Já vám ze zimního stadionu Luďka Čajky děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Je konec. Zlín se raduje z výhry. Zápas to byl v duchu přípravného utkání. Ševci se připravují na konec sezony, Pardubice na baráž. Dvě třetiny jsme viděli vyrovnaný zápas, až v té třetí začalo Zlínu vycházet téměř vše na co sáhl a dopracoval se až k výhře 6:3. Fanoušky tak aspoň potěšilo devět branek a několik pěkných akcí.
59:15
Pardubice jsou v plném počtu. Utkání se ale stejně jen dohrává.
58:17
Zlínu se přesilovka nedaří, hosté opět vyhazují.
57:15
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ctirad Ovčačík – 2 min., podražení).
56:37
Dynamo právě vstřelilo branku!
Nesledujeme utkání hvězd? Možná kdyby si hráči sundali jmenovky na dresech, tak by to i odpovídalo. S góly se roztrhl pytel a tento byl navíc i docela pohledný. DAVID TOMÁŠEK se prodral až k bráně a z boku vymetl šibenici zlínské klece. Asistence: Jan Sýkora.
56:16
Zlín právě vstřelil branku!
Bukarts předal puk na PETRA HOLÍKA, ten se dostal za obranu, projel až k brankáři a povedou kličkou do bekhendu přidává další gól. Asistence: Roberts Bukarts.
55:55
Okál projel až mezi kruhy, jako by nic, ale jeho zakončení pak skončilo jen na betonech Hübla.
54:58
Beran mohl korigovat skóre, jenže tváří v tvář Kašíkovi trefil jen rameno zlínského brankáře.
53:48
Zlín si v pohodovém tempu dokráčí k vítězství a ještě přidá nějaký ten gól. Popelka poslal od mantinelu puk před branku, tam si najel kapitán ševců ONDŘEJ VESELÝ a procedil puk do sítě. Asistence: Michal Popelka, Lubomír Kovařík.
53:35
Kašík vyráží kotouč do ochranné sítě za branou a tak uvidíme buly u zlínské svatyně.
52:56
Horák zůstává ležet před brankou. Vylučovat se ale nebude. Rozhodčí však hru přerušuje.
52:10
Zakázané uvolnění na straně hostů. Vhazovat se tak bude u brány Hübla.
51:53
Pardubice se bez větších potíží ubránili a jsou v plném počtu.
51:20
Zatím je zlínská přesilovka jedno velké trápení.
50:32
Pardubice podruhé v krátké době vyhazují puk za branku Kašíka.
50:03
Vhazovat se bude u branky Kašíka.
49:52
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Chaloupka – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
48:51
Pardubice šly do rychlého brejku, Zajíc se natahoval po přihrávce, ale puk u kousek netrefil.
47:43
Ševci opět utíkají na rozdíl dvou branek. Okál si velmi šikovně počkal ,až mu OLDŘICH HORÁK najede z pozice obránce před branku, kde mu poslal nahrávku, Horák ji přesně trefil a zvýšil náskok Zlína na 4:2. Asistence: Zdeněk Okál.
47:03
Nyní je již Zlín v plném počtu.
46:15
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich krátká přesilovka.
45:57
Buly u branky Hübla.
45:40
Hosté posílali před branku nebezpečnou přihrávku, kterou naštěstí pro Zlín zlikvidoval Holík.
45:00
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Oldřich Horák – 2 min., držení protihráče).
44:26
Dynamo se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
44:08
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Josef Zajíc – 2 min., držení protihráče).
43:10
Hosté však rázem odpovídají. Ovčačík poslal přihrávku od mantinelu před branku, tam se k puku dostal LUKÁŠ NAHODIL, jenž procedil kotouč do sítě. Asistence: Ctirad Ovčačík.
42:58
Nepřesná rozehrávka ševců končí jen na zakázaném uvolnění. Hra se přesune před Kašíka.
41:44
Domácím se nyní pohledná akce povedla dovršit až gólem. Obránce nastřelil kotouč do pásma, tam ho dojel Ondráček, byl sice na středu hřiště a mohl už střílet, ale našel ještě lépe postaveného DAVIDA OSTŘÍŽKA, který svým druhým gólem zvyšuje na 3:1. Asistence: Jiří Ondráček.
41:30
Střela od mantinelu, ale Kašík jen máchl lapačkou a kotouč mu skončil v rukavici.
40:51
Útočící hráč Pardubic se ocitl v brankovišti Zlína a hosté jsou tak vykázáni do středního pásma.
40:41
Třetina začíná zakázaným uvolněním ševců.
