem a právě Mladou Boleslaví.
42:26
Asi těžko mohl Marek Schwarz očekávat takovou nepodařenou sezónu. Začal v dresu Sparty, poté se však pakoval za Pince do Liberce, který hraje o záchranu. Jak přiznačného pro toho brankáře, v Mladé Boleslavi již třikrát bojoval o extraligovou příslušnost. A pokaždé se mu tu povedlo.
41:28
Jenže pokud chce uniknout baráži, musí výsledek zcela otočit. To se však vůbec nedaří, protože třetí branku Brna mohl přidat střelou z voleje Tomáš Svoboda. Bývalý brankář Sparty drží poslední akcie na extraligové burze.
40:41
Kometa dohrává přesilovku z konce druhé třetiny a nikam se rozhodně netlačí. Liberec se brání dobře.
40:01
Střely na bránu celkem: 23:12, poslední třetina startuje v 19:46.
Je za námi druhá třetině, která byla o mnoho výživnější než ta první. V první radě jsme viděli dvě branky. Skóre otevřel Jakub Svoboda, ranou švihem. Druhou branku pak přidal šťastnou trefou Tomáš Žižka. Ve druhé řadě jsme pak mohli registrovat dobrý výkon Komety, která mohla vést i vyšší rozdílem. A konečně v třetím případě se Liberec prakticky do ničeho nedostal a jeho boj o záchranu se značně komplikuje.
40:00
39:42
Bulík po sérii zmatků v brněnské obraně zakončil a obránce Malec mu na poslední chvíli lehl do střely a touš je v ochranné síti.
39:19
A ještě se bude vylučovat. Tomáš Pospíšil vyloučen za sekání.
39:16
V závěru třetiny vidíme spoustu nepřesností a časté kouskování hry.
38:17
Opět se po delší době hraje v pěti na obou stranách. Nejprve vypálil nepřesně Krejčiřík, na druhé straně zahrozil Duda. Ale také to nebylo nic neřešitelného pro Trvaje.
37:35
Žižkova nenápadná střela proletěla těsně kolem Schwarze. Ten vůbec nic neviděl.
37:18
Další technické přestupky na obou stranách, hra se kouskuje.
36:39
Postavení mimo hru Komety, která působí v posledním zápase sezóny daleko lépe. Na Liberci je vidět velká křeč.
36:08
Jakub Svoboda sám před bránou a za záchranou brzdu musel zatáhnout Tomáš Bulík. Bude se hrát 4/4.
35:34
Trvaj mnoho práce zatím neměl, ani v této přesilovce na něj mnoho ran nešlo. Tedy zatím, Liberec to musí zkusit až od své brány.
35:20
Liberec má šanci něco s výsledkem udělat. Na trestné lavici sedí Roman Erat za podražení.
33:55
Dočekalova bomba od modré proskotačila před bránu, kde tak trochu překvapivě nahazoval udici na Schwarzův naviják Jan Hruška. Jen to v brněnské hale zahučelo. Brankář Tygrů šel po puku jako mslný pes, ale nezasáhl ho. Ke svému štěstí šel těsně vedle.
33:22
Kometa hraje uvolněně a vytváří si další šance. Jakub Svoboda dvakrát v řadě prověřil pozornost Schwarz, který betony musel odrážet nebezpečné rány protivníky.
32:47
A to už je výsledek pro Liberec hodně kritický, podle průběhu v Karlových Varech to pro Tygry nevěstí nic moc dobrého. Dnes však výsledek zcela odpovídá dění na hřišti.
31:22
Domácí vedou již o dvě branky. Dočekal zavezl kotouč před bránu, když si vyklestil cestu přes dva padající obránce a bekhendem zakončil. Schwarz byl dezorientovaný a neviděl vůbec, kde má kotouč. Pozorný byl však TOMÁŠ ŽIŽKA, jenž puk dopravil podruhé do sítě. Asistence: Martin Dočekal.
30:50
Na druhé straně vidíme první větší šanci hostů. Na pravé straně od Trvaje se ocitl Tomáš Pospíšil a zkusil to z těžké pozice. Vypálil ze vzduchu a trefuje boční síť.
29:48
Formace, kde hraje teprve sedmnáctiletý Pavel Jenyš si vytvořila dobrý závar před Schwarzem. Nakonec z toho byla střela od modré v podání Krejčiříka, jenž končí těsně mimo.