40:01
Ve druhé třetině padl jeden gól a to na straně Zlína. Postaral se o něj David Ostřížek. Jinak sledujeme docela pohodový zápas, v exhibičním tempu. Domácí hrají v pohodě. Měli více ze hry, více šancí, ale často si akce až zbytečně komplikovali. Což však odpovídá faktu, že se zkrátka o nic nehraje.
Další třetina začne přibližně v 19:10.
40:00
39:32
Ševci se usadili v útočné třetině.
38:45
Horák si udělal pár koleček u mantinelu, pak poslal pas před branku, kam si sjížděl Ondráček, jenž puk sice trefil, ale branku minul.
37:45
Popelka se opět dostal za obranu, ovšem rozjížděl se ze stoje a tak ho obránce dostihl a o puk ho obral.
36:13
Čtvrtá zlínská formace předvedla pěknou souhru. Kratochvíl chtěl dostat puk až do prázdné branky, takže akce byla trochu překombinovaná. Sice pěkná, ale nahrávek už bylo moc. Kotou nakonec vypíchl před brankou Hübl.
35:25
Ránu od modré vyráží Kašík hokejkou do ochranné sítě, takže se bude znova vhazovat u jeho svatyně.
34:41
Buly po pravé ruce zlínského gólmana.
34:25
Bárta dostal pas ze strany, vystřelil z první, ale Kašík se stihl přesunout a vytěsnil střelu nad.
34:04
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Chaloupka – 2 min., nedovolené bránění).
33:44
Zlínu se hned po buly povedlo vyhodit puk až k Hüblovi.
33:33
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Zdeněk Okál – 2 min., podražení).
32:04
Zakázané uvolnění. Hra se přesune k brance Pardubic.
31:10
Oba týmy jsou již v plném počtu.
31:04
Popelka se dostal za obranu, jel sám na branku, pokusil se o kličku do forhendu, ale tu Hübl vystihl a betonem kotouč vyrazil.
30:18
Vidíme tak hru 4 na 4 a teď se málem do šance dostal Holík, jenže přihrávka mu šla jen na paty.
29:08
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Oldřich Horák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ladislav Havlík – 2 min., hrubost).
29:08
28:46
Přesilovka ševců sice skončila, ale hra se stále odvíjí především u branky Hübla.
27:02
Veselý ve velké šanci. Dostal přihrávku od mantinelu mezi kruhy, měl kolem sebe místo i prostor, ale svou střelu z první nasměřoval jen do betonů Hübla.
27:01
26:49
Pardubice se poprvé v oslabení osvobozují vyhozením.
26:21
Žižka si najel do dobré pozice na střed hřiště, ale jeho zakončení šlo těsně mimo.
25:58
Dva hráči domácích se natlačil před branku, Okál zakončil od mantinelu, ale Hübl byl na místě a puk schoval do výstroje.
25:25
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Bárta – 2 min., hákování).
25:16
Hosté si vytvořili tlak v útočné třetině, kotouč se motal kolem branky, ale nakonec se domácí ubránili a vyráží do protiakce.
24:04
Kovařík se pokoušel zapůsobit v dobrém světle, jenže klička se mu nepovedla a puk skončil někde pod obráncem Pardubic.
23:03
Holík už mohl střílet, ale i vzhledem k (ne)důležitosti zápasu ještě udělal kličku, nahrál a akce skončila.
21:43
Domácí si berou vedení zpět. Po přihrávce Honejska zpoza brány se trefil DAVID OSTŘÍŽEK. Ten procedil kotouč mezi tělem a tyčkou Hübla. Asistence: Antonín Honejsek, Tomáš Žižka.
20:58
Bul po pravé ruce Kašíka.
20:54
Nahodil se pěkně prokličkoval až ke Kašíkovi, puk mě lna bekhend, pokusil se zakončit, ale zlínský gólman byl připraven a zakročil proti jeho kličce.
20:32
Ofsajd na útočné modré Zlína zastavuje hru.
20:01
První třetina je u konce a podle očekávání to zatím žádná velké hokejová paráda není. Spíše to připomíná přátelské utkání. Jak výkonem obou týmů, tak atmosférou na stadionu. Remíza je odpovídající k tomu, co oba týmy dosud předvedli.
Další třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
19:17
Ščotka si najel před Kašíka, tečoval střelu od mantinelu, ale kotouč zamířil mimo tři tyče.
18:29
Zlínští šikovně využili k mantinelu, aby si nahráli na střelu, ale pokus Ostřížka branku netrefil.
17:35
Popelka to zkoušel pomocí kliček, ale k brance se neprobil.
16:55
Ofsajd zastavuje hru. Bude se tak vhazovat na útočné modré Zlína.
16:18
Střelu z mezikruží vyráží Kašík betonem do rohu kluziště.
15:23
Nahození od střídačky nadělalo Hüblovi problémy, ale bylo by velkým překvapením kdyby puk skončil v bráně.
14:22
Ostřížek dostal přihrávku od mantinelu, zjevil se zboku proti brankáři, ale pardubickou klec minul.
13:50
Na druhé straně zahrozili domácí, ale Hübl si poradil a tak následuje komerční přestávka.
12:02
Máme srovnáno. Nováčci v sestavě Zlína zazmatkovali. Zadražil poslal puk zpoza brány mezi kruhy, tam puk ztratil Kratochvíl, poté si vybojoval PATRIK POULÍČEK a trefil se přesně do rohu zlínské brány, Asistence: Martin Kaut.
11:00
Ševci nahodili puk do pásma, ale ten nikoho nenašel a do útoku tak vyráží Pardubice.
10:04
Zadina se dravě protlačil do útočné třetiny, dostal se až ke střele, ale ta skončila zblokovaná na ochranné síti.
09:31
Pardubice jsou již v plném počtu. Toto oslabení ustály.
09:13
Žižkova střela byla sražená, ale Zlín dál drží pásmo.
08:33
Tomášek se elegantně prosmýkl mezi obránci, ale nakonec mu přece jen puk ujel a nedokázal svou akci zakončit.
07:53
Hosté pošetřili dobrou půl minutku a vyhazují puk za branku Kašíka.
07:21
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Kaut – 2 min., hákování).
06:19
Ševci přesilovku využívají a ujímají se vedení v zápase. Kotvan předal od modré puk na ROBERTSE BUKARTSE, který si najel na kruh a přesnou střelou do horního rohu branky vsítil první gól utkání. Asistence: Oldrich Kotvan, Petr Holík.
05:54
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ladislav Havlík – 2 min., nedovolené bránění).
05:07
Beran se pokusil vystřelit přes obránce, ale to se mu nepovedlo a po teči od beka končí puk v ochranné síti.
04:37
Přesilovku zakončil střelou od mantinelu Poulíček, Zlín je v plném počtu.
04:15
Zlín konečně vyhodil zásluhou Bukartse.
03:28
Pardubice se usadily v útočné třetině, ke střele uź kruhu se dostal Tomášek, ale Kašík byl na místě a přerušuje hru.
02:32
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., držení protihráče).
02:18
Kotouč skončil mimo hřiště. Vhazovat se bude na útočné modré Zlína.
02:06
Pardubice si vytvořili krátký tlak v útočném pásmu, ale Zlín puk vyvezl do útočné třetiny a hru zastavuje Hübl.
01:27
Bárta natáhl ke střele z vrcholu kruhu, ale Kašík puk vyráží před sebe.
01:08
Hru zastavuje více než metrový ofsajd Zlína. Bude se vhazovat.
00:23
Sýkora se pokusil o střelu z kruhu, ale ta skončila jen na boční síti.
00:01
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Zápas před více jak poloprázdným stadionem za chvíli začne.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, V. Zadražil, Blaťák, O. Horák, Matějíček, Žižka (A) – Kubiš, P. Holík, Bukarts – O. Veselý (C), Popelka, Kovařík – Ostřížek, Honejsek, J. Ondráček – Goiš, M. Kratochvíl, Okál.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Chaloupka, Trončinský (A), Ovčačík, Trejbal, Ščotka, Nedbal, Zajíc, Havlík – Hubáček (C), Tomášek, J. Sýkora – Starý, Nahodil (A), Bárta – Beran, T. Kaut, Poulíček – M. Kaut, Špirko, Zadina.

Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Polonyi, Zíka.
Ze vzájemných soubojů letošní sezony vytěžil více bod Zlín. Ševci získali 7 bodů, zatímco Pardubice 5. Všechny utkání skončili vždy jen jednogólovým rozdílem ve skóre.
PSG Zlín

Ševci až do poslední minuty 52. kola bojovali o postup do předkola, které jim na úkor Plzně nakonec těsně uniklo. Výhra 3:2 po nájezdech nad Karlovými Vary už tak řešila jen to, že Zlín si na sto procent pojistil záchranu v extralize a všechny utkání play-out může hrát v klidu a bez nervů. A vyzkoušet i nové hráče, či mladíky. Tomu by tak mělo být i proti Pardubicím.
HC Dynamo Pardubice

Hosté z Pardubic už mají jistotu, že je letos baráž nemine. Proto pro ně nebude špatné, sehrát ještě předtím, pár zápasů, kde už půjde čistě jen o prestiž. Dynamo v posledním kole extraligy doma zdolalo Litvínov 4:3 po prodloužení, čímž přetrhlo šňůru osmi proher v řadě.
Zdravím všechny fanoušky extraligového hokeje. A možná i toho provoligového, jelikož je před námi první zápas play-out mezi domácím PSG Zlín a hostujícími HC Dynamo Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.