29:00
Nemohu si pomoct, ale Liberec nevypadá jako mužstvo bojující o záchranu. Hraje hodně pasivně.
28:28
Dočekal ve své druhé gólové tutovce. Opět ho hostující obrana nechala ujet od modré čáře samotného na Schwarze, jenže to zakončení. Martin Dočekal to zkusil do pravého horního rohu, ale zaduněl pouze mantinel za libereckou svatyní. Mnoho nechybělo a Brno vedlo 2:0.
27:04
Bulířovu akci zachytil obránce Švrček a ihned poslal kotouč do středu hřiště. Tam si najel Holec s Jakubem Svobodou, nevyšla jim souhra. Akce to nebyla vůbec špatná, chyběla ji lepší kombinace.
26:29
Ofsajd Liberce, buly ve středním pásmu.
26:16
Erat nabral obrovskou rychlost, jenže poté se u pravého kruhu zastavil a chtěl někomu přihrát. Jenže jeho spoluhráči odešli střídat.
25:21
Diváci si přejí ještě jeden gól, Liberci se vůbec nedaří. Nyní je to na něm, aby se pokusil víc tlačit před Trvajem.
24:39
Přesilovka Brnu příliš nešla, přesto se nakonec raduje. Po sérii zmatků v liberecké obraně se k odraženému puku dostal JAKUB SVOBODA a z pozice mezikruží vymetl šibenici Schwarzovy brány. Ten máchl lapačkou pouze na prázdno. Asistence: Jan Hruška.
24:01
Zohorna nedovoleně clonil v brankovišti a hra se posunuta do středního pásma.
23:44
Určitě by si nechtěl počtvrté v kariéře zahrát baráž. Dělá proto vše i teď, kdy byl před ním sám Burian, ale neprostřelil ho.
23:35
Marek Schwarz působí hodně jistě a bojuje za Liberec.
23:16
Dlouho se v pěti hrát nebude. Jakub Svoboda byl podražen Výtiskem a pro Brno je tu možnost zahrát si přesilovku.
23:00
Oba týmy jsou v pěti a Jakub Svoboda hned v šanci. Schwarz dokázal cvaknout betony a puk vyrazit do rohu.
22:16
Jan Hruška jel ve dvojici s Romanem Eratem, ale ten jako by nečekal přihrávku a puku se vůbec nedotkl.
21:18
Na Trvaje to zkusil z levé strany kruhů Pospíšil, domácí brankář znovu připraven. Stále čekáme na úvodní gól zápasu a především vážnější šanci. Tygři, kteří musí dnes bodovat, respektive by měli, jsou zatím poměrně v útlumu.
20:58
A bude se vylučovat také na brněnské straně. Jakub Svoboda vyloučen za podražení, týmy hrají ve stejném počtu.
20:58
Jak již bylo řečeno, brněnská hala je velice solidně zaplněna a pochvalu zaslouží také fandové z Liberce, kteří važíli dalekou cestu pod Špilberk. Zhruba stovka je celkem slušně slyšet.
20:34
Liberecký kapitán Petr Nedvěd poslal kotouč do hlediště a inkasuje dvě minuty za zdržování hry.
20:01
Střely na bránu po první třetině 11:6.
Je za námi první třetina, ve které jsme branku neviděli. Jediný zápis v utkání registrujeme pouze po faulu Jakub Čutty, který inkasoval za sražení Vojtěch Němce větší trest do konce utkání. Zápas tak pro něj skončil velice rychle. Co se týče první třetiny, byla hodně vyrovnaná, více ze hry měli domácí, ale branku nevstřelili. Druhá třetina začíná v 18:50.
20:00
19:51
Dlouhé oslabení Liberce je skončeno, stejně tak končí první třetina.
19:07
Hruška pálil a Erat z levé strany dorážel. Schwarzovi vypadl kotouč, ale pak už Derner vyhodil.
18:00
Liberec vyhazuje kotouč a brání se dobře. Kometa se nemůže usadit ve své třetině. Teď se to málem podařilo Holcovi, ale byl dobře bráněn.
16:49
Dalších několik střel dopadlo podobně a puk je znovu na liberecké střídačce. Polovina z Čuttova trestu je pryč. Hosté se brání zatím bez větších starostí.
16:21
Puk mimo hřiště, vhazování po levici libereckého brankáře.
16:15
Další střelu vyslal Tomáš Žižka, následně Švrček, ale chybí tomu clona před bránou. Schwarz vše vidí.
15:29
Malcova střela končí v lapačce Schwarze.
15:20
Začala tak dlouhá přesilovka Komety, která i přes případný gól bude pokračovat. Musí se dohrát do konce.
14:50
Jakub Čutta 5+DKU, liberecký hráč putuje do sprch.
14:50
Čutta tvrdě dohrál Vojtěcha Němce. Sestřelil ho ramenem do obličeje a takový podobný faul jsme včera viděli u plzeňského ranaře Hollwega. Nemůže z toho být nic jiného, než 5 + do konce utkání za napadení, takový je trest pro libereckého hráče.
14:34
Buly po komerční pauze u Jiřího Trvaje. První třetina se hraje velice rychle, moc přerušení jsme neviděli.
14:20
Na druhé straně bylo ale také horko. Před Trvajem zatopil kapitán Nedvěd a teď pro změnu Bulíř. I brankářský veterán neměl problém zasáhnout.
13:45
Švrčkova bomba a poté i Hruškova rána měla dobré parametry. Liberecký brankář se má stále co ohánět.
12:26
Zohorna hledal před bránou Čermáka, ten ale nedokázal před Schwarzem tečovat. Puk k jeho smůlu letěl vzduchem, tak to domácí kapitán neměl snadné.
11:21
Uběhlo pouze pár vteřin a v další stoprocentní akci byl Vojtěch Němec. Šance to byla prakticky totožná, jako předtím u Dočekala. Opět si Marek Schwarz připsal výborný zákrok a svůj tým během jedenácti vteřin dvakrát výrazně podržel.
11:10
Možná jsem to přivolal, protože registrujeme první gólovou šanci dnešního zápasu. Dočekal dostal přihrávku na modrou čáru odkud se rozjel sám na Schwarze, ten však jeho pokus mezi betony kryje.
10:40
Ti se teď dopouští postavení mimo hru. Takřka zaplněná hala sleduje zatím hodně opatrný hokej bez větších šancí na obou stranách.
10:00
Opatrná první třetina se přehoupla do své poloviny a jak již možná víte, Karlovy Vary vedou v Chomutově, takže jasný signál pro Tygry.
08:28
Liberecká akce v podání Čutty skončila velice rychlé, poté si vzal puk na hůl Roman Erat a protlačil se do obranného pásma soupeře. Na modrou posunul pro Krejčiříka, ten ale přestřeluje. Schwarz vše bedlivě pozoroval.
07:53
Komerční přestávka po icingu Komety. Hra se stěhuje před Trvaje.
07:17
Jakub Svoboda dostal centr zpoza brány od Jana Hrušky, ale než stihl vystřelit, už u něj byl na těsně obránce Čakajík.
06:43
A znovu jen velice rychle odpaluje kotouč do středního pásma.
06:16
Vzápětí Dušek prověřil pozornost Trvaje, který přízemní střelu odraží do rohu. Kometa se zatím nemůže vymanit z mírného tlaku Tygrů.
05:26
Liberec se na delší čas usadil v pásmu Komety a několikrát ostřeluje Trvaje. Především Bárta to zkusil dvakrát od modré, avšakl nepřesně.
04:05
Na druhé straně se pře Trvajem ocitl Bulíř, ale zkušený gólman si poradil a pomohla mu i obrana. Švrček poslal puk do středního pásma. Hra je následně přerušena, kotouč vypadl na střídačku Komety.
03:15
Ale zatím hraje Kometa. Teď si udělal výlet středem hřiště brněnský Burian, jeho kličkovaná skončila nepřesnou střelou nad. Každopadně pěkná akce domácího mladíka a hráče první formace.
02:12
Urban rozehrál nepřesně, na druhé straně se také nedokázal dobře zorientovat Němec. Hraje se dle předpokladů opatrné utkání, Kometa nemusí rozhodně nikam pospíchat, Liberec je mužstvem, které musí hrát.
01:37
Hosté se zatím do nějaké šance nedostali. U puku jsou častěji brněnští hokejisté.
00:41
O další nebezpečí se pokoušel Jakub Svoboda, ale ten se k zakončení nedostal. Následně Liberec pouze vyhazuje přes všechny čáry.
00:22
První střelu na Marka Schwarze vyslal útočník Hynek Zohorna. Z levé strany kruhů zkusil střelu švihem a liberecký brankář má za sebou první zahřívací zákrok.
00:17
Jdeme na to, do útoku jde Kometa, která vyhrála první vhazování.
00:01
Hráči a rozhodčí jsou na ledě, za malou chvíli utkání odstartuje. Nutno dodat, že je zde prakticky plná hala. Na play-out něco neskutečného. Odhadem přes šest tisíc diváků.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, Malec, M. Hruška - Erat, Čermák (C), Holec, T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda, Němec, Jenyš, Zohorna, Burian, Křivohlávek, Dočekal. Trenér: Vladimír Kýhos.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Stejskal) - Čakajík, Kolmann, Výtisk, Bárta, Dušek, Víšek, Derner, Bulík, Špaček, Pospíšil, Šimek, Kudrna, Čutta, Filippi, Urban, Kica, Duda, Štich, Bulíř, Nedvěd (C). Trenér: Pavel Hynek.

Rozhodčí: Vladimír Pešina (Hlinice), Robin Šír (Ostrava) - Stanislav Barvíř, Petr Blümel (oba Pardubice).
Ze zdejší haly se dnes nehlásíme rozhodně naposledy, koncem dubna se můžete těšit na Českého hokejové hry (EHT), který vám samozřejmě prostřednictvím onlajn přenosů budeme přinášet. Opět se dá předpokládat, že KAJOT ARENA, dříve Rondo, bude praskat ve švech.
HC Kometa Brno: je v extralize již čtvrtou sezónu, z toho letos potřetí hraje tuto nepopulární soutěž. Ve dvou případech skončila na jedenáctém, respektive v této minitabulce prvním místě. Nejraději by však vše vyměnila za play-off, které především loni bylo fantastické. Brňané mohou doufat v lepší příští a na vše rychle zapomenout. Do další sezóny jít s čistým stolem. Stejně tak by se dalo hovořit i o Liberci, který má svou záchranu ve svých rukou.
Pětkrát se zatím v sezoně střetly oba modrobílé celky. Ze tří zápasů v Liberci dokázali Severočeši dvakrát vyhrát v základní hrací době, jednou si odvezla Kometa dva body po výhře v prodloužení, kterou vystřelil Juraj Valach. V KAJOT ARENĚ se napoprvé radovali domácí po jednoznačném výsledku a sedmi gólech, v závěru základní části ale Kometa porazila Liberec až po nájezdech. Jihomoravané tak mají ze vzájemných zápasů celkem sedm bodů, Liberec má bodů osm. Pakliže nyní Bílí Tygři pod Špilberkem vyhrají, budou mít pochopitelně ze vzájemných zápasů lepší bilanci a Kometu odsunou na dvanácté místo.
V tuto chvíli mají Bílí Tygři Liberec a Karlovy Vary na svém kontě shodný počet 74 bodů. Kvůli horšímu skóre se v tabulce aktuálně nachází Liberecký tým, avšak pokud budou mít oba celky stejný počet bodů i po posledním kole, budou rozhodovat vzájemné zápasy. A v nich má lepší bilanci Liberec. Z toho je jasné, že pokud svěřenci Pavla Hynka v Brně zvítězí za tři body, mohou při cestě domů slavit udržení v extralize.
Ze třináctého místa a s několikabodovým odstupem na dvanácté Karlovy Vary vstupovali Severočeši do letošního play-out. Když navíc Liberec padl v prvním kole skupiny o umístění právě na ledě Energetiků, zdálo se, že baráži se již tým z pod Ještědu nevyhne. Jenomže z následujících tří zápasů vytěžil Liberec plný počet bodů a dostal se o bod před západočeského soka. V minulém kole Karlovy Vary porazily Kometu za tři body, Liberec naopak lehce klopýtl a Chomutov zdolal až po prodloužení.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes se brněnská Kometa loučí s letošní sezónou, kterou už nyní může hodnotit jako nevydařenou. Do kýženého play-off se neprobojovala a hraje poslední skupinu o udržení. Už dvě kola předem má jistotu záchrany zajištěnou, její poslední soupeř v této extraligové sezóně však nikoliv. Liberec hraje o vše.